اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

استرالیاوکیل

بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا [سال 1403] ✅ + لیست 10 تایی

در حالت کلی چشم‌انداز مهاجرت، اغلب بر اساس شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در استرالیا و کشورهای مبدأ، دائم در حال تغییر است. دولت، برنامه مهاجرت و اقامت دائم در استرالیا را به‌شدت کنترل کرده و هر ساله سطوح برنامه‌ریزی سخت‌گیرانه‌ای را برای اخذ ویزا تعیین می‌کند. برخلاف اقامت دائم، برنامه‌های اخذ ویزای موقت عمدتاً مبتنی بر تقاضا بوده و بر اساس شرایط اقتصادی استرالیا، سیاست‌های مهاجرت و شرایط کشورهای مبدأ در نوسان است. بدین منظور، داشتن بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا که آگاه از تمام سیاست‌ها و قوانین مهاجرتی است، می‌تواند کارهای دریافت ویزای شما را تضمین کند.
به‌طورکلی، برنامه مهاجرت دائم در استرالیا شامل موارد زیر است:

 • مهاجرت بر اساس مهارت فردی
 • مهاجرت خانواده
 • اخذ ویزای ویژه
 • اخذ پناهندگی

برنامه‌های مهاجرت موقت استرالیا نیز از موارد زیر تشکیل می‌شود:

 • ویزای بازدیدکننده برای مقاصد گردشگری یا تجاری
 • ویزای دانش‌آموزان
 • ویزای کاری
 • ویزای کاری موقت

تمامی شهروندان غیر استرالیایی، برای ورود و ماندن در استرالیا به ویزای مناسبی نیاز دارند. حال اگر فردی بیش از زمان تعیین شده در استرالیا بماند یا ویزایش لغو شود، مشمول بازداشت و اخراج از استرالیا خواهد شد. اگر کارفرمایان استرالیایی بدون ویزا یا با زیر پا گذاشتن شرایط ویزا، فردی را استخدام کنند، خود مشمول مجازات‌های مدنی یا کیفری می‌شوند. کارفرمایانی که کارگران خارجی را با کمک ویزای کاری موقت استخدام می‌کنند نیز مشمول تعهدات حمایتی بیشتر هستند که در صورت نقض این تعهدات، ممکن است با پرداخت جریمه‌های مالی قابل‌توجهی روبرو شوند.

آشنایی با قانون مهاجرت در استرالیا

مهاجرت نه‌تنها یکی از پیچیده‌ترین حوزه‌های قانون بوده، بلکه یکی از حوزه‌های موجود در استرالیا است که تغییرات و تحولات مستمری در آن وجود دارد. ازآنجایی‌که حتی آگاهی از کوچک‌ترین تغییرات ممکن می‌تواند برای افراد عادی خسته‌کننده باشد، بهتر است رسیدگی به کارهای مهاجرتی خود را به حقوق‌دان مهاجرت بسپارید. بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا باید کارهای مربوط به رسیدگی امور مهاجرتی را به‌خوبی بداند و از درخواست‌های ساده ویزای استرالیا و اخذ تابعیت تا پرونده‌های پیچیده مطلع باشد. این پرونده‌های پیچیده‌ای که نیاز به ارسال متقاعدکننده دارند شامل امور دادگاه مهاجرت و پناهندگی (AAT) و دادگاه فدرال هستند.

AAT چیست؟

به دادگاه تجدیدنظر اداری AAT  گفته می‌شود که یک دادگاه مدنی است. این دادگاه به تجدیدنظر و بررسی در مورد موضوعات حقوق مدنی می‌پردازد. پس اگر خواستید به تصمیم مهاجرتی که به شما داده شد اعتراض کنید، AAT دادگاهی خواهد بود که با آن برخورد خواهید کرد. شما می‌توانید خودتان کارهای اعتراض را در دادگاه انجام بدهید، اما توصیه می‌شود که یک وکیل داشته باشید.
اگر خودتان به‌تنهایی تصمیم به دفاع از خود را داشته باشید باید پرونده خود را به دادگاه ارائه بدهید که چرا اعتراض دارید و فکر می‌کنید که تصمیم گرفته شده اشتباه است. برای این کار باید اظهارات و شواهدی را ارائه کنید که از دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه پیروی کند. اگر نمی‌توانید به‌تنهایی این کارها را انجام بدهید پس انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا همیشه بهترین انتخاب خواهد بود.

قانون مهاجرت در استرالیا

بهترین گزینه‌های دریافت ویزا

ویزاهای مختلفی برای ورود به استرالیا وجود دارد. حال معیارها و واجد شرایط بودن فرد برای دریافت هر یک از انواع ویزا، بستگی به شرایط شخص دارد. در زیر لیستی از برخی گزینه‌های احتمالی و مهم اخذ ویزا آورده شده است:

 • ویزای توریستی یا ویزیتور
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کاری
 • ویزای اقامت دائم
 • ویزای الحاق خانواده
 • ویزای پناهندگی

این لیست، یک لیست کلی بوده و ویزایی که شما به آن نیاز دارید جزو یکی از دسته‌بندی‌های اشاره شده خواهد بود.

سریع‌ترین مسیر دریافت اقامت دائم

ویزای دائم این امکان را به شما می‌دهد که به‌صورت دائم در استرالیا اقامت داشته باشید. سه دسته‌بندی رایجی که اجازه دریافت ویزای دائمی را به شما می‌دهد شامل موارد زیر است:

 1. ویزای دائمی خانوادگی
 2. ویزای دائمی کار
 3. ویزای دائمی تجاری یا سرمایه‌گذاری

قبل از درخواست ویزای دائمی باید مطمئن شوید که شرایط اخذ آن را دارید یا خیر. اصلی‌ترین این الزامات شامل بررسی سوابق پزشکی و کیفری است. هنگامی که از واجد شرایط بودن خود نسبت به ویزای انتخابی مطمئن شدید، می‌توانید درخواست خود را همراه با هر گونه مدارک پشتیبان ثبت کنید. این اسناد ممکن است شامل کپی‌های تأیید شده از گواهی تولد، گذرنامه، مدرک تحصیلی و غیره باشد. یادتان باشد که پیش از هر چیز از مدارک خود ترجمه انگلیسی داشته باشید.

حقایقی در مورد مهاجرت به استرالیا که باید بدانید!

قانون مهاجرت استرالیا شامل تصمیمات پیچیده، احکام، قوانین و مقررات قانونی مخصوص به خود است. حال فردی که وکالت شخصی دیگر را بر عهده می‌گیرد باید با این پیچیدگی‌ها آشنایی داشته باشد. در واقع آگاهی از این پیچیدگی‌ها به‌عنوان مهارت، تجربه و آموزش عالی وکلای مهاجرتی به‌حساب می‌آید. برخی از مشاوران مهاجرت پس از گذراندن دوره آموزشی چندهفته‌ای به ارائه توصیه‌های مهاجرتی می‌پردازند که اساساً این اطلاعات ناقص، نادرست و مضر است.
توصیه‌های بد می‌تواند عواقب بسیار جدی را برای مراجعان به همراه داشته باشد و امید آنها را از بین برده و چه‌بسا زندگی آنها را تباه کند. ممکن است برخی افراد ادعای کارشناس مهاجرت داشته باشند؛ اما هیچ مدرک تحصیلی همچون مدرک حقوقی نداشته باشند؛ بنابراین باید حواستان به این افراد باشد. در مقابل، وکلای متخصص و معتبر مهاجرت به طور مستقل آموزش‌های حقوقی دیده‌اند. این افراد دارای سطح مهارت و استانداردهای حرفه‌ای بالا هستند و حداقل هشت سال آموزش و تجربه لازم در خصوص حقوق را دیده‌اند.

حقایقی در مورد مهاجرت به استرالیا
در حال حاضر نسبت به گذشته یک سری سخت‌گیری‌ها برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که به شرح زیر است:

 • دشواری روند درخواست ویزا نسبت به گذشته
 • زمان بیشتر برای رسیدگی به ویزا
 • افزایش نرخ امتناع ویزا
 • تغییرات مداوم قوانین مربوط به اخذ ویزا دائم

درخواست اخذ ویزای استرالیا می‌تواند امری دلهره‌آور باشد، اما مدافعان حقوقی با انجام تمامی کارهای سخت به مهاجران کمک می‌کنند تا نگرانی‌هایشان از بین برود. در صورت داشتن یک نماینده تا زمانی که تصمیم بگیرید و اجازه بدهید، وکلا می‌توانند برای دریافت ویزا به شما کمک کنند. درصورتی‌که به هر دلیل درخواست شما موفقیت‌آمیز نباشد، وکیل موردنظر می‌تواند مجدداً درخواست ویزا را ارسال کند. بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا وظیفه دارد تا زمانی که مراحل اخذ ویزای شما قطعی نشده در مسیر دریافت آن به شما کمک کند.

وکیل مهاجرتی کیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

یک نماینده حقوقی، در ابتدا با شما صحبت می‌کند تا شناختی از شما و نیازهایتان پیدا کند. سپس گزینه‌های مربوط و مناسب با اخذ ویزای شما را شناسایی می‌کند و طیف وسیعی از گزینه‌های مشاوره را به شما ارائه می‌دهد. حال این شما هستید که باید به گزینه‌های موجود فکر کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. پس از تصمیم‌گیری شما، وظیفه قانون‌دان مهاجرتی این است که از شما مدارک و اطلاعات مربوطه را دریافت کند و قوی‌ترین درخواست ویزا را ارسال کند. بعدازاین مرحله، باید در هر مرحله از بروز رسانی، شما را در جریان روند پرونده مهاجرتی‌تان قرار بدهند. در کل کار حقوق‌دان مهاجرتی این است که از طرف شما، کارهای قانونی مهاجرتتان را انجام بدهد تا در زمان مناسب ویزایتان را دریافت کنید.
با داشتن بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا می‌توانید از موارد زیر مطمئن باشید:

 • زمان پردازش سریع‌تر
 • دریافت پاسخ در زمان کمتر
 • شانس موفقیت بالاتر
 • دریافت خدمات عالی و تضمین شده

پس اگر می‌خواهید شانس خود را برای دریافت ویزای استرالیا افزایش بدهید، داشتن یک نماینده حقوقی می‎تواند برایتان بسیار کمک‌کننده باشد. یک وکیل خوب باید دانش و تخصص بالایی در امر مهاجرت داشته باشد و از ویژگی‌هایی همچون معتمد بودن، باتجربه بودن و صمیمیت برخوردار باشد. یک وکیل قوی باید از همان ابتدا به شما کمک کند تا یک درخواست قوی آماده کنید که شانس تأیید شما را افزایش بدهد.
علاوه بر این، تمامی کارهای ویزا و انجام مصاحبه‌های درخواست ویزا را در صورت نیاز، از طرف شما انجام بدهد. وکلا در تمام مراحل به شما کمک خواهند کرد تا مطمئن شوید که از حمایت کامل برخوردار هستید. با وجود کمک‌های این افراد، پرونده شما به قوی‌ترین شکل ممکن ارائه و گره‌گشایی می‌شود.
وکیل مهاجرتی کیست؟

چگونگی انتخاب وکیلی مناسب برای مهاجرت

تصمیم به نقل‌مکان یا اقامت در کشوری دیگر به‌مانند یک معامله بزرگ، سخت و چالش‌برانگیز است. ازآنجایی‌که در فکر مهاجرت هستید به طور حتم به عواقب احتمالی آن نیز فکر کرده‌اید. به همین دلیل می‌دانید که اگر همه چیز بد و اشتباه پیش برود چه اتفاقاتی ممکن است در روند کار شما رخ بدهد. در این صورت است که تصمیم می‌گیرید با یک مشاور حرفه‌ای صحبت کنید. داشتن یک جلسه مشاوره با بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا به شما کمک می‌کند که تفاوت بین تأیید و رد ویزا را متوجه شوید. پس از آن متوجه می‌شوید که رد ویزا می‌تواند منجر به یک کابوس واقعی شود. با ما همراه باشید تا در خصوص اخطار و ویژگی‌های یک وکیل مهاجرتی توضیحات کاملی را خدمت شما ارائه بدهیم.

۲ اخطار مهم پیش از انتخاب وکیل

قبل از انتخاب یک وکیل باید یک سری اخطار جدی را در نظر بگیرید تا بتوانید فردی مطمئن را پیدا کرده و کارهای مهاجرتی خود را بدون اشتباه طی کنید.

 1. مراقب وکلای ثبت نشده باشید

پیش از انجام هر کاری، مطمئن شوید که نام نماینده مهاجرتی شما در کانون وکلا ثبت شده باشد. ثبت‌نام وکلا در استرالیا دارای شرایط پیچیده‌ای است؛ بنابراین باید به دنبال فردی باشید که در این کشور شهرت خوبی دارد. فرد موردنظر باید به‌عنوان «نماینده مهاجرت» در دفتر اداره ثبت نمایندگان مهاجرت مارا (OMARA) ثبت شده باشد. این اداره در کشور استرالیا بوده و وظیفه آن به ثبت رساندن و نظارت داشتن بر مباشران مهاجرت در استرالیا است.

 1. گواهینامه و مدرک وکیل را چک کنید

وکلای مهاجرت در استرالیا باید دارای گواهینامه و مجوز فعالیت حقوقی از طرف هیئت پذیرش قانونی محلی باشند. با اینکه ثبت‌نام یک وکیل به‌هیچ‌وجه تضمین‌کننده کیفیت کاری وی نیست؛ اما عدم ثبت‌نامشان نیز نشان‌دهنده معتبر نبودن آنها است.

سؤال مهم: چطور بفهمیم که نماینده حقوقی ما ثبت شده است؟

هر وکیلی که مشاوره مهاجرتی ارائه می‌دهد یک الزام قانونی دارد که این الزام، ارائه جزئیات ثبت‌نام خود، از جمله MARN یا «شماره ثبت نمایندگی مهاجرت» است. برای اطمینان از این کار با دفتر اداره ثبت نمایندگان مهاجرت (OMARA) تماس گرفته و از ثبت‌نام نماینده مهاجرتی خود مطلع شوید. این اداره دولتی در استرالیا مسئول ثبت کارگزاران مهاجرتی است و می‌تواند حرفه کارگزاران مهاجرت را تنظیم کند. این سازمان دارای یک آیین‌نامه رفتاری بوده که عملکرد اخلاقی و مسئولانه درون آن به ثبت رسیده است.

چگونگی آگاهی از نماینده حقوقی ثبت شده

تفاوت بین نمایندگان مهاجرت و مشاوران مهاجرتی

در حال حاضر انواع مختلفی از مشاغل برای راهنمایی گرفتن و ارائه مشاوره در امر مهاجرت وجود دارد که هر یک دارای ویژگی، مهارت و تجربه متفاوتی هستند. حال بسته به ماهیت و درخواست شما برای مهاجرت، این تقاضا می‌تواند متفاوت باشد.

مشاور مهاجرت

در ابتدا فقط وکلای مهاجرت وجود داشتند؛ اما الان چندین دهه است که واژه مشاوران مهاجرتی نیز به وجود آمده است. این افراد دارای سواد وکالت نیستند؛ اما برای‌آنکه واجد شرایط مشاوره باشند، در دوره‌های مشاوره شرکت کرده‌اند. بعدها این الزامات بیشتر شد و تبدیل به یک دوره آنلاین ۶ماهه و سپس یک دوره ۱ساله شد. برخی از این افراد که آموزش حقوقی ندیده و وکیل نیستند ممکن است پس از گذشت مدت زمانی این صنعت را ترک کنند. البته این بدان معنا نیست که مشاوران مهاجرتی بدون مهارت هستند، برعکس برخی از آنها دارای مهارت‌های شگفت‌انگیزی در امر مهاجرت هستند.

وکیل مهاجرت

یک وکیل مهاجرت پیش از آنکه به‌عنوان وکیل دادگستری شناخته شود باید علاوه بر داشتن مدرک حقوق، دارای مدارک تحصیلی و تجربه عملی در یک شرکت حقوقی باشد. علاوه بر این، نمایندگان مهاجرت پیش از شروع رسمی کار خود در زمینه مهاجرت، باید حداقل ۲ سال تحت نظارت کار کرده باشند. در کنار این موارد، باید در سازمان مارا ثبت‌نام کرده و از آیین‌نامه و قوانین رفتار وکلا پیروی کنند.
علاوه بر آموزش‌های دقیقی که وکلای مهاجرتی می‌بینند، چند مزیت دیگر را می‌توان برای استخدام وکیل مهاجرت نسبت به یک مشاور مهاجرت عنوان کرد که شامل موارد زیر است:

 • ازآنجایی‌که وکلای مهاجرت برای رسیدن به این جایگاه تحصیلات و دوره‌های مختلفی را گذرانده‌اند؛ بنابراین در صورت هرگونه رفتار غیراخلاقی، چیزهای بیشتری برای ازدست‌دادن خواهند داشت.
 • کار یک وکیل مهاجرت تنها رسیدگی به نحوه درخواست ویزا نیست، بلکه می‌تواند به نیابت از شما به امور دادگاهی درخواست‌ها رسیدگی کند. درصورتی‌که به هر دلیلی مشکلی در روند کارهای مهاجرتی وجود داشته باشد، این وکلا هستند که می‌توانند تمام شرایط را به طور کامل توضیح بدهند.
 • بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا نه‌تنها بر روی موضوع مهاجرت کار می‌کند، بلکه می‌تواند به‌تمامی مسائلی که حول شغل، خانواده و امور جنایی می‌چرخد نیز رسیدگی کند.
 • مسئولیت‌هایی که یک مباشر حقوقی برعهده دارد بسیار برتر و مورد قبول‌تر از سایر مسئولیت‌ها است.
 • ارتباطات شما با یک وکیل مهاجرت به طور حرفه‌ای و قانونی محافظت می‌شود. حتی دولت هم نمی‌تواند یک وکیل را مجبور کند تا به اطلاعات موکل وی دسترسی داشته باشد. به همین منظور اطلاعات تحت پوشش امتیازات حرفه‌ای حقوقی حفظ می‌شود.

برای راهنمایی گرفتن از وکیل مهاجرت یا مشاور مهاجرتی، اولین چیز آگاهی از تجربه و سابقه کار آنها است. زیرا این دو مورد می‌تواند به‌راحتی توانایی آنها را ثابت کند.

وکیل مهاجرت

چگونگی تبدیل‌شدن یک فرد به وکیل مهاجرت

یک وکیل مهاجرت متخصص و معتبر، وکیلی است که دارای بالاترین سطح تجربه و دانش در زمینه مهاجرت است. حال از بین این افراد، تعداد کمی تبدیل به یک وکیل متخصص می‌شوند که دلیل آن، فرایند دقیق ارزیابی و امتحانات است. تا زمانی که فرد حداقل ۵ سال تجربه حقوقی در زمینه مهاجرت نداشته باشد، حتی امکان شرکت در آزمون را هم ندارد. سپس از بین این افراد، تنها کسانی که مجاز به شرکت در امتحانات طاقت‌فرسا باشند وکیل شده و مابقی مردود می‌شوند. حال افرادی که به‌عنوان وکلای مهاجرتی برتر قبول می‌شوند، باید برای حفظ اعتبار خود، آموزش‌های سالانه اضافی را کسب کنند. این آموزش‌های مداوم باعث می‌شود که این افراد از وکلای مهاجرتی معمولی متفاوت باشند.

۴ ترفند مهم هنگام استخدام وکیل

اخذ ویزای مهاجرتی بدون درنظرگرفتن کشور مقصد کاری دشوار خواهد بود. هر کشور دارای قوانین و مقررات مهاجرتی مخصوص به خود بوده که باتوجه‌به محدودیت‌های مهاجرت، روند درخواست آنها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. حال برای جمع‌آوری مدارک موردنیاز و تکمیل این فرایند، باید از یک متخصص مهاجرت که واجد شرایط باشد راهنمایی گرفت. بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا در واقع متخصصی است که برای تبدیل‌شدن یک فرد به شهروند استرالیایی شدن کمک می‌کند. باتوجه‌به این موارد، پیش از استخدام وکیل، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. مراقب وعده‌های بزرگ باشید: مراقب وکیلی باشید که نتایج مثبت را از پیش برای شما تضمین می‌کند. وکیل شما تصمیم نهایی را نخواهد گرفت؛ بنابراین تضمین موفقیت نه‌تنها غیرممکن بوده، بلکه کاملاً ممنوع است.
 2. به جزئیات ارائه شده در پرونده توجه کنید: آیا وکیل مهاجرت شما در مورد خطرات مربوط به درخواستتان با جزئیات صحبت می‌کند؟ زیرا یک وکیل مهاجرتی خوب حتی اگر مشکلی در روند پرونده وجود داشته باشد، همیشه به ارائه جزئیات و مشکلات احتمالی می‌پردازد.
 3. مراقب اعتمادبه‌نفس بی حد و اندازه وکیل باشید: بهترین وکلای مهاجرت به خود مطمئن هستند؛ اما این اطمینان موجب اعتمادبه‌نفس کاذب در آنها نمی‌شود. یک وکیل انتظارات شما را در زمینه زمان پردازش و غیره برآورده نمی‌کند و در خصوص نتیجه کلی با شما صادق است. بهترین مدافع فردی واقع‌بین است و آنچه را که در انتظارتان هست به شما می‌گوید، نه چیزی که می‌خواهید بشنوید.
 4. به ارتباط بین وکیل و خود توجه کنید: داشتن ارتباط خوب پایه اصلی اعتماد به وکیل است. اگر هنگام برقراری ارتباط مدت‌زمان زیادی منتظر پاسخ از طرف وکیل باشید این امر نشانه خوبی نیست. اگر این فرد وقتی برای پاسخگویی به شما ندارد پس حتماً در رسیدگی به پرونده شما نیز وقتی نخواهد داشت.

ترفندهای مهم هنگام استخدام وکیل

نزدیک‌ترین وکیل لزوماً بهترین وکیل نیست!

مردم معمولاً دوست دارند برای انتخاب هر چیز یا هر فرد به دنبال شخص یا چیزی باشند که در نزدیکی آنها است. البته این تفکر اشتباه نیست و خیلی هم خوب است که به‌صورت رودررو با فردی که قصد دارید آینده خود را به دست آن فرد بسپارید ملاقات کنید. بااین‌وجود، توجه داشته باشید که قانون مهاجرت در سراسر استرالیا یکسان بوده و اگر فردی هستید که با برقراری ارتباط از راه دور مانند اسکایپ، تلفن و ایمیل موافق هستید، لزوماً نزدیکی عامل اصلی برای شما نخواهد بود. بسیاری از وکلای ایرانی فعال در استرالیا دارای تمام آگاهی‌های لازم در زمینه مهاجرتی بوده و از قوانین این کشور مطلع هستند.
زمانی که شروع به جستجوی بهترین وکیل مهاجرتی از طریق اینترنت می‌کنید، به وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی آنها نگاه کنید. آیا اطلاعاتشان به‌روز است؟ آیا برقراری تماس با آنها آسان است؟ البته تنها داشتن یک وب‌سایت کافی نیست؛ اما برای شروع انتخاب خوبی خواهد بود. پس از این موارد نگاهی به بررسی‌های آنلاین بیندازید تا نظرات مشتریان را ببینید. باز هم فقط به نظرات اکتفا نکنید؛ چون برخی از آنها ممکن است واقعی نباشند. در نهایت هم یادتان باشد هزینه وکلای مهاجرتی خوب ممکن است گران باشد؛ اما مشاوره ضعیف در درازمدت می‌تواند برای شما گران‌تر باشد. یادتان باشد که یک وکیل خوب نگرانی‌های شما را نادیده نگرفته و برعکس آنها را در نظر می‌گیرد. این افراد صحبت‌های شما را می‌شنوند و برای توضیح روند، استراتژی‌های خود و انتظارات شما وقت می‌گذارند.

۵ سؤال مهم در انتخاب وکیل مهاجرت

انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا تصمیم ساده‌ای نیست. به‌هرحال جمع‌کردن زندگی و نقل‌مکان به کشوری دیگر به‌خودی‌خود یک تصمیم بزرگ است. حال در صورت نداشتن افراد مناسب کنار خود، پیمودن چالش‌های درخواست ویزا می‌تواند دردسرسازتر هم باشد. در حقیقت یک مدافع می‌تواند منجر به تأیید ویزای شما و رزرو بلیتتان شود یا کل فرایند را به کابوسی واقعی برای شما تبدیل کند. در این بخش ۵ موردی را که باید هنگام انتخاب وکیل از خود و کاندیداهای احتمالی بپرسید بررسی خواهیم کرد.

۱– آیا وکیل مهاجرت، به‌عنوان وکیل ثبت شده است؟

اگر کمی تحقیق کنید متوجه می‌شوید که دو نوع متخصص برای رسیدگی به امور مهاجرتی شما وجود دارد، وکیل مهاجرت و مشاور مهاجرتی. وکلای مهاجرت ملزم به رعایت قوانین رفتار وکلا هستند و نامشان باید در سازمان مارا ثبت شده باشد. برخلاف مشاوران مهاجرتی، وکلا یک چارچوب تنظیم‌شده‌ای دارند که در قبال انجام هر کاری پاسخگو هستند.
همیشه از طریق مراجع معتبر به دنبال گواهی‌های شخصی وکیل موردنظر بگردید تا ببینید دیگران چه تجربه‌ای در برخورد با وکیل مهاجرت شما داشته‌اند. در خصوص انواع پرونده‌هایی که وکیلتان به آنها رسیدگی کرده سؤال بپرسید تا از نتایج آگاه شوید. در کنار این موارد کمک‌گرفتن از جستجوی آنلاین و شبکه‌های اجتماعی برای بررسی نظر سایر مشتریان نیز خالی‌ازلطف نیست.

۲– سطح ارتباط و پاسخگویی که می‌توان انتظار داشت چیست؟

شما به فردی نیاز دارید که پرونده شما را به‌عنوان یک اولویت و فوریت در نظر بگیرد و دلسوز در جهت رسیدگی به کارهای شما باشد. یک وکیل خوب همیشه برای پیگیری سریع و شفاف پرونده مشتریان خود وقت می‌گذارد. پس در هنگام تماس با یک وکیل این موارد را در نظر داشته باشید:

 • مدت‌زمان احتمال پیگیری درخواست شما
 • دارابودن مشاوره رایگان اولیه
 • میزان سودمندی اطلاعات اولیه رایگان
 • میزان پیگیری وکلا پس از ارائه مشاوره اولیه

با پاسخ‌دادن به این سؤالات توسط خود، متوجه می‌شوید که پرونده شما چقدر برای آنها مهم بوده و آیا فرد مناسبی برای راهنمایی شما در کل فرایند مهاجرت هستند یا خیر.

سطح ارتباط و پاسخگویی وکیل

۳– آیا نماینده دارای تجربه و تخصص لازم برای کمک به شما هست؟

چشم‌انداز قوانین، سیاست‌ها و مقررات مهاجرت مداوم در حال تغییر است. حال اگر از فردی ناآگاه که نداند مناسب‌ترین نقشه راه ویزا شما چیست، کمک بگیرید ممکن است دچار اشتباه بزرگی شوید. در ابتدا مطمئن شوید که با یک شرکت متخصص در قانون مهاجرت سروکار دارید و نگاهی به محتوایی که در سایت خود منتشر می‌کنند بیندازید. پس از این تحقیقات می‌توانید متوجه شوید که فرد مناسب شما هست یا خیر.

۴– آیا وکیل از پیش در مورد خطرات مربوط به برنامه شما مطلع است؟

کارکردن با افراد صادق و روراست خیلی بهتر از افرادی است که وعده‌های توخالی می‌دهند. هر درخواستی متفاوت از دیگری بوده و نقشه راه هر ویزا دارای شرایط منحصربه‌فردی است. واقعیت این است که ۱۰۰ درصد درخواست‌های ویزا موفقیت‌آمیز نخواهند بود؛ بنابراین مطمئن شوید که فرد موردنظر خطرات را از پیش به شما اطلاع بدهد.

۵– هزینه‌های وکیل مهاجرت در استرالیا چقدر است؟

قطعاً ضرب‌المثل «هیچ گرانی بی‌حکمت نیست، هیچ ارزانی بی‌علت» را شنیده‌اید؛ اما آیا معنی آن را می‌دانید؟ این ضرب‌المثل بدان معناست که اگر چیزی را به قیمت پایین خریداری کنید بعدها باید هزینه بیشتری برای تعمیر یا تعویض آن بپردازید. در این مورد، استفاده از این ضرب‌المثل بدان معنا نیست که همیشه وکلایی با دستمزد کم، بد هستند! تنها به این مورد اشاره می‌کنیم که توصیه بد وکلایی که قیمت ارزانی دارند ممکن است باعث خسارات و پرداخت هزینه‌های بیشتر در آینده شود. پس چه کاری است وقتی می‌شود از همان اول وکیلی مناسب و متخصص را استخدام کرد تا از بروز این اتفاقات جلوگیری کرد؟ حتماً در هنگام مشاوره ۰ تا ۱۰۰ هزینه‌ها شامل هزینه‌های پنهان، متغیر و شیوه واریز هزینه‌ها را بپرسید. یک وکیل خوب از ابتدا در خصوص هزینه‌ها بسیار شفاف خواهد بود.

دلایل بهره‌مندی از وکیل مهاجرت

هنگام سازماندهی اسناد قانونی و رسمی، به طور حتم یکی از چالش‌برانگیزترین موانعی که باید بر آنها غلبه کرد، ارائه اسناد صحیح است. در حالت کلی اداره مهاجرت به مدارک مختلف از جمله شناسنامه تا مدارک مربوط به سوابق جنایی، تخلفات و ممنوعیت رانندگی نیاز دارد. حال عدم ارسال این فرم‌ها در هنگام درخواست می‌تواند منجر به تأخیر یا حتی رد کامل درخواست شما شود. یک وکیل درک قوی و محکمی از موارد موردنیاز برای اخذ تأییدیه درخواست ویزا برخوردار است. این فرد به‌خوبی کارهای آماده‌سازی، سازماندهی تمامی مدارک مربوطه را برای ارسال انجام خواهد داد. به همین منظور، استخدام بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا می‌تواند شانس اخذ تأییدیه شما را چندین برابر افزایش بدهد. از دیگر مزایای استخدام وکیل می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • آرامش خاطر
 • مقرون‌به‌صرفه بودن
 • کاهش استرس
 • بهره‌مندی از مشاوره تخصصی
 • مشاهده اثبات نتایج

چرا از وکیل مهاجرت کمک بگیریم؟

۱۰ ویژگی بهترین وکیل مهاجرت استرالیا

یک وکیل خوب باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که بتواند به موفقیت آنها کمک کند. ازآنجایی‌که استرالیا دارای جامعه‌ای متنوع بوده، اغلب به‌عنوان یک کشور مهاجرپذیر در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل افراد با افکار و عقاید مختلف از سراسر جهان مشتاق مهاجرت دائمی به استرالیا هستند. در این بخش به برخی از ویژگی‌های شخصیتی که بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا باید داشته باشد اشاره می‌کنیم. با درنظرداشتن این موارد می‌توانید از قبل تصمیم بگیرید که درخواست‌های ویزا و کارهای مهاجرتی خود را به کدام حقوق‌دان بسپارید.

نحوه ارتباط و دسترسی

مهم‌تر از هر چیز، وکیل شما باید مهارت‌های ارتباطی عالی داشته باشد. ازآنجایی‌که مراحل درخواست ویزا بیش از حد پیچیده است، فرد موردنظر باید مراحل متعدد و الزامات مختلف را رعایت کند. بهترین وکیل مهاجرت این الزامات را به زبانی ساده که قابل‌درک برای افراد باشد تشریح می‌کند و به پیگیری آنها می‎پردازد. علاوه بر این چون شرایط و معیارهای واجد شرایط بودن ویزاهای مختلف بسیار متفاوت بوده؛ بنابراین فرد موردنظر باید دانش درک شرایط فردی شما را داشته باشد و بتواند ارتباط خوبی با شما برقرار کند.

دوزبانه یا چندزبانه بودن

باتوجه‌به ماهیت قانون مهاجرت، وکلای مهاجرتی با مهاجران مختلفی از سراسر دنیا سروکار دارند. به همین منظور، باید به چندین زبان مسلط باشند؛ زیرا در این صورت می‌توانند ارتباط مؤثری با موکلین خود داشته باشند.

داشتن تجربه حرفه‌ای

بر اساس قانون مهاجرت، افراد می‌توانند متناسب با شرایط خود برای ویزاهای مختلفی درخواست ویزا ارسال کنند. به همین دلیل وکیل موردنظر باید از نحوه درخواست انواع ویزا و فرصت‌های مهاجرت مطلع باشد. ازاین‌رو، بسته به نیاز طرفین، یک کارگزار باید بتواند مشاوره دقیق و راهنمایی گام به گامی را ارائه بدهد.

دلسوز و همدل بودن

شما باید به دنبال پیداکردن وکیلی باشید که همدل و دلسوز شما باشد. قانون‌دان مناسب در امر مهاجرت کسی است که می‌داند شما در حال حاضر با استرس زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنید و باید به‌خوبی شما را درک کند. به همین منظور به دنبال فردی باشید که مشکل شما را به چشم مشکل خود ببینید و به حل آن کمک کند.

دریافت حق‌الزحمه منصفانه

در حالت معمول حق‌الزحمه وکلا ارزان نخواهد بود؛ زیرا کارها و مراحل زیادی وجود دارد که یک وکیل باید آنها را پیگیری کند. برای این کار باید در نظر بگیرید که آیا وکیل موردنظر نسبت به کاری که انجام می‌دهد هزینه بیشتری دریافت می‌کند یا نه. با درنظرداشتن این مورد و مقایسه شخص موردنظر با افراد دیگر می‌توانید از مناسب‌بودن یا نبودن دستمزد وکیل موردنظرتان مطلع شوید.

داشتن مهارت‌های ارتباطی عالی و سخنرانی عمومی

ارتباط داشتن بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا با موکل خویش امری حیاتی است. وکیل موردنظرتان باید توانایی برقراری ارتباط خوبی در مذاکرات و ارائه پرونده‌ها را داشته باشد. این فرد باید به‌خوبی در خصوص چالش‌ها فکر کند و پاسخ مناسبی برای آنها داشته باشد.

ارائه راه‌حل‌های خلاقانه

یک وکیل صالح باید بتواند از تجربیات، تحقیقات انجام شده، تجزیه‌وتحلیل و منطق خویش برای یافتن استراتژی‌های منحصربه‌فرد و نوآورانه جهت دسترسی به یک هدف استفاده کند. این فرد همیشه و در هر زمان که با موانعی روبرو می‌شود می‌تواند راه‌حل‌های جدید و خلاقانه‌ای را ایجاد کند.

سازگاری داشتن

وکیل به‌عنوان نماینده قانونی و راهنمای افراد در طول فرایند مهاجرت فعالیت دارد. ازاین‌رو باید درک بالایی از تفاوت مذاهب، افکار، باورها، عقیده‌ها، سلایق و رفتار افراد داشته باشد تا بتواند ارتباط خوبی با آنها برقرار کند.

ارائه مشاوره اولیه رایگان

بسیاری از وکلای مهاجرت پیش از هر چیز یک مشاوره اولیه رایگان ارائه می‌دهند. شما باید از این فرصت برای بحث در مورد پرونده خود استفاده کنید تا تخصص وکیل را ارزیابی کنید. با کمک این مشاوره می‌توانید تعیین کنید که آیا می‌توانید با وکیل کار کرده و رابطه خوبی با وی داشته باشید یا خیر.

حضور آنلاین داشتن

یک وب‌سایت خوب و حضور آنلاین می‌تواند نشان‌دهنده به‌روز بودن وکیل با فناوری باشد. علاوه بر این می‌تواند مشخص کند که مدافع حقوقی موردنظر اطلاعات ارزشمندی را به مشتریان خود ارائه می‎دهد.

۸ مزیت استخدام مأمور مهاجرتی

دلایلی که موجب استخدام وکیل و سهولت در انجام کارهای شما می‌شود شامل موارد زیر است:

 1. احساس راحتی: وجود وکلا برای اخذ ویزا می‌تواند فشار موجود بر روی متقاضیان را کم کند و آنها را از انجام کارهای خسته‌کننده بازدارد.
 2. تخصص عمیق: داشتن تخصصی عمیق در امر مهاجرت می‌تواند روند کارهای شما را به‌عنوان مهاجر سرعت ببخشد.
 3. بررسی ویزایی با بیشترین امتیاز: برخی از ویزاها دارای امتیاز استفاده هستند و یک وکیل ماهر می‌تواند امتیاز ویزای موردنظر را به‌درستی محاسبه کند.
 4. صرفه‌جویی در زمان و هزینه: استخدام نماینده مهاجرت می‌‎تواند هزینه و زمان کمتری را نسبت به زمانی که بخواهید کاری را به‌تنهایی انجام بدهید صرف کند.مزایای استخدام وکیل
 5. بهره‌مندی از کمکی حرفه‌ای: با داشتن یک وکیل آگاه در کنار خود، همیشه از راهنمایی‌های فردی حرفه‌ای در ارائه درخواست ویزا بهره‌مند خواهید شد.
 6. غلبه بر موانع و یافتن راه‌حل‌های قابل‌اجرا: دفاتر یا وکلای حرفه‌ای جهت رسیدگی به امور مهاجرتی باید پاسخ‌های سریعی را ارائه بدهند.
 7. پیش‌بینی نتایج احتمالی: شما با داشتن یک وکیل مهاجرتی متخصص و مجرب می‌توانید بر مشکلات پیش‌بینی نشده غلبه کنید. این افراد می‌توانند هرگونه مشکلات احتمالی را پیش‌بینی کرده و برای برطرف‌کردن آنها بهترین استراتژی‌ها را پیش بگیرند.
 8. کمک به اخذ ویزای جدید: زمانی که ویزای شما منقضی می‌شود با کمک یک وکیل می‌توانید ویزای خود را تمدید کرده یا ویزای جدیدی را دریافت کنید.

توانایی‌های قانون‌دان مهاجرتی

وظیفه یک نماینده مهاجرتی ارائه مشاوره رایگان، کمک و نمایندگی قانونی به افرادی است که می‌خواهند به کشور دیگری مهاجرت کنند. برای تشخیص ماهر بودن یک مباشر باید توانایی‌های زیر را در آنها جستجو کرد:

 • عملکرد درون تیمی: یک مباشر باید توانایی بالایی در برقراری ارتباط با یک تیم را داشته باشد؛ زیرا کار تیمی باعث سرعت بیشتر در پیشبرد پرونده می‌شود.
 • داشتن صلاحیت مناسب: اینکه وکیل موردنظر در چه کالج، دانشگاه یا مرکز آموزش حرفه‌ای دوره‌دیده باشد می‌تواند خیال شما را از سطح آگاهی و دانش وی مطمئن سازد.
 • تسلط به چندین زبان: یک مباشر باید توانایی برقراری ارتباط با مراجع قانونی و ادارات مهم کشور مقصد را داشته باشد.
 • درک قوانین مهاجرتی کشور مقصد: وکیل موردنظر باید تمامی احتیاجات و مواردی که کشور مقصد به آن نیاز دارد را بلد باشد.
 • پتانسیل ارتباطی چشمگیر: وجود نماینده حقایق درک پرونده را برای شما آسان‌تر می‌کند و روند مهاجرتتان را سرعت می‌بخشد.توانایی‌های یک قانون‌دان مهاجرت
 • تخصص حقوقی قوی: وکلای موفق درک عمیقی از قوانین، مقررات و سیاست‌های مهاجرت استرالیا دارند و از هرگونه تغییر یا به‌روزرسانی مطلع هستند.
 • مهارت‌های تحلیلی و حل مسئله: وکلای موفق ویژگی‌های هر ویزا را می‌دانند و استراتژی‌های مناسب را برای دستیابی به بهترین نتیجه ارائه می‌دهند.
 • توجه به جزئیات: فرایند مهاجرت شامل اسناد و مدارک گسترده و کاغذبازی بسیار است. یک قانون‌دان باید به جزئیات پرونده توجه کند و مدارک را به‌درستی پر کرده و اسناد را ارسال کند.
 • رویکرد مشتری‌محور: بهترین وکلای مهاجرت برای درک موقعیت، نگرانی‌ها و آرزوهای هر مشتری وقت می‌گذارند و مشاوره و استراتژی‌های خود را بر اساس آن تنظیم می‌کنند.
 • انعطاف‌پذیری و صبوری: یک وکیل باید بردبار باشد و مباحث سخت را برای موکلین خود شفاف سازد. همچنین باید انعطاف‌پذیر باشد و بدون درنظرگرفتن نژاد، مذهب و تفکر متفاوت با افراد ارتباط برقرار کند.

معرفی ۱۰ وکیل برتر برای مهاجرت به استرالیا

همیشه برای راهنمایی گرفتن بهتر است از افراد کاردان و آگاه در زمینه‌ای خاص کمک گرفت. در امر مهاجرت نیز این امر صدق می‌کند و چه‌بهتر که راهنمایی‌های لازم را از افرادی گرفت که هم‌زبان خودمان هستند و درک بهتری از شرایط زندگی ما دارند. در حال حاضر وکلای ایرانی موفق و کاربلدی در کشور استرالیا مشغول به وکالت در زمینه مهاجرت بوده که برتر ویزا این افتخار را دارد تا به معرفی ۱۰ نفر از بهترین آنها بپردازد. هر یک از این افراد دارای سواد و دانش حقوقی در امر مهاجرت استرالیا بوده و می‌توانند در امور مهاجرت همچون اخذ ویزا و شهروندی کمک بسیار بزرگی برای شما باشند.

۱– مصطفی هماپور

وکیل مصطفی هماپور

وکیل مصطفی هماپور در سال ۱۳۸۸ کار خود را با تدریس در مؤسسات زبان آغاز کرد. ایشان مؤسس و مدیر مؤسسه مهاجرتی ویزاپیک بوده و خدمات مختلفی را در زمینه مهاجرت ارائه می‌دهند. وی مسلط به زبان فارسی و انگلیسی بوده و در دو شهر ملبورن و سیدنی دارای دفاتر حقوقی است و به ارائه خدمات مهاجرتی می‌پردازد. ایشان عضو سازمان مارا بوده و به‌عنوان عضوی از انجمن وکلای حرفه‌‌ای در امر مهاجرت به استرالیا فعالیت دارند. علاوه بر این ایشان عضوی از انجمن Austrade بوده و یکی از بهترین‌ها در زمینه دریافت ویزاهای سرمایه‌‌گذاری و کارآفرینی هستند.
وی با وکلای ایرانی و خارجی در تعامل بوده و با ایرانیان داخل و خارج از کشور ارتباطات گسترده‌ای دارد. آقای هماپور در رشته قوانین مهاجرت به استرالیا از دانشگاه ویکتوریا (Victoria University, Melbourne) فارغ‌التحصیل شده است. علاوه بر این، توانست مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در رشته مالی و سرمایه‌گذاری از دانشگاه امیرکبیر دریافت کند.

شماره تماس: ۶۱۴۲۳۹۲۴۳۹۵+

نشانی دفتر تهران: خیابان ولیعصر، بالاتر از بهشتی جنب رستوران نایب ساعی، برج سرو ساعی، طبقه ۱۲، واحد ۱۲۰۵

تلفن تماس تهران: ۰۲۱۵۸۴۹۳۰۰۰

آدرس دفتر استرالیا: Suit 18, 44 Lakeview Dr (Waterman Business Centres Caribbean Park), Scoresby, VIC 3179

۲– دکتر مجتبی دانی

وکیل مجتبی دانی

وکیل مجتبی دانی یکی از برترین وکلای حقوقی دادگاه عالی استرالیا بوده و به دو زبان فارسی و انگلیسی مسلط است. ایشان وکیل رسمی مهاجرت و عضوی از MARN بوده و به‌عنوان اولین و تنها وکیل دارای دکترای تخصصی حقوق (Ph.D) از کشور استرالیا شناخته می‌شوند. وی بیش از ۱۲ سال سابقه مشاوره حقوقی در شرکت‌های دولتی و خصوصی دارد. علاوه بر این، در رشته حقوق بین‌الملل در ایران و استرالیا به‌عنوان محقق و مدرس فعالیت دارند. از جمله خدمات حقوقی و مهاجرتی وی می‌توان به امور حقوقی خانواده، دادگاه‌های تجدیدنظر مهاجران، اخذ انواع ویزا و غیره اشاره کرد. ایشان بیش از صدها پرونده مهاجرتی را با موفقیت به سرانجام رسانده و یکی از بهترین وکلا در زمینه مهاجرت به استرالیا هستند.

شماره تماس: ۶۱۱۳۰۰۸۸۶۳۴۴+

ارتباط از طریق واتس‌اپ: ۶۱۴۹۰۹۱۳۹۷۰+

آدرس دفتر تهران: خیابان آفریقا، خیابان پدیدار، پلاک ۶۲، واحد ۶۴

نشانی دفتر سل بورن: 4Selborne St Mt Gravatt East, QLD 4122

شماره تماس تهران: ۴۴ ۶۳ ۸۸ ۸۸ – ۰۲۱

۳– مهندس دامون آرین

وکیل دامون آرین

وکیل دامون آرین به‌عنوان یکی از برترین فارغ‌التحصیلان در رشته حقوق مهاجرت از سوی دانشگاه ملی استرالیا شناخته می‌شود. ایشان اولین وکیل رسمی ایرانی و ثبت شده در سازمان مارا بوده و به‌عنوان بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا از ایشان یاد می‌شود. وی در شهرهای تهران، تبریز، استانبول و سیدنی دارای دفاتر حقوقی بوده و شرکت سلکت ویزا توسط وی تأسیس شده است. این دفتر از جمله بهترین دفاتر حقوقی در تهران بوده که به درخواست‌های اخذ انواع ویزای والدین، سرمایه‌گذاری، ازدواج و غیره در استرالیا می‌پردازد. حوزه اصلی فعالیت ایشان به ارائه مشاوره رایگان، درخواست انواع ویزاها و دریافت شهروندی استرالیا اختصاص دارد. وی سال‌های بسیاری را به امور مهاجرت افراد رسیدگی کرده و سابقه کاری بسیار درخشانی دارد.

شماره تماس: ۰۲۷۵۰۰۵۸۵۰+

نشانی دفتر سیدنی: 3/33 Ryde road , Pymble , NSW 2073

آدرس دفتر تهران: خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، بن‌بست گل، ساختمان گل، واحد ۴۰۹

۴– مهدی کیوانی

وکیل مهدی کیوانی

وکیل مهدی کیوانی یکی از برترین مشاوران تخصصی در زمینه اخذ ویزاهای کارآفرینی و سایر ویزاهای مهاجرت به استرالیا است. ایشان مسلط به زبان انگلیسی و فارسی بوده و از جمله وکیل‌های ثبت شده در اداره مهاجرت استرالیا است که سابقه درخشانی در این زمینه دارد. ایشان به‌تمامی امور مهاجرتی رسیدگی می‌کنند و از سال ۲۰۰۸ فعالیت رسمی خود را در این زمینه شروع کردند. وی علاوه بر کشور استرالیا در شهر تهران نیز فعالیت داشته و به‌عنوان عضوی از وکلای سازمان مارا شناخته می‌شوند. ازآنجایی‌که ایشان به تمام امور مهاجرتی واقف هستند، در صورت داشتن هرگونه سؤال در امر مهاجرت می‌توانید با وی در تماس باشید. ایشان وکیل سازمان مهاجرتی یونیک ویزا بوده و قادر به پاسخگویی سؤالات مهاجرتی شما هستند.

شماره تماس: ۰۴۱۳۵۴۱۰۴۳+

آدرس دفتر در سیدنی: 20A Lexington Dr, Bella Vista، Sydney NSW 2153

۵– حسن امیر شاهی

وکیل حسن امیر شاهی

وکیل حسن امیر شاهی وکیل پایه یک و مترجم دادگستری بوده و خدمات حقوقی بسیاری در زمینه ترجمه رسمی مدارک انجام داده‌اند. وی در سال ۱۳۸۰ دفتر حقوقی خود را افتتاح کرد و به انجام فعالیت‌های حقوقی پرداخت. ایشان وکیل رسمی مهاجرت در استرالیا بوده و عضوی از وکلای سازمان مارا هستند و در مرکز و شمال تهران دفاتر حقوقی دارند. وی وکیل دادگستری ایران بوده و می‌تواند به متقاضیان مهاجر در زمینه مهاجرت کمک بسیاری کند.

شماره تماس: ۰۹۰۱۲۸۰۰۹۸۳+

آدرس دفتر: Ground Floor, 737 Burwood Road, Hawthorn, Vic, 3122

۶– نیما کاظمی

وکیل نیما کاظمی

وکیل نیما کاظمی یکی دیگر از بهترین وکلای ایرانی فعال در استرالیا بوده که در سال ۲۰۰۶ موفق به کسب مدرک کارشناسی‌ارشد خود شد. ایشان مدرک ارشد خود را در رشته مهندسی مواد از دانشگاه امیرکبیر دریافت کرده و به همراه همکاران خود مجموعه Iran 2Oceania را تأسیس کردند. پس از آن به‌عنوان مدیر مجموعه به مدت ۲ سال به کشور استرالیا مهاجرت کرده و در سال ۲۰۰۸ مشغول به تحصیل در رشته‌های مرتبط با حقوق مهاجرت به استرالیا شدند. وی در نهایت از دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) فارغ‌التحصیل شد و به‌عنوان کارشناس رسمی مهاجرت در سازمان مارا ثبت‌نام کرد.
ایشان مسلط به زبان فارسی و انگلیسی بوده و در حال حاضر عضو رسمی سازمان‌هایی همچون MARA، IAA و MIA در دو کشور استرالیا و نیوزیلند هستند. وی زمان شروع فعالیت خویش با مجموعه حقوقی دکتر بابک جعفری شروع به همکاری کرد و امروزه کماکان این همکاری وجود دارد. با این تفاوت که نتیجه این همکاری تأسیس گروه مهاجرتی پاسارگاد در تهران شد که تحت‌نظر دکتر بابک جعفری است. در حال حاضر وکلای متخصص مهاجرت به نیوزیلند و کانادا به این گروه اضافه شده و به ارائه خدمات گسترده‌تری در این گروه می‌پردازند.

شماره تماس نماینده ایران: ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۰۹

نشانی دفتر حقوقی دکتر بابک جعفری و همکاران: تهران، میدان محسنی، خیابان سنجابی، کوچه شریفی، پلاک ۴

تلفن تماس دفتر استرالیا: ۰۰۶۱۲۷۲۵۸۲۱۴۶ و ۰۰۶۱۴۲۰۵۸۵۹۰۱

آدرس دفتر استرالیا: Suite 241′ shop 20a 508-516 Old Northern Road’ Dural NSW 2158′ Australia

۷– سوزان دیوید

وکیل سوزان دیوید

وکیل سوزان دیوید، وکیل پایه یک دادگستری بوده و از سال ۱۹۸۵ به‌عنوان یکی از برترین وکلای ایرانی در کشور استرالیا شناخته می‌شوند. ایشان در دادگاه عالی نیو ساوت ولز (New South Wales) فعالیت داشته و نزدیک به ۳۸ سال است که سرپرست و وکیل دادگاه عالی استرالیا هستند. وی تخصص و تجربه بالایی در امر مهاجرت داشته و شریک و عضو بنیان‌گذار دیوید لگال است. ایشان در شورای فرانشیز استرالیا و انجمن حقوقی NSW به‌عنوان نماینده مهاجرت عضویت دارند. حوزه کاری وی مربوط به دعاوی دادگستری، تجارت و مهاجرت به استرالیا بوده و مسلط به زبان فارسی و انگلیسی هستند.

شماره تماس: ۰۲۹۷۲۸۵۶۷۸

آدرس دفتر: David Legal 1st Floor/3/43 Harris St، Fairfield NSW 2165

۸– محمدرضا عظیمی

وکیل محمدرضا عظیمی

وکیل محمدرضا عظیمی دارای مدرک کارشناسی از رشته مترجمی زبان انگلیسی بوده و تحصیلات تکمیلی خود را در رشته حقوق در استرالیا ادامه دادند. ایشان در رشته حقوق مهاجرت از دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) فارغ‌التحصیل شدند. وی یکی از افراد موجود در لیست بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا بوده و نامشان در کانون وکلای مهاجرت به استرالیا ثبت شده است. علاوه بر این، ایشان مدیریت مؤسسه مهاجرتی و کاریابی بین‌المللی شادا را که در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد، برعهده دارند.
در حال حاضر وی به‌عنوان مشاور رسمی دانشجویان و دانش‌آموزان مهاجر فعالیت داشته و در آموزشگاه‌های مختلف به تدریس زبان انگلیسی می‌پردازند. ایشان در زمینه مترجمی نیز بسیار موفق بوده و به‌عنوان یک خبرنگار ایرانی در مهم‌ترین و معتبرترین مجله باستان‌شناسی در استرالیا فعالیت داشته‌اند. علاوه بر تمام موارد گفته شده، وی را به‌عنوان یکی از برترین ورزشکاران ملی نیز می‌شناسند. اصلی‌ترین حوزه کاری ایشان ارائه مشاوره و راهنمایی در امور مهاجرت به استرالیا بوده و قادر به صحبت به سه زبان فارسی، دری و انگلیسی هستند.

شماره تماس: ۶۱۲۹۰۰۲۵۵۱۱

آدرس دفتر خدمات مهاجرتی در سیدنی: 70/48-50 George St، Sydney NSW 2150

۹– احسان جهان اندیش

وکیل احسان جهان اندیش

وکیل احسان جهان اندیش وکیل رسمی و ثبت شده در استرالیا بوده و قادر به ارائه مشاوره در امور اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا است. ایشان عضو انجمن مهاجرت به استرالیا بوده و از دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) در رشته حقوق مهاجرت فارغ‌التحصیل شده‌اند. وی مسلط به زبان فارسی و انگلیسی بوده و بیش از ۵ سال است که با اداره مهاجرت، دادگاه‌ها و دیوان بازنگری اداری استرالیا همکاری دارد. اگر نیازمند راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرتی هستید، جناب آقای احسان جهان اندیش می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. وی قادر به پیگیری انواع درخواست‌های ویزای مربوط به ازدواج، والدین، مهارتی، دانشجویی، گردشگری، پناهندگی و غیره است.

شماره تماس: ۶۱۲۸۰۱۵۶۸۰۴

آدرس دفتر سیدنی: VisaSmart Migration Services، 15/60 Station St E، Sydney NSW 2150

۱۰- سعید رضائی

وکیل سعید رضائی

وکیل سعیدرضایی یکی دیگر از وکلای ایرانی بوده که به طور رسمی از سوی دولت استرالیا مجوز وکالت دارد. ایشان مدیر و مؤسس گروه مشاوره مهاجرتی سابکلس استرالیا بوده و قادر به ارائه خدمات به‌روز و مناسب با نیاز مهاجران است. ایشان خدماتی حرفه‌ای و باکیفیت را در اختیار موکلین قرار می‌دهند و یکی از وکلای به نام و مشهور ایرانی در استرالیا هستند. وی توانست در حوزه قانون مهاجرت از دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University) فارغ‌التحصیل شده و به‌عنوان نماینده مهاجرت شروع به کار کند.
ایشان در حوزه مهاجرت از تجربه و تبحر بالایی برخوردار بوده و قادر به ارائه راهکارهای حرفه‌ای در رسیدگی به پرونده‌های پیچیده مهاجرتی هستند. از جمله اصلی‌ترین خدماتی که توسط وی ارائه می‌شود می‌توان به ارائه مشاوره حقوقی، مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزا اشاره کرد. ایشان به دو زبان فارسی و انگلیسی مسلط بوده و قادر به برقراری ارتباط با ایرانیان داخل و خارج از کشور هستند.

شماره تماس: ۰۲۸۰۸۰۲۱۰۳

آدرس دفتر سیدنی: Subclass Australia، 18/5 Celebration Dr, Bella Vista، Sydney NSW 2153

نتیجه‌گیری

در هنگام پیداکردن بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا داشتن تجربه بالا در رسیدگی به انواع موضوعات مهاجرتی امری بسیار مهم است. پس فرقی ندارد که به دنبال چه نوع ویزایی هستید (کاری، دانشجویی، پناهندگی و غیره)، وکیل موردنظر باید بتواند در این راه به شما کمک کند. اگر دنبال دریافت ویزایی خاص هستید، یک وکیل مهاجرت می‌تواند به توضیح در مورد جزئیات و شرایط ویزای موردنظرتان بپردازد. وی پس از ارائه توضیحات لازم به شما می‌گوید که آیا صلاحیت دریافت آن ویزای خاص را دارید یا خیر.
به همین منظور باتوجه‌به پیچیدگی‌های قوانین مهاجرت استرالیا و اهمیتی که درخواست شما دارد، وجود یک وکیل قانونی می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی کند. پیداکردن موفق‌ترین وکیل مهاجرت برای به دست‌گرفتن پرونده شما، نیازمند تحقیق و بررسی دقیق است. به همین دلیل، وقت خود را صرف ارزیابی گزینه‌های موجود کرده و وکیلی را انتخاب کنید که توانایی هدایت موفقیت‌آمیز پرونده شما را داشته باشند. با توجه به موارد گفته شده، به نظر شما عامل کلیدی موفقیت یک پرونده مهاجرتی چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

راه های ارتباطی