اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

لوکزامبورگ

بهترین شرکت مهاجرت به لوکزامبورگ【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

مهاجرت به اروپا هدف نهایی بسیاری از مردم در ایران است و چه‌بهتر که شما قبل از مهاجرت بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در مقاله 10 کشور برتر مهاجرت به لوکزامبورگ برای شما توضیح خواهیم داد که چرا این کشور مناسب‌ترین گزینه برای شماست.

لوکزامبورگ یک کشور چندفرهنگی و چندزبانه است که مردم این کشور به 3 زبان صحبت می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد علاقه‌مند به مهاجرت به این کشور باشند.

همچنین از دیگر مزایا این کشور سطح زندگی و درآمد بالاست که باعث شده تا شهروندان لوکزامبورگ زندگی بسیار راحت و لذت بخشی را تجربه کنند.

میانگین درآمد در لوکزامبورگ بیشتر از هر کشوری در اروپا و حتی جهان است، شاید فکر کنید با این حساب یافتن شغل در این کشور کوچک کار سختی باشد!

اما باید به شما بگوییم که نرخ بیکاری در لوکزامبورگ به‌شدت پایین است و شما می‌توانید با داشتن یک مهارت خوب به‌راحتی شغل رؤیایی خود را پیدا کنید.

مردم لوکزامبورگ به دلیل چندفرهنگی بودن این کشور بسیار مهمان‌نواز هستند و از مهاجران استقبال خوبی می‌کنند پس دیگر نیازی به نگرانی درباره زندگی در کشور ثالث را نخواهی داشت.

در مجموع این کشور دنیایی از فرصت‌ها را درون خود جای‌داده و کافی است که شما برای زندگی در لوکزامبورگ تصمیم خود را بگیرید.

در ادامه با ما همراه باشید تا درباره این کشور زیبا، هزینه‌های زندگی، مزایا و معایب و روش‌های مهاجرت به لوکزامبورگ به‌صورت کامل برای شما توضیحاتی ارائه کنیم.

فهرست مطالب

درباره کشور لوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ که اغلب به‌عنوان “جواهر اروپا” شناخته می‌شود، ترکیبی جذاب از جذابیت تاریخی و مدرن است؛ اینجا جایی است که زندگی سنت با نوآوری همراه است.

به‌عنوان یک مهاجر شما از مناظر سبز و زیبا لوکزامبورگ که در فهرست میراث جهانی یونسکو است، مسحور خواهید شد. تاریخچه غنی این کشور در هر کجای آن از مکان‌ها تا محلات قدیمی دیده می‌شود.

بااین‌حال لوکزامبورگ همچنین در حال پیشرفت است و با رتبه دوم در بالاترین نرخ تولید ناخالص داخلی جهان و بالاترین حداقل  میزان حقوق در اتحادیه اروپا به سمت پیشرفت حرکت می‌کند.

لوکزامبورگ جایی است که فعالیت‌های مالی و تجاری انجام می‌شود و محل بانک‌های سرمایه اروپا و بیش از ۱۵۰ بانک دیگر است.

با وجود مساحت کوچک خود، لوکزامبورگ جمعیتی متنوع و چندفرهنگی دارد و تقریباً نیمی از ساکنان آن از سرزمین‌های خارجی به آن مهاجرت کرده‌اند؛ این مورد نشانگر روحیه پذیرایی این کشور است.

لوکزامبورگ در قلب اروپای غربی واقع شده است؛ این کشور در همسایگی بلژیک از سمت غرب و شمال، آلمان از سمت شرق و فرانسه به سمت جنوب است که این مور باعث تلاقی فرهنگ‌ها و سنت‌های مختلف در این کشور شده است.

لوکزامبورگ مناظر متنوعی دارد که از تپه‌های آردن شروع شده تا دره‌های سنگی منطقه مولرتال که به “سوئیس کوچک” معروف است مناظر زیبایی را به شما ارائه می‌دهد.

موقعیت جغرافیایی این کشور نقش مهمی در شکل‌دهی تاریخ و فرهنگ آن ایفا کرده است؛ لوکزامبورگ مقر امضا توافقنامه شنگن است که امکان جابه‌جایی آزاد در مرزهای اروپا را فراهم می‌کند.

شهر لوکزامبورگ، پایتخت بزرگ لوکزامبورگ، ترکیبی زنده از زندگی سنتی و مدرن است؛ هنگامی که در خیابان‌های آن پیاده‌روی می‌کنید و یا در شهر با قلعه‌های قدیمی و مناطق سنتی آن را گشت‌وگذار می‌کنید خود را در زمان‌های گذشته می‌بینید.

با وجود زندگی مدرنیته، شهر لوکزامبورگ ارتباطش را با ریشه‌های خود از دست نداده است؛ تاریخچه غنی این شهر با جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف در طول سال یادآور می‌شود.

زبان رسمی این کشور لوکزامبورگی است که یک گویش فرانکونی می‌باشد؛ معمولاً می‌توان گفت لوکزامبورگی‌ها سه‌زبانه، و در بعضی موارد چندزبانه هستند.

فرانسوی و آلمانی نیز به طور گسترده‌ای در ادارات و مکان‌های رسمی در این کشور استفاده می‌شوند؛ همچنین، انگلیسی هم به طور معمول در بین جوانان استفاده می‌شود.

بر اساس آخرین داده‌های سازمان ملل متحد، جمعیت لوکزامبورگ در سال ۲۰۲۳، ۶۵۵٬۴۱۴ نفر برآورد می‌شود. شاید این جمعیت در مقایسه با کشورهای دیگر کمتر به نظر برسد، اما مهم است دقت کنید که لوکزامبورگ یکی از کوچک‌ترین کشورهای جهان است.

با وجود اندازه‌ کوچک این کشور، لوکزامبورگ از فرهنگ‌های متنوعی برخوردار است و تقریباً نیمی از ساکنان آن را مهاجران تشکیل می‌دهند. این تنوع به فرهنگ پویای کشور و روحیه مهمان‌نوازی آن افزوده است.

اگرچه لوکزامبورگ یکی از کوچک‌ترین کشورهای اروپا است، اما در این مساحت کوچک زیبایی‌های بسیاری قرار دارد؛ این کشور با مساحتی حدود ۲٬۵۸۶ کیلومترمربع (۹۹۸ مایل مربع) مناظر و مکان‌های دیدنی بسیار زیادی دارد.

از تپه‌های آردن تا منطقه مولرتال، لوکزامبورگ تنوعی از شگفتی‌های طبیعی را برای گشت و گذاری بی‌نظیر فراهم می‌کند. موقعیت جغرافیایی استراتژیک آن میان بلژیک، آلمان و فرانسه، تاریخ و فرهنگ آن را تحت‌تأثیر قرار داده است.

اقتصاد لوکزامبورگ یکی از قدرت‌های اقتصادی بزرگ است؛ علی‌رغم اندازه کوچک، این کشور دومین کشور ثروتمند در جهان است که دارای بالاترین میانگین حقوق در اتحادیه اروپاست.

اقتصاد لوکزامبورگ بسیار پیشرفته است و بر اساس بانکداری مدرن و صنعت فولاد استوار است. به‌عنوان یکی مراکز مالی، لوکزامبورگ محل بانک سرمایه اروپا و بیش از ۱۵۰ بانک دیگر است. همچنین این کشور به لطف قوانین مالیاتی به‌عنوان یکی مراکز مهم برای شرکت‌های چندملیتی بزرگ محسوب می‌شود.

اما این موارد تمام ویژگی‌های این کشور نیست؛ گردشگری هم نقش مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند و بازدیدکنندگان را به‌سوی مناطق تاریخی و مناظر زیبا جذب می‌کند.

لوکزامبورگ، به‌عنوان یکی از اعضای بنیان‌گذاران اتحادیه اروپا، از یورو (€) به‌عنوان ارز رسمی خود استفاده می‌کند. یورو توسط 19 کشور از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، به‌عنوان ارز رسمی استفاده می‌شود.

این ارز مشترک تجارت و سفر در داخل منطقه یورو را آسان‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند تا به‌عنوان ساکن یا بازدیدکننده پرداخت‌های خود را انجام دهید. ارز لوکزامبورگ قبل از معرفی یورو در سال ۲۰۰۲، فرانک لوکزامبورگ بود.

بر اساس نرخ میانگین در سال ۲۰۲۳، ۱ دلار آمریکا معادل حدود ۰٫۸۶ یورو است. از سوی دیگر، ۱ یورو معادل تقریباً 530000 ریال ایران است. این نرخ‌ها بستگی به عوامل مختلفی مانند شرایط اقتصادی و تقاضای بازار دارد که ممکن است تغییر کند. پس بهتر است همیشه قبل از هر تبادل ارز یا تراکنش مالی نرخ ارز بروز را بررسی کنید.

چند حقیقت جالب درباره لوکزامبورگ

 1. با وجود اندازه کوچک، لوکزامبورگ دومین کشور ثروتمند در جهان است که با استاندارد زندگی بالا و بالاترین حقوق حداقل در اتحادیه اروپا واقع شده است.
 2. لوکزامبورگ کشوری چندزبانه است که لوکزامبورگی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی به طور گسترده در آن استفاده می‌شود.
 3. تقریباً نیمی از نیروی کار لوکزامبورگ از کشورهای دیگر در لوکزامبورگ مشغول به کار هستند که نشان از نقش این کشور به‌عنوان یک مرکز مهم مالی و تجاری است.
 4. پایتخت لوکزامبورگ، شهر لوکزامبورگ، یک میراث جهانی یونسکو است که به‌خاطر ساختارهای تاریخی و منطقه‌های قدیمی جذابش شناخته شده است.
 5. لوکزامبورگ بالاترین نرخ مالکیت خودرو را در جهان دارد که دارای بیشترین تعداد خودرو به‌ازای هر نفر نسبت به هر کشور دیگری است.
 6. توافقنامه شنگن که مجوز سفر آزاد در منطقه اروپا می‌باشد، در یکی از روستا‌های واقع در لوکزامبورگ امضا شده است.
 7. بانک سرمایه‌گذاری اروپا در لوکزامبورگ قرار دارد و بیش از 150 بانک دیگر نیز در این کشور مستقر هستند که آن را به یکی از مراکز مهم بانکداری و مالی تبدیل کرده است.
 8. لوکزامبورگ جمعیتی متنوع دارد و تقریباً نیمی از ساکنان آن را مهاجران تشکیل می‌دهند.
 9. اقتصاد لوکزامبورگ با بقیه کشورهای اروپا یکپارچه شده است که نشان‌دهنده توافق سیاسی این کشور در حمایت از یکپارچگی اقتصادی، سیاسی و نظامی است.

هزینه زندگی در لوکزامبورگ

هزینه زندگی در لوکزامبورگ در میان بالاترین‌ها در جهان قرار دارد که این مورد برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند موردی بسیار مهم است.

در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ به بررسی هزینه زندگی در این کشور می‌پردازیم و هزینه‌هایی که باید در این کشور باید بپردازید را بررسی خواهیم کرد.

برای یک خانواده چهارنفره، هزینه زندگی ماهیانه در لوکزامبورگ بدون احتساب اجاره تقریباً 2517 دلار تخمین زده می‌شود. این هزینه‌ها شامل خوردوخوراک، حمل‌ونقل، خدمات و فعالیت‌های تفریحی است. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها می‌توانند بسته به سبک زندگی و محل زندگی شما متغیر باشند.

اگر شما یک فرد مجرد هستید هزینه‌های ماهانه شما بدون اجاره تقریباً 1477 دلار در ماه می‌شود؛ این هزینه‌ها شامل اغذیه، خدمات و قبوض، حمل‌ونقل و فعالیت‌های تفریحی است.

در مقایسه با ایالات متحده آمریکا هزینه زندگی در لوکزامبورگ تقریباً 20٪ گران‌تر است. یعنی اگر قصد دارید از آمریکا به لوکزامبورگ نقل‌مکان کنید می‌توانید انتظار افزایش هزینه‌های خود به مقدار یک‌پنجم را داشته باشید.

نسبت به ایران هزینه زندگی در لوکزامبورگ بسیار بالاتر است؛ در واقع، هزینه‌های زندگی در لوکزامبورگ، بدون اجاره، حدود 300٪ بیشتر از ایران است!

اجاره یک‌خانه در لوکزامبورگ هزینه قابل‌توجهی دارد؛ در مقایسه با کشور آمریکا هزینه‌های اجاره در لوکزامبورگ تقریباً 50٪ گران‌تر است.

تفاوت در هزینه اجاره بین لوکزامبورگ و ایران خیلی بیشتر است؛ قیمت اجاره‌خانه در لوکزامبورگ حدود 400٪ بیشتر از ایران است.

در مجموع زندگی در لوکزامبورگ مزایای بسیار زیادی از جمله استاندارد زندگی بالا، محیط با فرهنگ‌های مختلف و اقتصاد قوی همراه است.

بااین‌حال این مزایا هزینه بالایی را در بر دارد؛ این مورد بسیار مهم است که قبل از مهاجرت بادقت بودجه خود را تنظیم کنید و همه هزینه‌ها را در نظر بگیرید.

برای این کار در ادامه جدولی از هزینه‌های زندگی در لوکزامبورگ را برای شما قرار می‌دهیم تا بتوانید هزینه برخی خدمات و اقلام مهم را بررسی کنید.

هزینه زندگی در لوکزامبورگ

همچنین اگر قصد دارید که هزینه‌های خود را به‌صورت کامل و دقیق‌تر محاسبه کنید، می‌توانید از طریق این وب‌سایت هزینه اقلام بیشتری را مشاهده کنید.

درباره لوکزامبورگ بیشتر بدانید

لوکزامبورگ یک سیستم سیاسی دموکراتیک پارلمانی است، یعنی این کشور یکی از کشورهایی است که حاکم در رأس دولت و نخست‌وزیر سرپرست دولت است.

ساختار سیاسی لوکزامبورگ بر اساس قانون اساسی سال ۱۸۶۸ استوار است؛ اعضای مجلس نمایندگان این کشور هر پنج سال انتخاب می‌شوند.

درست است لوکزامبورگ مساحت کوچکی دارد؛ اما سالانه گردشگران زیادی به آنجا سفر می‌کنند؛ طبق تحقیقات در زمینه گردشگری بین‌المللی، لوکزامبورگ در جایگاه ۲۳ در جهان قرار دارد.

تاریخچه غنی، مناظر خیره‌کننده و فرهنگ زنده این کشور، بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند؛ اگر از بازدید از مکان‌های میراث جهانی یونسکو، پیاده‌روی در منطقه مولرتال یا گشت گذار در گاسترونومی لوکزامبورگ لذت می‌برید، لوکزامبورگ مکان بسیار مناسبی برای یک سفر تفریحی مناسب برای شما است.

در زمینه تجارت بین‌المللی، لوکزامبورگ جایگاه مناسبی دارد؛ طبق داده‌های اقتصادی، لوکزامبورگ به‌عنوان ۶۷امین کشور صادرکننده بزرگ در جهان شناخته می‌شود؛ صادرات اصلی کشور شامل خودرو، فولاد و لاستیک‌ها است، درحالی‌که واردات اصلی آن شامل خودرو، نفت خام و دارو می‌باشد.

لوکزامبورگ در زمینه اشتغال از رتبه خوبی برخوردار است؛ بر اساس نظرسنجی‌ها، لوکزامبورگ در رتبه اول کشور مناسب برای کار قرار دارد.

دلیل این امر وجود میانگین حقوق بالا، اقتصاد قوی و شرایط کاری عالی است؛ اقتصاد متنوع لوکزامبورگ فرصت‌های شغلی زیادی را در بخش‌هایی مثل امور مالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و بهداشت فراهم کرده است.

علاوه بر این محیط چندفرهنگی و وجود زبان‌های مختلف در لوکزامبورگ، این کشور را به مکانی جذاب برای کار تبدیل می‌کند.

لوکزامبورگ بیمه بهداشتی جامعی را به تمام ساکنان خود ارائه می‌دهد و تضمین می‌کند که همه افراد به خدمات پزشکی باکیفیت دسترسی داشته باشند.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی سیستم بهداشت در لوکزامبورگ قوی است و این کشور به طور قابل‌توجهی در زیرساخت‌ها و خدمات بهداشتی سرمایه‌گذاری کرده است.

در ادامه قصد داریم تا 10 شهر بزرگ لوکزامبورگ که برای زندگی بسیار مناسب هستند را به شما معرفی کنیم.

 1. شهر لوکزامبورگ، بزرگ‌ترین و پر جنب جوش‌ترین شهر در این کشور
 2. اِش – سور – آلزت، دومین شهر بزرگ در این کشور با تاریخ و مکان‌های فرهنگی شناخته شده
 3. دیفردانژ، خانه بزرگ‌ترین کارخانه فولاد کشور
 4. دودلانژ، چهارمین شهر بزرگ، یک مرکز فرهنگی با گذشته صنعتی 
 5. اتلبروک با مراکز خرید و جشنواره‌های متنوع
 6. دیکرک با موزه نظامی و کارخانه آبجوی محبوب
 7. ویلتس به‌عنوان پایتخت آردن
 8. گرِونماخر با باغ‌های انگور سرسبز
 9.  رمیش شهر زیبا در کنار رودخانه موزل
 10. ویاندن با قلعه قرون‌وسطایی فوق‌العاده

مردم لوکزامبورگ در بخش‌های متنوعی کار می‌کنند؛ اقتصاد این کشور عمدتاً به‌واسطه بخش مالی درحال‌رشد است و بسیاری از لوکزامبورگی‌ها در بانکداری، بیمه و خدمات مالی کار می‌کنند.

همچنین لوکزامبورگ یک مرکز مهم برای اتحادیه اروپا می‌باشد که میزبان چندین سازمان مهم اتحادیه اروپا است و در بخش عمومی در حال استخدام بسیاری از افراد است.

باتوجه‌به وضعیت لوکزامبورگ به‌عنوان یک مرکز مالی، برخی از محبوب‌ترین شغل‌ها در بانکداری و امور مالی هستند. شغل‌هایی مثل تحلیلگران مالی، بانکداران و حسابرسان مالی در این کشور پرمتقاضی هستند.

بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات هم فرصت‌های شغلی زیادی را ارائه می‌دهد، شغل‌هایی مانند توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، مشاوران فناوری اطلاعات و تحلیلگران داده در حال حاضر پر رونق است.

علاوه بر این موارد به دلیل چندزبانه و چندفرهنگی بودن کشور تقاضا برای معلمان زبان و مترجمان بالا است؛ همچنین شغل‌های مرتبط با بهداشت مثل پزشکی، پرستاری هم محبوبیت زیادی دارند.

ایرانیان در لوکزامبورگ در بخش‌های مختلفی کار می‌کنند که نشان از وجود فرصت‌های متنوع در این کشور است. مانند سایر ساکنان، آنها در حوزه‌هایی مانند مالی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بهداشت و درمان و خدمات عمومی در حال کار هستند. برخی از ایرانیان در حوزه‌های دانشگاهی، تحقیقاتی و هنری مشغول هستند.

مزایا و معایب زندگی در لوکزامبورگ

مزایا زندگی در لوکزامبورگ

 1. کیفیت بالای زندگی: لوکزامبورگ با زیرساخت‌های عالی، نرخ جرم و جنایت پایین و اقتصاد قوی، کیفیت زندگی بالایی ارائه می‌دهد.
 2. محیط چندزبانه: با سه زبان رسمی، لوکزامبورگ مکانی عالی برای مهاجرت و کسب تجارب جدید است.
 3. اقتصاد قوی: لوکزامبورگ اقتصادی قدرتمند دارد متمرکز بر بخش مالی است و این مورد لوکزامبورگ را به یک مکان عالی برای فرصت‌های شغلی تبدیل کرده است.
 4. سیستم بهداشتی عالی: سامانه بهداشتی لوکزامبورگ به شهروندان خود بیمه بهداشتی کاملی را ارائه می‌دهد که با رضایت بالا ساکنین این کشور همراه بوده است.
 5. کشوری امن: لوکزامبورگ به دلیل نرخ جرم پایین به‌عنوان یک کشور امن برای زندگی شناخته می‌شود.
 6. نرخ اشتغال بالا: لوکزامبورگ نرخ اشتغال بالایی دارد و فرصت‌های زیادی در بخش‌های مختلف وجود دارد.
 7. موقعیت مکانی عالی: این کشور واقع در قلب اروپاست، این مورد باعث شده تا دسترسی عالی به دیگر کشورهای زیبای اروپا داشته باشد.
 8. کیفیت آموزشی بالا: لوکزامبورگ تحصیلات را باکیفیت بالا ارائه می‌دهد و تعدادی از مدارس بین‌المللی را در بر می‌گیرد.
 9. زیبایی‌های طبیعی: لوکزامبورگ به‌خاطر مناظر طبیعی زیبا مثل جنگل‌ها، پارک‌ها و رودخانه‌هایش شناخته شده است.

معایب زندگی در لوکزامبورگ

 1. هزینه زندگی بالا: زندگی در لوکزامبورگ گران است و بیشترین هزینه مربوط به اجاره مسکن می‌باشد.
 2. زبان لوکزامبورگی: اگرچه بسیاری از مردم انگلیسی صحبت می‌کنند، اما زبان رایج بین مردم این کشور لوکزامبورگی می‌باشد.
 3. مساحت کوچک: به دلیل مساحت کوچک این کشور فرصت‌های محدودی در زمینه‌های مختلف وجود دارد.
 4. آب‌وهوا: آب‌وهوای لوکزامبورگ پیش‌بینی‌نشدنی است و در فصل‌های مختلف به‌صورت ناگهانی آب‌وهوا تغییر می‌کند.
 5. ترافیک: مانند شهرهای بزرگ در دیگر کشورها، لوکزامبورگ هم در ساعات اوج ترافیک سنگینی دارد.
 6. مسکن: پیداکردن خانه مناسب به دلیل تقاضای بالا و قیمت بسیار بالای مسکن در این کشور کمی مشکل برای شما ایجاد می‌کند.
 7. مالیات بالا: اگرچه مالیات به بهبود خدمات عمومی کمک می‌کند؛ اما ممکن است بعضی از افراد مالیات بالا را یکی از مشکلات کشور بدانند.

مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور کوچک اما ثروتمند در قلب اروپا است که برای بسیاری از افرادی که به مهاجرت علاقه‌مند هستند به مقصدی جذاب تبدیل شده است.

استاندارد زندگی بالا، اقتصاد قوی و محیط چندفرهنگی این کشور، لوکزامبورگ را برای افرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند جذاب کرده است.

هنگامی که وارد لوکزامبورگ می‌شوید خود را در یک کشور غنی از فرهنگ و رسومات محلی می‌بینید که نشان از پویایی و جامعه زنده این کشور می‌باشد.

موقعیت استراتژیک این کشور که به‌عنوان تقاطعی بین چند کشور بزرگ اروپایی شناخته می‌شود، جذابیت لوکزامبورگ را بیشتر می‌کند. علاوه بر این تأکید قوی دولت لوکزامبورگ به حقوق بشر و رفاه اجتماعی، زندگی در این کشور را برای شهروندانش لذت‌بخش کرده است.

اقتصاد پویای کشور که بر اساس بخش‌هایی مثل امور مالی، فناوری و حمل‌ونقل استوار است فرصت‌های شغلی فراوانی را فراهم می‌کند و این کشور را به یک انتخاب جذاب برای حرفه‌ای‌ها در سراسر جهان تبدیل کرده است.

روش‌های مهاجرت به لوکزامبورگ

چندین راه برای مهاجرت به لوکزامبورگ وجود دارد که هر کدام شرایط و مسیرهای خاص خود را دارد. در زیر لیستی از ر.ش‌های مهاجرت رایج را به شما معرفی می‌کنیم:

 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار: یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت همین روش است؛ اقتصاد چندجانبه لوکزامبورگ فرصت‌های شغلی فراوانی را در بخش‌های مختلف ارائه می‌دهد. پس از اخذ پیشنهاد کاری، کارفرمای باید درخواست مجوز کار را برای شما به اداره مهاجرت این کشور ارسال کند.
 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل: لوکزامبورگ محل تأسیس چندین دانشگاه معتبر می‌باشد؛ دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای دریافت ویزای دانشجویی  پذیرش یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید این کشور را اخذ کنند.
 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه‌گذاری: لوکزامبورگ به شما اجازه می‌دهد تا با واردکردن مقدار مشخصی از سرمایه خود به این کشور، اقامت دائم دریافت کنید.
 • مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج: اگر با یکی از شهروندان کشور لوکزامبورگ ازدواج کرده و چند سال در این کشور زندگی کنید واجد شرایط اخذ اقامت دائم و شهروندی این کشور می‌شوید.

قوانین تابعیت در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ عضوی از اتحادیه اروپا، مسیرهای مختلفی را برای فردی که می‌خواهد تابعیت این کشور را به دست آورد، فراهم کرده است. این روش‌ها زیر نظر قانون اساسی لوکزامبورگ قرار دارند و برای سازگاری با شرایط و نیازهای مختلف طراحی شده‌اند.

قوانین تابعیت از طریق کار

لوکزامبورگ به طور مستقیم تابعیت را از طریق کار اعطا نمی‌کند؛ اما می‌توانید اقامت دائم این کشور را از طریق کار اخذ کنید.

قبل از اینکه بتوانید شهروندی لوکزامبورگ را اخذ کنید باید حتماً اقامت دائم این کشور را داشته باشید؛ فرد متقاضی باید حداقل پنج سال در لوکزامبورگ اقامت قانونی داشته باشد که از این 5 سال یک دوره پیوسته یک‌ساله را در این کشور زندگی کرده باشد.

در این صورت می‌توانید درخواست تابعیت خود را برای دولت این کشور ارسال کنید.

قوانین تابعیت از طریق تحصیل

تحصیل نقش مهمی در کسب اقامت دائم در لوکزامبورگ ایفا می‌کند؛ دانشجویانی که حداقل هفت سال در لوکزامبورگ مشغول به تحصیل باشند واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور می‌شوند.

شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل به مدت 6 ماه الی 1 سال به دنبال شغلی در این کشور باشید و 3 الی 4 سال پس از شاغل شدن و پرداخت مالیات می‌توانید برای اقامت دائم و تابعیت این کشور اقدام کنید.

قوانین تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

لوکزامبورگ برنامه مستقیمی برای تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری ندارد؛ اما متقاضی که حداقل بیست سال در لوکزامبورگ به‌صورت قانونی ساکن باشد می‌تواند تابعیت را با استفاده از گزینه‌های دیگر به دست آورد.

قوانین تابعیت از طریق ازدواج

افرادی که همسر لوکزامبورگی دارند می‌توانند با استفاده از قانون ازدواج تابعیت را به دست آورند. این شرایط شامل قبولی در آزمون زبان و آزمون ادغام در فرهنگ و مردم لوکزامبورگ است.

قوانین تابعیت از طریق تولد فرزند

فرزندی که از والدین لوکزامبورگی می‌باشد بدون درنظرگرفتن محل تولد، به طور خودکار شهروندی این کشور را اخذ می‌کند.

 علاوه بر این، فرزندی که در لوکزامبورگ به دنیا آمده باشد و والدین آن خارجی باشند به طور خودکار در سن 18 سالگی تابعیت لوکزامبورگ را دریافت می‌کند.

سایت اداره مهاجرت لوکزامبورگ

 برای اینکه بتوانید قوانین مهاجرتی به روز درباره کشور لوکزامبورگ را مشاهده کنید می‌توانید به وب‌سایت اداره مهاجرت این کشور که در ادامه برای شما قرار داده‌ایم مراجعه کنید.

gouvernement.lu

جایگاه پاسپورت لوکزامبورگ

جایگاه پاسپورت لوکزامبورگ

لوکزامبورگ، یک کشور کوچک اما تأثیرگذار در قلب اروپا می‌باشد به‌خاطر استاندارد بالای زندگی و اقتصاد قوی خود شناخته شده است.

اما آیا می‌دانستید که این کشور یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان را دارد؟

در سال ۲۰۲۳، گذرنامه لوکزامبورگ بر اساس آمارهای معتبر، در رتبه دوم جهانی قرار دارد؛ این رتبه بالا نشانگر قدرت و احترامی است که پاسپورت لوکزامبورگ در صحنه بین‌المللی دارد. این مسئله نشانگر استحکام سیاسی، قدرت اقتصادی و روابط بین‌المللی مثبت این کشور است.

امتیاز صفر پاسپورت لوکزامبورگ ۱۷۵ است؛ این امتیاز نشان‌دهنده تعداد کشورهایی است که دارندگان پاسپورت لوکزامبورگ بدون نیاز به دریافت ویزا یا با ویزا مسافرتی می‌توانند به آنجا سفر کنند.

دارندگان پاسپورت لوکزامبورگ می‌توانند به ۱۲۲ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند. همچنین دارندگان گذرنامه لوکزامبورگ می‌توانند در ۴۵ کشور با ویزای مسافرتی سفر کنند.

تنها یک کشور در سال ۲۰۲۳ باقدرت گذرنامه بالاتر از لوکزامبورگ قرار دارد و آن هم امارات متحده عربی است. با امتیاز تحرک ۱۸۰، گذرنامه امارات متحده عربی قدرتمندترین گذرنامه جهان است.

تعداد زیادی کشور از جمله سوئد، آلمان، فنلاند، اسپانیا و فرانسه در مقایسه با لوکزامبورگ جایگاه پاسپورت پایین‌تری دارند.

پاسپورت لوکزامبورگ یک ابزار قدرتمند می‌باشد که به شهروندان این کشور اجازه سفر به تعداد زیادی از کشورهای جهان را می‌دهد.

هزینه مهاجرت به لوکزامبورگ

وقتی قصد دارید به لوکزامبورگ مهاجرت کنید باید درباره هزینه‌های مهاجرت به این کشور اطلاعات کاملی داشته باشید. قبل‌تر درباره هزینه‌های زندگی در لوکزامبورگ برای شما توضیحاتی داده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به بخش مربوطه اطلاعات موردنظرتان را دریافت کنید.

اما در این بخش قصد داریم تا درباره هزینه‌های مهاجرت به این کشور صحبت کنیم. برای مثال هزینهٔ ویزای ترانزیت فرودگاهی (نوع A) 80 یورو می‌باشد، همچنین هزینهٔ ویزای کوتاه‌مدت (نوع C) نیز 80 یورو و هزینهٔ ویزای بلندمدت (نوع D) 50 یورو است.

اما برخی افراد مثل کودکان زیر شش سال، دانش‌آموزان، معلمان در سفرهای آموزشی و اعضای خانوادهٔ یک شهروند اتحادیه اروپا از این هزینه‌ها معاف هستند.

هزینهٔ مهاجرت تنها با هزینه‌های ویزا ختم نمی‌شود؛ هزینهٔ ترجمهٔ مدارک را هم باید در نظر بگیرید که می‌تواند حدود 30 تا 50 یورو باشد.

همچنین شما هزینه‌های دیگری مثل بیمه مسافرتی، هزینه وکیل مهاجرت و … را باید پرداخت کنید که هر کدام نسبت به نرخ روز ارز متغیر می‌باشد.

به یاد داشته باشید که برای انجام امور مهاجرتی بهتر است از یک مشاور معتبر از 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ کمک بگیرید.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

اگر لوکزامبورگ را به‌عنوان مقصد شغلی در نظر گرفته‌اید باید بگوییم که تصمیم درستی گرفته‌اید؛ لوکزامبورگ یک کشور چندفرهنگی در قلب اروپاست که فرصت‌های فراوانی را برای افراد حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

این کشور میزبان صنایع متنوعی از جمله مالی، فناوری و بهداشت است که آن را یک مرکز برای جذب استعدادهای بین‌المللی تبدیل کرده است.

برای کارکردن در لوکزامبورگ نیاز به گواهی کار دارید که معمولاً توسط کارفرمایان اخذ می‌شود؛ این فرایند شامل دریافت مجوز موقت اقامت پس از ورود به کشور می‌شود.

به یاد داشته باشید که نوع گواهی کار موردنیاز شما بستگی به مدت و نوع کار شما دارد؛ بنابراین آشنایی با انواع مختلف ویزا کار و الزامات هر یک امری ضروری است.

لوکزامبورگ محیط کاری عالی با تأکید بر حقوق و رفاه کارکنان دارد؛ هفتهٔ کاری در لوکزامبورگ محدود ۴۰ ساعت است و مابقی ساعات به‌عنوان اضافه‌کار با پرداخت حقوق اضافه حساب می‌شوند.

یک روز کاری حداکثر تا ده ساعت قانونی است و پس از آن تمامی ساعات کار باید با نرخ اضافه‌کاری پرداخت شود؛ اضافه‌کار باید به طور پیش‌فرض توسط وزارت کار تأیید شود.

میانگین دستمزد در لوکزامبورگ از بالاترین سطوح در اروپا می‌باشد که آن را یک مقصد جذاب برای کارجویان ساخته است؛ نرخ بیکاری در لوکزامبورگ در سال‌های اخیر نسبتاً پایدار بوده.

 نیروی کار در لوکزامبورگ از شهروندان این کشور، مسافران ترانزیت و کارگران خارجی تشکیل شده که یک محیط کاری چندفرهنگی و متنوع را ایجاد کرده است.

به‌خاطر داشته باشید که اگرچه لوکزامبورگ فرصت‌های فراوانی را ارائه می‌دهد، اما برای بهره‌وری حداکثری از شغل خود در این کشور باید با بازار کار و شرایط آن آشنا شوید.

ویزای کارگران حقوق ثابت: این ویزا برای کارگرانی است که یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت در لوکزامبورگ دارند. کارفرما بیشتر فرایند درخواست ویزا را انجام می‌دهد و ویزا در صورت عدم وجود فرد مناسب در لوکزامبورگ یا اتحادیه اروپا برای شما صادر می‌شود. این ویزا دارای مدت‌زمان حداکثر یک سال است که قابل‌تمدید برای حداکثر سه سال می‌باشد.

ویزای کارگران بسیار ماهر (بلو کارت): این ویزا به‌عنوان کارت آبی اتحادیه اروپا شناخته می‌شود و برای کارگران بسیار ماهر می‌باشد.

متقاضیان باید پیشنهاد شغلی در زمینه کاری خاص که مهارت بالایی نیاز دارد داشته باشند و حقوق فرد باید به مقدار خاصی تعیین شود همچنین بلوکارت اتحادیه اروپا به مدت چهار سال اعتبار دارد.

ویزای کار برای فریلنسرها و کارآفرینان: به‌عنوان یک شخص خود اشتغال، شما باید مدارک صلاحیت و تمکن مالی کافی برای انجام برنامه‌های خود را ارائه دهید. این ویزا برای سه سال اعتبار دارد و قابل‌تمدید می‌باشد.

ویزای کار برای کارگران فصلی/موقت: این ویزا برای شغل‌های خاصی است که به‌عنوان فعالیت‌های فصلی طبقه‌بندی می‌شوند. مدت اعتبار این ویزا حداکثر پنج ماه در مجموع در طول 12 ماه است.

هر یک از این ویزاها شرایط و فرایند درخواست خود را دارند، بنابراین مهم است که به‌دقت تحقیق کنید و روشی که مناسب با شرایط شماست را انتخاب کنید.

اگر شهروند غیر از اتحادیه اروپا هستید، اولین گام برای کارکردن در لوکزامبورگ پیداکردن یک شغل است. پس از دریافت پیشنهاد شغلی، کارفرما باید به نمایندگی از شما درخواستی برای پروانه کار ارائه کند.

این فرایند شامل ارسال یک درخواست به آژانس توسعه اشتغال لوکزامبورگ (ADEM) است؛ درخواست باید شامل توضیحی از شغل، مدارک حرفه‌ای شما و بیانی درباره اینکه کارفرما نتوانسته است جایگزین اتباع اتحادیه اروپا برای این شغل پیدا کند باشد.

پس از تأیید درخواست توسط ADEM، می‌توانید برای ویزا اقامت درخواست دهید که برای زندگی و کار قانونی در لوکزامبورگ ضروری است.

برای ویزا اقامت باید درخواست خود را در وزارت امور خارجه و اروپا در عرض سه ماه پس از ورود به لوکزامبورگ ارسال کنید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به لوکزامبورگ شامل کپی کامل پاسپورت معتبر شما، گواهی اقامت از کشور اقامت شما، رزومه و کپی‌های مدرک تحصیلی یا سایر مدارک حرفه‌ای شما می‌شود.

برای پروانه اقامت، باید یک فرم خاص را پرکرده و همراه با پروانه کار صادر شده توسط ADEM ارائه کنید؛ به یاد داشته باشید که مدارک موردنیاز ممکن است بسته به وضعیت خاص شما و نوع پروانه کاری که درخواست می‌دهید، متغیر باشد.

شغل‌های محبوب در لوکزامبورگ

در قلب اروپا، اقتصاد لوکزامبورگ درحال‌رشد است و این منجر به تقاضای بالا برای برخی از شغل‌ها شده است؛ بازار کار در لوکزامبورگ متنوع است و فرصت‌های شغلی در بخش‌های مختلف وجود دارد. 

مشاوره مدیریت: شرکت‌های لوکزامبورگ به دنبال راه‌های بهبود عملکرد و استراتژی‌های خود هستند؛ به همین دلیل تقاضای زیادی برای مشاوران مدیریت وجود دارد که می‌توانند مشاوره حرفه‌ای و راهکارهای نوآورانه ارائه دهند.

مشاوره و دفاع حقوقی: با بخش مالی قوی لوکزامبورگ نیاز زیادی به حقوق‌دانانی دارد که می‌توانند مشاوره در مورد امور حقوقی مختلف، از جمله حقوق شرکت‌ها، حقوق مالیاتی و آیین‌نامه‌های مالی ارائه دهند.

بنایی: صنعت ساخت‌وساز در لوکزامبورگ درحال‌رشد است و نیاز زیادی به بناها برای مهارت‌های ساخت و تعمیر سازه‌ها وجود دارد.

حرفه‌ایان فناوری اطلاعات: لوکزامبورگ به‌عنوان یک مرکز فناوری و نوآوری شناخته شده است و تقاضای زیادی برای حرفه‌ایان فناوری اطلاعات، از جمله توسعه‌دهندگان وب‌سایت، تحلیلگر داده و متخصصان امنیت سایبری وجود دارد.

زندگی و کار در لوکزامبورگ ترکیبی منحصربه‌فرد از فرصت‌های بین‌المللی و کیفیت زندگی بالا را ارائه می‌دهد؛ برای کار در لوکزامبورگ، شما باید یک ویزای کار دریافت کنید.

برای دریافت تابعیت لوکزامبورگ از طریق کار، شرایط خاصی را باید برآورده کنید. باید حداقل 18 سال سن داشته باشید، حداقل 7 سال متوالی در لوکزامبورگ زندگی کرده باشید، آزمون شفاهی به زبان لوکزامبورگی را قبول شوید، در سه جلسه آموزش شهروندی شرکت کنید و الزامات اخلاقی را برآورده کنید.

به‌دست‌آوردن تابعیت در لوکزامبورگ فواید زیادی از جمله حق رأی‌دادن، دسترسی به مزایای امنیت اجتماعی لوکزامبورگی و قابلیت سفر آزاد در داخل اتحادیه اروپا را به همراه دارد.

بااین‌حال، مهم است توجه داشته باشید که این روند ممکن است پیچیده باشد و نیاز به آمادگی ویژه‌ای داشته باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از هر اقدامی با یکی از 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ مشاوره‌ای داشته باشید.

در لوکزامبورگ مالیات درآمد شخصی پیش‌رونده است، این به این معنی است که هر چه بیشتر درآمد کسب کنید، نرخ مالیات بیشتری باید پرداخت کنید.

نرخ مالیات از 0% برای کسانی که تا 11,265 یورو درآمد کسب می‌کنند تا حداکثر 42% برای کسانی که بیش از 200,004 یورو درآمد دارند متغیر است.

این نرخ‌ها بر اساس درآمد سالیانه شما اعمال می‌شود و مالیات به‌صورت خودکار از طرف کارفرما کسر می‌گردد. مالیات کسر شده شامل بیمه سلامت، بیمه بیکاری و بازنشستگی می‌شود و حدود 12.5% از حقوق ناخالص کارمند است.

مهم است به یاد داشته باشید که درآمد خالص شما وابسته به وضعیت تأهل شما است و نرخ‌های متفاوتی برای مجردان و افراد متأهل با فرزندان اعمال می‌شود.

در مورد میانگین درآمد، لوکزامبورگ به‌عنوان یکی از کشورهای با میانگین حقوق بالا در منطقه اروپا شناخته می‌شود. حقوق ناخالص ماهیانه متوسط €5,500 به‌عنوان یک حقوق خوب در لوکزامبورگ در نظر گرفته می‌شود که معادل حقوق سالیانه بالای €66,000 است.

بااین‌حال، اکثر افرادی که در لوکزامبورگ کار می‌کنند، بین €2,900 تا €4,850 در ماه قبل از کسر مالیات درآمد کسب می‌کنند. این معادل €34,800 تا €58,200 در سال است. تنها 3% از کارمندان بیش از €9,400 در ماه یا €112,800 در سال درآمد دارند.

نرخ بیکاری در لوکزامبورگ

در سال 2023 نرخ بیکاری در لوکزامبورگ 5 درصد از جمعیت فعال بوده است؛ این رقم نشان‌دهنده یک کاهش قابل‌توجه نسبت به نقطه بالای 7 درصدی است که در ژوئن 2020 اتفاق افتاده بود که ناشی از شیوع ویروس کرونا (کووید-19) بود.

در نتیجه، درحالی‌که لوکزامبورگ توانسته از نرخ بیکاری بالای دوران ویروس کرونا در دوره همه‌گیری بهبود یابد، هنوز با چالش‌هایی را روبرو است. نرخ بیکاری به طور نسبی بالاست و تعداد جویای کار در حال افزایش است

سایت کاریابی در لوکزامبورگ

در ادامه برای بررسی بازار کار کشور لوکزامبورگ چند وب‌سایت کاریابی در این کشور را برای شما قرار داده‌ایم تا بتوانید بازار کار مربوط به رشته خود را در این کشور بشناسید.

Movetolux.com

Jobs.lu

Jobsinluxembourg.eu

Moovijob.com

Work-in-luxembourg.lu

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل

لوکزامبورگ یک مرکز چندفرهنگی است که مزیت‌های منحصربه‌فردی از فرهنگ‌های اروپایی را ارائه می‌دهد؛ اینجا جایی است که سنت و مدرنیته به هم می‌رسند، جایی که شما می‌توانید قلعه‌های باستانی را در میان آسمان‌خراش‌های پیشرفته ببینید.

ماهیت چندزبانگی این کشور، با فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی به‌عنوان زبان‌های رسمی، محیطی غنی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

تحصیل در لوکزامبورگ فقط دریافت مدرک تحصیلی نیست؛ بلکه معنایی عمیق‌تر دارد؛ شما به محیطی چندفرهنگی وارد می‌شوید که دیدگاهی گسترده پیدا می‌کنید و با افراد جدیدی آشنا می‌شوید.

مؤسسات آموزشی این کشور برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهند و رویکرد آموزشی آن‌ها عموماً با کلاس‌های کوچک، تماس نزدیک با اساتید و تمرکز بر مهارت‌های تفکر انتقادی و حل مسئله همراه است.

پس از تکمیل تحصیلات، شما می‌توانید درخواست صدور کارت اقامت برای جستجوی کار یا شروع یک کسب‌وکار در کشور را داشته باشید؛ این بدان معناست که مسیر تحصیلی شما در قلب اروپا به طور پیوسته به مسیر حرفه‌ای تبدیل می‌شود.

مهاجرت به لوکزامبورگ برای تحصیل فرایندی است که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و رعایت قوانین مهاجرت این کشور است؛ به‌عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، شما برای تحصیل در لوکزامبورگ نیاز به کارت اقامت دارید. فرایند دریافت این کارت شامل چندین مرحله است.

اولین مرحله این است که قبل از ورود به کشور، برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست دهید. این درخواست باید به سفارت یا کنسولگری لوکزامبورگ در کشور محل اقامت شما ارسال شود.

این درخواست باید شامل اسنادی مانند مدرک پذیرش در یک مؤسسه آموزشی لوکزامبورگ، مدرک مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی در دوره تحصیل و مدرک محل اقامت در لوکزامبورگ باشد.

پس از تأیید درخواست شما و ورود به لوکزامبورگ باید ورود خود را به اداره شهری محل اقامت خود در سه روز اعلام کنید. در ادامه شما باید با به مرکز بهداشتی، جهت انجام معاینه پزشکی مراجعه کنید.

پس از این مراحل شما می‌توانید برای دریافت کارت اقامت دانشجویی درخواست دهید؛ این درخواست باید به اداره مهاجرت این کشور ارسال شود. کارت اقامت پس از صدور، به مدت یک سال اعتبار دارد و می‌توانید آن را تا زمانی که شرایط را برآورده کنید تمدید کنید.

در زمینه آموزش، لوکزامبورگ برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای ارائه می‌دهد و محیط چندفرهنگی آن می‌تواند تجربه تحصیلی شما را پربارتر کند. این کشور دارای دانشگاه لوکزامبورگ و چندین مؤسسه آموزش عالی دیگر است که دوره‌های متنوعی را ارائه می‌دهند.

پس اگر در نظر دارید تحصیلات خود را در یک محیط چندفرهنگی و چندزبانه با آموزش باکیفیت بالا پیگیری کنید، لوکزامبورگ مقصدی مناسب برای شماست.

فقط اطمینان حاصل کنید که فرایند درخواست خود را به‌موقع آغاز کنید و تمامی مراحل لازم را به‌درستی پیگیری کنید تا فرایند مهاجرت شما به طور ساده‌تری انجام شود.

در ابتدا لازم است به این نکته توجه کنید که لوکزامبورگ یک استاندارد بالای آموزشی دارد که به‌عنوان یکی از بهترین‌ها در جهان شناخته می‌شود. این باعث می‌شود که این کشور برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال آموزش باکیفیت هستند یک مقصد جذاب باشد.

اگر شما شهروند کشورهای ثالث هستید به این معنی که از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس نیستید، باید شرایط خاصی را برآورده کنید.

فرایند اخذ ویزا شما قبل از ورود به کشور آغاز می‌شود؛ شما باید برای دریافت مجوز موقت اقامت درخواستی را به وزارت امور خارجه و اروپا ارسال کنید.

با دریافت مجوز، می‌توانید به لوکزامبورگ وارد شوید؛ در سه روز پس از ورود، باید اعلام ورود خود را به اداره شهری که قصد اقامت در آن را دارید انجام دهید؛ سپس می‌توانید برای کارت اقامت دانشجویی درخواست دهید.

اسناد موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

اگر قصد تحصیل در لوکزامبورگ را دارید برای درخواست ویزا باید اسناد زیر را آماده کنید:

 • یک گذرنامه معتبر که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
 • فرم درخواست ویزا که باید تکمیل شده باشد
 • دو قطعه عکس پاسپورتی 
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • نامه تأیید پرداخت از دانشگاه

باید به یاد داشته باشید که این اسناد باید به زبان انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی باشند؛ همچنین ممکن است نیاز به دریافت ویزا موقت داشته باشید که یکی از شرایط دریافت ویزای ورود به کشور است.

لوکزامبورگ یک کشور چندزبانه و چندفرهنگی است که محیطی منحصربه‌فردی برای تحصیلات کارشناسی فراهم می‌کند. دانشگاه لوکزامبورگ، تنها دانشگاه عمومی کشور، برنامه‌های کارشناسی را در رشته‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها معمولاً چندزبانه (فرانسوی، آلمانی و انگلیسی) هستند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در لوکزامبورگ نسبت به سایر کشورهای اروپایی به‌صرفه است؛ میانگین هزینه برنامه‌ها حدود ۲۰۰ یورو در هر نیمسال است.

این هزینه کم، به همراه کیفیت بالای آموزش و محیط چندفرهنگی، لوکزامبورگ را به یک مقصد جذاب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

برای کسانی که تمایل به تحصیل در مقاطع بالاتر دارند، لوکزامبورگ برنامه‌های متنوعی ارائه می‌دهد؛ این برنامه‌ها برای ارائه دانش و مهارت‌های بیشتر در رشته‌های انتخابی شما طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها معمولاً بین‌رشته‌ای هستند و پیچیدگی چالش‌های جهانی امروز را در برمی‌گیرند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در لوکزامبورگ به‌صرفه است؛ میانگین هزینه برنامه‌ها حدود 350 یورو در هر نیمسال است. برخی برنامه‌های تخصصی ممکن است دارای هزینه‌های بالاتری باشند، اما بورسیه‌های موجود برای حمایت از داوطلبان برجسته، ممکن است هزینه‌های تحصیل را به حداقل ۴٬۰۰۰ یورو کاهش دهد.

لوکزامبورگ همچنین مکانی عالی برای تحصیل در مقطع دکترا است؛ دانشگاه لوکزامبورگ برنامه‌های دکترا پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد که ترکیبی از دوره‌های درسی و فازهای تحقیقی در مدت سه تا چهار سال را فراهم می‌کند. این برنامه‌ها به دانشجویان فرصتی برای مشارکت در کارهای تحقیقی رشته‌ای یا بین‌رشته‌ای می‌دهند.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در لوکزامبورگ ممکن است متفاوت باشد. برخی از برنامه‌ها ممکن است هزینه شهریه نداشته باشند، درحالی‌که دیگر برنامه‌ها می‌توانند حداکثر ۵٬۲۰۰ یورو در سال تحصیلی هزینه در برداشته باشند.

بااین‌حال چند گزینه کمک مالی برای حمایت از پژوهشگران موجود است؛ به‌عنوان‌مثال، برنامه AFR فردی که توسط صندوق ملی تحقیقات (FNR) اجرا می‌شود، برای پژوهشگرانی که درخواست دکترا در لوکزامبورگ را می‌دهند و برای ساکنان لوکزامبورگی که می‌خواهند درخواست دکترا در خارج از کشور بدهند، طراحی شده است.

هزینه زندگی دانشجویی در لوکزامبورگ

درحالی‌که در مورد تحصیل در لوکزامبورگ فکر می‌کنید مهم است که درباره هزینه تحصیل و زندگی در این کشور کمی بیشتر تحقیقات انجام دهید.

قبل‌تر درباره هزینه زندگی افراد مجرد و خانواده‌ها در این کشور توضیحاتی ارائه کردیم؛ اما حالا قصد داریم به‌اختصار درباره هزینه‌های یک دانشجو در لوکزامبورگ اطلاعاتی را خدمت شما ارائه کنیم.

هزینه تحصیل در لوکزامبورگ ممکن است متغیر باشد که به میزان تحصیلات و مؤسسه موردنظر وابسته است؛ به‌عنوان‌مثال برنامه‌های کارشناسی در دانشگاه‌های عمومی معمولاً بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو در سال است؛ بااین‌حال برنامه‌های کارشناسی ارشد، به‌خصوص آن‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، می‌توانند هزینه‌های بین ۴٬۰۰۰ تا ۵٬۰۰۰ یورو در سال داشته باشند. 

هزینه‌های زندگی در لوکزامبورگ نسبت به سایر کشورهای اروپایی به دلیل استاندارد بالای زندگی در این کشور بالاست. هزینه ماهیانه تقریبی یک فرد تنها حدوداً ۳٬۲۲۱ یورو است؛ این هزینه‌ها شامل اجاره، خدمات، خرید مواد غذایی، حمل‌ونقل و فعالیت‌های تفریحی می‌شود.

در خصوص مسکن دانشجوها چندین گزینه دارند؛ بسیاری از دانشگاه‌ها مسکنی برای دانشجویان فراهم می‌کنند که معمولاً به‌صورت اتاق‌های خوابگاهی یا خانه‌های اشتراکی ارائه می‌شوند.

این اقامتگاه‌ها معمولاً هزینه قابل‌قبولی دارند و دارای امکانات مشترکی مانند آشپزخانه هستند؛ بااین‌حال اگر ترجیح می‌دهید مسکن خصوصی داشته باشید، باید برای هزینه‌های بالاتر آمادگی داشته باشید.

اجاره یک آپارتمان دوخوابه ممکن است حدود ۱٬۴۰۰ یورو در ماه باشد و یک‌خانه خصوصی با چهار اتاق ممکن است تا ۲٬۵۰۰ یورو در ماه هزینه داشته باشد.

اجازه کار حین تحصیل در لوکزامبورگ

به‌عنوان یک دانشجو در لوکزامبورگ درحالی‌که مشغول تحصیل هستید حق کار دارید؛ بدون توجه به ملیت شما همه دانشجویان در دانشگاه لوکزامبورگ مجاز به کار در طول تحصیل خود هستند. به‌عنوان دانشجو می‌توانید تا ۴۰ ساعت در هفته کار کنید. 

دولت نرخ حداقل حقوق دانشجویان در لوکزامبورگ را بر اساس سن تعیین کرده است. به‌عنوان‌مثال، کسانی که ۱۵ تا ۱۷ سال دارند، می‌توانند حقوق حداقل ماهیانه ۱٬۸۳۵٫۳۰ یورو دریافت کنند، کسانی که ۱۷ تا ۱۸ سال دارند، می‌توانند حقوق حداقل ماهیانه ۱٬۹۵۷٫۶۵ یورو دریافت کنند و پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی حداقل  حقوق برابر با ۲٬۴۴۷٫۰۷ یورو در ماه قابل دریافت است.

برترین دانشگاه‌های لوکزامبورگ

 1. دانشگاه لوکزامبورگ: دانشگاه لوکزامبورگ اولین و برجسته‌ترین دانشگاه این کشور است که در سال 2003 تأسیس شده است. این دانشگاه برنامه‌های چندزبانه‌ای در زبان‌های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در رده ۴ در رتبه‌بندی دانشگاهی جهانی تایمز هایر ادیوکیشن (THE) سال ۲۰۲۳ قرار دارد؛ همچنین در رتبه ۵۷۰ بهترین دانشگاه‌های جهان بر اساس یو اس نیوز قرار دارد.
 2. مدرسه کسب‌وکار لوکزامبورگ: این مؤسسه در رتبه دوم در کشور لوکزامبورگ قرار دارد؛ آموزش‌ها و برنامه‌های مرتبط با حوزه کسب‌وکار را ارائه می‌دهد و دانشجویان را به دانش و مهارت‌های موردنیاز برای موفقیت در محیط کسب‌وکار جهانی تجهیز می‌کند.
 3. دانشگاه قلب مقدس لوکزامبورگ: این مرکز به دروس مرتبط با مدیریت کسب‌وکار و رشته‌های وابسته به آن می‌پردازد و بخشی از دانشگاه قلب مقدس در کانکتیکات ایالات متحده آمریکا است.
 4. مرکز اروپایی دولیبوایس دانشگاه میامی (MUDEC): این مرکز، شاخه‌ای از دانشگاه میامی در ایالت اوهایو ایالات متحده آمریکا است که به دانشجویان کارشناسی فرصتی منحصربه‌فرد برای تجربه تحصیلی در خارج از کشور با برنامه درسی قوی و تورهای مطالعاتی یکپارچه می‌دهد.
 5. مؤسسه اروپایی مدیریت عمومی (EIPA): EIPA یک سازمان بین‌المللی است که آموزش، تحقیقات و مشاوره در زمینه ادارات عمومی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه می‌دهد.
 6. BBI لوکزامبورگ: BBI برنامه‌های مدیریت هتل‌داری و گردشگری ارائه می‌دهد؛ این مؤسسه به‌خاطر رویکرد عملی و تمرکز قوی بر تجربه واقعی در عرصه کار شناخته شده است.
 7. مؤسسه تجارت متحد لوکزامبورگ (UBI): UBI یک مؤسسه آموزش عالی خصوصی است که مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه کسب‌وکار را در لوکزامبورگ ارائه می‌دهد.
 8. دانشگاه LUNEX: LUNEX برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های فیزیوتراپی، علوم ورزش و تمرین و مدیریت ورزش بین‌المللی ارائه می‌دهد.
 9. مؤسسه علوم کسب‌وکار: این مؤسسه برنامه‌های اجرایی دکتری کسب‌وکار (Executive DBA) را ارائه می‌دهد و به توسعه و انتشار دانش مدیریتی متعهد است.
 10. مؤسسه بین‌المللی یکپارچگی مالی جهانی (TIGFI): TIGFI برنامه‌های آموزشی در حوزه یکپارچگی مالی جهانی و بانکداری را ارائه می‌دهد.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه‌گذاری

لوکزامبورگ کشوری کوچک ولی پربار، مرکزی برای خدمات مالی است و اقتصاد پایداری دارد که آن را به انتخاب اول سرمایه‌گذاران در سراسر جهان می‌کند.

لوکزامبورگ به دلیل استاندارد بالای زندگی و اقتصاد قوی خود برنامه جذب سرمایه‌گذار جذاب را ارائه می‌دهد؛ این برنامه برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی که تمایل دارند در اقتصاد کشوری به‌صورت قابل‌توجهی سرمایه‌گذاری کنند طراحی شده است.

سرمایه‌گذاری شما می‌تواند به‌صورت مختلفی مثل تأسیس یک کسب‌وکار، سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه یا همکاری در یک پروژه ملی باشد.

موقعیت جغرافیایی استراتژیک، اقتصاد قوی و پایداری سیاسی کشور آن را به یک مقصد ایدئال برای سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند. 

علاوه بر این لوکزامبورگ عضو بنیادی اتحادیه اروپا است و دسترسی به بازاری با بیش از ۵۰۰ میلیون نفر را امکان‌پذیر می‌کند. شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار نه‌تنها در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ بلکه به بازارهای بی‌شماری در سراسر قاره اروپا دسترسی پیدا می‌کنید.

برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری لوکزامبورگ فقط درباره کسب سود نیست؛ بلکه درباره یک معامله برد، برد است که شما به‌عنوان سرمایه‌گذار از اقتصاد پررونق و استاندارد زندگی بالای این کشور بهره‌مند می‌شوید، درحالی‌که لوکزامبورگ از سرمایه‌گذاری شما برای رشد و توسعه اقتصادی بهره می‌برد.

لوکزامبورگ یک محیط سرمایه‌گذاری جذاب برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا است که به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند. در ادامه روش‌های سرمایه‌گذاری در لوکزامبورگ را برای شما شرح می‌دهیم.

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای موجود: اگر می‌خواهید در یک کسب‌وکار موجود و فعال سرمایه‌گذاری کنید، باید حداقل ۵۰۰٬۰۰۰ یورو هزینه کنید؛ بهتر است بدانید که باید این سرمایه را به مدت 5 سال در این شرکت حفظ کنید.

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای جدید: به‌عنوان یک گزینه جایگزین می‌توانید حداقل ۵۰۰٬۰۰۰ یورو را در یک کسب‌وکار جدید که هنوز تأسیس نشده است سرمایه‌گذاری کنید؛ این روش هم نیازمند تعهد به حفظ سرمایه به مدت حداقل پنج سال است.

قبل از شروع به هرکدام از این مسیرهای سرمایه‌گذاری، پیش‌نیازهای دیگری وجود دارند که باید برآورده شوند؛ شما باید پاسپورت معتبر و تأییدیه از وزیر اقتصاد یا وزیر مالی درباره سرمایه‌گذاری خود داشته باشید.

به‌خاطر داشته باشید که هر مسیر سرمایه‌گذاری مجموعه منحصربه‌فردی از شرایط و الزامات دارد؛ برای تصمیم‌گیری درست برای وضعیتتان باید به‌دقت تحقیق کنید و گزینه‌های خود را به‌خوبی بررسی کنید و در صورت لزوم با یکی از 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ مشاوره داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در لوکزامبورگ از طریق خرید ملک

اگر می‌خواهید در لوکزامبورگ سرمایه‌گذاری کنید خرید ملک یکی از گزین‌های شماست؛ باوجوداینکه قیمت املاک از سال ۲۰۱۰ تقریباً دوبرابر شده است و در سال ۲۰۲۱ میانگین ۱۳.۹ درصد افزایش داشته، خرید یک‌خانه یا آپارتمان انتخاب خوبی است.

قیمت متوسط آپارتمان در شهر لوکزامبورگ در اوایل سال ۲۰۲۲ حدود ۸۰۰٬۰۰۰ تا ۹۴۰۰۰۰ یورو می‌باشد. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به‌راحتی می‌توانند در بخش املاک این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

هنگام خرید ملک خریداران باید هزینه‌هایی را هنگام امضای سند خرید در دفترخانه پرداخت کنند؛ اما این هزینه‌ها شروع پرداختی‌های شما برای خرید ملک در این کشور هستند و شما باید هزینه‌های دیگری را هم بپردازید.

دقت کنید که با خرید ملک در لوکزامبورگ نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید؛ اما اجازه اقامت به مدت محدود و قابل‌تمدید به شما داده می‌شود.

سرمایه‌گذاری در لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت است؛ لوکزامبورگ یک محیط مناسب برای کسب‌وکار است که اقتصاد پایدار و نیروی کار ماهر چندزبانه را ارائه می‌دهد که این کشور را به یک مکان عالی برای راه‌اندازی کسب‌وکار در بازار اروپا تبدیل می‌کند.

قبل از شروع داشتن مجوز کسب‌وکار الزامی است؛ شما موظفید که در مرکز امنیت اجتماعی (Centre commun de la sécurité sociale یا CCSS) ثبت‌نام کنید و همچنین به شماره مالیاتی (VAT) از اداره ثبت و دامنه‌ها (Administration de l’enregistrement et des domaines) نیاز دارید.

با موقعیت جغرافیایی استراتژیکی که در لوکزامبورگ دارید دسترسی شما به بازار اروپا آسان شده که این امر این کشور را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذارانی که قصد گسترش کسب‌وکار خود را دارند تبدیل کرده است.

یکی از مسیرهای رایج سرمایه‌گذاری در یک شرکت فعال است؛ در اینجا شما موظفید حداقل ۵۰۰٬۰۰۰ یورو را سرمایه‌گذاری کنید؛ این سرمایه‌گذاری باید در یک شرکت با دفتر ثبت شده در لوکزامبورگ باشد؛ همچنین لازم است که شما تنها 5 سال این سرمایه‌گذاری را در لوکزامبورگ حفظ کنید.

همچنین یک گزینه وجود دارد که شما می‌توانید حداقل ۲۰ میلیون یورو را از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشارکتی در یک مؤسسه مالی مستقر در لوکزامبورگ سرمایه‌گذاری کنید؛ در این روش هم لازم است سرمایه به مدت 5 سال حفظ شود.

به‌خاطر داشته باشید که هر گزینه سرمایه‌گذاری دارای مجموعه منحصربه‌فردی از الزامات و شرایط است. برای تصمیم‌گیری درست بهتر است که به‌دقت تحقیق کنید و با 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ مشاوره داشته باشید.

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج

لوکزامبورگ، یک کشور کوچک ولی پرنفوذ است که به دلیل استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پایدار شناخته شده است؛ این کشور مکانی پر از آرامش است و برای کسانی که به دنبال زندگی متعادل هستند مقصدی ایده‌آل است.

اگر همسر شما یک شهروند یا ساکن لوکزامبورگ باشد، شما امکان این را دارید که اقامت دائم و شهروندی این کشور را اخذ کنید.

فرایند اقامت از طریق ازدواج شرایط قانونی خاصی را دارد؛ به‌عنوان‌مثال هر دو طرف باید حداقل سن قانونی را داشته باشند (مرد باید حداقل ۱۸ساله و زن باید بیش از ۱۶ساله باشد)، علاوه بر این هر دو طرف باید در زمان ازدواج مجرد باشند.

اگر هر یک از طرفین درگذشته ازدواج کرده‌اند باید قبل از ازدواج با یکدیگر به‌صورت قانونی طلاق‌گرفته باشند و مدارک طلاق یا فوت همسر را همراه با مدارک دیگر به اداره مهاجرت این کشور ارائه کنند.

با ازدواج با یک شهروند لوکزامبورگ می‌توانید برای گواهی اقامت درخواست دهید؛ این اولین قدم در جهت تبدیل لوکزامبورگ به خانهٔ جدیدتان است.

بااین‌حال، مهم است بدانید که اقامت و تابعیت دو مفهوم متفاوت هستند و فرایند تبدیل‌شدن به یک شهروند تابعیت دار بستگی به شرایط شخصی شما دارد.

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های این نوع اقامت آزادی سفر در داخل منطقه شنگن و اروپا بدون نیاز به ویزا است؛ این امکان به شما اجازه می‌دهد تا تجربه سفر به کشورهای زیبای اروپایی را به‌راحتی کسب کنید.

در لوکزامبورگ، ازدواج یک عمل مدنی است که مشمول شرایط و رویه‌های خاصی است؛ قبل از اینکه عقد کنید باید الزامات اولیه را انجام دهید و همچنین باید تمامی اسناد موردنیاز را جمع‌آوری کنید تا پرونده ازدواج را تشکیل بدهید.

اگر می‌خواهید در لوکزامبورگ ازدواج کنید باید کپی کامل گواهی تولد خود که در طی شش ماه گذشته صادر شده است ارائه دهید؛ اما افرادی که در شهر لوکزامبورگ به دنیا آمده‌اند و قصد دارند در همان شهر هم ازدواج کنند نیازی به ارائه گواهی تولد ندارند.

برای اقامت در لوکزامبورگ از طریق ازدواج شما باید مجموعه‌ای اسناد ضروری را جمع‌آوری کنید که در ادامه برای شما شرح خواهیم داد:

 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل سه ماه بیشتر از تاریخ درخواست ویزای شما اعتبار داشته باشد.
 • گواهی ازدواج: شما باید یک کپی تأیید شده از گواهی ازدواج خود ارائه دهید.
 • مدرک اثبات رابطه: علاوه بر گواهی ازدواج ممکن است نیاز به مدارک اضافی برای اثبات رابطهٔ شما با همسرتان داشته باشید.
 • گواهی عدم سو پیشینه: مقامات مهاجرت لوکزامبورگ ممکن است به یک گواهی عدم سو پیشینه از شما نیاز داشته باشند تا پس‌زمینهٔ شما را بررسی کنند. این سند باید از کشور محل اقامت شما باشد.
 • تمکن مالی: شما باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌های خود در لوکزامبورگ دارید.
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ

حالا که با کشور لوکزامبورگ، مزایا و معایب، روش‌های مهاجرتی و … آشنا شدید وقت آن رسیده تا 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ را به شما معرفی کنیم.

دقت کنید که قبل از عقد قرارداد با هر یک از این مؤسسات باید درباره مجوزهای شرکت تحقیق کنید و سپس می‌توانید برای مشاوره و قرارداد اقدام کنید.

1.گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

اولین شرکتی که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، Go2tr است که با 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت می‌تواند مشاوره‌های بسیار خوبی را در زمینه مهاجرت، خرید ملک، ثبت شرکت، سفر و تحصیل در خارج از کشور به شما بدهند.

گوتوتی‌آر مجموعه بزرگی با بیش از 200 نفر مشاور و کارمند می‌باشد که در حال حاضر دارای 5 شعبه در شهرهای داخل کشور و 4 شعبه در خارج از کشور است.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی‌آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

2.سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت به‌صورت رسمی از سال 1392 کار خود را شروع کردند و در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه‌گذاری پرونده‌های بسیاری را به نتیجه رساندند.

این شرکت دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو به ایتالیا، مجوز کار و کاریابی در آلمان می‌باشد و همچنین در پرونده‌های خود از وکلای پایه یک کانون وکلای دادگستری ایران و اتحادیه SCODA استفاده می‌کند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91003232

آدرس: خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بیست‌طبقه سه واحد نه

3.اصطهباناتی

اصطهباناتی

اصطهباناتی یکی دیگر از موسسه‌های مهاجرتی است که سال‌ها در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کند. مؤسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با کمک وکلای پایه یک دادگستری پرونده مهاجرتی شما را باتوجه‌به قوانین بروز آن کشور پیش می‌برد.

اصطهباناتی دارای دفاتر زیادی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و رشت می‌باشد که می‌توانید به‌صورت حضوری یا تلفنی و آنلاین از خدمات مشاوره آنها استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس تهران: 021-91002412

آدرس تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس مشهد: 051-91009797

آدرس مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس رشت: 013-32133082

آدرس رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

4.رجبی

مؤسسه مهاجرتی رجبی

آقای مهندس رجبی، مدیر و مؤسس شرکت مهاجرتی رجبی هستند که از سال 1391 در زمینه مهاجرت و اقامت فعالیت می‌کردند.

شرکت مهاجرتی رجبی با حدود 10 سال سابقه تابه‌حال بیش از 8 هزار مشاوره موفق داشته و دراین‌بین پرونده‌های بسیاری را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

ازآنجاکه این شرکت انواع خدمات مهاجرت را باتوجه‌به شرایط هر متقاضی و طبق شرایط روز می‌دهد می‌توانید برای مشاوره در زمینه مهاجرت به لوکزامبورگ از مشاورین متخصص این مؤسسه استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس تهران مرکز: 91002525  –  021-26423392  –  021-26409168

آدرس تهران مرکز: تهران، بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183

شماره تماس تهران غرب: 91002525  –  021-44027393  –  021-44008427

آدرس تهران غرب: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، ساختمان راز

شماره تماس شیراز: 91002525  –  071-36342117  –  071-32352058

آدرس شیراز: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا طبقه پنجم

5.ثبتا

ثبتا

اگر به دنبال موسسه‌ای با تخصص در زمینه امور ثبتی و مهاجرت هستید، مؤسسه امور ثبتی و اداره بین‌الملل ثبتا بهترین گزینه برای شماست. این مؤسسه با تجربه‌ای قدیمی در این حوزه فعالیت می‌کند و گسترهٔ خدمات آن شامل موارد متنوعی است.

مؤسسه امور ثبتی و اداره بین‌الملل ثبتا خدمات ثبت رسمی بین‌المللی را ارائه می‌دهد و همچنین به شما در خدمات مهاجرتی، ویزا و ریجکتی کمک می‌کند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91031568

آدرس: تهران – جردن، نرسیده به پارک‌وی، روبروی صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

6.سروش فردا

سروش فردا

مؤسسه بین‌المللی سروش فردا گزینه بعدی شما در بین 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ می‌باشد که با چندین سال فعالیت خود در زمینه مهاجرت تجربه بالایی دارد.

برای مهاجرت به لوکزامبورگ می‌توانید از این مؤسسه مشاوره بگیرید چرا که آنها دارای تمامی مجوزهای لازم برای انجام امور مهاجرتی شما می‌باشد.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-57680

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی (بالاتر از همت)، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، طبقه چهارم، واحد ۸

7.قصران گشت

قصران گشت

آژانس مسافرتی قصران گشت که یکی از مؤسسات قدیمی مسافرتی و مهاجرتی در ایران است در طول سال‌های فعالیت خود بهترین خدمات را به مشتریانش داده است.

این مجموعه با ارائه خدمات در زمینه ویزا شنگن، ویزا کانادا، پیکاپ ویزا، برگزاری تورهای مسافرتی و … تابه‌حال توانسته به هزاران نفر خدمات‌دهی کند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-88697080

آدرس: تهران، شهرک غرب، تقاطع بلوار پاکنژاد و دریا جنب بانک سینا ساختمان کسری

8.حامی مهاجر

حامی مهاجر

حامی مهاجر یکی از مؤسسات مدرن و قدیمی در زمینه مهاجرت به اروپا، آمریکا، کانادا، استرالیا و کشور لوکزامبورگ می‌باشد که می‌توانید از خدماتشان استفاده کنید.

حامی مهاجر علاوه بر فعالیت در زمینه اخذ اقامت از روش‌های سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری و ازدواج در زمینه تهیه بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی نیز فعالیت می‌کند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91319191  –  021-49078

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

9.آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان یک شرکت مهاجرتی برای تسهیل در پروسه مهاجرت شما به کشورهای اروپایی می‌باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن مشاورین خبره در این زمینه می‌تواند راه را برای مهاجرت شما آسان کند.

آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 16 سال سابقه دارای دفاتر همکار در کشور‌های کانادا، اتریش، دانمارک، آلمان، لوکزامبورگ و… است و نمایندگی بیش از چندین دانشگاه و دفتر کاریابی در خارج از ایران است.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

10.هرمس اپلای

هرمس اپلای

آخرین مؤسسه برای مهاجرت به لوکزامبورگ، مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای است که به‌صورت تخصصی در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کنند.

این مؤسسه دارای بیش از 150 پرسنل متخصص در زمینه مهاجرت از نقاط مختلف دنیا می‌باشد که از زمان مشاوره و قبل از اپلای تا آمادگی برای مصاحبه و تحصیل در دانشگاه موردنظر شما همراهتان هستند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91070170

آدرس: تهران – ولنجک – خیابان چهاردهم – ساختمان وفا – طبقه ششم

جمع‌بندی

همان‌طور که در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به لوکزامبورگ مشاهده کردید، این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها برای تجربه یک زندگی آرام و لوکس می‌باشد.

با اینکه هزینه زندگی در لوکزامبورگ کمی بیشتر از دیگر کشورهای اروپایی مثل آلمان، یونان یا ایتالیا است؛ اما باید در نظر داشته باشید که میانگین درآمد در این کشور هم‌بالاست.

پس اگر قصد تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری در لوکزامبورگ را دارید بدانید که تصمیم درستی گرفته‌اید و به‌سوی آینده‌ای روشن در حال حرکت هستید.

توجه داشته باشید که قبل از هر گونه مشاوره یا قرارداد با هر یک از شرکت‌های معرفی شده، حتماً درباره آن مؤسسه و مجوزهایی که ارائه می‌دهند تحقیقات لازم را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید.

در آخر شما به ما بگویید که از بین کشورهای گران و لوکس برای زندگی لوکزامبورگ را برای زندگی ترجیح می‌دهید یا اتریش؟ دلیل این انتخاب شما چیست؟

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی