اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

کادر درمانکاری

بهترین شرکت مهاجرت کادر درمان【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

چند سالی است که اروپا و آمریکا به یکی از مقاصد مهاجرتی برتر برای پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، به لطف حمایت اختصاصی دولت‌های خارجی تبدیل شده است. به همین ترتیب، این کشورها با مهاجرت کادر بهداشتی قصد دارند کمبود نیروی کار بهداشتی و مراقبتی خود را بر طرف کنند. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، حتماً مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت کادر درمان را که برای شما تنظیم کرده ایم تا انتها مطالعه کنید.

نیاز روزافزون به کادر پرستاری و درمان و حمایت ویژه دولت‌ها از این سفیدپوشان، اروپا و آمریکا را به بازار کار عالی برای مهاجرت کادر درمان تبدیل کرده است. بنابراین اگر شما یک متخصص بهداشت و درمان هستید و تصمیم به مهاجرت کاری به اروپا و آمریکا را گرفته اید، این مقاله را حتماً تا انتها بخوانید.

ما در این قسمت اول این مقاله مراحل، شرایط و مزایای مهاجرت به اروپا و آمریکا به عنوان پزشک را برای شما بیان خواهیم کرد و در قسمت دوم 10 موسسه برتر مهاجرت کادر درمان را به شما معرفی خواهیم کرد..

فهرست مطالب

مهاجرت کادر درمان

مهاجرت پزشکان

متخصصان بهداشت قبل از تصمیم به مهاجرت به اروپا و آمریکا باید دانش و مهارت کافی در زمینه پزشکی و پیراپزشکی را داشته باشند. ویزای مهاجرت کادر درمان به اروپا و آمریکا را می‌توان از راه‌های زیر دریافت کرد.

 • مهاجرت کاری برای کادر مراقبت‌های بهداشتی از طریق پیشنهاد شغلی

وجود کادر درمان برای رفاه هر جامعه‌ای ضروری است؛ اما بسیاری از کشورها با کمبود کارکنان کارآمد و باتجربه در این حوزه روبه‌رو هستند.
این اتفاق امکان مهاجرت را برای کادر درمان که تمایل به زندگی در کشورهای دیگر با شرایط کاری بهتر، حقوق بالاتر و چشم‌اندازهای شغلی بیشتر دارند فراهم کرده است.
اما مهاجرت به‌عنوان کادر درمان همیشه آسان نیست چرا که احتیاج به برآورده‌کردن شرایط متفاوتی از جمله دریافت ویزا، پیشنهاد شغلی و اعتبارسنجی مدارک شغلی شما دارد.
در مقاله بهترین شرکت مهاجرت کادر درمان به بررسی برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان و گام‌هایی که باید بردارند تا این کار را انجام دهند می‌پردازیم.
همچنین در ادامه به بهترین شهرها و بیمارستان‌های این کشورها جایی که کادر درمان می‌توانند از کیفیت بالای زندگی و کار بهره‌مند شوند اشاره می‌کنیم.

 • مهاجرت کاری کادر درمان از طریق جستجوی کار

با داشتن ویزای کاریابی، متقاضی می‌تواند پس از اخذ ویزای شش ماهه برای یافتن شغلی مطابق با مهارت و تجربه خود به اروپا و آمریکا سفر کرده و با یک کارفرمای اروپایی و آمریکایی قرارداد کاری امضا کند. اگر در 6 ماه موفق به امضای قرارداد کاری شدید، می‌توانید ویزای موقت خود را به ویزای کاری 4 ساله تبدیل کنید، اما اگر این کار را نکردید، باید به کشور خود بازگردید.

 ویزای جستجوی کار و پیشنهاد شغلی برای کادر درمان

برای متقاضیان مهاجرت به اروپا و آمریکا دو راه وجود دارد. هر کدام از این فرمت‌ها مزایای خاص خود را دارند. اگر بتوانید یک پیشنهاد شغلی در اروپا و آمریکا دریافت کنید، کار شما بسیار راحت‌تر خواهد شد و از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد و گردش کار شما سریع‌تر خواهد بود. همه چیز طبق معمول پیش خواهد رفت، اما از طریق مسیر جستجوی کار مدت بیشتری طول خواهد کشید.

مهاجرت و یافتن شغل مناسب از طریق ویزای کاریابی برای شما گران است و باید منابع مالی کافی داشته باشید. همچنین باید بدانید که با این ویزا زمان زیادی برای اقامت در اروپا و آمریکا ندارید. بنابراین، شما باید در اسرع وقت شغل مناسب خود را پیدا کنید. در غیر این صورت باید به کشور محل اقامت خود بازگردید.

نکته جالب این است که اگر با ویزای کاری وارد اروپا و آمریکا شوید، از همان روزهای اول می‌توانید با خانواده خود باشید. اما در درخواست‌های ویزای دیگر ابتدا باید در حرفه ای که می‌خواهید کار کنید و سپس خانوادتان به شما ملحق شوند.

بازار کار کادر درمان در اروپا و آمریکا

اروپا و آمریکا که بهترین اقتصاد جهان را دارند، از کمبود شدید کادر درمان رنج می‌برند. کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان کمبود 270000 نیروی درمان را اعلام کرده. یکی از اقدامات اروپا و آمریکا برای جبران این کمبود، جذب پرستاران، پزشکان و تکنسین‌های ماهر از سایر کشورها است.

درآمد عالی مهاجران و مسکن، بیمه، اقامت دائم، مراقبت‌های درمانی رایگان و حمایت‌ها از سوی این کشورها کادر درمان داخل کشور را ترغیب به مهاجرت کرده است.

لیست تخصص‌های درمانی مورد نیاز

پیری جمعیت باعث کمبود نیروی کار در کشورهای پیشرفته شده است. نیاز مبرم اروپا و آمریکا به نیروی کار واجد شرایط و ماهر باعث شده تا سیاست‌های استخدامی متفاوتی برای استخدام کادر درمان در این کشور اتخاذ شود.

اگر در مشاغل زیر مشغول به کار هستید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین و ارزان‌ترین راه مهاجرت به اروپا و آمریکا را به شما راهنمایی کنند.

 • پزشک
 • پرستار
 • متخصص اطفال
 • فیزیوتراپیست
 • متخصص بیهوشی
 • متخصص رادیولوژی
 • متخصص درمان و جراح
 • متخصص بهداشت عمومی
 • دندانپزشک
 • متخصصین زنان و زایمان
 • دستیار آزمایشگاه
 • متخصص تغذیه و رژیم درمانی
 • داروساز
 • پرستار بخش اورژانس
 • دامپزشک

مدرک زبان برای مهاجرت کادر درمان

کسانی که برای مهاجرت به اروپا و آمریکا به عنوان کارمند بهداشتی و درمانی اقدام می‌کنند و می‌خواهند مجوز کار بگیرند باید سطح مطلوبی از زبان را داشته باشند.

اگر تصمیم دارید به عنوان یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی در اروپا و آمریکا کار کنید، باید شرایط لازم را داشته باشید. یکی از این شرایط داشتن دانش کافی از زبان است.

اول از همه باید تا سطح B2 به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشور مقصد را خوب بدانید. بنابراین، ما قویاً توصیه می‌کنیم که ابتدا دانش خود را در مورد زبان افزایش دهید. زیرا هر چه بیشتر به زبان تسلط داشته باشید و برقراری ارتباط آسان‌تر شود، شغل بهتری پیدا خواهید کرد.

تجربه کاری برای کادر درمان

تجربه کاری برای کادر درمان
تجربه کاری برای کادر درمان

سابقه کار کافی از دیگر نیازهای کادر درمان برای مهاجرت به اروپا و آمریکا است. برای این کار باید حداقل دو سال سابقه کار مرتبط داشته باشید. این یکی از شرایط مهاجرت کاری است. هرچه تجربه بیشتری داشته باشید احتمال اینکه به شغل مورد نظر برسید بیشتر می‌شود.

اگر تجربه کاری شما کافی نیست، اما تصمیم به مهاجرت کاری دارید، بهتر است که با کارشناسان ما در ویزا برتر در تماس باشید تا آنها شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرتی در این مورد قرار دهند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرسنل بیمارستان

پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که مایل به کار در اروپا و آمریکا هستند باید مدارک زیر را برای دریافت ویزا به سفارت مربوطه ارائه دهند:

 • حداقل دو سال سابقه کار مرتبط
 • دارای مدرک زبان در سطح B2
 • توانایی پرداخت هزینه‌های سفر و زندگی
 • اسناد مربوط به سوابق کاری
 • اصل مدارک تحصیلی
 • رزومه
 • انگیزه نامه
 • بیمه سفر
 • مهاجرت کادر درمان به اروپا و آمریکا

 مجوز کار مهاجرت کادر درمان

یکی از شرایط اولیه برای افرادی که می‌خواهند به عنوان کادر درمان در کشوری کار کنند، داشتن مجوز کار، تاییدیه مدارک از کشورهای خارجی و مدرک زبان است.

برای معادل سازی فرد باید مدارک خود را به کشور مورد نظر خود ارسال کند و مدارک را با یک متخصص از نظر انطباق با سطح دانش در اروپا و آمریکا بررسی کند. پس از تایید مدارک در صورت وجود سایر شرایط درمان اروپا و آمریکا اجازه ورود به اروپا و آمریکا را خواهد داشت.

مهاجرت پزشک به آلمان

مهاجرت پزشک به آلمان
مهاجرت پزشک به آلمان

کمبود امدادگران و کادر درمان در آلمان موجب شده است تا این کشور به یکی از معتبرترین و مهم‌ترین کشور برای مهاجرت پزشکان تبدیل شود. حقوق بالا و حمایت دولتی بر محبوبیت این شغل افزوده و پزشکانی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرند ممکن است اروپا و آمریکا را مکانی جذاب برای مهاجرت بدانند.

در حال حاضر آلمان به دلیل نیاز به کادر فوریت‌های درمان به ویژه پزشکان در حال تسریع مهاجرت متخصصان است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت پزشکان به آلمان با کارشناسان ما در تماس باشید.

یکی از بهترین کشورهای اروپا برای مهاجرت آلمان می‌باشد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت به آلمان، مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به آلمان را مطالعه کنید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان

بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت ۵۷ کشور کمبود حاد کادر درمان دارند که اکثر آنها در آفریقا و آسیا قرار دارند. از سوی دیگر برخی کشورهای اروپا و آمریکای شمالی نیاز زیادی به کادر درمان دارند که گزینه مناسب‌تری برای زندگی هستند. برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان عبارت‌اند از:

 • کانادا
 • آلمان
 • دانمارک
 • سوئد
 • انگلیس
 • عمان
 • امارات

در ادامه قصد داریم بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان را به‌صورت جداگانه به شما معرفی کنیم و در کنار آن به بهترین شهرها و بیمارستان‌های هر کشور اشاره کنیم.

مهاجرت کادر درمان به کانادا

مهاجرت کادر درمان به کانادا

کانادا یکی از کشورهای مطلوب برای مهاجرت کادر درمان است چرا که مزایا و فرصت‌های بسیار زیادی برای کادر پزشکان و پرستاران و خانواده‌هایشان فراهم می‌کند.

بااین‌حال مهاجرت به کانادا به‌عنوان کادر درمان فرایند ساده‌ای نیست و شما باید چندین شرط را برآورده کرده و گام‌های خاصی را بردارید.

دریافت ویزا کانادا: بسته به کشور مبدأ شما نیاز به ویزا برای ورود به کانادا دارید. برای اینکه متوجه  شرایط اخذ ویزا شوید می‌توانید قوانین این کشور را از طریق سفارت یا وب‌سایت رسمی دولت کانادا مطالعه کنید.

دریافت پیشنهاد شغلی: برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان کادر پزشکی نیاز به داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما کانادایی دارید مگر اینکه با شامل شرایط خاصی باشید. شما می‌توانید در وب‌سایت‌های مختلفی مثل Job Bank، Indeed یا Health Match BC به دنبال فرصت‌های شغلی باشید. همچنین ممکن است نیاز به ارزیابی و تشخیص مدارک شغلی شما توسط نهاد یا سازمان‌های مرتبط در کانادا بسته به حرفه و استان موردنظر شما باشد.

درخواست اقامت دائم: پس از دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ ویزا می‌توانید درخواست اقامت دائم کانادا را از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرت مانند Express Entry، Provincial Nominee Program یا Health-care workers permanent residence pathway ارائه دهید.

شهرهای برتر کانادا برای مهاجرت کادر درمان

کانادا شهرهای زیادی دارد که برای زندگی و کار کادر پزشکی مناسب و جذاب است؛ زیرا کیفیت زندگی بالا، جامعه جاذب و متنوع و همچنین دسترسی به فرصت‌های حرفه‌ای و شخصی را ارائه می‌دهند.

برخی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی پزشکان و پرستاران عبارت‌اند از:

تورنتو

تورنتو بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا می‌باشد که یکی از پر مهاجرترین شهرهای دنیا است. این شهر بخش پویایی در حوزه بهداشت با تعداد زیادی بیمارستان، کلینیک، مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌ها دارد.

همچنین تورنتو یک مرکز جهانی در حوزه کسب‌وکار، امور مالی، هنر و سرگرمی است و امکانات و جاذبه‌های زیادی برای ساکنان و بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

ونکوور

ونکوور شهری ساحلی در بریتیش کلمبیاست که یکی از زیبا و سبزترین شهرهای این کشور می‌باشد. ونکوور سیستم بهداشتی قوی و متنوعی با تعداد زیادی بیمارستان‌، سازمان‌های بهداشتی عمومی و خصوصی، و مؤسسات آکادمیک دارد.

همچنین ونکوور رهبر نوآوری و تحقیقات بهداشتی و میزبان مؤسسه تحقیقات بهداشت ساحلی ونکوور که یکی از بزرگ‌ترین مراکز تحقیقاتی کانادا است می‌باشد.

مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ و پرجمعیت کشور کانادا است که بزرگ‌ترین شهر فرانسوی‌زبان در آمریکای شمالی محسوب می‌شود. مونترال حوزه پزشکی غنی و تاریخی با بیمارستان‌های مشهور، دانشگاه‌های پزشکی و مراکز تحقیقاتی دارد.

همچنین این شهر یک شهر دوزبانه و چندفرهنگی است با ترکیب دلنشینی از تأثیرات اروپایی و شمال آمریکا است که مهاجران و پزشکان زیادی را به سمت خود کشانده است.

بهترین بیمارستان‌های کانادا

کانادا برخی از بهترین بیمارستان‌های جهان را دارد؛ طبق رتبه‌بندی‌ها و امتیازات مختلف از منابعی همچون نیوزویک، سازمان بهداشت جهانی برخی از بهترین بیمارستان‌های کانادا عبارت‌اند از:

بیمارستان عمومی تورنتو

بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بیمارستان تورنتو و یکی از برجسته‌ترین بیمارستان‌های کانادا، بیمارستان عمومی تورنتو است. این بیمارستان با دانشگاه تورنتو همکاری داشته و در بخش‌های مراقبت بالینی، تحقیقات و آموزش پیشتاز است.

همچنین این بیمارستان به‌عنوان یکی از مراکز برتر در زمینه پیوند اعضا، جراحی قلب، جراحی مغز و درمان سرطان شناخته می‌شود.

بیمارستان عمومی ونکوور

بزرگ‌ترین و جامع‌ترین بیمارستان بریتیش کلمبیا و یکی از پیشرفته‌ترین و نوآورانه‌ترین بیمارستان‌های کانادا، بیمارستان عمومی ونکوور است.

این بیمارستان با دانشگاه بریتیش کلمبیا همکاری داشته و یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های آموزشی و تحقیقاتی است. بیمارستان عمومی ونکوور به‌عنوان یکی از مراکز برتر در زمینه مراقبت از زخم، سوختگی، صدمات نخاعی و درمان سکته شناخته می‌شود.

بیمارستان عمومی مونترال

قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بیمارستان مونترال و یکی از معتبرترین بیمارستان‌های کانادا، بیمارستان عمومی مونترال است. این بیمارستان با دانشگاه مک‌گیل همکاری داشته و یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های آموزشی و تحقیقاتی است.

همچنین بیمارستان مونترال به‌عنوان یکی  از مراکز برتر در زمینه مراقبت از زخم، ارتوپدی، علوم اعصاب و روانپزشکی شناخته می‌شود.

مهاجرت کادر درمان به آلمان

مهاجرت کادر درمان به آلمان

آلمان یکی دیگر از کشورهای جذاب برای مهاجرت کادر درمان است، زیرا این کشور اقتصادی پایدار و موفق، سیستم بهداشتی باکیفیت و مؤثر و فرهنگ و تاریخ غنی و متنوعی دارد.

بااین‌حال مهاجرت به آلمان به‌عنوان کادر درمان فرایند ساده‌ای نیست و احتیاج به برآورده‌کردن الزامات مختلف و دنبال‌کردن مراحل خاصی می‌باشد.

دریافت ویزا: بسته به کشور مبدأ، برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارید. قبل از سفر می‌توانید الزامات را درباره اخذ ویزا  مطالعه کرده  و مراحل درخواست ویزا را در وب‌سایت سفارت آلمان مشاهده کنید. دقت داشته باشید اگر قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز در آلمان را دارید نیاز به اقامت دارید.

دریافت پیشنهاد شغلی: برای مهاجرت به آلمان به‌عنوان کادر پزشکی نیاز به پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما و یا یک قرارداد با یک ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی آلمانی دارید.

می‌توانید در وب‌سایت‌های مختلف مانند Make it in Germany، EURES یا Bundesagentur für Arbeit به دنبال فرصت‌های شغلی باشید.

درخواست مجوز کار: پس از دریافت پیشنهاد شغلی و ویزا می‌توانید از طریق یکی از طرح‌های مهاجرت به آلمان مانند بلو کارت اتحادیه اروپا، قانون مهاجرت افراد ماهر اقدام کنید تا مجوز کار در آلمان را دریافت کنید.

بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت کادر پزشکی

آلمان به ۱۶ ایالت فدرال تقسیم شده که هرکدام پایتخت و مرکز اداری خود را دارند. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر آلمان برلین پایتخت کشور و مرکز دولت است.

برلین

برلین مرکز اصلی کشور برای مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، فرهنگ و تجارت در آلمان است. این شهر چندین بیمارستان مدرن از جمله بیمارستان دانشگاه چاریته، بیمارستان هلیوس برلین – بوخ و بیمارستان دانشگاه مونیخ که خدمات متخصصانه و مراقبت‌های سطح سوم ارائه می‌دهند دارد.

فرانکفورت

شهر بعدی که برای پزشکان و پرستاران جذاب است، فرانکفورت پایتخت ایالت هسه است. فرانکفورت مرکز مالی و تجاری اصلی کشور است که سیستم بهداشتی خوبی با بیمارستان‌های دولتی و خصوصی از قبیل بیمارستان دانشگاه فرانکفورت و بیمارستان سنت توماس دارد.

مونیخ و هامبورگ

شهرهای بعدی مونیخ پایتخت ایالت بایرن، و هامبورگ پایتخت ایالت هامبورگ می‌باشد. مونیخ شهری صنعتی و فرهنگی با تعدادی بیمارستان مانند بیمارستان دانشگاه تکنیکی مونیخ و بیمارستان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ است.

هامبورگ هم شهری بندری و دریایی با بخش‌های تجارت، حمل‌ونقل و صنعت مهندسی بزرگ است. همچنین تعدادی از مراکز بهداشتی این شهر شامل بیمارستان دانشگاه هامبورگ – اپندورف و مرکز پزشکی دانشگاه هامبورگ – اپندورف است.

بهترین بیمارستان‌های آلمان

آلمان بخش بهداشتی متنوع و پویایی با ترکیب ارائه‌دهندگان عمومی و خصوصی را ارائه می‌دهد. بخش عمومی ارائه‌دهنده اصلی مراقبت بهداشتی است که از طریق مالیات تأمین مالی شده و تحت نظارت دولت مرکزی قرار دارد.

بخش عمومی شامل بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و کلینیک‌ها می‌باشد که مراقبت بهداشتی رایگان یا تحت حمایت را به همه ساکنان ارائه می‌دهند.

بخش خصوصی ارائه‌دهنده اصلی مراقبت بهداشتی برای افرادی است که قادر به پرداخت هزینه خود یا دارای بیمه بهداشتی هستند. بخش خصوصی شامل بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌هاست که انواع خدمات را ارائه می‌دهند و اغلب امکانات، تجهیزات و کادر بهتری نسبت به بخش عمومی دارند.

برخی از بهترین بیمارستان‌های آلمان عبارت‌اند از:

بیمارستان دانشگاه شاریته – برلین

این بیمارستان بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان آلمان با ظرفیت ۳,۰۱۱ تخت و ۱۲,۰۰۰ کارمند می‌باشد. بیمارستان شاریته به دانشگاه هومبولت و دانشگاه آزاد برلین متصل است و به‌عنوان بیمارستان تدریس و تحقیق شناخته می‌شود.

این بیمارستان خدمات گسترده‌ای؛ مانند پیوند اعضا، جراحی مغز، پزشکی جنینی و هماتولوژی ارائه می‌دهد. همچنین این بیمارستان دارای مرکز جامع سرطان، بانک خون و مرکز ژنتیک می‌باشد.

بیمارستان دانشگاه هایدلبرگ – هایدلبرگ

هایدلبرگ یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین بیمارستان‌های آلمان با ظرفیت ۱,۹۸۸ تخت و ۱۰,۰۰۰ کارمند است. این بیمارستان با دانشگاه هایدلبرگ همکاری دارد و به‌عنوان بیمارستان تدریس و تحقیق شناخته می‌شود.

هایدلبرگ خدمات ویژه‌ای نظیر جراحی قلب، دیالیز کلیه، اندوکرینولوژی و روماتولوژی ارائه می‌دهد و دارای واحد مادر و نوزاد، واحد کودکان و مرکز دندانپزشکی است.

بیمارستان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ – مونیخ

این بیمارستان ۲,۰۵۸ تخت است و مراقبت سطح سوم را برای جمعیت مونیخ و مناطق اطراف را فراهم می‌کند. بیمارستان دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ با دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ همکاری دارد و به‌عنوان بیمارستان تدریس و تحقیق شناخته می‌شود و خدماتی مانند جراحی عمومی، پزشکی داخلی، زنان و زایمان و روانپزشکی ارائه می‌دهد.

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

مهاجرت کادر درمان به دانمارک

دانمارک کشوری کوچک اما سطح بالاست که تقاضای زیادی برای کادر بهداشتی خصوصاً در زمینه پرستاری، فیزیوتراپی، و درمان حرفه‌ای دارد.

دانمارک سیستم بهداشتی با کیفیت و کارآمد، دولت سخاوتمند و فرهنگی برابر گرا و جامعه‌ای خوشحال دارد. در کشور دانمارک طرح خاصی برای مهاجرت کادر درمان وجود دارد که با نام لیست مثبت شناخته شده و به افراد این امکان را می‌دهد که اگر شغل آنها در لیست موجود باشد برای مجوز کار و اقامت درخواست خود را ارسال کنند.

بهترین شهرهای دانمارک برای مهاجرت پزشکان و پرستاران

کپنهاگ

کپنهاگ پایتخت و بزرگ‌ترین شهر دانمارک است که یکی از شهرهای زنده و پایدار در جهان می‌باشد. کپنهاگ بخش بهداشتی پویا و گوناگونی با تعداد زیادی بیمارستان‌، مراکز بهداشتی و مؤسسات تحقیقاتی خصوصی و دولتی دارد.

همچنین کپنهاگ مرکز فرهنگی و خلاقی با تاریخ، معماری، و طراحی غنی می‌باشد که در برخی از جوانب به دلیل فرهنگ دوستانه، فضاهای سبز، و کیفیت زندگی معروف است.

آرهوس

دومین شهر بزرگ دانمارک و مرکز فرهنگی و اقتصادی منطقه جوتلند، آرهوس می‌باشد. این شهر یک بخش بهداشتی قوی و نوآورانه با تعداد زیادی بیمارستان، کلینیک، و دانشگاه‌ها دارد.

همچنین آرهوس رهبر فناوری بهداشت و تحقیقات است که میزبان بیمارستان دانشگاه آرهوس، یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان‌ها در شمال اروپا می‌باشد.

اودنسه

اودنسه سومین شهر بزرگ دانمارک و محل تولد نویسنده مشهور داستان‌های کودکان هانس کریستین آندرسن می‌باشد. این شهر بخش بهداشتی مدرن و کارآمد دارد که در نوآوری و توسعه بهداشت توجهات بسیاری را جلب کرده است.

این شهر میزبان مرکز نوآوری بهداشت اودنسه، یک پلتفرم برای همکاری و هم‌آفرینی بین حرفه‌ای‌های بهداشت، محققان و شرکت‌ها می‌باشد.

بهترین بیمارستان‌های دانمارک

دانمارک به‌خاطر سیستم بهداشتی با کیفیت و جهانی شناخته شده که جزو بهترین‌های دنیا می‌باشد. این کشور بخش عمومی قوی دارد و بیشتر بیمارستان‌ها متعلق به مقامات منطقه‌ای هستند و توسط آنها اداره می‌شوند.

بااین‌حال برخی بیمارستان‌های خصوصی هم وجود دارند که خدمات تخصصی ارائه می‌دهند و به بیماران بین‌المللی خدمات می‌دهند. برخی از بهترین بیمارستان‌های دانمارک عبارت‌اند از:

ریگ‌هاسپیتالت – کپنهاگ

این بیمارستان بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین بیمارستان در دانمارک با بیش از 1200 تخت و 12000 کارمند است. ریگ‌هاسپیتالت یک بیمارستان دانشگاهی است که با دانشگاه کپنهاگ همکاری دارد و مرکز ملی تحقیق و نوآوری است.

این بیمارستان خدمات پزشکی گسترده‌ای از جمله پیوند اعضا، جراحی مغز و اعصاب، قلب‌ و عروق، انکولوژی و پزشکی کودکان را ارائه می‌دهد.

بیمارستان دانشگاهی آرهوس – آرهوس

آرهوس بیمارستان دانشگاهی دیگری است که با دانشگاه آرهوس همکاری دارد و یکی از بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین بیمارستان‌های اروپا است.

این بیمارستان بیش از 1000 تخت و 10000 کارمند دارد و خدمات جامع و تخصصی در تمام زمینه‌های پزشکی ارائه می‌دهد.

بیمارستان دانشگاهی اودنسه – اودنسه

اودنسه سومین بیمارستان دانشگاهی در دانمارک است که با دانشگاه جنوب دانمارک همکاری دارد و بیمارستان اصلی منطقه جنوبی دانمارک است.

این بیمارستان بیش از 1000 تخت و 8000 کارمند دارد و خدمات گسترده‌ای از جمله درمان مصدومیت، ارتوپدی، گوارش‌شناسی، روانپزشکی، و ژنتیک را ارائه می‌دهد.

مهاجرت کادر درمان به سوئد

مهاجرت کادر درمان به سوئد

سوئد کشور بعدی در بین بهترین کشورها برای مهاجرت کادر درمان با یک سیستم بهداشتی با کیفیت و جهانی است که از طریق مالیات تأمین شده و توسط دولت مرکزی تنظیم می‌شود.

این کشور با کمبود کادر درمان خصوصاً پرستارها و دکترها به دلیل پیری جمعیت، افزایش تقاضا و نرخ نگهداری پایین روبرو است.

بنابراین، سوئد در حال جذب کادر پزشکی از کشورهای خارجی، به‌ویژه از اتحادیه اروپا، و کشورهای خارج از اتحادیه اروپا مانند هند، پاکستان، و فیلیپین است.

به گفته سازمان اقتصادی همکاری و توسعه (OECD) در سال 2019، 34٪ از تمام پزشکان و 12٪ از تمام پرستاران در سوئد از مهاجران خارجی بودند.

برای کار به‌عنوان کادر درمان در سوئد نیاز به یک پروانه کار معتبر، مدرک شناخته شده و مهارت خوب در زبان سوئدی هستید.

فرایند دریافت پروانه کار بسته به کشور مبدأ، حرفه و کارفرما متغیر می‌باشد. به‌طورکلی ممکن است از چند ماه تا چند سال مراحل لازم برای مهاجرت شما طول بکشد.

این مراحل شامل تأیید اسناد، آزمون‌های زبان، دوره‌های تطبیق مدرک و آزمون‌های عملی می‌باشد. آژانس مهاجرت سوئد و هیئت ملی بهداشت و رفاه اجتماعی مسئول صدور پروانه کار و مجوز کادر درمان در این کشور هستند.

بهترین شهرهای سوئد برای مهاجرت کادر درمان

سوئد کشوری مهاجرپذیر و پرانرژی با فرهنگ غنی، اقتصاد قوی و استاندارد زندگی بالا است. این کشور برای کادر درمان که می‌خواهند مهاجرت کنند فرصت‌ها و مزایای زیادی از جمله حقوق رقابتی، سیستم حمایت اجتماعی فراگیر، ساعات کاری انعطاف‌پذیر، و پیشرفت شغلی ارائه می‌دهد.

بااین‌حال همه شهرها به یک اندازه برای کادر درمان مناسب نیستند چرا که در زمینه هزینه زندگی، دردسترس‌بودن شغل، کیفیت زندگی و تنوع فرهنگی اختلاف دارند.

برخی از بهترین شهرهای سوئد برای مهاجرت پزشکان و پرستاران عبارت‌اند از:

استکهلم

استکهلم پایتخت و بزرگ‌ترین شهر سوئد یک مرکز جهانی برای نوآوری، فناوری و فرهنگ است. این شهر میزبان برخی از بهترین بیمارستان‌های کشور از جمله بیمارستان دانشگاهی کارولینسکا، بیمارستان سودرسیوخوست و بیمارستان داندرید است.

این شهر ارائه‌دهنده مجموعه‌ای گسترده از فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی از جمله موزه‌ها، تئاترها، پارک‌ها و جشنواره‌ها می‌باشد. بااین‌حال استکهلم یکی از گران‌ترین شهرهای سوئد با هزینه‌های مسکن و زندگی بالا و یک بازار کار رقابتی است.

گوتنبرگ

گوتنبرگ دومین بزرگ‌ترین شهر سوئد مرکز صنعتی و تجاری مهمی با تمرکز قوی بر تجارت، حمل‌ونقل، و مهندسی است. همچنین گوتنبرگ یک شهر دانشگاهی و پزشکی برجسته با دانشگاه گوتنبرگ و بیمارستان دانشگاهی سالگرنسکا، بزرگ‌ترین بیمارستان در شمال اروپا می‌باشد.

این شهر با جو آرام و دوستانه‌تری نسبت به استکهلم، هزینه زندگی کمتر و جمعیت متنوع‌تر شناخته می‌شود. همچنین گوتنبرگ با داشتن مجموعه‌ای زیبا از جزایر دریایی، صحنه فعالیت‌های فرهنگی و یک پارک تفریحی معروف از شهروندان خود پذیرایی می‌کند.

مالمو

سومین شهر بزرگ سوئد، مالمو یک شهر پویا و چندفرهنگی واقع در جنوبی‌ترین نقطه کشور، نزدیک به کپنهاگ دانمارک می‌باشد.

مالمو مرکز اصلی آموزش، تحقیقات، و نوآوری کشور با دانشگاه لوند و بیمارستان دانشگاهی اسکانه، بزرگ‌ترین بیمارستان در جنوب سوئد است.

این شهر جوان و پرانرژی با بیش از 180 ملیت و 150 زبان، زندگی با کیفیت بالا، آب و هوای ملایم، محیط سبز و تاریخ فرهنگی غنی را ارائه می‌دهد.

مهاجرت کادر درمان به عمان

مهاجرت کادر درمان به عمان

کادر درمان برای ارائه خدمات بهداشتی باکیفیت و بهبود نتایج سلامت مردم در سراسر جهان بسیار حائز اهمیت هستند. اما بسیاری از کشورها با چالش‌هایی در جذب، نگه‌داری و مدیریت نیروی کادر درمان خود به‌ویژه در مناطق روستایی و دورافتاده مواجه هستند.

یکی از کشورهایی که به جذب کادر درمان از خارج از کشور پرداخته یک کشور کوچک اما ثروتمند در شبه‌جزیره عرب یعنی عمان است.

عمان حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد که 45٪ آنها مهاجران و سرمایه‌گذاران از آسیا و آفریقا هستند. بخش بهداشت حدود 40,000 نفر را استخدام کرده که 70٪ از آنها اتباع خارجی هستند.

عمان از دهه 1970 زمانی که فقط چند بیمارستان و کلینیک داشت در سیستم بهداشت خود سرمایه‌گذاری کرده است. امروزه این کشور با شبکه‌ای بزرگ از مراکز درمانی اعم از 11 بیمارستان، خدمات بهداشتی رایگان به شهروندان و خدمات بهداشتی با هزینه کمتر به ساکنان ارائه می‌دهد.

اما چرا کادر درمان عمان را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند؟ چه مزایا و چالش‌هایی در این کشور وجود دارد؟ بهترین شهرها و بیمارستان‌ها برای کار کجا هستند؟ در مقاله بهترین شرکت مهاجرت کادر درمان این سؤالات را بررسی کرده و برخی از نکات مهم برای کادر درمان که علاقه به مهاجرت به عمان دارند ارائه می‌دهیم.

بهترین شهرها در عمان برای مهاجرت کادر درمان

عمان به 11 استان تقسیم شده که هرکدام پایتخت و مرکز اداری خود را دارند. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر مسقط پایتخت کشور و مرکز دولت است.

مسقط مرکز اصلی بهداشت، آموزش، فرهنگ و تجارت در عمان است. این شهر چندین بیمارستان مدرن از جمله بیمارستان دانشگاهی سلطان قابوس، بیمارستان رویان، و بیمارستان خوله که خدمات درمانی تخصصی و درجه دوم را ارائه می‌دهند دارد.

شهر بعدی که برای کادر درمان جذاب است، سلاله پایتخت استان ظفار در جنوب عمان است. سلاله به دلیل طبیعت زیبا و آب‌وهوای ملایم به‌ویژه در فصل باران که در آن زمان باران فراوانی دارد شناخته می‌شود.

سلاله سیستم بهداشتی پیشرفته‌ای با چندین بیمارستان عمومی و خصوصی، از جمله بیمارستان سلطان، بیمارستان نیروهای مسلح، و بیمارستان النهضه دارد.

شهرهای بعدی سهار پایتخت استان الباطنه شمال و نزوی، پایتخت استان الداخلیه هستند. سهار شهر صنعتی و تجاری با بندر بزرگ، پالایشگاه و کارخانه فولاد است. همچنین تعدادی از مراکز بهداشتی همچون بیمارستان سهار، بیمارستان الوفا، و بیمارستان بدر السماء در این شهر واقع شده.

نزوی شهری باستانی و تاریخی با قلعه‌های معروف، بازار و دانشگاه‌های عالی است. تعدادی از مراکز بهداشتی مانند بیمارستان نزوی و بیمارستان الزهرا در این شهر دارد.

بهترین بیمارستان‌های عمان

عمان بخش بهداشتی چندگانه و پویایی دارد که ترکیبی از دهندگان دولتی و خصوصی، و یک ردهٔ خدمات از مراقبت ابتدایی تا مراقبت درجه دوم و سوم تشکیل شده است.

بخش دولتی اصلی‌ترین ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی کشور است که حدود 80٪ از کل هزینه بهداشتی کشور و 90٪ از تختخواب‌های بیمارستان را تأمین می‌کند.

بخش دولتی به چهار سطح سازماندهی شده است:

 1. مراکز بهداشت
 2. پلی‌کلینیک‌
 3. بیمارستان‌های منطقه‌ای
 4. بیمارستان‌های درجه سوم

مراکز بهداشت و پلی‌کلینیک‌ها مراقبت‌های ابتدایی مانند ایمونیزاسیون، بهداشت مادران و کودک و مدیریت بیماری‌های مزمن را ارائه می‌دهند.

بیمارستان‌های منطقه‌ای مراقبت‌های درجه دوم؛ مانند جراحی عمومی، پزشکی داخلی و کودکان را ارائه می‌دهند. بیمارستان‌های درجه سوم مراقبت تخصصی مانند قلب‌ و عروق، اعصاب، انکولوژی، و آسیب مغزی را ارائه می‌دهند.

برخی از بهترین بیمارستان‌های دولتی در عمان عبارت‌اند از:

بیمارستان دانشگاه سلطان قابوس

بیمارستان سلطان قابوس بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بیمارستان در عمان با ظرفیت 600 تخت و 3,000 نفر پرسنل است. این بیمارستان با دانشگاه سلطان قابوس همکاری داشته و به‌عنوان یک بیمارستان تحقیقاتی خدمات ارائه می‌دهد.

سلطان قابوس خدمات متنوعی از جمله پیوند اعضا، جراحی قلبی، جراحی اعصاب و پزشکی هسته‌ای ارائه می‌دهد.

بیمارستان رویان

این بیمارستان با ظرفیت 620 تخت، مراقبت درجه سوم را به جمعیت مسقط و مناطق اطراف ارائه می‌دهد. بیمارستان رویان در سال 1987 تأسیس شده و از آن زمان تسهیلات و خدمات خود را گسترش داده است.

خدمات تخصصی ارائه شده در این مرکز شامل دیالیز کلیه، کاتتریزاسیون قلبی، آندوسکوپی و مراقبت مراقبتی هستند.

بیمارستان خوله

این بیمارستان با ظرفیت 500 تخت در زمینه جراحی ارتوپدی، جراحی پلاستیک و توانبخشی تخصص دارد. بیمارستان خوله در سال 1974 تأسیس شد و از آن زمان چندین بار بازسازی و ارتقاء پیدا کرده است.

خدمات ارائه شده در این مرکز شامل جایگزینی مفاصل، جراحی فقرات، جراحی دست و میکرو جراحی هستند.

این سیستم بهداشتی پویا و تنوع‌پذیر عمان نشان‌دهنده هماهنگی میان بخش‌های دولتی و خصوصی در ارائه خدمات بهداشتی به جامعه است.

در کل سیستم بهداشتی عمان باتوجه‌به توازن میان بخش‌ها و نظارت حکومت مرکزی، یک نمونه موفق از سازماندهی و ارائه خدمات بهداشتی به جامعه است.

مهاجرت کادر درمان به انگلیس

مهاجرت کادر درمان به انگلیس

انگلیس یکی از مقاصد محبوب برای کادر درمان است. این کشور سیستم بهداشتی پیشرفته و جهانی داشته که به نام سرویس بهداشت ملی (NHS) شناخته می‌شود و به تمام ساکنان خدمات بهداشتی رایگان یا با قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

NHS حدود 1.5 میلیون نفر را استخدام کرده که 13٪ از آنها اهل کشورهای دیگر هستند. NHS در زمینه‌های پرستاری، پزشکی عمومی و دندانپزشکی به نیروهای بهداشتی مهاجر وابسته است.

ولی چرا کادر درمان انگلیس را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند؟ مزایا و چالش‌های کار در این کشور چیست؟ کدام شهرها و بیمارستان‌ها برای کار بهترین هستند؟ در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت کادر درمان این سؤالات را بررسی کرده و برخی از ویژگی‌های انگلیس را برای کادر درمان بررسی خواهیم کرد.

بهترین شهرهای انگلیس برای مهاجرت کادر درمان

انگلیس به نه منطقه تقسیم شده که هرکدام پایتخت و مرکز اجرایی خود را دارند. بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر، لندن است که پایتخت کشور و مرکز دولت می‌باشد.

لندن مرکز اصلی بهداشت، آموزش، فرهنگ و تجارت در انگلیس است؛ این شهر بیمارستان‌های بین‌المللی از قبیل بیمارستان دانشگاه کمبریج، بیمارستان سن توماس و بیمارستان سنت بارتولومی را دارد که خدمات پزشکی پیشرفته و تخصصی ارائه می‌دهند.

دیگر شهر محبوب برای مهاجرت کادر درمان، بریستول پایتخت منطقه جنوب غربی است. بریستول به نوآوری، خلاقیت و پایداری شناخته شده است.

این شهر سیستم بهداشتی خوبی با بیمارستان‌های عمومی و خصوصی متعددی مانند بیمارستان رویال اینفیرمری بریستول، بیمارستان ساوثمید و بیمارستان اسپایر بریستول دارد.

آخرین شهر مناسب برای کادر پزشکی در انگلیس لیورپول، پایتخت منطقه شمال غرب می‌باشد. لیورپول شهر صنعتی و فرهنگی با یک بندر بزرگ و دانشگاه‌های عالی است.

این شهر تعدادی زیادی از امکانات بهداشتی مانند بیمارستان دانشگاه لیورپول، بیمارستان دانشگاه آینتری و بیمارستان قلب و سینه لیورپول را در خود جای داده است.

بهترین بیمارستان‌ها در انگلیس

انگلیس سیستم بهداشتی سطح بالایی با ترکیبی از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی دارد. بخش دولتی اصلی‌ترین ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی با حدود 80٪ از کل هزینه بهداشتی و 90٪ از تخت‌های بیمارستان است.

برخی از بهترین بیمارستان‌های انگلیس عبارت‌اند از:

بیمارستان دانشگاه کمبریج – لندن

این بیمارستان 665 تخت داشته و مراقبت‌های سطح سوم را برای جمعیت لندن و مناطق اطراف فراهم می‌کند. این بیمارستان با دانشگاه کمبریج لندن در ارتباط است و به‌عنوان بیمارستان تحقیقاتی عمل می‌کند.

بیمارستان کمبریج خدمات گسترده‌ای از جمله پیوند اعضا، جراحی عصبی، پزشکی جنین و هماتولوژی ارائه می‌دهد. همچنین این دانشگاه یک مرکز جامع سرطان، یک واحد سکته مغزی فوق‌حاد و یک واحد مراقبت ویژه دارد.

بیمارستان سنت توماس – لندن

بیمارستان سنت توماس با 900 تخت، مراقبت‌های سطح سوم را برای شهروندان انگلیس و مناطق این کشور ارائه می‌دهد. این بیمارستان با دانشگاه کینگز کالج لندن همکاری داشته و به‌عنوان بیمارستان آموزشی شناخته می‌شود.

خدمات تخصصی مانند جراحی قلب، دیالیز کلیه، غدد و بیماری‌های روماتولوژی در این بیمارستان ارائه می‌گردد. همچنین این دانشگاه یک واحد نوزاد و کودک، یک بخش پزشکی و یک مرکز دندانپزشکی دارد.

بیمارستان سن بارتولومیو – لندن

این بیمارستان 426 تخت دارد و در زمینه مراقبت از سرطان، جراحی قلب و جراحی سینه فعالیت می‌کند. بیمارستان سن بارتولومیو با دانشگاه ملکه مری لندن همکاری دارد.

در سن بارتولومیو خدماتی از قبیل رادیوتراپی، شیمی‌درمانی، کاتتریزاسیون قلبی و جراحی ریه را ارائه می‌شود که دارای مراکزی از قبیل مرکز سرطان، مرکز قلب و مرکز ریه است.

مهاجرت کادر درمان به امارات

مهاجرت کادر درمان به امارات

امارات متحده عربی از هفت استان تشکیل شده و در خلیج‌فارس با جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفر که ۸۸ درصد از آن‌ها از کشورهای آسیا و آفریقا مهاجرت کرده‌اند واقع شده است.

بخش بهداشت در امارات حدود ۸۰ هزار نفر کارکن دارد که ۷۰ درصد از آن‌ها اتباع خارجی و مهاجران هستند. امارات متحده عربی از دهه ۱۹۷۰ که تنها چند بیمارستان و کلینیک داشت سیستم بهداشتی خود را توسعه داده است.

امروزه امارات بیش از ۱۵۰ بیمارستان و مراکز بهداشتی دارد که شامل ۴۰ بیمارستان می‌شود که به شهروندان و ساکنان خدمات بهداشتی رایگان یا با هزینه مناسب ارائه می‌دهد.

بهترین شهرهای امارات برای مهاجرت کادر پزشکی

امارات متحده عربی کشوری چندفرهنگی و پویا با فرهنگ غنی، اقتصاد قوی و استاندارد زندگی بالا است. این کشور فرصت‌ها و مزایای زیادی برای پزشکان و پرستاران مانند حقوق رقابتی، درآمد بدون مالیات و توسعه شغلی ارائه می‌دهد.

بااین‌حال همه شهرها به یک اندازه برای کادر درمان جذاب نیستند چرا که در مواردی مانند هزینه زندگی، فرصت‌های شغلی و کیفیت زندگی تفاوت دارند. برخی از بهترین شهرهای امارات متحده عربی برای مهاجرت کادر درمان عبارت‌اند از:

دبی

بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر امارات متحده عربی، دبی یک هاب جهانی برای تجارت، گردشگری و نوآوری می‌باشد. این شهر مکان برخی از بهترین بیمارستان‌های کشور مانند بیمارستان آمریکایی دبی، بیمارستان مدی کلینیک و بیمارستان راشد که خدمات تخصصی ارائه می‌کند می‌باشد.

ابوظبی

پایتخت و دومین شهر بزرگ امارات متحده عربی، ابوظبی یک مرکز سیاسی و فرهنگی با صنعت نفت و گاز بزرگ است. این شهر سیستم بهداشتی مناسبی با بیمارستان‌های دولتی و خصوصی مانند بیمارستان شیخ خلیفه، کلینیک کلیولند و بیمارستان برجیل که خدمات جامع و یکپارچه را ارائه می‌دهند دارد.

شارجه

سومین شهر بزرگ امارات متحده عربی، شارجه یک شهر فرهنگی و آموزشی است که دانشگاه‌های بزرگ، موزه و فناوری پیشرفته‌ای دارد.

این شهر تعدادی از مراکز بهداشتی پیشرفته در خاورمیانه مانند بیمارستان دانشگاه شارجه که خدمات مراقبت‌های عمومی و تخصصی را ارائه می‌دهند را در خود جای داده است.

بهترین بیمارستان‌های امارات

بیمارستان آمریکایی دبی

بیمارستان آمریکایی دبی ۲۵۴ تخت داشته و خدمات درمانی با کیفیت را به بیماران ارائه می‌دهد. این بیمارستان در سال ۱۹۹۶ تأسیس شد و از آن زمان به اعتبارات و جوایز مختلفی دست‌یافته است.

خدمات ارائه شده در این مرکز شامل قلب‌ و عروق، مغز و اعصاب، انکولوژی و گوارش می‌باشد. همچنین بیمارستان آمریکایی دبی دارای واحد نوزادان، واحد کودکان و یک مرکز دندانپزشکی است.

بیمارستان کلیولند ابوظبی

این بیمارستان با ۳۶۴ تخت به‌صورت تخصصی در زمینه مراقبت‌های پیچیده و حیاتی فعالیت می‌کند. بیمارستان کلیولند در سال ۲۰۱۵ تأسیس شد و اولین شعبه بین‌المللی کلینیک کلیولند در امارات است.

خدمات ارائه شده در این مرکز شامل جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، جراحی پیوند و مراقبت‌های ویژه می‌باشد. همچنین این بیمارستان دارای مؤسسه قلب و عروق و مؤسسه بیماری‌های گوارشی است.

بیمارستان برجیل

این بیمارستان با ۲۰۲ تخت مراقبت یکپارچه‌ای به شهروندان امارات و شهر ابوظبی ارائه می‌دهد. بیمارستان برجیل در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد و از آن زمان شبکه و خدمات خود را گسترش داده است.

خدمات ارائه شده شامل جراحی لاغری، جراحی زیبایی، ارتوپدی و اُفتالمولوژی است. همچنین این بیمارستان دارای مرکز بهداشت، دپارتمان تصویربرداری و آزمایشگاه است.

در کدام کشورها دستمزد کادر درمان بیشتر است؟

در کدام کشورها دستمزد کادر درمان بیشتر است؟

یکی از اصلی‌ترین عواملی که در تصمیم کادر درمان برای مهاجرت به کشورهای دیگر تأثیر مستقیم دارد دستمزد یا دستمزد دریافتی آنها می‌باشد.

اما مقایسه دستمزد کادر درمان در کشورهای مختلف کار ساده‌ای نیست؛ چون به عوامل مختلفی مثل حرفه، مهارت، سابقه کار، کارفرما، موقعیت و ارزش ارز بستگی دارد.

علاوه‌برآن دستمزد کادر درمان قدرت خرید یا استاندارد زندگی که در یک کشور را نشان نمی‌دهد؛ زیرا دستمزد آنها تحت‌تأثیر هزینه زندگی، مالیات و نرخ ارز قرار می‌گیرد.

پس برای به‌دست‌آوردن تصویر دقیق‌تر و واقع‌گرایانه‌تر از دستمزد کادر درمان در کشورهای مختلف دستمزد ناخالص سالانه را در نظر نمی‌گیریم؛ بلکه دستمزد خالص که پس از کسر مالیات و بیمه به‌دست‌آمده را در نظر می‌گیریم.

به گفته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در سال ۲۰۱۹ متوسط دستمزد خالص سالانه کادر درمان در کشورهای اروپایی برای پزشکان $۶۹,۰۰۰، برای پرستاران $۵۱,۰۰۰ و برای دیگر رشته‌های پزشکی $۴۴,۰۰۰ بوده است.

متوسط دستمزد کادر پزشکی در کانادا معادل ۹۱,۲۰۶ دلار در سال یا ۴۶,۷۷ دلار در ساعت است. اما دستمزد باتوجه‌به حرفه، تحصیلات، سابقه کار، کارفرما و موقعیت شغلی متفاوت است.

متوسط درآمد ناخالص سالیانه کادر درمان در آلمان برای پزشکان ۶۹,۰۰۰ دلار، برای پرستاران ۵۱,۰۰۰ دلار و برای کارشناسان سلامت ۴۴,۰۰۰ دلار است.

بااین‌حال مقدار دستمزد دریافتی هر نفر بسته به شرایط مختلفی متفاوت است. به‌عنوان‌مثال متوسط درآمد ناخالص سالانه یک رادیولوژیست در آلمان معادل ۷۶,۰۸۰ دلار است، درحالی‌که متوسط درآمد ناخالص سالیانه یک پرستار روانی در آلمان معادل ۳۴,۶۸۰ دلار است.

میانگین درآمد ناخالص سالیانه کادر پزشکی در دانمارک برای پزشکان ۶۹,۰۰۰ دلار، برای پرستاران ۵۱,۰۰۰ دلار و برای کارشناسان سلامت ۴۴,۰۰۰ دلار است.

متوسط مالیات خالص برای یک فرد مجرد در دانمارک در سال ۲۰۲۳، ۳۵٫۵٪ است که در مقایسه با میانگین ۲۴٫۶٪ دیگر کشورهای اروپایی نرخ زیادی محسوب می‌شود.

درآمد پزشکان و پرستاران در سوئد به عوامل مختلفی همچون تحصیلات، سابقه کار، کارفرما و مکان زندگی کارکنان بستگی دارد.

میانگین دستمزد کادر درمان در سوئد برابر با ۹۱,۲۰۶ دلار در سال یا ۴۶,۷۷ دلار در ساعت است. بااین‌حال این درآمد ناخالص می‌باشد که مالیات و هزینه‌های بیمه که باید پرداخت شود را در نظر نمی‌گیرد.

برخی حرفه‌ها در کادر درمان درآمد بیشتری نسبت به دیگر شغل‌ها دارند که در ادامه برخی از این حرفه‌ها که در کشور سوئد درآمد خوبی داشته‌اند را معرفی خواهیم کرد.

 • رادیوگرافی: میانگین درآمد ناخالص سالانه یک رادیوگرافی در سوئد برابر با ۷۶,۰۸۰ دلار است.
 • دندانپزشک: میانگین درآمد ناخالص سالانه یک دندانپزشک در سوئد برابر با ۷۲,۰۰۰ دلار است.
 • داروساز: میانگین درآمد ناخالص سالانه یک داروساز در سوئد برابر با ۶۸,۴۰۰ دلار است.

درآمد کادر پزشکی در عمان به عوامل زیادی بستگی دارد. میانگین دستمزد کادر درمان در عمان برابر با ۹۱,۲۰۶ دلار در سال یا ۴۶,۷۷ دلار در ساعت است.

PPP برای عمان در سال ۲۰۲۳ برابر با ۰٫۷۶ است که به این معنا است که یک دلار آمریکا در عمان قدرت خرید مشابهی با ۰٫۷۶ ریال عمانی دارد.

میانگین درآمد خالص سالانه یک پزشک در عمان در سال ۲۰۲۳ برابر با ۳۲,۲۰۰ دلار در شرایط PPP است همچنین میانگین درآمد خالص سالانه یک پرستار در عمان در سال ۲۰۲۳ برابر با ۲۳,۸۰۰ دلار در شرایط PPP است.

برخی شغل‌های پردرآمد در زمینه پزشکی در عمان شامل موارد زیر می‌شوند:

 • دندانپزشک: میانگین درآمد سالانه یک دندانپزشک در عمان برابر با ۷۲,۰۰۰ دلار است.
 • داروساز: میانگین درآمد سالانه یک داروساز در عمان برابر با ۶۸,۴۰۰ دلار است.
 • رادیوگراف: میانگین درآمد سالانه یک رادیوگراف در عمان برابر با ۷۶,۰۸۰ دلار است.

میانگین درآمد ناخالص سالیانه کادر درمان در انگلیس برابر با ۶۹,۰۰۰ دلار برای پزشکان، ۵۱,۰۰۰ دلار برای پرستاران و ۴۴,۰۰۰ دلار برای کارشناسان بهداشت است.

PPP برای انگلیس در سال ۲۰۲۳ برابر با ۰٫۸۳ است که به این معنا است که یک دلار آمریکایی در انگلیس قدرت خرید ۰٫۸۳ پوند بریتانیایی را دارد.

میانگین درآمد خالص سالانه یک پزشک در انگلیس در سال ۲۰۲۳ برابر با ۴۴,۵۵۰ دلار در شرایط PPP و میانگین درآمد خالص سالانه یک پرستار در انگلیس در سال ۲۰۲۳ برابر با ۳۳,۱۵۰ دلار در شرایط PPP می‌باشد.

میانگین دستمزد کادر پزشکی در امارات برابر با ۹۱,۲۰۶ دلار در سال یا ۴۶,۷۷ دلار در ساعت است. این مقدار، درآمد ناخالص است و مالیات و بیمه را که افراد باید پرداخت کنند در نظر گرفته نشده است.

PPP برای امارات در سال ۲۰۲۳ برابر با ۰٫۷۶ است که به این معنا است که یک دلار آمریکایی در امارات قدرت خرید ۰٫۷۶ درهم اماراتی دارد.

میانگین درآمد خالص سالانه یک پزشک در امارات در سال ۲۰۲۳ برابر با ۳۲,۲۰۰ دلار در شرایط PPP و همچنین میانگین درآمد خالص سالانه یک پرستار در امارات در سال ۲۰۲۳ برابر با ۲۳,۸۰۰ دلار در شرایط PPP می‌باشد.

برخی از مشاغل مربوط به کادر درمان در امارات که درآمد بالایی دارند را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد:

 • دندانپزشک: میانگین درآمد سالانه یک دندانپزشک در امارات برابر با ۷۲,۰۰۰ دلار است.
 • داروساز: میانگین درآمد سالانه یک داروساز در امارات برابر با ۶۸,۴۰۰ دلار است.
 • رادیوگراف: میانگین درآمد سالانه یک رادیوگراف در امارات برابر با ۷۶,۰۸۰ دلار است.

برای آشنایی با 10 شرکت برتر مهاجرت کادر درمان ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایید.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت کادر درمان

بازار کار در اروپا و آمریکا برای متخصصان درمان بسیار مطلوب است. کادر درمان از روز اول مهاجرت حقوق ماهیانه دریافت خواهند کرد.

اگر تصمیم به مهاجرت به اروپا و آمریکا دارید، حتماً شرایط و ضوابط این فرصت‌های شغلی را مطالعه کنید.

1.موسسه مهاجرتی مان

موسسه‌ی مان یک موسسه‌ی مهاجرتی و کاریابی بین المللی است که با نام موسسه‌ی مهاجرتی مشاوران آرمان نفیس (به اختصار «مان») توسط جمعی از فارق التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرده است و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره 36209 می‌باشد.

اصولی که «مان» بر آن‌ها بنا شده، در درجه‌ی اول صداقت با مشتری، رفتار حرفه‌ای، استفاده از همکاران و وکلای متخصص و با تجربه، سرعت همراه با دقت در انجام پرونده‌ها و پشتیبانی متقاضیان حتی پس از ورود به کشور مقصد است.

 

 

 

2. موسسه مهاجرتی ویکو

موسسه کاریابی و مهاجرتی ویکو از جمله موسسات معتبر و دارای مجوز اعزام نیروی کار به شماره‌ی 60192 می‌باشد که همواره تلاش کرده بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد و با صداقت تمام و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان، متقاضیان را به سوی بهترین مقاصد مهاجرتی راهنمایی و هدایت کند.

 

 

3. موسسه مهاجرتی پارسی کانادا

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا

موسسه مهاجرتی پارسی کانادا دارای سال‌ها تجربه چشمگیر در اخذ ویزای موقت و دائم برای مهاجرت کادر درمان است. این آژانس با تیمی از کارشناسان به صورت تخصصی در مورد مهاجرت متخصصان کادر درمان پرداخته است.

تیم‌های فنی و حقوقی این آژانس معتبر مفتخر هستند که یکی از اولین و بهترین آژانس‌های مهاجرتی در کشور می‌باشند که موفقیت‌های بسیاری در مورد پرونده‌های مهاجرت کادر درمان داشته است.

فداکاری و پشتکار یکی از ارکان اصلی موسسه مهاجرتی پارسی کانادا در کنار ارتقای دانش مهاجرت است. خدمات موسسه مهاجرتی پارسی کانادا شامل خدمات مختلف مربوط به اقامت دائم از طریق مهاجرت کادر درمان، پزشک و پرستار است. برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با هر یک از سازمان‌های فوق به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

آدرس موسسه: خیابان ولیعصر، بین چهار راه پسیان و زعفرانیه، ساختمان آرته دیزاین – پلاک 2880

شماره تلفن: 02143000071

4. موسسه مهاجرتی گوهران تیام آرتا

موسسه مهاجرتی گو تو تی آر موسسه مهاجرتی گوهران تیام آرتا گو تو تی آر

موسسه مهاجرتی گوهران تیام آرتا یکی از بهترین آژانس‌های مهاجرتی با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت کادر درمان می‌باشد. این آژانس مهاجرتی با داشتن وکیلان و مشاوران حاذق در این زمینه توانسته است که نیازهای بسیاری از متقاضیان کادر درمان برای مهاجرت برطرف نماید. برخی از خدمات ارائه شده توسط این آژانس عبارتند از:

 • اخذ مجوز اقامت آمریکا و استرالیا و ویزای کار برای کادر درمان
 • رزرو وقت سفارت
 • ارائه توصیه مصاحبه سفارت

این آژانس مهاجرتی یکی از بهترین آژانس‌های مهاجرتی در داخل کشور می‌باشد. در هر زمان از شبانه روز، مشاوره تخصصی این اداره مهاجرت در دسترس است. شما می‌توانید سوالات یا نگرانی‌های خود در مورد مهاجرت بین المللی از جمله مجوز اقامت و مهاجرت کادر درمان به اروپا، کانادا، ایالات متحده یا استرالیا را با کارشناسان این اداره مهاجرت در میان بگذارید.

آدرس: جردن، قبل از چهارراه جهان‌کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

شماره تماس: 0214300002

5. موسسه مهاجرتی الست

موسسه مهاجرتی الست گروپ

یکی دیگر از آژانس‌های مهاجرتی که یکی از بهترین موسسات مهاجرتی در ایران می‌باشد. خدمات ارائه شده توسط این آژانس کاملاً به روز و بر اساس آخرین اطلاعات در زمینه مهاجرت می‌باشد.

ارائه خدمات در زمینه‌های ویزای کادر درمان تنها بخشی از فعالیت‌های این سازمان است. وب سایت این موسسه می‌تواند مرجع خوبی در مورد مهاجرت از طریق ثبت شرکت در نظر گرفته شود. این موسسه مهاجرت دارای تیمی حرفه ای از وکلای معتبر و با تجربه است که می‌توانند شما را در تمامی زمینه‌های مهاجرت و ثبت شرکت یاری کنند.

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان ناهید غربی، پلاک ۵۶، ساختمان اداری ناهید، طبقه همکف، واحد ۵۸

شماره تماس: 0219131110

6. موسسه مهاجرتی صبا ویزا

موسسه مهاجرتی صبا ویزا

موسسه مهاجرتی صبا ویزا یکی از برجسته‌ترین سازمان‌ها در زمینه مهاجرت و مشاوره حقوقی در ایران می‌باشد. از جمله فعالیت‌های این آژانس تماس مستقیم و آنلاین با کارشناسان مهاجرت، دسترسی به خدمات تخصصی مختلف در زمینه درخواست ویزای مهاجرتی و ثبت شرکت می‌باشد.

برای استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی صبا ویزا با شماره زیر تماس بگیرید و یا در صورت نیاز طی مشاوره رایگان در سایت آن سوالات خود را مطرح کنید.

آدرس دفتر مرکزی: خیابان بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ادیب الممالک، پلاک ۲، طبقه سوم

تلفن: 02158416000

7. موسسه مهاجرتی ادب ویزا

موسسه مهاجرتی ادب

یکی دیگر از آژانس‌های مهاجرتی مهم در کشور موسسه مهاجرتی ادب ویزا است. فعالیت‌های این شرکت مهاجرتی در حول و حوش مهاجرت کاری و به خصوص مهاجرت کادر درمان می‌باشد.

این آژانس دارای یک تیم حرفه ای از مشاوران و کارشناسان حقوقی و مهاجرتی است که تجربه ارزشمندی در این زمینه دارند و به چندین زبان صحبت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان این موسسه مهاجرتی تماس حاصل فرمایید.

آدرس موسسه: میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، کوچة هشتم، پلاک دو، واحد یک

شماره تلفن: 02171400111

8. موسسه مهاجرتی هرمس

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

موسسه مهاجرتی کاربین یکی از بهترین موسسات مهاجرتی کشور در زمینه ثبت شرکت در آلمان و استرالیا است.

این موسسه یکی از کارآمدترین و حرفه ای ترین آژانس‌های مهاجرتی در کشور است. در میان بسیاری از آژانس‌های قانونی مهاجرت، این آژانس مهاجرت حرفه ای ترین آژانس مهاجرتی برای ثبت مشاغل خارجی (به ویژه دانشگاه‌های استرالیا) و صدور ویزای تحصیلی است.

بسیاری از متقاضیان کادر درمان از این آژانس برای دریافت ویزای مشاغل خود استفاده می‌کنند. موسسه دارای مجوز رسمی می‌باشد. شما مطمئن باشید که خدمات ارائه شده توسط این سازمان مطابق با استانداردها و قوانین تعیین شده می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان این موسسه مهاجرت تماس بگیرید تا شما را در جریان آخرین اخبار مهاجرت قرار دهند.

آدرس موسسه: تهران، ولیعصر، باغ فردوس، خیابان عارف نسب، خیابان لادن (دبیر سیاقی)، پلاک ۸

شماره تلفن: ۰۹۳۶۸۵۰۳۷۶۲

9. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به عنوان یکی از بهترین آژانس‌های مهاجرتی ایران برای اعزام کادر درمان در اروپا شناخته می‌شود.

این آژانس مهاجرت با تکیه بر خدمات تیمی از متخصصین در این زمینه سعی دارد تمامی مراحل اخذ ویزا را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. خوشبختانه مجوز فعالیت در این حوزه از وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی رنگ جدیدی به این صنعت بخشیده است.

این آژانس مهاجرتی مستقل با اخذ کار می‌تواند رویاهای مهاجرتی شما را برای کار در خارج به عنوان کادر درمان محقق کند و وضعیت زندگی و مالی شما را بهبود بخشد. برای این کار می‌توانید به سایت این موسسه مراجعه کنید و یا برای اطلاعات بیشتر با آدرس زیر تماس بگیرید.

آدرس موسسه: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

تلفن: 02191002412

10. موسسه مهاجرتی ویزا موندیال

موسسه مهاجرتی ویزا موندیال

موسسه مهاجرتی ویزا موندیال در حال حاضر یکی از فعال‌ترین موسسات حقوقی مهاجرتی کشور در زمینه مهاجرت کاری می‌باشد.

این آژانس مهاجرتی با کمک وکلای مجرب اعتماد مشتریان خود را جلب کرده است. این موسسه مهاجرتی هم اکنون وکلای مهاجرتی بسیاری در از کشورهای دنیا دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این موسسه مهاجرتی در تماس باشید.

شماره تلفن: 02128111555

11. موسسه مهاجرتی پرگار

موسسه مهاجرتی پرگار

موسسه مهاجرتی پرگار دانش حرفه ای و به روز در زمینه مهاجرت به عنوان یکی از بهترین موسسات مهاجرتی کشور شناخته شده است. این سازمان مشاوره و خدمات مربوط به ویزا و مجوز اقامت را برای کشورهای اروپایی و آمریکایی ارائه می‌کند. اگر مایل به اخذ اقامت از طریق کادر درمان به اروپا و یا آمریکا هستید با کارشناسان این موسسه مهاجرتی تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت مهاجرت از طریق شرکت با کارشناسان این موسسه مهاجرتی تماس بگیرید.

آدرس موسسه: تهران؛ میدان ونک؛ خیابان گاندی جنوبی؛ خیابان شانزدهم؛ پلاک ۹؛ طبقه ششم؛ واحد ۱۲

تلفن: 02188662180

12. موسسه مهاجرتی ویزا 724

ویزا 724

موسسه مهاجرتی ویزا 724 یکی از بهترین موسسات مهاجرتی کشور به شمار می‌رود و خدمات مختلفی را در زمینه اخذ ویزای کاری در کشورهای بزرگ مانند اروپا و آمریکا و کانادا و همچنین شرایط اخذ ویزای کادر درمان ارائه می‌دهد.

این موسسه مهاجرتی دارای وکلای مهاجرتی با کیفیت بالا است و بدون شک یکی از بهترین شرکت‌های مهاجرتی برای کسانی است که قصد دارند از طریق ویزای کاری به عنوان کادر درمان به اروپا و آمریکا مهاجرت کنند.

این آژانس مهاجرتی که به عنوان یکی از بهترین آژانس‌های مهاجرتی در کشور شناخته می‌شود، فعالیت‌های مختلفی را برای اخذ ویزا و حق اقامت در بسیاری از کشورها از طریق ویزای کاری انجام می‌دهد.

این آژانس شعبه‌های دیگری در کانادا و آمریکا دارد. به متقاضیانی که برای اقامت کادر درمان کانادا و اتحادیه اروپا و اخذ پاسپورت دوم اقدام می‌کنند این موسسه مهاجرتی را پیشنهاد می‌کنیم.

آدرس موسسه: خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، ابتدای کوچه الهیه.

تلفن: 02122609221

در پایان

افزایش میانگین سنی جمعیت اروپا و آمریکا و نیاز روزافزون به مراقبت، بهداشت و حمایت از سالمندان و معلولان، فرصت‌های شغلی بسیاری را برای پرستاران و کادر درمان ایجاد کرده است. امیدواریم در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت کادر درمان توانسته باشیم پاسخ ابهامات و سوالات شما را داده باشیم.

این تعداد جای خالی فرصت جذابی برای مهاجرت پرستاران ایجاد کرده است. از سوی دیگر، تقریباً در همه جای اروپا و آمریکا کمبود پرستار وجود دارد و به همین دلیل سیاستمداران تصمیم گرفته اند تا حمایت از پرستاران را افزایش دهند.

ما در این مقاله تمام مواردی که مرتبط با مهاجرت کادر درمان بوده است را برای شما بازگو کردیم و امیدواریم که توانسته باشیم که به سوالات و ابهامات شما پاسخ داده باشیم.

سوالات متداول

آیا برای مهاجرت به آلمان به مدرک زبان آلمانی نیاز دارم؟

پرسنل پزشکی که به آلمان مهاجرت می‌کنند به مدرک زبان آلمانی (B1) نیاز دارند تا ثابت کنند که فرد مورد نظر دارای مهارت‌های لازم در زبان آلمانی است.

آیا محدودیت سنی برای مهاجرت به آلمان برای کادر پزشکی وجود دارد؟

افرادی که می‌خواهند به عنوان نیروی پزشکی به آلمان مهاجرت کنند باید حداقل 43 سال سن داشته باشند. ما در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت کادر درمان به تفصیل به بررسی سوال شما پرداخته ایم. برای آگاهی از این مورد این مقاله را دوباره مطالعه بفرمایید.

آیا امکان کار در زمینه پرسنل بهداشتی در استرالیا وجود دارد؟

این امکان وجود دارد که شرایط معادل سازی مدارک در استرالیا مانند کانادا باشد، اما در حال حاضر استرالیا به ایرانی‌ها به سختی ویزا می‌دهد.

کارکنان بخش بهداشت و درمان در کدام حوزه‌ها بیشترین درآمد را دارند؟

پزشکان و متخصصان پردرآمدترین افراد در همه کشورها هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت کادر درمان مطالعه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی