logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

وکیل

بهترین وکیل مهاجرتی [سال 1403] ✅ + لیست 10 تایی

وکیل‌های مهاجرت به‌مانند تمامی وکلا، به دانشکده حقوق رفته و پس از گذشت مدت زمانی، زمینه کاری موردعلاقه خود را پیدا کرده‌اند. حال این افراد باتجربه کاری بیش از ۵ سال تبدیل به بهترین وکیل مهاجرتی می‌شوند. در حالت معمول وقتی کلمه «وکیل» را می‌شنویم، یاد دادگاه، قضاوت و هیئت‌منصفه می‌افتیم، درست است که بسیاری از وکلای مهاجرت جهت رسیدگی به امور موکلین خود زمانشان را در دادگاه سپری می‌کنند؛ اما قانون مهاجرت تنها به این بخش ختم نمی‌شود.
قانون مهاجرت علاوه بر پیچیدگی‌هایی که دارد به طور مداوم در حال تغییر است، ازاین‌رو باید از راهنمایی‌های فردی آگاه و خبره که مسلط به این مقررات پیچیده اداری و قانونی هست بهره‌مند شد. فردی که واقف به این قوانین و سیاست‌ها باشد به طور حتم یک وکیل مهاجرتی خواهد بود که دارای تخصص حرفه‌ای در زمینه قانونی و سیاسی بوده و مجهز به دانش و تجربه بالایی است که می‌تواند به افراد و سازمان‌ها در رسیدگی به امور مهاجرتی‌شان کمک کند.
بهترین وکیل مهاجرتی فردی است که در فرایند مهاجرت دارای تخصص باشد و بتواند شما را در پیچیدگی‌های مسیر مربوط به مهاجرت راهنمایی کند. وکیل مهاجرت بخش اعظم وقت خود را صرف کمک به افرادی می‌کند که در رعایت الزامات مهاجرت دچار مشکل شده‌اند. بسیاری از مهاجرانی که قصد سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر را دارند، از راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرتی بهره می‌گیرند؛ زیرا درصورتی‌که از روی ناآگاهی دچار اشتباهات ساده‌ای شوید کارهای مربوط به مهاجرتتان ممکن است منجر به تأخیر چند ساله در روند درخواست ویزا یا گرین کارت شده یا به طور کلی باعث رد تقاضای شما شود. به همین منظور وکلای مهاجرت می‌توانند نقش یک مشاور را برای موکلین خود ایفا کرده و با مقامات مهاجرتی تعامل داشته باشند.

وکیل مهاجرت

وکلای مهاجرت در مورد مسائل مهاجرتی همچون اخذ انواع ویزا، درخواست اقامت، درخواست پناهندگی، اخراج از کشور مقصد و غیره با مشتریان تعامل دارند. بسیاری از کارشناسان حقوقی برای شرکت‌های حقوقی که دارای روابط جهانی هستند کار می‌کنند؛ اما برخی دیگر به طور مستقل به رفع مشکلات مهاجرتی افراد می‌پردازند و در جمع‌آوری مدارک موردنیاز آنها را یاری کرده یا در صورت لزوم به‌جای افراد در دادگاه حاضر می‌شوند. یک وکیل مهاجرت باید خدماتی را در زمینه وکالت و اداری به افرادی که مایل به اقامت قانونی در کشوری دیگر هستند ارائه دهد. ازآنجایی‌که فرایند مهاجرت دائماً در حال تغییر است؛ بنابراین یک وکیل معتمد نیاز به مهارت‌های متنوعی دارد و باید توانایی رسیدگی به امور مهاجرتی در محیط‌های مختلف از جمله سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، دفاتر شرکت‌های حقوقی و غیره را داشته باشد.
وکیل مهاجرت باید در خصوص قوانین مربوط به ورود و اقامت مهاجران آگاه باشد و از دانش خود برای انتقال موفقیت‌آمیز و قانونی افراد از یک کشور به کشور دیگر استفاده کند. علاوه بر این مورد، وکلای مهاجرت در صورت لزوم باید به‌جای موکلان خود در دادگاه حضور پیدا کنند. زیرشاخه قانون مهاجرت بسیار پیچیده بوده و امروزه بسیاری از وکلای مهاجرت به‌صورت تکی بر روی یکی از انواع مهاجرت همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت به دلیل ازدواج با اتباع خارجی و غیره تمرکز دارند.
در حالت کلی بهترین وکیل مهاجرتی باید قادر به انجام امور زیر باشد:

 • پیگیری درخواست انواع ویزا
 • کمک به دریافت گرین کارت
 • رسیدگی به درخواست پناهندگی
 • کمک به دریافت تابعیت
 • رسیدگی به امور اخراج فرد از کشور مقصد
 • رسیدگی به امور اشتغال غیر شهروندی
 • رسیدگی به مهاجرت خانواده محور
 • ارائه مسائل مربوط به اقامت دائم قانونی
 • دریافت مجوز کار و ویزای کاری
 • دریافت مجوز تحصیلی و ویزای تحصیلی
 • کمک به افرادی که با تمدید ویزای خود مشکل دارند یا ویزای آنها باطل شده است.
 • کمک به افرادی که به طور غیرقانونی مهاجرت کرده و نیاز به دریافت اقامت قانونی دارند.
 • کمک به افرادی که به دلیل استفاده از مدارک جعلی، اظهارات نادرست، مسائل ازدواج، مسائل پزشکی، سابقه دادگاه یا سایر شرایط با مشکلات مهاجرتی روبرو هستند.
 • کمک به افرادی که به‌عنوان یک خارجی نیاز به راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور مقصد دارند.
 • پیگیری درخواست اقامت موقت
 • دریافت ویزای توریستی
 • دریافت تابعیت برای زمانی که موکلین مایل به زندگی و کار در خارج از کشور هستند.
 • پیگیری تغییر تابعیت موکلین هنگام ازدواج با یک فرد خارجی و اخذ مهاجرت از طریق ازدواج

بهترین وکیل مهاجرتی

تمامی کشورها دارای محدودیت‌هایی برای ورود افراد غیر اتباع برای زندگی و کار به کشور خود هستند و درصورتی‌که فردی این محدودیت‌ها را رعایت نکند با مجازات‌هایی روبرو خواهد شد. زمانی که فردی بخواهد به کشوری دیگر سفر کند (سفر کاری، انجام مأموریت کاری، ادامه تحصیل یا زندگی دائم) به طور حتم با قوانین مهاجرت کشور مقصد برخورد خواهد داشت. اینجاست که وجود یک وکیل مهاجرت امری ضروری خواهد بود. یک وکیل می‌تواند با ارائه توضیحات به افراد، خانواده‌ها و کارفرمایان کمک کند تا سلسله‌مراتبی که شامل مجموعه پیچیده‌ای از قوانین، برنامه‌های کاربردی و رویه‌های دولتی بوده را پشت سر گذارند.
بهره‌مندی از راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرتی به‌ویژه در زمینه مهاجرت کاری می‎تواند امری بسیار مهم باشد. اکثر کشورها برای پذیرش افراد خارجی یک سری محدودیت‌های شدید را برای سنجش توانایی‌های افراد مهاجر در کشور خود در نظر می‌گیرند؛ زیرا قانون اولشان محافظت از نیروی کار بومی است. در بسیاری از مواقع، فردی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در کشوری خارجی را دارد باید علاوه بر کسب مجوز از سوی مقامات مهاجرت، از مقامات کار نیز مجوز بگیرد که این کار منجر به طی‌کردن فرایند پیچیده‌ای می‌شود. به همین دلیل کارفرمایان نیازمند راهنمایی‌ها و مشاوره‌های یک وکیل مطمئن و باتجربه هستند که بتواند کارهای حقوقی آنها را در سازمان‌های دولتی انجام دهد.
همه ما می‌دانیم که وجود تأخیر و مشکل در روند مهاجرت امری اجتناب‌ناپذیر است؛ اما ازآنجایی‌که یک وکیل مهاجرتی باتجربه می‌داند که کشور مقصد از متقاضیان چه انتظاری دارد به طور حتم می‌داند که چطور می‌شود با این تأخیرهای اجتناب‌ناپذیر برخورد کرده یا آن را به حداقل رساند.
برخی اوقات پیچیدگی‌های قانون مهاجرت زمانی بیشتر می‌شود که شما بخواهید نوع ویزایی که دارید را به‌نوعی دیگر تغییر دهید. بعضی از افراد مشکلی با این مورد ندارند؛ اما افراد زیادی هستند که ممکن است در این راه با مشکل مواجه شوند. به‌عنوان‌مثال حق سفر به داخل و خارج از کشوری که در آن هستید ممکن است با ویزایی که اکنون دارید مشکلی نداشته باشد؛ اما با تغییر نوع ویزا این شرایط نیز می‌تواند برای شما تغییر پیدا کند. اینجاست که دریافت مشاوره از یک وکیل مهاجرت می‌تواند مشکلات موجود را برطرف سازد تا بتوان به‌راحتی از پیدایش این نوع مشکلات جلوگیری کرد.

معرفی بهترین وکیل برای مهاجرت

همان‌طور که ملاحظه کردید کار یک وکیل مهاجرت تنها به دریافت ویزا و سایر مجوزهای دولتی ختم نمی‌شود، بلکه آنها وظیفه و مسئولیت‌های مهمی را در زمینه‌های مختلف همچون انطباق اطلاعات ثبت شده با واقعیت، گزارش تعهدات به سازمان‌های دولتی و بسیاری از کارهای قانونی و دولتی دیگر را برعهده دارند که رعایت‌نکردن این مسئولیت‌ها می‌تواند منجر به جریمه، محدودیت سفر مهاجر در آینده و در بدترین حالت اخراج از کشور مقصد شود، به همین دلیل فردی که قصد مهاجرت دارد باید با یک وکیل مهاجرتی مطمئن مشورت کند.
تمامی وکلا باید دارای مدرک دانشگاهی از رشته حقوق باشند تا بتوانند به طور قانونی فعالیت کرده و به دنبال کارهای قانونی موکلین خود باشند. عموماً این افراد آموزش‌های پایه‌ای را در شاخه‌های مختلف حقوق گذرانده‌اند و زمانی که آموزش خود را به پایان می‌رسانند می‌توانند تصمیم بگیرند که به دنبال یک تخصص خاص مانند قانون مهاجرت باشند. این وکلا باتوجه‌به ماهیت حرفه خود و ارتباط با سازمان‌های قانونی موجود در کشورهای خارجی باید توانایی صحبت به چند زبان بین‌المللی داشته باشند تا بتوانند امور مهاجرتی متقاضیان را به‌درستی پیگیری کنند.
یک وکیل مهاجرت می‌تواند به شما کمک کند تا به کشور موردنظرتان مهاجرت کنید. با کمک راهنمایی‌های یکی وکیل خوب می‌توانید رؤیای تحصیل در خارج از کشور را برآورده کرده و بهترین گزینه‌های شغلی را برای اقامت در خارج از کشور انتخاب کنید. این فرد می‌تواند اطلاعات قانونی را در مورد دریافت انواع ویزاهای موجود در اختیارتان قرار داده و به شما کمک کند تا بهترین گزینه را برای مهاجرت خود انتخاب کنید. انتخاب وکیل مهاجرتی تصمیمی بسیار مهم بوده که نباید ساده گرفته شود؛ بنابراین، حتماً پیش از انتخاب یک فرد تحقیقات وسیعی انجام داده تا بتوانید از راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرتی بهره‌مند شوید.

۱۰ وظیفه اصلی یک وکیل مهاجرتی که هیچ‌کس به شما نخواهد گفت!

در حالت کلی وکلای مهاجرت طیف وسیعی از مسئولیت‌ها را در ارتباط با برطرف‌کردن نیازهای مهاجرتی موکل‌های خود برعهده دارند که این وظایف بسته به حوزه‌های کاری موکلان متفاوت خواهد بود. برخی از جمله تخصص‌هایی که بهترین وکیل مهاجرتی باید داشته باشد شامل موارد زیر است:

 1. آماده‌سازی اسناد: وکیل‌های مهاجرتی باید به موکلین خود کمک کنند تا اسناد ضروری را برای درخواست مهاجرتشان تهیه کرده و آنها را به مراجع قانونی مهاجرت ارائه دهند. حال این موارد می‌تواند شامل درخواست ویزا، گرین کارت، مجوز استخدام یا درخواست پناهندگی باشد. در این مسیر وکلا مطمئن می‌شوند فرم‌های مختلفی که پر می‌کنید، اسنادی که جمع‌آوری می‌کنید، اظهارات و شهادتی که ارائه می‌دهید بدون مشکل باشند؛ زیرا بسیاری از درخواست‌های مهاجرتی به این مورد بستگی دارد که اطلاعات وارد شده متناقض با اصل مدارک نباشند تا هیچ‌گونه مشکل کوچک یا بزرگی رخ ندهد.
 2. آماده‌سازی افراد برای آزمون‌ها و مصاحبه‌ها: وکلا متقاضیان را برای روند پیچیده مشاوره آماده می‌سازند و راهنمایی‌های لازم را در اختیار آنها قرار می‌دهند تا افراد تمامی الزامات را برآورده کرده و مصاحبه‌ها و آزمون‌های مهم را به‌خوبی انجام دهند.وظایف وکیل مهاجرت
 3. حضور در جلسات دادگاه به نیابت از موکلین: وکیل‌های مهاجرت علاوه بر وظایف اداری که دارند می‌توانند به نمایندگی از موکلین خود در مصاحبه‌ها و جلسات دادگاه نیز شرکت کنند. شرایط برخی از موکلین مانند کسانی که دیپورت شده‌اند به‌گونه‌ای است که نیاز به درخواست تجدیدنظر از دادگاه داشته و به همین دلیل وکلای مهاجرتی باید به‌جای افراد در دادگاه حضور پیدا کرده و به دفاع از پرونده آنها بپردازند.
 4. رسیدگی به درخواست ویزا: یکی از مسئولیت‌های مهم وکیل مهاجرتی پیگیری امور مربوط به درخواست‌های ویزا است. بهترین وکیل مهاجرتی در زمینه درخواست انواع ویزاها و نوع ویزایی که افراد نیاز دارند آنها را راهنمایی کرده و به افراد در جمع‌آوری اسناد موردنیاز کمک می‌کند.
 5. دریافت گرین کارت: یکی از حوزه‌هایی که وکیل مهاجرت باید در خصوص آن آگاهی بالایی داشته باشد، چگونگی درخواست گرین کارت است. یک وکیل مهاجرتی خوب پیچیدگی‌های این فرایند را از مرحله ارزیابی صلاحیت تا تکمیل فرم به زبانی ساده برای موکلین شرح می‌دهد و این اطمینان را ایجاد می‌کند که مراحل پیشرفت درخواستشان را به طور پیوسته به آنها گزارش می‌دهد و مطمئن می‌شود که افراد الزامات را به‌درستی درک کرده‌اند.
 6. درخواست استیناف و دادخواهی: وکلای مهاجرت ممکن است از طرف موکل‌های خود اقدامات قانونی انجام داده و در دادگاه درخواست تجدیدنظر کنند.
 7. رسیدگی به امور اخراج مهاجران: این نوع دادرسی‌ها که به‌عنوان پرونده‌های اخراج نیز شناخته می‌شوند زیر نظر وکلای مهاجرت قرار می‌گیرند. در این مسیر وکلا نماینده مردم در جلسات دادگاه بوده و استدلال‌ها و شواهدی را باهدف دفاع از موکلین خود به قاضی ارائه می‌دهند تا از اخراج افراد جلوگیری کرده یا زمان اجرای تبعید را به تأخیراندازند. پس از آن نیز در طول مدت‌زمان موجود راه‌هایی قانونی را برای برطرف‌سازی این مشکل پیدا می‌کنند.
 8. دریافت تابعیت و شهروندی: وکلای مهاجرت می‌توانند با ارائه راهنمایی‌های حقوقی به متقاضیانی که درخواست تابعیت یا شهروندی دارند کمک کنند.
 9. درخواست پناهندگی: وکلای مهاجرتی در این راه پرونده‌هایی را آماده‌سازی کرده و به مقامات مهاجرتی ارائه می‌دهند که افراد بتوانند کارهای پناهندگی خود را انجام دهند.
 10. درخواست ویزای استخدامی: برخی از وکلا تخصص ویژه‌ای در زمینه پرونده‌های مهاجرتی مبتنی بر اشتغال دارند و می‌توانند به افرادی که به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب هستند کمک کنند. متقاضیان می‌توانند برای کارهایی همچون دریافت مجوزهای کاری، درخواست ویزای کاری، دریافت گرین کارت برای استخدام دائم از کمک وکلای مهاجرت بهره‌مند شوند.

تخصص‌های یک وکیل مهاجرتی

۱۰ ویژگی شگفت‌انگیز یک وکیل

از جمله ویژگی‌های مهمی که بهترین وکیل مهاجرتی باید داشته باشد شامل موارد زیر است:

 1. تجربه بالا: زمانی که قصد مهاجرت داشته باشید اولین چیزی که باید در یک وکیل مهاجرتی به دنبال آن بگردید تجربه است. برای این منظور باید به دنبال فردی باشید که پرونده‌های موفقی در زمینه مهاجرت داشته باشد. زیرا سابقه درخشان فرد به‌عنوان یک وکیل مهاجرتی می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که وی می‌تواند با درصد موفقیت بالاتری به امور پرونده مهاجرتی شما رسیدگی کند. این امر نشان می‌دهد که وکیل موردنظر پیش‌تر با چالش‌هایی که در راه مهاجرت وجود دارد برخورد داشته و می‌تواند پروسه کاری شما را به‌درستی هدایت کند. وکیلی که دانش و مهارتی در زمینه مهاجرت نداشته باشد نمی‌تواند نیازهای شما را برآورده کند، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از این امر مشاوره با یک وکیل باتجربه بوده که از حداکثر دانش در پرونده‌های مهاجرتی برخوردار باشد و بتواند با آگاهی بالا به امور پرونده شما رسیدگی کند.
 2. داشتن ارتباط قوی و عالی: داشتن ارتباط مؤثر در مسائل حقوقی امری بسیار ضروری است. ازآنجایی‌که فرایند مهاجرت یک پروسه طولانی بوده و در این امر باید پیچیدگی‌های قانونی طی شود، ازاین‌رو مدیریت آن به‌تنهایی کار آسانی نخواهد بود. علاوه بر این، شما باید توانایی برقراری ارتباط را با ذی‌نفعان مختلف را داشته باشید که طبیعتاً این کار برای فردی که آشنا به این امور نیست کاری سخت خواهد بود. یک وکیل مهاجرتی باید دارای مهارت‌های ارتباطی عالی برای رسیدگی به امور مدیریتی از جمله انجام کاغذبازی‌ها، دریافت گواهینامه و مجوزها و غیره باشد. وکیل موردنظرتان باید همیشه در دسترس و پاسخگوی سؤالات شما باشد و از فن بیانی قوی برخوردار باشد تا بتواند اصطلاحات پیچیده حقوقی را به زبانی ساده و قابل‌فهم برای شما بیان کند تا بتوانید آن را به‌درستی درک کنید. داشتن یک ارتباط شفاف و قوی می‌تواند منجر به تقویت اعتماد و ارتباط بین شما و وکیلتان شود و به شما کمک کند تا به‌خوبی در جریان روند کاری‌تان باشید. بهترین وکیل مهاجرتی به‌گونه‌ای با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کند و مسائل را برای آنها شفاف‌سازی می‌کند که مشتریان بتوانند درک درستی از روند کاری خود داشته باشند.ویژگی‌های وکیل مهاجرتی
 3. داشتن مهارت‌های تحلیلی قوی: در حالت کلی امور مهاجرت اغلب شامل تفسیر و اعمال قوانین و مقررات پیچیده بوده؛ بنابراین وکیلی که دارای مهارت‌های تحلیلی قوی باشد می‌تواند به‌خوبی جزئیات پرونده را تشریح کرده و مسائل بالقوه را شناسایی کند و استراتژی‌های مؤثری را به کار گیرد. در قانون مهاجرت، کاردان و آگاه بودن بسیار ارزشمند است، پس باید به دنبال وکیلی باشید که بتواند تفکر وسیعی داشته باشد تا راه‌حل‌های خلاقانه‌ای را برای روبروشدن با چالش‌های مهاجرتی پیدا کند. یک وکیل خوب باید فردی منطقی باشد و پیش از بروز یک مشکل آن را از قبل پیش‌بینی کند و راه‌حل‌های مقابله با مشکلات احتمالی را بداند.
 4. بررسی دقیق جزئیات: در امور مهاجرت حتی بروز یک خطای کوچک نیز می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات در پرونده مهاجرت شود که در بدترین حالت این خطا می‌تواند منجر به صدمات جبران‌ناپذیری شود. درصورتی‌که خطا قابل تصحیح باشد، رسیدگی به پرونده برای مدت‌زمان نامعلومی به تأخیر خواهد افتاد؛ بنابراین داشتن وکیلی که بتواند در پر کردن فرم‌ها و آماده‌سازی مدارک به شما کمک کند و در این راه مهارت‌ها، دانش و امور مهاجرتی لازم را بداند امری بسیار ضروری است. یادتان باشد که هرگونه اشتباه کوچک یا بزرگ در پر کردن پیش‌نیازها می‌تواند کل روند مهاجرت شما را برای ماه‌ها به تأخیر اندازد؛ بنابراین باید بر روی افراد شایسته و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید تا از استرس این مشکل در امان بمانید.
 5. بااخلاق و صادق‌بودن: درست است که کاردان بودن یک امر ضروری برای وکلا است؛ اما به‌تنهایی کافی نیست، بنابراین مطمئن شوید که وکیل انتخابی‌تان در انجام معاملات خود فردی خوش‌اخلاق، صادق و شفاف باشد؛ زیرا یک وکیل خوب انتظارات واقع‌بینانه‌ای از کارهای خود دارد و از دادن وعده‌های پوچ و دروغین به موکلین خود اجتناب می‌کند. یک وکیل مهاجرتی خوب باید بتواند یک موضوع پیچیده را بپذیرد و برای مقابله و برطرف‌کردن آن راه‌حل‎های مؤثری داشته باشد.
 6. شنونده خوب‌بودن: یک وکیل خوب باید از مهارت‌های شنیداری عالی برخوردار باشد. اگر وکیلی این ویژگی را نداشته باشد نمی‌تواند به‌عنوان یک وکیل خوب عمل کند. افراد نیاز به وکیلی دارند که با آنها هم‌ذات‌پنداری کرده و به‌خوبی شنوای صحبت‌های آنها باشند و به مشکلات و دغدغه‌های آنها به‌مانند مشکلات خود نگاه کرده و به همان اندازه به آنها اهمیت دهند. وکیلی که به صحبت مشتری‌های خود به‌خوبی گوش کند و به آنها اهمیت دهد می‌تواند راه‌حل‌های بهتر و مؤثرتری را ارائه دهد؛ بنابراین توجه و تمرکزی که یک وکیل هنگام گوش‌دادن به صحبت‌های موکلین خود دارد می‌تواند منجر به حل بسیاری از گره‌ها و مشکلات موجود در پرونده شود. یک وکیل مهاجرت باید به داستان مشتری خود گوش دهد، حال آن مشتری می‌تواند شخص مهاجر، یکی از اعضای خانواده مهاجر یا کارفرمای مهاجر باشد. زیرا تنها پس از گوش‌دادن به داستان و جمع‌آوری‌کردن تمام حقایق مربوطه، یک وکیل مهاجرتی خوب می‌تواند اقدامات لازم را بر اساس شرایط، نیاز و اهداف مشتری انجام دهد.گوش‌شنوا داشتن یک وکیل مهاجرت
 7. پیگیر بودن: یکی از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی این است که به مسائل شما اهمیت دهد و در جهت برطرف‌سازی آنها قدم بردارد. این ویژگی باعث می‌شود که وکیل شما با دلسوزی در جهت پیشرفت درخواستتان قدم بردارد و به امور پرونده شما به‌خوبی رسیدگی کند. چنین فردی تمام تلاش خود را برای به سرانجام رساندن پرونده شما انجام می‌دهد و دراین‌بین از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.
 8. امکان انجام کار از راه دور: باتوجه‌به ماهیت قانون مهاجرت، وکلا باید توانایی این را داشته باشند که بتوانند از راه دور نیز به طور مؤثر بر روی پرونده‌های خود کار کرده و به امور آن رسیدگی کنند. برای انتخاب چنین فردی باید تعیین کنید که آیا وکیل منتخب شما قادر به انجام یک سری از کارها به‌صورت از راه دور بوده و دارای انعطاف‌پذیری در رسیدگی به کارها هست یا خیر.
 9. سازگار بودن با نیازهای موکل: سازگاری یک از اصلی‌ترین ویژگی یک وکیل خوب است. برای آگاهی از این امر باید پیش از استخدام به طور کوتاه با وکیل مربوطه در ارتباط باشید و تعاملی مانند برقراری تماس یا ارسال ایمیل داشته باشید تا ببینید به چه اندازه درگیر پرونده شما هستند، همین امر موجب می‌شود تا سازگار بودنشان مشخص شود و در آینده بتوانید همکاری بهتری با آنها داشته باشید.
 10. ارائه مشاوره لازم: اکثر ما وکیل را به‌عنوان یک مشاور در نظر می‌گیریم و دلیل این امر آن است که وکلا برای موکل خود تصمیم‌گیری نمی‌کنند؛ بلکه به آنها مشاوره می‌دهند تا افراد بدانند که در راه رسیدن به هدف و خواسته‌شان به چه چیزهایی نیاز دارند و در واقع آنها را راهنمایی می‌کنند و در نهایت این موکلین هستند که باید در موردنیاز خود تصمیم‌گیری کنند. به‌عنوان‌مثال یک موکل می‌تواند واجد شرایط برای اخذ چندین نوع ویزا باشد، در این صورت وکیل در ابتدا به صحبت‌ها و خواسته‌های موکل گوش می‌دهد و انتخاب‌های موجود و نحوه رسیدگی به هر یک را برای موکلین توضیح داده و توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهد تا مشتری بتواند تصمیم بگیرید که به کدام نوع ویزا نیاز دارد.

رعایت 7 راه برای پیدا کردن یک حقوق‌دان خوب

پیداکردن بهترین وکیل مهاجرت برای رسیدگی به امور مهاجرتی امری ضروری است؛ زیرا در این صورت می‌توانید شانس موفقیت خود را به حداکثر رسانید. ازآنجایی‌که کلاهبرداران و متخصصان بی‌اعتبار و ناشناس در امور مهاجرت همیشه به دنبال کسب درآمد از افراد آسیب‌پذیر هستند؛ بنابراین باید چندین استراتژی مهم را در پیداکردن یک وکیل خوب در نظر گرفت که اصلی‌ترین آنها شامل موارد زیر است:

 1. پرس‌وجو از آشنایان و نزدیکان: در بین اطرافیان خود از کسانی که به آنها اعتماد دارید بخواهید که یک وکیل خوب را به شما معرفی کنند. حتی اگر اطرافیان شما وکیلی را بشناسند که ارتباطی با پرونده‌های مهاجرتی نداشته باشد؛ اما باز هم به دلیل شبکه ارتباطی که وکیل مربوطه با سایر وکلا دارد می‌تواند وکیل‌هایی را پیدا کند که مرتبط با کار موردنظر شما هستند.
 2. تماس با سایتهای حقوقی معتبر: از سایت‌های معتبر یا شبکه‌های اجتماعی با منبعی موثق، به‌ویژه سایت‌هایی که متمرکز بر امور مهاجران هستند؛ مانند سایت برتر ویزا کمک بگیرید. سایت‌های معتبر که دارای منابع و اطلاعات موثق هستند می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی را در امر مهاجرت به شما ارائه دهند. بسیاری از این سایت‌ها دارای ارائه خدمات مشاوره رایگان بوده و می‌توانند به‌خوبی شما را برای مهاجرت به کشور مقصدتان راهنمایی کنند.راه‌های پیدا کردن یک وکیل مهاجرتی خوب
 3. کمک‌گرفتن از سازمان‌های حقوقی معتبر: می‌توانید از یک سازمان حقوقی حرفه‌ای یا کانون وکلا برای معرفی یک وکیل مهاجرتی خوب کمک بگیرید. این گروه از وکلا می‌توانند بسته به نوع پرونده و درخواستتان وکیلی مناسب را به شما معرفی کنند که بتواند در مسیر مهاجرتی شما را یاری کند.
 4. بررسی مجوز فعالیت وکیل موردنظر: برای این کار با کانون وکلای شهر خود تماس گرفته تا بررسی کنید آیا وکیلی که انتخاب کرده‌اید دارای مجوز فعالیت در شهرتان بوده و از اعتبار خوبی برخوردار هست یا خیر.
 5. بررسی نظرات درمورد کاندیداهای بالقوه به‌صورت آنلاین: نظرات مشتریانی که پیش‌تر با وکیل موردنظرتان همکاری داشته‌اند را به‌صورت آنلاین بررسی کنید. تحقیق در مورد یک وکیل به طور آنلاین به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از دستاوردها، انواع پرونده‌های انجام شده توسط وی، درصد موفقیت پرونده‌های وی و نظرات موکلین پیشین او به دست آورید. با این‌که اتکاکردن به بررسی‌های آنلاین به‌تنهایی توصیه نمی‌شود؛ اما این بررسی‌ها می‌تواند اطلاعات مفیدی در مورد نحوه رسیدگی وکیل به امور پرونده و رفتار با مشتریان پیشین را ارائه دهد.
 6. تهیه لیستی از وکلای برتر: برای‌آنکه بتوانید بهترین وکیل مهاجرتی را پیدا کنید باید لیستی از مدعیان برتر تهیه کرده و سپس با آنها مشورت کنید. بسیاری از مردم فکر می‌کنند هدف از مشاوره اولیه با وکیل این است که وکیل بتواند در مورد مشتری اطلاعات لازم را کسب کند. باوجوداینکه این تفکر درست است؛ اما این مشاوره باعث می‌شود فرصتی برای شما ایجاد شود تا بتوانید وکیل انتخابی خود را از نظر حرفه‌ای بودن بشناسید. عموماً پس از یک جلسه اولیه متوجه می‌شوید که آیا این فرد وکیلی مناسب برای رسیدگی به امور شما خواهد بود یا خیر.
 7. داشتن شهرت و اعتبار: برای مطمئن شدن از این امر باید به دنبال فردی بگردید که شهرت قابل‌قبول و اعتبار بالایی در زمینه حقوقی داشته باشد. برای این کار می‌توانید از تجربه نزدیکان کمک گرفته یا خود به جستجوی فردی معتمد بگردید.

چگونه بهترین وکیل مهاجرتی را شناسایی کنیم؟

تنها در صورتی می‌توانید وکیلی مناسب را برای پرونده خود استخدام کنید که آن شخص در مورد پرونده شما تخصص، دانش و تجربه بالایی داشته باشد. در زیر نکاتی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که وکیل انتخابی، بهترین وکیل مهاجرتی و قابل‌اعتماد بوده که بتوانید رسیدگی به پرونده خود را به وی بسپارید یا خیر. چگونگی شناخت یک وکیل مهاجرتی خوب شامل موارد زیر است:

 1. شفاف‌سازی در زمینه حق‌الزحمه: یک وکیل معتبر در ابتدا حق‌وحقوق خود را به طور کاملاً واضح و ثابت بیان می‌کند و پس از شروع کار هیچ‌گونه هزینه اضافی دریافت نمی‌کند.
 2. پاسخ‌دهی به تماس‌ها و ایمیل‌ها دراسرع‌وقت: یک وکیل مهاجرتی قابل‌اعتماد بلافاصله به تماس‌ها و ایمیل‌های مشتریان پاسخ می‌دهد تا این اطمینان را در فرد ایجاد کند که همیشه پاسخگو و پیگیر امور آنها است.شناسایی وکیل مهاجرت خوب
 3. گوش شنوا داشتن: یک وکیل مهاجرت قابل‌اعتماد باید پیش از آنکه یک سخنران با فن بیانی قوی باشد، گوش شنوایی برای شنیدن صحبت‌ها و نگرانی‌های موکلین خود داشته باشد؛ زیرا این امر می‌تواند منجر به ایجاد یک رابطه موفق بین وکیل و موکل شود. وکیلی که یک شنونده قدرتمند باشد به طور حتم توانایی بالایی در درک صحیح افراد دارد و می‌تواند به‌درستی از موکلین خود در دادگاه دفاع کرده و به سؤالات پاسخ دهد.
 4. بررسی مجوز وکالت: بهترین راه برای شناخت یک وکیل معتبر این است که دارای مجوز تخصصی در حوزه قضایی باشد و مجوز وکالت وی در کشور مورد تأیید باشد.
 5. داشتن سابقه کاری مرتبط: هر چه وکیل مدت بیشتری در زمینه مهاجرت خدمت کرده باشد به طبع فردی بهتر و باتجربه‌تر خواهد بود. وکلایی که بیش از پنج سال تجربه کاری در زمینه مهاجرت دارند، می‌دانند که چگونه باید چالش‌های مختلفی که در راه پرونده‌های مهاجرتی وجود دارد را حل کنند.
 6. وقت‌شناس و خوش‌قول بودن هنگام قرار ملاقات: وکلای مهاجرتی معتبر همیشه در دسترس موکلان خود هستند و به برنامه‌های کاری موکلین و ساعتی که برای مشاوره تعیین می‌کنند احترام می‌گذارند. به‌موقع حضورپیداکردن وکیل در محل قرار ملاقات نشان‌دهنده این است که وی فردی قابل‌اعتماد بوده و مایل به حل مشکلات موکلین خود است و در این راه از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.
 7. خوش‌بین بودن در عین واقع‌بینی: وکیلی را استخدام کنید که علاوه بر واقع‌بین بودن خوش‌بین هم باشد؛ زیرا افراد خوش‌بین فکر می‌کنند در آینده بهترین اتفاق‌ها رخ خواهد داد. این امر نشان‌دهنده این است که وکیل موردنظر تمام تلاش خود را می‌کند تا به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند. بااین‌حال مطمئن شوید که خوش‌بینی این افراد پوچ نبوده باشد و آن را در واقعیت نیز نشان دهند.
 8. بررسی وب‌سایت وکیل: این امر به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا وکیل موردنظر برای رسیدگی به پرونده مهاجرتی فردی قابل‌اعتماد بوده یا خیر. یک وکیل حقوقی با ارائه جزئیاتی از قبیل آدرس دفتر وکالت، شماره تماس و نماد اعتماد در سایت خود نشان می‌دهد که فعالیتی قانونی داشته و قادر به ارائه خدمات حقوقی است. پس از آن می‌توانید با خدمات مشتریان دفتر تماس گرفته و مدت‌زمان پاسخگویی و دقتی که در هنگام پاسخ به سؤالات خود دریافت می‌کنید را بررسی کنید.
 9. ارائه مشاوره رایگان: یکی از خدماتی که وکلای مهاجرتی معتبر ارائه می‌دهند، خدمات مشاوره رایگان به مشتریان است. اگر مطمئن نیستید که کدام وکیل برای رسیدگی به پرونده شما مناسب است، می‌توانید از مشاوره‌های رایگان شرکت‌های حقوقی بهره‌مند شوید و از بین آنها بهترین را برای انجام امور مهاجرتی خود انتخاب کنید.

ارائه مشاوره رایگان توسط یک وکیل مهاجرت خوب

۴ نکته مهم درمورد خدمات ارائه شده توسط بهترین وکیل برای مهاجرت

یک وکیل مهاجرتی خوب در مورد طیف وسیعی از مسائل به موکلین خود کمک می‌کند و وظیفه دارد که با دانش تخصصی خود کارهای پیچیده مهاجرتی افراد را انجام دهد.
از جمله خدماتی که بهترین وکیل مهاجرتی ارائه می‌دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بررسی اسناد و درخواست مهاجرت: وکلا می‌توانند از دانش خود در امور قانونی مهاجرت بهره گرفته تا مطمئن شوند که مدارک پشتیبانی شما دقیق و بدون اشتباه است.
 2. ارائه مشاوره تخصصی: وکلا می‌توانند در مورد مسائل مهاجرت و مسیرهای در دسترستان مشاوره‌هایی حقوقی را ارائه دهند.
 3. سرعت بالا در رسیدگی به درخواست‌ها: وکلا می‌توانند در مدت زمانی کم به شما کمک کنند تا امور مربوط به درخواست مهاجرتتان با سرعت بیشتری انجام شود.
 4. راهنمایی در مورد انتخاب بهترین نوع ویزا: یک وکیل مهاجرتی می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید انتخاب کدام ویزا بهترین گزینه برای شما خواهد بود. بسیاری از وکلای مهاجرتی معتبر جلسات مشاوره‌ای را ارائه می‌دهند که در طی این جلسات در مورد شرایط متقاضیان صحبت کرده و واجد شرایط بودن آنها را برای دریافت ویزاهای مختلف ارزیابی می‌کنند و در نهایت بهترین ویزا را به آنها توصیه می‌کنند.

خدمات وکیل مهاجرتی

آنچه ویکی‌پدیا درمورد استخدام وکیل به شما نمی‌گوید

ازآنجایی‌که سیستم هر کشور خارجی برای مهاجرت دارای تفاوت‌هایی هست، طبیعی است که هر کشور قوانین مربوط به خود را داشته باشد. حال فردی که هیچ‌گونه آگاهی از این امور نداشته باشد به‌سختی و پس از طی‌کردن مدت‌زمان بسیار شاید بتواند کارهای مربوط به مهاجرت خود را انجام دهد. در مقابل حضور فردی را در کنارتان تصور کنید که با این سیستم پیچیده قانونی و حقوقی آشنایی دارد و می‌تواند با تضمین کارهای وقت‌گیری که در حالت معمول هیچ اطلاعی از آنها ندارید را به‌جای شما انجام دهد، به همین دلیل طبیعی است که شانس موفقیت شما بسیار بالا خواهد رفت.
بهترین وکیل مهاجرتی می‌تواند در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی کرده تا بتوانید بدون استرس و خیالی راحت منتظر موفقیت خود در امر مهاجرت باشید. استخدام یک وکیل مهاجرتی می‌تواند در درازمدت در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند، به‌جای آنکه با چندین وکیل ناشناس مشاوره کرده و هزینه‌های جداگانه‌ای را به هر یک پرداخت کنید، می‌توانید فردی مطمئن را پیدا کنید که هزینه‌ای ثابت را به‌عنوان دستمزد خود دریافت کند.
در این صورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه گزاف نخواهید داشت؛ زیرا یک وکیل معتبر در هنگام عقد قرارداد هزینه‌ای ثابت را از شما دریافت می‌کند و فرقی نمی‌کند که امور مهاجرتی شما دیرتر یا زودتر انجام شود. درهرصورت آنها همان هزینه‌ای که در قرارداد ثبت شده را به‌عنوان حق‌الزحمه خود دریافت می‌کنند. کمک‌گرفتن از یک وکیل مهاجرتی که فردی کاردان و کارشناس باشد می‌تواند به میزان قابل‌توجهی احتمال رد درخواست شما را کاهش دهد که این امر شما را از پرداخت مجدد هزینه‌هایی مانند هزینه درخواست تجدیدنظر نجات می‌دهد.
نقش وکلای مهاجرتی شکستن فرایند مهاجرت به موارد قابل‌فهم بوده تا بتوانید درک بهتری از جزئیات مربوط به روند کلی امور مهاجرت به دست آورید. آنها می‌توانند هرگونه مدارک و فرم‌های کاغذی را از طرف شما آماده کنند که این امر می‌تواند در زمان شما به میزان بسیار زیادی صرفه‌جویی کند، علاوه بر این می‌توانند به شما در سازماندهی اسناد موردنیازتان و مطمئن بودن از تأیید اعتبار اسناد کمک کنند.
ازآنجایی‌که وکلای مهاجرتی به‌اندازه کافی آموزش‌دیده و باتجربه هستند می‌دانند که زمان درخواست چه چیزی در انتظار شما است. ازاین‌رو قادر به انجام اقداماتی مناسب هستند که منجر به تکمیل هر چه سریع‌تر و کارآمدتر فرایند مهاجرت شما خواهد شد و می‌تواند بروز مسائل قانونی و تأخیر و نگرانی از رد درخواست‌ها را از بین ببرد؛ بنابراین اگر به دنبال کاهش استرس در روند کار مهاجرتی خود هستید، جستجوی یک کمک حرفه‌ای که از قانون مهاجرت آگاه باشد می‌تواند راه مقابل شما را ساده‌تر کند.
پیگیری کار از طریق سیستم مهاجرت می‌تواند امری گیج‌کننده، به‌هم‌ریخته، خسته‌کننده و پرهزینه باشد. حال تصور کنید بدون داشتن تحصیلات حقوقی، باید در دادگاه حضور پیدا کرده و در خصوص اسناد اداری و حقوقی خود سخنرانی کنید، چقدر این کار می‌تواند دشوار باشد، درست است؟

پیگیری گیج‌کننده و سخت کارهای مهاجرت

حال تصور کنید بتوانید تمامی این موارد را به‌خوبی پشت سر گذارید، اما باز هم احتمال زیادی وجود دارد که هنگام پر کردن فرم‌ها یا ارائه مدارک دچار اشتباه شوید و متأسفانه وجود یک اشتباه در کاغذبازی برخی اوقات می‌تواند برای شما گران تمام شود. زیرا این اشتباه می‌تواند علاوه بر ازدست‌دادن مهلت و تاریخ دادگاه، باعث شود از نظر مالی نیز هزینه‌ای اضافی پرداخت کنید یا در بدترین حالت با رد ویزا یا شهروندی یا حتی اخراج از کشور مواجه شوید!
طبیعی است که استخدام یک وکیل مهاجرتی می‌تواند هزینه‌ای برای شما داشته باشد، اما پرداخت این هزینه باعث می‌شود از راهنمایی‌های قانونی که هیچ اطلاعی از آن ندارید بهره‌مند شوید و در بهترین حالت از ارائه صحیح مدارک و پر کردن فرم‌های لازم آن هم در زمان درست و به‌موقع مطمئن شوید. یک وکیل مهاجرت می‌تواند منابع ارزشمندی را به شما ارائه دهد که می‌تواند منجر به تسریع حل پرونده شما شود. علاوه بر این می‌توانید در صورت نیاز در آینده نیز از خدمات وکیل مهاجرتی‌تان بهره‌مند شوید. به‌عنوان‌مثال قصد دارید یکی از اعضای خانواده را نزد خود آورید یا درخواست شهروندی دهید یا نوع ویزای خود را تغییر دهید و غیره، در این صورت می‌توانید با وکیلی که کارهای شروع مهاجرتی شما را انجام داده در تعامل باشید و مجدداً از راهنمایی‌های جدید آنها بهره‌مند شوید.
در نهایت یک وکیل مهاجرتی می‌تواند کاری کند که شما درک بالاتری از سیستم حقوقی پیدا کنید. در این راه بسیاری از وکلای مهاجرت می‌توانند در زمینه مسائل ترجمه مدارک نیز به شما کمک کنند. ازآنجایی‌که تعدادی از وکلای مهاجرت دارای مترجمانی هستند یا با مترجمان قابلی در ارتباط هستند می‌توانند برای کمک به ترجمه اطلاعات از زبان مادری شما به انگلیسی یا زبان کشور مقصدتان اقدام کنند. این خدمت از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا موانع زبانی می‌تواند وضعیت‌های پیچیده را پیچیده‌تر کند؛ بنابراین با وجود یک مترجم واجد شرایط، دیگر نیازی به نگرانی ترجمه نادرست مطالب یا بی‌پاسخ ماندن سؤالات خود نخواهید داشت.

آیا می‌دانید چه زمانی به وکیل مهاجرت نیاز دارید؟

برخی اوقات ممکن است یک سری امور مهاجرتی بدون کمک قانونی نیز انجام شود؛ اما ازآنجایی‌که عمده راه دارای پیچیدگی بوده و مشکلات قانونی ممکن است در مراحل بالاتر ایجاد شود، ازاین‌رو انجام کارهای قانونی به‌تنهایی کاری سخت خواهد بود.
مواردی که موجب می‌شود تا یک وکیل مهاجرتی خوب استخدام کنید شامل موارد زیر است:

 • زمانی که درخواست مهاجرتتان رد شود.
 • زمانی که خود یا یکی از اعضای خانواده‌تان با اخراج (دیپورت) مواجه شوید.
 • زمانی که نیازمند سرعت‌بخشی به رسیدگی درخواست خود هستید.
 • زمانی که مرتکب جرم یا محکوم به جرمی شده باشید.
 • زمانی که به دنبال ویزای کاری آن هم بدون حمایت فعال یک کارفرما باشید.
 • زمانی که با طلاق یا جدایی از همسر روبرو باشید.
 • زمانی که نیاز به شناسایی بهترین گزینه مهاجرتی برای خود داشته باشید.
 • زمانی که سؤالات حقوقی خاصی داشته باشید.
 • زمانی که در طول فرایند مهاجرت نیاز به فردی مسلط به زبان انگلیسی یا مسلط به زبان کشور مقصدتان داشته باشید.

بهترین زمان برای استخدام وکیل مهاجرتی

در چه شرایطی نیاز به مدافع مهاجرتی داریم؟

در حالت کلی استخدام یک وکیل مهاجرتی برای انجام امور مهاجرتی یک تصمیم شخصی است. اما در حالت کلی کسانی که پرونده‌های پیچیده‌تری دارند؛ مانند تخلفات مهاجرتی، سابقه جنایی و غیره، بهتر است از راهنمایی‌ها و توصیه‌های یک وکیل مهاجرتی معتمد و متبحر کمک گیرند. در حالت کلی اگر بخواهید روند درخواست مهاجرتتان با آرامش بیشتر بدون استرس و نگرانی‌های مختلف انجام شود، انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی می‌تواند تصمیمی درست برای شما باشد. زیرا این کار موجب می‌شود تا امور مهاجرتی خود را به فردی کاردان بسپارید که این کار باعث ساده‌تر شدن روند پرونده شما خواهد شد.

چیزهایی که درمورد هزینه استخدام کارگزار مهاجرت نمی‌دانید

به‌مانند سایر هزینه‌های مربوط به استخدام وکیل‌ها، هزینه استخدام وکیل مهاجرتی نیز می‌تواند بسته به نوع درخواست و پرونده شما متفاوت باشد. هرچه پرونده شما از پیچیدگی بیشتری برخوردار باشد، وکیل شما باید فردی متخصص‌تر و مشهورتر باشد و سطح تجربه بالاتری برای حل پرونده شما داشته باشد؛ زیرا باید خدمات خاصی را ارائه دهد که به طبع این موارد می‌تواند در هزینه استخدام وکیل موردنظر متغیر باشد. وکلای مهاجرتی معمولاً به‌جای آنکه نرخ‌های ساعتی یا متغیری در طول پرونده داشته باشند، هزینه‌های ثابتی را در ابتدای عقد قرارداد برای ارائه خدمات خود دریافت می‌کنند که این هزینه شامل هزینه‌های مشاوره و دوندگی‌های مربوط به یک پرونده است.

هزینه استخدام وکیل مهاجرت

چه مهارت‌هایی برای یک نماینده مهاجرتی خوب لازم است؟

ازآنجایی‌که این کار مربوط به حوزه قانونی بوده؛ بنابراین شامل مسئولیت‌پذیری بالایی است، این حوزه باعث می‌شود تا به معنای واقعی کلمه زندگی یک نفر را خراب کرد یا نجات داد؛ به همین دلیل در وهله اول داشتن تعهد یک امر ضروری است. برای این شغل داشتن دانش عمیق در مورد قانون، سیستم مهاجرتی و سرعت عمل بالا بسیار مهم است. در کنار این موارد علاقه‌مند بودن به حقوق بشر و سیاست‌های بین‌المللی و داخلی نیز می‌تواند موجب آگاهی بیشتر وکیل شده  و منجر به شناخت درستی از افراد مختلف و شرایط هریک از موکلین شود.
علاوه بر این یک وکیل مهاجرتی باید به دغدغه مردم علاقه‌مند باشد و مشکلات آنها را مشکل خود دانسته و بدون درنظرگرفتن فرهنگ، نژاد، مذهب و باورهای اعتقادی به آنها کمک کند. این احترام و ارتباط‌گرفتن با افراد مختلف موجب می‌شود تا دایره ارتباطی فرد گسترده شده و با انواع مشکلاتی که مردم با آنها سروکار دارند آشنا شود و آنها را درک کند. یک وکیل باید یک شخصیت قوی و محکم داشته باشد تا در برابر رنجش، ناراحتی و صحبت‌های مردم هیچ‌گونه ضعفی از خود نشان ندهد. داشتن مهارت‌های ارتباطی و حمایتی خوب باعث می‌شود تا وکلا بتوانند با مشتریان خود ارتباط خوبی برقرار کرده و آنها را در رسیدن به اهداف مهاجرتی‌شان یاری کنند.

۶ کار روزانه مدافعان مهاجرت

زندگی روزمره یک وکیل مهاجرتی ممکن است بسته به سازمانی که در آن کار می‌کند و حوزه‌های کاری که روی آن تمرکز دارد متفاوت باشد. اما فعالیت‌های رایجی که بسیاری از وکلای مهاجرت انجام می‌دهند شامل موارد زیر است:

 1. ملاقات با مشتریان: وکلای مهاجرت اغلب تماس‌های زیادی با مشتریان خود دارند تا به‌خوبی با مشتریان و شرایط آنها آشنا شوند. آنها می‌توانند با مشتریان جدید مصاحبه کرده، به مشتریان فعلی به‌صورت حضوری یا تلفنی مشاوره داده و به‌جای مشتریان خود در برابر قضات قانونی برای انجام کارهای مهاجرتی ظاهر شوند.
 2. استفاده از مهارت‌های ارتباط کلامی: وکلای مهاجرت برای برقراری ارتباط مناسب با مشتریان باید با سایر وکلا، دستیاران حقوقی، حقوق‌دانان و افرادی که در سازمان‌های دولتی کار می‌کنند ارتباط داشته باشند به همین دلیل نیاز به مهارت‌های ارتباط کلامی عالی خواهند داشت.
 3. قدرت حل مسائل: زمانی که مشتریان با مشکلاتی روبرو می‌شوند که به‌تنهایی قادر به حل آنها نیستند از وکلای مهاجرتی کمک می‌گیرند. ازاین‌رو یک وکیل مهاجرتی خوب باید هر روز از دانش، تجربه و مهارت‌های خلاقانه در جهت حل مسئله استفاده کند تا به مشتریان خود کمک لازم را ارائه دهد.کارهای معمول یک وکیل مهاجرت
 4. قدرت تحقیق و تجزیه‌وتحلیل: وکلای مهاجرت علاوه بر تحقیق و تجزیه‌وتحلیل قانون، باید اطلاعات، داده‌ها و شواهد را جمع‌آوری کرده و به‌گونه‌ای قابل‌فهم آنها را برای موکلان خود توضیح دهند.
 5. مذاکره با سازمان‌های دولتی: داشتن مهارت‌های مذاکره برای صحبت‌کردن از جانب مشتریان و کمک به آنها برای عبور از موانع مهاجرتی در طول فرایند درخواست برای ورود به کشور مقصد امری بسیار مهم است.
 6. شناخت، تفسیر و اعمال قانون: سیاست مهاجرت به طور مکرر در حال تغییر بوده، بنابراین زمانی که سیاست‌های جدیدی روی کار می‌آیند طبیعتاً تغییراتی در قوانین و مقررات نیز به وجود خواهد آمد. به‌عنوان یک وکیل مهاجرت، فرد باید از تمام این تغییرات آگاه باشد و مشتریان را از تغییراتی که به آنها مربوط است مطلع ساخته و استراتژی‌هایی را برای مقابله با قوانین جدید ارائه دهند.

معرفی ۱۰ وکیل برتر مهاجرتی

برخی از جمله بهترین وکیل‌های مهاجرتی که می‌توانند به‌خوبی امور مهاجرتی درخواستی شما را انجام داده و توصیه‌های لازم را به شما ارائه دهند، وکلای زیر هستند:

 

1- الهام قاسمی

الهام قاسمی

الهام قاسمی وکیل پایه یک دادگستری و فارغ‌التحصیل از دانشگاه سراسری مازندران بوده و یکی از بهترین وکیل‌ها در زمینه‌های حقوقی و مهاجرت است. تخصص اصلی ایشان حل پرونده‌های حقوقی، ملکی، قرارداد، خانواده و جرایم پزشکی بوده؛ اما به‌تازگی با تیمی حرفه‌ای شروع به فعالیت در حوزه مهاجرت تحصیلی و کاری کرده‌اند. وی بیش از ۱۸ سال سابقه وکالت داشته و دارای شماره پروانه وکالت ۲۵۳۶ است. ایشان فردی منضبط و دقیق، پیگیر و دلسوز، مطالعه گر و حساس با سرعت عمل بالا بوده و واقف به ارائه انواع خدمات مهاجرتی، حقوقی، کیفری، خانواده و قراردادها هستند.

برای تماس با ایشان می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید:

آدرس وب‌سایت

آدرس صفحه اینستاگرام

شماره موبایل: ۰۹۱۲۷۹۲۷۴۸۸ – ۰۹۲۰۱۲۳۹۹۶۵

شماره ثابت: ۰۲۱۲۶۲۱۶۳۸۹ – ۰۲۱۲۶۲۹۳۶۸۱

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بین پسیان و محمودیه، خیابان میر شریفی، پلاک ۹

2- فریدالدین اسماعیلی ایوانکی

فریدالدین اسماعیلی ایوانکی

فریدالدین اسماعیلی ایوانکی وکیل پایه یک دادگستری فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران بوده و شماره پروانه وکالت وی ۴۵۷۰۷ است. ایشان بیش از ۱۱ سال سابقه وکالت داشته و مدرک کارشناس ارشد خود را از رشته حقوق تجارت بین‌الملل دریافت کرده و مدیر و بنیان‌گذار بنیاد حقوقی دادجویان رستگار هستند. علاوه بر این موارد وی مشاور حقوقی و وکیل شرکت برزین نت و مشاور حقوقی و وکیل آکادمی هنر هزاره نیز بوده‌اند. وی مسلط به زبان انگلیسی برای مذاکرات و امور قرارداد و مسلط به زبات عربی برای بررسی قراردادها است.

شماره موبایل: ۰۹۱۲۱۸۵۲۴۷۵

شماره ثابت: ۰۲۱۲۲۷۲۳۶۰۸

آدرس ایمیل:  Farid.esmaili@gmail.com

آدرس: میدان تجریش، خیابان واعظی، کوچه سیاوش، بن‌بست افشین، پلاک ۸

3- فرانک عباسلو

فرانک عباسلو

فرانک عباسلو وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس حقوق قضائی بوده و فارغ‌التحصیل از دانشگاه یزد است. شماره پروانه وکالت وی ۲۴۲۸۴ بوده و بیش از ۹ سال سابقه وکالت در امور دعاوی حقوقی و کیفری داشته و با اکثر مراجع قضایی تهران آشنایی دارند.

شماره همراه: ۰۹۱۲۲۷۷۴۳۷۹

شماره ثابت: ۰۲۱۲۲۶۰۰۹۴۱

آدرس: شهریار، خیابان ولیعصر، روبروی بیمارستان سجاد، برج سعدی، طبقه ۸، واحد ۲

4- آیدا محققین

آیدا محققین

آیدا محققین وکیل پایه یک دادگستری بوده و مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی مهندسی کامپیوتر خود را از دانشگاه آزاد دریافت کردند. ایشان در امور بین‌الملل، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، اسناد رسمی و تجاری و غیره مهارت داشته و مجرب در دعاوی حقوقی و کیفری هستند. شماره پروانه وکالت وی ۳۰۰۵۹ بوده و بیش از ۴ سال سابقه وکالت داشته و با اکثر مراجع قضایی تهران آشنایی دارند.

آدرس صفحه اینستاگرام

شماره همراه: ۰۹۱۲۵۲۷۰۵۵۷

شماره ثابت: ۰۲۱۸۸۳۳۰۳۸۷

آدرس: تهران، کارگر شمالی (امیرآباد شمالی)، خیابان هفتم، پلاک ۳۳، طبقه ۴، واحد ۱۹

5- سید علیرضا سید آقایی

سید علیرضا سید آقایی

سید علیرضا سید آقایی وکیل پایه یک دادگستری دارای شماره پروانه وکالت ۲۳۸۷۲ بوده و ۹ سال سابقه وکالت دارند. ایشان دارای مدرک کارشناسی‌ارشد حقوق قضائی و کارشناسی‌ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی هستند. وی دوره‌های تکمیلی اعم از دوره فن بیان و فنون مذاکره، دوره آموزشی مدیریت و برنامه‌ریزی و قانون دیوان محاسبات عمومی در نهاد ریاست‌جمهوری، دوره آموزشی بین‌المللی حمایت از شهود و قربانیان جرم با دعوت و شرکت سازمان ملل، دوره آموزشی بین‌المللی UNODC با دعوت و شرکت سازمان ملل متحد را در دانشگاه تربیت‌مدرس گذراندند.
از جمله سوابق علمی، آموزشی و دانشگاهی ایشان می‌توان به ریاست و دبیر گروه علمی حقوق خصوصی و جزا و جرم‌شناسی، مدرس دانشگاه در دروس حقوقی، کیفری، ثبتی و فنون مذاکره و فن دفاع اشاره کرد. وی دانشجوی ممتاز بوده و موفق به کسب رتبه اول کشوری در مقطع فوق‌لیسانس حقوق جزا و جرم‌شناسی شدند. علاوه بر این موارد ایشان مدیرکل سابق حقوقی و قضایی، نماینده سازمانی شوراهای هماهنگی امور حقوقی راهبردی، مراجعه، کمیته‌ها و کمیسیون‌های حقوقی و قضایی و اجرایی قوای حاکمیتی کشور بوده‌اند. وی دارای سوابق تحقیقاتی، پژوهشی، مطالعاتی و تألیفات تخصصی کتاب‌های حقوقی بوده و مسلط به زبان انگلیسی برای بررسی قرارداد هستند.

آدرس صفحه اینستاگرام

شماره همراه: ۰۹۱۲۱۵۰۲۰۱۶

شماره ثابت: ۰۲۱۷۷۹۲۵۶۲۸

آدرس: تهران، میدان نبوت، خیابان جویبار غربی، پلاک ۷۵، طبقه ۴

6- محمدمهدی گودرز

محمدمهدی گودرز

محمدمهدی گودرز وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در دعاوی بانکی و اقتصادی، امور ثبتی، آیین دادرسی و غیره هستند. شماره پروانه وکالت وی ۲۳۷۸۹ بوده و بیش از ۱۱ سال سابقه وکالت داشته و با اکثر مراجع قضایی تهران آشنایی دارند.

آدرس صفحه اینستاگرام

شماره همراه: ۰۹۱۲۱۴۰۰۱۸۷

شماره ثابت: ۰۲۱۲۲۸۸۳۳۶۴

آدرس: تهران، پاسداران، پایین‌تر از سه‌راه ضراب‌خانه، کوچه اکرمی، پلاک ۱۲، واحد ۴

7- رحمت اله فیاضی

رحمت اله فیاضی

رحمت اله فیاضی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی بوده و بیش از ۴ سال سابقه وکالت دارند. شماره پروانه وکالت وی ۲۷۴۸۰ بوده و آشنا به امور اسناد رسمی و تجاری، اعسار، تملک آپارتمان‌ها، خانواده، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده و غیره هستند. وی آگاه به امور دعاوی حقوقی و کیفری بوده و با اکثر مراجع قضایی تهران همچون دادسرای ناحیه ۲۰ (امور بین‌الملل) آشنایی دارند. از جمله سوابق کاری و آموزشی وی می‌توان به ریاست امور مالی قوه قضاییه و مشاور حقوقی استارت‌آپ‌ها اشاره کرد. ایشان مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال دریافت کردند.

شماره همراه: ۰۹۱۲۵۰۶۷۷۳۱

شماره ثابت: ۰۲۱۷۷۹۵۲۲۶۵۹

آدرس: تهران، خیابان دماوند، بین سبلان و وحیدیه، بالای فروشگاه رفاه، مجتمع پزشکان شهریار، طبقه ۳، واحد ۲۸

8- میثم حاج ابراهیمی

میثم حاج ابراهیمی

میثم حاج ابراهیمی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در زمینه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، امور ثبتی، شرکت‌های تجاری و غیره هستند. شماره پروانه وکالت وی ۲۷۱۴۷ بوده و بیش از ۵ سال سابقه وکالت داشته و با اکثر مراجع قضایی تهران از جمله ناحیه ۲۰ امور بین‌الملل آشنایی دارند. ایشان وکیل دعاوی حقوقی شرکت‌ها و اشخاص حقیقی بوده و دارای کارشناسی حقوق قضائی و کارشناسی‌ارشد حقوق ثبت‌اسناد و املاک در تهران هستند.

شماره همراه: ۰۹۱۲۵۶۸۲۵۴۵

شماره ثابت: ۰۲۱۲۶۲۱۵۴۶۰

آدرس: تهران، جردن، نلسون ماندلا، خیابان سعیدی، پلاک ۸، طبقه ۵، واحد ۱۹

9- امیرمسعود نوعی

امیرمسعود نوعی

امیرمسعود نوعی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص در زمینه دعاوی بانکی، داوری و املاک، اسناد رسمی و تجاری و غیره هستند. شماره پروانه وکالت وی ۲۵۴۸۴ بوده و بیش از ۸ سال سابقه وکالت داشته و با چندین مراجع قضایی تهران آشنایی دارند. ایشان مشاور حقوقی بانک ملی از سال ۱۳۹۴ تاکنون، مشاور حقوقی شرکت ساختمانی آ. س. پ به مدت ۴ سال و وکیل شرکت تولیدی و صنعتی تابا الکترونیک از سال ۱۴۰۰ تاکنون بوده‌اند. وی مدرک کارشناسی خود را در رشته حقوق از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال و کارشناسی‌ارشد خود را در رشته حقوق خصوصی از دانشگاه تهران مرکز دریافت کردند.

شماره همراه: ۰۹۲۰۲۲۱۹۰۱۹

آدرس: تهران، خیابان پیروزی، خیابان پرستار جنوبی، کوچه تیر، پلاک ۱۲، واحد ۱

10- علی رفیعی

علی رفیعی

دکتر علی رفیعی وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی بوده و ۱۲ سال سابقه وکالت دارند. ایشان متخصص در زمینه قانون ثبت اختراعات طرح‌های صنعتی و علائم تجاری، ثبت اختراع و طرح صنعتی، ثبت شرکت‌ها و برند، اظهارنامه علامت تجاری، شرکت‌های تجاری، اجرای احکام مدنی، اجرای احکام کیفری، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و غیره هستند. شماره پروانه وکالت وی ۲۰۷۵۱ بوده و با چندین مراجع قضایی تهران جهت رسیدگی به امور قانونی آشنایی دارند. دکتر رفیعی، دارای مدرک دکترا و کارشناسی‌ارشد رشته حقوق از دانشگاه تهران بوده و سابقه‌ای طولانی در وکالت داشته و تاکنون رسیدگی به بیش از صدها پرونده حقوقی، کیفری و خانواده، ملکی، علائم تجاری و غیره را به عهده داشته‌اند. ایشان دارای رزومه علمی و کاری با تألیف کتاب‌های متعدد در زمینه‌های مختلف حقوقی بوده و در امور قضایی در عرصه داخلی و پرونده‌های بین‌المللی فعالیت دارند. از جمله سوابق کاری و آموزشی وی می‌توان به وکالت شرکت مخابرات ایران به مدت ۴ سال اشاره کرد. ایشان کاملاً مسلط به زبان انگلیسی بوده و مسلط به زبان عربی برای بررسی قرارداد هستند.

آدرس صفحه اینستاگرام

شماره همراه: ۰۹۱۲۴۴۴۷۷۲۴

شماره ثابت: ۰۲۱۲۲۲۷۴۰۳۷

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از مترو مفتح، خیابان علی اکبری، خیابان نقدی، پلاک ۱۷، طبقه ۲

نتیجه‌گیری

در حال حاضر بسیاری از افراد و کارفرمایان برای رشد خود و کسب‌وکارشان نیازمند حرکت در سراسر مرزهای بین‌المللی هستند تا به این مهم برسند. ازاین‌رو وجود یک وکیل مهاجرتی در کنار این افراد می‌تواند منجر به سرعت‌بخشی در این امور شود. برای این کار باید در ابتدا جلسه‌ای با وکیل موردنظر داشته باشید و پس از رضایت از ویژگی‌های فردی وی و قبول شرایط، توافقنامه‌ای را به ثبت رسانید. در قرارداد باید تمامی موارد و خدماتی که وکیل موظف به انجام آن بوده به‌درستی گنجانده شود. وکیل موردنظر باید همیشه آماده ارائه مشاوره حقوقی به موکلین خود در زمینه‌های مختلف مهاجرتی باشد تا بتواند رضایت آنها را جلب کند.
باتوجه‌به نکاتی که در مورد بهترین وکیل مهاجرتی و راه‌های مختلف مهاجرت عنوان شد، اگر زمانی قصد مهاجرت به کشوری را داشته باشید، کدام نوع مهاجرت را انتخاب خواهید کرد؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

راه های ارتباطی