logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

تحصیلی

بهترین شرکت مهاجرت تحصیلی 【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

در این مقاله به معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی می‌پردازیم. کارگزاران مهاجرت در واقع شرکت‌هایی هستند که مهاجرت افراد به خارج از ایران برای تحصیل را به صورت قانونی ترتیب می‌دهند. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، حتما مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی را که برای شما تنظیم کرده ایم تا انتها مطالعه کنید.

بسیاری از مردم برای آنکه از طریق تحصیل مهاجرت کنند، لازم است که در ابتدای کار، یک موسسه مهاجرتی معتبر را برای خود انتخاب کنند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات شرکت‌های برتر مهاجرت تحصیلی، تا پایان این مقاله را مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی فرایند مهاجرت به کشور دیگر به‌منظور پیگیری تحصیلات عالی یا تحقیقات علمی است. این روش یک گزینه محبوب برای افرادی است که می‌خواهند دانش، مهارت و فرصت‌های شغلی خود را در دنیا گسترده‌تر کنند. در مقاله بهترین شرکت مهاجرت تحصیلی همراه ما باشید تا توضیحات بیشتری درباره این مسیر مهاجرتی به شما بدهیم.

همچنین مهاجرت تحصیلی می‌تواند مزایای فرهنگی، اجتماعی و شخصی مانند یادگیری زبان جدید، تجربه سبک زندگی متفاوت و شبکه‌سازی با افراد جدید برای شما داشته باشد.

بااین‌حال مهاجرت تحصیلی بدون چالش و ریسک نیست؛ این روش گران و استرس‌زا است مخصوصاً پس از شیوع ویروس COVID-19 که منجر به اختلال گسترده در مهاجرت بین‌المللی دانشجویان و محققان شده است.

علاوه بر این مهاجرت تحصیلی مسائل حقوقی، سیاسی و اخلاقی مانند قوانین ویزا، سیاست‌های مهاجرتی و اصالت مدرک تحصیلی و … را نیز به همراه دارد.

در مقاله بهترین شرکت مهاجرت تحصیلی ما بر اساس آخرین اطلاعات و تحقیقات از منابع مختلف، به بررسی روند، مزایا و الزامات مهاجرت تحصیلی در سال 1403 می‌پردازیم.

همچنین در ادامه مهاجرت تحصیلی را با مهاجرت کاری مقایسه خواهیم کرد تا از مزایا و معایب این دو روش مطلع شوید. تا پایان این مقاله شما بهترین فهم را از مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی پیدا خواهید کرد و می‌توانید تصمیم خود را برای مهاجرت از طریق تحصیل بگیرید.

مهاجرت تحصیلی بهتر از مهاجرت کاری

مهاجرت تحصیلی بهتر از مهاجرت کاری

مهاجرت کاری فرایند مهاجرت به کشور دیگر به‌منظور یافتن شغل یا شروع کسب‌وکار است. این روش یک گزینه رایج برای افرادی است که به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی، یافتن فرصت‌های بهتر و کمک توسعه کشور میزبان هستند.

همچنین مهاجرت کاری مزایای کاری، مالی و شخصی دیگری مانند کسب تجارب ارزشمند، درآمد بالاتر و لذت از استاندارد زندگی بالاتر را به همراه دارد.

بااین‌حال مهاجرت کاری همیشه آسان نیست. مهاجرت از این روش می‌تواند دشوار و پرخطر باشد به‌خصوص که بحران اقتصادی جهانی رقابت و تقاضای کارگران ماهر را افزایش داده است.

علاوه بر این مهاجرت کاری چالش‌های قانونی، اجتماعی و فرهنگی مانند دریافت مجوز کار، سازگاری با محیط کار و مواجه با تبعیض را به همراه دارد.

اما چرا مهاجرت تحصیلی بهتر از مهاجرت کاری است؟

مهاجرت تحصیلی انعطاف‌پذیری و آزادی بیشتری نسبت به مهاجرت کاری دارد. شما می‌توانید کشور، مؤسسه و برنامه تحصیلی را که بهترین تطابق با علایق، اهداف و ترجیحات شما را دارد انتخاب کنید.

همچنین اگر از رشته، دانشگاه یا هر چیزی راضی نیستید یا می‌خواهید گزینه‌های جدیدی را بررسی کنید می‌توانید برنامه‌های خود را تغییر داده یا رشته تحصیلی خود را تغییر دهید.

اما مهاجرت کاری گزینه‌ها و فرصت‌های شما بسته به دردسترس‌بودن و شرایط بازار کار، کارفرما و قرارداد محدود می‌کند و شما گزینه‌های محدودی برای انتخاب دارید.

مهاجرت تحصیلی فرصت‌های یادگیری و رشد بیشتری نسبت به مهاجرت کاری دارد. شما می‌توانید دانش، مهارت و مدارک جدیدی کسب کنید که می‌تواند پروفایل تحصیلی و حرفه‌ای شما را بهبود بخشد.

همچنین می‌توانید به منابع، امکانات و شبکه بیشتری از افراد دسترسی داشته باشید که می‌توانند تحقیقات و نوآوری شما را افزایش دهد.

اما مهاجرت کاری پتانسیل یادگیری و رشد شما را بسته به کشور و کیفیت کار، صنعت و سازمانی که در آن مشغول هستید محدود می‌کند.

مهاجرت تحصیلی تأثیرات مثبت و دائمی بیشتری نسبت به مهاجرت کاری دارد. شما می‌توانید از طریق تحصیلات و تحقیقات خود به پیشرفت علم و جامعه کمک کنید.

همچنین می‌توانید ارزش و تأثیر بیشتری برای خود و کشوری که به آن مهاجرت می‌کنید از طریق دستاوردها و تحقیقات خود ایجاد کنید.

اما مهاجرت کاری تأثیرات کوتاه‌مدت و محدودتری بسته به محدوده و تأثیر کار، بخش و اقتصاد آن کشور دارد.

شرایط کلی برای مهاجرت تحصیلی

شرایط کلی برای مهاجرت تحصیلی

اگر علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی هستید باید برخی نیازمندی‌ها را برای واجد شرایط شدن و موفقیت در این مسیر مهیا کنید. این نیازمندی‌ها ممکن است بسته به کشور، مؤسسه و برنامه‌ای که برای آن اقدام می‌کنید متفاوت باشند، اما به‌طورکلی شامل موارد زیر می‌شوند.

شرایط تحصیلی

شما باید مدرک تحصیلی حداقل دیپلم معتبر و معادل با سطح آموزشی کشور مقصد داشته باشید. همچنین باید سابقه تحصیلی خوبی داشته باشید و شرایط ویژه ورود به مؤسسه و برنامه انتخابی خود را که شامل نمرات، آزمون‌ها و پیش‌نیازها است برآورده کنید.

شرایط زبان

متقاضی باید سطح کافی از مهارت در زبان مورداستفاده در آموزش کشور میزبان و مؤسسه را داشته باشید. برای این کار باید مهارت زبانی خود را از طریق آزمون‌های استانداردی مانند تافل، آیلتس یا پی‌تی‌ای‌ایس اثبات کرده و حداقل نمرات موردنیاز مؤسسه و برنامه انتخابی خود را کسب کنید.

شرایط مالی

شما باید منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های آموزش و هزینه‌های زندگی در کشور میزبان داشته باشید. برای اثبات منابع مالی باید مدرکی ارائه دهید که می‌تواند شامل موجودی حساب بانکی، بورسیه تحصیلی یا حمایت‌های مالی بشود.

شرایط مهاجرت

متقاضی باید گذرنامه و ویزا معتبری داشته باشد که به آن اجازه ورود و اقامت در طول دوره تحصیلی در کشور میزبان را می‌دهد. همچنین باید با قوانین و مقررات مهاجرتی کشور میزبان خود مانند گواهی بهداشتی، امور بیومتریک و عدم سو پیشینه و شرایط ویزای مانند حضور، پیشرفت و حقوق کاری آشنایی داشته باشید.

مراحل ضروری برای مهاجرت تحصیلی

مراحل ضروری برای مهاجرت تحصیلی

اگر شرایط مهاجرت تحصیلی را برآورده کردید و به دنبال دریافت ویزا تحصیلی هستید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

یک برنامه و مؤسسه آموزشی را که با علایق، اهداف و بودجه شما همخوانی دارد را انتخاب کنید. در این مرحله باید اطمینان حاصل کنید که مؤسسه آموزشی که انتخاب کرده‌اید معتبر است، برنامه تحصیلی که می‌خواهید در آن مشغول به تحصیل شوید را ارائه می‌دهد و کشور مقصد پس از تحصیل اجازه ورود به بازار کار را به شما می‌دهد.

برای پذیرش در دانشگاه درخواست دهید و نامه پذیرش را دریافت کنید. در این مرحله ممکن است نیاز به ارائه آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان و پتانسیل تحصیلی خود باشد. همچنین ممکن است برای اخذ پذیرش نیاز به واریز وجه به دانشگاه موردنظر داشته باشید.

برای درخواست ویزا تحصیلی می‌توانید به‌صورت آنلاین یا حضوری از طریق سفارت اقدام کنید. برای این کار باید یک فرم درخواست را پر کرده، هزینه درخواست را پرداخت کرده و اسناد موردنیاز را مانند گذرنامه، نامه پذیرش، مدارک پرداخت هزینه و مدارک هویتی را ارسال کنید.

در مرحله بعدی باید امور بیومتریک خود را در سفارت کشور موردنظر انجام دهید. برای این کار باید یک وقت سفارت اخذ کرده، هزینه بیومتریک را پرداخت کنید و اثر انگشت و عکس خود را ثبت کنید.

همچنین باید گذرنامه، یک کپی از فرم درخواست و نامه دستور بیومتریکی را که پس از ارسال درخواستتان دریافت خواهید کرد را همراه خود ببرید.

در این مرحله باید منتظر جواب درخواستتان بمانید. زمان پردازش ممکن است بسته به سفارت، حجم درخواست‌ها و پیچیدگی پرونده شما متفاوت باشد.

می‌توانید وضعیت درخواست خود را به‌صورت آنلاین بررسی کنید یا در صورت داشتن هر گونه سؤال یا نگرانی، با سفارت تماس بگیرید.

در آخرین مرحله برای ورود به کشور موردنظر آماده شوید. اگر درخواست شما تأیید شود یک نامه معرفی و یک ویزای موقت یا یک اجازه سفر الکترونیکی با توجه کشور مقصد به شما داده می‌شود.

شما باید این اسناد را به مأمور مرزی هنگام ورود نشان دهید؛ همچنین باید پاسپورت، نامه پذیرش، مدرک تمکن مالی و هر مدرک دیگری که سفارت یا مأمور مرزی درخواست کند را همراه خود داشته باشید. پس از گذر از این مراحل مجوز تحصیلی خود را دریافت خواهید کرد که مدت و شرایط اقامت شما را نشان می‌دهد.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی

مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی

همان‌طور که گفته شد برای درخواست مجوز تحصیلی باید اسناد مختلفی ارائه دهید. این مدارک به‌صورت کلی شامل موارد زیر می‌باشد.

 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک تمکن مالی
 • مدارک هویتی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • انگیزه‌نامه
 • گواهی پزشکی
 • ارزیابی اعتبار تحصیلی

همچنین ممکن است که شما بسته به شرایط نیاز به ارائه مدارک دیگری مانند گواهی ازدواج یا شناسنامه و … داشته باشید. برای اطلاع از تمام مدارک موردنیاز باید فهرست مدارک را برای کشور یا منطقه تحصیلتان بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه اسناد موردنیاز را همراه خود دارید.

همچنین بسته به کشور مقصد باید دستورالعمل‌های ارسال مدارک خود را مانند ارسال نسخه اصلی یا الکترونیکی، ترجمه آنها به انگلیسی یا هر زبان دیگری و تأیید اعتبار آنها دنبال کنید.

بهترین مقاصد تحصیلی در سال 1403

بهترین مقاصد تحصیلی در سال 1402

بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده بهترین مقصد برای تحصیل در خارج از کشور در سال 1403 کانادا می‌باشد. کانادا بر اساس شش عامل از جمله تدریس باکیفیت بالا، دستیابی به اهداف حرفه‌ای، توسعه شخصی، سبک زندگی، فرصت‌های شبکه‌سازی و یادگیری زبان در میان ۳۰ کشور رتبه اول را کسب کرده است.

کانادا فرصت‌های جذاب و فراوانی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که برخی از آنها را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

 • سیستم آموزشی باکیفیت که در سطح جهانی تأیید شده و برنامه‌ها و مقاطع مختلفی را ارائه می‌دهد
 • جامعه چندفرهنگی و مهمان‌نواز که به تنوع نژادی و حقوق بشر احترام می‌گذارد
 • مجموعه‌ای از گزینه‌های مهاجرتی برای فارغ‌التحصیلان مانند مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) و سیستم ورود اکسپرس
 • محیط طبیعی زیبا که چشم‌اندازهای دیدنی و تفریحات مختلفی را ارائه می‌دهد
 • کشوری ایمن و پایدار که بهترین‌ها را در جهان برای کیفیت زندگی، مراقبت‌های بهداشتی و دموکراسی ارائه می‌دهد

همان‌طور که گفتیم مهاجرت تحصیلی بسیار پیچیده و پر از قوانین مختلف است که شاید شما در مسیر مهاجرت گمراه کند. برای اینکه مهاجرت آسان و بدون دردسری را به کانادا تجربه کنید می‌توانید اطلاعات بیشتر را در مقاله بهترین شرکت مهاجرت تحصیلی به کانادا مطالعه کنید.

سایر کشورهایی که جزو 10 مقصد برتر برای تحصیل در خارج از کشور در سال 1403 می‌باشند شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. استرالیا
 2. آلمان
 3. سوئیس
 4. ایالات متحده آمریکا
 5. انگلستان
 6. نیوزیلند
 7. هلند
 8. فرانسه
 9. کره جنوبی

هر یک از این کشورها نقاط قوت و مزایای خود را دارند که بسته به هدف و مقطع تحصیلی شما متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید درباره تحصیل در هر از کشورهای گفته شده در وب‌سایت برتر ویزا مقاله مربوط را مطالعه کنید.

ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

اگر به دنبال کشورهایی که تحصیل در آنها ارزان است می‌باشید خوشحال می‌شوید که بدانید که گزینه‌های زیادی برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل ارزان وجود دارد. برخی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی عبارت‌اند از:

 • آلمان
 • نروژ
 • فنلاند
 • فرانسه
 • سوئد

آلمان

آلمان یکی از مقاصد محبوب و کم‌هزینه برای دانشجویان بین‌المللی است. این کشور تحصیل رایگان را برای تمام دانشجویان از همه کشورها در دانشگاه‌های عمومی ارائه می‌دهد.

در برخی مواقع برای تحصیل در آلمان فقط باید هزینه اداری کمی به مقدار تقریباً 250 یورو در هر نیمسال پرداخت کنید. اما توجه داشته باشید که باید توانایی خود را در زبان آلمانی یا انگلیسی اثبات کنید تا بتوانید در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید.

همچنین آلمان به‌خاطر سیستم آموزشی باکیفیت، اقتصاد قوی و تاریخ غنی‌اش شناخته شده است. تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، حقوق، مهندسی و علوم طبیعی در این کشور بسیار محبوب است.

نروژ

نروژ گزینه جذاب و ارزان بعدی برای دانشجویان بین‌المللی است. این کشور تحصیل رایگان را برای تمام دانشجویان با هر ملیتی در دانشگاه‌های عمومی ارائه می‌دهد.

شما فقط باید شهریه نیمسالی کم که حدود 300-600 کرون نروژ (30-60 یورو) است را پرداخت کنید. اما توجه داشته باشید در این کشور هم باید به زبان نروژی یا انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تسلط داشته باشید.

همچنین نروژ چشم‌اندازهای خیره‌کننده، استاندارد زندگی بالا و سیستم رفاه اجتماعی بسیار خوبی دارد. این کشور میزبان برخی از برترین دانشگاه‌های جهان مانند دانشگاه اُسلو، دانشگاه برگن و دانشگاه علوم و فناوری نروژ می‌باشد.

فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای پیشرو و آینده‌دار در جهان است. این کشور تحصیل رایگان را به دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا در دانشگاه‌های عمومی ارائه می‌دهد.

دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا یا خارجی باید شهریه سالانه 4,000 تا 18,000 یورو را با توجه به برنامه و دانشگاه موردنظر پرداخت کنند. اما ممکن است برای دریافت بورسیه یا کمک‌های مالی ویژه برای پوشش شهریه واجد شرایط باشید.

فنلاند استانداردهای تحصیلی عالی، جامعه برابری گرا و فرهنگ منحصربه‌فردی دارد. این کشور در رتبه اول جهان در زمینه آموزش و تحصیل طبق آمار انجمن اقتصاد جهانی قرار دارد.

فرانسه

فرانسه یکی از زیباترین و رمانتیک کشورهای جهان است. این کشور تحصیل رایگان را به دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و آموزش کم‌هزینه را برای دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های عمومی ارائه می‌دهد.

دانشجویان خارجی باید شهریه سالانه 170 تا 3,770 یورو را با توجه به سطح و برنامه پرداخت کنند. بااین‌حال می‌توانید از بورسیه و کمک‌های مالی ویژه برای پوشش هزینه‌های خود استفاده کنید.

فرانسه دانشگاه‌های معتبر، فرهنگ متنوع و سبک زندگی پویایی دارد. این کشور میزبان برخی از قدیمی‌ترین و ارزشمندترین مؤسسات جهان مانند دانشگاه سوربن، اکول پلی‌تکنیک و اکول نرمال ابریور می‌باشد.

سوئد

سوئد یکی از مدرن‌ترین و پایدارترین کشورهای جهان است. این کشور تحصیل رایگان را برای دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و آموزش کم‌هزینه را برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در دانشگاه‌های عمومی ارائه می‌دهد.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا باید حدود 80,000 تا 140,000 کرون سوئد (7,800 تا 13,700 یورو) در سال برای شهریه دانشگاه پرداخت کنند.

سوئد به دلایل مختلفی نظیر نوآوری، تحقیقات و کیفیت بالای آموزش شناخته شده است. این کشور هشت دانشگاه برتر جهان را در خود جای‌داده و سطح علمی بسیار بالایی دارد.

چک‌لیست برنامه‌ریزی مهاجرت تحصیلی

چک‌لیست برنامه‌ریزی مهاجرت تحصیلی

بهترین زمان برای مهاجرت تحصیلی وابسته به عوامل مختلفی از جمله کشور مقصد، برنامه تحصیلی، مدارک موردنیاز و ترجیحات شخصی شما است. اما نکاتی برای کمک به برنامه‌ریزی بهتر برای مهاجرت تحصیلی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

حداقل یک سال قبل از تاریخ شروع به تحصیل تحقیقات خود را آغاز کنید. این به شما زمان کافی برای بررسی گزینه‌های مختلف و مقایسه آنها آماده‌سازی منابع مالی را می‌دهد.

زمان پذیرش مؤسسات و برنامه‌های انتخابی خود را بررسی کنید؛ برخی کشورها یک یا دو دوره پذیرش در سال داشته و برخی از آنها به‌صورت مداوم پذیرش دارند. مطمئن شوید که هیچ یک از تاریخ‌های مهم را از دست نمی‌دهید و درخواست خود را هر چه سریع‌تر ارسال کنید.

مطمئن شوید از نیازمندی‌ها و تمام شرایط ویزا تحصیلی کشور مقصد خود مطلع هستید. هر کشوری نسبت به قوانین خود شرایط و نیازمندی‌های مختلفی دارد که باید از قبل برای آنها آماده باشید.

مطمئن شوید که تمام شرایط را برآورده کرده و تمام مدارک لازم برای درخواست ویزای خود را آماده کرده‌اید. به‌محض دریافت نامه پذیرش از مؤسسه موردنظر برای درخواست ویزا اقدام کنید.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در خارج از کشور

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در خارج از کشور

انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در خارج از کشور به بسیاری از عوامل مانند علایق، اهداف، بودجه و ترجیحات شما بستگی دارد.

بر اساس جدیدترین رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌ها از منابع مختلف ما یک لیست از پنج دانشگاه برتر برای تحصیل در خارج از کشور در سال 1403 تهیه کرده‌ایم.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد در انگلستان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان است. آکسفورد دوره‌های گسترده‌ای از علوم‌انسانی و اجتماعی تا علوم طبیعی و پزشکی ارائه می‌دهد.

آکسفورد فرهنگی غنی و متنوع با بیش از 400 باشگاه و انجمن و زندگی دانشجویی پرانرژی دارد. این دانشگاه رتبه اول را در بین دانشگاه‌ها در جهان دارد.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد در ایالات متحده یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های جهان است. هاروارد انواع برنامه‌ها را از هنرها و علوم‌انسانی تا مهندسی و کسب‌وکار ارائه می‌دهد.

هاروارد یک شبکه شاخص و تأثیرگذار از فارغ‌التحصیلان را با بسیاری از اساتید برجسته جهان، برندگان نوبل و سلبریتی‌ها در میان فارغ‌التحصیلان خود دارد.

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن در استرالیا یکی از قدیمی‌ترین و بهترین دانشگاه‌های استرالیا است. دانشگاه ملبورن برنامه‌های کامل و انعطاف‌پذیری با بیش از 300 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد.

این دانشگاه یک جامعه چندفرهنگی و مهمان‌نواز را با بیش از 40 درصد دانشجوی خارجی میزبانی می‌کند. دانشگاه ملبورن سومین دانشگاه برتر در رتبه‌بندی جهانی می‌باشد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در کانادا یکی از بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین دانشگاه‌های کانادا است. دانشگاه تورنتو تحصیلات گسترده و بین‌رشته‌ای را با بیش از 700 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد.

شهر تورنتو شهری پویا و پر از فرصت است که فرصت‌های فرهنگی، اجتماعی و تفریحی زیادی در آن وجود دارد. بر اساس رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها، تورنتو چهارمین دانشگاه برتر در جهان است.

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور در سنگاپور یکی از قدیمی‌ترین و نوآورترین دانشگاه‌های آسیا است. سنگاپور با بیش از 300 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از مراکز آموزشی برتر در آسیا می‌باشد.

کشور سنگاپور جامعه‌ای چندفرهنگی و پرانرژی با بسیاری از زبان‌ها، ادیان و غذاها دارد. بر اساس رتبه‌بندی جهانی، سنگاپور اولین دانشگاه در آسیا و یازدهمین دانشگاه در جهان است.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت تحصیلی

انتخاب بهترین رشته تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به علایق، اهداف و توانایی‌های شخصی و حرفه‌ای شما بستگی دارد. بر اساس آخرین داده‌ها و تحقیقات از منابع مختلف ما برخی از پرطرف‌دارترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی در سال 1403 را شناسایی کرده‌ایم.

مهندسی

این رشته شامل برنامه‌ریزی، طراحی و بهبود ساختمان‌ها، سازه‌ها و دستگاه‌ها با استفاده از علم، ریاضیات و فناوری می‌باشد.

مهندسی یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده است و 21.8٪ از کل دانشجویان در سال 2019 در این رشته مشغول به تحصیل بوده‌اند.

همچنین این رشته یکی از پرکاربردترین و چندوجهی‌ترین زمینه‌ها با بسیاری از زیررشته‌ها از جمله مهندسی عمران، مکانیک، برق، شیمی و کامپیوتر است.

کسب‌وکار/مدیریت

این رشته شامل مطالعه اصول و روش‌های سازماندهی، رهبری و کنترل منابع، فعالیت‌ها و افراد در تنظیم‌های می‌شود. کسب‌وکار/مدیریت یک رشته محبوب دیگر در بین دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده است و 19.9٪ از کل دانشجویان در سال 2019 در این رشته تحصیل می‌کردند.

همچنین این رشته تحصیلی یکی از عملی‌ترین و انعطاف‌پذیرترین زمینه‌ها با بسیاری از تخصص‌ها از جمله حسابداری، مالی، بازاریابی و کارآفرینی می‌باشد.

ریاضی/علوم کامپیوتر

این رشته شامل مطالعه مفاهیم و روش‌های استدلال انتزاعی، محاسبه می‌شود. ریاضی/علوم کامپیوتر سومین رشته محبوب بین دانشجویان بین‌المللی در ایالات متحده است و 14.9٪ از کل دانشجویان در سال 2019 در این رشته تحصیل می‌کردند.

این رشته تحصیلی یکی از نوآورانه‌ترین و مرتبط‌ترین زمینه‌ها با بسیاری از کاربردها از جمله هوش مصنوعی، علم داده و امنیت سایبری می‌باشد.

پزشکی

این رشته شامل مطالعه تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری‌ها و اختلالات بدن انسان می‌باشد. پزشکی یکی از محترم‌ترین و بهترین رشته‌ها با بسیاری از شاخه‌ها از جمله جراحی، کودکان، روانپزشکی و رادیولوژی است.

همچنین این رشته یکی از پررقابت‌ترین و پرتقاضاترین زمینه‌ها است که نیازمند سطح بالای علم، مهارت‌های بالینی و تعهد شخصی می‌باشد.

حقوق

این رشته شامل مطالعه قوانین و مقرراتی است که رفتار و روابط افراد، گروه‌ها و نهادها در جامعه را تعیین می‌کند. حقوق یکی از تأثیرگذارترین زمینه‌ها با بسیاری از نقش‌ها از جمله وکیل، قاضی و دادستان می‌باشد.

این رشته یکی از تنوع‌پذیرترین و پویاترین زمینه‌ها می‌باشد و نیازمند سطح بالای مهارت‌های تحلیلی، ارتباطی و حل مسائل است.

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی

بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی

انتخاب بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی بستگی به وضعیت شخصی و تحصیلی شما و همچنین الزامات و مهلت کشور مقصد دارد. برخی نکات عمومی برای کمک به شما در تصمیم‌گیری درباره بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی را در ادامه بیان می‌کنیم.

سریعاً اقدام کنید: بهترین حالت این است که حداقل یک سال قبل از برنامه‌ریزی برای مهاجرت، گزینه‌های خود را بررسی کنید. این کار به شما وقت کافی برای مقایسه کشورها، دانشگاه‌ها و برنامه‌های مختلف را می‌دهد.

درخواست خود را سریعاً ارسال کنید: بیشتر دانشگاه‌ها مهلت درخواست محدودی دارند که بین شش تا دوازده ماه قبل از شروع سال تحصیلی است. باید هر چه سریع‌تر به‌محض باز شدن پذیرش درخواست خود را ارسال کنید.

تقویم تحصیلی را در نظر بگیرید: کشورهای مختلف ممکن است تقویم‌های تحصیلی متفاوتی داشته باشند که برنامه‌های مهاجرتی شما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. برای مثال در انگلستان، سال تحصیلی معمولاً در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر شروع می‌شود و در ژوئن یا ژوئیه خاتمه می‌یابد. در استرالیا، سال تحصیلی معمولاً در فوریه یا مارس شروع می‌شود و در نوامبر یا دسامبر خاتمه می‌یابد.

انعطاف‌پذیر و سازگار باشید: مهاجرت تحصیلی تجربه‌ای هیجان‌انگیز است؛ اما ممکن است برای شما چالش‌های پیش‌بینی نشده‌ای داشته باشد. شاید در این مسیر با تأخیر، دشواری یا تغییرات غیرمنتظره‌ای در برنامه‌هایتان مواجه شوید.

هیچ پاسخ قطعی به سؤال بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی وجود ندارد چرا که جواب این سؤال به عوامل و شرایط زیادی بستگی دارد؛ اما قاعده کلی این است که هر چه سریع‌تر شروع کنید بهتر است.

مهاجرت تحصیلی زیر ۱۸ سال

مهاجرت تحصیلی زیر ۱۸ سال

اگر زیر ۱۸ سال سن دارید و متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستید باید برخی شرایط مهم را برآورده کنید. این به این معنی است که باید والدین، فامیل یا سرپرستی در کشور مقصد داشته باشید که در طول اقامت شما در کشور خارجی از شما حمایت کند.

سرپرست فردی بالغ و مسئول شماست که شهروند یا ساکن دائم کشور مقصد می‌باشد. شما باید فرم اظهار سرپرست را به همراه مدرک تحصیلی خود برای مقامات مربوطه ارسال کنید.

برخی از کشورهایی که نیاز به سرپرست برای دانش‌آموزان دارند شامل کانادا، استرالیا و انگلستان می‌شوند. بااین‌حال سن قانونی و الزامات بسته به کشور یا استان متفاوت است.

بنابراین، باید وب‌سایت رسمی کشور و مدرسه‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید را برای کسب اطلاعات بیشتر بررسی کنید.

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

اگر شما مدرک زبان مانند تافل یا آیلتس را ندارید همچنان می‌توانید در برخی کشورها یا برنامه‌ها تحصیل کنید. برای این کار باید قبل یا بعد از ورود به کشور مقصد در یک آزمون زبان یا دوره زبان شرکت کنید.

ثبت‌نام در یک دوره زبان: این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا مهارت‌های زبان خود را بهبود بخشیده و برای الزامات تحصیلی آماده شوید.

مجوز تحصیلی بدون نیاز به آزمون زبان: برخی کشورها مانند کانادا، مجوز تحصیلی را برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند در مقاطع ابتدایی یا متوسطه ​​تحصیل کنند ارائه می‌دهند. اما ممکن است برای پذیرش در مدرسه یا مهاجرت در آینده نیاز به اثبات مهارت زبان داشته باشید.

برنامه تحصیلی بدون نیاز به آزمون زبان: برخی برنامه‌ها مانند دوره‌های آنلاین یا برنامه‌های حرفه‌ای ممکن است برای پذیرش نیازی به آزمون زبان نداشته باشند. اما هنوز هم نیاز به یک سطح پایه از مهارت زبان برای درک دروس و ارتباط با دیگران دارید.

بورسیه تحصیلی

بورسیه یک پاداش مالی است که می‌تواند به شما در تأمین هزینه‌های تحصیل و زندگی حین تحصیل در خارج از کشور کمک کند. بورسیه‌ها معمولاً بر اساس استحقاق، نیازهای مالی یا معیارهای دیگر ارائه می‌شوند.

بورسیه‌هایی که توسط موسسه‌ای که می‌خواهید به آن بپیوندید ارائه می‌شود معمولاً پرکاربردترین و دسترس‌پذیرترین بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است.

شما می‌توانید اطلاعات مربوط به این بورسیه‌ها را در وب‌سایت مؤسسه و بخش کمک‌های مالی یا با تماس با دفتر کمک‌های مالی مدرسه پیدا کنید.

بورسیه‌هایی که توسط دولت کشوری که می‌خواهید در آن تحصیل کنید ارائه می‌شوند برجسته‌ترین و رقابتی‌ترین بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی است.

شما می‌توانید اطلاعات مربوط به این بورسیه‌ را در وب‌سایت رسمی دولت کشور و در بخش آموزش یا مهاجرت پیدا کنید.

برای درخواست بورسیه تحصیلی باید دستورالعمل‌های مربوطه را دنبال کرده و الزامات آن را برآورده کنید. برای این کار ممکن است نیاز به ارائه اسنادی مانند کارنامه تحصیلی، نمرات آزمون، مقاله، توصیه‌نامه یا اثبات نیاز مالی داشته باشید.

شما باید در اولین فرصت ممکن درخواست خود را ثبت کنید، زیرا برخی از بورسیه‌ها ددلاین‌هایی دارند که ماه‌ها پیش از شروع سال تحصیلی هستند.

هزینه مهاجرت تحصیلی

هزینه مهاجرت تحصیلی

یکی از چالش‌های اصلی مهاجرت تحصیلی هزینه‌های آن است. تحصیل در خارج از کشور بسته به کشور، مؤسسه و برنامهٔ انتخابی شما هزینه‌بر می‌باشد.

شما برای شهریه، هزینه‌های زندگی، هزینه‌های سفر، بیمهٔ درمانی باید هزینه‌هایی را کنار بگذارید. همچنین اگر درآمد شما از کشور خودتان است باید با نرخ ارز، تورم و مالیات هم دست‌وپنجه نرم کنید.

لذا شما باید بودجهٔ خود را بادقت برنامه‌ریزی کرده و راه‌های کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد خود را بررسی کنید. برخی از گزینه‌ها برای این کار را در ادامه برای شما آورده‌ایم.

اولین گزینه درخواست بورسیه یا وام‌هایی است که به شما کمک می‌کنند تا هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را حین تحصیل در خارج از کشور پوشش دهید.

منابع و انواع زیادی از بورسیه‌ها وجود دارد که می‌توانید برای آن‌ها درخواست کنید. شما می‌توانید اطلاعات مربوط به این بورسیه‌ها را در پایگاه‌داده و وب‌سایت‌های مختلفی پیدا کنید.

گزینه بعدی انتخاب کشور یا برنامه تحصیلی است که برای دانشجویان بین‌المللی رایگان یا با هزینه کم ارائه می‌شود. برخی از کشورها مانند آلمان، نروژ، فنلاند، فرانسه و سوئد تحصیلات رایگان یا با هزینه کم را برای دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های عمومی فراهم کرده‌اند.

فقط ممکن است مبلغ کمی به‌عنوان هزینه امور اداری یا هزینه نیم‌ساله پرداخت کنید که خیلی سنگین نمی‌باشند. اما دقت داشته باشید که هنوز بخش‌های دیگری از هزینه‌ها مانند هزینه‌های زندگی، کتاب و بیمهٔ درمانی را باید پرداخت کنید.

کارکردن به‌صورت پاره‌وقت حین تحصیل در خارج از کشور گزینه آخر شما برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. بیشتر دانشجویان بین‌المللی بسته به کشور و ویزایی که دارند مجاز به کارکردن در حین تحصیل هستند.

کارکردن به‌صورت پاره‌وقت به شما کمک می‌کند تا برخی هزینه‌های خود را پوشش داده، تجربهٔ کاری کسب کرده و مهارت‌های زبانی و فرهنگی خود را بهبود بدهید.

بااین‌حال باید با قوانین و مقررات کشور و مؤسسه در مورد ساعت‌های کاری، دستمزد و نوع کاری که می‌توانید انجام دهید آشنایی داشته باشید. همچنین باید زمان کار و تحصیل خود را متعادل نگه دارید و از هرگونه اثرات منفی بر عملکرد تحصیلی یا سلامتی خود دوری کنید.

کار دانشجویی در حین تحصیل

جنبه دیگری از مهاجرت تحصیلی که باید در نظر بگیرید کاری است که می‌توانید حین تحصیل در خارج از کشور انجام دهید. کارکردن حین تحصیل مزایای زیادی مانند موارد زیر دارد.

 • کسب درآمد اضافی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هزینه‌های خود پرداخت کرده یا برای آینده پس‌انداز کنید.
 • کسب تجربه کاری که رزومهٔ شما و فرصت‌های شغلی‌تان را بهبود بخشد.
 • توسعه مهارت‌هایی مانند همکاری در تیم، رهبری، ارتباطات، حل مسائل و خلاقیت که در قرن بیست و یکم مورد تقاضا هستند.
 • یادگیری زبان جدید یا بهبود مهارت‌های زبان.
 • گسترش شبکهٔ ارتباطی.
 • تجربهٔ فرهنگ و سبک زندگی متفاوت.

اما کارکردن حین تحصیل معایبی هم دارد که شامل:

 • عقب افتادن کارهای مهمی مثل مطالعه، آزمون یا تحقیقات.
 • داشتن ساعات کاری زیاد که ممکن است با کلاس، خواب و زندگی اجتماعی‌تان تداخل ایجاد کند.
 • نبود تعطیلات، یا زمانی برای انجام امور اضطراری.
 • افزایش سطح استرس و خستگی.

مزایا مهاجرت تحصیلی

مزایا مهاجرت تحصیلی

آخرین جنبه از مهاجرت تحصیلی که باید درباره آن فکر کنید مزایایی است که از تحصیل در خارج از کشور به دست می‌آورید. تحصیل در خارج از کشور فواید زیادی دارد که برخی از مهم‌ترین آنها را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

بهبود پروفایل تحصیلی و شغلی

تحصیل در خارج از کشور به شما کمک می‌کند تا دانش، مهارت و صلاحیت‌های جدیدی کسب کنید تا پروفایل تحصیلی و شغلی خود را بهبود ببخشید.

شما به منابع، امکانات و شبکه‌های بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید که از پژوهش و نوآوری‌های شما حمایت می‌کنند. تحصیل در خارج از کشور به شما کمک می‌کند تا شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر یا استخدام در یک شرکت معتبر داشته باشید.

توسعه مهارت‌های زبانی و فرهنگی

تحصیل در خارج از کشور به شما کمک می‌کند تا یک زبان جدید یاد بگیرید و مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید. همچنین می‌توانید مهارت‌های ارتباطی و فرهنگی خود را توسعه دهید.

تحصیل در خارج از کشور تجربه ارتباط با فرهنگ‌های مختلف را به شما می‌دهد و شما را به شهروندی بین‌المللی با درک متقابل تبدیل می‌کند که همین مورد شما را به گزینه مناسبی برای کار در شرکت‌های بزرگ تبدیل می‌کند.

گسترش شبکهٔ ارتباطی

تحصیل در خارج از کشور به شما کمک می‌کند تا شبکهٔ ارتباطی و اهدافتان را گسترش دهید. شما با افراد جدیدی آشنا می‌شوید و دوستان جدیدی با تجربیات، کشورها و فرهنگ‌های مختلف برای خود پیدا می‌کنید.

همچنین می‌توانید مکان‌های جدید را دیده و تجربیات جدیدی کسب کنید که دیدگاه شما را درباره جهان پیرامون گسترش داده و زندگی‌تان را غنی‌تر می‌کند.

افزایش اعتمادبه‌نفس و استقلال

تحصیل در خارج از کشور اعتمادبه‌نفس و استقلال شما را افزایش می‌دهد. در این مسیر شما با چالش‌ها و ریسک‌های زندگی و تحصیل در کشور خارجی روبرو می‌شوید که از شما آدم باتجربه‌تری می‌سازد.

همچنین شما با وضعیت‌های مختلف سازگار شده و با هر تغییری که ممکن است رخ دهد روبرو می‌شوید. تحصیل در خارج از کشور به شما کمک می‌کند تا خود و ظرفیت‌هایتان را کشف کرده و هویت شخصی و حرفه‌ای‌تان را توسعه دهید.

ویزای تحصیلی

مهاجرت تحصیلی
مهاجرت تحصیلی

شما تنها پس از دریافت نامه پذیرش از موسسه آموزشی خود می‌توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. برخی از کشورها از شما نمی‌خواهند که از پیش برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، بنابراین مشاوره با یک موسسه مهاجرتی می‌تواند در مورد این موارد به شما کمک شایانی را بکند.

برای درخواست ویزای دانشجویی به موارد زیر نیاز دارید:

 • نامه پذیرش از دانشگاه و یا موسسه آموزشی
 • اثبات تمکن مالی برای اقامت
 • اثبات پرداخت حداقل بخشی از هزینه دوره
 • پاسپورت معتبر
 • داشتن مدرک آزمون زبان انگلیسی (آیلتس)
 • بیمه سلامت

داشتن یک مشاور مهاجرتی می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی و به کاهش اضطراب شما در این روند کمک بکند. آنها روند درخواست شما را مدیریت می‌کنند و به شما می‌گویند که چه مدارک لازم را تهیه کنید. یک موسسه مهاجرتی به شما می‌تواند در صورت نیاز به فرآیند ویزا و برای مصاحبه کمک لازم را بکند.

بهترین موسسه مهاجرت تحصیلی

اگر ایده مهاجرت تحصیل در خارج از کشور در ذهن خود دارید، بهتر است با یک مشاور مشورت کنید. اولین کاری که آنها انجام خواهند داد این است که به شما کمک کنند تا زمینه تحقیق در مورد همه گزینه‌های مورد نیاز فراهم شود.

یک مشاور تحصیلی برنامه نهایی مهاجرت شما و هر اطلاعات دیگری که در مورد نمرات، استعدادها، علایق و اهداف زندگی دارید را در نظر می‌گیرد. وی سپس به شما در مورد اجرای طرح مورد نیازتان کمک می‌کند.

موسسات مهاجرتی می‌توانند بهترین دانشگاه‌ها را با توجه به ویژگی‌ها و شرایط شما پیدا کنند و به شما کمک کنند تا برنامه ای را انتخاب کنید که متناسب با اهداف شغلی و مهاجرتی شما باشد. سایر اطلاعاتی که مشاور تحصیلی به شما می‌دهد در مورد هزینه‌های حین تحصیل در خارج از کشور مانند هزینه‌های درخواست دانشگاه، شهریه و هزینه‌های زندگی و هزینه‌های مربوط به درخواست ویزای تحصیلی است.

خدمات شرکت مهاجرت تحصیلی

افرادی که می‌خواهند در کشورهای دیگر تحصیل کنند باید برای اطمینان از انجام صحیح کارهای خود به آژانس‌های مهاجرتی مراجعه کنند. با این حال شما باید بهترین موسسه مهاجرت را برای خود انتخاب کنید زیرا خدماتی که آنها ارائه می‌دهند مدرن و کارآمدتر می‌باشند.

عموماً افراد به دلایلی مانند تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، زندگی خانوادگی و … مهاجرت می‌کنند و می‌توانند به بسیاری از موسسات موجود مراجعه کنند.

در این مقاله به خدمات ارائه شده توسط این آژانس‌ها می‌پردازیم تا بتوانید درک کاملی از این حوزه به دست آورید. اولین وظیفه موسسه مهاجرتی ارائه اطلاعات کامل به متقاضیان مهاجرت و اطلاع رسانی از مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی است. پس از آن افراد با استفاده از تمام اطلاعاتی که دارند تصمیم به مهاجرت می‌گیرند و اقدامات لازم را برای مهاجرت انجام می‌دهند.

مسئولیت ارائه خدمات به متقاضیان با صداقت کامل بر عهده موسسه مهاجرتی انتخابی شما می‌باشد و تمامی مراحل باید از سوی موسسه مورد نظر به صورت قانونی انجام شود و در این صورت متقاضیان مهاجرت دچار مشکل نمی‌شوند.

یک موسسه مهاجرتی خوب از مشاوران خبره برای مشاوره به متقاضیان مهاجرت در تمام مسیرهای مهاجرتی بهره مند است و بهترین گزینه را بر اساس نیازهای متقاضی ارائه می‌دهد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

چگونه موسسات مهاجرت قانونی را شناسایی کنیم؟
چگونه موسسات مهاجرت قانونی را شناسایی کنیم؟

عوامل مختلفی وجود دارد که شما باید بهترین کشور را برای مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کنید:

 • رابطه بین زندگی و هزینه‌های تحصیل.
 • وضعیت زندگی و معیشت، رفاه، پیشرفت، حقوق بشر، فرهنگ و مردم، آب و هوا و غیره.
 • وضعیت سیستم آموزش در کشورهای هدف، وضعیت و کیفیت دانشگاه و شهرت آنها در سطح جهانی
 • کیفیت آموزش، آینده اشتغال و بازار کار

علاوه بر مطالب فوق، برخی از معیارهای دیگر همچنین می‌توانند در انتخاب یک هدف آموزشی با استانداردهای شخصی مهم باشند. به عبارت دیگر، ما نمی‌توانیم هدف ایده آل مهاجرت دانشگاهی را تعریف کنیم.

ما اکیداً توصیه می‌کنیم که شما خود لازم است که تجربه غنی در مهاجرت تحصیلی کسب کنید. اما اگر زمان لازم برای کسب اطلاعات لازم به صورت صحیح را ندارید بهتر است که برای کسب اطلاعات کامل در مورد مقصد مناسب برای مهاجرت با کارشناسان و وکلا ما در موسسات برتر مهاجرتی در تماس باشید تا آنها شما را در مورد بهترین مقصد مهاجرت راهنمایی کنند.

یکی از بهترین کشور های اروپا برای مهاجرت از طریق نحصیل کشور اسپانیا می باشد، ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد مهاجرت از طریق تحصیلی به اسپانیا، مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به اسپانیا را مطالعه کنید.

چگونه موسسات مهاجرت قانونی را شناسایی کنیم؟

در این قسمت از مقاله به شما می‌گوییم که چگونه آژانس مهاجرتی قانونی و غیر معتبر را تشخیص دهید، زیرا استناد به آژانس نامعتبر می‌تواند شما را به فریب و سوء استفاده سوق دهد و تنها وقت و هزینه شما را بگیرد. بنابراین باید با یک آژانس قانونی معتبر در تماس باشید.

در مرحله اول موسسات مهاجرتی برای اعزام دانشجو به خارج از کشور باید گواهی فعالیت صادره از وزارت علوم و فناوری را داشته باشند. بدون این مدرک، ارسال دانشجو کاملاً بی اعتبار است. از طرفی برخی از موسسات که به نام موسسات حقوقی فعالیت می‌کنند، شماره وکالت ثبت شده را به متقاضی ارائه می‌کنند.

راه دوم نگاهی به سابقه کسب و کار و رضایت مشتری است که با مشاهده رضایت مشتریان آژانس می‌توانید از اثربخشی آن مطمئن شوید و می‌توانید به کسب و کار مهاجرتی خود به این آژانس اعتماد کنید. همچنین اگر آژانسی سوابق کار و رضایت مشتری را در اختیار شما قرار نمی‌دهد، بدانید که نمایندگی نامعتبر و غیرقانونی است.

نکته دیگری که به شما اطلاع می‌دهد که سازمانی قابل اعتماد هستند، قرارداد و شرایط آن است، معمولاً در هر قرارداد نحوه پرداخت هزینه‌ها و امکان پرداخت این پول مشخص شده است، در صورت عدم رعایت هر یک از طرفین، قرارداد انجام می‌شود. موسسه مهاجرتی معتبر در قبال هزینه‌هایی که از شما دریافت می‌کند باید به طور کامل وظایف خود را انجام دهد. اغلب، سازمان‌های معتبر در قراردادهای خود هزینه‌ای را درج می‌کنند که پس از تکمیل مراحل مورد نیاز، دریافت می‌شود.

آژانس‌های معتبر برای ارائه اطلاعات دقیق و مشخص به متقاضیان مهاجرت از مشاوران و متخصصان خبره استفاده می‌کنند. اغلب، یک آژانس نامعتبر جزئیات مهاجرت و اطلاعات مربوط به اتفاقات بعدی را در اختیار متقاضیان قرار نمی‌دهد، اما یک آژانس قانونی لازم است تا مزایا و معایب مهاجرت را به طور دقیق توصیف کند و تضمینی 100% برای موفقیت مهاجرت ارائه دهد.

نکات مهم پیش از مهاجرت

در سرتاسر دنیا دانشجویانی هستند که می‌خواهند در دانشگاه‌های برتر و کشورهای دیگر ادامه تحصیل دهند، دانشجویان اغلب این نوع مهاجرت را انتخاب می‌کنند زیرا شرایط تحصیلی و رفاهی بهتری دریافت کرده اند.

شما هم اگر دانشجو هستید و می‌خواهید با شرایط بهتر در خارج از کشور ادامه تحصیل دهید. بهتر است که قبل از مهاجرت به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید:

هنگام بررسی کشور مقصد خود مراقب باشید: حتماً قبل از مهاجرت درباره کشور مورد نظر خود تحقیق کنید. اطلاعات شما باید جامع باشد، یعنی محل زندگی، آب و هوای منطقه در فصول مختلف، فرهنگ و سنت‌های مردم و غیره بسیار مهم است و اطلاعات لازم را در این مورد کسب کنید.

مقدمات لازم برای اسکان دانشگاه را فراهم کنید: پس از گذراندن امتحانات لازم برای مهاجرت، زندگی در خوابگاه دانشگاه و یا حتی تحصیل در دانشگاه آمادگی لازم را برای مهاجرت باید داشته باشید. بنابراین وب سایت دانشگاه را بررسی کنید یا با شماره موجود با دانشگاه تماس بگیرید و مستقیماً از آنها سؤالات لازم را بکنید.

مهم‌ترین عامل برای مهاجرت تحصیلی

نکته مهم بعدی که باید قبل از مهاجرت به آن توجه کنید، شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان است. پس از انتخاب دانشگاه و در نظر گرفتن الزامات آن، باید مدارک و الزامات مورد نیاز دانشگاه را جمع آوری کنید. دانشگاه‌های معتبر اغلب به دنبال نمرات و معدل بالا و همچنین توانایی شما در زبان انگلیسی هستند و در این موارد هر چه نمرات بالاتری کسب کنید، موفقیت بیشتری برای مهاجرت و دریافت ویزا خواهید داشت.

گام بعدی کنترل هزینه‌های پذیرش دانشگاه‌های معتبر است. باید بدانید که بی‌پولی مشکلات بزرگی را برای شما به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال، هزینه‌های شما در خارج از کشور شامل هزینه‌های تحصیل مورد نیاز برای رفتن به کالج و هزینه تحصیل در دانشگاه است.

بلیط هواپیما و پرواز، هزینه دریافت ویزا، هزینه خوراک و پوشاک و غیره، اینها مواردی هستند که شما نیاز دارید تا بتوانید هزینه کنید و سپس برای مهاجرت اقدام کنید.

برای آشنایی با 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایید.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی

انتخاب بهترین موسسه مهاجرت یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه برای مهاجرت است، در غیر این صورت افرادی که قصد مهاجرت دارند با مشکل مواجه خواهند شد. با ادامه مقاله همراه باشید تا 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی را بیشتر به شما معرفی کنیم.

1 . موسسه مهاجرتی قصران گروپ

متقاضیان مهاجرت تحصیلی اولین چیزی که نیاز دارند یک مؤسسه مهاجرتی معتبر با سابقه درخشان است تا صفر تا صد امور برای دریافت ویزای تحصیلی را برای آن‌ها انجام دهد. ما به این دسته از افراد مجموعه قصران گروپ را پیشنهاد می‌کنیم.

اگر هنوز نمی‌دانید براساس رشته خود کدام یک از کشور‌های جهان را انتخاب کنید و به سراغ کدام دانشگاه بروید، اگر برای معادل‌سازی مدارک، جمع‌آوری مدارک و همچنین ترجمه آن‌ها به مشکل برخورد کرده‌اید، می‌توانید تمامی امور را به کارشناسان حرفه‌ای و زبده در قصران گروپ بسپارید.

این مؤسسه صفر تا صد مهاجرت تحصیلی به کانادا، آمریکا، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آلمان، کشور‌های حوزه اسکاندیناوی، استرالیا و…. را برای شما انجام می‌دهد. به هر حال زمانی که شما به سراغ مؤسسات مهاجرتی می‌روید باید هزینه‌ای را به عنوان دستمزد به آن‌ها بپردازید. پس لااقل اکنون یک مؤسسه‌ای را انتخاب کنید که به شما اطمینان دهد تمامی پروسه کار کاملاً منظم و برنامه‌ریزی شده پیش می‌رود چون وقتی بحث مهاجرت تحصیلی به میان می‌آید این موضوع بسیار مهم است که شما به موقع خود را به کشور مقصد برسانید و دوره تحصیلی را آغاز کنید.

یکی دیگر از خدمات قصران گروپ برای مهاجرت تحصیلی بحث پیکاپ ویزا است. چون سفارتخانه‌ای از کانادا، آمریکا و انگلیس در ایران وجود ندارد باید ابتدا مصاحبه را در کشورهای همسایه ایران سپری کنید. بعد از سپری کردن مصاحبه و در صورت تأیید شما، می‌توانید برای دریافت ویزا از مؤسسه قصران گروپ کمک بگیرید. آن‌ها با واسطه ویزا را برای شما دریافت خواهند کرد تا نیازی نباشد مجددا به کشور مصاحبه‌کننده بروید.

 

2. موسسه مهاجرتی مان

موسسه‌ی مان یک موسسه‌ی مهاجرتی و کاریابی بین المللی است که با نام موسسه‌ی مهاجرتی مشاوران آرمان نفیس (به اختصار «مان») توسط جمعی از فارق التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ثبت شده و فعالیت خود را آغاز کرده است و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره 36209 می‌باشد.

اصولی که «مان» بر آن‌ها بنا شده، در درجه‌ی اول صداقت با مشتری، رفتار حرفه‌ای، استفاده از همکاران و وکلای متخصص و با تجربه، سرعت همراه با دقت در انجام پرونده‌ها و پشتیبانی متقاضیان حتی پس از ورود به کشور مقصد است.

 

 

3. موسسه مهاجرتی ویکو

موسسه کاریابی و مهاجرتی ویکو از جمله موسسات معتبر و دارای مجوز اعزام نیروی کار به شماره‌ی 60192 می‌باشد که همواره تلاش کرده بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد و با صداقت تمام و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان، متقاضیان را به سوی بهترین مقاصد مهاجرتی راهنمایی و هدایت کند.

 

4. موسسه مهاجرتی لاویژن

لاویژن

موسسه مهاجرتی لاویژن دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره‌ی 102898، از جمله معتبرترین و بهترین موسسات مهاجرتی در زمینه‌های مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … به آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی است.

این موسسه، نمایندگی رسمی بیش از 40 دانشگاه و مرکز علمی را در اختیار دارد و در مدت فعالیت بیش از 10 ساله‌ی خود، تلاش کرده با مشاوره‌ی صادقانه و صحیح، رضایت متقاضیان خود را جلب کند.

لاویژن علاوه بر تهران، دارای دفاتر مستقیم در کشورهای اسپانیا، آلمان و کانادا است.

شما می‌توانید اطلاعات تماس موسسه لاویژن را در کادر زیر مشاهده نمایید:

5. موسسه مهاجرتی GO2TR

شرکت مهاجرتی GO2TR در تهران یکی از مؤسسات حقوقی معتبری است که بهترین مطالب فارسی در زمینه مهاجرت را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. برای مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، ویزا و اقامت می‌توانید به این مؤسسه در تهران مراجعه کنید. این آژانس مهاجرتی برای مهاجران از ایالات متحده، آلمان، اتریش، انگلستان، فرانسه، روسیه و سایر کشورها می‌تواند پذیرش تحصیلی بگیرد.

یکی از مزیت‌های این موسسه مهاجرتی ارائه مشاوره تخصصی تحصیلی رایگان است و این آژانس چندین سال سابقه موفق دارد و می‌توان گفت یکی از مجرب‌ترین‌ها در این زمینه می‌باشد. این موسسه مهاجرتی بیش از 500 پرونده موفق داشته و هم اکنون به بسیاری از کشور های جهان خدمات مهاجرتی ارائه می‌کند.

آدرس: میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، کوچه هشتم، پلاک دو، واحد یک

شماره تماس: 02171400111

6. موسسه مهاجرتی شادا

شادا یکی از بهترین دفاتر مهاجرت فعال در صنعت مهاجرت تحصیلی بین المللی است. موسسه مهاجرتی شادا با شناسایی نیازهای متقاضیان و ارائه خدمات مناسب با کیفیت بالا و در زمان کوتاه خدمات بسیار خوبی را به متقاضیان مهاجرت ارائه می‌دهد. این آژانس موفق شده تا به صدها ایرانی برای مهاجرت به استرالیا کمک شایانی بکند.

مزایای موسسه مهاجرتی شادا:

 • بیش از 10 سال تجربه در زمینه مهاجرت
 • ویزای 100% تضمینی استرالیا
 • داشتن بیش از 1000 مشاوره موفق برای ویزا
 • گارانتی 100% حرفه ای و صادقانه

آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از باغ سفارت انگلیس، ساختمان سوران، طبقه ششم، واحد B6

شماره تماس: 02191009946

7. موسسه مهاجرتی ثبتا گروپ

موسسه مهاجرتی ثبتا گروپ

یکی دیگر از آژانس‌های مهاجرتی بزرگ موسسه ثبتا گروپ است که کارشناسان مجرب در آن قدم به قدم متقاضیان را در دستیابی به اهدافشان همراهی می‌کنند. این موسسه مهاجرتی بهترین خدمات مهاجرتی را برای جلب اعتماد و رضایت متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه می‌کند.

کارشناسان این مجموعه تمامی روش‌های موجود برای رسیدن به اهداف خود را به شما ارائه می‌دهند تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. این آژانس به تمامی ساکنین تهران و شهرستان‌ها خدمات مهاجرت تحصیلی ارائه می‌دهد.

ویژگی‌های موسسه مهاجرتی ثبتاگروپ:

 • دارای مجوزهای رسمی
 • داشتن متخصصان با تجربه که در زمینه مهاجرت تحصیلی تخصص دارند
 • همراهی و حمایت از مهاجران در هر مرحله
 • بیشتر هزینه‌های وکالت در صورت عدم دریافت ویزا بازپرداخت می‌شود

آدرس مؤسسه: ایران-تهران – خیابان نلسون ماندلا(جردن) – انتهای خیابان مهری- روبروس صدا و سیما – پلاک 2770

تلفن: 02191031568

8. مؤسسه مهاجرتی صبا

مؤسسه مهاجرتی صبا از طریق یک برنامه ریزی دقیق، داوطلبان مهاجرت تحصیلی را برای رسیدن به اهداف خود راهنمایی می‌کند.

مؤسسه مهاجرتی صبا دارای تیمی از متخصصین است تا مشاوره هوشمند و پشتیبانی مداوم را ارائه دهند. مؤسسه مهاجرتی صبا با ارائه نظرسنجی‌های تحقیقاتی هوشمند و پشتیبانی گروهی از متقاضیان مهاجرت، نرخ موفقیت مهاجرت تا 97% را داشته است.

آدرس: خیابان بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه ادیب الممالک، پلاک 2، طبقه سوم

شماره تماس: 02158416

9. مؤسسه مهاجرتی حامی مهاجر

آژانس مهاجرت حامی مهاجر، مستقر در تهران دارای بیش از 6000 پرونده موفقیت آمیز بوده است و همچنان به عنوان یک کارگزار رسمی و آژانس مهاجرتی مادر برای ویزای مهاجرتی تحصیلی کانادا و ایالات متحده شناخته می‌شود.

این آژانس مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا از طریق تحصیلی به راحتی ویزای آمریکا و کانادا را دریافت کنید. برای تحصیل در کانادا و آمریکا، می‌توانید به این موسسه مهاجرتی مراجعه کنید.

این مؤسسه مهاجرتی تمامی مجوزهای لازم را از وزارت علوم برای اعزام دانشجو به خارج از کشور اخذ کرده است. این مؤسسه مهاجرتی همچنین دارای مجوزهای رسمی و بین‌المللی است و مجوز فعالیت اینترنتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت را نیز دارد.

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه یازده شمالی

شماره تماس: 02191319191

10. مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای

مؤسسه هرمس اپلای برای مهاجرت به کانادا، آلمان، استرالیا، ترکیه و غیره در تمامی انواع مهاجرت تحصیل فعال بوده و دارای تیم بسیار قوی جهت ارائه بهترین خدمات به متقاضیان می‌باشد.

داشتن تیم‌های وکلا و مشاوران در ایران و سایر کشورها این موسسه مهاجرت تحصیلی را برای شما تسهیل کرده است. تلاش‌های تیم هرمس اپلای در بیش از 76 درصد موارد موفقیت آمیز بوده است.

مزایای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای:

 • دارای مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی.
 • دارای بیش از 10 سال تجربه موفق در زمینه مهاجرت.
 • تیم قوی که به 0 تا 100 خدمات مهاجرتی مشرف هستند.

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقد اردبیلی، پلاک 100، طبقه چهارم، واحد 401

شماره تماس: 02128111107

11. موسسه مهاجرتی آریانا پارس

مؤسسه مهاجرتی آریانا پارس دارای سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا بوده و فعالیت‌های این موسسه زیر نظر بهترین وکیلان مهاجرتی انجام می‌شود. برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، استرالیا و آمریکا می‌توانید به آریانا پارس مراجعه کنید.

با در نظر گرفتن تمامی شرایط، این آژانس بهترین راه حل را به متقاضیان مهاجرت ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این آژانس با در نظر گرفتن قوانین پیچیده و فرایندهایی که روزانه تغییر می‌کنند، متقاضیان را تشویق می‌کند که به کانادا و استرالیا مهاجرت کنند.

آدرس: اتوبان ستاری بلوار لاله شرقی بلوار شاهین جنوبی نرسیده به همت پلاک ۵۵ واحد ۳

شماره تماس: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

12. موسسه آراد دانان برنا

مؤسسه مهاجرتی آراد دانان برنا دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. این مؤسسه با تلاش مستمر یک تیم فعال توانسته است که پرونده‌های موفق بی شماری را داشته باشد.

این آژانس مهاجرتی طی چند سال گذشته موفق به داشتن نمایندگی‌های بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های بین‌المللی در ایران شده و مشاغل مهاجرت تحصیلی را برای بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل در کانادا و استرالیا فراهم کرده است.

این آژانس مهاجرتی متشکل از پرسنل مجرب و متعهد و وکلای متخصص است. این مؤسسه توانسته که در این سال‌ها فعالیت خود را با موفقیت در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و استرالیا رواج دهد.

آدرس: تهران، میرداماد، میدان مادر، کوش 8، خیابان سنجابی، پلاک 2، واحد 1

شماره تماس: 02171400111

در پایان

از اینکه تا انتها با مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی همراه ما بودید سپاسگزاریم. در این مقاله سعی کردیم که شما را با آژانس‌های مهاجرتی معتبر آشنا کنیم.

امروزه بسیاری از مهاجران به این فکر می‌کنند که به کدام کشور می توانند از طریق تحصیلی مهاجرت کنند و اقامت آن کشور را دریافت نمایند. برای پاسخ به این سوال ما این مقاله را برای شما تهیه کردیم. لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر کشور های بسیاری مانند آلمان و کانادا اقدام یه صدور ویزای تحصیلی برای متقاضیان کرده اند. امیدواریم در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت تحصیلی توانسته باشیم پاسخ ابهامات و سوالات شما را داده باشیم.

سوالات متداول

ویژگی‌های شرکت برتر مهاجرت چیست؟

موسسه مهاجرت باید قابل اعتماد بوده و دارای مشاوران مجرب باشد که بتوانند به متقاضیان مهاجرت خود مشاوره حرفه ای ارائه دهند و راه مهاجرت را کاملاً به روی آنها باز کنند.

بهترین شرکت مهاجرت تحصیلی کدام است؟

شرکت‌های بسیاری برای مهاجرت وجود دارند که از میان آنها می‌توانیم به شرکت‌های ثبتا گروپ اشاره داشتیم.

علت مهاجرت تحصیلی چیست؟

اغلب مردم به دلیل تحصیلات بهتر، درآمد بیشتر، مسکن بهتر یا عوامل منفی مانند فقر، کمبود مواد غذایی، بیکاری و ناامنی مهاجرت تحصیلی می‌کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

راه های ارتباطی