logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

آلمانوکیل

بهترین وکیل مهاجرت به آلمان [سال 1402] ✅ + لیست 10 تایی

مهاجرانی که قصد تحصیل، آموزش، کار یا اقامت دائم در آلمان را دارند، دائماً برای تصمیم‌گیری در مورد ویزا، اقامت مناسب و تکمیل درخواست خود به چالش کشیده می‌شوند. در این راه، مقررات بسیاری در مورد قانون مهاجرت آلمان وجود دارد که تهیه مدارک لازم و رعایت‌کردن این قوانین برای تمامی مهاجران الزامی است. حالا تصور کنید ناآگاهی در خصوص این موارد برای فردی که اطلاع دقیقی از این آنها ندارد چقدر می‌تواند سخت باشد. دقیقاً اینجا زمانی خواهد بود که به وجود بهترین وکیل مهاجرت به آلمان نیاز پیدا می‌کنید.
این فرد باید از اول تا آخر مسیر مهاجرت در کنار شما بماند و در طول مسیر مشاوره‌های لازم را ارائه داده و شما را راهنمایی کند. یک حقوق‌دان مهاجرتی وظیفه دارد تا به جویندگان کار، افراد نیازمند به اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا، کارمندان، سرمایه‌گذاران و غیره کمک کند. این فرد باید شرایط لازم برای اقامت درخواستی شما را ارائه داده و تمام مراحل درخواست و ارتباط با مقامات موردنظر را انجام بدهد.

فهرست مطالب

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

درست است که راه‌های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هریک شرایط خاص خود را دارند، اما شباهت‌هایی هم دراین‌بین وجود دارد. شرایط کلی مهاجرت به آلمان شامل موارد زیر است:

 • ثابت‌کردن داشتن ثبات مالی: برای هر هدف مهاجرتی یک آستانه مالی وجود دارد که متقاضیان باید آن را برآورده کنند. حال صرف‌نظر از هدف، متقاضیان باید ثابت کنند که توانایی مالی زندگی در آلمان را دارند. حتی اگر بخواهید در آلمان مشغول به کار شوید، در وهله اول باید تا زمانی که حقوق خود را دریافت می‌کنید یک بودجه اولیه برای تأمین هزینه‌های خود داشته باشید.
 • داشتن بیمه سلامت: بدون پوشش بیمه درمانی مناسب نمی‎توانید به آلمان مهاجرت کنید. توصیه می‌شود بیمه درمانی آلمان را دریافت کنید زیرا نمی‌توانید مطمئن باشید که مقامات آلمان بیمه درمانی خارجی را قبول می‌کنند یا خیر. به همین منظور، بهتر است در خصوص این امر با یک وکیل مناسب مشورت کنید.
 • داشتن حداقل تسلط اولیه به زبان آلمانی: برای زندگی در آلمان، باید زبان آلمانی را طور حداقلی بلد باشید. برای مهاجرت به آلمان باید در امتحانات شرکت کرده و حداقل مدرک A1 یا B1 را داشته باشید. اگر بخواهید اقامت دائم بگیرید، به مهارت بالاتری یعنی سطح C1 یا C2 نیاز خواهید داشت.
 • اخذ ویزای آلمان: اتباع خارجی به جز کشورهای تحت اتحادیه اروپا، قبل از ورود به آلمان ملزم به درخواست و دریافت ویزا هستند.

مهاجرت به آلمان

شرایط ورود به آلمان

ازآنجایی‌که شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به اخذ ویزا ندارند، می‌توانند به‌راحتی وارد کشور آلمان شوند؛ اما سایر کشورها شرایط متفاوتی دارند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا، باید یک سری مقررات خاص را رعایت کنند:

 • پاسپورت ارائه شده این افراد باید حداقل ۳ ماه پیش از ورود آنها به آلمان اعتبار داشته باشد.
 • فرد جهت ورود به آلمان باید ویزایی معتبر را دریافت کند.
 • این افراد باید ثابت کنند که بودجه کافی یعنی ۴۵ یورو در روز را برای مدت‌زمان اقامت خود در آلمان دارند.

توجه داشته باشید که مقامات آلمانی این حق را دارند که در زمان ورود از شما درمورد هدف و قصدتان از بازدید سؤال بپرسند. در نهایت نیز مهری بر روی پاسپورت زده می‌شود که نشان می‌دهد می‌توانید به طور قانونی وارد آلمان شوید. برای‌آنکه درک بهتری از این موارد داشته باشید، توصیه ما به شما بهره‌گیری از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرت به آلمان است. این فرد در هر زمان اطلاعات موردنیاز را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید جواب سؤالات خود را دریافت کنید.

بخشی از درخواست ویزای آلمان

برخی از بخش‌ها و اسناد موردنیاز برای ارسال درخواست ویزای آلمان به شرح زیر است:

 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • پر کردن کامل اظهارنامه با اطلاعات شخصی
 • داشتن یک پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی اقامت
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه برنامه پرواز رفت‌وبرگشت

موارد اشاره شده بخشی از اسناد موردنیاز برای ارسال درخواست ویزا است که می‌توانید به جهت تکمیل و ارسال صحیح آنها با یک مشاور حقوقی صحبت کنید. وکلای باتجربه و ماهر می‌توانند با بررسی نیازمندی‌ها و آماده‌سازی آنها روند کارهای مهاجرت شما را سرعت ببخشند. این افراد باید به‌خوبی ویژگی‌ها و شرایط موردنیاز اقامت در آلمان را برای شما توضیح داده و بهترین و مناسب‌ترین نوع ویزا را به شما معرفی کنند. وکلا باید از صبر و حوصله بالایی برخوردار باشند و قدرت ساده‌گویی و شفاف ساختن مراحل مهاجرت را برای شما انجام بدهند. مدافعان مهاجرتی باید همیشه پاسخگوی سؤالات شما باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکل شما را راهنمایی کنند.

بازه زمانی دریافت ویزای آلمان

روند درخواست ویزای آلمان نسبتاً ساده بوده و در صورت رعایت تمامی شرایط و ارائه مدارک به‌موقع آن هم بدون هیچ‌گونه خطا، دریافت ویزا تقریباً ۱۵ روز طول می‌کشد. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که اگر درخواست شما در طول فصل شلوغ انجام شود، دوره پردازش ممکن است بین ۳۰ تا ۶۰ روز طول بکشد. برای ثمربخشی و مشاهده نتایج دلخواه توصیه می‌شود از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرت به آلمان برخوردار شوید. در این صورت کارهای ویزای شما در مدت‌زمان کم‌تر و با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد.

دریافت ویزای آلمان

آشنایی با قوانین اخذ تابعیت آلمان

هر فرد خارجی که به آلمان مهاجرت می‌کند، امکان اخذ تابعیت آلمان را دارد. این تابعیت بدان معنا است که فرد دارای تبار آلمانی نیست و با شهروندان آلمانی نسبتی ندارد اما می‌خواهد شهروند این کشور شود. در این مورد، شرایط متعددی وجود دارد که یکی از آنها، اقامت داشتن در آلمان است. در زیر به شرایط موردنیاز اشاره می‌کنیم:

 1. متقاضی باید حداقل ۸ سال به‌صورت مستمر در این کشور زندگی کرده باشد. این فرد که بر اساس مجوز اقامت دائم در آلمان زندگی می‌کند، در کنار رعایت معیارهای اضافی، دارای حق شهروندی است.
 2. قانون مهاجرت آلمان متقاضیان تابعیت آلمان را ملزم می‌کند که بتوانند آلمانی صحبت کنند (داشتن سطح B1 الزامی است).
 3. متقاضی باید از نظر مالی مستقل باشد و از خانواده خود حمایت کند.
 4. فرد باید بدون سابقه کیفری باشد.
 5. در طول فرایند اخذ تابعیت، فرد باید آزمون تابعیت را پشت سر بگذارد و تمایل به ترک تابعیت قبلی خود را داشته باشد.

پناهندگان نیز حق شهروندی دارند، اما باید ۵ روند ذکر شده در بالا را طی کنند. یک نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که اگر افراد خارجی با یک شهروند آلمانی ازدواج کنند به طور خودکار حق شهروندی نخواهند داشت. البته این قانون تا سال ۱۹۷۰ وجود داشت؛ اما در حال حاضر باید مراحل ذکر شده قبلی را دنبال کنند. البته یک تفاوتی وجود دارد و آن هم این است که می‌توانند پس از گذشت سه سال اقامت قانونی در آلمان، برای شهروندی درخواست بدهند؛ بنابراین در لحظه ثبت درخواست، متقاضی باید حداقل دو سال از ازدواجش گذشته باشد.

انواع ویزای آلمان

اگر اتباع غیر اتحادیه اروپا بخواهند در آلمان زندگی کنند باید اجازه اقامت آلمان را دریافت کنند. این مجوز به افراد اجازه می‌دهد تا برای مدت معینی در آلمان اقامت داشته باشند. معمولاً تمدید اجازه اقامت مناسب کسانی است که قصد دارند بیشتر در آلمان بمانند یا حتی برای اقامت دائم یا شهروندی درخواست بدهند. در حالت کلی انواع مختلفی از ویزاها برای یک فرد تبعه غیر اتحادیه اروپا وجود دارد که بسته به نیاز فرد، شامل موارد زیر هستند:

 • ویزای توریستی: داشتن این ویزا برای تعطیلات و اکتشافات در آلمان الزامی است.
 • ویزای ترانزیت آلمان: این ویزا مناسب زمانی است که قصد سوارشدن بر روی یک کشتی یا قایق را داشته باشید و بخواهید از طریق یک کشور غیر شنگن وارد بندر آلمان شوید.
 • ویزای بازدید خانواده: این ویزا برای بازدید از خانواده یا دوستان در آلمان در نظر گرفته شده است.
 • ویزای کارآموزی: این ویزا برای خارجیانی که دوره کارآموزی یا آموزش در آلمان را می‌پذیرند موردنیاز است.
 • ویزای پزشکی: برای افرادی که به دنبال آموزش درمان پزشکی در این کشور هستند.
 • ویزای بازدید رسمی: مناسب بازدیدهای رسمی در آلمان است.
 • ویزای تجاری: توسط خارجی‌هایی که قصد فعالیت و توسعه مشاغل خاصی را در آلمان دارند اخذ می‌شود.
 • ویزای کاری: مناسب افرادی است که برای کار در آلمان پذیرفته شده‌اند.
 • ویزای تحصیلی: مناسب افرادی است که قصد تحصیل در آلمان را دارند.
 • ویزای جستجوی کار: مناسب خارجی‌هایی که با هدف جستجوی کار به آلمان سفر می‌کنند.
 • ویزای الحاق خانواده: برای خارجی‌هایی که می‌خواهند به خانواده‌های خود در آلمان بپیوندند.
 • ویزای دانشمندان و محققان آلمان: مناسب افراد دعوت شده به آلمان برای تحقیق یا انجام پروژه‌های مختلف علمی.

انواع ویزای آلمان

آشنایی با ویزای کوتاه‌مدت آلمان

شهروندان اتحادیه اروپا از آزادی حرکت در آلمان برخوردارند و این در حالی است که ورود و اقامت یک شهروند غیر شنگن دشوارتر خواهد بود. ویزای شنگن را می‌توان برای اقامت کوتاه‌مدت ۹۰ روز تا حداکثر ۱۸۰ روز صادر کرد. ویزای شنگن قابل‌انطباق بوده و می‌تواند به دلایلی مانند ملاقات یکی از اقوام ساکن آلمان، سفرهای کاری یا اهداف گردشگری صادر شود. کشورهای عضو شینگن برای اقامت کوتاه‌مدت در آلمان نیازی به ویزای شینگن یا تجاری ندارند.
در کنار این موارد، امکان دریافت ویزای تعطیلات کاری نیز وجود دارد که برای اقامت سه‌ماهه صادر می‌شود اما می‌تواند اقامت طولانی‌مدت تا شش ماه را نیز پوشش بدهد. با این نوع ویزا، اتباع کشورهای غیر شینگن نیز حق اقامت کوتاه‌مدت در آلمان را خواهند داشت. حال ویزای تعطیلات کاری فقط برای آن دسته از شهروندانی صادر می‌شود که کشورشان دارای برنامه تعطیلات کاری مطابق با آلمان بوده و توافق دوجانبه برای این امر لازم است.

آشنایی با ویزای بلندمدت آلمان

اقامت طولانی‌مدت در آلمان مناسب افرادی است که نیازمند اقامت بالای ۹۰ روز در این کشور هستند. به‌عنوان‌مثال، دارنده بلو کارت اتحادیه اروپا می‌تواند تا چهار سال در آلمان اقامت داشته باشد. ویزای بلندمدت آلمان باید قبل از ورود فرد به آلمان درخواست شود و این درخواست باید در اداره ثبت مهاجرت انجام شود. پس تأیید اداره مهاجرت در آلمان که مهاجر می‌خواهد در آینده در آنجا اقامت کند، الزامی است.
زمانی که ویزا برای اقامت طولانی‌مدت صادر می‌شود باید هدف از اقامت مشخص شود. بهترین وکیل مهاجرت به آلمان باید در خصوص انواع ویزای آلمان و تمام مواردی که مربوط به بلوکارت اتحادیه اروپا، کارت ICT، اتحاد مجدد خانواده در آلمان و غیره بوده به شما مشاوره بدهد. مشورت‌گرفتن از فردی آگاه در زمینه مهاجرت به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر و هدفمندتر به خواسته خود در امر مهاجرت برسید.

چگونگی مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان قوی‌ترین اقتصاد را در اروپا دارد و همیشه به دنبال جذب بهترین کارمندان از سراسر جهان است. حال متقاضیان کار باید فرایند پیچیده‌ای را طی کنند تا بتوانند اقامت این کشور را دریافت کنند. نمایندگان مهاجرت در این مسیر باید به‌عنوان یک شریک قابل‌اعتماد در کنارتان باشند. این افراد بر روی درخواست‌های ویزا و اجازه اقامت شرکت شما نظارت دارند و به شما و شرکتتان کمک می‌کنند که به آلمان نقل‌مکان کرده یا شعبه‌ای جدید در آلمان افتتاح کنید. یک مباشر خوب باید همیشه آماده رسیدگی به الزامات قانون مهاجرت آلمان باشد و در طول مسیر مهاجرت به شما کمک کند.
طبق بخش ۲۱ قانون اقامت آلمان، کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند می‌توانند مجوز اقامت برای خوداشتغالی در آلمان دریافت کنند. یک کارگزار مهاجرتی در حوزه تجارت باید خدمات کاملی را به چنین کارآفرینانی ارائه بدهد. این فرد باید بر روی درخواست ویزای تجاری مهاجران نظارت داشته و طرح کسب‌وکار آنها را بررسی کند تا مطمئن شود که به هدف نهایی‌شان خواهند رسید. حال این هدف می‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

 • ارائه طرح کسب‌وکار برای اجازه اقامت در آلمان جهت خوداشتغالی
 • خدمات جابه‌جایی شرکت
 • فرایند تمدید ویزای سرمایه‌گذار

چگونگی مهاجرت کاری به آلمان

اهمیت وجود بهترین وکیل مهاجرت به آلمان جهت دریافت ویزای کار

برای افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند، اخذ ویزای کاری مناسب امری بسیار مهم است. این فرایند شامل پیچیدگی‌های قانونی بوده و نیاز به راهنمایی گرفتن از فردی متخصص دارد. یک وکیل باتجربه در امر مهاجرت به آلمان می‌تواند به شما کمک کند تا با موفقیت ویزای کاری خود را دریافت کنید. اخذ ویزای کاری شامل مراحلی به شرح زیر است:

 1. بررسی درخواست‌های مناسب ویزای کاری: دسته‌بندی‌های مختلفی از ویزای کاری وجود دارد که برای موقعیت‌های حرفه‌ای خاص طراحی شده‌اند. جهت آگاهی از بهترین گزینه برای خود باید از راهنمایی یک وکیل مهاجرت بهره‌مند شوید تا ویزای مناسب با مهارت شما را معرفی کند.
 2. رعایت‌کردن مقررات: قوانین کار در آلمان جامع و قابل‌تغییر بوده و رعایت‌کردن آن بسیار مهم است. یک وکیل اطمینان حاصل می‌کند که حقوق و تعهدات خود را به‌عنوان یک کارمند بدانید تا خطر عوارض قانونی به حداقل برسد.
 3. ارائه مشاوره در خصوص پیشرفت شغلی: یک وکیل می‌تواند راهنمایی‌هایی را در مورد تغییر وضعیت کاری‌تان، تمدید مجوز یا بررسی گزینه‌های اقامت دائم ارائه بدهد.
 4. رسیدگی به چالش‌ها و تجدیدنظر: چالش‌های مربوط به کار می‌تواند به طور غیرمنتظره ایجاد شود و روی وضعیت شغلی‌تان تأثیر بگذارد. یک وکیل با ارائه استراتژی‌های مؤثر به این چالش‌ها رسیدگی می‌کند و راه‌حل‌های مطلوبی را ارائه می‌دهد.
 5. کمک به یکپارچگی فرهنگی: آشنایی با فرهنگ و محیط کاری جدید برای موفقیت حرفه‌ای بسیار مهم است. یک وکیل خوب در خصوص هنجارهای محل کار، قراردادهای کاری و غیره اطلاعاتی را به شما ارائه می‌دهد.
 6. بررسی چشم‌اندازهای بلندمدت: اگر نیازمند یک شغل طولانی‌مدت در آلمان هستید باید مسیر اقامت دائم را طی کنید. یک وکیل مهاجرت در مورد الزامات و مراحل اخذ اقامت دائم مشاوره‌هایی را ارائه می‌دهد تا بتوانید برای آینده‌ای باثبات در آلمان برنامه‌ریزی کنید.

اهمیت وجود وکیل مهاجرت به آلمان برای اخذ مهاجرت تحصیلی

آلمان دارای برنامه‌های دانشگاهی متنوع و فرهنگی پر جنب‌وجوش بوده که موجب می‌شود تا دانشجویان از گوشه‌های جهان جذب این کشور شوند. بهترین وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند در امور مربوط به تحصیل کمک‌های ارزشمندی ارائه بدهد و در هر مرحله از فرایند راهنمایی‌تان کند. در حالت کلی این مراحل شامل موارد زیر است:

 1. پیگیری درخواست‌های ویزا: داشتن یک قانون‌دان مهاجرت باتجربه در کنارتان تضمین می‎کند که تمام پیش‌نیازهای یک درخواست موفق را برآورده کنید. آنها بادقت مدارک لازم را بررسی و جمع‌آوری می‌کنند تا احتمال تأیید ویزایتان افزایش پیدا کند.
 2. اطمینان حاصل‌کردن از رعایت مقررات: یک وکیل مهاجرت به‌خوبی مهاجرت تحصیلی، نیازمندی‌های ویزا و نکات ظریف مقررات آن را می‌داند. این فرد به شما کمک می‌کنند تا علاوه بر آگاهی از حق و حقوقتان، مسئولیت‌هایتان را به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی بدانید.
 3. مشاوره تخصصی برای انتقال تحصیلی: از ثبت‌نام تا فارغ‌التحصیلی مراحل مختلفی وجود دارد. یک نماینده مهاجرتی در مورد تمدید ویزای دانشجویی، تغییر وضعیت اقامت یا بررسی فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی شما را راهنمایی می‌کند.
 4. بررسی چالش‌ها و تجدیدنظر: ممکن است در این راه با موانعی همچون رد ویزا یا سایر مسائل پیش‌بینی نشده روبرو شوید. در این شرایط، یک وکیل استراتژی‌ها و درخواست‌های مؤثری را از طرف شما تدوین می‌کند تا بر این موانع غلبه کنید.
 5. کمک به مهاجرتی ساده‌تر: یک وکیل مهاجرت به ارائه بینش‌هایی در مورد زندگی در آلمان، آداب‌ورسوم دانشگاه و غیره می‌پردازد تا مهاجرت شما راحت‌تر شود. این اطلاعات موجب آشنایی هر چه بیشتر شما با آلمان و فرهنگ آن می‌شود.
 6. افزایش فرصت‌های کاری پس از فارغ‌التحصیلی: اگر پس از فارغ‌التحصیلی به دنبال پیداکردن فرصت‌های شغلی یا ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باشید، یک وکیل می‌تواند در جهت اخذ ویزای کاری، تحصیل در درجات بالاتر یا درخواست اقامت دائم به شما مشاوره بدهد.

وکیل مهاجرت به آلمان برای اخذ مهاجرت تحصیلی

استخدام وکیل مهاجرت به آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، دریافت مشاوره حقوقی از یک وکیل متخصص، علاوه بر سودمندی در برخی موارد بسیار ضروری است. وکلا به نیابت از موکلین خود، رویه‌های اداری را انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که روند درخواست افراد راحت‌تر و سریع‌تر پیش برود و هیچ تأخیری نداشته باشد. وکلای حرفه‌ای می‌توانند هم به افراد خصوصی و هم به صاحبان شرکت‌ها در تمامی زمینه‌های قانون مهاجرت مشاوره و وکالت بدهند. این افراد آگاه به طیف وسیعی از امکانات ویزاها بوده و متناسب با نیاز افراد بهترین نوع ویزا را به آنها معرفی می‌کنند.
برای اطمینان از اینکه درخواست ویزای شما به طور صحیح به مقامات و سفارتخانه‌های مربوطه مهاجرت ارائه شود، توصیه می‌شود از کمک وکلای مهاجرتی شایسته بهره‌مند شوید. وکلای خوب در تمام موارد مربوط به قانون مهاجرت آلمان به شما کمک می‌کنند تا مجوزهای اقامت و شهروندی را دریافت کنید. پس فرقی ندارد که قصد دریافت ویزای کار، کارت آبی اتحادیه اروپا، اجازه اقامت برای خوداشتغالی، الحاق خانواده، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، تمدید اجازه اقامت، اقامت دائم یا شهروندی آلمان را داشته باشید، درهرصورت بهره‌مندی از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند روند کار مهاجرتی شما را سرعت ببخشد.

رسیدگی به درخواست تجدیدنظر توسط وکیل

اگر درخواست ویزای آلمان شما رد شده است می‌توانید از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرت به آلمان بهره‌مند شوید. یادتان باشد که رد اولیه درخواست پایان راه نیست و با پشتیبانی قانونی صحیح از سوی وکلای مهاجرتی می‌توانید با این مشکل مقابله کنید. برخی اوقات ردشدن ویزا ممکن است به دلیل اشتباهاتی کوچک رخ بدهد که در فرایند درخواست انجام شده یا ممکن است دلیل مشخصی نداشته نباشد. به همین منظور بهتر است از فردی آگاه و خبره در برطرف‌سازی آن کمک بگیرید که بتواند به این امور رسیدگی کند. یک مباشر متخصص می‌تواند به‌خوبی از تمامی مشکلات موجود در روند مهاجرت سر درآورده و بهترین روش‌ها را برای مقابله با این مشکلات در پیش گیرد.

چگونگی کمک وکلای مهاجرت به آلمان

کسانی که به دنبال کمک حرفه‌ای در مورد قانون و رویه‌های مهاجرت در آلمان هستند، بهتر است کارهای خود را توسط حقوق‌دان‌های مهاجرتی پیش ببرند. این افراد می‌توانند از اشخاص حقیقی که برای مقاصد شخصی به آلمان نقل‌مکان می‌کنند یا کسانی که می‌خواهند در آلمان سرمایه‌گذاری کنند، حمایت کرده و مشاوره‌های مناسب را ارائه بدهند. برخی از خدمات اساسی که مهاجران می‌توانند از وکلا دریافت کنند در زیر آورده شده است:

 • کسانی که می‌خواهند برای مقاصد شغلی به آلمان مهاجرت کنند.
 • افرادی که می‌خواهند در آلمان تحصیل کنند.
 • افرادی که قصد الحاق به خانواده را دارند.
 • کارآفرینان خارجی که تمایل به راه‌اندازی کسب‌وکار خود در آلمان دارند.
 • و غیره

چگونگی کمک وکلای مهاجرت به آلمان

چرا مشاوره با یک قانون‌دان مهاجرتی لازم است؟

زمانی که نوبت به انتخاب استراتژی برای مهاجرت به کشوری جدید می‌رسد به چه کسی اعتماد می‌کنید؟ به این سؤال باید خیلی بادقت جواب بدهید؛ چون ممکن است زندگی حال حاضر، آینده و حتی زندگی آینده خانواده شما را نیز تغییر بدهد. یک فرد مهاجر باید برای تصمیم مهاجرتی که دارد با یک کارگزار مهاجرتی خوب مشورت کند. در هنگام اولین مشاوره، وکیل به‌خوبی وضعیت شما، فرصت‌ها و خواسته‌هایی که دارید، وضعیت مالیتان و شرایط فعلی مهاجرتتان را ارزیابی می‌کند. سپس گزینه‌هایی که مناسب با شرایط شما بوده را ارائه می‌دهد و از عنوان‌کردن موارد نابجا، غیرقانونی و نادرست دوری می‌کند. در نهایت با شنیدن تمامی صحبت‌های وکیل، این شما هستید که باید برای خود تصمیم بگیرید و وکیل هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد. پس اگر پرونده شما به کمک تخصصی یک وکیل مهاجرت نیاز دارد، توصیه می‌شود از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرت به آلمان بهره‌مند شوید.

چه زمانی به خدمات یک وکیل مهاجرت نیاز پیدا می‌کنید؟

در موارد زیر بهتر است از راهنمایی‌های یک وکیل بهره‌مند شوید:

 • یافتن بهترین نوع ویزا یا اجازه اقامت متناسب با نیاز خود
 • بررسی معیارهای واجد شرایط بودن برای مجوز کار، زمانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید.
 • ارائه درخواست ویزای سرمایه‌گذاری
 • ارسال درخواست اقامت دائم یا تابعیت آلمان
 • الحاق خانواده آن هم زمانی که خود در آلمان مستقر هستید.
 • نیازمندی به خدمات مربوط به تمدید اسناد

درست است که خدمات ارائه شده توسط یک وکیل مهاجرت بسیار بیشتر از موارد اشاره شده بوده؛ اما در موارد ذکر شده توصیه می‌شود حتمأ بهترین وکیل مهاجرت به آلمان را در کنار خود داشته باشید.

دانش‌های لازم برای بهترین وکیل مهاجرت به آلمان

اگر به دنبال نقل‌مکان به آلمان هستید، درک فرایند پیچیده مهاجرت بسیار مهم است. یک وکیل خوب آگاه به این پیچیدگی‌ها بوده و می‌تواند مهاجرت موفقیت‌آمیز شما را تضمین کند. اگر در رشته پزشکی تحصیل می‌کنید و به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید، کشور آلمان یکی از مقاصد برجسته برای دانشجویان مشتاق پزشکی است. برای پیمایش پیچیدگی‌های تحصیلی و مهاجرت، یک وکیل ماهر و متبحر در زمینه مهاجرت به آلمان می‌تواند راهنمایی‌های ارزشمندی را به شما ارائه بدهد.

دانش‌های لازم برای یک وکیل متخصص مهاجرت به آلمان

آلمان دارای اقتصاد قوی، آموزش در سطح جهانی و کیفیت بالای زندگی است و تمامی این موارد باعث شده تا به مقصدی جذاب برای افراد و خانواده‌ها تبدیل شود. بااین‌حال، روند مهاجرت نیاز به توجه دقیق به جزئیات دارد. یک وکیل متخصص مهاجرت دارای درک عمیقی از چارچوب قانونی بوده و از آخرین تغییرات و مقررات موجود مطلع است و می‌تواند راهنمایی‌های دقیقی را ارائه بدهد. برای شروع سفر زندگی خود در آلمان به یک شریک آگاه و ماهر نیاز دارید که بتواند پیچیدگی‌های قانون مهاجرت را کنترل کند. بهترین وکیل مهاجرت به آلمان باید به‌عنوان نایب و مدافع در کنار شما قرار بگیرد و این اطمینان را به شما بدهد که هر قدم را بادقت و تخصص بردارید. یک وکیل در زمینه مهاجرت باید آگاه به موارد زیر باشد:

پیمایش مراحل درخواست ویزا

اصلی‌ترین مرحله در فرایند مهاجرت، اخذ ویزای مناسب است. دسته‌بندی مختلفی از ویزاها همچون ویزای دانشجویی، ویزای کار و ویزای اتحاد خانواده وجود دارد؛ اما تعیین اینکه کدام یک برای شرایط شما مناسب‌تر هست ممکن است امری دشوار باشد. یک مباشر مهاجرتی ماهر در وهله اول شرایط شما را ارزیابی می‌کند و شما را در انتخاب مناسب‌ترین نوع ویزا راهنمایی می‌کند. سپس یک درخواست قوی که همسو با اهداف شما هست را تنظیم می‌کند.

اطمینان از انطباق اسناد

موفقیت شما در مهاجرت به‌دقت و کامل‌بودن مدارک شما بستگی دارد. وکیل مهاجرت به آلمان باید بادقت تمام مدارک موردنیاز، از جمله مدارک شناسایی شخصی تا اثبات ثبات مالی را بررسی و آماده کند. همین توجه به جزئیات می‌تواند خطر تأخیر یا ردشدن ویزای شما را به دلیل نقص مدارک از بین ببرد.

تخصص داشتن در قانون مهاجرت

قانون مهاجرت آلمان پیچیده بوده و همیشه در معرض تغییر است. یک وکیل مهاجرت باتجربه باید از این تغییرات مطلع باشد و توصیه‌های به‌روزی را ارائه بدهد که با چشم‌انداز قانونی کنونی هماهنگ باشد. تخصص داشتن یک وکیل بسیار ارزشمند و مهم است و می‌تواند سوءتفاهم یا تفسیرهای نادرست در روند اقامتتان را از بین ببرد.

توانایی غلبه بر چالش‌ها و درخواست‌ها

مواجه‌شدن با موانع در فرایند مهاجرت امری غیرمعمول نیست. به‌عنوان‌مثال ممکن است با رد درخواست ویزا یا درخواست تجدیدنظر مواجه شوید که برای رفع آن به یک وکیل مهاجرتی ماهر نیاز خواهید داشت. ازآنجایی‌که این فرد تجربه مواجهه با چنین چالش‌هایی را داشته است؛ بنابراین شانس شما را برای حل موفقیت‌آمیز این مشکلات افزایش خواهد داد.

توانایی غلبه بر چالش‌ها و درخواست‌ها

تغییر اقامت موقت به دائم

انتقال اقامت موقت به اقامت دائم مستلزم درک کامل پیش‌نیازهای قانونی است. وکیل مهاجرت در خصوص مراحل لازم شما را راهنمایی می‌کند و این اطمینان را حاصل می‌کند که معیارهای اقامت دائم را دارید. این مراحل شامل بررسی مهارت زبان و پایبندی شما به هنجارهای قانونی و اجتماعی است.

پیمایش نکات ظریف فرهنگی

مهاجرت به یک کشور جدید در کنار درک فرایندهای قانونی به سازگاری شما بافرهنگ جدید نیز کمک می‌کند. یک وکیل مهاجرت باتجربه می‌تواند بینش‌هایی در مورد تفاوت‌های فرهنگی آلمان ارائه بدهد و به شما کمک کند تا هرچه بیشتر با کشور آلمان آشنا شوید. حال این راهنمایی می‌تواند تجربه کلی شما را افزایش داده و به درک شما کمک بیشتری کند.

۴ کار اصلی که یک وکیل مهاجرت برای شما انجام می‌دهد

برخی از افراد فکر می‌کنند که گذرکردن از یک پرونده قانون مهاجرت می‌تواند یک مصیبت وحشتناک باشد. حال این امر در برخی مواقع نه‌تنها وحشتناک، بلکه می‌تواند در صورت ناآگاهی از قوانین حقوقی بسیار گیج‌کننده هم باشد. روند مهاجرت یک مسیر طولانی بوده که با اسناد، مدارک و تشریفات اداری فراوان سروکار دارد. پس اگر کمک‌های یک وکیل مهاجرت نباشد ممکن است برخی اوقات درخواست مهاجرت شما به‌راحتی رد شود. در این بخش چهار راه وجود دارد که بهترین وکیل مهاجرت به آلمان می‌تواند به مهاجرانی که در تلاش برای تبدیل‌شدن به شهروندی قانونی هستند کمک کند.

۱-کمک به درک بهتر فرایند مهاجرت

چه در حال تلاش برای مهاجرت به آلمان بوده و چه با اخراج احتمالی روبرو باشید، درهرصورت باید یک وکیل مهاجرت را در کنار خود داشته باشید. این فرد به شما کمک می‌کند تا شرایط را بهتر درک کرده و بهترین گزینه‌های ممکن را برای شما پیدا می‌کند. اگر وضعیت مهاجرتی به‌وضوح و به‌درستی درک و ارائه نشود، می‌تواند منجر به یک نتیجه نامطلوب شود. یک وکیل مهاجرت با ارائه توضیحاتی به شما کمک می‌کند تا همه چیز را به‌وضوح متوجه شوید. علاوه بر این، بهترین مسیر و گزینه‌های رسیدن به نتیجه دلخواهتان را برای کمک به شما تشریح می‌کند. در نهایت یک وکیل مهاجرت مطمئن می‌شود که چیزی در پرونده شما از قلم نیفتاده باشد.

۲-کمک کردن در هنگام اخذ شهروندی

تقریباً هدف نهایی هر مهاجری این است که به یک شهروند قانونی در آلمان تبدیل شود. حال اگر از چگونگی این فرایند و کارهای لازم برای رسیدن به آن اطلاعی نداشته باشید، هرگز به‌سادگی این هدف را به دست نخواهید آورد. خبر خوب این است که در واقع این کار، وظیفه اصلی یک وکیل مهاجرت بوده که به شما کمک کند تا به شهروند آلمان تبدیل شوید. یک مباشر قابل‌اعتماد در امر مهاجرت، روند اخذ شهروندی را درک می‌کند و می‌داند که برای تکمیل این فرایند چه مراحلی باید طی شود.
پس از آن، این روند را برای شما توضیح می‌دهد و با شما همکاری می‌کند تا مطمئن شود که تمام مراحل را کامل متوجه شده‌اید. برخی از مراحل نیازمند توجه دقیق یک متخصص بوده تا مراحل پیچیده حقوقی به‌درستی حل شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود بخش‌های گیج‌کننده را به وکیل بسپارید تا به شما کمک کند تمام مدارک لازم را تکمیل کنید. پس با افراد مناسب صحبت کنید و اقدامات قانونی مناسب را انجام بدهید. باید به وکیل مهاجرتی اعتماد کنید تا شما را در مسیر شهروندی به‌درستی راهنمایی کند.

کمک وکیل زمان اخذ شهروندی

۳-کمک به پیداکردن فرصت‌های شغلی

رفتن به آلمان یک تصمیم عالی است مخصوصاً جهت انجام کار، اما اگر نتوانید شغل پردرآمدی را پیدا کنید، ممکن است این تصمیم درست نباشد. برخی از مهاجران پس از ورود ممکن است با مشکلاتی در استخدام، دستمزد کم و غیره روبرو شوند که توصیه می‌شود برای جلوگیری از این امر از راهنمایی‌های یک وکیل بهره‌مند شوید. کشور آلمان به دنبال پیداکردن نیروهای جوان از سراسر جهان بوده و جزو یکی از برترین کشورهای حال حاضر در زمینه مهاجرت کاری است. پس می‌توان گفت، آلمان به نیروی جوان نیاز دارد؛ اما پیداکردن این شغل‌ها به‌تنهایی می‌تواند کار سختی برای مهاجران باشد پس باید یک وکیل مهاجرتی را در کنار خود داشته باشید.
یک مدافع مهاجرتی می‌تواند به شما در جست‌وجوی شغل موردنظرتان کمک کند تا هرچه سریع‌تر و راحت‌تر فعالیت در جایگاه موردنظر را در آلمان شروع کنید. فرایند پیداکردن شغل می‌تواند برای مهاجران نابلد امری سخت باشد؛ اما ازآنجایی‌که وکیل به این امر خبره است می‌تواند کمک مفیدی برای شما باشد. وکیل مهاجرت می‌تواند به شما کمک کند تا برای شغل دلخواهتان درخواست بدهید، شما را برای مرحله مصاحبه راهنمایی کرده و در تعاملات مربوط به منابع انسانی به شما کمک کند. یک وکیل حق‌وحقوق شما را در نظر دارد و مطمئن می‌شود که مزایایی که حق داشتن آن را دارید دریافت کنید و در صورت اختلاف داشتن با کارفرما در آینده می‌تواند به عنوان همراه در کنارتان باشد.

۴-راهنمایی در خصوص رعایت قوانین جهت اخذ اقامت دائم

در حالت کلی قوانین و دستورات خاصی برای مهاجرانی که قصد اقامت دائم در آلمان را دارند اعمال می‌شود. حال اگر مهاجران این قوانین خاص را درک نکرده و از آن پیروی نکنند، دچار مشکل می‌شوند و ممکن است شهروندی آنها به خطر افتد. یک وکیل مهاجرت در وهله اول مطمئن می‌شود که شما این قوانین را به‌خوبی درک کرده‌اید و تمام اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهد. پس اگر می‌خواهید با مشکلاتی در زمینه اخذ اقامت دائم خود روبرو نشوید بهتر است از کمک‌های بهترین وکیل مهاجرت به آلمان بهره‌مند شوید.

7 مسئولیت مهم بهترین وکیل مهاجرت به آلمان

در عصر حاضر بسیاری از افراد به دلیل پیشرفت خود و اعضای خانواده‌شان به دنبال شروعی تازه در کشورهای خارجی خواهند بود. مهاجرت می‌تواند یک تصمیم مهم و تغییردهنده در زندگی باشد که البته با پیچیدگی‌های قانونی نیز درگیر است. حال طی‌کردن این پیچیدگی‌ها و برآوردن نیازهای مهاجرتی برای افراد ناآگاه در زمینه حقوقی می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. اینجاست که یک وکیل مهاجرت می‌تواند وارد عمل شده و به راهنمایی افراد در امر مهاجرت کمک کند.
مسئولیت‌های یک وکیل مهاجرت در حالت کلی شامل موارد زیر است:

ارائه راهنمایی در امور رویه‌های حقوقی

قانون مهاجرت یک قلمرو چندوجهی بوده که با مقررات، اشکال و رویه‌های متعدد همراه است. یک وکیل مهاجرت هدایتگر و متخصص شما در این چشم‌انداز پیچیده خواهد بود. این فرد شرایط شما را به‌خوبی ارزیابی کرده، مناسب‌ترین مسیر مهاجرت را معرفی می‌کند و به شما در فراهم‌سازی مدارک لازم کمک می‌کند. پس فرقی ندارد که برای ویزای کار درخواست می‌دهید یا به دنبال اقامت دائم هستید یا نیازمند الحاق خانواده‌اید، درهرصورت یک وکیل مهاجرت تضمین می‌کند که هر فرم به طور دقیق تکمیل و به‌موقع ارسال شود.

دریافت حق وکالت و نمایندگی

یکی از وظایف اصلی وکیل مهاجرت، وکالت و حضور در مراجع قضایی آن هم به نیابت از شماست. یک وکیل باید با مقامات مهاجرت تعامل و مذاکره کند و موارد مربوط به پرونده شما را قانع‌کننده ارائه بدهد. در صورت وجود مشکلات قانونی، وکیلتان باید به‌عنوان نماینده شما عمل کرده و تضمین کند که از حق‌وحقوق و منافع شما محافظت می‌کند. این امر در شرایطی که برنامه شما با چالش‌ها یا موانع قانونی روبرو شود بسیار مهم خواهد بود.

دریافت حق وکالت و نمایندگی

 

 

داشتن قوه تحلیل حقوقی عمیق

هر پرونده مهاجرتی منحصربه‌فرد بوده و یک وکیل مهاجرتی ماهر باید بتواند به ارائه جزئیات شرایط شما بپردازد. این فرد باید پیشینه، سابقه مهاجرت و هر گونه مشکل احتمالی که ممکن است روی درخواست شما تأثیر بگذارد را بداند. این بررسی‌های دقیق باعث می‌شود مشکلات احتمالی شناسایی شده و پرونده شما به‌درستی برای مرحله بعد آماده شود.

آگاه بودن به تغییرات قوانین

قوانین مهاجرت بیشتر تحت‌تأثیر تغییرات جوی سیاسی یا رویدادهای جهانی بوده و دائم در معرض تغییر است. یک وکیل مهاجرتی شایسته و مناسب باید با آخرین تحولات و اصلاحات قوانین مهاجرت به آلمان آشنا باشد. بهترین وکیل مهاجرت به آلمان باید مطمئن شود که درخواست شما مطابق با به‌روزترین الزامات قانونی بوده تا خطر رد پرونده شما به دلیل اطلاعات قدیمی یا نادرست به حداقل برسد.

داشتن ارتباط به‌موقع و آگاه‌سازی موکل

فرایند مهاجرت می‌تواند برخی اوقات اعصاب‌خردکن باشد و منجر به عدم اطمینان در فرد شود. یک وکیل مهاجرت باید ارتباطاتی شفاف با موکل خویش داشته باشد و خبرهای مربوط به پیشرفت پرونده را به‌موقع به اطلاع افراد برساند. این شفافیت و ارتباط وکیل با موکل می‌تواند اضطراب مهاجر را کاهش بدهد تا بتواند در هر مرحله از مهاجرت تصمیمات درست و آگاهانه‌ای بگیرد.

دوری از مشکلات احتمالی

نقض قوانین مهاجرت می‌تواند باعث عواقب جدی همچون اخراج و ممنوعیت‌های مهاجرت فرد در آینده شود. یک وکیل مهاجرت به شما کمک می‌کند تا از این مشکلات احتمالی دور شده و مطمئن شوید که درخواستتان با تمام الزامات قانونی مطابقت دارد. این افراد با کاهش خطرات، احتمال نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز را در امر مهاجرت برای شما افزایش می‌دهند.

داشتن استراتژی حقوقی مناسب

تمامی موارد موردنیاز برای پرونده‌های مختلف در حوزه مهاجرت یکسان نبوده و درنظرگرفتن رویکردی یکسان برای تمامی موارد به‌ندرت منجر به موفقیت می‌شود. یک وکیل مهاجرتی باید بتواند متناسب با شرایط شما یک استراتژی حقوقی شخصی را برایتان ایجاد کند. این فرد باید اهداف، واجد شرایط بودن و چالش‌های احتمالی شما را در نظر بگیرد و آن رویکردی که شانس رسیدن شما به یک نتیجه مثبت را به حداکثر می‌رساند معرفی کند.

داشتن استراتژی حقوقی مناسب

۱۰ ویژگی کلیدی که باید در بهترین وکیل مهاجرت به آلمان جستجو کرد

زمانی که به دنبال پیداکردن بهترین وکیل مهاجرت به آلمان هستید باید چندین ویژگی کلیدی را در آنها جستجو کنید تا از شایستگی و معتمد بودن آنها مطلع شوید. برخی از این ویژگی‌های ضروری شامل موارد زیر است:

تجربه و تخصص

به دنبال یک وکیل باتجربه در قانون مهاجرت آلمان باشید که فردی متخصص در این زمینه باشد. ازآنجایی‌که یک وکیل باتجربه مسلط به قوانین آلمان بوده، می‌تواند به شما در پیچیدگی‌های قوانین، مقررات و رویه‌های مهاجرتی کمک کند.

شهرت و سابقه

حتماً پیش از مشورت‌گرفتن از یک وکیل در مورد شهرت و سابقه آنها تحقیق کنید. در این راه باید بررسی‌ها، توصیفات و بازخورد مشتریان قبلی را بررسی کنید تا یک ارزیابی از موفقیت گذشته و رضایت مشتریان وی داشته باشید. برای این کار می‌توانید از سایت‌های موجود همچون برتر ویزا که به معرفی برترین وکلا و بهترین راه‌های مهاجرت می‌پردازد کمک بگیرید و یک اطلاعات کلی از سابقه وکلا به دست آورید.

داشتن مجوز وکالت

مطمئن شوید که وکیل شما دارای مجوز وکالت بوده و در حوزه قضایی مربوطه پذیرفته شده است. این امر صلاحیت داشتن و اعتبار قانونی آنها را تأیید می‌کند.

مهارت‌های ارتباطی

بهترین وکیل مهاجرت به آلمان باید مهارت‌های ارتباطی قویی داشته باشد. این افراد باید بتوانند مفاهیم پیچیده حقوقی را به شیوه‌ای واضح و قابل‌درک برای موکلین خود توضیح بدهند تا افراد در جریان پیشرفت پرونده‌شان باشند.

استانداردهای اخلاقی

به دنبال وکیلی باشید که به استانداردهای اخلاقی پایبند باشد و قانون را با صداقت انجام بدهد. وکیلی که شما را به انجام کارهای غیرقانونی و نادرست وادار کند، فرد مناسبی برای پرونده شما نخواهد بود. با رعایت موارد قانونی می‌توانید متوجه شوید که وی محافظ منافع شما بوده و مراحل قانونی مناسب را دنبال می‌کند.

رویکرد مشتری‌محور

یک وکیل مهاجرت خوب باید نیازها و نگرانی‌های مشتریان خود را در اولویت قرار بدهد. به همین منظور باید پاسخگو و علاقه‌مند به کمک شما در دستیابی به اهداف مهاجرتتان باشد.

داشتن مهارت‌های حل مسئله

موارد قانونی مهاجرت می‌تواند امری پیچیده باشد و ممکن است چالش‌های غیرمنتظره‌ای را برای شما ایجاد کند. یک وکیل مهاجرت عالی باید مهارت‌های حل مسئله قویی داشته باشد تا بتواند به طور مؤثر هر مشکلی را که ممکن است پیش بیاید مدیریت کند.

داشتن مهارت‌های حل مسئله

داشتن دانش به‌روز

قوانین و مقررات مهاجرت در معرض تغییرات مکرر هستند. پس باید به دنبال وکیلی باشید که در جریان آخرین تحولات قانون مهاجرت باشد زیرا تنها در این صورت است که می‌تواند مشاوره دقیق و قابل‌اعتمادی را به شما ارائه بدهد.

هزینه‌های معقول و شفاف

در ابتدا ساختار حق‌الزحمه وکیل را بپرسید تا از منطقی و شفاف‌بودن آن مطمئن شوید. یک وکیل خوب در مورد حق‌الزحمه و هر گونه هزینه اضافی احتمالی اطلاعاتی را به شما ارائه خواهد داد.

دردسترس‌بودن

وکیلی را انتخاب کنید که همیشه در دسترس باشد تا به نگرانی‌های شما رسیدگی کند. این فرد باید به سؤالات شما به‌سرعت پاسخ بدهد تا بتواند از استرس و نگرانی شما جلوگیری کند. یادتان باشد که انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی یک تصمیم بسیار مهم در زندگی شما خواهد بود که می‌تواند تأثیر شگرفی بر نتیجه پرونده شما بگذارد. پس سعی کنید برای انجام تحقیقات کاملاً وقت بگذارید و در صورت لزوم با چندین وکیل مشورت کنید تا بتوانید فرد موردنظرتان را انتخاب کنید. یادتان باشد که این فرد باید شخصیت دلسوزی داشته باشد و شما در کنار او احساس راحتی و اطمینان داشته باشید تا بتوانید با خیالی راحت رسیدگی به امور مهاجرتی خود را به وی بسپارید.

معرفی ۱۰ وکیل برتر مهاجرت به آلمان

همانطور که در طول این مطلب اشاره شد، برای داشتن یک فرایند مهاجرتی بدون استرس باید یک وکیل مهاجرتی حاذق را در کنار خود داشته باشید. در زیر لیستی از بهترین وکیل مهاجرت به آلمان برای شما آماده شده است که می‌توانید برای دریافت مشاوره و داشتن مهاجرتی بهتر با آنها مشورت کنید.

۱- دکتر لیلا ابراهیمی

وکیل لیلا ابراهیمی

وکیل لیلا ابراهیمی، وکیل پایه یک دادگستری در ایران بوده و به‌عنوان یکی از بهترین وکلای ایرانی در آلمان شناخته می‌شود و عضو کانون وکلای دادگستری مرکز است. ایشان مقیم هامبورگ آلمان بوده و مدرک کارشناسی حقوق قضایی و کارشناسی‌ارشد خود را در حوزه حقوق خصوصی از دانشگاه تهران دریافت کردند.
وی موفق به اخذ رتبه ۱۰ کشوری در آزمون اختبار سراسری ایران شد و سپس برای تحصیلات تکمیلی به آلمان مهاجرت کرد و مدرک دکترای خود را در زمینه حقوق مهاجرت از دانشگاه هامبورگ کسب کرد. ایشان عضو انجمن زنان حقوق‌دان آلمان بوده و به دو صورت حضوری و آنلاین آماده ارائه خدمات حقوقی است. وی بیش از ۵ سال سابقه کار به‌عنوان مشاور امور مهاجرتی در دفاتر حقوقی بین‌المللی در آلمان را داشته و مجوز فعالیت در دادگاه عالی هامبورگ را در زمینه امور حقوقی ایرانیان مقیم آلمان دارد. ایشان مسلط به ۳ زبان فارسی، آلمانی و انگلیسی هستند و ارتباط بسیار قویی با مهاجران دارند.

آدرس وب‌سایت

آدرس ایمیل: contact@ebrahimilawyer.com

تلفن دفتر هامبورگ: ۰۰۴۹۰۴۰۵۵۷۷۵۰۶۵

شماره واتس‌اپ: ۰۰۴۹۱۷۶۳۵۶۴۵۷۲۷

شماره تماس دفتر شرق تهران: ۰۲۱۷۱۰۵۷۱۴۷

تلفن مرکز غرب تهران: ۰۲۱۴۴۸۳۸۰۹۴

جهت تعیین وقت می‌توانید روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ با شماره‌تلفن داخلی درج شده تماس بگیرید.

آدرس دفتر ایران: تهران، خیابان اسدآبادی، نبش دهم، پلاک ۹۴، طبقه پنجم

دفتر هامبورگ: Hofweg 5, 22085 Hamburg

۲- نگار جوادی

وکیل نگار جوادی

وکیل نگار جوادی در کشور آلمان بزرگ شده و تحصیلات خود را در رشته حقوق و شاخه قوانین بین‌الملل به پایان رساند. وی توانست دوره تخصصی قوانین مهاجرت و پناهندگان و قانون خانواده را به پایان رسانده و در دادگاه ایالتی هامبورگ در زمینه پناهندگان و امور اداری مشغول به کار شود. ایشان پس از تمام‌شدن این دوره به‌عنوان عضوی از کانون وکلای ایالت هامبورگ پذیرفته شدند. از جمله زمینه‌های تخصصی حوزه‌های فعالیت وی می‌توان به مهاجرت به آلمان، ویزا، اقامت و تابعیت، حقوق کار و غیره اشاره کرد. ایشان به 4 زبان فارسی، آلمانی، انگلیسی و ترکی مسلط بوده و عضو انجمن وکلای آلمان هستند.

آدرس صفحه اینستاگرام

آدرس دفتر: هامبورگ، خیابان Alter wall 65

شماره تماس: ۰۴۰۵۳۲۵۱۰۲۷

۳- ساسان حشمت

وکیل ساسان حشمت

وکیل ساسان حشمت در ماینتس آلمان اقامت داشته و از سوابق درخشانی در امر مهاجرت برخوردار است. ایشان علاوه بر مهاجرت، مسلط به زمینه تجارت بین‌الملل بوده و به‌عنوان وکیل رسمی سفارت ایران در آلمان شناخته می‌شوند. وی مسلط به زبان فارسی، آلمانی و انگلیسی بوده و ارتباط گسترده‌ای با مهاجران داخل و خارج از کشور دارد. ایشان اطلاعات کاملی از مسائل حقوقی در آلمان داشته و متبحر در زمینه مهاجرت هستند.
وی مؤسس شرکت حقوقی بین‌المللی Glöser Hechmat & Kollegen بوده که در آلمان تأسیس شده است. وکلای این شرکت دارای تخصص در زمینه حقوق قراردادهای بین‌المللی، حقوق تجاری، حقوق اقامت و قانون مهاجرت بوده و بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه می‌دهند. ایشان وکیل رسمی سفارت آلمان در تهران بوده و عضو دائمی DIHK هستند. علاوه بر این، وی مدیرعامل “INBI” بوده که در زمینه قانون مهاجرت و پناهندگی فعالیت دارد و واقع در شهر ماینتس بوده و تاکنون برنده جوایز متعددی شده است. کارشناسان این مؤسسه در خصوص اخذ تمامی ویزاها آگاه بوده و از تمامی روند موجود در زمینه مهاجرت مطلع بوده و از اطلاعات به‌روزی برخوردار هستند.

آدرس وب‌سایت

آدرس ایمیل: hechmat@advokat-mainz.de

شماره‌تلفن: ۴۹۰۶۱۳۱۶۷۴۰۵۱+

آدرس دفتر: Gartenfeldstraße 3 Mainz55118 Glöser Hechmat & Kollegen

۴- جلال رودگر

وکیل جلال رودگر

وکیل جلال رودگر وکیل پایه یک دادگستری بوده که در سال ۱۳۷۴ با رتبه برتر وارد دانشکده حقوق دانشگاه تهران شد و پس از پایان تحصیلات در سال ۱۳۸۲ وکالت حقوقی خود را شروع کرد. ایشان در حال حاضر در کنار فعالیت حقوقی، مشغول به ادامه تحصیل در رشته حقوق از دانشگاه یوهانس گوتنبرگ (Johannes Gutenberg University) بوده و مسلط به زبان فارسی، آلمانی و انگلیسی بوده و آشنا به زبان‌های فرانسوی، عربی و روسی هستند. وی موفق به کسب مدرک مترجمی زبان آلمانی IHK geprüfte Dolmetscher شده که مورد تأیید اداره بازرگانی آلمان IHK است.

آدرس وب‌سایت

صفحه اینستاگرام

آدرس ایمیل: jroudgar@yahoo.com

شماره تماس: ۴۹۶۱۱۳۳۴۹۶۸۹۹+

آدرس دفتر: Wiesbaden Gerichtstrasse 3 65185

۵- بهرام اردهالی

وکیل بهرام اردهالی

وکیل بهرام اردهالی در شهر هامبورگ متولد شده و در سال ۲۰۰۹ موفق به اتمام تحصیل خود از رشته حقوق شد. وی در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان وکیل دادگستری شروع به کار کرد و در سال ۲۰۱۵ دوره تخصصی حقوق تجاری و شرکت‌ها را گذراند. ایشان عضو کانون وکلای ایالات هامبورگ بوده و از جمله وکیلان باسابقه در زمینه مهاجرت در کشور آلمان هستند. وی در حوزه مسائل کیفری، اداری، مدنی، مهاجرت به آلمان و غیره قادر به ارائه مشاوره بوده و می‌تواند به ۳ زبان فارسی، آلمان و انگلیسی صحبت کند. ایشان قادر به مشاوره در تمامی زمینه‌های مهاجرت بوده و می‌تواند انتخابی مناسب برای افرادی باشد که قصد مهاجرت به آلمان را دارند.

آدرس وب‌سایت

آدرس صفحه اینستاگرام

نشانی ایمیل: ardehali@anwaltskanzlei-ardehali.de

شماره‌تلفن: ۴۹۴۰۶۳۸۶۵۱۲۰

آدرس دفتر: Rechtsanwalt Bahram Ardehali  Zirkusweg 1 Hamburg 20359 Germany

۶- مژده گرجی

وکیل مژده گرجی

وکیل مژده گرجی وکیل پایه یک دادگستری بوده و متخصص در امور حقوق تجارت بین‌الملل، قانون مهاجرت به آلمان و پروژه‌های سرمایه‌گذاری خارجی است. ایشان جزو یکی از وکلای فعال کانون وکلای آلمان بوده و تحصیلات حقوقی خود را در کشور آلمان سپری کرد. وی فارغ‌التحصیل دانشگاه ماربورگ (Philipp University of Marburg) در رشته حقوق بوده و با موفقیت آزمون ایالتی حقوقی اول و دوم خود را پاس کرده و در حال حاضر عضو رسمی کانون وکلای آلمان است. ایشان در مراکز معتبر ایرانی و آلمانی به‌عنوان پژوهشگر، کارآموز و وکیل فعالیت داشته و تجربه بسیار بالایی در زمینه حقوق بین‌الملل دارند. وی عضو انجمن حقوق‌دانان ایران – آلمان و عضو اتاق بازرگانی ایران آلمان بوده و به‌عنوان یکی از برترین وکلای ایرانی مقیم آلمان به شمار می‌رود. متقاضیان ایرانی می‌توانند به جهت ارتباط با ایشان به نشانی ایمیلشان پیام بدهند و سؤالات مهاجرتی خود را بپرسند.

آدرس وب‌سایت

آدرس ایمیل: gorji@gorjilaw.de

شماره‌تلفن: +۴۹۴۰۴۶۶۴۴۶۲۰

۷- سید احمدعلی یزدان بخش

وکیل سید احمدعلی یزدان بخش

وکیل احمدعلی یزدان بخش متولد سال ۱۹۸۱ در شهر آخن بوده و دارای پروانه وکالت از کانون وکلای کلن است. ایشان در سال ۲۰۱۴ شرکت حقوقی AYA را تأسیس کردند و در سال ۲۰۱۶ به شهر برلین مهاجرت کرده و عضو کانون وکلای این شهر شدند. وی دفتر وکالت دیوان که مخفف عبارت آلمانی (Deutsch-Iranische Wirtschaftsrechtskanzlei und Anwälte) بوده را در جهت روابط حقوقی بین دو کشور ایران و آلمان تأسیس کرد. عبارت ذکر شده به معنی «دفتر حقوقی و امور تجاری ایران و آلمان» بوده و زمینه‌هایی که در این شرکت به آن پرداخته می‌شود شامل: اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی از قبیل کارت آبی، ویزای تحصیلی، الحاق خانواده، شهروندی و غیره است.

آدرس وب‌سایت

آدرس ایمیل: office@yazdanbakhsch.com

شماره‌تلفن: ۰۲۱۸۸۵۷۰۵۵۲

شماره همراه: ۰۹۱۲۴۴۱۱۰۰۷

آدرس دفتر تهران: شهرک غرب، بلوار دریا، نرسیده به فرحزادی، کوچه شکوفان یکم، بهاران یکم، پلاک ۴۰، واحد ۳

ساعت کار دفتر روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹

۸- علی فضلی

وکیل علی فضلی

وکیل علی فضلی متولد سال ۱۳۵۳ بوده و متولد شهر تبریز هستند. وی فارغ‌التحصیل از دانشگاه یوهانس گوتنبرگ (Johannes Gutenberg University) بوده و از سال ۱۳۸۸ وکالت خود را آغاز کرده است. ایشان به ۵ زبان فارسی، انگلیسی، آلمانی، عربی و ترکی مسلط بوده و دفتر حقوقی بین‌المللی خود را در شهر فرانکفورت دارند. وی عضو انجمن وکلای آلمان بوده و در انجمن دادگستری آلمان، انجمن حقوقی فدرال و انجمن حقوقی فرانکفورت نیز عضویت دارد.
از جمله فعالیت‌های قانونی ایشان می‌توان به حقوق مهاجرت و پناهندگی، قراردادهای بین‌المللی و حقوق شرکتی و اداری اشاره کرد. وی پس از فارغ‌التحصیلی و کارآموزی توانست با چندین شرکت حقوقی بین‌المللی بزرگ در شهر فرانکفورت کار کرده و در حال حاضر ۶ سال از تأسیس دفتر حقوقی خودشان می‌گذرد. ایشان از جمله بهترین وکلای مهاجرت به آلمان بوده و عضو کانون وکلای فدرال، کانون وکلای فرانکفورت، کانون وکلای آلمانی – ایرانی و کانون وکلای آلمان DAV بوده و به‌خوبی مسلط به قوانین مهاجرت هستند.

آدرس وب‌سایت

آدرس ایمیل: ali.fazli@rechtsanwalt-fazli.com

شماره تماس: ۴۹۶۹۸۶۶۹۵۰+ و ۴۹۱۷۷۶۸۶۴۵۳۱

آدرس دفتر: 60596 Frankfurt  Kennedyallee 93 Rechtsanwaltskanzlei Fazli

۹- اسما ناصری

وکیل اسما ناصری

وکیل اسما ناصری تحصیلات خود را در آلمان گذرانده و با قوانین ایران و آلمان به‌خوبی آشنایی دارد. ایشان واقف به پیچیدگی‌های امور کیفری بوده و با افرادی متخصص در زمینه حقوقی در ارتباط هستند. وی به دو صورت آنلاین و حضوری قادر به ارائه مشاوره بوده و به برطرف‌سازی نیازهای قانون مهاجرت، خانواده یا قانون جزا می‌پردازد و قادر به پاسخگویی سؤالات مهاجرتی شما است. ایشان مؤسس دفتر حقوقی اسما ناصری بوده و با همکاری متخصصان دیگر به انجام امور مهاجرتی می‌پردازند؛ بنابراین می‌توانید از وی درخواست مشاوره و خدمات موردنیاز مهاجرتی داشته باشید.

آدرس وب‌سایت

شماره تماس: ۰۰۴۹۶۹۵۹۶۰۹۰۲۱

آدرس دفتر فرانکفورت: Färberstrasse 77 60594 Frankfurt am Main

۱۰- شیما فرهمند

وکیل شیما فرهمند

وکیل شیما فرهمند متولد سال ۱۳۶۱ در تهران بوده و بزرگ شده شهر بن آلمان است. ایشان فارغ‌التحصیل دانشگاه گوته (Goethe Universität Frankfurt) بوده و دارای مدرک فوق‌لیسانس حقوق در آلمان هستند. وی وکیل رسمی پایه یک دادگاه‌های آلمان بوده و بیش از هزاران پرونده موفق در پرونده کاری خود داشته و از جمله بهترین وکلای مهاجرت به آلمان شناخته می‌شود. ایشان در زمینه‌های مختلفی همچون پناهندگی، قانون مهاجرت نیروی کار، سرمایه‌گذاری، امور دانشجویی و غیره قادر به ارائه خدمات و مشاوره هستند. وی با همکاری آقای توگان تالایزوم شرکت حقوقی TFP را تأسیس کرد و قادر به حل‌کردن پرونده‌های جنایی و کیفری بوده و از تجربه بالایی در این زمینه برخوردار است. خانم فرهمند به ۳ زبان فارسی، آلمانی و انگلیسی تسلط داشته و در حال حاضر ۶ سال است که در زمینه مهاجرت فعالیت دارند و به ارائه خدمات و مشاوره در این زمینه می‌پردازند.

آدرس وب‌سایت

آدرس صفحه اینستاگرام

نشانی ایمیل: farahmand@tf-anwaelte.de

شماره تماس: ۴۹۶۹۲۷۲۹۴۵۵۱+ و ۴۹۶۹۲۷۲۹۴۵۵۰+

آدرس دفتر: 60313 Frankfurt Zeil 13 TFP Talaysüm & Farahmand Rechtsanwälte

نتیجه‌گیری

در دنیای پیچیده قوانین مهاجرت، بهترین وکیل مهاجرت به آلمان به‌عنوان یک راهنمای ضروری عمل کرده و تضمین می‌کند که مهاجرت شما به یک کشور جدید تاحدامکان راحت و موفقیت‌آمیز باشد. یک وکیل مسئولیت‌های بسیار گسترده و حیاتی را از شروع پروسه مهاجرت یک مهاجر تا اخذ ویزا یا اقامت برعهده دارد. به همین منظور باید بهترین فرد را برای خود انتخاب کنید و در این راه از هیچ‌گونه پرس‌وجو و تحقیقی دریغ نکنید. باتوجه‌به موارد اشاره شده، ملاک شما برای انتخاب یک وکیل چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن