logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

چین

بهترین شرکت مهاجرت به چین【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

چین که با نام جمهوری خلق چین هم شناخته می‌شود یکی از گزینه‌های جذاب برای مهاجرت و زندگی می‌باشد؛ در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به چین قصد داریم این کشور زیبا را به شما معرفی کنیم.

چین که در شرق اروپا واقع شده تنها چند ساعت با ایران فاصله دارد و در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین همکاران تجاری ایران است.

به‌واسطه این همکاری مردم این دو کشور بافرهنگ، آداب و کشور همدیگر آشنا هستند و این مورد باعث شده تا ایرانیان مهاجرت آسانی به این کشور داشته باشند.

فرهنگ و آداب‌ورسوم ایران و چین بسیار متفاوت است؛ اما شما با چند سال زندگی در چین می‌توانید به‌راحتی با جامعه مهمان‌نواز این کشور ادغام شوید.

چین به دلیل پیشرفت اقتصادی شگفت‌انگیزی که در این چند سال اخیر داشته توانسته نظر بسیاری از مردم جهان را درباره کشور خود تغییر دهد.

مردم چین این پیشرفت اقتصادی را مدیون سخت‌کار کردن هستند به‌طوری‌که در حال حاضر شما 6 روز در هفته را در چین باید مشغول به کار باشید.

اگر شما هم علاقه‌مند به پیشرفت در زندگی و شغل خود هستید، چین یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت شماست چرا که دولت این کشور بها بسیار زیادی به افراد محصل و متخصصین می‌دهد.

در این مقاله شما را با این کشور قدرتمند، مزایا و معایبش، مسیرهای مهاجرت و بهترین شرکت مهاجرت به چین آشنا می‌کنیم تا قبل از سفر به این کشور آشنایی کافی را داشته باشید.

آشنایی با کشور چین

آشنایی با کشور چین

چین به طور رسمی با نام جمهوری خلق چین شناخته می‌شود و کشوری است که در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. این کشور در طول هزاران سال تاریخی مهد تمدن بوده؛ فرهنگ چینی بسیار غنی و متنوع است که بخشی از آن سنتی و بخش دیگر مدرنیته را به نمایش می‌گذارد.

چین سومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت پس از روسیه و کانادا و بزرگ‌ترین کشور جهان از نظر جمعیت است؛ طبیعت زیبا این کشور شامل دشت‌ها، بیابان، رشته‌کوه‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و بیش از 14000 کیلومتر ساحل است.

آثار مشهور این کشور مثل دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه و لشکر گلینه‌ای همه‌وهمه نشان‌دهنده تاریخ غنی و میراث‌فرهنگی چین هستند.

همچنین چین یک قدرت اقتصادی در جهان است؛ این کشور دومین اقتصاد بزرگ جهان در تولید ناخالص داخلی و بزرگ‌ترین اقتصاد جهان از نظر قدرت خرید می‌باشد.

چین مرکز جهانی تولیدات است که این موضوع این کشور را به بزرگ‌ترین صادرکننده و دومین واردکننده کالا در جهان تبدیل کرده است.

چین در شرق آسیا قرار دارد و به دلیل مساحت بزرگ با ۱۴ کشور مختلف هم‌مرز است، این بیشترین تعداد همسایه برای یک کشور در جهان می‌باشد.

چین از شمال با مغولستان و روسیه همسایه می‌باشد، همچنین از سمت شمال شرق کره شمالی و از غرب با چند کشور از جمله هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان هم‌مرز است. در آخر از سمت جنوب کشورهای ویتنام، لائوس، میانمار، بوتان و نپال حضور دارند.

خط ساحلی شرقی چین که در امتداد اقیانوس آرام قرار دارد خانهٔ شهرهای پرجمعیتی از جمله شانگهای، بزرگ‌ترین شهر کشور و گوانگژو یکی از بزرگ‌ترین بنادر و مراکز حمل‌ونقل می‌باشد.

جغرافیای متنوع چین شامل بلندترین نقطه جهان قله اورست می‌باشد که این کوه در مرز مشترک این کشور با نپال قرار دارد؛ همچنین سومین رودخانه بزرگ جهان رودخانه یانگ تسه هم در این کشور قرار دارد.

پکن پایتخت چین، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان می‌باشد؛ این شهر مرکز سیاسی، آموزشی و فرهنگی چین است.

پکن به دلیل کاخ‌ها، معابد، باغ‌ها، پارک‌ها، مزارها، دیوارها و دروازه‌های شکوهمندش مشهور است. گنجینه‌های هنری و دانشگاه‌های پکن آن را به یک مرکز فرهنگ و هنر در چین تبدیل کرده‌اند.

شهر ممنوعه و بزرگ‌ترین مجموعه کاخ‌ها در جهان که از دورهٔ دودمان مینگ ساخته شده در پکن قرار دارند، همچنین این شهر محل باغ یی‌هه که یک مجموعه وسیع از دریاچه‌ها، باغ‌ها و کاخ‌ها در آن قرار دارد و به‌عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است می‌باشد.

پکن به‌خاطر معماری مدرنش شناخته شده است، این شهر در ساختمانی بزرگ شبیه به لانه پرنده (استادیوم ملی پکن) میزبان جشنواره‌های تابستانی سال 2008 بود. رشد و توسعه سریع این شهر شاهکاری از ارتقای چین به‌عنوان قدرت جهانی است.

زبان رسمی چین، چینی ماندارین که با نام پوتونگ‌هوا هم شناخته می‌شود است؛ این زبان بیشترین تعداد صحبت کننده در جهان را دارد؛ یعنی بیش از یک میلیارد نفر در جهان به زبان ماندارین صحبت می‌کنند.

ماندارین یکی از چندین گویش زبان چینی است که در آموزش‌وپرورش، رسانه‌ها و مکان‌های رسمی در سراسر کشور استفاده می‌شود.

علاوه بر ماندارین چندین زبان و گویش دیگر هم در چین استفاده می‌شود که می‌توان به کانتونی، شانگهای، مین، جین و هاکا که نماینده تنوع فرهنگی و قومی در این کشور هستند اشاره کرد. همچنین زبان انگلیسی هم در مدارس چین تدریس می‌شود و در کسب‌وکار و گردشگری توسط مردم استفاده می‌شود.

در سال 2023 جمعیت چین حدود 1.43 میلیارد نفر تخمین زده می‌شود که این تعداد چین را به پرجمعیت‌ترین کشور جهان تبدیل کرده است.

این جمعیت حدود 17.72 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد؛ چگالی جمعیت در چین حدود 152 نفر در هر کیلومترمربع است!

جمعیت شهرنشین این کشور در سال 2023 حدود 926 میلیون نفر تخمین زده شده است که حدود 65 درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌دهد.

میانگین سن در چین 39 سال است که دولت این کشور در تلاش برای جوان‌سازی جمعیت این کشور است.

جمعیت چین بر اقتصاد، سیاست و فرهنگ در جهان تأثیر زیادی داشته و همچنان در حال تأثیرگذاری بر آینده جهان است.

چین بیش از حدود 9.6 میلیون کیلومترمربع را در کره زمین اشغال کرده و بزرگ‌تر از کشورهایی مثل ایالات متحده و آفریقا است. طبیعت گسترده چین بسیار متنوع است و از کوهستان‌های هیمالیا در جنوب شروع شده و تا بیابان‌های گوبی و تاکلاماکان در شمال ادامه پیدا می‌کند.

همچنین در این کشور رودخانه یانگ تسه بلندترین رود آسیا قرار دارد که بیش از 6300 کیلومتر می‌باشد؛ تنوع جغرافیایی چین به تنوع زیست‌توده‌های غنی آن کمک کرده و در حال حاضر هزاران گونه گیاهی و حیوانی در آن زندگی وجود دارد.

اقتصاد چین دومین اقتصاد بزرگ در جهان است که یک اقتصاد بازاری اجتماعی مخلوط می‌باشد که با مالکیت دولتی در بخش‌های حیاتی اقتصاد و غلبه بخش خصوصی در سایر حوزه‌ها در حال فعالیت است.

این کشور بزرگ‌ترین اقتصاد جهان از نظر قدرت خرید را دارد و یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان کالا در جهان محسوب می‌شود.

اقتصاد چین بسیار متنوع است و صنایع مختلفی در اقتصاد این کشور در حال فعالیت هستند؛ تولید دلیل اصلی رشد اقتصادی چین بوده و این کشور را به بزرگ‌ترین تولیدکننده کالا در جهان تبدیل کرده است. همچنین چین در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله ارتباطات و الکترونیک در جهان رهبری می‌کند.

علاوه بر تولید و فناوری بخش‌های مهم دیگر در اقتصاد چین شامل املاک و مستغلات، خرده‌فروشی، معدن‌کاوی و کشاورزی است. این کشور بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده محصولات کشاورزی جهان است و یکی از تأمین‌کنندگان مهم محصولاتی مثل برنج، گندم، سیب‌زمینی، ذرت، بادام‌زمینی، چای، جو، سیب، پنبه، دانه‌های روغنی، گوشت خوک و ماهی در جهان است.

با وجود رشد اقتصادی سریع، چین با چالش‌های زیادی روبه‌رو است، از جمله این چالش‌ها می‌توان به افزایش نابرابر درآمد و مسائل محیط‌زیستی مرتبط با صنعت‌کاری اشاره کرد.

واحد پول رسمی چین رنمینبی (RMB) است که واحد پایه آن یوان (¥) می‌باشد؛ عبارت رنمینبی به انگلیسی به معنای ارز مردم است.

یوان در انواع اسکناس و سکه‌ها به کار می‌رود؛ اسکناس‌ها شامل ¥1، ¥5، ¥10، ¥20، ¥50 و ¥100 و سکه‌ها شامل ¥0.1، ¥0.5 و ¥1 می‌شوند.

ارزش یوان چین نسبت به سایر ارزها مثل دلار آمریکا و ریال ایران متغیر است؛ در سال 2023 یک دلار آمریکا به طور تقریبی معادل 6.5 یوان چین است.

بااین‌حال ریال ایران تورم قابل‌توجهی داشته و یک یوان چینی تقریباً معادل 6800 تومان است؛ این نرخ‌ها به دلیل عوامل زیادی مثل سیاست‌های اقتصادی و رویدادهای جهانی تغییر می‌کنند.

در ادامه ده حقیقت جالب درباره کشور چین را برای شما آماده کرده‌ایم که بهتر است با آنها آشنا شوید:

 1. خطوط راه‌آهن چین: اگر تمام خطوط راه‌آهن چین را به هم وصل کنید، می‌توانند دو بار دور کره زمین را دور بزند!
 2. سال نو چینی: این جشن به مدت ۱۵ روز طول می‌کشد و بزرگ‌ترین تعطیلات در چین است. جالب است بدانید که سال نو چینی محبوب‌تر از کریسمس است!
 3. حیوان سال: هر سال در چین به نام یکی از ۱۲ حیوان زودیاک چینی مثل موش، گاو، ببر، خرگوش، اژدها، مار، اسب، بز، میمون، خروس، سگ و خوک نام‌گذاری می‌شود. حتی شما می‌توانید حیوان سال تولد خود را در طالع‌بینی چینی ببینید!
 4. آسانسور بایلونگ: این آسانسور در منطقه وولینگ یوان ژانگ جیاجی چین، تا ارتفاع ۳۰۰ متری در لبه صخره حرکت می‌کند. این بزرگ‌ترین و بلند‌ترین آسانسور فضای باز جهان است.
 5. مناطق یونسکو: چین به همراه ایتالیا بیشترین تعداد مناطق ثبت شده در یونسکو در جهان را دارد.
 6. یک منطقه زمانی: با وجود اندازه‌بزرگ این کشور، چین به طرز عجیبی تنها یک منطقه زمانی دارد و همه از زمان رسمی بیجینگ استفاده می‌کنند.
 7. پانداها: تمامی پانداهای جهان متعلق به چین هستند به‌استثنای دو تا! تنها دو پاندایی که متعلق به چین نیستند در باغ‌وحش چاپولتپک در شهر مکزیکوسیتی کشور مکزیک زندگی می‌کنند.
 8. بستنی: بستنی در چین حدود 4000 سال پیش کشف شد؛ مردم چین با ترکیب شیر، مخلوط برنجی و برف این دسر خوشمزه را ایجاد کردند.
 9. فوتبال: اطلاعات اولیه درباره این ورزش 2200 سال پیش در چین ثبت شده؛ مردم باستان چین اولین توپ فوتبال جهان را از چرم ساختند.
 10. آسمان‌خراش‌ها: چین هر پنج‌روز یک آسمان‌خراش جدید بنا می‌کند؛ در یک سال حداقل 73 ساختمان آسمان‌خراش جدید در چین ساخته می‌شود.

هزینه زندگی در چین

چین، پرجمعیت‌ترین کشور جهان، ترکیب منحصربه‌فردی از سنت‌های باستانی و فناوری روز می‌باشد؛ اما هزینه زندگی در این کشور بزرگ و متنوع چقدر است؟ در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به چین درباره هزینه زندگی در چین بیشتر برای شما صحبت خواهیم کرد.

زندگی در چین نسبت به کشورهای غربی بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ برای یک خانواده چهارنفره هزینه ماهیانه بدون احتساب اجاره مسکن حدود 7000 یوان معادل $977 است.

این هزینه‌ها شامل خرید مواد غذایی، حمل‌ونقل، خدمات رفاهی و فعالیت‌های تفریحی می‌شود؛ مواد غذایی در چین بسیار مقرون‌به‌صرفه است؛ مثلاً یک قرص نان تازه حدود 11.27 یوان ($1.57) و یک شانه تخم‌مرغ با قیمت 13.11 یوان ($1.83) فروخته می‌شود.

برای یک فرد مجرد هزینه زندگی در چین بدون اجاره تقریباً 2500 یوان معادل $349 در ماه است. این هزینه‌ها شامل مواردی از جمله مواد غذایی، قبوض، حمل‌ونقل و فعالیت‌های تفریحی می‌شود.

خرید غذا در یک رستوران در چین بسیار مقرون‌به‌صرفه است، هزینه یک وعده‌غذایی در یک رستوران ارزان در این کشور حدود 25 یوان ($3.49) می‌باشد.

اگر هزینه زندگی بین چین و ایالات متحده بدون درنظرگرفتن اجاره مقایسه کنیم، چین حدود 38.78 درصد ارزان‌تر از آمریکا است.

اما نسبت به ایران کشور چین کمی گران‌تر است؛ قیمت‌های مصرف‌کننده در ایران بدون درنظرگرفتن هزینه اجاره منزل حدود 23.0 درصد کمتر از چین است؛ بااین‌حال لازم به ذکر است که قدرت خرید در ایران 63.5 درصد کمتر از چین می‌باشد.

هزینه اجاره در چین به طور قابل‌توجهی کمتر از آمریکا می‌باشد، به طور میانگین هزینه اجاره در چین حدود 46.61 درصد کمتر از ایالات متحده آمریکا است.

اما در مقایسه با ایران، چین کشور گران‌تری در زمینه مسکن حساب می‌شود؛ قیمت‌های اجاره مسکن در ایران حدود 31.6 درصد کمتر از چین است.

در نتیجه هزینه‌های زندگی در چین مناسب است مخصوصاً اگر آن را با کشورهایی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی مقایسه کنید.

در ادامه جدولی از قیمت اقلام در چین به دلار را برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید برخی از هزینه‌های زندگی در این کشور را مقایسه کنید.

هزینه زندگی در چین

همچنین اگر قصد دارید تا هزینه اقلام و خدمات بیشتری را مشاهده کنید پیشنهاد می‌کنیم به این وب‌سایت مراجعه کرده و لیست کاملی از هزینه‌ها را مشاهده کنید.

درباره چین بیشتر بدانید

چین ساختار سیاسی منحصربه‌فردی دارد که یک جمهوری اشتراکی تحت رهبری یک حزب واحد، حزب کمونیست چین (CPC)، مدیریت می‌شود.

CPC به‌عنوان اصلی‌ترین حزب سیاسی در چین عمل می‌کند و قدرت و اختیار کامل را بر تصمیم‌گیری‌ها و عملکرد‌های دولت و کشور در اختیار دارد.

مجلس ملی مردم (NPC) بالاترین نهاد قدرت دولتی مسئول انتخاب رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور است. همچنین  NPC اختیار تغییر قانون اساسی و نظارت بر عملکرد دولت را دارد.

تاریخچه غنی، فرهنگ متنوع و مناظر زیبا در چین باعث شده‌اند که این کشور در بخش گردشگری جهان نقش مهمی ایفا کند؛ طبق گزارش سازمان گردشگری جهانی، چین به‌عنوان سومین کشور پربازدید جهان بیش از 62.9 میلیون گردشگر بین‌المللی را به خود جذب کرده است.

دیوار بزرگ چین، شهر ممنوعه، لشکر سفالین و کوهستان‌های زیبای کارستی در گویلین تنها بعضی از جاذبه‌هایی هستند که هر سال میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

چین مهره مهمی در تجارت جهانی است و به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور صادرکننده و دومین کشور واردکننده جهان شناخته می‌شود؛ در سال 2020 صادرات چین به مبلغ 2.59 تریلیون دلار بوده، درحالی‌که واردات این کشور به 2.06 تریلیون دلار رسیده است. 

اصلی‌ترین صادرات چین شامل ماشین‌آلات برقی، کامپیوترها، مبلمان، پوشاک و تجهیزات پزشکی است؛ همچنین اصلی‌ترین واردات چین شامل ماشین‌آلات، سوخت‌های معدنی شامل نفت، مواد اولیه و زغال‌سنگ و خاک‌ می‌شود.

چین دومین اقتصاد بزرگ جهان است که در کنار اقتصاد ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است؛ طبق آمارهای منتشر شده تولید ناخالص داخلی (GDP) چین حدود 15.42 تریلیون دلار بوده.

رشد اقتصادی این کشور در چند دهه اخیر بسیار چشمگیر بوده است که علت آن ترکیبی از عواملی مثل سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در زیرساخت‌ها، نیروی کار زیاد و تمرکز استراتژیک بر صنایع تولید و صادرات می‌باشد.

بازار کار چین پویا و پرجنب‌وجوش است و این کشور در زمینه اشتغال عملکرد بسیار موفقی داشته؛ طبق گزارش‌ها رتبه چین در زمینه اشتغال از 25 به 18 ارتقا یافته است و در بین 63 اقتصاد اصلی جهان عملکرد آن در اشتغال در بالاترین سطح قرار دارد.

کیفیت خدمات بهداشتی در چین بین مناطق شهری و روستایی به‌شدت متفاوت است؛ در شهرهای بزرگ امکانات بهداشتی باکیفیت بالا و تجهیزات به‌روز ارائه می‌شود.

اما در مناطق روستایی امکانات بهداشتی با کمبود مواجه است؛ بااین‌حال چین به طور قابل‌توجهی در بهبود سیستم بهداشتی خود پیشرفت کرده و به دنبال پیشرفت در این زمینه می‌باشد.

چین میزبان چندین شهر بزرگ است که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به چین چند شهر بزرگ این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

پکن پایتخت چین به دلیل تاریخ غنی و میراث‌فرهنگی‌اش شناخته شده است. همچنین شانگهای به‌عنوان یک مرکز مالی در جهان با جاده‌های شگفت‌انگیز معروف است.

گوانگژو یک بندر و مرکز حمل‌ونقل مهم است که به‌خاطر محیط کسب‌وکار پویا شناخته می‌شود. شنژن به‌عنوان یک مرکز فناوری مهم محل توسعه بسیاری از شرکت‌های فناوری برتر در جهان است.

دیگر شهرهای اصلی چین شامل تیانجین، چونگ‌کینگ، نانجینگ، ووهان، هانگ‌ژو و چنگدو هستند.

مردم چین در زمینه‌های مختلفی از کشاورزی و تولید تا فناوری و خدمات مشغول به کار هستند. دولت نقش مهمی در ایجاد شغل به‌ویژه در بخش خدمات عمومی و شرکت‌های دولتی ایفا می‌کند؛ اما با تسریع توسعه بخش خصوصی بیشتر چینی‌ها در شرکت‌های خصوصی شغل پیدا می‌کنند.

در سال‌های اخیر برخی شغل‌ها در چین محبوب بیشتری پیدا کردند که به‌عنوان‌مثال می‌توان به صنعت فناوری اطلاعات (IT) اشاره کرد که تقاضا قابل‌توجهی برای افراد حرفه‌ای داشته است.

شغل‌های بخش مالی مثل بانکداری و بیمه هم در این کشور محبوب هستند؛ آموزش به‌ویژه تدریس انگلیسی یک حوزه دیگر با تقاضای بالا برای افراد متخصص است. همچنین شغل‌های فروش و بازاریابی، مهندسی و بهداشت هم در میان چینی‌ها تقاضای بالایی دارند.

ایرانیان در طول دوره‌های مختلف تاریخ چین در این کشور زندگی کرده و بافرهنگ و جامعه آن آشنا هستند؛ به‌عنوان‌مثال یک روستا در استان ژجیانگ به نام هانگژو با تاریخچه‌ای به مدت 600 سال ساکنان ایرانی‌ها دارد؛ اما تعداد دقیق ایرانیانی که در حال حاضر در چین زندگی می‌کنند مشخص نیست.

طی تاریخ ایرانیان در زمینه‌های مختلفی در چین مشغول به کار بودند؛ درگذشته ایرانیان به‌عنوان بازرگانان، دیپلمات‌ها و موسیقی‌دانان در چین حضور داشتند و در حال حاضر اکثر ایرانیان به‌عنوان تجار و کارمندان بخش فناوری در چین مشغول به کار هستند.

مزایا و معایب زندگی در چین

مزایا زندگی در چین

 1. غذاهای بی‌نظیر: بر خلاف تصور چین یک مرکز فوق‌العاده برای تجربه غذاهای لذیذ است؛ چین دارای تنوع غذایی بسیار بالایی است که با هر طبع و سلیقه‌ای سازگار است.
 2. دستمزد بی‌نظیر: در حال حاضر درخواست استاد زبان انگلیسی به‌قدری زیاد است که مدارس و مؤسسات دستمزدهای بسیار جذابی را پیشنهاد می‌دهند.
 3. فرصت‌های شغلی: در چین فرصت‌های شغلی زیادی برای پیشرفت افراد حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف بیشتر از هر جای دیگری در جهان وجود دارد.
 4. کیفیت بالا و هزینه کم: زندگی در چین حتی در شهرهای بزرگ در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، استرالیا و نیوزیلند ارزان‌تر است.
 5. تنوع فرهنگی: اگر علاقه‌مند به تجربه فرهنگ، تاریخ و تکنولوژی روز هستید چین بهترین گزینه برای شما خواهد بود.
 6. مردم مهمان‌نواز: چینی‌ها در ذات مردمانی مهمان‌نواز و مهربان هستند، این موضوع را می‌توان از سبک زندگی مردم این کشور متوجه شد.
 7. زندگی هیجان‌انگیز در شهرهای بزرگ: چین در کنار شهرهای بزرگ و مدرن دارای روستا‌های آرام و زیبا است، شما می‌توانید هر سبک زندگی را در این کشور تجربه کنید.

معایب زندگی در چین

 1. طعم متفاوت مواد خوراکی: خوراکی‌های غربی زیادی در چین وجود دارد؛ اما این خوراکی‌ها کمتر مزه واقعی خود را می‌دهند.
 2. بار کاری زیاد: چین در ذات کشوری اقتصادی است که مردم آن بیشتر اوقات خود را مشغول به کار هستند پس برای رسیدن به موفقیت مالی در چین باید سخت‌کار کنید.
 3. شوک فرهنگی: چین فرهنگ متفاوتی دارد و شما در روزهای اول رفتارهای عجیبی مثل بیرون انداختن استخوان‌های مرغ در کف رستوران‌های شیک را به‌وفور مشاهده می‌کنید.
 4. محدودیت‌های اینترنت: مانند ایران دسترسی به برخی پلتفرم‌ها در چین محدود است؛ اما با استفاده از VPN ‌های پایدار می‌توانید این مشکل را حل کنید.
 5. آلودگی: چین تلاش‌های زیادی برای مقابله با آلودگی کرده؛ اما هنوز هم در شهرهای بزرگ این مشکل دیده می‌شود.

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان، به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران تبدیل شده؛ با تاریخ و فرهنگ زیبا، رشد اقتصادی سریع و فرصت‌های فراوان نمی‌توانیم انکار کنیم که بسیاری از مردم جان می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند.

اما باید بدانید که مهاجرت به چین فرایند ساده‌ای نیست؛ این فرایند شامل درک قوانین مهاجرتی چین، روش‌های مختلف مهاجرت و قوانین تابعیت این کشور است.

در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به چین به موضوعات مهم برای زندگی در این کشور می‌پردازیم و یک راهنمای جامع را برای مهاجرت به چین به شما ارائه خواهیم داد.

چین سیاست مهاجرتی سختی دارد؛ اما مهاجرت به این کشور کار غیرممکنی نیست؛ چین انواع مختلفی از ویزاها را ارائه می‌دهد که شامل ویزا کاری، ویزا دانشجویی ویزا سرمایه‌گذاری و ویزا ازدواج است.

اما به‌دست‌آوردن اقامت دائم یا شهروندی چین که با عنوان گرین کارت چین شناخته می‌شود فرایند پیچیده‌تری دارد. دولت چین تلاش‌های زیادی برای آسان‌کردن فرایند مهاجرت برای افراد حرفه‌ای که می‌توانند به توسعه کشور کمک کنند انجام داده است.

روش‌های مهاجرت به چین

 • مهاجرت به چین از طریق کار: افراد خارجی می‌توانند برای ویزای کاری که به‌عنوان ویزای Z شناخته می‌شود درخواست دهند؛ برای اینکه واجد شرایط اخذ این نوع ویزا باشید باید یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای چینی داشته باشید.
 • مهاجرت به چین از طریق تحصیل: دانشجویان خارجی می‌توانند برای ویزای X در چین درخواست دهند؛ پس از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های چین می‌توانید وضعیت ویزای خود را به ویزای کاری تغییر داده و در این کشور مشغول به کار و زندگی شوید.
 • مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاران خارجی که میزان قابل‌توجهی سرمایه را در چین سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست خود را ارسال کنند.
 • مهاجرت به چین از طریق ازدواج: افراد خارجی که با یک شهروند چینی یا کسی که در چین اقامت دائم دارد ازدواج کنند می‌توانند در این کشور زندگی کرده و پس از مدتی درخواست شهروندی خود را ارسال کنند.

قوانین اخذ تابعیت کشور چین

افرادی که برای 5 سال در چین کار کنند و به توسعه کشور کمک مؤثری کرده باشند، می‌توانند برای اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور درخواست کنند.

دقت کنید که برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی در چین باید در طول مدت اقامت خود بیمه و مالیات خود را پرداخت کرده باشید.

دانشجویانی که از یک دانشگاه چینی فارغ‌التحصیل شده‌اند و برای 5 سال در چین کار کرده‌اند می‌توانند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت درخواست دهند؛ دانشجویان باید سوابق تحصیلی خوب داشته باشند و در زمینه مطالعات کمک قابل‌توجهی کرده باشند.

سرمایه‌گذاران خارجی که سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی را در چین به مدت 3 سال سرمایه‌گذاری کرده و به توسعه اقتصادی این کشور کمک کرده‌اند می‌توانند برای اقامت دائم درخواست ارسال کنند؛ میزان دقیق سرمایه‌گذاری موردنیاز توسط دولت چین تعیین می‌شود که در ادامه مقاله به آن خواهیم پرداخت.

افرادی که با یک شهروند چینی یا فردی با اقامت دائم در چین ازدواج کنند می‌توانند بعد از مدت 5 برای تابعیت چین اقدام کنند؛ دقت کنید که یکی از موارد ضروری در این روش مهاجرت این است که شما باید حداقل 9 ماه با همسر خود در چین زندگی کرده باشید.

کودکانی که در چین به دنیا می‌آیند والدینشان شهروند یا مقیم چین هستند به طور خودکار تابعیت چینی از طریق تولد به دست می‌آورند.

علاوه بر موارد گفته شده برخی شرایط عمومی برای اخذ تابعیت چین وجود دارد که باید از آنها باخبر باشید. در ادامه برخی از این شرایط را برای شما بازگو خواهیم کرد.

فرد درخواست‌دهنده نباید هیچ سوءپیشینه‌ای در پرونده خود داشته باشید. همچنین پرداخت مالیات و بیمه در سال‌های اقامت در چین الزامی است.

شما در زمان ارسال درخواست تابعیت باید به زبان رسمی این کشور کاملاً مسلط شده باشید و با تاریخ و فرهنگ مردم چین ادغام بشوید.

این شرایط برای هر روش مهاجرتی الزامی است پس در زمان اقدام برای تابعیت حتماً موارد گفته شده را در نظر بگیرید.

سایت اداره مهاجرت چین

برای اطلاع از آخرین قوانین مهاجرت به چین بهتر است این اطلاعات را از وب‌سایت اداره مهاجرت چین دریافت کنید. آدرس وب‌سایت اداره مهاجرت چین را در ادامه برای شما قرار می‌دهیم.

en.nia.gov.cn

جایگاه پاسپورت چین

جایگاه پاسپورت چین

پاسپورت چین نمادی از جایگاه عالی این کشور در جهان است و باعث جابه‌جایی آسان صاحبان این گذرنامه در دنیا می‌شود. در این بخش از مقاله بهترین شرکت مهاجرت به چین به قدرت گذرنامه این کشور، رتبه جهانی آن و آزادی‌های سفری که دارد می‌پردازیم.

پاسپورت چین رتبه 61 در جهان را دارد، این گذرنامه قدرت و اعتبار خوبی دارد که باعث می‌شود تا صاحبانش به تعداد زیادی از کشورهای جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

این رتبه نمایانگر روابط بین‌المللی و توافقات میان کشورهاست که نشان‌دهنده تلاش‌های دیپلماتیک و جایگاه جهانی کشور است؛ هر چه رتبه قدرت گذرنامه بالاتر باشد صاحب پاسپورت بیشترین آزادی سفر را تجربه می‌کند.

امتیاز تردد پاسپورت چین 84 می‌باشد، این امتیاز نشان‌دهنده تعداد کشورهایی است که دارنده پاسپورت چین می‌تواند بدون نیاز به ویزا یا با ویزای مسافرتی به آنها سفر کند.

شهروندان چین می‌توانند به 34 کشور بدون نیاز به ویزا سفر کنند؛ این کشورها شامل ایران، امارات، ازبکستان، صربستان، بلاروس، ارمنستان و … می‌شود.

این دسترسی بدون نیاز به ویزا سفری آسان با مشکلات کمتر به کشورهای ذکر شده را برای صاحبان ویزا فراهم می‌کند.

همچنین علاوه بر این کشورها 50 کشور برای شهروندان چین ویزا مسافرتی صادر می‌کند؛ برخی از این کشورها شامل آذربایجان، اندونزی، مالزی، قطر، ترکیه و … می‌شوند.

60 کشور با جایگاه پاسپورت بالاتر از چین وجود دارد؛ برخی از این کشورها آلمان، سوئد و سنگاپور می‌باشد که گذرنامه‌های آنها دسترسی بدون ویزا یا با ویزا مسافرتی به بیش از ۱۵۰ کشور را ارائه می‌دهد.

این کشورها روابط بین‌المللی قوی دارند که به شهروندانشان اجازه می‌دهد بدون محدودیت به تعداد زیادی کشور سفر کنند و از آزادی سفر بالایی برخوردار باشند.

از سوی دیگر چندین کشور با رتبه پاسپورت پایین‌تر از چین وجود دارند؛ برخی از این کشورها شامل ایران، افغانستان و عراق است که پاسپورت آنها آزادی سفر محدودی دارد.

هزینه مهاجرت به چین

مهاجرت به چین از هر روشی که باشد هزینه‌های خاص خود را دارد؛ هزینهٔ ویزای چین بسته به نوع و مدت‌زمان آن متفاوت است، اما به‌طورکلی بین ۱۴۰ تا ۱۵۰ دلار قرار دارد.

هزینه گفته شده تنها برای صدور ویزا می‌باشد و سایر هزینه‌های مهم مثل هزینه بلیط هواپیما، هزینه‌های زندگی و … را شامل نمی‌شود.

علاوه بر هزینه ویزا شما باید یک سری هزینه جانبی مثل بیمه، معاینات پزشکی، وکیل مهاجرت و … را بپردازید که این هزینه‌ها باید به‌روز محاسبه شوند.

همان‌طور که گفتیم هزینه مهاجرت به چین بسته به روش مهاجرتی شما متفاوت است، مثلاً برای تحصیل در چین شما باید هزینه‌ای بابت تحصیلات در دانشگاه‌های چینی بپردازید که در دیگر روش‌های مهاجرت این هزینه محاسبه نمی‌شود.

یا در مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به چین شما باید مبلغ هنگفتی را بابت سرمایه‌گذاری در این کشور بپردازید! پس حتماً قبل از محاسبه هزینه‌های خود روش مهاجرتی را مشخص کنید.

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت به چین از طریق کار

چین با اقتصاد پر رونق و بازار کار متنوع به گزینهٔ محبوبی برای افراد متخصص که به رشد در شغل خود علاقه‌مند هستند تبدیل شده.

دولت چین تابه‌حال قدم‌های مهمی برای ساده‌سازی فرایند استخدام کارگران و کارمندان خارجی برداشته؛ اما بهتر است که فرایند و عوامل مؤثر در موفقیت مهاجرت کاری به چین را بدانید.

چین فرصت‌های شغلی زیادی را ارائه می‌دهد که از تدریس زبان انگلیسی تا کار در صنعت فناوری می‌توان شغل‌های زیادی در این کشور یافت.

این کشور به نیاز زیادی به نیرو‌های متخصص خارجی دارد و در همین راستا دولت چین سیاست‌هایی را اجرا کرده تا متخصصین خارجی را جذب کند. این سیاست‌ها فرایند درخواست ویزای کار را ساده‌تر کرده و در حال حاضر بیشتر متقاضیان می‌توانند به‌صورت آنلاین برای مهاجرت کاری اقدام کنند.

کارکردن در چین می‌تواند تجربه‌ای منحصربه‌فرد و جدید باشد؛ فرهنگ کاری در چین به‌خاطر سطح بالای انضباط و احترام به سلسله‌مراتب شناخته شده است.

هفته کاری در چین طولانی‌تر از آنچه که شما معمولاً به آن عادت دارید است و بسیاری از کسب‌وکارها شش روز در هفته فعالیت مستمر دارند.

قبل از اینکه بتوانید در چین مشغول به کار شوید باید ویزای کاری موردنظر خود را اخذ کنید، در چین سه نوع ویزای کاری وجود دارد:

 • ویزای Z: این نوع ویزای کاری بیشترین درخواست در چین را دارد؛ ویزای Z برای کارمندان و کارگرانی که در چین استخدام شده‌اند اختصاص داده می‌شود.
 • ویزای R: این ویزا برای افراد بااستعداد و حرفه‌ای که در شغل خود رده‌بالایی دارند که در چین به تعداد محدود مورد تقاضا هستند صادر می‌شود.
 • ویزای M: این ویزا برای فعالیت‌های تجاری است و برای استخدام‌های موقت می‌باشد. ویزا M برای مدت 60 الی 90 روز صادر می‌شود.

این سه مورد متداول‌ترین ویزاهای کاری چین است، هر کدام از این ویزاها نیازمندی و روند خاص خود را دارد پس بهتر است قبل از انتخاب هر یک از آنها تحقیق کنید و سپس با مشاورین بهترین شرکت مهاجرت به چین مشاوره‌ای داشته باشید.

مراحل درخواست ویزا کاری چین

برای درخواست ویزا کاری در چین شما باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا توسط یک کارفرما چینی تأیید شوید و قرارداد کاری منعقد کنید و سپس درخواست ویزا کاری را به‌صورت آنلاین از محل اقامت خود ارسال کنید

در ادامه به سفارت چین در کشور خود مراجعه کنید و درخواست ویزای Z را بدهید، پس از آن باید منتظر صدور کارت ویزا کاری خود باشید.

پس از صدور ویزا موقت با هواپیما به چین سفرکرده و هویت خود را در دفتر پلیس محلی چین ثبت کنید؛ سپس برای معاینات پزشکی به محل موردنظر بروید.

پس از دریافت تأییدیه پزشکی ویزا کاری برای شما صادر شده و می‌توانید در کشور چین مشغول به کار شوید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به چین

برای درخواست ویزای کاری در چین شما نیاز به مدارک زیر دارید:

 • پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
 • پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای چینی
 • مدارک هویتی
 • گواهی عدم سو پیشینه

حتماً به‌خاطر داشته باشید که فرایند مهاجرت پیچیده است و ممکن است بسته به شرایط شما مدارک بیشتری موردنیاز باشد. 

لیست شغل‌های موردنیاز در چین

چین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان فرصت‌های شغلی زیادی را در صنایع مختلف ارائه می‌دهد؛ تقاضا برای نیرو متخصص در صنایع فناوری، مالی و آموزش بسیار بالا است.

آموزش: تقاضای معلمان زبان انگلیسی در چین بسیار بالاست که باعث شده تا این شغل به گزینهٔ محبوب برای بسیاری از مهاجران تبدیل شود؛ مؤسسات دولتی و مؤسسات خصوصی در طول سال همیشه به دنبال متخصصان زبان هستند.

فناوری: صنعت فناوری در چین در حال رونق است، شغل‌های مرتبط با توسعه نرم‌افزار، علوم داده و هوش مصنوعی بسیار پر تقاضا هستند.

مالی: همان‌طور که اقتصاد چین به رشد خود ادامه می‌دهد شغل‌های بخش مالی هم رونق پیدا می‌کند؛ شغل‌هایی که در حوزه‌های مالی تقاضای زیادی دارند شامل بانکداری، سرمایه‌گذاری و تحلیل مالی می‌شوند.

مهندسی: با پروژه‌های بنیادی که در چین در حال اجراست و توسعهٔ مستمر این کشور، نیاز به مهندسان با هر نوع تخصصی بسیار بالا است.

سلامتی: با جمعیتی که به‌سرعت پیر می‌شود افراد متخصص که در زمینه مراقبت سالمندان فعالیت می‌کنند به‌راحتی می‌توانند صاحب شغل شوند.

مالیات‌بردرآمد شخصی در چین

در چین مالیات درآمد شخصی به‌صورت پیش‌رونده است و نرخ‌ آن از ۳٪ تا ۴۵٪ متغیر است؛ این مالیات‌بردرآمد برای ساکنانی که بیش از ۱۸۳ روز در سال مالی در چین زندگی می‌کنند اجرا می‌شود. ساکنان غیرمحلی فقط بر درآمد خود در چین مالیات می‌پردازند.

بهتر است بدانید که از ژانویه ۲۰۱۹، چین قانون مالیات‌بردرآمد فردی (IIT) جدیدی را اجرا کرده است؛ قانون جدید شاخص‌های مالیاتی و کسره‌های اضافی را دارد و برای کارگران خارجی مزایای کسر مالیاتی اضافی را ارائه می‌دهد.

درآمد متوسط در چین

در سال ۲۰۲۳ میانگین حقوق در چین حدود ۳۵۱٬۶۰۰ یوان یا ۴۹٬۲۰۰ دلار آمریکا در سال است؛ بااین‌حال حقوق  به توجه به صنعت فعالیت، محل زندگی و تجربه و تخصص شخص بسیار متفاوت است.

شهرهای بزرگ مانند بیجینگ و شانگهای به‌طورکلی حقوق بالاتری نسبت به شهرهای کوچک و مناطق روستایی ارائه می‌دهند؛ به‌عنوان‌مثال در صنعت فناوری یک مهندس نرم‌افزار می‌تواند در این شهرها متوسط حقوق ۳۰۰٬۰۰۰ تا ۶۰۰٬۰۰۰ یوان در سال را دریافت کند.

همچنین کشور چین هزینه زندگی کمتری نسبت به بسیاری از کشورهای غربی دارد، درست است که متوسط حقوق به نظر پایین است؛ اما قدرت خرید شما به دلیل هزینه‌های زندگی پایین بالاتر می‌باشد.

نرخ بیکاری در چین

نرخ بیکاری در چین

چشم‌انداز اقتصادی چین بسیار روشن است و درک نرخ بیکاری این کشور برای هر کسی که تصمیم به مهاجرت برای کار را دارد بسیار مهم است.

در سال ۲۰۲۳ نرخ بیکاری چین حدود ۵٫۲٪ است که یکی از پایین‌ترین سطوح ثبت شده در ماه‌های اخیر است؛ این عدد نشان‌دهنده بازار کار قوی چین و فرصت‌های شغلی فراوان می‌باشد.

نرخ بیکاری در انواع گروه‌های سنی متغیر است؛ به‌عنوان‌مثال نرخ بیکاری برای سنین ۲۵ تا ۵۹ سال در سال 2023 در ۴٫۱٪ ثابت ماند، درحالی‌که نرخ برای کسانی که ۱۶ تا ۲۴ساله هستند با افزایش کم به سطح ۲۱٫۳٪ رسیده است.

در مجموع اگرچه نرخ بیکاری در چین نسبتاً کم است؛ اما مهاجران باید از نرخ‌ها در گروه‌های سنی مختلف آگاه باشند، با برنامه‌ریزی مناسب و درک بازار کار چین می‌توانید به‌راحتی به این کشور مهاجرت کنید.

همچنین اگر قصد دارید تا بیشتر درباره نرخ‌های اقتصادی کشور چین بدانید پیشنهاد می‌کنیم از طریق این وب‌سایت اطلاعات موردنظر خود را دریافت کنید.

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

چین بزرگ‌ترین کشور دنیا از نظر جمعیت به‌سرعت به یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است؛ تاریخ جذاب، فرهنگ متنوع و رشد اقتصادی سریع، این کشور را گزینه‌ای جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. اما آیا می‌دانستید که با تحصیل در چین می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید؟

دولت چین دانشجویان بین‌المللی را برای اقامت در این کشور پس از فارغ‌التحصیلی تشویق می‌کند این کار بخشی از یک استراتژی بزرگ‌تر برای جذب استعدادهای جهانی و تقویت توسعه اقتصادی و فناوری کشور است.

دولت چین چندین سیاست را معرفی کرده‌ تا از تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کاری و در نهایت اقامت دائم مسیری آسان‌تر ایجاد کند.

تحصیل در چین فرصتی منحصربه‌فرد برای ادغام در فرهنگ و زبان چینی، کسب آموزش باکیفیت بالا و ایجاد شبکه افراد ارزشمند است. این عوامل می‌توانند شانس شما برای موفقیت در مهاجرت به چین را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

گام اول برای مهاجرت به چین از طریق تحصیل اخذ پذیرش در یک مؤسسه آموزشی چینی است؛ چین دارای تعداد زیادی دانشگاه جهانی و معتبر است که برنامه‌های گسترده‌ای را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

پس از دریافت نامه پذیرش از یک دانشگاه چینی می‌توانید برای گرفتن ویزای دانشجویی چینی که به‌عنوان ویزای X شناخته می‌شود اقدام کنید.

ویزای X به دودسته X1 و X2 تقسیم می‌شود، ویزای X1 برای دانشجویانی صادر می‌شود که قصد دارند بیش از شش ماه در چین تحصیل کنند؛ اما ویزای X2 برای کسانی می‌باشد که قصد تحصیل کمتر از شش ماه را دارند.

دارندگان ویزای X1 باید پس از ورود به چین در طول یک ماه برای اقامت موقت خود درخواست دهند، این مجوز می‌تواند به طور سالانه برای مدت دوره تحصیل شما تمدید شود.

بعد از فارغ‌التحصیلی دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ویزای کاری که به‌عنوان ویزای Z شناخته می‌شود درخواست دهند. برای اینکه واجد شرایط تبدیل ویزا باشید باید یک پیشنهاد کار از یک شرکت چینی دریافت کنید.

همچنین دولت چین یک دسته جدید از ویزا با نام ویزای R را برای استعدادهای خارجی معرفی کرده است که برای افراد بامهارت بالا طراحی شده؛ درباره این نوع ویزا در بخش مهاجرت به چین از طریق کار بیشتر توضیح داده‌ایم.

برای اینکه واجد شرایط برای مهاجرت به چین از طریق تحصیل باشید ابتدا باید الزامات پذیرش دانشگاه‌های چینی را برآورده کنید. این الزامات شامل مدرک دیپلم دبیرستان برای برنامه‌های کارشناسی و مدرک لیسانس برای برنامه‌های کارشناسی ارشد است. مهارت در زبان انگلیسی یا چینی نیز به‌عنوان زبان‌آموزش موردنیاز است.

برای درخواست ویزای دانشجویی باید نامه پذیرش و فرم JW201 یا JW202 که یک برنامه‌ریزی ویزای دانشجویی برای دانشجویان خارجی توسط دولت چین است را ارائه دهید.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 • مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی چین شامل:
 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از دانشگاه چینی در نسخه‌های اصلی و کپی
 • اصل و کپی فرم JW201 یا JW202
 • چند قطعه عکس 3 در 4 پاسپورتی
 • گواهی سلامت پزشکی

توجه داشته باشید که برخی الزامات خاص ممکن است بسته به نیاز سفارت یا کنسولگری چین  در کشور شما متغیر باشند، بنابراین بهتر است برای اطلاعات دقیق‌تر به سفارت چین در ایران مهاجرت کنید.

چین برنامه‌های کارشناسی متنوعی را در حوزه‌های مختلف مثل مهندسی، پزشکی، اقتصاد، کسب‌وکار، هنرها و علوم‌انسانی ارائه می‌دهد.

اکثر دانشگاه‌ها در چین دروس را به زبان چینی یا انگلیسی ارائه می‌دهند؛ مدت‌زمان برنامه‌های کارشناسی در چین معمولاً از 4 تا 5 سال است.

هزینه تحصیل در چین بسته به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی است؛ میانگین هزینه‌های شهریه برنامه‌های کارشناسی در چین از ۱۵٬۰۰۰ تا ۳۰٬۰۰۰ یوان در سال متغیر است. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است هزینه‌های بالاتری را به دلیل ارائه دروس به زبان انگلیسی درخواست کنند.

چین برنامه‌های کارشناسی ارشد را در حوزه‌های مختلفی ارائه می‌دهد؛ این برنامه‌ها معمولاً ۲ تا ۳ سال طول می‌کشند. بسیاری از دانشگاه‌ها در چین برنامه‌های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که برای دانشجویان بین‌المللی یک مزیت حساب می‌شود.

هزینه شهریه برنامه‌های کارشناسی ارشد در چین معمولاً از ۲۰٬۰۰۰ تا ۴۰٬۰۰۰ یوان در سال متغیر است. برخی از برنامه‌های تخصصی ممکن است هزینه‌های بالاتری داشته باشند.

چین محل تأسیسات پژوهشی برجسته‌ای در جهان است که این کشور را به یک انتخاب عالی برای کسانی که به دنبال تحصیلات در مقطع دکتری هستند تبدیل کرده است؛ مدت‌زمان برنامه‌های دکتری در چین معمولاً ۳ تا ۴ سال است.

هزینه شهریه برنامه‌های دکتری در چین معمولاً از ۳۰٬۰۰۰ تا ۵۰٬۰۰۰ یوان در سال متغیر است؛ بااین‌حال بسیاری از دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی دکتری برنامه‌های پژوهشی دارند که می‌تواند به‌صورت قابل‌توجهی شهریه آنها را کاهش دهد.

هزینه تحصیل و زندگی به‌عنوان یک دانشجو در چین

تحصیل در چین در مقایسه با مقاصد معروف تحصیلی کاملاً ارزان‌تر است. بااین‌حال هزینه زندگی نسبت به شهری که در آن زندگی می‌کنید متغیر است.

اگر به دنبال محاسبه هزینه‌های زندگی در چین هستید می‌توانید به بخش مربوطه در همین مقاله مراجعه کنید و لیست کال قیمت اقلام در چین را مشاهده کنید.

میانگین هزینه‌های زندگی دانشجویان در چین بین ۲٬۵۰۰ تا ۴٬۵۰۰ یوان در ماه متغیر است. این هزینه‌ها شامل اجاره منزل، خوردوخوراک، قبوض و سایر هزینه‌ها می‌باشد.

بیشتر دانشگاه‌ها در چین اقامتگاه‌های دانشجویی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند؛ هزینه خوابگاه دانشجویی معمولاً از ۱٬۰۰۰ تا ۲٬۵۰۰ یوان در ماه متغیر است. اجاره‌خانه به‌صورت مستقل گران‌تر است و قیمت آن بستگی به شهر، نوع خانه و … متغیر می‌باشد.

حق کار به‌عنوان یک دانشجو در چین

دانشجویان بین‌المللی در چین مجاز به کار پاره‌وقت در طول تحصیلات خود هستند؛ اما آنها باید یک مجوز کار از دفتر امنیت عمومی محلی کسب کنند.

شما به‌عنوان دانشجو می‌توانید به مدت 8 سال در هفته و 40 ساعت در ماه مشغول به کار شوید؛ این زمان در تعطیلات به 16 ساعت در هفته و 80 ساعت در ماه افزایش پیدا می‌کند.

بهترین دانشگاه‌ها در چین

چین محل بعضی از برترین دانشگاه‌های جهان است، این دانشگاه‌ها برنامه‌های متنوعی را ارائه می‌دهند و امکانات عالی برای پژوهش و یادگیری دارند.

لیست ده دانشگاه برتر در چین را در ادامه برای شما آماده کردیم تا قبل از تحصیل در این کشور برنامه‌ریزی خود را به‌درستی انجام بدهید.

 1. دانشگاه تسینگ‌هوا
 2. دانشگاه پکن
 3. دانشگاه فودان
 4. دانشگاه ژجیانگ
 5. دانشگاه جیائوتونگ شانگهای
 6. دانشگاه نانجینگ
 7. دانشگاه ووهان
 8. دانشگاه عادی بیجینگ
 9. دانشگاه تونگ‌جی
 10. دانشگاه شیامن

این دانشگاه‌ها نه‌تنها در چین بلکه در سراسر جهان شهرت خوبی دارند و برخی از آنها دارای جایگاه مناسبی در بین دانشگاه‌های برتر در جهان دارند.

مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری

چین دومین اقتصاد بزرگ در جهان فرصت‌های فراوانی را برای سرمایه‌گذاران جهانی ارائه می‌دهد؛ با رشد اقتصادی پرقدرت، بازار متنوع و موقعیت جغرافیایی استراتژیک، چین به منطقه‌ای تبدیل شده که بسیاری از افراد به فکر سرمایه‌گذاری در آن هستند.

اما فرایند سرمایه‌گذاری شامل چه چیز‌هایی می‌شود؟ مهم‌ترین مورد در این فرایند سرمایه‌گذاری مالی قابل‌توجه در اقتصاد چین است که می‌تواند در انواع مختلفی از جمله خرید ملک، ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوپا باشد.

به‌ازای سرمایه‌گذاری در چین سرمایه‌گذاران حق زندگی و کار در چین را دریافت می‌کنند و از حقوق و امتیازات مشابه با شهروندان چینی بهره‌مند می‌شوند.

اگرچه چشم‌انداز مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری ممکن است نگران‌کننده به نظر برسد؛ اما یک گزینه بسیار مناسب برای کسانی است که تمایل دارند یک تجارت تمام‌عیار را راه‌اندازی کنند؛ با برنامه و منابع مناسب می‌توانید تصمیمات درستی اخذ کنید که روند موفقیت‌آمیزی را در مسیر مهاجرت شما مهیا کند.

کسب اقامت در چین از طریق سرمایه‌گذاری نیاز به شرایط خاصی دارد؛ ابتدا و قبل از هر چیزی سرمایه‌گذار باید سرمایه‌گذاری مستقیم در یک کسب‌وکار سودآور و پایدار انجام دهد. این سرمایه‌گذاری باید به توسعه اقتصادی چین کمک کند و فرصت‌های شغلی متنوعی را ایجاد کند.

همچنین سرمایه‌گذار نباید سو پیشینه‌ای در سوابق خود داشته باشد؛ علاوه بر این شخص سرمایه‌گذار باید نشان دهد که تمکن مالی کافی برای ساپورت هزینه‌های زندگی خود و همراهانش را دارد.

سرمایه‌گذاری در چین با خرید ملک

سرمایه‌گذاری در املاک چین برای مهاجرت یک مسیر محبوب است؛ بازار املاک چین در طول سال‌های گذشته رشد پایداری داشته است که این موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران جذب حوزه املاک در چین بشوند.

بااین‌حال سرمایه‌گذاران خارجی باید از محدودیت‌های خاصی که در این روش وجود دارد آگاه باشند؛ به‌عنوان‌مثال افراد خارجی مجاز به داشتن تنها یک ملک مسکونی برای استفاده شخصی هستند و باید حداقل یک سال در چین زندگی کرده باشند تا بتوانند خریدی انجام دهند.

با وجود این محدودیت‌ها خرید املاک در چین می‌تواند یک معامله سودآور باشد؛ شهرهایی مانند شانگهای، بیجینگ و شنژن املاک ارزشمندی دارند که احتمالاً ارزش آنها افزایش پیدا می‌کند. علاوه بر این داشتن ملک در چین می‌تواند برنامه مهاجرت شما را به طور قابل‌توجهی برای مقامات جذاب‌تر کند.

سرمایه‌گذاری در چین از طریق ثبت شرکت

روش دیگر برای مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری ثبت یک شرکت است؛ این مسیر برای کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکار که می‌خواهند بیزینس خود را در بازار چین توسعه دهند بسیار مناسب است.

این فرایند شامل تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری خارجی (FIE) است که می‌تواند یک شرکت با مالکیت تماماً خارجی (WFOE)، یک شرکت مشترک (JV) یا یک دفتر نمایندگی (RO) باشد.

هر نوع FIE شرایط و مزایای خود را دارد، پس انتخاب بهترین نوع FIE برای اهداف کسب‌وکاری شما حیاتی است.

ثبت یک شرکت در چین می‌تواند فرایند پیچیده است که نیاز به درک کامل از قوانین و مقررات کشور چین دارد. پس قبل از هر اقدامی بهتر است مشاوره‌ای با متخصصین بهترین شرکت مهاجرت به چین داشته باشید.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در چین

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به چین بستگی به نوع سرمایه‌گذاری دارد؛ برای خرید املاک معمولاً قیمت ملک می‌تواند از چند صدهزار تا چند میلیون یوان متغیر باشد.

اما برای ثبت شرکت حداقل سرمایه می‌تواند حدود ۱۰۰٬۰۰۰ یوان برای WFOE باشد، دقت کنید که ممکن است باتوجه‌به محدوده و موقعیت کسب‌وکار شما این رقم بالاتر هم برود.

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

مهاجرت به چین از طریق ازدواج

یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور جذاب از طریق ازدواج است؛ ازدواج با یک شهروند یا مقیم چینی می‌تواند راهکاری مناسب برای مهاجرت شما به چین باشد.

فرایند مهاجرت به چین از طریق ازدواج بسیار آسان است؛ این فرایند شامل مراحلی است که ساده و قابل‌مدیریت هستند.

اولین مرحله ازدواج با یک شهروند چینی است؛ این کار می‌تواند در چین یا کشور محل اقامت شما انجام شود. پس از ازدواج می‌توانید برای گرفتن ویزای Q1 یا Q2 اقدام کنید که به طور خاص برای این کار طراحی شده است.

ویزای Q1 برای کسانی است که قصد دارند بیش از 180 روز در چین باقی بمانند درحالی‌که ویزای Q2 برای مسافرت‌های کوتاه‌مدت است.

پس از ورود به چین با ویزای Q1 می‌توانید برای دریافت اجازه اقامت اقدام کنید که به شما اجازه می‌دهد تا پنج سال در چین زندگی کنید.

مهاجرت به چین از طریق ازدواج مزایای زیادی دارد؛ اولین مزیت فرصت زندگی در یکی از کشورهای قدرتمند و درحال‌رشد دنیا است. شما فرصت ادغام در فرهنگ چینی و یادگیری زبان مندرین که یکی از پرگویش‌ترین زبان‌های جهان را خواهید داشت.

علاوه بر این به‌عنوان همسر یک شهروند چینی شما به همان حقوقی که شهروندان چینی دارند دسترسی خواهید داشت. همچنین شما این حق را دارید که در چین مشغول به کار شوید که درهایی رو به فرصت‌های شغلی گسترده‌تری برای شما باز می‌کند.

قبل از اینکه برای ازدواج با فرد چینی اقدام کنید مهم است که قوانین ازدواج در این کشور را بشناسید؛ برای ازدواج در چین مردان باید حداقل 22 سال و زنان 20 سال سن داشته باشند تا اجازه ازدواج برای آنها صادر شود.

تا زمانی که شرایط سنی را برآورده کنید و از افراد نزدیک و خویشاوندان نباشید محدودیتی برای ازدواج با شهروندان چینی ندارید.

فرایند ثبت ازدواج در چین شامل ارائه درخواست ازدواج به دفتر امور مدنی محلی است؛ هر دو طرف باید گذرنامه‌ها، گواهی وضعیت تأهل، گواهی سلامت و سه قطعه عکس را همراه با درخواست ازدواج ارائه دهند. پس از تأیید درخواست زوجین گواهی ازدواج خود را دریافت خواهند کرد.

اسناد لازم برای مهاجرت به چین از طریق ازدواج

هنگام درخواست ویزا Q1 یا Q2، باید چندین مدارک ارائه دهید که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
 • گذرنامه که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
 • یک قطعه عکس جدید پاسپورتی
 • نامه دعوت از همسر چینی
 • کپی از گواهی ازدواج شما
 • کپی از کارت شناسایی شهروندی چینی همسر شما

بعد از ورود به چین، باید در عرض 30 روز درخواست اقامت خود را به اداره مهاجرت چین ارائه دهید؛ مدارک موردنیاز برای این اقدام را پیش‌تر برای شما توضیح دادیم.

لطفاً توجه داشته باشید که این اطلاعات ممکن است تغییر کند پس بهتر است همیشه قبل از هر اقدامی از مشاورین بهترین شرکت مهاجرت به چین کمک بگیرید.

10 شرکت برتر مهاجرت به چین

حالا که با کشور چین آشنا شده‌اید و تصمیم خود را برای مهاجرت به این کشور گرفته‌اید قصد داریم تا بهترین شرکت مهاجرت به چین را به شما معرفی کنیم.

دقت کنید که قبل از انجام مشاوره یا عقد قرارداد حتماً درباره مجوزهای آن مجموعه اطمینان حاصل کنید و پس از بررسی سوابق مجموعه اقدام به عقد قرارداد کنید.

1.اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه حقوقی اصطهباناتی که از مؤسسات باتجربه در زمینه مسائل حقوقی و مهاجرتی است شما را از زمان تصمیم تا زمان دریافت تابعیت کشور مقصد همراهی می‌کند.

این مؤسسه در زمینه تحصیل و اعزام دانشجو، کاریابی در کشورهای مختلف، مشاور سرمایه‌گذاری و… فعالیت می‌کند و تابه‌حال پرونده‌های موفق بسیار زیادی در این زمینه داشته است.

برای تماس با مجموعه اصطهباناتی می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس دفتر تهران: 021-91002412

آدرس دفتر تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس دفتر شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس دفتر شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس دفتر اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس دفتر اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس دفتر مشهد: 051-91009797

آدرس دفتر مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس دفتر رشت: 013-32133082

آدرس دفتر رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

2.گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

مؤسسه حقوقی گوهران تیام آرتا با نام تجاری Go2tr بیش از 14 سال سابقه همراهی مهاجران عزیز به کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، چین و… را دارد.

این مجموعه دارای چندین مشاور و متخصص خبره در زمینه مهاجرت می‌باشد که با کمک آنها در مسیر مهاجرت به چین همراه شما خواهد بود.

برای تماس با مجموعه گوتوتی‌آر می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس دفتر تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس دفتر تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس دفتر شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس دفتر مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

3.سروش فردا

سروش فردا

مؤسسه حقوقی بین‌المللی سروش فردا با نام تجاری یورو لایف یک شرکت فعال در زمینه انواع مهاجرت به کشور‌های دنیا می‌باشد که زیر نظر وکلای درجه یک فعالیت می‌کنند.

سروش فردا دارای نمایندگی رسمی در اروپا، نمایندگی رسمی برخی دانشگاه‌های اروپایی و نمایندگی فروش مجتمع‌های مسکونی در اروپا می‌باشد که باتکیه‌بر تجربیات خود مهاجرتی آسان را برای شما رقم می‌زند.

برای تماس با مجموعه سروش فردا می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-57680

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی (بالاتر از همت)، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، طبقه چهارم، واحد ۸

4.رجبی

مؤسسه مهاجرتی رجبی

مجموعه رجبی با بیش از 10 سال سابقه می‌باشد که تابه‌حال 314 پرونده موفق در رزومه خود داشته‌اند. این مؤسسه که از مؤسسات قدیمی و باتجربه در زمینه مسائل حقوقی و مهاجرتی است یکی از انتخاب‌های شما در این مسیر می‌باشد.

مؤسسه مهاجرتی رجبی از زمان تأسیس تا به امروز باتکیه‌بر اطلاعات مشاورین متخصص توانسته راه مهاجرت را برای متقاضیان کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری در خارج از کشور آسان کند.

برای تماس با مجموعه رجبی می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس دفتر مرکزی تهران: 021-91002525  –  021-26423392  –  021-26409168

آدرس دفتر تهران: تهران، بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183

شماره تماس دفتر غرب تهران: 021-91002525  –  021-44027393  –  021-44008427

آدرس دفتر غرب تهران: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، ساختمان راز

شماره تماس دفتر شیراز: 021-91002525  –  071-36342117  –  071-32352058

آدرس دفتر شیراز: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا طبقه پنجم

5.سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

پنجمین مورد از 10 شرکت برتر مهاجرت به چین، مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌باشد که از دپارتمان‌های مختلف مهاجرتی با درصد موفقیت بالا در زمینه اخذ ویزا تشکیل شده است.

این مؤسسه دارای پروانه یا گواهینامه‌های معتبر و قانونی برای مشاوره و اخذ اقامت است و از مزایای خوب این شرکت عودت مبلغ قرارداد در صورت عدم موفقیت پرونده است.

برای تماس با مجموعه سفیران سروش سعادت می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-91003232

آدرس: خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بیست‌طبقه سه واحد نه

6.قصران گشت

قصران گشت

آژانس مسافرتی قصران گشت که یکی از مؤسسات قدیمی مسافرتی و مهاجرتی در ایران است در طول سال‌های فعالیت خود بهترین خدمات را به مشتریانش داده است.

این مجموعه با ارائه خدمات در زمینه ویزا شنگن، ویزا کانادا، پیکاپ ویزا، برگزاری تورهای مسافرتی و … تابه‌حال توانسته به هزاران نفر خدمات‌دهی کند.

برای تماس با مجموعه قصران گشت می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-88697080

آدرس: تهران، شهرک غرب، تقاطع بلوار پاک‌نژاد و دریا جنب بانک سینا ساختمان کسری

7.اکسیر اپلای

اکسیر اپلای

مؤسسه اکسیر دانش که با نام اکسیر اپلای فعالیت می‌کند از سال 2015 میلادی در زمینه مهاجرت تحصیلی، ثبت شرکت و … فعالیت می‌کند.

مؤسسه اکسیر اپلای در حال حاضر در دو کشور ایران و امارات به ثبت رسیده و متقاضیانی که در این دو کشور حضور دارند می‌توانند به‌صورت حضوری با این مجموعه مشاوره داشته باشند.

برای تماس با مجموعه اکسیر اپلای می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 071-32317440  –  09174243042  –  09172755767

آدرس: شیراز، خیابان ملاصدرا، حدفاصل اردیبهشت و معدل، ساختمان ۵۵۴، طبقه سوم، واحد ۳۰۲

8.مهرآفرین

مؤسسه مهاجرتی مهرآفرین با بیش از 10 سال سابقه در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکا و … با کمک کارشناسان مهاجرتی در تلاش هستند تا بهترین تجربه مهاجرت را برای شما بسازند.

این مجموعه با ارزیابی شرایط شما بهترین روش مهاجرت را پیش روی شما قرار می‌دهد و در مسیر این سفر قدم‌به‌قدم همراه شما خواهد بود.

برای تماس با مجموعه مهرآفرین می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 90003031

آدرس: شیراز، معالی آباد، ساختمان اوتانا ۲، طبقه سوم واحد ۳۰۴

9.آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

مؤسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان یکی از مؤسسات فعال در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و دیگر روش‌ها می‌باشد.

این مؤسسه باتکیه‌بر دانش متخصصان خود تابه‌حال چندین پرونده موفق در زمینه مهاجرت تحصیلی داشته که می‌توانید نظرات دانشجویان متقاضی را در وب‌سایت مجموعه مشاهده کنید.

برای تماس با مجموعه آتیه آفرینان ایرانیان می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: شیراز، خیابان ستارخان، خیابان ولیعصر، بین کوچه 16 و 18، پلاک 44

10.هرمس اپلای

هرمس اپلای

هرمس اپلای که از سال 98 فعالیت خود را آغاز کرده تا به امروز بیش از 280 پرونده موفق را تجربه کرده و ازاین‌رو جلسات مشاوره کارآمدی برای متقاضیان برگزار می‌کند.

به گفته این مؤسسه تابه‌حال توانسته‌اند رضایت 97 درصد از مشتری‌های خود را داشته باشند؛ همچنین مشاورین این مجموعه تابه‌حال بیش از 200 هزار خدمات و مشاوره ارائه کرده‌اند.

برای تماس با مجموعه هرمس اپلای می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-91070170

آدرس: تهران – ولنجک – خیابان چهاردهم – ساختمان وفا – طبقه ششم

جمع‌بندی

در حال حاضر می‌توانیم بگوییم که شما برای مهاجرت به کشور زیبای چین آماده‌اید؛ در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به چین با این کشور، مزایا و معایبش و روش‌های مهاجرتی آشنا شدید.

چین یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های اقتصادی دنیاست که روزبه‌روز در حال پیشرفت است و شما با کار و زندگی در این کشور به‌گونه‌ای آینده خود را تضمین می‌کنید.

شاید تعریف‌های خوبی درباره این کشور نشنیده باشید؛ اما در این مقاله دیدیم که کشور چین در کنار معایب خود، مزایای بسیار زیادی هم دارد.

اگر شما حق انتخاب بین یکی از کشورهای چین یا مالزی را داشته باشید کدام‌یک را برای زندگی انتخاب می‌کنید؟ معیار این انتخاب شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی