اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

بلاروس

بهترین شرکت مهاجرت به بلاروس 【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

بلاروس یکی از کشورهای کمتر شناخته شده در اروپا می‌باشد که با روسیه و اوکراین هم مرز است؛ اگر می‌خواهید با این کشور و 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس آشنا شوید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کشور بلاروس که با نام روسیه سفید هم شناخته می‌شود چرا که درگذشته این کشور جزوی از شوروی بوده است. در حال حاضر هم بلاروس و روسیه با یکدیگر در زمینه‌های مختلف اقتصادی تعامل دارند.

در حال حاضر مهاجرت به بلاروس به‌اندازه مهاجرت به انگلستان، آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی جذاب نمی‌باشد؛ اما می‌توانیم بگوییم در بعضی مواقع انتخاب این کشور هوشمندانه است.

مثلاً برای کسانی که به دنبال فعالیت در بخش دامپروری، کشاورزی و جنگلداری هستند کشور بلاروس می‌تواند از انتخاب‌های مناسب باشد چرا که بلاروس در زمینه‌های گفته شده پیشرفت چشمگیری داشته است.

بلاروس به‌واسطه موقعیت جغرافیای مناسبی که دارد از طبیعت بسیار زیبایی برخوردار است. طبق آمارهای منتشر شده حدود 40 درصد از این کشور را جنگل‌ها و 40 درصد دیگر هم‌زمین‌های زراعی تشکیل داده‌اند.

شاید نام بلاروس به گوشتان نخورده باشد؛ اما این را بدانید که سطح کیفیت زندگی در این کشور بالا است و مردم بلاروس رضایت خوبی از عملکرد دولت خود دارند.

همان‌طور که گفتیم بلاروس تاریخ بسیار سختی داشته از اشغال توسط شوروی تا رهایی از دست آنها؛ و در ادامه اشغال توسط لیتوانی و اوکراین!

در سال 2023 تقاضا برای مهاجرت به این کشور کمی پایین آمده است، دلیل این اتفاق جنگ بزرگ میان روسیه و اوکراین می‌باشد که باعث ناامن شدن منطقه شده.

در مجموع مهاجرت به بلاروس انتخاب اول بسیاری از افراد نبوده؛ اما در ادامه و آشنایی با این کشور و صنایع روبه‌رشد آن نظر آنها درباره بلاروس تغییر کرده است.

اگر شما هم می‌خواهید با کشور بلاروس بیشتر آشنا بشوید و شرایط خود را در این کشور بسنجید پیشنهاد می‌کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در ادامه توضیح مختصری درباره کشور بلاروس به شما می‌دهیم و انواع راه‌های مهاجرت، هزینه و قوانین آن را برای شما توضیح می‌دهیم تا در انتها با انتخاب یک مؤسسه از بین 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس مسیری آسان در مهاجرت به این کشور داشته باشید.

آشنایی با کشور بلاروس

آشنایی با کشور بلاروس

بلاروس کشور کوچکی در اروپاست که با کشورهای لهستان، لیتوانی و روسیه در یک مکان قرار دارد. پایتخت این کشور، مینسک (Minsk) می‌باشد که با جمعیتی بیش از ۲ میلیون نفر، بزرگ‌ترین شهر بلاروس است.

مساحت بلاروس حدود 207 کیلومترمربع می‌باشد؛ یعنی تقریباً دوبرابر استان اصفهان! اما مساحت بلاروس در برابر مساحت ایران که حدود 1 میلیون و 684 هزار کیلومترمربع است بسیار کوچک است.

در حال حاضر در سال 2023 حدود 9 میلیون و 440 هزار نفر در بلاروس زندگی می‌کنند که بیش از 2 میلیون نفر آنها در پایتخت و بقیه در شهرهای اطراف زندگی می‌کنند.

زبان رسمی این کشور بلاروسی است، اما زبان‌های دیگری نظیر لهستانی و روسی در این کشور رایج می‌باشد. مردم بلاروس اغلب پیرو دین ارتدکس هستند که یکی از ادیان قدیمی در این منطقه می‌باشد.

اقتصاد بلاروس هر ساله درحال‌رشد است و قسمت‌های مختلف آن شامل کشاورزی، صنایع فلزی و خودروسازی، نفت و گاز، الکترونیک و صنعت چوب هستند.

واحد پول بلاروس، روبل بلاروسی است که یکی از ارزهای تقریباً خوب در دنیا است. اگر بخواهیم قدرت روبل بلاروس را بسنجیم باید آن را با یکی از معتبرترین ارزهای دنیا یعنی دلار آمریکا مقایسه کنیم.

نرخ تبدیل روبل بلاروس به دلار آمریکا در حال حاضر حدود 2.525 روبل بلاروسی برای هر دلار است. این به این معناست که واحد پول بلاروس قدرت کمی در دنیا ندارد. 

برای درک بهتر این موضوع مثال بهتری می‌زنیم؛ مثلاً روبل بلاروسی در مقابل ریال ایران بسیار باارزش است، هر 1 روبل بلاروسی در حال حاضر حدود 21 هزار تومان می‌باشد.

همچنین در ادامه باید بگوییم بلاروس تاریخ و فرهنگ بسیار زیبا و جالبی دارد. در طول تاریخ، این کشور در سلطه دیگر کشورهای اطراف بوده است.

در این باره مردم بلاروس جمله معروفی دارند که می‌گویند: “ما نه لهستانی هستیم، نه روس، بلکه مردم بلاروس هستیم”.

بااین‌حال که بلاروس چندین سال است که کشوری مستقل شده همچنان با برخی چالش‌ها روبرو می‌شود. در سال‌های اخیر بلاروس با نزاعات سیاسی داخلی و روابط نامطلوب با برخی کشورهای خارجی مواجه شده است.

بلاروس در سال‌های اخیر با طراحی مسیر اقتصادی مناسب توانسته شرایط کشور خود را بهبود ببخشد و با صادرات در بخش دامداری و کشاورزی جان دوباره به اقتصاد کشور خود دهد.

کشور بلاروس در صادرات الیاف شیمیایی و نخ مصنوعی، ادوات کشاورزی، آهن‌آلات، میوه‌جات و … فعال است و در تلاش می‌باشد تا بتواند از این طریق سرمایه‌گذاران زیادی را تشویق به حضور در کشور خود کند.

ایران و بلاروس واردات و صادرات خوبی را با یکدیگر دارند و سالانه اقلام زیادی بین این دو کشور ردوبدل می‌شود. کالاهایی مثل فرش، میوه و سبزی‌ها، پسته، پلی‌اتیلن، نفت خام، پلاستیک، کشمش و … از ایران به بلاروس صادر می‌شود.

و در مقابل کشور بلاروس در این چند ساله کالاهایی مثل الیاف سنتتیک، بلبرینگ، قطعات خودرو، تراکتور جاده‌ای و … را به ایران صادر کرده است.

هزینه زندگی در بلاروس

متوسط هزینه‌های زندگی در بلاروس طوری است که می‌توان گفت از بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است و شما می‌توانید زندگی راحتی در این کشور داشته باشید.

اگر بخواهیم کمی این موضوع را برای شما باز کنیم باید بگوییم که هزینه‌های زندگی در بلاروس برای یک خانواده 4 نفره بدون محاسبه هزینه اجاره حدود 4774 هزار روبل بلاروسی، معادل 1891 دلار آمریکا در ماه است.

اما این هزینه‌ها برای یک فرد مجرد کمتر است، مثلاً برای یک نفر مجرد هزینه‌های زندگی به جز اجاره در بلاروس حدود 1335 هزار روبل بلاروسی معادل 529 دلار آمریکا در ماه است.

با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که شما با هزینهٔ مناسب می‌توانید در بلاروس به‌راحتی زندگی کنید و ازآنجایی‌که متوسط درآمد در بلاروس مناسب می‌باشد شما با مشکل مالی روبه‌رو نخواهی شد.

شاید برای شما عجیب باشد که بگوییم هزینه‌های زندگی در ایران و کشور بلاروس فرق آن‌چنانی با یکدیگر ندارد! یعنی قیمت اقلام و هزینه‌های زندگی در این دو کشور تفاوت آن‌چنانی ندارد.

مثلاً هزینه‌های یک ماه زندگی در بلاروس بدون احتساب هزینه اجاره ماهانه منزل، حدود 7 درصد بیشتر از ایران می‌باشد و این موضوع برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند بسیار مهم است.

همچنین این موضوع درباره هزینه‌های اجاره مسکن هم  به همین صورت می‌باشد، هزینه اجاره منزل در بلاروس حدود 30 درصد ارزان‌تر از ایران است!

هزینه‌های زندگی در بلاروس در مقایسه با کشور بزرگی مثل آمریکا شرایط متفاوتی دارد، برای مثال هزینه‌های زندگی در بلاروس حدود 51 درصد کمتر از آمریکا می‌باشد.

همچنین هزینه‌های اجاره در بلاروس حدود 80  درصد پایین‌تر از ایالات متحده آمریکا است که نشان می‌دهد خرید و اجاره‌خانه در بلاروس کار دشواری نمی‌باشد.

در ادامه لیستی از بعضی اقلام و هزینه‌های شما در بلاروس را به یورو برایتان نوشته‌ایم تا بتوانید دید بهتری نسبت به هزینه‌های خود در این کشور داشته باشید.

هزینه زندگی در بلاروس

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری نسبت به هزینه‌های زندگی و اقلام در بلاروس داشته باشید می‌توانید از طریق این لینک به سایت منبع رفته و این اطلاعات را مشاهده کنید.

درباره بلاروس بیشتر بدانید

نوع حکومت در بلاروس بر خلاف باور عموم به‌صورت دیکتاتوری نمی‌باشد و در رأس این کشور یک رئیس‌جمهور که توسط مردم در دوره‌های ۵ساله انتخاب می‌شود ایستاده است.

بلاروس دارای اقتصادی پویا در زمینه فعالیت‌های صنعتی و کشاورزی است که بخش صنعت شامل صنایع مختلفی مثل الکترونیک، خودروسازی، شیمیایی، مواد غذایی و… می‌شود.

همچنین بلاروس در صادرات محصولاتی مثل تجهیزات ریخته‌گری، کشاورزی، پتروشیمی، نفت و گاز، فولاد و… نقش مهمی دارد. به‌هرحال این موضوع باعث نشده که اقتصاد این کشور جانی دوباره بگیرد و همچنان نرخ بیکاری در بلاروس بالا است.

مینسک پایتخت و بزرگ‌ترین و زیباترین شهر در بلاروس می‌باشد. این شهر که در قسمت غربی واقع شده از بزرگ‌ترین شهرهای اروپا است.

علاوه بر شهر مینسک، شهرهای مهم بلاروس عبارت‌اند از:

 • هروین
 • برست
 • گرودنو
 • باریساو
 • سالیهورسک
 • موگیلیتو
 • هورکی
 • راهاچو
 • و …

اکثر مردم بلاروس در بخش صنعت و خدمات مشغول به کار هستند. بخش کشاورزی هم به‌عنوان یکی از بخش‌های اصلی اقتصاد این کشور شناخته می‌شود و محصولاتی مثل گندم، جو، سیب‌زمینی و پیاز از تولیدات کشور بلاروس است.

طبق آمار و به گفته سفارت ایران در بلاروس، ایرانیان در آنجا تعداد کمی دارند و این کشور از انتخاب‌های اصلی افراد برای مهاجرت نمی‌باشد.

شغل‌ ایرانیان شاغل در بلاروس بیشتر در بخش‌های خدماتی و فناوری اطلاعات مرتبط با برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزارها است. بیشتر ایرانیان در شرکت‌های بلاروسی و بین‌المللی کار می‌کنند. همچنین، بعضی از آن‌ها کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کرده‌اند.

از جمله مزایای کار و راه‌اندازی بیزینس در بلاروس برای ایرانیان، امنیت و آرامش در زندگی، قیمت مناسب مسکن و هزینه‌های زندگی پایین، دسترسی به آموزش و دانش بالا، و فرهنگ پذیرایی و دوستانه بلاروسی‌ها است.

مزایا و معایب زندگی در بلاروس

مزایا زندگی در بلاروس

 • هزینه زندگی پایین در این کشور
 • زندگی مدرن و به‌روز
 • قیمت پایین مسکن
 • امکانات رفاهی مناسب
 • سیستم آموزشی قوی
 • امنیت بالا
 • تاریخ و فرهنگ جذاب
 • طبیعت زیبا
 • حمایت دولت از کسب‌وکارها
 • اقتصاد روبه‌رشد
 • و…

معایب زندگی در بلاروس

 • آب‌وهوای سرد
 • وجود محدودیت‌هایی در اینترنت
 • کمبود زیرساخت‌های تفریحی
 • سیاست‌های دولت
 • کمبود تنوع فرهنگی
 • محدودیت‌های حقوق بشر
 • و…

مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس

در حال حاضر که با کشور بلاروس، مزایا و معایب و هزینه‌های زندگی در آنجا آشنا شدید بهتر است قبل از آشنایی با 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس با قوانین و شرایط مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

بلاروس کشوری با موقعیت مکانی عالی در شرق اروپا است که با استفاده از امکانات و منابع خود، به یکی از مقاصد خوب برای مهاجران تبدیل شده.

درحالی‌که مهاجرت به یک کشور جدید یک چالش بزرگ است، اما بلاروس با شرایط بسیار خوب خود این چالش را راحت‌تر کرده است.

در بلاروس، شما می‌توانید به دنبال شغلی مناسب و زندگی بهتر با امکانات و خدمات عمومی خوب باشید. همچنین، شرایط اقتصادی خوبی برای سرمایه‌گذاری فراهم شده.

بلاروس در زمینه سرمایه‌گذاری، برنامه‌های ویژه‌ای دارد تا بتواند سرمایه‌گذاران زیادی را به این کشور جذب کند که باعث شده تا شرکت‌های بزرگی از دنیا در این کشور به فعالیت مشغول شوند.

همچنین، این کشور دارای فرهنگی غنی است که به تفاوت‌های فرهنگی احترام می‌گذارد و مردم بلاروسی بسیار مهمان‌نواز و خوش‌رو هستند و برای ایجاد رابطه خوب با افراد جدید بسیار مشتاق هستند.

در مجموع باتوجه‌به شرایط مناسب زندگی، فرصت‌های شغلی زیاد، فرهنگ و مردمان خوب، مهاجرت به بلاروس به یکی از گزینه‌های جذاب می‌باشد.

روش‌های مهاجرت به بلاروس

روش‌های زیادی برای مهاجرت به بلاروس وجود دارد؛ اما در این مقاله قصد داریم 4 روش قانونی و مطمئن مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کنیم.

روش‌های مهاجرت به بلاروس عبارت‌اند از:

 • مهاجرت به بلاروس از طریق کار
 • مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل
 • مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

قوانین اخذ تابعیت بلاروس

قبل از هر چیزی بهتر است درباره شرایط و قوانین اقامت دائم و شهروندی کشور بلاروس بدانید چرا که شما این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنید و باید درباره قوانین آن بدانید.

اگر از روش‌های کاری، تحصیلی و ازدواج به کشور بلاروس مهاجرت کرده‌اید می‌توانید پس از 5 سال زندگی و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

دقت کنید که تحصیل در بلاروس موجب دریافت ویزا دائم این کشور نمی‌شود و شما باید پس از تحصیل و دریافت مدرک وارد بازار کار این کشور شده و از این طریق اقدام کنید.

برای سرمایه‌گذاران در برخی روش‌ها این مدت تا 7 سال طول می‌کشد؛ و در برخی روش‌ها مثل ازدواج می‌توان این زمان را کوتاه‌تر کرد.

پس از سپری‌کردن مدت ۵ساله اقامت دائم شما باید 2 سال دیگر در کشور بلاروس زندگی کنید تا واجد شرایط دریافت شهروندی این کشور بشوید.

شرایط دیگر برای دریافت پاسپورت بلاروس این است که شما باید تابعیت قبلی خود را باطل و برای دریافت تابعیت جدید اقدام کنید؛ دقت کنید کشور بلاروس از قانون دو تابعیتی پیروی نمی‌کند.

مورد بعدی برای دریافت شهروندی بلاروس داشتن شغل و تمکن مالی کافی است، همچنین شما باید در سال‌های حضور خود در این کشور مالیات را به‌صورت منظم پرداخت کرده باشید.

مورد آخر از قوانین اخذ تابعیت بلاروس تسلط به زبان روسی، آشنایی بافرهنگ این کشور و تابعیت از قوانین بلاروس هست.

سایت اداره مهاجرت بلاروس

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قوانین مهاجرت، شرایط اخذ پاسپورت و زندگی در بلاروس می‌توانید به سایت اداره مهاجرت این کشور که در اینجا برای شما قرار می‌دهیم مراجعه کنید.

Mfa.gov.by

جایگاه پاسپورت بلاروس

جایگاه پاسپورت بلاروس

بلاروس یکی از کشورهای سطح متوسط در دنیا است که در سال‌های اخیر تلاش کرده با روابط سیاسی درست و رشد اقتصادی جایگاه خود را در دنیا بهبود ببخشد.

رتبه پاسپورت بلاروس در دنیا 51 است – منبع – و شما با دردست‌داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید به 44 کشور دنیا بدون ویزا، 46 کشور دنیا با ویزا مسافرتی سفر کنید.

در سال‌های اخیر جایگاه پاسپورت بلاروس بهبود خوبی داشته و توانسته قدرت پاسپورت خود را از کشورهایی مثل اندونزی، چین، ارمنستان، آذربایجان و … بهتر کند.

اگر شهروند بلاروس باشید به‌راحتی می‌توانید بدون ویزا به کشورهایی مثل آلبانی، ارمنستان، آرژانتین، برزیل، چین، ترکیه، امارات و … سفر کنید.

هزینه مهاجرت به بلاروس چقدر است؟

این سؤال برای بسیاری از مهاجران پیش می‌آید که هزینه مهاجرت به کشور بلاروس چقدر است؟ در این باره باید بگوییم که در ابتدا باید هزینه‌های زندگی خود را که قبل‌تر توضیح دادیم محاسبه کنید.

سپس می‌توانید هزینه‌های جزئی که برای مهاجرت به این کشور می‌پردازید را بررسی کنیم. دقت کنید که به دلیل استقبال کم از مهاجرت به این کشور داده‌های دقیقی در دسترس نیست.

اما می‌توانیم بگوییم شما برای مهاجرت به بلاروس باید هزینه ورود به این کشور و اخذ ویزا را بپردازید. هزینه ورود به کشور بر اساس نوع ویزا و روزهای اقامت شما در این کشور محاسبه می‌شود؛ این هزینه برای متقاضیان کشورهایی که با بلاروس توافقنامه ویزا دارند کمتر است.

هزینه‌های دیگری مثل هزینه بلیط هواپیما، هزینه ترجمه مدارک و … هم باید مدنظر داشته باشید چرا که این هزینه‌ها بسته به زمان متغیر می‌باشد و باید در همان زمانی که اقدام می‌کنید آنها را محاسبه کنید.

آخرین هزینه برای ورود به بلاروس، بیمه سلامت بین‌المللی است که هزینه کمی دارد؛ این بیمه مهاجران را در برابر خطرات سلامتی پوشش می‌دهد.

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

مهاجرت به بلاروس از طریق کار

یکی از جذاب‌ترین روش‌های مهاجرت به بلاروس، مهاجرت کاری است که متقاضیان این روش بسته به تقاضای این کشور برای نیروی کار، در این کشور مشغول می‌شوند.

بلاروس یک کشور درحال‌توسعه با رشد اقتصادی مناسب می‌باشد که سالانه نیاز به نیروی کار متخصص در برخی حوزه‌های کاری دارد.

ازاین‌رو مهاجران زیادی از ایران و دیگر کشورهای دنیا متقاضی کار در بلاروس هستند؛ به این منظور ابتدا شما باید مهم‌ترین شرایط دریافت ویزا کاری بلاروس را داشته باشید.

مهم‌ترین شرایط دریافت ویزا کاری این کشور به ترتیب داشتن سن کمتر از 40 سال و داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای بلاروسی است.

قوانین دریافت پیشنهاد کاری در بلاروس شبیه به قوانین کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد که کارفرما در این کشور باید ابتدا کار را به مدت 3 ماه به نمایش عموم بگذارد.

اگر شخص مناسبی برای این کار پیدا نشد برای بار دوم کارفرما کار را در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی کرده و در صورت پیدانشدن شخص موردنظر می‌تواند با متقاضیان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا همکاری کند.

برای شروع همکاری با شرکت‌های بلاروس باید سابقه کار کافی، مدرک تحصیلی معتبر و مورد تأیید بلاروس (حداقل لیسانس) و اجازه اقامت موقت در این کشور را داشته باشید.

در اکثر اوقات پس از عقد قرارداد کاری به شما مجوز اقامت موقت ۱ساله داده می‌شود، اما در برخی موارد که تخصص و تحصیلات فرد در رشته خاصی باشد می‌تواند اجازه کار را به مدت 2 سال دریافت کند.

شما پس از 5 سال کار و زندگی در کشور بلاروس و پرداخت منظم مالیات، واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور می‌شوید و می‌توانید برای دریافت آن اقدام کنید.

نرخ بیکاری در بلاروس

نرخ بیکاری در بلاروس

نرخ بیکاری در بلاروس با شرایط اقتصادی حال حاضر مناسب است و می‌توان گفت که برای یافتن شغل مناسب در این کشور با مشکل سختی مواجه نیستید.

نرخ بیکاری در بلاروس در سال‌های 2016 تا 2018 بین 5.8 تا 4.8 درصد بوده؛ اما رفته‌رفته با بهبود شرایط اقتصادی این نرخ در حال حاضر به 3.9 درصد رسیده است.

این به این معنی می‌باشد که از هر 100 نفر در بلاروس تقریباً 4 نفر به دنبال کار می‌گردند و شما مجبور به رقابت با افراد بسیار زیادی نمی‌باشد.

برای مشاهده دقیق نرخ بیکاری در بلاروس و دیگر نرخ‌های اقتصادی این کشور می‌توانید از سایتی که به شما معرفی کرده‌ایم به بررسی شرایط اقتصادی این کشور بپردازید.

برای ورود به سایت کلیک کنید

سایت کاریابی در بلاروس

برای اینکه بتوانید شرایط کاری در بلاروس را بسنجید و بازار کار مربوط به رشته خود را ببینید چند وب‌سایت کاریابی در بلاروس را برای شما آماده کرده‌ایم.

We-xpats.com

Unjobs.org

Indeed.com

Millionmakers.com

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

مهاجرت به بلاروس از طریق تحصیل

یکی از متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به بلاروس، مهاجرت تحصیلی است که در این روش دانشجویان متقاضی باید پذیرشی را از دانشگاه‌های این کشور اخذ کنند.

مهاجرت تحصیلی به بلاروس برای ایرانیان فرصت بسیار مناسبی است چرا که تحصیل در این کشور بسیار ارزان است و در کنار آن دانشگاه‌های بلاروس رتبه مناسبی در رنکینگ جهانی دانشگاه‌های برتر دارند.

بلاروس در رشته‌های تحصیلی زیادی از جمله مهندسی، داروسازی، تخصص‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و … دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرد.

تحصیل در بلاروس در اکثر مواقع به زبان روسی می‌باشد که برای دانشجویان متقاضی کلاس زبان روسی برگزار می‌شود، اما در برخی رشته‌های پزشکی و مهندسی دانشگاه‌هایی با زبان انگلیسی هم وجود دارند.

از مزایا بسیار عالی تحصیل در بلاروس برای ایرانیان این است که مدرک حدود 20 دانشگاه پزشکی در این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران می‌باشد.

اگر به فکر تحصیل در بلاروس هستید و از پس هزینه‌های خود برنمی‌آیید نگران نباشید چرا که دانشگاه‌های بلاروس بورسیه‌های تحصیلی مناسبی دارند که با استفاده از آن می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را پوشش بدهید.

تحصیل در بلاروس جزو بهترین گزینه‌های مهاجرت به این کشور است چرا که علاوه بر هزینه‌های کمی که دارد، نزدیکی این کشور به اروپا باعث شده تا افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند.

بلاروس بیش از 48 دانشگاه و کالج‌های مختلف دارد که بیشتر آنها در پایتخت این کشور یعنی شهر مینسک قرار دارد.

همان‌طور که در قسمت شرایط اخذ تابعیت بلاروس گفته‌ایم، مهاجرت تحصیلی به این کشور موجب دریافت اقامت دائم یا تابعیت آنجا نمی‌شود و شما پس از تحصیل باید مشغول به کار شوید.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به بلاروس

 • مدارک هویتی و پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • گواهی تمکن مالی

هزینه تحصیل در بلاروس

هزینه‌های زندگی دانشجویی در بلاروس متغیر می‌باشد و بستگی به دانشگاه، شهر محل اقامت و نوع زندگی شما دارد. درباره هزینه زندگی در بلاروس قبل‌تر برای شما توضیح داده‌ایم و می‌توانید آن قسمت را باتوجه‌به داده‌های منتشر شده بررسی کنید.

اما درباره هزینه‌های تحصیل اگر می‌خواهید به زبان روسی در بلاروس درس بخوانید باید در کلاس‌های زبان روسی که حدود 1800 دلار هزینه دارد شرکت کنید.

در رشته‌های غیرپزشکی، تحصیل در مقطع کارشناسی برای شما سالیانه حدود 1800 تا 3900 دلار و در رشته‌های پزشکی حدود 3500 تا 4500 دلار هزینه خواهد داشت.

اما درباره مقطع کارشناسی ارشد باید بگوییم این هزینه‌ها برای رشته‌های غیرپزشکی سالیانه حدود 4000 تا 5000 دلار و برای رشته‌های پزشکی بین 5500 تا 6000 دلار هزینه خواهد داشت.

آخرین مقطع تحصیلی دکتری است که هزینه‌ای بین 6 الی 7 هزار دلار خواهد داشت. هزینه دیگری که شما باید نگران آن باشید، هزینه اجاره یا خوابگاه دانشجویی می‌باشد.

درباره هزینه‌های اجاره منزل در بلاروس قبلاً برای شما توضیح داده‌ایم؛ اما برای هزینه‌های خوابگاه دانشجویی باید بگوییم که بسته به شهر محل اقامت شما هزینه‌ای حدود 350 تا 600 دلار خواهد داشت.

آیا در حین تحصیل در بلاروس اجازه کار داریم؟

شما برای پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در بلاروس، حین تحصیل می‌توانید در هفته زمان معینی را مشغول به کار شوید. ساعات این کار بستگی به مقطع تحصیلی شما دارد.

مثلاً در مقطع تحصیلی کارشناسی اجازه کار دانشجو در هفته 10 الی 15 ساعت است. اما این مورد برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد حدود 15 الی 20 ساعت در هفته است.

همچنین اگر مشغول تحصیل در مقطع دکتری هستید می‌توانید حدود 30 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

دانشگاه‌های برتر بلاروس

 1. دانشگاه دولتی بلاروس – Belarusian State University
 2. دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس – Belarusian State Medical University
 3. دانشگاه فنی ملی بلاروس – Belarusian National Technical University
 4. دانشگاه دولتی یانکا کوپالا گرودنو – Yanka Kupala State University of Grodno
 5. دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس – Belarusian State University of Informatics and Radioelectronics
 6. دانشگاه ایالتی فرانسیسک اسکورینا گومل – Francisk Skorina Gomel State University
 7. دانشگاه دولتی اقتصادی بلاروس – Belarusian State Economic University
 8. دانشگاه دولتی فناوری بلاروس – Belarusian State Technological University
 9. دانشگاه پزشکی دولتی گرودنو – Grodno State Medical University
 10. دانشگاه پزشکی دولتی ویتبسک – Vitebsk State Medical University

همچنین می‌توانید با برترین دانشگاه‌های بلاروس از طریق سایت زیر آشنا شوید؛ دقت کنید که قبل از اپلای برای هر یک از دانشگاه‌ها به‌خوبی درباره آنها تحقیق کنید.

4icu.org

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به بلاروس از طریق سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر موردتوجه سرمایه‌گذاران زیادی قرار گرفته چرا که این کشور با حمایت از کسب‌وکارها و دسترسی مناسب به بازار‌های اتحادیه اروپا محیط امنی را برای متقاضیان فراهم کرده است.

بلاروس همواره در تلاش بوده تا زیرساخت‌های لازم برای رشد اقتصادی و بیزینس‌های داخل کشور را فراهم کند و ازاین‌رو شاهد رشد اقتصادی بلاروس در بخش صنایع ماشین‌آلات، بیوتکنولوژی و … بوده‌ایم.

شما به دو روش می‌توانید در کشور بلاروس سرمایه‌گذاری کنید؛ روش اول خرید ملک و خانه و روش دوم ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور است.

خرید ملک در بلاروس

دقت کنید که شما با خرید ملک مستقیماً اقامت دائم بلاروس را دریافت نمی‌کنید و باید شرایط خاصی را برای این منظور فراهم کنید.

همان‌طور که قبلاً گفتیم قیمت خانه در بلاروس بسیار مناسب می‌باشد و ازاین‌رو متقاضیان زیادی برای خرید ملک به بلاروس مراجعه می‌کنند.

اما باید قبل از خرید خانه با این قانون عجیب بلاروس آشنا شوید؛ طبق این قانون شما با خرید ملک صاحب زمین آن خانه نمی‌شوید و این زمین طی یک قرارداد ۹۹ساله به شما منتقل می‌شود!

برای خرید خانه در بلاروس باید حداقل هزینه 150 هزار یورو را بپردازید و خانه‌های زیر این قیمت شامل دریافت اقامت موقت بلاروس نمی‌شوند.

با خرج‌کردن این هزینه و خرید خانه به شما ویزا موقت 3 تا ۵ساله داده می‌شود؛ این ویزا قابل‌تمدید است و نیازی به حضور مداوم شما در کشور ندارد.

اما دقت کنید اگر متقاضی دریافت اقامت دائم و شهروندی در بلاروس هستید باید 6 ماه از 1 سال را در خاک این کشور حضور داشته باشید.

پس از اتمام مدت ۵ساله اقامت موقت خود در صورت داشتن شرایط موردنظر می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت بلاروس ارسال کنید.

در آخر باید بگوییم که شما با مهاجرت از این روش می‌توانید پس از خرید ملک همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را همراه خودتان به بلاروس ببرید.

ثبت شرکت در بلاروس

ثبت شرکت در بلاروس بسیار ساده است و به دلیل شرایط اقتصادی روبه‌رشد و بستر مناسب برای بیزینس‌های بین‌المللی یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت به این کشور می‌باشد.

اگر متقاضی مهاجرت به بلاروس از این روش هستید باید هزینه‌ای حدود 160 هزار یورو را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید و شرکتی ثبت کنید.

برای ثبت شرکت باید نام مناسب همراه با بیزینس پلن دقیق خود را به دولت بلاروس تحویل دهید و در صورت تأیید طرح، می‌توانید اقامت موقت را دریافت کنید.

این اقامت موقت به مدت 2 سال بوده و درصورتی‌که شرکت شما در این مدت سوددهی خوبی داشته باشد و مالیات آن به‌درستی پرداخت شده باشد اقامت شما تمدید خواهد شد.

شما پس از گذشت 5 سال و داشتن شرایط گفته شده می‌توانید به اداره مهاجرت بلاروس مراجعه کرده و درخواست اقامت دائم خود را تحویل دهید.

مدارک و مراحل ثبت شرکت در بلاروس به شرح زیر می‌باشد:

 • انتخاب نام مناسب
 • تکمیل فرم ثبت شرکت
 • مشخص‌کردن سهام‌داران
 • مشخص‌کردن مکان شرکت
 • مشخص‌کردن اساس‌نامه شرکت
 • مشخص‌کردن اسناد و مدارک مالی
 • و…

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

مهاجرت به بلاروس از طریق ازدواج

آخرین روش قانونی که قبل از معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس به شما می‌گوییم، مهاجرت از طریق ازدواج می‌باشد که روشی رایج برای اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور است.

در این روش فرد تبعه و همسرش باید بالای 18 سال سن داشته باشند و از لحاظ روحی و روانی دارای شرایط مطلوبی باشند. یکی دیگر از شرایط ازدواج با تبعه بلاروس این است که نباید این ازدواج بین وابستگان خونی انجام شود.

مثل دیگر کشورهای دنیا شما باید ثابت کنید که این ازدواج واقعی بوده و صرفاً برای دریافت اقامت بلاروس انجام نشده است. واقعی بودن این ازدواج به روش‌های مختلفی سنجیده می‌شود.

مثلاً مدت زمانی زندگی با یکدیگر، عکس‌ها و چت‌های شما در این مدت‌زمان، متولد شدن فرزند یا این‌گونه اتفاقات مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در صورت ارائه مدارک و مورد تأیید قرارگرفتن آنها اگر طی مدت‌زمان 3 سال واجد شرایط دولت بلاروس باشید می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

اگر متقاضی دریافت پاسپورت و تابعیت بلاروس است باید برای آن 7 سال صبر کنید؛ در صورت گذشت 7 سال باید شرایط دریافت تابعیت بلاروس را که قبلاً شرح دادیم داشته باشید.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس

حالا که با کشور بلاروس به‌خوبی آشنا شدید و روش‌های مهاجرت آن را شناختید وقت آن رسیده تا با 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس آشنا شوید.

قبل از هر چیزی دقت کنید که اگر قصد همکاری با هر یک از این مؤسسات را دارید حتماً سوابق و مجوزهای آن مؤسسه را بررسی کنید و بعد با آنها وارد مرحله مشاوره و عقد قرارداد شوید.

1. اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی یکی از مؤسسات قدیمی با بیش از 15 سال سابقه است که در امور حقوق بین‌الملل و مهاجرت به کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، استرالیا و … فعالیت می‌کند.

اگر به دنبال مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و حتی ازدواج هستید، اصطهباناتی یکی از مؤسسات عالی با مشاورین متخصص است که در این مسیر همراه شما خواهد بود.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس تهران: 021-91002412

آدرس تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس مشهد: 051-91009797

آدرس مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس رشت: 013-32133082

آدرس رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

2. گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

شرکت گوهران تیام آرتا با نام تجاری گوتوتی‌آر بیش از 14 سال است که در زمینه مهاجرت علاقه‌مندان به اروپا، آفریقا، آمریکا، کانادا، اقیانوسیه و … فعالیت می‌کند.

این مجموعه با بهره‌گیری از 200 متخصص مهاجرت در زمینه مهاجرت می‌تواند پاسخگو تمام نیازها و سؤالات شما درباره کشور مقصدتان باشد.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

3. سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت یک مؤسسه بین‌المللی متشکل از وکلای پایه یک دادگستری است که از سال 1392 فعالیت خود را زیر نظر کادر مجرب آغاز کرده.

این مؤسسه دارای مجوزهای مربوط برای انجام امور مهاجرتی مثل مجوز رسمی اعزام دانشجو، مجوز رسمی کاریابی در آلمان و … می‌باشد.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91003232

آدرس: تهران، خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بیست‌طبقه سه واحد نه

4. رجبی

مؤسسه مهاجرتی رجبی

انتخاب بعدی شما در بین 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس شرکت مهاجرتی رجبی می‌باشد که آماده مشاوره در زمینه مهاجرت به کشور مدنظر شما است.

مؤسسه حقوقی و شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت 22803 یکی از مؤسسات معتبر و دارای مجوزهای لازم است که می‌تواند در زمینه کاریابی، تحصیلات و سرمایه‌گذاری شما را راهنمایی کند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس تهران مرکز: 91002525  –  021-26423392  –  021-26409168

آدرس تهران مرکز: تهران، بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183

شماره تماس تهران غرب: 91002525  –  021-44027393  –  021-44008427

آدرس تهران غرب: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، ساختمان راز

شماره تماس شیراز: 91002525  –  071-36342117  –  071-32352058

آدرس شیراز: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا طبقه پنجم

5. کوه نور

مؤسسه دانش‌گستر کوه نور

مؤسسه دانش‌گستر کوه نور از سال 1386 فعالیت خود را در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای اروپایی آغاز کرده و یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات در این زمینه است.

یکی از گزینه‌های مناسب برای ویزای تحصیلی در بین 10 شرکت برتر مهاجرت به اتریش، کوه نور می‌باشد که می‌تواند باسابقه بالا متخصصان، شما را از ابتدای مسیر مهاجرت همراهی کند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-45131  –  021-44272450

آدرس: تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان ۷ غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه ۸، واحد ۲۳

6. قاره‌پیما

قاره‌پیما

قاره‌پیما انتخاب بعدی شما در بین مؤسساتی است که در زمینه اخذ اقامت بلاروس فعالیت می‌کنند. این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه ویزا، در بخش‌های خرید بلیط هواپیما، برگزاری تور و… هم فعالیت می‌کند.

برند قاره‌پیما متعلق به مؤسسه خدمات مسافر هوایی و گردشگری سفر نیلی کرج با شماره ثبت 31654 می‌باشد که دارای مجوز‌های رسمی برای فعالیت است.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91028292  –  09121931613

آدرس: بلوار ارم – پلاک 214 طبقه دوم واحد 5

7. آریانا پارس

آریانا پارس

مؤسسه مشاوره شغلی و کاریابی آریانا پارس نوین با شماره ثبت 474491 دارای مجوزهای رسمی از وزارت صنعت و معدن و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

این مؤسسه می‌تواند در زمینه مهاجرت کاری به بلاروس یا مهاجرت تحصیلی به این کشور مشاوره تخصصی برگزار کند و در نتیجه مسیر مهاجرت شما را آسان کند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91098002

آدرس: اتوبان ستاری بلوار لاله شرقی بلوار شاهین جنوبی نرسیده به همت پلاک ۵۵ واحد ۳

8. ویزا موندیال

یوزا موندیال

ویزا موندیال یک شرکت کانادایی طبق قوانین کشور کانادا می‌باشد؛ اما بااین‌حال متخصصین این تیم متقاضیان را برای مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله استرالیا راهنمایی می‌کنند.

این شرکت که از موسسه‌های قدیمی در بین 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس است با بیش از 10 سال سابقه زیر نظر آقای مرتضی هماپور فعالیت می‌کند.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-28111555

9. حامی مهاجر

حامی مهاجر

شرکت حامی مهاجر در زمینه تور، هتل، بلیط هواپیما، مهاجرت و اقامت، ثبت شرکت و … به مشتریان خود در داخل و خارج از ایران خدمات ویژه‌ای ارائه می‌کند.

می‌توانید از مشاوره و خدمات حامی مهاجر برای مهاجرت به بلاروس بهره ببرید؛ زیرا این شرکت چندین سال در زمینه مهاجرت به اروپا فعالیت داشته است.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91319191  –  021-49078

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

10. آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

مجموعه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 16 سال سابقه، 7 مجوز از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه دارای دفاتر بسیار زیادی در داخل و خارج از ایران می‌باشد.

البته این شرکت در زمینه مهاجرت کاری و دیگر روش‌ها هم فعالیت می‌کند؛ اما موردهای موفق زیادی در زمینه مهاجرت تحصیلی در وب‌سایت این مجموعه دیده می‌شود.

برای ارتباط با کارشناسان این مجموعه می‌توانید از راه‌های ارتباطی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: شیراز، خیابان ستارخان، خیابان ولیعصر، بین کوچه 16 و 18، پلاک 44

جمع‌بندی

حالا می‌توان گفت که شما برای مهاجرت به کشور بلاروس آماده هستید، در حال حاضر این کشور، مردم و فرهنگ آنها را می‌شناسید و با راه‌های مهاجرت و 10 شرکت برتر مهاجرت به بلاروس آشنا شدید.

توجه داشته باشید قبل از هر اقدامی حتماً درباره موسسه‌ای که می‌خواهید با آن همکاری کنید تحقیق داشته باشید و از مجوزها و فعالیت‌های گذشته آنها باخبر شوید.

اگر بخواهید بین کشورهای بلاروس و لهستان که در یک ناحیه هستند، در یکی از آنها زندگی کنید انتخاب شما کدام بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی