اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

اسلواکیتوریستی

بهترین شرکت ویزای توریستی اسلواکی 【سال 1402】✅+ لیست 9 تایی

آیا تابه‌حال فکر سفر به یک کشور زیبا و آرام در اروپای مرکزی به سرتان زده؟ اگر جواب شما مثبت است پس اسلواکی گزینه‌ای مناسب برای شماست و پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین شرکت ویزای توریستی اسلواکی را دنبال کنید.

اسلواکی کشوری با طبیعت بکر، تاریخچه غنی، فرهنگی متنوع و مردم مهربان است. این کشور از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا و از سال ۲۰۰۹ عضو منطقه یورو است.

بنابراین، شما می‌توانید با استفاده از ویزای شنگن به این کشور سفر کرده و از امکانات و خدمات اروپایی بهره‌مند شوید. در این مقاله ما درباره شرایط و مراحل دریافت ویزای توریستی اسلواکی، هزینه‌ها، مدارک موردنیاز، زمان صدور ویزا، مدت اعتبار ویزا و نکات مهم و آن صحبت می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

درباره کشور اسلواکی

اسلواکی در اروپای مرکزی قرار دارد و دورتادور آن را مرزهای زمینی فراگرفته و هیچ راه دریایی ندارد. این کشور از شمال با لهستان، از غرب با چک و اتریش، از جنوب با مجارستان و از شرق با اوکراین هم مرز می‌باشد.

زبان رسمی این کشور اسلوواک بوده و حدود ۵ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. اسلواکی در سال ۱۹۹۳ از چکسلواکی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل شد.

این کشور آب‌وهوای معتدلی دارد و چهارفصل را تجربه می‌کند. اسلواکی دارای مناظر طبیعی زیبا و گوناگونی است که شامل کوه‌های تاترا، دریاچه، رودخانه، جنگل، مراتع و دشت‌ها می‌شود.

همچنین این کشور بناهای تاریخی و فرهنگی ارزشمندی همچون قلعه‌ها، کلیسا، موزه، گالری و شهرهای قدیمی دارد. این کشور سنت‌ها، آداب‌ورسوم، موسیقی، هنر، غذا و نوشیدنی‌های خاص خود را دارد و مردم آن بسیار مهربان، مهمان‌نواز و صمیمی هستند.

اسلواکی کجاست؟

اسلواکی کجاست

اسلواکی در قلب اروپا قرار داشته و به‌راحتی می‌توانید از این کشور به کشورهای دیگر اروپایی هم سفر کنید. اسلواکی به‌عنوان یکی از کشورهای عضو شنگن اجازه سفر آزادانه بین کشورهای عضو را به شما می‌دهد.

بنابراین، شما می‌توانید با ویزای شنگن به اسلواکی وارد شده و بدون نیاز به ویزای جداگانه، به کشورهای دیگر اروپا سفر کنید. همچنین این کشور عضو منطقه یورو است که باعث شده مردم آن از واحد پول یورو استفاده کنند.

اسلواکی دارای شبکه حمل‌ونقل عمومی منظم و مدرنی است که شامل اتوبوس، قطار، تراموا، مترو و تاکسی می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این شبکه به‌راحتی در داخل کشور و یا به کشورهای همسایه سفر کنید.

این کشور دو فرودگاه بین‌المللی دارد که یکی از آنها در پایتخت براتیسلاوا و دیگری در شهر کوشیتسه قرار دارد. شما می‌توانید با پروازهای مستقیم یا ترانزیت از کشورهای دیگر به این فرودگاه‌ها سفر کنید.

اسلواکی کشوری با امنیت بالا و نرخ جرم و جنایت پایین است و شما می‌توانید با خیال راحت به این کشور سفر کرده و از جاذبه‌های آن لذت ببرید.

استان‌های اسلواکی

استان‌های اسلواکی

اسلواکی هشت استان دارد؛ هر استان مرکزی دارد که معمولاً بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر آن استان است. همچنین هر استان از چندین شهرستان تشکیل شده است که مجموعاً ۷۹ شهرستان را در این کشور تشکیل داده است. در ادامه برخی از استان‌های اسلواکی را به شما معرفی می‌کنیم.

استان براتیسلاوا (Bratislavský kraj)

این استان در جنوب غربی کشور قرار دارد و پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اسلواکی، براتیسلاوا، در این استان واقع شده است.

براتیسلاوا از ۵ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۶۰۰ هزار نفر است. این استان مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و توریستی کشور است و بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و معاصر در آن قرار گرفته.

استان ترناوا (Trnavský kraj)

این استان در غرب کشور قرار داشته و مرکز آن شهر ترناوا است. ترناوا از ۷ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۵۵۰ هزار نفر است.

برخی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین صنایع کشور در این استان قرار گرفته که در کنار آنها بسیاری از بناهای تاریخی و فرهنگی وجود دارد.

استان ترنچین (Trenčiansky kraj)

این استان در شمال غربی کشور قرار دارد و مرکز آن شهر ترنچین است. ترنچین از ۹ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۶۰۰ هزار نفر است.

این استان برخی از زیباترین مناظر طبیعی کشور را داشته که شامل بسیاری از قلعه‌ها، کلیساها و موزه‌های تاریخی است.

استان نیترا (Nitriansky kraj)

این استان در جنوب غربی کشور قرار دارد و مرکز آن شهر نیترا است. نیترا از ۷ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۷۰۰ هزار نفر است.

این استان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات کشاورزی کشور است و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیادی دارد.

استان ژیلینا (Žilinský kraj)

این استان در شمال کشور قرار دارد و مرکز آن شهر ژیلینا است. ژیلینا از ۱۱ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۶۹۰ هزار نفر است.

برخی از بلندترین و زیباترین کوه‌های کشور در این استان قرار گرفته که در کنار آنها می‌توانید از پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده هم دیدن کنید.

استان بانسکا بیستریتسا (Banskobystrický kraj)

این استان در مرکز کشور قرار دارد و مرکز آن شهر بانسکا بیستریتسا است. بانسکا بیستریتسا از ۱۳ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۶۶۰ هزار نفر است.

این استان محل برخی از مهم‌ترین معادن طلا، نقره و مس کشور است؛ اما بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی اسلواکی هم در بانسکا بیستریتسا قرار گرفته است.

استان پرشوف (Prešovský kraj)

این استان در شرق کشور قرار دارد و مرکز آن شهر پرشوف است. پرشوف از ۱۳ شهرستان تشکیل شده و جمعیت آن حدود ۸۰۰ هزار نفر است.

برخی از قدیمی‌ترین و متنوع‌ترین فرهنگ‌های کشور از اینجا نشئت گرفته که تاریخ و سنت‌های کشور را به نمایش می‌گذارد.

استان کوشیتسه (Košický kraj)

این استان در شرق کشور قرار دارد و مرکز آن شهر کوشیتسه است. کوشیتسه از ۱۱ شهرستان تشکیل و جمعیت آن حدود ۷۹۰ هزار نفر است.

این استان برخی از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای کشور را دارد که بسیاری از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی در آنها قرار گرفته است.

مهم‌ترین شهرهای اسلواکی

مهم‌ترین شهرهای اسلواکی

اسلواکی کشوری کوچک اما بسیار جذاب در اروپای مرکزی است که تنوع طبیعی، تاریخی و فرهنگی بالایی دارد. این کشور بیش از ۱۳۰۰ شهر و روستا داشته که هر کدام دارای فرهنگ و جاذبه‌های خود هستند.

اما برخی از شهرهای اسلواکی بیش از دیگر شهرها موردتوجه قرار گرفته‌اند و به‌عنوان مقاصد توریستی محبوب شناخته می‌شوند. در این بخش از مقاله بهترین شرکت ویزای توریستی اسلواکی به شما پنج شهر مهم این کشور را معرفی می‌کنیم که نباید از گشت‌وگذار در آنها غافل شوید.

براتیسلاوا

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اسلواکی براتیسلاوا است که در دو کرانه رود دانوب واقع شده. این شهر یک مرکز تاریخی زیبا و قلعه‌ای باشکوه است که از بالا به شهر و رودخانه می‌رسد.

براتیسلاوا دارای موزه، گالری، کلیسا، میدان و خیابان‌هایی است که شاهد تاریخ و فرهنگ این شهر بوده‌اند. این شهر بسیار پویا و مدرن است و رستوران، کافه، بار، کلوپ و فستیوال‌های متنوعی دارد.

کوشیتسه

دومین شهر بزرگ اسلواکی کوشیتسه است که در شرق کشور و نزدیک مرز مجارستان و اوکراین قرار گرفته. این شهر یکی از مراکز فرهنگی و علمی اسلواکی می‌باشد که دانشگاه، تئاتر، موزه و گالری‌های هنری زیادی دارد.

کوشیتسه مرکز تاریخی زیبای دارد که شامل کلیسای سنت الیزابت، بزرگ‌ترین کلیسای گوتیک در اسلواکی می‌شود. همچنین این شهر دارای برج، قلعه، پارک و حیات وحشی است که برای کاوش و تفریح مناسب هستند.

نیترا

سومین شهر بزرگ اسلواکی نیترا می‌باشد که در غرب کشور و در دل دره نیترا واقع شده است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اسلواکی است که ریشه‌های تاریخی آن به قرون‌وسطی و حتی قبل از آن برمی‌گردد.

نیترا قلعه تاریخی دارد که شامل کلیسای رومی، کلیسای گوتیک و یک موزه است. همچنین این شهر خیابان، میدان، کلیسا و معماری‌های جذابی دارد که آن را به یک شهر فعال و جوان تبدیل کرده که برای سرگرمی و لذت بردن از زندگی بسیار مناسب است.

پرشوف

چهارمین شهر بزرگ اسلواکی پرشوف می‌باشد که در شمال شرق کشور و در پایین رود هورناد واقع شده است. این شهر یکی از مراکز صنعتی و اقتصادی اسلواکی است که کارخانه، معادن و شرکت‌های بزرگی در آن قرار دارند.

کلیسای سنت نیکلاس، یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای باروک در اسلواکی در شهر پرشوف واقع شده. این شهر دارای موزه، گالری، پارک و مجسمه‌هایی است که نشان‌دهنده تاریخ و فرهنگ پرشوف هستند. پرشوف شهری مدرن و پویا است که برای هر سلیقه‌ای چیزی دارد.

ژیلینا

پنجمین شهر بزرگ اسلواکی ژیلینا می‌باشد که در شمال غرب کشور و در میان رشته‌کوه‌های کارپات واقع شده است.

این شهر یکی از مراکز گردشگری و تفریحی اسلواکی است که دارای امکانات اسکی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و طبیعت‌گردی است. همچنین سنت استفان، یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای رومی در اسلواکی در این شهر واقع شده است.

جمعیت اسلواکی

به طور تقریبی جمعیت اسلواکی در سال 2023 حدود ۵ میلیون و ۴۸۰ هزار نفر بوده است. این عدد نشان می‌دهد که اسلواکی یکی از کشورهای کم جمعیت اروپا می‌باشد که در رتبه ۱۳۰ جهان قرار دارد.

جمعیت این کشور در سال‌های اخیر رشد کندی داشته و تنها ۰٫۱ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۲۲ را تجربه کرده است. علت این رشد کم کاهش نرخ باروری، افزایش امید به زندگی و مهاجرت برخی از مردم به کشورهای دیگر می‌باشد.

بیشتر جمعیت اسلواکی از قوم اسلواک تشکیل شده‌اند که حدود ۸۱ درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهند. اقلیت‌های قومی دیگری هم در این کشور زندگی می‌کنند که برخی از آنها مجارها با ۸٫۵ درصد، روم‌ها با ۲ درصد، چک‌ها با ۰٫۶ درصد، روس‌ها با ۰٫۲ درصد و دیگر اقوام با ۷٫۴ درصد می‌باشند. میانگین سن جمعیت این کشور حدود ۳۹ سال است و نشان می‌دهد که جمعیت این کشور هنوز رو به پیری نرفته.

زبان مردم اسلواکی

زبان مردم اسلواکی

زبان رسمی این کشور زبان اسلواک است که یک زبان هندواروپایی و از خانواده زبان‌های اسلاوی است. این زبان در کنار زبان‌های چکی، لهستانی و سورابی شاخه اسلاوی باختری دارند.

زبان اسلوواک به زبان چکی نزدیک است و بین این دو زبان قابلیت درک متقابل وجود دارد. الفبای زبان اسلواکی از الفبای لاتین گرفته شده است و برای برآورده کردن نیازهای این زبان نمادهای ˇ، ´، ¨، ^ را به این الفبا افزوده‌اند.

زبان اسلواک دارای چهار لهجه اصلی است که شامل لهجه غربی، لهجه مرکزی، لهجه شرقی و لهجه کارپاتی می‌شود. لهجه مرکزی به‌عنوان زبان رسمی و استاندارد انتخاب شده و در رسانه‌ها و آموزش‌وپرورش استفاده می‌شود.

به طور تقریبی حدود ۴٫۸ میلیون نفر از مردم اسلواکی زبان اسلواک را به‌عنوان زبان مادری خود انتخاب کرده‌اند. اما برخی از اقلیت‌های قومی به زبان‌های دیگری صحبت می‌کنند.

برای مثال مجارها زبان مجاری، روم ها زبان رومانی، چک‌ها زبان چکی و روس‌ها به زبان روسی صحبت می‌کنند. زبان انگلیسی نیز به‌عنوان زبان بین‌المللی در اسلواکی شناخته شده و توسط بسیاری از مردم به‌ویژه جوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرهنگ مردم اسلواکی

اسلواکی کشوری زیبا در اروپای مرکزی می‌باشد که تاریخ زیبا و طولانی دارد. این کشور در سال ۱۹۹۳ از چکسلواکی جدا و به عضویت اتحادیه اروپا، منطقه یورو، منطقه شنگن و سازمان ناتو درآمد.

مردم اسلواکی از نژاد اسلاو هستند که در قرون ششم و هفتم میلادی به این منطقه رسیدند. همان‌طور که گفتیم زبان رسمی این کشور زبان اسلواک است که یکی از زبان‌های اسلاوی و هندواروپایی است.

بیشتر مردم اسلواکی مسیحی هستند که اکثریت آن‌ها از شاخه کاتولیک رومی و برخی از شاخه پروتستان هستند. حدود ۱۳ درصد مردم اسلواکی بی‌دین هستند و حدود ۱۰ درصد نیز دین و باور خود را اعلام نکرده‌اند.

فرهنگ مردم اسلواکی بر پایه ارزش‌های خانوادگی، میراث تاریخی، محبت به طبیعت و احترام به دیگران استوار است. مردم این کشور مهمان‌نواز، صمیمی و کاری هستند.

آن‌ها از زندگی ساده و آرام لذت می‌برند و به تفریحات فرهنگی و ورزشی علاقه دارند. اسلواکی کشوری کوهستانی است و مردم آن عاشق پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، اسکی و سایر فعالیت‌های طبیعت‌گردی هستند.

همچنین این کشور جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی زیادی دارد که بازدیدکنندگان را شگفت‌زده می‌کنند. برخی از این جاذبه‌ها را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

قلعه براتیسلاوا: این قلعه در قلب پایتخت اسلواکی واقع شده و قدمت آن به قرن نهم میلادی برمی‌گردد. این قلعه یکی از نمادهای ملی اسلواکی است و چهار برج، یک موزه، یک کلیسا و یک باغ زیبا دارد. از بالای این قلعه می‌توانید منظره‌ای دیدنی از شهر و رودخانه دانوب را مشاهده کنید.

تاترا: این رشته‌کوه در شمال اسلواکی قرار دارد و از بلندترین کوه‌های اروپای مرکزی تشکیل شده است. این منطقه یکی از بهترین مکان‌ها برای کوه‌نوردی، اسکی، پیاده‌روی و تماشای طبیعت است.

قلعه اسپیش: این قلعه یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین قلعه‌های اروپا است که در قرن ۱۲ میلادی ساخته شده است. قلعه اسپیش بر روی یک تپه واقع شده است و معماری متنوع و چشم‌نوازی دارد. این قلعه یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است و موزه، کلیسا، گنجینه و زندان باستانی دارد.

ایرانی‌ها در کشور اسلواکی

ایرانی‌ها یکی از کمترین گروه‌های قومی و مذهبی در اسلواکی هستند. بر اساس آخرین آمار تنها ۱۵۹ نفر از جمعیت اسلواکی ایرانی‌تبار هستند.

این تعداد در سال‌های اخیر احتمالاً افزایش یافته؛ اما هنوز هم بسیار کم است. بیشتر ایرانی‌های مقیم در اسلواکی دانشجو، کارآفرین یا کارمند هستند. آن‌ها در شهرهای بزرگ مانند براتیسلاوا، کوشیتسه، زیلینا و بانسکا بیستریتسا زندگی می‌کنند.

اسلواکی را بیشتر بشناسید

اسلواکی را بیشتر بشناسید

تا اینجا اطلاعات مفیدی را درباره این کشور به دست آوردید؛ اما در ادامه قصد داریم شما را برخی از مکان‌ها و ویژگی‌های اسلواکی آشنا کنیم.

غار بلیانسکا: این غار یکی از زیباترین و مشهورترین غارهای اسلواکی است که در پارک ملی تاترا واقع شده. غار بلیانسکا دارای ستون‌، توپ، پرده و آویزه‌های آهکی است که در رنگ‌های مختلف و با شکل‌های خارق‌العاده شما را جذب خود می‌کند. این غار یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است و برای بازدید عموم باز است.

پل UFO: این پل یکی از نمادهای معاصر براتیسلاوا است که در سال ۱۹۷۲ افتتاح شد. این پل یک پل معلق است که بر روی رودخانه دانوب قرار گرفته و یک ساختمان شبیه به یک سفینه فضایی در بالای آن است. این ساختمان یک رستوران با منظره بسیار زیبا است که از آن می‌توان شهر و رودخانه را مشاهده کرد.

بهترین مکان‌های گردشگری اسلواکی

بهترین مکان‌های گردشگری اسلواکی

اسلواکی کشوری پر از جاذبه‌های گردشگری است که برای هر سلیقه و علاقه‌ای چیزی دارد. این کشور شهرهای تاریخی و فرهنگی، روستاهای سنتی و زیبا، کوه‌ها و دریاچه‌های خیره‌کننده، غارها و آبشارهای مهیب، قلعه‌ها و قصرهای باشکوه و موزه‌ها و گالری‌های هنری جالب و دیدنی دارد. برخی از بهترین مکان‌های گردشگری اسلواکی عبارت‌اند از:

شهر قدیمی براتیسلاوا

این شهر قدیمی قلب و روح پایتخت اسلواکی است که ساختمان، میدان، کلیسا، تالار، مجسمه و کافه‌های تاریخی و زیبایی دارد. شهر قدیمی براتیسلاوا یک مکان عالی برای گردش، خرید، نوشیدن و لذت بردن از فرهنگ و زندگی در اسلواکی است.

برخی از جاذبه‌های این شهر قدیمی شامل تالار شهر قدیمی، کلیسای جامع سنت مارتین، دروازه مایکل، کاخ گراسالکوویچ، کلیسای آبی و موزه ملی اسلواکی می‌شود.

پارک ملی بهشت اسلواکی

این پارک یکی از زیباترین و محبوب‌ترین پارک‌های ملی اسلواکی است که در شمال شرقی کشور واقع شده است. پارک ملی بهشت اسلواکی منطقه کوهستانی دارد که شامل دره‌ها، صخره‌ها، آبشارها، غارها، جنگل‌ها و گل‌های وحشی زیادی است.

این پارک ملی مکانی عالی برای کسانی است که عاشق طبیعت و ماجراجویی هستند. در این پارک می‌توان از فعالیت‌های مختلفی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، کوه‌نوردی، اسکی، غارنوردی و… لذت برد.

قلعه اوراوا

قلعه اوراوا یکی از قدیمی‌ترین و مهیب‌ترین قلعه‌های اسلواکی است که در شمال کشور واقع شده است. این قلعه در قرن ۱۳ میلادی ساخته شده و معماری قرون‌وسطی‌ای دارد.

قلعه اوراوا میراث ملی اسلواکی است و یک موزه، کلیسا، گنجینه و باغ زیبا دارد. همچنین این قلعه مکانی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تاریخی مانند نمایش‌های تئاتر، کنسرت‌های موسیقی، بازارهای قرون‌وسطی‌ای و… است.

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

اسلواکی یک کشور کوچک اما زیبا و آرام است که طبیعت خیره‌کننده، تاریخچه غنی، فرهنگ متنوع و مردم مهربان و مهمان‌نوازی دارد.

اسلواکی عضو اتحادیه اروپا، منطقه شنگن و ناتو است و واحد پول آن یورو است. این کشور صنعتی و توسعه یافته است که به همین واسطه رشد اقتصادی بالا و نرخ بیکاری پایینی دارد.

همچنین اسلواکی یکی از کشورهای امن و آزاد در جهان است که رتبه بالایی در شاخص‌های دموکراسی، آزادی بیان، حقوق بشر و کیفیت زندگی دارد.

بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت به اسلواکی هستند؛ چون این کشور فرصت‌های زیادی را برای آنها فراهم می‌کند. مهاجرت به اسلواکی به شما امکان دسترسی به بازار کار و تحصیل در اروپا را بدهد. همچنین می‌توانید از خدمات بهداشتی و اجتماعی این کشور بهره‌مند شوید.

علاوه بر این مزایا مهاجرت به اسلواکی به شما اجازه می‌دهد که از زیبایی‌های این کشور و همسایگان آن لذت ببرید. اسلواکی یک کشور چهارفصل است که در هر فصلی می‌توانید از فعالیت‌های مختلفی مانند اسکی، کوه‌نوردی، دوچرخه‌سواری، قایق‌رانی، گردشگری و… لذت ببرید.

برای مهاجرت به اسلواکی راه‌های مختلفی وجود دارد که بستگی به شرایط و هدف شما دارد. برخی از این راه‌ها را در ادامه به‌صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

اگر شما مهارت، تجربه و تحصیلات مرتبط با یک شغل خاصی دارید و می‌توانید یک پیشنهاد کاری از کارفرما یا شرکتی در اسلواکی دریافت کنید می‌توانید از این راه برای اخذ اقامت کاری اسلواکی استفاده کنید.

این اقامت معمولاً به مدت دو سال صادر شده و قابل‌تمدید است. برای اخذ این اقامت شما باید مدارکی مانند فرم درخواست، پاسپورت، عکس، گواهی سلامت، گواهی عدم سوءپیشینه، پیشنهاد کاری، مدرک تحصیلی، گواهی مهارت زبان و… را ارائه کنید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل

اگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های اسلواکی تحصیل کنید و می‌توانید پذیرش تحصیلی از آنها دریافت کنید، می‌توانید از این راه برای اخذ اقامت تحصیلی اسلواکی استفاده کنید.

این اقامت به مدت دوره تحصیلی شما صادر شده و قابل‌تمدید است. برای اخذ این اقامت شما باید مدارکی مانند فرم درخواست، پاسپورت، عکس، گواهی سلامت، گواهی عدم سوءپیشینه، نامه پذیرش تحصیلی، مدرک تحصیلی، گواهی مهارت زبان، تمکن مالی و… را ارائه کنید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق سرمایه‌گذاری

اگر شما سرمایه‌ای دارید و می‌خواهید در یکی از زمینه‌های اقتصادی در اسلواکی سرمایه‌گذاری کنید و یا یک شرکت در این کشور ثبت کنید، می‌توانید از این راه برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری اسلواکی استفاده کنید.

این اقامت به مدت یک سال صادر شده و تحت شرایطی قابل‌تمدید است. برای اخذ این اقامت شما باید مدارکی مانند فرم درخواست، پاسپورت، عکس، گواهی سلامت، گواهی عدم سوءپیشینه، مدارک مربوط به سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت، تمکن مالی و… را ارائه کنید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

اگر شما با یک شهروند اسلواکی یا یک خارجی دارای اقامت دائم این کشور ازدواج کرده و با او در این کشور زندگی کنید، می‌توانید از این راه برای اخذ اقامت ازدواج اسلواکی استفاده کنید.

این اقامت به مدت پنج سال صادر شده و قابل‌تمدید است. برای اخذ این اقامت شما باید مدارکی مانند فرم درخواست، پاسپورت، عکس، گواهی سلامت، گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی ازدواج، گواهی زبان، تمکن مالی و… را ارائه کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به این کشور می‌توانید مقاله بهترین شرکت مهاجرت به اسلواکی را مطالعه کنید.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی ویزای کوتاه‌مدتی است که به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه به این کشور سفر کنید و از جاذبه‌های گردشگری آن لذت ببرید.

این ویزا یک ویزای شنگن محسوب می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا به سایر کشورهای عضو منطقه شنگن هم سفر کنید. برای درخواست ویزای توریستی اسلواکی شما باید مراحل زیر را طی کنید:

تکمیل فرم درخواست ویزا: شما باید فرم درخواست ویزا را از وب‌سایت سفارت یا کنسولگری اسلواکی در کشور خود دانلود کرده و بادقت تکمیل کنید. در این فرم شما باید اطلاعات شخصی، مسافرت، تماس و… خود را وارد کنید. همچنین باید هدف و مدت سفر خود را مشخص کرده و فرم را امضا کنید.

تهیه مدارک لازم: شما باید مدارکی را که برای اثبات هویت، مسافرت، تمکن مالی و… خود نیاز دارید، تهیه کنید. در ادامه مقاله مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی را برای شما قرار می‌دهیم.

تهیه بیمه مسافرتی: شما باید بیمه مسافرتی معتبری داشته باشید که پوشش کافی را برای مدت سفرتان به اسلواکی را فراهم کند. بیمه مسافرتی باید حداقل تا ۳۰ هزار یورو را پوشش داده و شامل مواردی مانند درمان پزشکی، بیماری، حوادث، ترانسپورت، انصراف از سفر و… باشد. بیمه مسافرتی باید با تاریخ ورود و خروج شما به اسلواکی هماهنگ باشد و نام شما را به‌صورت کامل ذکر کند.

رزرو هتل و بلیط هواپیما: شما باید هتل و بلیط رفت‌وبرگشت خود را برای سفر به اسلواکی رزرو کنید و کپی آنها را به همراه مدارک خود ارائه دهید. رزرو هتل و بلیط باید با تاریخ و مدت سفر شما هماهنگ باشد و نام شما را به‌صورت کامل ذکر کند.

این رزرو باید شامل آدرس، شماره تماس و ایمیل هتل باشد. رزرو بلیط هواپیما هم باید شامل شماره‌پرواز، تاریخ و ساعت حرکت و ورود باشد.

تهیه برنامه سفر: شما باید برنامه سفر کامل و جذابی برای سفر خود به اسلواکی تهیه کرده و کپی آن را به همراه مدارک خود ارائه کنید. برنامه سفر باید شامل مواردی مانند هدف سفر، مکان‌های دیدنی، فعالیت‌های گردشگری، هزینه‌های سفر و… باشد.

برنامه سفر باید با تاریخ و مدت سفر شما هماهنگ باشد و نشان دهد که شما به اسلواکی برای گردشگری و لذت بردن از این کشور سفر می‌کنید و برای مقاصد دیگری مانند کار، تحصیل، اقامت و… به آنجا نمی‌روید.

اینها مراحل اصلی درخواست ویزای توریستی اسلواکی هستند که شما باید طی کنید. البته ممکن است سفارت اسلواکی از شما مدارک یا اطلاعات دیگری را نیز درخواست کند که باید آنها را آماده و ارائه کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی اسلواکی

برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی باید شرایط خاصی داشته باشید که در ادامه برخی از این شرایط را شرح می‌دهیم.

شما باید یک هدف مشروع و محدود برای سفر به اسلواکی مانند گردشگری، بازدید از خانواده یا دوستان، شرکت در کنفرانس یا رویداد فرهنگی و… داشته باشید.

شما باید برای یک مدت مشخص و محدود به اسلواکی سفر کنید. حداکثر مدت مجاز برای اقامت در این کشور با ویزای توریستی ۹۰ روز در یک بازه ۱۸۰ روزه است.

شما باید تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های سفر و اقامت خود در اسلواکی را داشته باشید. باید بتوانید اثبات کنید که منابع مالی معتبر و قابل اعتمادی مثل حساب بانکی، گواهی حقوق، گواهی سپرده و… دارید.

شما باید بیمه مسافرتی معتبر برای پوشش هزینه‌های احتمالی درمان پزشکی یا برگشت زودهنگام به کشور خود را باشید. بیمه مسافرتی باید حداقل تا ۳۰ هزار یورو پوشش داشته و شامل مواردی مانند درمان پزشکی، بیماری، حوادث، ترانسپورت، انصراف از سفر و… شود.

شما باید رزرو هتل و بلیط رفت‌وبرگشت برای سفر به این کشور داشته باشید. رزرو هتل و بلیط هواپیما باید با تاریخ و مدت سفر شما هماهنگ باشد.

شما باید پاسپورت معتبری داشته باشید که حداقل تا ۳ ماه بعد از پایان سفر شما اعتبار و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. همچنین باید یک کپی رنگی از صفحه اطلاعات پاسپورت خود را نیز به همراه داشته باشید.

شما باید دو قطعه عکس رنگی با ابعاد 3 در 3 داشته باشید که در طول ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد و با مشخصات عکس پاسپورت شما مطابقت داشته باشد.

شما باید گواهی سلامت داشته باشید که توسط یک پزشک معتبر صادر شده و نشان دهد که شما هیچ بیماری عفونی یا خطرناکی ندارید و مانعی برای سفر شما وجود ندارد.

شما باید یک گواهی عدم سوءپیشینه دریافت کنید که توسط یک مرجع قضایی یا اداری معتبر صادر شده و نشان دهد که شما در کشور خود یا کشورهای دیگر محکومیت قضایی یا اداری نداشته‌اید و مانعی برای سفر شما وجود ندارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی

اگر قصد دارید به اسلواکی سفر کنید و از جاذبه‌های گردشگری این کشور لذت ببرید باید ابتدا اقدام به اخذ ویزای توریستی اسلواکی کنید.

قبل‌تر درباره این ویزا و شرایط اخذ آن با شما صحبت کردیم؛ اما برای اخذ این ویزا باید مدارکی را تهیه و به سفارت اسلواکی تحویل دهید که در ادامه آنها را معرفی می‌کنیم.

 • اصل پاسپورت با دو برگ خالی و حداقل ۳ ماه اعتبار بیشتر نسبت تاریخ درخواست ویزا
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا که از سایت یا خود سفارت دریافت کرده‌اید
 • کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی
 • دو قطعه عکس رنگی 3 در 4 با پس زمینه سفید و بدون روتوش
 • کپی از ویزاهای معتبر قبلی و مهرهای ورود و خروج
 • نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر حساب بانکی
 • گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
 • دعوت‌نامه توریستی از جانب یکی از اقوام یا دوستان شما در اسلواکی (در صورت لزوم)
 • بیمه مسافرتی معتبر با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو
 • رزرو بلیط رفت‌وبرگشت
 • رزرو هتل یا محل اقامت

مراحل درخواست ویزای توریستی اسلواکی

پس از تهیه مدارک موردنیاز، باید مراحل زیر را برای درخواست ویزای توریستی اسلواکی طی کنید.

 1. اخذ وقت سفارت اسلواکی از طریق سایت سفارت یا مراجعه حضوری
 2. پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۶۰ یورو به‌صورت نقدی در سفارت
 3. ارائه مدارک به مأموران سفارت و انجام مصاحبه
 4. دریافت پاسخ از سوی سفارت در مدت ۱۴ تا ۲۱ روز کاری
 5. دریافت پاسپورت و ویزا از سفارت یا پست

هزینه ویزای توریستی اسلواکی

هزینه ویزای توریستی اسلواکی

هزینه ویزای توریستی اسلواکی برای ایرانیان ۶۰ یورو است که باید به‌صورت نقدی در سفارت پرداخت شود. این هزینه در صورت رد شدن ویزا قابل بازگشت نیست.

علاوه بر این هزینه ممکن است هزینه‌های دیگری مانند هزینه اخذ وقت سفارت، هزینه ترجمه مدارک، هزینه بیمه مسافرتی و هزینه پست نیز برای شما محاسبه شود که باید به‌صورت جداگانه پرداخت کنید.

مدت‌زمان جواب‌دهی به ویزای توریستی اسلواکی

مدت‌زمان جواب‌دهی به ویزای توریستی اسلواکی حدوداً بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از ارائه درخواست است. البته این مدت ممکن است بسته به شرایط مختلف تغییر کند.

برای مثال اگر شما دعوت‌نامه از یک شخص یا یک سازمان در اسلواکی داشته باشید مدت‌زمان جواب‌دهی کوتاه‌تر می‌شود.

همچنین اگر شما در فصل‌های پر تقاضا مانند تابستان یا اواخر سال میلادی درخواست ویزا کنید ممکن است مدت‌زمان جواب‌دهی طولانی‌تر شود؛ بنابراین، توصیه می‌شود که شما حداقل ۳۰ روز قبل از سفر درخواست ویزا را ارسال کنید.

تمدید ویزای توریستی اسلواکی

تمدید ویزای توریستی اسلواکی

اگر شما بخواهید بیش از 90 روز در اسلواکی بمانید باید اقدام به تمدید ویزای توریستی خود کنید. برای این کار شما باید قبل از انقضای ویزا به مرکز پلیس خارجی در اسلواکی مراجعه کرده و درخواست تمدید ویزا را ارائه کنید.

دقت کنید که شما باید دلیل موجه برای تمدید ویزا داشته باشید و مدارک مربوط را که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم همراه خود داشته باشید.

مدارک مربوط به تمدید ویزای توریستی اسلواکی

 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل و کپی ویزای فعلی
 • دلیل موجه برای تمدید ویزا
 • مدارک اثبات تمکن مالی برای مدت تمدید شده
 • مدارک اثبات محل اقامت برای مدت تمدید شده
 • مدارک اثبات رزرو بلیط پرواز برگشت
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو برای مدت تمدید شده

همچنین شما باید هزینه تمدید ویزا را در مرکز پلیس خارجی پرداخت کنید. هزینه تمدید ویزا برای ایرانیان ۳۰ یورو است که باید به ریال پرداخت شود.

اگر درخواست تمدید ویزا شما توسط مراجع مربوطه تأیید شود شما یک ویزای تمدید شده دریافت کرده و ویزای قبلی ابطال می‌شود.

سفارت اسلواکی در ایران

اگر قصد دریافت ویزای توریستی اسلواکی را داشته یا سؤالی در مورد این ویزا دارید باید با سفارت اسلواکی در ایران تماس بگیرید. آدرس، شماره‌تلفن، ایمیل و ساعات کاری سفارت اسلواکی در ایران به شرح زیر است.

آدرس: تهران ، نیاوران ، خیابان مقدسی ،پلاک 72 No.72 Moghadasi Street

شماره‌تلفن: 22740466-22754560-22733706

ایمیل: emb.tehran@mzv.sk

ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

وب‌سایت: mzv.sk

بهترین شرکت ویزای توریستی اسلواکی

1. قصران گشت

قصران گشت

آژانس مسافرتی قصران گشت که یکی از مؤسسات قدیمی مسافرتی و مهاجرتی در ایران است در طول سال‌های فعالیت خود بهترین خدمات را به مشتریانش داده است.

این مجموعه با ارائه خدمات در زمینه ویزا شنگن، ویزا کانادا، پیکاپ ویزا، برگزاری تورهای مسافرتی و … تابه‌حال توانسته به هزاران نفر خدمات‌دهی کند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-88697080

آدرس: تهران، شهرک غرب، تقاطع بلوار پاکنژاد و دریا جنب بانک سینا ساختمان کسری

2. نیلگام سفر

نیلگام سفر

نیلگام سفر بیش از 10 سال سابقه در زمینه امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و اخذ ویزای توریستی می‌باشد که رکورددار بیشترین تعداد پیکاپ ویزا در 1 سال می‌باشد.

این شرکت با بهره‌گیری از متخصصین و کارشناسان خبره با چندین سال سابقه به دنبال ساده‌سازی پروسه مهاجرت و اخذ ویزا است.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

آدرس: تهران، خیابان‌ شریعتی، خیابان‌ دستگردی (ظفر)، بین شمس تبریزی و نفت شمالی، جنب بانک شهر، پلاک 148، طبقه اول

شماره تماس: 02175237

3. گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

شرکت گوهران تیام آرتا با نام تجاری گوتوتی‌آر بیش از 14 سال است که در زمینه مهاجرت علاقه‌مندان به اروپا، آفریقا، اسلواکی، اقیانوسیه و … فعالیت می‌کند.

این مجموعه با بهره‌گیری از 200 متخصص مهاجرت در زمینه مهاجرت می‌تواند پاسخگو تمام نیازها و سؤالات شما درباره کشور مقصدتان باشد.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

4. عالیان ویزا

 

گروه بین‌المللی عالیان که بیش از 10 سال سابقه در زمینه مهاجرت کاری، تحصیلی و توریستی دارد، در عرصه حقوق داخلی و بین‌الملل فعال می‌باشد.

عالیان ویزا در حال حاضر نماینده بیش از 200 مؤسسه آموزشی معتبر در دنیا می‌باشد و از مشاورین و وکلای متخصص در کشورهای اروپایی و دیگر نقاطدنیا بهره می‌برد.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91304747  –  021-88570160  –  021-86071092

آدرس: تهران، قائم‌مقام فراهانی، خیابان 26، پلاک 6

5. آبرنگ سفر

آبرنگ سفر

آبرنگ سفر یکی از مؤسسات باتجربه در زمینه ویزای توریستی، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و پیکاپ ویزا می‌باشد که از گزینه‌های مناسب برای همکاری در زمینه اخذ ویزای توریستی اسلواکی است.

این مؤسسه دارای مجوزهای لازم برای فعالیت در زمینه اخذ ویزا می‌باشد و مراجعه‌کنندگان می‌توانند با خیالی آسوده با این شرکت همکاری کنند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-28111312

آدرس: میدان مادر، میرداماد، نبش کوچه رازان شمالی و خیابان نسا، پلاک 101، طبقه اول، واحد یک

6. حامی مهاجر

حامی مهاجر

حامی مهاجر یکی از مؤسسات مدرن و قدیمی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا اروپا، آمریکا، کانادا، استرالیا و کشور اسلواکی می‌باشد که می‌توانید از خدماتشان استفاده کنید.

حامی مهاجر علاوه بر فعالیت در زمینه اخذ اقامت از روش‌های سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری و تورستی در زمینه تهیه بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی نیز فعالیت می‌کند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91319191  –  021-49078

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

7. قاره پیما

قاره پیما

قاره‌پیما انتخاب بعدی شما در بین مؤسساتی است که در زمینه اخذ ویزای توریستی اسلواکی فعالیت می‌کنند. این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه ویزا، در بخش‌های خرید بلیط هواپیما، برگزاری تور و… هم فعالیت می‌کند.

برند قاره‌پیما متعلق به مؤسسه خدمات مسافر هوایی و گردشگری سفر نیلی کرج با شماره ثبت 31654 می‌باشد که دارای مجوز‌های رسمی برای فعالیت است.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91028292  –  09121931613

آدرس: بلوار ارم – پلاک 214 طبقه دوم واحد 5

8. آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان یک شرکت مهاجرتی برای تسهیل در پروسه مهاجرت شما به کشورهای اروپایی می‌باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن مشاورین خبره در این زمینه می‌تواند راه را برای مهاجرت شما آسان کند.

آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 16 سال سابقه دارای دفاتر همکار در کشور‌های کانادا، اتریش، دانمارک، آلمان، نروژ و… است و نمایندگی بیش از چندین دانشگاه و دفتر کاریابی در خارج از ایران است.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

9. ثبتا

ثبتا

مؤسسه ثبتا که در سال 2008 میلادی تأسیس شده از آن زمان در حوزه امور حقوقی، مهاجرتی و ثبت شرکت فعالیت می‌کند. مؤسسه مهاجرتی ثبتا در حال حاضر در بیش از 50 کشور شعب خود را تأسیس کرده.

این مؤسسه باتکیه‌بر 2 دهه تجربه متخصصین خود بیش از 30 خدمت متنوع را به مشتریان خود عرضه می‌کند؛ خدمات این مجموعه در 195 کشور و بیش از 350 جزیره قابل‌ارائه است.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91094757

آدرس: جردن، نرسیده به پارک‌وی، روبروی صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

جمع‌بندی

اسلواکی کشوری بسیار زیبا با تاریخ و فرهنگ غنی است که بناهای تاریخی و شهرهای دیدنی بسیار زیادی دارد. این کشور که در مرکز اروپا قرار دارد سالیانه توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند.

به دلیل زبان منحصربه‌فرد مردم این کشور و البته تبلیغات ضعیف آنها روی مکان‌های دیدنی، تعداد کمی از ایرانیان این کشور را شناخته یا به آن سفر کرده‌اند.

اما پیشنهاد می‌کنیم اگر به فکر سفر به حوزه شنگن هستید حتماً به اسلواکی سر بزنید چرا که جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای در انتظار شماست.

در نهایت این مقاله اطلاعات جامعی را درباره اسلواکی و مکان‌های دیدنی و همچنین نحوه اخذ ویزای توریستی این کشور در اختیار شما قرار می‌دهد.

امیدواریم با استفاده از اطلاعات مفید مقاله بهترین شرکت ویزای توریستی اسلواکی بتوانید با همکاری یک مؤسسه معتبر سفر لذت بخشی به این کشور تجربه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن