logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

فنلاندوکیل

بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند [سال 1403] ✅ + لیست 5 تایی

فنلاند جزو کشورهایی است که شرایط و استاندارد بالای زندگی آن مشابه با کشورهای بزرگ جهان بوده و به همین دلیل هر ساله مهاجران بسیاری را به خود جذب می‌کند. کشور فنلاند یک کشور اروپایی کوچک بوده که توانسته به یک مقصد جذاب برای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهروندان خارجی تبدیل شود. با این حال مهاجرت به این کشور در صورت ناآگاهی و کمک نگرفتن از بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند، کاری سخت خواهد بود.
فنلاند در شمال اروپا واقع شده و هزاران دریاچه، جنگل و تپه‌های زیبا را در خود جای‌داده است. این کشور زیبا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان بوده که از نظر حقوق بشر، محیط زندگی و برابری جنسیتی در رتبه بالایی قرار دارد. علاوه بر این، فنلاند به دلیل سیستم آموزشی و مراقبت‌های بهداشتی سطح بالا، تعادل بین کار و زندگی و استانداردهای بالای زندگی، کشوری بسیار شناخته شده است. به‌طور کلی دلایل اصلی برای مهاجرت به فنلاند شامل موارد زیر خواهد بود:

 • اشتغال: یکی از جذاب‌ترین دلایل برای نقل‌مکان از هر گوشه‌ای از جهان به فنلاند است.
 • کارآفرینی: راه‌اندازی یک تجارت در فنلاند، یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است.
 • تحصیل: این شیوه در میان شهروندان جوان خارجی بسیار محبوب است.
 • الحاق خانواده: این گزینه برای شهروندان خارجی که دارای اقوام نزدیک در فنلاند هستند یک گزینه مناسب است.

اجازه اقامت در فنلاند را می‌توان با هدف ویژه‌ای همچون نقل‌مکان با همسر یا پارتنر خود نیز دریافت کرد. علاوه بر این هر یک از مجوزهای اقامت در فنلاند بر اساس مدت زمان اقامت فرد صادر می‌شود که این اقامت می‌تواند در دوره‌های زمانی مشخص یا جهت اقامت دائم صادر شود. برای آشنایی با بهترین نوع مهاجرت برای خود می‌توانید از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرتی بهره‌مند شوید.

مهاجرت به فنلاند

انواع ویزا در فنلاند

دولت فنلاند بسته به هدف اقامت شما چندین ویزا و مجوز را ارائه می‌دهد که انواع آنها در زیر آورده شده است:

 • ویزای توریستی: با این ویزا فرد اجازه اقامت تا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه را دارد.
 • ویزای جستجوی کار: در حالت معمول کشور فنلاند ویزای جستجوی کار خاصی را ارائه نمی‌دهد، اما می‌توانید در حین جستجوی شغل به‌عنوان یک توریست وارد این کشور شوید.
 • دریافت مجوز کار: این مجوز موردنیاز شهروندان غیر اتحادیه اروپا جهت کار در فنلاند است. در حالت معمول، شما باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای فنلاندی داشته باشید یا به طور مستقیم از طریق یک EOR اقدام به دریافت مجوز کار کنید.
 • مجوز راه‌اندازی یک کسب‌وکار: این مجوز مناسب افرادی است که به دنبال تأسیس یک استارتاپ در فنلاند بوده و دارای پروژه‌های کارآفرینی هستند. برای عملی‌شدن این مجوز شما به یک طرح تجاری قابل‌اجرا و منابع کافی نیاز دارید.
 • مجوز خوداشتغالی: مناسب کسانی که قصد دارند به‌عنوان فریلنسر کار کنند یا کسب‌وکار خود را در فنلاند اداره کنند.
 • مجوزهای اقامت: این مجوز به دسته‌های مختلف همچون مجوزهای کار، روابط خانوادگی یا تحصیل تقسیم می‌شوند.
 • کارت آبی اتحادیه اروپا: این نوع کارت برای کارگران بسیار ماهر که شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند در دسترس بوده و باید حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ملی در رشته خود دریافت کنند.

انواع ویزا در فنلاند

مهاجرت به فنلاند بر اساس اشتغال

یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به فنلاند، استخدام در یک شرکت فنلاندی است. برای انجام این کار، ابتدا باید یک قرارداد کاری با کارفرما منعقد کنید تا وی بتواند اقدامات لازم برای جابه‌جایی شما را آغاز کند. در مقابل نیز شما باید چندین اقدام ضروری را در سفارت فنلاند در کشور خود انجام بدهید. در صورت داشتن سؤالات مهم در مورد اقامت طولانی‌مدت در فنلاند می‌توانید با بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند مشورت کنید. حال اگر می‌خواهید حداکثر برای ۹۰ روز به فنلاند سفر کنید، نیازی به اقامت بلندمدت فنلاند ندارید؛ اما داشتن ویزا ضروری است. همان‌طور که حدس می‌زنید کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیازی به ویزا یا اجازه اقامت برای ۹۰ روز را ندارند. کشور فنلاند دارای کارگران کافی برای پر کردن پست‌های جدید یا به‌عهده‌گرفتن پست‌های افراد بازنشسته نیست.
به همین دلیل شما به‌عنوان یک شهروند خارجی که به دنبال نقل‌مکان هستید، می‌توانید از طریق استخدام برای اقامت فنلاند درخواست داده و زندگی خوبی را در این کشور شروع کنید. اگر از یک کارفرما در فنلاند پیشنهاد کار دریافت کردید، باید اقدام به دریافت ویزای کار کنید. پس از دریافت ویزای کار نیز باید برای اجازه اقامت خود اقدام کنید. حال نوع اجازه اقامتی که باید برای آن درخواست کنید به نوع کاری که می‌خواهید انجام بدهید و طول اقامتتان در فنلاند بستگی دارد. اگر برای انجام کاری حرفه‌ای آن هم به دلیل کمبود نیروی متخصص در فنلاند به این کشور مهاجرت می‌کنید، باید کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید. برای واجد شرایط بودن دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، باید در ابتدا بررسی کنید که آیا دارای شرایط حرفه‌ای هستید و تجربه کاری لازم را در زمینه کار پیشنهادی، دارید یا خیر.

مهاجرت به فنلاند به‌عنوان یک کارآفرین

اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را در فنلاند راه‌اندازی کنید یا به‌عنوان یک فرد خود اشتغال کار کنید، به اجازه اقامت کارآفرینی نیاز خواهید داشت. این شیوه یکی دیگر از راه‌های رایج برای افراد مهاجر است زیرا می‌توانند با راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک، پول کافی برای تأمین هزینه زندگی خود را به دست آورند.
برای واجد شرایط بودن به‌عنوان کارآفرین باید موارد زیر را برآورده کنید:

 • باید مالک کسب‌وکاری با مالکیت انفرادی باشید.
 • باید عضو تعاونی با مسئولیت نامحدود یا شریک ضامن در شرکت تضامنی باشید.
 • باید یک ذی‌نفع در یک شرکت با مسئولیت محدود و با موقعیت مدیریتی باشید.

اجازه اقامت فنلاند را نمی‌توان تنها بر اساس یک مالکیت تجاری اعطا کرد؛ زیرا باید حداقل یک نفر در شرکت راه‌اندازی شده شما استخدام شود.

مهاجرت به فنلاند به‌عنوان یک کارآفرین

مهاجرت به فنلاند جهت ادامه تحصیل

اگر برای ادامه تحصیل در مقطعی خاص در یک مؤسسه آموزشی فنلاند پذیرفته شدید، برای ورود به این کشور باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. حال مؤسسه آموزشی که در آن پذیرفته شده‌اید می‎‌تواند یک دانشگاه، دانشگاه علمی‌کاربردی، دبیرستان عمومی یا مؤسسه آموزش فنی و حرفه‌ای باشد. پس از اعطای ویزای دانشجویی، شما می‎‌توانید برای اجازه اقامت در نمایندگی‌های دیپلماتیک فنلاند درخواست بدهید و مجوز A یا مجوز B را دریافت کنید. ویزای دانشجویی برای مدت دو سال معتبر بوده و به شما این امکان را می‌دهد که حداکثر ۳۰ ساعت در هفته کار کنید و اجازه دارید اعضای خانواده خود را با خود به فنلاند بیاورید.

مهاجرت به فنلاند با کمک راه‌اندازی کسب‌وکار

ثبت کسب‌وکار خود در کشور فنلاند یکی دیگر از راه‌ها برای مهاجرت بوده که موجب استقلال مالی شما خواهد شد. تشریفات ثبت شرکت در این کشور تقریباً به‌راحتی انجام می‌شود، اما تعداد شرکت‌هایی که بتوانند بدون مشکل به کار خود ادامه بدهند در طی چندین سال گذشته کاهش یافته است. در صورت نیاز به پشتیبانی در تهیه پیش‌نویس مدارک لازم و تشکیل پرونده نزد مقامات محلی، می‌توانید با بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند که فردی حرفه‌ای است مشورت کنید.

دریافت ویزای خانواده

شهروندان غیر اتحادیه اروپا می‌توانند همراه با اعضای خانواده خود به فنلاند مهاجرت کرده و درخواست ویزای خانواده کنند. برای انجام این کار، افراد باید با کمک نمایندگی‌های دیپلماتیک محلی فنلاند (سفارت یا کنسولگری) به بستگان خود بپیوندند. ویزای خانواده برای اعضای خانواده زیر صادر می‌شود:

 • یک همسر
 • یک شریک شرعی
 • یک شریک مدنی
 • یک قیم قانونی (زمانی که متقاضی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد.)
 • یک کودک

حال اگر یکی از اعضای خانواده شما در حال حاضر با مجوز اقامت در فنلاند زندگی کند، می‌توانید اجازه اقامت خود را برای الحاق خانواده دریافت کنید. پس اگر یکی از اعضای خانواده شما در فنلاند زندگی می‌کند و هم‌زمان حامی مالی شما است، باید قبل از درخواست ویزای خانوادگی‌تان یا به‌صورت هم‌زمان، برای اجازه اقامت خود اقدام کنید. زمانی که ویزای خانواده شما اعطا شد، می‌توانید به فنلاند سفر کرده و در اداره ثبت‌نام محلی نام خود را ثبت کنید. این نوع ویزا یک سال اعتبار دارد و بسته به نوع مجوز شما قابل‌تمدید است.

دریافت ویزای خانواده

الحاق خانواده در فنلاند

طبق گزارش‌های آماری از اداره ملی آمار، جمعیت فنلاند در پایان سال ۲۰۲۰ کمی بیش از ۵.۵ میلیون نفر بود که در این میان تقریباً ۳۰۰ هزار نفر از آنها اتباع خارجی بودند. به همین دلیل اگر شهروند کشورهای ثالث هستید و یک یا چند عضو از خانواده‌تان در فنلاند زندگی می‌کند، می‌توانید به‌راحتی در این کشور زندگی کنید. روش مهاجرت به فنلاند از این طریق پیچیده نیست و تنها مدرک برای الحاق خانواده، اثبات خویشاوندی است. بنا به دلیل ماهیت مجاز قوانین موجود در فنلاند، شهروندی که دارای تابعیت دیگری در کنار تابعیت فنلاندی باشد، تابعیت فنلاندی خود را از دست نمی‌دهد؛ زیرا فنلاند تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد.

کشور فنلاند و پشتیبانی از تابعیت دوگانه

کشور فنلاند تابعیت دوگانه را می‌پذیرد، بنابراین شما می‎توانید شهروند فنلاند باشید و تابعیت کشور دیگری را نیز داشته باشید. اگر علاوه بر شهروندی فنلاند، تابعیت دیگری نیز داشته باشید، مقامات فنلاند شما را یک شهروند فنلاند چه در کشور فنلاند و چه در خارج از کشور می‌شناسند. البته ذکر این نکته مهم است که برخی از کشورها ممکن است تابعیت مضاعف را نپذیرند. به همین دلیل اگر مقامات کشوری که در حال حاضر شهروند آن هستید، تابعیت مضاعف را نپذیرند شما موظف هستید یکی از تابعیت‌ها را ترک کنید. در این صورت شما باید بین تابعیت فعلی و تابعیت فنلاند یکی را انتخاب کنید.

اجازه اقامت دائم در فنلاند

اجازه اقامت دائم در فنلاند بدون تاریخ انقضای خاصی اعطا می‌شود و به افراد اجازه می‌دهد تا به طور نامحدود در این کشور اقامت داشته باشند. برای واجد شرایط بودن اخذ این مجوز، فرد باید به مدت چهار سال به طور مداوم در فنلاند با مجوز A (مجوز اقامت موقت) زندگی کرده باشد و سایر معیارهای صدور این مجوز را رعایت کند. یادتان باشد که این مجوز را نمی‌توان برای اهداف تحصیلی یا جستجوی کار دریافت کرد. البته کسانی که به این دو دلیل مجوز تمدید شده‌ای دارند ممکن است بتوانند به دلایل دیگر مثل خانواده یا کار برای اجازه اقامت دائم درخواست بدهند.
دریافت اقامت دائم شامل موارد زیر است:

 • ورود فرد پس از دریافت اجازه اقامت دائم
 • ارسال درخواست از کشور مبدأ با عنوان اجازه اقامت دائم
 • پس از ورود به فنلاند فرد می‌تواند مجوز اقامت دائم خود را بر اساس وضعیت پناهندگی یا حمایت فرعی دریافت کند.

برای هر یک از موارد اشاره شده گذراندن ۴ سال اقامت در کشور فنلاند الزامی است و تا زمانی که این زمان تکمیل نشده باشد، افراد می‌توانند برای دریافت اجازه اقامت موقت جدیدی درخواست بدهند. برخی از غیبت‌ها، مانند تعطیلات معمولی، انجام وظایف کاری در خارج از کشور توسط یک کارفرمای فنلاندی یا سفر به خارج از فنلاند منجر به ایجاد اختلال در اقامت مداوم نخواهد شد.

اجازه اقامت دائم در فنلاند
درخواست برای اجازه اقامت دائم باید زمانی که مجوز اقامت فعلی هنوز معتبر است صادر شود و این درخواست نباید زودتر از سه ماه قبل از تکمیل دوره اقامت چهار‌ساله باشد. اقامت قانونی در فنلاند در طول رسیدگی به درخواست نیز حفظ خواهد شد، حتی اگر تصمیم نهایی منفی باشد. در این صورت افراد می‌توانند با کمک بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند اقدام به درخواست تجدیدنظر کرده و در طول این فرایند در کشور فنلاند بمانند.

بازه‌های زمانی برای اخذ اقامت فنلاند موقت و دائم در فنلاند

نکاتی که درمورد مدت‌زمان اقامت خود در فنلاند باید بدانید، در زیر آورده شده است:

 • مجوز اقامت موقت دارای اعتبار ۱ تا ۴ سال است.
 • اجازه اقامت دائم فنلاند را می‌توان پس از گذشت ۵ سال دریافت کرد که این مجوز همراه با اقامت اتحادیه اروپا است.

چگونه به‌عنوان یک ایرانی می‌توان به کشور فنلاند مهاجرت کرد؟

ازآنجایی‌که کشور ایران جزو کشورهای غیر اتحادیه اروپا بوده، به همین منظور افراد برای اقامت بیش از ۹۰ روز در فنلاند، باید برای ویزای طولانی‌مدت خود درخواست بدهند. فنلاند انواع مختلفی از ویزاهای طولانی‌مدت را ارائه می‌دهد که بسته به هدف سفر به فنلاند می‌توانید آنها را دریافت کنید. علاوه بر ویزا که جهت ورود به این کشور لازم است، باید پس از ورود مجوز اقامت خود را نیز دریافت کنید. البته در نظر داشته باشید که نوع اجازه اقامت بسته به نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد.

چگونگی مهاجرت به فنلاند به عنوان یک ایرانی

 

دلایل مهاجرت به فنلاند

در اینجا برخی از دلایل متعدد و مهم مهاجرت به کشور فنلاند آورده شده است:

 • کشور فنلاند خدمات بهداشت عمومی رایگان را به‌تمامی شهروندان خود ارائه می‌دهد.
 • فنلاند با تأکید بر روی ایمنی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و تعادل بین کار و زندگی در رتبه سوم بالاترین کیفیت زندگی در جهان قرار دارد.
 • فنلاند دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان است.
 • کشور فنلاند به‌عنوان «شادترین کشور» در جهان شناخته می‌شود.
 • پاسپورت کشور فنلاند در لیست کشورهایی با قدرتمندترین پاسپورت‌ها در جهان، در رتبه دوم در سال ۲۰۲۴ قرار گرفت.
 • فنلاند به‌عنوان «کشور هزار دریاچه» شناخته می‌شود که مکانی عالی برای زندگی و ارتباط با طبیعت است.
 • پایتخت فنلاند «هلسینکی» نام دارد که به دلیل معماری و فرهنگ خود مشهور بوده و یکی از زیباترین شهرهای کشور فنلاند به شمار می‌رود. این شهر تعدادی از شگفت‌انگیزترین جزایر را در خود جای‌داده است.
 • شهر هلسینکی برای افرادی که به دنبال کار در کشور فنلاند هستند بسیار مناسب است. این شهر یک مکان عالی و جالب برای زندگی و کار بوده و یکی از امن‌ترین شهرهای فنلاند است که محیطی امن را به مردم ارائه می‌دهد. تنها نقطه‌ضعف این شهر هزینه‌های زندگی بوده که در مقایسه با سایر نقاط این کشور بیشتر است.
 • طبیعت و فعالیت‌های خارج از منزل این کشور بسیار معروف بوده و مردمان آن علاقه زیادی به گذراندن اوقات خود در طبیعت دارند.

نکته جالبی که در مورد کشور فنلاند وجود دارد این است که تا دهه ۱۹۶۰ این کشور حال و هوا و فضایی روستایی داشت و به همین دلیل فنلاندی‌ها همچنان با طبیعت در ارتباط هستند. به طور حتم مهاجرت شما به فنلاند منجر به‌صرف مدت‌زمان بالایی از شما در طبیعت خواهد شد و بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند در مورد این موضوع با شما صحبت خواهد کرد.

نماد آبی و سفید؛ نشان آب‌وهوای فنلاند

پرچم کشور فنلاند از دو رنگ آبی و سفید تشکیل شده است که به‌صورت بصری چشم‌انداز این کشور را توصیف می‌کند. رنگ سفید نمایانگر برفی است که در فصل زمستان سراسر این کشور را می‌پوشاند و رنگ آبی نشان‌دهنده دریاچه‌های فنلاند بوده که به‌طورکلی تعداد آنها به ۱۸۷۸۸۸ دریاچه می‌رسد. تضاد بین رنگ آبی تیره و سفید ملایم نیز در تضاد بین فصل‌ها خلاصه می‌شود. کشور فنلاند دارای چهار فصل کامل در طول سال بوده و شدت هر فصل در سراسر این کشور بسیار متفاوت است.

نماد آبی و سفید در پرچم فنلاند
شهر لاپلند در کشور فنلاند حدود نیمی از سال را پوشیده از برف است و اکثر مهاجرانی که به فنلاند مهاجرت می‌کنند، در بخش جنوبی این شهر، جایی که فصل برف بسیار کوتاه‌تر است، ساکن می‌شوند. میانگین دما در زمستان در این شهر بین ۰ تا ۳۵- درجه سانتیگراد بوده و فصل تابستان با میانگین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد، دمای سرد زمستان را جبران می‌کند. در جنوب هلسینکی خورشید در فصل تابستان به‌سختی غروب می‌کند به‌طوری که حتی در ساعت ۱۰ شب نیز خورشید کماکان در آسمان نمایان است.

 

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

در این بخش تنها به معرفی چند مورد کوتاه در خصوص مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند خواهیم پرداخت.

جوانب مثبت جوانب منفی
مراقبت‌های بهداشتی: کشور فنلاند قادر به ارائه مراقبت‌های بهداشتی همگانی برای ساکنان این کشور است. سیستم مراقبت‌های بهداشتی فنلاند شامل بخش‌های دولتی و خصوصی است که تمامی این مراقبت‌ها عمومی و رایگان هستند. هزینه‌های زندگی: فنلاند یکی از گران‌ترین مکان‌ها برای زندگی و بازدید در اروپا بوده به‌گونه‌ای که یک فرد مجرد حدود ۹۰۰ یورو در ماه برای مایحتاج ضروری خود آن هم بدون احتساب هزینه‌های اجاره باید هزینه کند.
کیفیت زندگی: کشور فنلاند در رتبه سوم کیفیت زندگی در جهان قرار دارد و به طور مداوم در آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، تعادل کار و زندگی، کیفیت محیطی، ارتباطات اجتماعی، ایمنی و رضایت از زندگی در رتبه بالایی قرار دارد.
آموزش: سیستم آموزشی در فنلاند به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در جهان شناخته می‌شود. دانش‌آموزان در فنلاند حق تحصیل رایگان دارند و کمترین تکالیف را دریافت می‌کنند.
فرصت‌های کاری: فنلاند فرصت‌های کاری بسیار خوبی را به افراد ارائه می‌دهد. ممکن است ورود به بازار کار کمی دشوار باشد؛ اما با داشتن شرایط و تجربه مناسب، می‌توانید به‌راحتی شغل دلخواهتان را در این کشور پیدا کنید.
امنیت: کشور فنلاند علاوه بر عنوان «شادترین مکان دنیا برای زندگی»، دارای یکی از امن‌ترین مکان‌ها برای زندگی است.

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

محبوب‌ترین مکان‌ها برای مهاجرت در فنلاند

از نظر مهاجران، کشور فنلاند دارای ۴ شهر محبوب برای مهاجرت بوده که در خصوص هر یک از آنها توضیحاتی را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

۱- هلسینکی

این شهر پایتخت فنلاند بوده و به‌خاطر هنر، فرهنگ و معماری نوآورانه‌اش بسیار معروف است. هلسینکی یکی از قابل‌سکونت‌ترین شهرهای فنلاند بوده که برخی از زیباترین جزایر را در خود جای‌داده است. در هلسینکی ترکیبی از فرهنگ شهری و آرامش طبیعت را خواهید دید. این شهر یک مکان جذاب برای مهاجرانی است که به دنبال کار در فنلاند و مکانی هیجان‌انگیز برای زندگی و کار هستند. هلسینکی یکی از امن‌ترین شهرهای فنلاند بوده و محیطی امن و آرام را برای ساکنان خود فراهم می‌آورد هرچند که زندگی در این شهر می‌تواند گران باشد.

۲- رووانیمی

در شمال فنلاند، شهری شگفت‌انگیز و نفس‌گیر به نام رووانیمی وجود دارد که دارای پوشش‌های زیبای برفی و منظره شگفت‌انگیز شفق قطبی در طول شب است. زندگی در رووانیمی منجر به ایجاد احساس زندگی در قطب شمال می‌شود و یکی از کمترین میزان جرم و جنایت را در فنلاند دارد. به همین دلیل هنگام نقل‌مکان به این شهر، ایمنی نباید دغدغه بزرگی برای شما باشد. این شهر از نظر وسعت بزرگ نیست؛ اما دارای محله‌های خوبی برای مهاجران است که البته در برخی موارد می‌تواند گران باشد.

۳- اولو

یکی دیگر از مکان‌های عالی برای مهاجرت به فنلاند، اولو است. اولو با خانه‌های شهری سنتی چوبی، جشنواره‌های موسیقی و پارک‌های زیبا، گردشگران و افرادی را که می‌خواهند به طور دائم به فنلاند نقل‌مکان کنند، به‌ویژه خانواده‌ها را به خود جذب می‌کند. این شهر ترکیبی زیبا از طبیعت شمال، فرهنگ و تکنولوژی مدرن بوده و مردم آن به افرادی تحصیل‌کرده، دوستانه و راحت‌طلب معروف هستند. علاوه بر این، Oulu دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی و مدرسه عالی بوده و در بسیاری از زمینه‌ها رتبه بالایی دارد. در مقایسه با سایر شهرها، اجاره در اولو ارزان‌تر بوده و بسته به مکان و اندازه، می‌توانید آپارتمان‌هایی با قیمتی بین ۴۵۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه پیدا کنید.

۴- اسپو

در نزدیکی هلسینکی، شهر زیبای اسپو قرار دارد که اساساً مانند هلسینکی بوده؛ اما مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این شهر را با معماری و موزه‌های زیبای آن می‌شناسند و به دلیل قرارگیری در موقعیت دسترسی مناسب، با نقاط مختلف شهر ارتباط خواهید داشت. اسپو یکی دیگر از شهرهای فنلاند بوده که به دلیل سطح جرم و جنایت پایین، می‌توانید در آن احساس امنیت کنید. این مکان در بین خانواده‌هایی که برای کیفیت بالای تحصیلی به فنلاند مهاجرت می‌کنند، ایده‌آل‌ترین شهر است.

اسپو

چک‌لیست اسناد ضروری جهت مهاجرت

برای پیگیری فرایند مهاجرت به فنلاند باید مدارک خود را سازماندهی کنید تا از هرگونه تأخیر جلوگیری کنید. مدارک موردنیاز شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پاسپورت: گذرنامه شما باید حداقل سه ماه پس از اقامتتان با حداقل دو صفحه خالی معتبر باشد.
 • داشتن عکس در اندازه پاسپورت: ابعاد استاندارد عکس پاسپورت ۳۵ میلی‌متر در ۴۵ میلی‌متر بوده و از مدت زمان گرفتن عکس باید کمتر از شش ماه گذشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: باید فرم مربوطه را برای نوع ویزای خود تکمیل و آن را امضا کنید.
 • اثبات سفر خروجی: این اسناد می‌تواند همان بلیت پرواز رفت‌وبرگشت یا برنامه سفر شما باشد.
 • مدارک بیمه: برای ارائه این سند باید نشان بدهید که بیمه درمانی حداقل ۳۰۰۰۰ یورو را برای مدت اقامت خود دارید.
 • ارائه جزئیات مربوط به محل اقامت: برای این سند باید آدرس محل اقامتتان را در طول اقامت نشان بدهید.
 • مدرک اشتغال: این مدرک برای کسانی است که ویزای کار را دریافت می‌کنند. برای این کار فرد باید نامه پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری خود را ارائه بدهد.
 • بررسی سوابق کیفری: برای برخی از مجوزهای ورود لازم است تا ثابت کنید که سابقه کیفری ندارید.
 • گواهی تحصیلی: این اسناد مخصوصاً مربوط به مجوزهای کار و تحصیل بوده و باید تهیه شود.
 • سوابق مالی: برای این کار باید شواهدی مبنی بر وجود بودجه کافی برای حمایت از خود در طول اقامت را ارائه بدهید.
 • گواهی ازدواج و تولد: در صورت جابه‌جایی با خانواده برای اجازه اقامت بر اساس روابط خانوادگی این اسناد ضروری است.
 • احراز هویت و ترجمه اسناد: فنلاند نیاز به قانونی شدن برخی از اسناد خارجی دارد و لازم است اسنادی را ارائه بدهید که توسط سفارت یا کنسولگری فنلاند در کشورتان قانونی شده باشد. برای این کار ممکن است به ترجمه اسنادی مانند گواهی تولد و ازدواج به فنلاندی، سوئدی یا انگلیسی نیاز داشته باشید.

اسناد ضروری جهت مهاجرت

۱۰ ویژگی مهم که هر وکیل مهاجرتی خوب باید داشته باشد

مهارت‌هایی که بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند به آن نیاز دارد در واقع چیزی است که در طول زمان و با کسب تجربه به دست می‌آید و توسعه می‌یابد. همان‌طور که می‌دانید تمرین و ممارست می‌تواند علاوه بر حصول بهترین نتایج، ویژگی‌های مهمی را در افراد تقویت کند. در این بخش چند ویژگی مهم که می‌تواند منجر به موفقیت هر چه بیشتر یک وکیل شود را عنوان خواهیم کرد:

۱- داشتن مهارت‌های ارتباطی خوب

یک وکیل باید دارای فن بیان قوی باشد و بتواند مهارت نوشتاری خوبی داشته باشد. علاوه بر این موارد باید شنونده خوبی باشد تا بتواند به‌خوبی به صحبت‌های مهاجران گوش بدهد. نماینده حقوقی شما باید بتواند با صحبت‌های خود طرف مقابل را قانع کند، به همین دلیل این فرد باید بتواند در دادگاه از شما در برابر هیئت‌های منصفه و قاضی‌ها دفاع کرده و مهارت بالایی در سخنرانی داشته باشد. برای تقویت مهارت‌های ارتباطی و گفتاری، وکلا می‌توانند در طول تحصیل خود با شرکت در فعالیت‌هایی همچون سخنرانی‌های عمومی یا همایش‌ها، این مهارت را در خود تقویت کرده و توسعه بدهند. ازآنجایی‌که وکلا باید انواع مختلفی از اسناد حقوقی را ارائه بدهند به همین دلیل باید دارای ویژگی‌هایی همچون موارد زیر باشند:

 • داشتن دقت و تمرکز بالا
 • شفاف‌بودن در گفتار و کردار
 • متقاعدکننده بودن
 • دارای نوشتار مختصر و مفید

یک وکیل برای اینکه بتواند آنچه را که متقاضیان به وی می‌گویند تجزیه‌وتحلیل کند، باید بر روی مهارت شنیداری خود به‌خوبی تمرین داشته باشد. زیرا هر چه اطلاعات بیشتری در مورد مسائل و مشکلات موکلین کسب کند، توانایی تحلیل بهتری نیز خواهد داشت.

۲- داشتن قوه قضاوت خوب

یک مباشر حقوقی قابل باید توانایی نتیجه‌گیری یا فرضیات معقول و منطقی را از یک سری اطلاعات داشته باشد. این فرد باید دیدی انتقادی بر روی قضاوت‌های خود داشته باشد تا بتواند نقاط ضعف احتمالی خود را بررسی کرده و به رفع آنها بپردازد. مدافع حقوقی باید یک پیش‌بینی از استدلال‌های خود داشته باشد و به تقویت آنها بپردازد تا بتواند نقاط ضعف در بحث مخالفت‌ها را تشخیص بدهد.

داشتن قوه قضاوت خوب

۳- داشتن مهارت تجزیه‌وتحلیل اطلاعات و انجام تحقیقات

هم مطالعه‌کردن و هم اجرای قانون موجب جذب مقادیر زیادی از اطلاعات و چکیده کردن مطالب مهم و کاربردی می‌شود و مهارت تحلیلی فرد را تقویت می‌کند. زمانی که یک مسئله را تجزیه‌وتحلیل می‌کنید می‌توانید به بیش از یک نتیجه معقول دست پیدا کنید. به همین دلیل برای حل‌وفصل یک وضعیت نیز می‌توان چندین نتیجه معقول به دست آورد. با این تفاسیر یک قانون‌دان باید دارای مهارت‌های ارزیابی باشد تا بتواند مناسب‌ترین نتیجه را از بین نتایج موجود انتخاب کند. خواندن حجم زیادی از اطلاعات و درک حقایق و ارقام مهم، تجزیه‌وتحلیل مطالب و چکیده‌نویسی آنها به چیزی قابل‌مدیریت، یکی از ویژگی‌های مهم حرفه حقوقی است.
این‌که وکیل بتواند از میان انبوهی از اطلاعات، چیزهایی که مرتبط به هم هستند را شناسایی کند و آنها را به طور واضح و مختصر برای موکل خود توضیح بدهد، امری بسیار حیاتی است. وکلا می‌توانند این مهارت را با مطالعه مقالات و اسناد طولانی به دست آورند.علاوه بر این، تحقیقات نقش بسیار زیادی در کارهای روزمره یک وکیل دارند. وکیل برای کار بر روی یک پرونده، باید پیش‌نویسی از اسناد قانونی را تهیه کرده و مسائل پیچیده را به موکلین خود ارائه بدهد، حال برای ارائه توضیحات، این فرد به مهارت‌های تحقیقی نیاز دارد. وکیل می‌تواند در زمان دانشجویی خود از منابع اینترنتی، کتابخانه‌ها و ایجاد شبکه‌ای از مخاطبین استفاده کند. پس از آن نیز به‌عنوان یک وکیل می‌تواند با وکیلی واجد شرایط، در زمینه‌ای خاص ارتباط برقرار کند و از مشاوره‌های مفید وی بهره‌مند شود.

۴- داشتن مهارت‌های فردی قوی

قانون دارای پیچیدگی بوده و فرقی ندارد که یک وکیل از نظر تحصیلی جایگاه بالایی داشته باشد یا خیر، چیزی که در نهایت مهم است داشتن مهارت فردی شخص است. وکلا به نمایندگی از مردم در طول روز با افراد مختلفی سروکار دارند و باید تصمیمات مهمی بگیرند که این تصمیمات می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی زندگی مردم داشته باشد. این مباشران باید در کنار متقاعدکننده بودن، توانایی پیش‌بینی مراحل و نتایج نهایی را نیز داشته باشند. این ویژگی موجب می‌شود تا بتوانند واکنش‌های هیئت‌منصفه و صداقت شاهدان را بسنجند تا بتوانند بهترین رویکرد را برای دستیابی به نتیجه مطلوب اتخاذ کنند.

۵- داشتن پشتکار

داشتن پشتکار تنها به یک مرحله خاص دلالت ندارد؛ بلکه پشتکار داشتن با گذراندن هر مرحله پس از دیگری به وجود می‌آید. تحصیل در رشته وکالت نیز به‌مانند سایر رشته‌ها و مشاغل، نیازمند داشتن پشتکار و تعهد بسیار است که البته این تازه شروع کار است! به طور معمول، یک وکیل که دارای مدرک لیسانس حقوق و LPC بوده باید پس از تحصیل یک دوره آموزشی را به‌عنوان کارآموز بگذراند تا صلاحیت وی مشخص شود. برخی دیگر از وکلا باید یک برنامه تحصیلی یا نوع دیگری از تجربه کاری را پشت سر بگذارند. در نهایت پس از وکیل شدن، فرد باید در هنگام کار بر روی یک مورد، پشتکار بالایی داشته باشد تا بتواند کارهای لازم را برای رسیدن به یک پایان موفقیت‌آمیز تضمین کند.

داشتن پشتکار

۶- داشتن مهارت در حل خلاقانه مسائل

تمامی وکلا به‌مانند بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند، نه‌تنها دارای منطق و قوه تحلیل بالایی هستند، بلکه خلاقیت زیادی در حل مسائل از خود نشان می‌دهند. بهترین راه‌حل‌ها همیشه واضح‌ترین راه‌حل‌ها نیست و برای اینکه بتوانید بر رقیب خود غلبه کنید، لازم است که خارج از چارچوب خود فکر کنید. هنگام انجام امور قانونی به عنوان یک وکیل، وکلا اغلب با مسائل پیش‌بینی‌نشده‌ای مواجه خواهند شد که نیاز به حل خلاقانه‌ای دارند، به‌خصوص در مواردی که راه‌حل مسائل از ابتدا مشخص نیست.
شاید فکر کنید در حرفه وکالت استعداد و خلاقیت چیز مهمی نیست؛ اما این تصور اصلاً درست نیست. مهم نیست که یک وکیل در کدام حرفه حقوقی فعالیت دارد، درهرصورت باید برای انجام تمامی کارها دارای ذهنی خلاق برای ابداع راه‌حل‌ها و استراتژی‌های جایگزین باشد. وکلای باتجربه بر این باور هستند که همیشه بهترین عمل و راه‌حل، ساده‌ترین و واضح‌ترین راه‌حل نیست، بلکه وکیل باید برای غلبه بر طرف‌های مخالف و دریافت نتیجه مثبت برای موکل خود، تفکری خلاقانه و مهارتی بالا در حل مسئله داشته باشد و به طور روزانه آن را تقویت کند.

۷- انعطاف‌پذیری و اعتمادبه‌نفس

برای‌آنکه یک وکیل از دیگران متمایز شود، به انعطاف‌پذیری و اعتماد به توانایی‌های خود نیاز دارد. ازآنجایی‌که این شغل ایجاب می‌کند تا فرد در معرض مشکلات قرار بگیرد، به همین دلیل فرد باید آموزش‌های لازم را در حین تحصیل و کار کسب کند تا تحت‌تأثیر مشکلات قرار نگیرد. فرد باید برای ارسال درخواست ویزا، ارسال درخواست مجدد، تحقیق و غیره دارای اعتمادبه‌نفس بالا باشد. به همین دلیل وکیل باید در طول زمان مهارت‌های خود را توسعه داده و تقویتشان کند تا بتواند به درک بهتری از حرفه خود دست پیدا کند و در این راه مهارت‌های لازم را به دست آورد.

۸- آگاه بودن به امور مهاجرتی

یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که وکلای مهاجرتی به آن نیاز دارند، داشتن دانش و آگاهی از تحولات جاری در زمینه قانون مهاجرت است. داشتن دانش گسترده در زمینه مهاجرت و زیر شاخه‌های مهاجرت برای یک وکیل امری بسیار مهم است. یک وکیل باید درک کاملی از مسئله مهاجرت و قوانین فنلاند داشته باشد تا بتواند در صورت به وجود آمدن هر مشکل، به برطرف‌کردن آنها بپردازد. ازآنجایی‌که حوزه مهاجرت دارای دسته‌بندی مختلف بوده، نماینده حقوقی باید درک درستی از تمام آنها داشته باشد. پس از درک نیز، فرد باید با استراتژی‌های مربوط به هر یک آشنا باشد تا بتواند فردی موفق در زمینه کاری خود باشد.

آگاه بودن به امور مهاجرتی

۹- توجه به جزئیات و داشتن دقت بالا در انجام تحقیقات

توانایی تحقیق سریع و مؤثر برای درک وضعیت مهاجران، یکی از نیازهای اصلی وکیل بوده که به آنها در تهیه استراتژی‌های قانونی کمک می‌کند. تهیه استراتژی‌های حقوقی مستلزم جذب و درک مقادیر زیادی از اطلاعات و سپس جداکردن اطلاعات قابل‌مدیریت و مفید از سایر اطلاعات است. داشتن دقت یک مهارت حیاتی برای مباشر قانونی بوده و درواقع برای موفق شدن وی در این حرفه امری بسیار مهم است. یک کلمه یا جمله نامناسب می‌تواند معنای یک بند یا قرارداد را تغییر بدهد، حال تصور کنید این اشتباهات و غلط‌های املایی در ایمیل‌ها، نامه‌ها یا اسناد به وجود آید. این امر می‌تواند تصویر بدی از متقاضیان را برای افراد صاحب‌منصب به همراه داشته باشد؛ بنابراین یک وکیل توانا باید بتواند به‌خوبی از این مشکلات جلوگیری کند.
این مهارت برای یک وکیل بسیار مهم بوده و با کسب تجربه و به‌مرورزمان بهبود خواهد یافت. به‌عنوان‌مثال زمان ارسال درخواست برای پیداکردن مشاغل یا قراردادهای آموزشی در هنگام درخواست کار، کارفرمایان بر روی اشتباهات املایی، نقطه‌گذاری و گرامر بسیار دقیق هستند. پس اگر نامه شما مبهم، خیلی طولانی یا مملو از اشتباهات املایی باشد، این امر می‌تواند فرایند استخدام شما را زیر سؤال ببرد. برای بهبودبخشی به این مشکل باید از بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند که فردی متخصص بوده و به‌درستی از تمام این موارد اطلاع دارد و آگاه به زبان انگلیسی یا فنلاندی هست کمک بگیرید. این فرد به دلیل آشنایی با شرایط استخدام، به طور حتم از تمامی احتمالات و ایرادات در فرایند مهاجرت آگاهی دارد. یک نماینده حقوقی به دلیل تسلط داشتن بر روی موضوعات پیچیده، توانایی تشخیص خطاهای این‌چنینی را داشته و می‌تواند مشکلات شما را به‌سرعت رفع کند.

۱۰- داشتن مهارت در انجام کار تیمی

برنده‌شدن پرونده شما نیازمند یک تلاش تیمی بوده و در این راه وکلا نیاز به همکاری با همکاران و شرکای خود دارند. البته این ارتباط خوب تنها به این دو مورد تقسیم نمی‌شود و وکیل باید ارتباط خوبی با موکل خود نیز داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، وکلای دادگستری باید رابطه کاری نزدیکی با کارمندان خود ایجاد کرده و اغلب در کنار سایر وکلای دادگستری کار کنند. توانایی کار به‌عنوان بخشی از یک تیم، یک مهارت حقوقی ضروری بوده و وکیل باید بتواند با افرادی از تمام سطوح سلسله‌مراتب قانونی، از کارآموزان گرفته تا اعضای قوه قضائیه برخورد داشته باشد.
ازآنجایی‌که مهاجران باید به نمایندگان قانونی خود اعتماد داشته باشند، بنابراین یک وکیل باید باشخصیت، متقاعدکننده و مؤدب باشد. ساده‌ترین راهی که موجب تقویت مهارت‌های عنوان شده خواهد شد، پیوستن وکیل به یک تیم است. در کل هر کاری که بتواند وکیل را قادر سازد تا با دیگران کار کند، موجب تقویت مهارت وی در کار تیمی خواهد شد.

داشتن مهارت در انجام کار تیمی

اهمیت وجود وکیل مهاجرت برای رسیدن به نتیجه دلخواه

یک وکیل مهاجرت خوب شانس شما را برای دریافت موفقیت‌آمیز ویزا، درخواست شهروندی، محافظت از دیپورت و سایر موارد بالا می‌برد. بسیاری از وکلای حرفه‌ای در زمینه مهاجرت افرادی سخت‌کوش و صادق هستند و به شما کمک می‌کنند تا گزینه‌های پیش روی مهاجرت خود را به‌خوبی درک کنید. در مقابل، وکلای مهاجرتی غیرحرفه‌ای، بی‌تجربه و کاملاً بد نیز وجود دارند. این افراد ممکن است هزینه زیادی از شما دریافت کنند و در نهایت نتوانند خدمات و وعده‌های داده شده را به‌درستی ارائه بدهند و به پرونده شما آسیب دائمی بزنند.
برخی اوقات ممکن است برای پرونده مهاجرت خود نیازی به استخدام وکیل نداشته باشید، اما وجود بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند در کنار شما می‌تواند تفاوت زیادی در روند امور مهاجرتی‌تان به کشور فنلاند ایجاد کند. یک وکیل خوب می‌تواند موارد زیر را برای شما فراهم آورد:

 • وضعیت شما را تجزیه‌وتحلیل می‌کند.
 • شما را با گزینه‌هایی برای دریافت ویزا آشنا می‌کند که ممکن است از وجود آنها اطلاعی نداشته باشید.
 • به شما کمک می‌کند تا از مسائلی مانند دیپورت و اخراج از کشور رهایی پیدا کنید.
 • بهترین گزینه و استراتژی را برای برنامه آینده شما مطرح می‌کند.
 • به شما کمک می‌کند تا اسناد موردنیاز، مانند فرم‌های دولتی و اسناد پشتیبانی را آماده و سازماندهی کنید.
 • وکیل می‌تواند در هنگام مصاحبه‌ها در برابر مقامات مهاجرت یا در مراحل اخراج از کشور آن هم در مقابل قاضی دادگاه مهاجرت از شما دفاع کند. این فرد تمام تلاش خود را می‌کند تا پرونده شما به نتیجه موفقیت‌آمیزی برسد که این نتیجه می‌تواند شامل درخواست تجدیدنظر یا سایر درخواست‌ها باشد. در این صورت مقامات مجدداً پرونده شما را بازنگری خواهند کرد.

اهمیت وجود وکیل مهاجرت

چگونگی شروع جستجوی یک وکیل مهاجرت باتجربه

احتمالاً شما جستجوی خود را با پرسش از دوستان و همکارانتان و سپس جستجوی آنلاین آغاز خواهید کرد. همان‌طور که می‌دانید جستجوی دهان‌به‌دهان یک نوع پرس‌وجوی کاربردی بوده که از دیرباز وجود داشته و موجب می‌شود تا از نظرات افرادی که تجربه کار با وکیلی خاص را داشتند آگاه شوید. حتی اگر وکیل معرفی شده در حوزه مهاجرت سابقه کاری نداشته باشد، به دلیل ارتباط گسترده‌ای که وکلا با یکدیگر دارند، حتماً می‌تواند وکیلی مناسب را به شما معرفی کند.
در مورد جستجوی آنلاین نیز ازآنجایی‌که بسیاری از وکلا خودشان دارای آدرس سایت یا شبکه‌های مجازی هستند می‌توانند از طریق این دو شیوه با آنها ارتباط برقرار کنید. البته لازم است پیش از برقراری ارتباط مستقیم با آنها یک سری اطلاعات و پیش‌زمینه‌ای از فعالیت‌هایی که داشته‌اند را به دست آورید. برای این کار توصیه می‌شود نظراتی که درمورد وکلا وجود دارد را به‌خوبی بخوانید تا بتوانید از میزان موفقیت آنها در مورد پرونده‌های پیشینشان اطلاعاتی را کسب کنید. البته یادتان باشد که نباید تنها به خواندن نظرات دیگران بسنده کنید، اما نظرات را در کنار جستجوهای دیگر نیز در نظر داشته باشید. علاوه بر این مورد، می‌توانید با کمک سایت برتر ویزا بهترین وکلای موردنظر خود را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

نحوه تصمیم‌گیری برای استخدام بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند

فردی که به‌عنوان بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند شناخته می‌شود، به طور حتم دارای برنامه کاری شلوغی است. بااین‌وجود، باید بتوانید یک‌زمان را برای مشاوره اولیه خود با آنها برنامه‌ریزی کنید. یادتان باشد که پیش از هر انتخابی، صحبت با چندین وکیل مختلف را از قبل برنامه‌ریزی کنید؛ زیرا مقایسه وکلای بالقوه امری مهم و ضروری برای شما خواهد بود. هنگام ملاقات می‌توانید سؤالات زیر را از وکلا بپرسید:

 • چه مدت هست که با قانون مهاجرت آشنایی دارید و در این حوزه فعالیت دارید؟ یادتان باشد که هر چه وکیل سابقه طولانی‌تری در زمینه مهاجرت داشته باشد بهتر است.
 • معمولاً به چه نوع پرونده‌هایی در این حوزه رسیدگی می‌کنید؟ توجه داشته باشید که نوع پرونده و ویزای درخواستی شما باید درون لیست وکیل مربوطه وجود داشته باشد.

تصمیم‌گیری برای استخدام بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند

 • چند وقت یک‌بار باید منتظر تماس شما باشم و اگر سؤالی در روند مهاجرت خود داشته باشم، چگونه می‌توانم با شما تماس بگیرم؟ در جواب این امر وکیل باید به شما بگوید که با مواجه‌شدن با هر به‌روزرسانی، فوراً شما را باخبر خواهد کرد.
 • اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای در مورد پرونده من ایجاد شود هزینه اضافی آن چقدر خواهد بود؟ در صورت استخدام وکیل باید قراردادی را امضا کنید که محدوده خدمات وی را مشخص می‌کند؛ اما اگر به طور ویژه هزینه ثابتی را پرداخت کنید، باید بدانید که در صورت تغییر در پرونده و دریافت نوع خدمات موردنیاز، هزینه به چه صورت افزایش می‌یابد.

در صورت مراجعه حضوری به دفتر وکالت، به نحوه کارکردن کارکنان توجه کرده و با آنها صحبت کنید تا احساس تعهد آنها را نسبت به مشتریان و حرفه‌ای بودنشان ببینید. برخی مواقع، پرسیدن نظر چند وکیل به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از روند کاری خود داشته باشید با راهکارهای هر یک از آنها آشنا شوید.

با مشاهده این موارد درون وکیل مهاجرتی فرار کنید!

در صورت مشاهده موارد زیر در وکیل، باید در اولین فرصت به دنبال وکیلی دیگر باشید:

 • از استخدام وکلایی که در سایر دفاتر مهاجرت به شما مراجعه میکنند دوری کنید: عموماً برخی از وکلای مهاجرتی با عنوان‌کردن باتجربه بودن و داشتن حجم کار بالا، ممکن است در راهروهای دفاتر مهاجرت پرسه بزنند و سعی در تجارت داشته باشند. این رفتار توسط وکلای قانونی، رفتاری غیراخلاقی بوده و هیچ وکیل بنام و معروفی از این ترفند برای پیداکردن موکل استفاده نمی‌کند. علاوه بر این، یک وکیل مهاجرتی خوب آن‌قدر مشغول یادگیری و مطالعه در مورد قانون مهاجرت و رسیدگی به پرونده مهاجران است که وقتی برای جمع‌آوری مشتریان جدید ندارد.

دلایل اجتناب از برخی وکلای مهاجرت

 • به هر شخصی که ادعای آگاهی کاملی از امور مهاجرتی دارد، اطمینان نکنید: برای بهره‌مندی از بهترین راهنمایی‌های مهاجرتی نباید به هر شخصی اعتماد کنید. در مقابل باید با فردی مجرب و باتجربه در امور مهاجرتی صحبت کرده و راهنمایی‌های لازم را از او دریافت کرد. قانون مهاجرت دارای پیچیدگی بوده و اگر کسی ادعا کرد مهاجرت پیچیده نیست، به او اعتماد نکنید.
 • از گوش‌دادن به وکلایی که شما را به انجام کارها یا پیشنهادهای غیرقانونی تشویق می‌کنند، اجتناب کنید: مراقب وکیل‌هایی باشید که به شما پیشنهاد می‌دهند تا برای انجام کارتان پول بیشتری پرداخت کرده یا به یک مقام مهاجرتی رشوه بدهید یا مدارک خود را جعل کنید و غیره. انجام موارد این‌چنینی نه تنها شما را به نتیجه دلخواهتان نمی‌رساند؛ بلکه لکه‌ای دائمی بر سوابق مهاجرت شما ایجاد خواهد کرد.
 • نسبت به وعده‌های غیرواقعی وکلا شک داشته باشید: حتی بهترین وکلا هم نمی‌توانند موفقیت شما را تضمین کنند؛ زیرا نتیجه پرونده شما به قاضی مهاجرت و وزارت امنیت ارجاع داده می‌شود. هر وکیلی که ادعای موفقیت ۱۰۰ درصدی داشته باشد و نتیجه خاصی را تضمین کند وکیلی مناسب نیست.

چرا باید یک وکیل مهاجرت استخدام کرد؟

اگر می‌خواهید شانس موفقیت بالایی در فرایند مهاجرت خود داشته باشید، استخدام بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند راه‌حلی مؤثر برای شما خواهد بود. وکلای مهاجرتی در واقع متخصصانی باتجربه هستند که پیچیدگی‌های قانون و حقوق مهاجران را به‌خوبی درک می‌کنند. با کمک این افراد می‌توانید روند اخذ ویزایتان را طی کنید تا بهترین شانس را برای وضعیت اقامت دائم خود به دست آورد. یک وکیل مهاجرت با انواع درخواست ویزا مانند ویزای کاری، ویزای خانواده و ویزای دانشجویی آشنایی دارد.
این شناخت و تخصص موجب می‌شود تا وکلا از بهترین مسیرها برای موقعیت‌های خاص آگاهی داشته باشند و توصیه‌های مناسبی را در مورد بهترین اقدام به شما ارائه بدهند. وکلای مهاجرتی خوب می‌توانند در طول فرایند درخواست ویزا، به شما در تهیه مدارک و پرونده‌های مورد نیازتان کمک کرده و در صورت لزوم، به نیابت از شما در دادگاه حضور پیدا کنند. در حالت کلی داشتن تجربه و تخصص بالای یک وکیل می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزا بالا ببرد. در این صورت شما با رد درخواست خود به دلیل ناقص بودن مدارک یا وجود مشکل در پرونده مهاجرتی‌تان روبرو نخواهید شد.

معرفی ۵ وکیل برتر مهاجرت به فنلاند

ازآنجایی‌که فرایند مهاجرت پیچیده و دارای سختی بوده، به همین دلیل نمی‌توان در اکثر مواقع به‌تنهایی در مسیر رسیدن به آن قدم گذاشت. برای‌آنکه بتوانید شانس موفقیت خود را بالا ببرید، نیاز به راهنمایی گرفتن از افراد آگاه همچون بهترین وکیل مهاجرت در فنلاند خواهید داشت. در این بخش به معرفی نمایندگان حقوقی و مشاورانی که سابقه تحصیل و زندگی در کشور فنلاند دارند خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

۱- وکیل سارا دهدشتی

وکیل سارا دهدشتی

وکیل سارا دهدشتی عضو کانون وکلا بوده و وکیل قانونی واجد شرایط در حوزه قضایی داخلی و خارجی است. ایشان با شیوه‌های تجاری ناعادلانه در روابط B2B و رقابت اتحادیه اروپا و دیدگاه قانون قرارداد آشنایی داشته و فارغ‌التحصیل از دانشگاه هلسینکی (University of Helsinki) در رشته حقوق تجارت بین الملل هستند. از جمله افتخارات و جوایز وی می‌توان به دانشجوی برتر شدن در دوره لیسانس از رشته حقوق اقتصاد در سال ۲۰۱۱ از دانشگاه شهید بهشتی تهران اشاره کرد. علاوه بر این، ایشان توانستند رتبه ۶ آزمون نهایی کانون وکلای دادگستری را در بین کلیه شرکت‌کنندگان به دست آورند. وی به زبان‌های فارسی، انگلیسی و فنلاندی مسلط بوده و توانایی صحبت به زبان عربی در حوزه کاری خویش را دارد. در کنار تجارت، وی به دلیل تجربه زندگی در فنلاند، می‌توانند اطلاعات سودمندی را در زمینه مهاجرت به علاقه‌مندان ارائه بدهند.

آدرس ایمیل: sara.dehdashti@helsinki.fi

۲- وکیل کیمیا ابراهیم‌زاده

وکیل کیمیا ابراهیم‌زاده در بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ لیسانس خود را از دانشگاه شهید بهشتی در رشته حقوق دریافت کرد و در حال حاضر دانشجوی رشته کارشناسی‌ارشد حقوق تجارت بین‌الملل در دانشگاه هلسینکی است. ازآنجایی‌که وی ساکن فنلاند بوده، به‌خوبی با تمامی شرایط و زندگی در کشور فنلاند آشنایی داشته و می‌تواند کمک راهنمای بسیار خوبی برای شما در زمینه مهاجرت باشد.

آدرس لینکدین: https://linkedin.com/in/kimia-ebrahimzadeh-889709a4

۳- مشاور ابرا گوهری

مشاور ابرا گوهری

مشاور ابرا گوهری مؤسس فنلاندکیو و نماینده پروژه در ایران بوده و قادر به ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه تحصیل رایگان برای مقاطع تحصیلی دبیرستان، دوره‌های فنی حرفه‌ای و دانشگاه در کشور فنلاند است. ایشان صفر تا صد موارد مربوط به مهاجرت به کشور فنلاند را به‌درستی برای شما توضیح می‌دهند و درک بالایی از انواع ویزاها دارند. در صورت داشتن هرگونه سؤال در زمینه مهاجرت به فنلاند می‌توانید از طریق آدرس سایت یا اینستاگرام با مجموعه وی در تماس باشید.

آدرس وب‌سایت

نشانی صفحه اینستاگرام

۴- مشاور مازیار

مشاور مازیار

مشاور مازیار بیش از ۳ سال در کشور فنلاند زندگی کرده و به تحصیل پرداخته است و اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص تحصیل و کار در فنلاند دارد. در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید سؤالات خود را در مورد زندگی، تحصیل و کار از ایشان بپرسید. وی با دارابودن سابقه تحصیل و زندگی در فنلاند، می‌تواند بهترین نوع ویزا را مناسب با شرایطتان به شما معرفی کرده و راهنمای بسیار خوبی برای شما در این راه باشد.

آدرس صفحه اینستاگرام

۵- مشاور غزال مرادی

مشاور غزال مرادی

مشاور غزال مرادی قادر به ارائه مشاوره در زمینه مهاجرت به اروپا به‌خصوص کشورهای هلند و فنلاند بوده و اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص کشور فنلاند دارند. وی در دانشگاه فنلاند تحصیل‌کرده و با شیوه‌های صحیح مهاجرت و انواع ویزاها درون این کشور آشنایی دارد. ایشان مدیرعامل شرکت یاس اپلای بوده که تنها مؤسسه مجوزدار رسمی در ایران و هلند است. در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد مهاجرت به فنلاند می‌توانید از راهنمایی‌های وی بهره‌مند شوید.

نشانی وب‌سایت

آدرس صفحه اینستاگرام

نتیجه‌گیری

کشور فنلاند از جمله بهترین کشورها جهت مهاجرت بوده و به دلیل مزایای بسیاری که برای مهاجران فراهم می‌آورد به مانند بهشتی بر روی زمین است. با توجه به موارد ارائه شده در این محتوا، مهم‌ترین چیز پیش از شروع هر اقدامی برای مهاجرت، بهره‌گیری از راهنمایی‌های فردی امین و قابل اعتماد همچون بهترین وکیل مهاجرت به فنلاند است. این فرد به دلیل توانایی بالایی که در زمینه مهاجرت دارد، دارای اطلاعاتی بسیار مفید بوده و می‌تواند راهنمایی مناسب برای مهاجران و متقاضیان امر مهاجرت در زمینه‌های مختلف باشد.
با در نظر گرفتن موارد گفته شده، به نظر شما در کنار ویژگی‌های اشاره شده در مورد بهترین وکیل مهاجرت، چه ویژگی مهم دیگری را می‌توان برای یک وکیل در نظر گرفت؟ لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن