logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

ولز

بهترین شرکت مهاجرت به ولز 【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

بریتانیای کبیر شامل کشورهای انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی می‌شود؛ ولز که در قسمت غربی بریتانیا قرار دارد یکی از کشورهای اروپایی مناسب برای زندگی و کار است. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید باید علاوه بر آشنایی با بهترین شرکت مهاجرت به ولز، با شرایط مهاجرت و زندگی به آن هم آشنا شوید.

شاید یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت ولز برای ایرانیان، نزدیکی این کشور به انگلستان و شهرهایی مثل لندن، بیرمنگام، آکسفورد و … می‌باشد.

البته از دیگر دلایل محبوبیت این کشور می‌توان به زبان انگلیسی اشاره کرد؛ زبان رسمی کشور ولز انگلیسی است و تمام مردم این کشور به این زبان مسلط هستند. البته زبان ولزی هم توسط درصد کمی از جمعیت این کشور صحبت می‌شود.

ولز شرایط مناسبی را برای مهاجران فراهم کرده است؛ نرخ بیکاری پایین، وجود دانشگاه‌های برتر، ایجاد فضای مناسب برای رشد کسب‌وکارها و … همه باعث شدند این کشور مقصد مناسبی برای مهاجرت باشد.

بسیاری از افراد این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند چرا که تحصیل در ولز به زبان انگلیسی است که کار را برای دانشجویان بین‌المللی راحت کرده است.

همچنین برترین دانشگاه‌های دنیا در کشور ولز و کل بریتانیا پراکنده شده‌اند که فرصت مناسبی برای پیشرفت دانشجویان فراهم کرده‌اند.

کشور ولز سواحل و بنادر بسیار زیادی دارد و همین باعث شده تا از نظر اقتصادی پیشرفت‌های چشمگیری در صنایع دریایی و تجارت با کشورهای همسایه داشته باشد.

بنابراین، اگر قصد راه‌اندازی کسب‌وکار در اروپا را دارید، کشور ولز از گزینه‌های مناسب برای شما می‌باشد چرا که دسترسی خوبی به بریتانیا و کل اروپا به شما می‌دهد.

در ادامه مقاله قصد داریم تا شما را با کشور ولز، مزایا و معایب، هزینه‌های زندگی و مسیرهای مهاجرت آن آشنا کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

فهرست مطالب

آشنایی با کشور ولز

آشنایی با کشور ولز

ولز کشوری در غرب بریتانیا بزرگ است که جزئی از این پادشاهی بزرگ به شمار می‌رود. این کشور به‌خاطر فرهنگ، تاریخ و زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده شناخته می‌شود. در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به ولز قصد داریم ابتدا شما را با زندگی در این کشور منحصربه‌فرد آشنا کنیم.

ولز از شرق به انگلستان، از شمال غرب به دریای آیریش، از غرب به ایرلند و از جنوب به کانال بریستول منتهی می‌شود.

این کشور به طور عمده کوهستانی است و قله بلندترین کوه که اسنودن نام دارد ۱٬۰۸۵ متر (۳٬۵۶۰ فوت) از سطح دریا فاصله دارد. اسنودن جزء پارک ملی اسنودونیا می‌باشد که حدود ۱۰٪ از کشور را پوشش داده و محل زندگی بسیاری از گیاهان و حیوانات نادر است.

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ولز کاردیف است که تا سال ۲۰۲۱ حدود ۳۶۰٬۰۰۰ نفر جمعیت داشته است. کاردیف یک شهر پرانرژی است که جاذبه‌های متنوعی از جمله قلعه کاردیف، ساختمان مدرن سند، موزه ملی ولز، ورزشگاه میلنیوم (ورزشگاه ملی برای راگبی و فوتبال) و منطقه کاردیف B که فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و مکان‌های فرهنگی متنوعی دارد.

کاردیف در سال ۱۹۵۵ توسط وزیر وقت به‌عنوان پایتخت ولز اعلام شد؛ هرچند که این شهر به مدت طولانی‌ بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین شهر این کشور بود.

زبان‌های رسمی ولز شامل ولزی و انگلیسی می‌باشد که هر دو زبان تقریباً یکسان است. ولزی یک زبان کلتیک است که بیش از ۱۵۰۰ سال در این کشور صحبت می‌شود.

ولزی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های زنده در اروپا است و ادبیات غنی دارد؛ همچنین این زبان توسط برخی اجتماعات در دیگر مناطق انگلستان مانند پاتاگونیا نیز صحبت می‌شود.

طبق آخرین گزارش‌ها در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۳۸٬۰۰۰ نفر (۱۷.۸٪ از جمعیت)، زبان ولزی را به‌عنوان زبان اصلی خود انتخاب کرده‌اند درحالی‌که حدود ۲.۴ میلیون نفر (۷۹٪ از جمعیت)، مهارت مکالمه با زبان ولزی نداشته‌اند.

همچنین زبان انگلیسی به طور گسترده به‌خصوص در مناطق شهری و در امتداد مرز با انگلستان صحبت می‌شود.

تخمین جمعیت ولز در سال 2023 حدود 3.21 میلیون نفر ارزیابی شده که نسبت به سال‌های قبل ۱٫۴٪ افزایش یافته است. رشد جمعیت کشور به طور عمده به دلیل تغییرات طبیعی بوده که ۶۰٪ از این افزایش را تشکیل می‌دهد درحالی‌که در این آمار افراد مهاجر تنها ۴۰٪ از رشد جمعیت را تشکیل می‌دهند.

ساختار جمعیت ولز به‌مرورزمان در حال تغییر است و جمعیت رو به پیری می‌باشد و کشور با کمبود نیروی جوان روبه‌رو می‌شود. تا اواسط سال ۲۰۲۳ پیش‌بینی شده که افرادی با سن بیشتر از ۶۵ سال، ۲۳٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند، درحالی‌که افراد 1 تا 15 سال تنها 17٪ و افراد 16 تا 64 سال 60٪ را تشکیل می‌دهند.

مساحت کلی ولز ۲۱٬۲۱۸ کیلومترمربع معادل ۸٬۱۹۲ مایل مربع است که کمی کوچک‌تر از نیوجرسی در ایالات متحده آمریکا یا کمی بزرگ‌تر از اسلوونی در اروپا است.

این کشور بیش از ۲٬۷۰۰ کیلومتر (۱٬۶۸۰ مایل) ساحل دارد که شامل برخی از زیباترین مناظر طبیعی در انگلستان مثل ساحل‌های شنی، صخره‌های سنگی، جزایر و دریاچه‌ها می‌شود.

انتظار می‌رود که اقتصاد ولز در سال ۲۰۲۳ حدود ۲٫۵٪ رشد کند که کمی پایین‌تر از میانگین رشد اقتصادی در انگلستان که ۲٫۷٪ است می‌باشد؛ اما این آمار از دیگر کشورهای بریتانیا مثل اسکاتلند با ۲٫۴٪ و ایرلند شمالی با ۲٫۳٪ می‌باشد.

بخش‌های اصلی اقتصاد ولز شامل خدمات، صنعت و کشاورزی است. مهم‌ترین صنایع این کشور تولید، ساخت‌وساز، انرژی، گردشگری و خدمات مالی می‌باشد.

دولت ولز برای سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ بودجه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد پوند در نظر گرفته است. این بودجه برای ارائه خدمات عمومی مهم در ولز و حمایت از شهروندان، جوامع و کسب‌وکارها استفاده می‌شود.

میانگین درآمد خالص در ولز در سال حدود 18 هزار پوند است؛ این رقم کمتر از میانگین درآمد ناخالص انگلستان که حدود 21 هزار پوند است می‌باشد. نرخ فقر در ولز در سال 2020، حدود 23٪ بوده که بیشتر از میانگین کشور انگلستان یعنی 20٪ است.

مانند دیگر کشورهای بریتانیا، ولز هم از پوند (£) به‌عنوان واحد پولی استفاده می‌کند. هر پوند (£) دارای ۱۰۰ پنی (p) است. اسکناس‌ها به ارزش ۵ پوند، ۱۰ پوند، ۲۰ پوند و ۵۰ پوند و سکه‌ها به ارزش ۱p، ۲p، ۵p، ۱۰p، ۲۰p، ۵۰p، £1 و £2 وجود دارد.

پوند استرلینگ یکی از پرمعامله‌ترین واحدهای پولی در جهان است و تحت‌تأثیر عوامل مختلفی مانند نرخ بهره، تورم، رشد اقتصادی و رویدادهای سیاسی قرار دارد.

نرخ تبادل پوند استرلینگ در مقایسه با واحد پولی دیگر در طول زمان متغیر است. در حال حاضر هر یک پوند معادل ۱٫۰۶ دلار آمریکا یا 600 هزار  ریال می‌باشد.

چند حقیقت جالب درباره ولز

ولز بیشترین تعداد قلعه در هر مایل مربع نسبت به هر کشور دیگر در اروپا را دارد. کر فیلی بزرگ‌ترین قلعه ولز و دومین قلعه بزرگ در اروپا پس از قلعه وینزر است.

روستای ولزی “Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch” در رتبه دوم طولانی‌ترین نام در جهان قرار دارد. معنی نام شهر “کلیسای مری در کنار گیلاس سفید نزدیک یک گرداب تند و کلیسای سنت تیسیلیو نزدیک غار قرمز” است.

کوه اورست به نام سر جرج اورست شخص ولزی نام‌گذاری شده است. او مساحت کوه اورست را نخستین‌بار نقشه‌برداری کرد و کوه را به نام خود نام‌گذاری کرد.

اسنودن بلندترین قله ولز با ارتفاع ۱٬۰۸۵ متر (۳٬۵۶۰ فوت) است. کوه بن نویس در اسکاتلند بلندترین کوه در بریتانیا با ارتفاع ۱٬۳۴۵ متر (۴٬۴۱۳ فوت) می‌باشد.

ولز میزبان سریع‌ترین تله‌کابین جهان است که در Zip World Penrhyn Quarry واقع شده است. این تله کابل‌ها تا ۱۶۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و مناظر شگفت‌انگیزی از کوه‌های اسنودونیا تا سواحل را ارائه می‌دهد.

ولز میزبان اولین پخش رادیویی جهان است که توسط مخترع ولزی گوگلیلمو مارکونی در سال ۱۸۹۷ انجام شد. او پیامی از نقطه لاورنو در نزدیکی کاردیف به جزیره فلت هلم در کانال بریستول منتقل کرد.

ولزی‌ها به فرشتهٔ محافظ معتقدند، سنت دیوید هر سال در ۱ مارس جشن گرفته می‌شود؛ سنت دیوید اسقف و راهب ولزی بوده و چندین مرکز راهبانی و کلیسا در ولز و بریتانیا تأسیس کرده است. او به‌خاطر معجزات و تعالیم خود مثل کارهای کوچک را انجام دهید  معروف است.

در پرچم کشور ولز اژدهای قرمز یا یر دراگ گوچ حضور دارد. منشأ اژدهای قرمز به افسانه‌ای از قرن پنجم برمی‌گردد که در آن اژدهای قرمز (نمایانگر مردم سلتی) با اژدهای سفید (نمایانگر ساکسون‌ها) می‌جنگند.

ولز نمادهای ملی مختلفی مانند daffodil، leek و تنبور دارد. daffodil و leek هر دو با سنت دیوید مرتبط هستند و در روز جشن او پوشیده می‌شوند. تنبور یک ساز موسیقی سنتی است که قرن‌ها در ولز نواخته شده است.

هزینه‌های زندگی در ولز

هزینه‌های زندگی در ولز

در ادامه قصد داریم هزینه زندگی در ولز را برای انواع مختلف خانواده‌ها و سبک‌های زندگی بررسی کنیم. همچنین می‌خواهیم برای درک بهتر هزینه زندگی در ولز را با آمریکا و ایران مقایسه کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه زندگی بسته به مکان، سبک زندگی و شرایط شخصی شما متغیر است؛ بنابراین ارقام ارائه شده را فقط به‌عنوان یک راهنمای کلی در نظر بگیرید.

میانگین هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده چهارنفره در ولز بدون محاسبه اجاره در سال ۲۰۲۳ حدود ۲٬۴۳۸ دلار است. این هزینه ۱٫۲۸ برابر کمتر از متوسط هزینه زندگی در انگلستان (۳٬۱۲۳ دلار) و ۱٫۹۵ برابر بیشتر از متوسط هزینه زندگی در ایران (۱٬۲۵۳ دلار) است.

 • خوردوخوراک: ۱٬۲۱۶ دلار
 • حمل‌ونقل: ۲۳۲ دلار
 • قبوض: ۲۵۰ دلار
 • مراقبت‌های بهداشتی: ۱۰۰ دلار
 • آموزش: ۲۰۰ دلار
 • تفریح: ۲۰۰ دلار
 • لباس: ۱۰۰ دلار
 • مراقبت شخصی: ۴۰ دلار
 • متفرقه: ۱۰۰ دلار

میانگین هزینه ماهانه زندگی برای یک فرد مجرد در ولز بدون اجاره در سال ۲۰۲۳ حدود ۶۹۳ دلار است. این هزینه ۱٫۳۲ برابر کمتر از متوسط هزینه زندگی در انگلستان (۹۱۶ دلار) و ۱٫۹۹ برابر بیشتر از متوسط هزینه زندگی در ایران (۳۴۹ دلار) است.

 • خوردوخوراک: ۴۷۰ دلار
 • حمل‌ونقل: ۸۷ دلار
 • قبوض: ۱۶۳ دلار
 • مراقبت‌های بهداشتی: ۵۰ دلار
 • آموزش: ۰ دلار
 • تفریح: ۱۰۰ دلار
 • لباس: ۵۰ دلار
 • مراقبت شخصی: ۲۰ دلار
 • متفرقه: ۵۰ دلار

شاخص هزینه زندگی (بدون احتساب اجاره) برای ولز در سال ۲۰۲۳، ۶۶٫۳۳ است. این به این معناست که هزینه زندگی در ولز ۶۶٫۳۳٪ هزینه زندگی در شهر نیویورک است.

شاخص غذا برای ولز ۵۷٫۲۷ و برای ایالات متحده ۶۶٫۳۲ است. این به این معناست که قیمت‌های غذایی در ولز ۱۳٫۶۴٪ کمتر از ایالات متحده آمریکا است.

شاخص حمل‌ونقل برای ولز ۵۴٫۷۷ و برای ایالات متحده ۶۹٫۶۳ است. این به این معناست که هزینه‌های حمل‌ونقل در ولز ۲۱٫۳۵٪ کمتر از ایالات متحده آمریکا است.

قبوض: شاخص خدمات اصلی برای ولز ۱۱۳٫۸۹ و برای ایالات متحده ۱۰۰ است. این به این معناست که هزینه‌های قبوض در ولز ۱۳٫۸۹٪ بیشتر از آمریکا است.

شاخص هزینه زندگی (بدون احتساب اجاره) برای ولز در سال ۲۰۲۳، ۶۶٫۳۳ است؛ بنابراین هزینه زندگی در ولز در سال ۲۰۲۳ ۱۵۸٫۴۲٪ بیشتر از هزینه زندگی در ایران است.

شاخص غذا برای ولز ۵۷٫۲۷ و برای ایران ۲۳٫۸۱ است. این به این معناست که قیمت‌های غذایی در ولز ۱۴۰٫۴۹٪ بیشتر از ایران است.

شاخص حمل‌ونقل برای ولز ۵۴٫۷۷ و برای ایران ۱۴٫۲۹ است. این به این معناست که هزینه‌های حمل‌ونقل در ولز ۲۸۳٫۳۳٪ بیشتر از ایران است.

شاخص قبوض برای ولز ۱۱۳٫۸۹ و برای ایران ۱۱۶٫۶۷ است. این به این معناست که هزینه‌های قبوض در ولز ۲٫۳۸٪ کمتر از ایران است.

شاخص اجاره در ولز در سال ۲۰۲۳، ۲۵.۵۶ است. این به این معناست که میانگین اجاره در ولز ۲۵.۵۶٪ اجاره در شهر نیویورک است.

شاخص اجاره برای ولز در سال ۲۰۲۳، ۲۵.۵۶ است؛ بنابراین، میانگین اجاره در ولز در سال ۲۰۲۳، ۱۶۴.۳۲٪ بیشتر از میانگین اجاره در ایران است.

طبیعتاً هزینه زندگی تنها عامل زندگی در یک کشور نیست و شما باید نیز به جوانب دیگری مانند فرهنگ، اقتصاد، کیفیت زندگی و … را در نظر بگیرید.

درباره ولز بیشتر بدانید

گردشگری یکی از بخش‌های کلیدی اقتصاد ولز است که به رشد، اشتغال و رفاه جامعه کمک می‌کند. بر اساس آمار سازمان گردشگری جهانی در سال ۲۰۲۳ ولز ۱۱.۴ میلیون گردشگر بین‌المللی را جذب کرده و در رتبه ۳۵ جهانی و رتبه ۱۰ اروپا قرار دارد.

اکثر گردشگران ولز از کشورهای انگلستان با ۶.۲ میلیون نفر، ایرلند با ۱.۵ میلیون نفر، فرانسه با ۰.۸ میلیون نفر، آلمان با ۰.۷ میلیون نفر و آمریکا با ۰.۶ میلیون نفر می‌باشد.

صادرات و واردات برای اقتصاد ولز بسیار مهم هستند؛ زیرا امکان دسترسی به بازارهای جهانی، افزایش تولید و اشتغال را ایجاد می‌کنند.

بر اساس آمار بانک جهانی در سال ۲۰۲۳ ولز کالاهایی به ارزش ۲۳.۷ میلیارد دلار صادر کرده و در رتبه ۶۲ جهان و رتبه ۱۲ اروپا قرار گرفت.

در ادامه بر اساس آمارها در سال ۲۰۲۳ ولز کالاهایی به ارزش ۲۸.۶ میلیارد دلار وارد کرد و در رتبه ۵۸ جهان و رتبه ۱۱ اروپا قرار گرفته است.

محصولات صادراتی اصلی ولز در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از:

 • ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌ونقل (۹.۸ میلیارد دلار)
 • مواد شیمیایی و محصولات مرتبط (۴.۲ میلیارد دلار)
 • کالاهای تولیدی (۳.۴ میلیارد دلار)
 • مواد غذایی و حیوانات زنده (۲.۱ میلیارد دلار)
 • سوخت‌های معدنی و روغن‌های مشحون (۱.۵ میلیارد دلار)

مقاصد اصلی صادرات ولز در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از:

 • اتحادیه اروپا (۱۳.۴ میلیارد دلار)
 • ایالات متحده (۲.۸ میلیارد دلار)
 • چین (۱.۶ میلیارد دلار)
 • کانادا (۰.۸ میلیارد دلار)
 • ژاپن (۰.۷ میلیارد دلار)

اقتصاد یکی از مهم‌ترین نشانگرهای عملکرد یک کشور است، زیرا درآمد و ثروت آن کشور را نشان می‌دهد. بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول، ولز در سال ۲۰۲۳ تولید ناخالص ملی به ارزش ۸۳.۵ میلیارد دلار داشته و در رتبه ۸۰ جهان و رتبه ۲۳ اروپا قرار گرفته است.

بخش‌های اصلی اقتصاد ولز در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از:

 • خدمات (۷۵.۶٪ از تولید ناخالص ملی)
 • صنعت (۲۰.۷٪ از تولید ناخالص ملی)
 • کشاورزی (۳.۷٪ از تولید ناخالص ملی)

عوامل اصلی رشد اقتصادی ولز در سال ۲۰۲۳ عبارت‌اند از:

بر اساس آمار انجمن اقتصاد جهانی، ولز در سال ۲۰۲۳ در رتبه ۲۷ جهان و رتبه ۱۵ اروپا از نظر رقابت‌پذیری قرار داشته است.

شغل یکی از مهم‌ترین جنبه‌های رفاه اجتماعی و اقتصادی یک کشور است، زیرا مستقیماً بر روی اشتغال‌زایی، درآمد و کیفیت زندگی مردم کشور تأثیر می‌گذارد.

بر اساس آمار سازمان بین‌المللی کار، ولز در سال ۲۰۲۳ نیروی کاری به تعداد ۱.۶ میلیون نفر داشته و در رتبه ۱۲۳ جهان و رتبه ۳۲ اروپا قرار گرفته است.

بر اساس آمارها ولز در سال ۲۰۲۳ در رتبه ۱۸ جهان و رتبه ۱۰ اروپا از نظر سرمایه انسانی قرار داشته است که عملکرد این کشور را در جوانب مختلفی مانند سلامت، آموزش، مهارت‌ها و کار نشان می‌دهد.

سلامت یکی از جنبه‌های حیاتی توسعه انسانی یک کشور است، چرا که بر امید به زندگی، میزان بیماری و مرگ‌ومیر تأثیر مستقیم دارد.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، ولز در سال ۲۰۲۳ نمره سلامتی ۷۶.۲ را دریافت کرده و در رتبه ۲۲ جهان و رتبه ۱۲ اروپا قرار دارد.

بر اساس دیگر آمارها ولز در سال ۲۰۲۳ در رتبه ۱۶ جهان و رتبه ۱۱ اروپا از نظر رفاه سلامت قرار دارد که عملکرد آن را در جنبه‌های مختلفی مانند سلامت جسمی و روانی، زیرساخت‌های بهداشت و مراقبت نشان می‌دهد.

ولز دارای یک سیستم دولتی منتقل شده است که به معنای داشتن برخی قدرت‌ها و مسئولیت‌ها، مجزا از دولت بریتانیا در لندن می‌باشد.

پارلمان ولز (Senedd Cymru) نمایندگی این کشور است، جایی که ۶۰ نماینده منتخب (MSs) قوانین را تصویب کرده و دولت ولز آن را بازبینی می‌کند.

دولت بریتانیایی همچنان کنترل برخی از مسائل مانند امور خارجی، دفاع، مهاجرت، مالیات و امنیت اجتماعی را بر عهده دارد. پارلمان بریتانیا در وستمینستر ۴۰ نماینده از ولز دارد که حوزه‌های انتخابیه خود را در مجلس عوام نمایندگی می‌کنند.

ولز همچنین جزو اتحادیه اروپا (EU) است؛ این به این معناست که برخی از قوانین و سیاست‌های مشترک با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیروی می‌کند.

7 شهر بزرگ ولز

کاردیف پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ولز است که جمعیت تقریبی ۳۶۲٬۷۵۰ نفر در خود جای‌داده است. این شهر مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشور است که پارلمان ولز، دولت ولز و بسیاری از مؤسسات ملی در آن قرار دارد. کاردیف به‌خاطر قلعه‌، مناطق ساحلی، ورزشگاه‌ها و شب‌زنده‌داری شناخته می‌شود.

سوانسی دومین شهر بزرگ ولز است که جمعیت تقریبی ۲۴۵٬۴۸۰ نفر دارد. این شهر در ساحل خلیج سوانسی واقع شده است که یکی از بزرگ‌ترین بنادر طبیعی جهان است.

نیوپورت سومین شهر بزرگ ولز است که جمعیت تقریبی ۱۵۱٬۵۰۰ نفر دارد. این شهر در کنار رودخانه اوسک نزدیک خلیج سواک واقع شده است. نیوپورت یک شهر بزرگ بندری است که در تجارت و حمل‌ونقل ولز نقش مهمی ایفا کرده است.

ورکسام چهارمین شهر بزرگ ولز و جدیدترین شهری است که در سپتامبر ۲۰۲۲ به‌عنوان شهر شناخته شده است. جمعیت تقریبی این شهر ۶۵٬۳۵۹ نفر است. این شهر در شمال شرق ولز نزدیک مرز با انگلیس واقع شده است.

بنگور پنجمین شهر بزرگ ولز و قدیمی‌ترین شهر کلیسایی بریتانیا است. جمعیت تقریبی ونگور ۱۸٬۰۰۰ نفر است. این شهر در ساحل شمال غرب ولز واقع شده است. بانگور یک شهر دانشگاهی است که دانشجویانی از سراسر دنیا در آنجا مشغول به تحصیل هستند.

سنت آساف ششمین شهر بزرگ ولز و یکی از کوچک‌ترین شهرهای بریتانیا است. جمعیت تقریبی این شهر ۳٬۵۰۰ نفر است. این شهر در کنار رودخانه الوی در شمال شرق ولز واقع شده است.

سنت دیویدز هفتمین شهر بزرگ ولز و یکی دیگر از کوچک‌ترین شهرهای بریتانیا است. جمعیت تقریبی سنت دیویدز ۱٬۸۴۰ نفر است. این شهر در ساحل جنوب غرب ولز نزدیک پارک ملی پمبروکشایر واقع شده است. سنت دیویدز یک شهر معنوی است که توسط سنت دیوید، محافظ مقدس ولز، تأسیس شده است.

بر اساس آمارها متداول شغل‌های مردم ولز در سال ۲۰۲۳ به شرح زیر است:

 • حرفه‌های بهداشتی
 • شغل‌های مرتبط با تفریح و سایر خدمات 
 • شغل‌های اداری و دفتری
 • شغل‌های ماهرانه و تعمیراتی
 • شغل‌های حرفه‌ای و فنی مرتبط

بر اساس آخرین سرشماری تخمین زده می‌شود که جمعیت ایرانیان در ولز در سال ۲۰۲۳ برابر با ۱٬۲۰۰ نفر باشد که ۰.۰۴٪ از جمعیت کل ولز را تشکیل می‌دهد. این یک افزایش ۲۸.۶٪ نسبت به سرشماری سال ۲۰۱۱ است که در آن زمان ۹۳۳ نفر ایرانی در ولز زندگی می‌کردند.

اغلب ایرانیان ساکن در ولز در کاردیف، سوانسی و نیوپورت زندگی می‌کنند. سایر آن‌ها در شهرهای دیگر کشور ولز پراکنده شده‌اند.

دلایل اصلی مهاجرت ایرانیان به ولز عبارت‌اند از:

 • آموزش: بسیاری از ایرانیان برای تحصیل در دانشگاه‌ها یا کالج‌هایی که دوره‌ها و مدارک باکیفیت ارائه می‌دهند به ولز مهاجرت می‌کنند.
 • پناهندگی: برخی از ایرانیان از در این کشور پناهنده شدند.
 • خانواده: برخی از ایرانیان به خانواده یا همسرانی که از قبل در ولز زندگی می‌کردند ملحق شدند.
 • کار: برخی از ایرانیان به دلیل وجود فرصت‌های شغلی مناسب یا تأسیس کسب‌وکار به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

مزایا و معایب زندگی در ولز

مزایا زندگی در ولز

 • هزینه زندگی پایین: ولز در مقایسه با سایر مناطق انگلستان هزینه زندگی نسبتاً پایینی دارد. بر اساس گزارش‌ها شاخص هزینه زندگی برای ولز در سال ۲۰۲۳، ۶۶.۳۳ است که به معنای هزینه زندگی کمتر نسبت به بسیاری از کشورهای دنیاست.
 • زیبایی‌های طبیعی: ولز خانهٔ برخی از زیباترین مناظر طبیعی دنیاست. این مناظر طبیعی شامل کوهستان‌های وحشی اسنودونیا و سواحل خیره‌کننده و مکان‌های باستانی بسیار است.
 • میراث‌فرهنگی: ولز میراث‌فرهنگی غنی و متنوعی دارد که به قرن‌ها قبل بازمی‌گردد. ولز به دلیل داشتن بیش از ۶۰۰ قلعهٔ شناخته شده در اروپا معروف است. همچنین این کشور دارای یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های زنده در اروپاست و توسط حدود ۲۰٪ از جمعیت صحبت می‌شود.
 • مردم مهمان‌نواز: یکی از چیزهایی که زندگی در ولز را لذت‌بخش می‌کند، رفتار دوستانه مردم آنجاست. ولزی‌ها به‌خاطر مهمان‌نوازی و شوخ‌طبعی شناخته می‌شوند.
 • آموزش باکیفیت: ولز سیستم آموزشی با کیفیتی دارد که به دانش‌آموزان در تمام سنین و در تمام رشته‌ها خدمت می‌کند. در این کشور بیش از ۱۵۰۰ مدرسه وجود دارد که منطبق بر برنامه ملی عمل کرده و دروس و مدارک مختلفی ارائه می‌دهند. همچنین در ولز بیش از ۱۰ دانشگاه وجود دارد که دوره‌ها و مدارک گسترده‌ای در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند.
 • مراقبت‌های بهداشتی: ولز دارای سیستم مراقبت‌های بهداشتی یکپارچه است که خدمات بهداشتی رایگان یا با تخفیف به تمام ساکنان ارائه می‌دهد. سرویس بهداشت ملی (NHS) ولز مسئول ارائه خدمات بهداشتی در سراسر ولز می‌باشد.
 • ویزا شنگن: با زندگی و کار در کشور ولز طی چند سال متوالی می‌توانید اقامت دائم و همچنین ویزا شنگن خود را دریافت کنید که به شما اجازه سفر به تمام کشورهای عضو این اتحادیه را می‌دهد.
 • زبان انگلیسی: یکی از متداول‌ترین زبان‌ها در کشور ولز، زبان انگلیسی با لهجه بریتیش است. این باعث شده تا بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای زندگی به این کشور مهاجرت کنند.

معایب زندگی در ولز

 • آب‌وهوا: ولز آب‌وهوای معتدل دریایی دارد که زمستان‌های سرد و تابستان‌های خنکی دارد. اما باید دقت داشته باشید که ولز بارش‌های باران بسیار زیاد و هوای ابری طولانی را در طول سال تجربه می‌کند.
 • حمل‌ونقل: سیستم حمل‌ونقل ولز نسبت به دیگر مناطق بریتانیا کمتر توسعه‌یافته است. شبکه جاده‌ای اغلب از ترافیک سنگین و به‌ویژه در مناطق روستایی رنج می‌برد. شبکه راه‌آهن محدود و گران است. شبکه اتوبوس در آخر هفته‌ها بسیار شلوغ و آزاردهنده می‌باشد.
 • اقتصاد: اقتصاد ولز نسبت به دیگر مناطق بریتانیا نسبتاً ضعیف‌تر است. به گفته اداره آمار ملی، ارزش‌افزوده ناخالص در هر نفر در ولز برابر با ۲۱٬۸۱۰ پوند است که ۷۴٪ از میانگین بریتانیا پایین‌تر می‌باشد.
 • فقر: نرخ فقر در ولز نسبت به دیگر مناطق بریتانیا نسبتاً بالاست. طبق آمارها ۲۳٪ از مردم ولز در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در وضعیت فقر زندگی می‌کردند که بیشتر از میانگین بریتانیا یعنی 20 درصد بود.

مهاجرت به ولز

مهاجرت به ولز

ولز کشوری زیبا در بریتانیا می‌باشد که حدود 3.2 میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن حدوداً ۲۰٬۷۷۹ کیلومترمربع است. این کشور به‌خاطر زیبایی طبیعی خیره‌کننده، میراث‌فرهنگی غنی و هزینه زندگی نسبتاً پایین شناخته می‌شود.

اگر به فکر مهاجرت به ولز هستید باید با این کشور، قوانین و روش‌های مهاجرت آن آشنا شوید. در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به ولز کامل‌تری راهنمای مهاجرت به این کشور را برای شما آماده کرده‌ایم.

شرایط مهاجرت به ولز به ملیت، هدف و مدت اقامت شما بستگی دارد. اگر از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا کشور سوئیس هستید  تا زمانی که پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر داشته باشید می‌توانید بدون ویزا به ولز نقل‌مکان کنید.

اگر از خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، برای ورود و اقامت در ولز نیاز به یک ویزا دارید. نوع ویزای موردنیاز شما بستگی به دلیل مهاجرت شما دارد. شما باید ابتدا شرایط خود را بررسی کرده و یک روش را برای اخذ ویزا در نظر بگیرید.

همچنین شما باید هزینه ویزا و دیگر هزینه‌ها را به‌صورت آنلاین پرداخت کرده و سپس یک وقت مصاحبه در سفارت این کشور درخواست رزرو کنید تا اطلاعات زیست‌سنجی مانند اثر انگشت و عکس و اسناد مربوطه را ارائه دهید.

پس از آن باید منتظر تصمیم نهایی بمانید که ممکن است بسته به نوع ویزا و پرونده شما از چند روز تا چند ماه طول بکشد. در نهایت کارت اقامت خود را در عرض ۱۰ روز پس از رسیدن به ولز از یک دفتر پست معین یا مکان مشخصی دریافت کنید.

مهاجرت به ولز مزایای زیادی دارد که برخی از این مزایا شامل:

 • داشتن کیفیت زندگی بالا با هزینه زندگی پایین، مناظر زیبا، مردم مهمان‌نواز و فرهنگ غنی.
 • دسترسی به خدمات بهداشت رایگان یا ارزان از طریق سرویس بهداشت ملی ولز.
 • بهره‌مندی از تحصیل رایگان یا ارزان در سطوح مختلف، از ابتدایی تا دانشگاه.
 • فرصت سفر به دیگر مناطق بریتانیا و اروپا به‌راحتی و با هزینه مناسب.

روش‌های مهاجرت به ولز

مهاجرت به ولز از طریق کار: ویزا کاری به شما اجازه می‌دهد تا در صورت تأیید از طرف کارفرمای معتبر که معیارهای مهارت و دستمزد را برآورده می‌کند در این کشور کار کنید.

اگر شغلی در زمینه‌های مثل پزشکی، مهندسی، تدریس یا تخصص‌های IT دارید می‌توانید برای این ویزا درخواست کنید. با اخذ ویزا کاری می‌توانید خانواده‌تان را به همراه خود به ولز ببرید.

مهاجرت به ولز از طریق تحصیل: ویزا تحصیلی به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر شش سال یا بیشتر برای برخی رشته‌ها در یک مؤسسه آموزشی تأیید شده در ولز تحصیل کنید.

اگر یک نامه پذیرش از دانشگاه معتبری در این کشور داشته باشید می‌توانید برای این ویزا درخواست کنید. همچنین با داشتن ویزا تحصیلی می‌توانید حین تحصیل به‌صورت پاره‌وقت و در تعطیلات کار کنید.

مهاجرت به ولز از طریق سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری در ولز تفاوت آن‌چنانی با قوانین مهاجرت به انگلستان ندارد چرا که این دو کشور زیر نظر قوانین بریتانیا فعالیت می‌کنند.

شما می‌توانید به روش راه‌اندازی استارتاپ، ثبت شرکت یا کارآفرینی در ولز اقامت دریافت کرده و در این کشور زندگی کنید.

مهاجرت به ولز از طریق ازدواج: برای مهاجرت به ولز از طریق ازدواج نیاز است که یکی از طرفین شهروندی یا اقامت دائم ولز را داشته باشد و حمایت همسر خود را بر عهده بگیرد.

ازدواج در ولز قوانین مشابه با کشور انگلیس دارد که این قوانین سخت‌گیرانه و پیچیده است که باید دقت زیادی را هنگام درخواست ویزا از این روش داشته باشید.

قوانین تابعیت و اقامت دائم ولز

تنها در دو حالت می‌توان شهروندی کشور ولز را به دست آورد که در ادامه این دو روش را به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین برخی قوانین عمومی برای اخذ شهروندی وجود دارد که باید آنها را بدانید.

اگر بین پنج تا سه سال از ازدواج شما با شهروند ولزی گذشته باشد و شما در این مدت در ولز زندگی کرده باشید می‌توانید درخواست تابعیت خود را ارائه دهید.

همچنین اگر پس از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ در بریتانیا به دنیا آمده‌ باشید و یکی از والدین شما شهروند بریتانیایی باشد می‌توانید درخواست تابعیت خود را اعلام کنید.

برای اخذ تابعیت لازم است که برخی شرایط را که شامل پرداخت مرتب مالیات، تسلط به زبان رسمی کشور، عدم سو پیشینه و ادغام در فرهنگ این کشور می‌باشد را برآورده کنید.

جایگاه پاسپورت ولز

جایگاه پاسپورت ولز

رتبه پاسپورت معیار نشان‌دهنده قدرت پاسپورت هر کشور است؛ هر چه رتبه پاسپورت بالاتر باشد تعداد کشورهایی که دارنده گذرنامه بدون ویزا می‌تواند به آنها سفر کند بیشتر می‌شود.

قدرت پاسپورت بر اساس تعداد کل مقصدهایی است که دارنده پاسپورت می‌تواند بدون ویزا یا با ویزای ورود به آن دسترسی داشته باشد. هر چه رتبه بالاتر باشد پاسپورت قدرتمندتر است.

پاسپورت ولز که همان پاسپورت بریتانیا می‌باشد در سال ۲۰۲۳ در رتبه 4 جهانی قرار دارد و یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا می‌باشد. پاسپورت ولز این رتبه را با چند کشور دیگر به اشتراک می‌گذارد؛ این کشورها شامل سنگاپور، یونان، جمهوری چک، ژاپن، نیوزلند و مجارستان می‌شود.

امتیاز جابه‌جایی یک امتیاز بر اساس تعداد مقاصدی است که دارنده پاسپورت می‌تواند بدون ویزا یا با ویزای مسافرتی به آن دسترسی داشته باشد.

پاسپورت ولز در سال ۲۰۲۳ دارای امتیاز جابه‌جایی 174 است؛ دارندگان این پاسپورت می‌توانند به 174 مقصد بدون ویزا یا با ویزای مسافرتی به آنها دسترسی داشته باشد.

صاحبان پاسپورت ولز می‌توانند به 117 مقصد بدون ویزا دسترسی داشته باشد. برخی از این مقاصد عبارت‌اند از: فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، فنلاند، ژاپن، کرهٔ جنوبی، سنگاپور و استرالیا.

همچنین با دردست‌داشتن پاسپورت ولز می‌توانید به 49 مقصد با ویزای مسافرتی یا فرودگاهی دسترسی داشته باشید. برخی از این مقاصد عبارت‌اند از: ترکیه، مصر، کنیا، مالدیو، نپال و کامبوج.

در سال ۲۰۲۳ تنها چند کشور وجود دارند که پاسپورت‌های قدرتمندتری نسبت به ولز دارند. این کشورها عبارت‌اند از:

 • امارات
 • آلمان
 • اسپانیا
 • فرانسه
 • ایتالیا
 • هلند
 • و…

همچنین در سال ۲۰۲۳ تعداد زیادی از کشورها پاسپورت ضعیف‌تری نسبت به ولز دارند. برخی از این کشورها عبارت‌اند از:

 • آمریکا
 • کانادا
 • چین
 • استرالیا
 • اسلواکی
 • ایسلند
 • و …

هزینه مهاجرت به ولز

هزینه مهاجرت و ویزا به ولز به تابعیت شما، نوع ویزا و روش درخواست شما بستگی دارد. هزینه‌ها و مخارج مختلفی هستند که باید برای درخواست ویزا و پروسه مهاجرت خود باید پرداخت کنید. در ادامه برخی از هزینه‌های معمول را برای شما معرفی کرده‌ایم.

هزینه ویزا: این هزینه را زمان درخواست ویزا باید به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. هزینه ویزا بسته به نوع و مدت‌زمان ویزای شما متغیر است.

به‌عنوان‌مثال هزینه ویزای کاری برای مدت حداکثر سه سال ۶۱۰ پوند و برای بیش از سه سال ۱,۲۲۰ پوند است. هزینه ویزای دانشجویی برای مدت حداکثر شش ماه ۳۴۸ پوند و برای بیش از شش ماه ۴۷۵ پوند است.

هزینه بیمه بهداشتی: این هزینه که زمان درخواست ویزا باید به‌صورت آنلاین پرداخت کنید، امکان دسترسی به سرویس‌های بهداشتی ملی ولز را در طول اقامت شما را فراهم می‌کند.

هزینه بیمه بهداشتی ۶۲۴ پوند در سال برای اکثر ویزاها است؛ اما این هزینه برای دانشجویان ۴۷۰ پوند در سال است که ملزم به پرداخت آن هستند.

هزینه بیومتریک: این هزینه باید زمانی که اطلاعات بیومتریک خود مثل اثر انگشت، عکس و مدارک را ارائه می‌دهید پرداخت شود. هزینه بیومتریک برای اکثر انواع ویزاها ۱۹.۲۰ پوند است.

سایر هزینه‌ها: علاوه بر هزینه‌های گفته شده شما باید برخی هزینه‌ها را برای ترجمه مدارک، انجام آزمایش‌ها و وکیل مهاجرت پرداخت کنید که متغیر است

برای اطلاع ازاین‌دست هزینه‌ها باید با بهترین شرکت مهاجرت به ولز تماس گرفته و هزینه به‌روز را استعلام بگیرید.

مهاجرت به ولز از طریق کار

مهاجرت به ولز از طریق کار

اگر علاقه‌مند به کار در ولز هستید باید درباره شرایط کار، انواع ویزاهای کاری، روندها و مدارک موردنیاز برای انجام آن بدانید. در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به ولز راهنمای کاملی در مورد مهاجرت کاری به ولز ارائه می‌دهیم.

شرایط کاری در ولز به‌طورکلی خوب و منصفانه است چرا که قوانین و مقررات مختلفی وجود دارند که بهداشت، ایمنی و حقوق کارگران و کارمندان را حفاظت می‌کند.

ساعات کاری در ولز توسط مقررات زمان کاری تنظیم می‌شود که حقوق کارگران را در مورد زمان کاری‌شان تعیین می‌کند. قوانین اصلی این است که کارگران نباید بیشتر از ۴۸ ساعت در هفته به طور میانگین کار کنند، حداقل دو روز در ماه مرخصی داشته باشند و حداقل ۲۰ دقیقه استراحت در هر شش ساعت داشته باشند.

امنیت محیط کار توسط قانون بهداشت و ایمنی در محل کار تنظیم می‌شود که از کارفرمایان می‌خواهد بهداشت، ایمنی و رفاه کارگران را تضمین کنند.

دولت ولز از کار منصفانه و اتحادیه‌های کارگری حمایت می‌کند و در راستای این حمایت گزارش کار منصفانه ولز را منتشر کرده است که یک توصیه‌نامه برای دستیابی به کار منصفانه در ولز می‌باشد.

اتحادیه‌های کارگری سازمان‌هایی هستند که منافع و حقوق کارگران را در مذاکرات جمعی، مشاوره و حل اختلاف با کارفرمایان نمایندگی می‌کنند. اتحادیه‌های کارگری تحت قانون اتحادیه کارگری و روابط کارگری شناخته شده و حفاظت می‌شوند.

انواع ویزاهای کاری ولز

 1. ویزای کارگر ماهر: این ویزا برای کسانی است که از یک کارفرمای معتبر در ولز پیشنهاد کاری دارند. در این روش شما باید از قبل یک پیشنهاد کاری دریافت کرده و سپس اقدام به اخذ ویزا کنید.
 2. ویزای فارغ‌التحصیلی: این ویزا مخصوص کسانی است که تحصیلات خود را در ولز به اتمام رسانده و به دنبال کار هستند. ویزا فارغ‌التحصیلی به شما اجازه می‌دهد تا دو الی سه سال پس از اتمام تحصیل به دنبال کار بگردید.

مراحل درخواست ویزای کاری ولز

 1. ابتدا نوع ویزا کاری که قصد دریافت آن را دارید انتخاب کنید. قبل‌تر درباره انواع ویزا کار در ولز برای شما توضیحاتی داده‌ایم.
 2. سپس باید درخواست ویزا خود را به‌صورت آنلاین ثبت کرده و هزینه ویزا و بیمه سلامت را پرداخت کنید.
 3. بعد از آن برای ارائه اطلاعات بیومتری (اثر انگشت و عکس) و مدارک موردنیاز باید وقت سفارت رزرو کنید.
 4. پس از انجام تمام کارهای گفته شده باید چند ماه منتظر پاسخ درخواست ویزا خود بمانید.
 5. کار شما به اتمام رسید، در صورت موافقت با درخواستتان ویزا شما صادر شده و به دست شما می‌رسد.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به ولز

 • شماره مرجع قرارداد کاری: شماره مرجع قرارداد کاری شناسه قراردادی است که کارفرمای ولزی به شما می‌دهد. قرارداد کاری شما شامل جزئیات شخصی، جزئیات شغلی و دستمزد شما می‌باشد.
 • مدرک زبان: شما می‌توانید دانش زبان انگلیسی خود را با گذراندن آزمون زبان انگلیسی تأیید‌شده مثل IELTS یا PTE اثبات کنید.
 • تمکن مالی: شما می‌توانید تمکن مالی را با نشان‌دادن صورت‌حساب‌های بانکی یا گردش حساب ۲۸ روز قبل از تاریخ درخواست ثابت کنید.
 • پاسپورت معتبر و مدارک هویتی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • عدم سو پیشینه

لیست شغل‌های موردنیاز در ولز

بر اساس فهرست شغل‌های پرتقاضا در سال 2023 در ولز برخی شغل‌ها وجود هستند که تقاضای بالایی دارند و معیارهای خاصی برای استخدام دارند. این از این شغل‌ها عبارت‌اند از:

 1. حوزه سلامت مانند پرستاران، دکتران، دندان‌پزشکان، داروسازان، رادیولوژیست‌ها و …
 2. مهندسان مختلف مانند مهندسان عمران، مکانیک، برق، الکترونیک و شیمی
 3. معلمان از جمله معلمان مدارس در رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی و زبان‌های خارجی
 4. متخصصان فناوری اطلاعات مانند برنامه‌نویسان، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، طراحان وب و کارشناسان امنیت سایبری
 5. آشپزان ماهر که در پخت غذاهای ملی یا به یک نوع غذا خاص تخصص دارند

این شغل‌ها برای اخذ ویزا کارگر ماهر یا ویزای سلامت و مراقبت واجد شرایط هستند که به شما اجازه می‌دهند تا پنج سال یا بیشتر در ولز مشغول به کار شوید.

مالیات‌بردرآمد در ولز

از آوریل 2019 دولت ولز توانایی تغییر نرخ مالیات‌بردرآمد پرداختی توسط افراد مشمول مالیات درآمد در ولز را داشته است. این نرخ‌ها توسط دولت ولز تعیین شده که کمتر از نرخ‌های کشور انگلستان است.

لیستی که در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم نشان‌دهنده نرخ مالیاتی که در هر دسته درآمدی خواهید پرداخت است.

 • درآمد تا 12,570 پوند 0%
 • درآمد از 12,571 تا 50,270 پوند 20%
 • درآمد از 50,271 تا 125,140 پوند 40%
 • درآمد بیش از 125,140 پوند 45%

میانگین درآمد در ولز

میانگین درآمد در ولز حدوداً به مقدار 33,900 پوند در سال یا 5,600 پوند در ماه است. این میانگین پایین‌تر از میانگین درآمد انگلستان به میزان 40,000 پوند در سال یا 6,700 پوند در ماه است.

میانگین درآمد بستگی به شغل، مکان و تجربه شما دارد. بر اساس بررسی سالانه درآمد در سال 2022، برخی از شغل‌های با درآمد بالاتر در ولز به شرح زیر بودند:

 • مدیران معدن و انرژی (66,800 پوند)
 • کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی (64,500 پوند)
 • مدیران مالی (63,900 پوند)
 • مدیران فناوری اطلاعات و مدیران مخابرات (62,900 پوند)
 • پزشکان (62,800 پوند)

بعضی از شغل‌های با درآمد پایین در ولز به شرح زیر بودند:

 • پیشخدمتان (12,300 پوند)
 • پرسنل بار (12,500 پوند)
 • آرایشگران مردانه (13,100 پوند)
 • نظافتچیان و خدمه خانه (13,400 پوند)

نرخ بیکاری در ولز

نرخ بیکاری نشان‌دهنده درصد جمعیت فعال کشور که در حال حاضر بیکار هستند می‌باشد. نرخ بیکاری در ولز در سه ماه تا ژوئن 2023 به 4.8 درصد افزایش یافته که در مقایسه با 4.6 درصد در چهار ماه قبلی افزایش داشته است.

این بالاترین نرخ بیکاری در میان چهار کشور بریتانیا است که در انگلستان 4.2 درصد، در اسکاتلند 4 درصد و در ایرلند شمالی 2.7 درصد می‌باشد.

نرخ بیکاری در ولز برای مردان 5.2 درصد بوده که بیشتر از زنان 4.4 درصد می‌باشد. همچنین نرخ بیکاری بر اساس گروه سنی متغیر بوده و بیشترین نرخ برای افرادی در رده سنی 16 تا 24 سال با 14.1 درصد و پایین‌ترین نرخ برای افرادی در رده سنی 50 تا 64 سال با 2.6 درصد می‌باشد.

مهاجرت به ولز از طریق تحصیل

مهاجرت به ولز از طریق تحصیل

اگر علاقه‌مند به مهاجرت به ولز از طریق تحصیل هستید باید از نیازمندی‌ها، مزایا و روش‌ اخذ ویزا تحصیلی باخبر باشید. در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به ولز راهنمای کاملی در مورد مهاجرت تحصیلی به ولز بر اساس منابع و شاخص‌های مختلف ارائه خواهیم داد.

شرایط مهاجرت به ولز از طریق تحصیل به ملیت، هدف و مدت‌زمان اقامت شما بستگی دارد. اگر از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، می‌توانید بدون ویزا در ولز مشغول به تحصیل شوید.

اگر از خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستید، برای تحصیل در ولز به ویزا نیاز دارید. نوع ویزای موردنیاز به سطح و مدت‌زمان تحصیل شما بستگی دارد.

 • ویزای دانشجویی: این ویزا اجازه اقامت تا حداکثر شش سال یا بیشتر در یک مؤسسه آموزشی معتبر در ولز را می‌دهد. اگر یک نامه پذیرش رسمی از یک دانشگاه معتبر در ولز و مدرک زبان انگلیسی دارید می‌توانید برای این ویزا درخواست کنید.
 • ویزای تحصیلی موقت: این ویزا به شما اجازه داده تا حداکثر شش ماه یا 11 ماه برای دوره‌های زبان انگلیسی در یک مؤسسه آموزشی تأیید شده در ولز تحصیل کنید. این ویزا برای تحصیل کوتاه‌مدت است و اجازه کار حین تحصیل هم ندارد.

مزایای مهاجرت به ولز از طریق تحصیل

دسترسی به آموزش باکیفیت بالا: ولز برترین دانشگاه‌ها و کالج‌های دنیا را دارد که دوره‌های زیادی در رشته‌های مختلف در سطح بین‌المللی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید بین بیش از 100 مؤسسه و 10,000 دوره که به علاقه‌ها و اهداف شما نزدیک است انتخاب کنید.

تجربه فرهنگ و زبان ولز: ولز فرهنگ و تاریخی غنی و متنوعی دارد که به هزاران سال پیش برمی‌گردد. شما می‌توانید در مورد سنت‌های این کشور، هنر، موسیقی و ادبیات که ولز را منحصربه‌فرد می‌کنند یاد بگیرید.

فرصت‌های شغلی: ولز اقتصادی پویا و متنوعی دارد که فرصت‌های شغلی زیادی را برای فارغ‌التحصیلان و افراد حرفه‌ای‌ ارائه می‌دهد. شما می‌توانید شغل‌های زیادی را در بخش‌های پزشکی، مهندسی، آموزش، گردشگری و آی‌تی پیدا کنید.

برای مهاجرت تحصیلی به ولز ابتدا باید درباره دوره‌ها و مؤسسات این کشور تحقیق کرده و نیاز‌هایشان را برآورده کنید. برای این کار می‌توانید از ابزارها و منابع آنلاین مختلفی مانند UCAS، Study UK و Study in Wales استفاده کنید.

باتوجه‌به سطح تحصیل و رشته خود باید درخواست پذیرش را به دانشگاه موردنظر ارسال کنید. برای اکثر دوره‌های کارشناسی باید تا 15 ژانویه یا 30 ژوئن از طریق UCAS درخواست خود را ارسال کنید. برای اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد باید به‌صورت مستقیم به مؤسسه موردنظر درخواست دهید.

پس از ارسال درخواست پذیرش پاسخی از مؤسسه دریافت خواهید کرد. اگر شرایط دانشگاه را برآورده کنید تأییدیه پذیرش برای تحصیل دریافت خواهید کرد.

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه باید ویزای خود به‌صورت آنلاین درخواست کنید. شما باید هزینه ویزا و حق بیمه بهداشتی را به‌صورت آنلاین پرداخت کنید. همچنین باید یک وقت سفارت برای ارائه اطلاعات بیومتریکی‌، مدارک و نامه پذیرش دریافت کنید.

شما پس از سه هفته پاسخ درخواست ویزا خود را دریافت می‌کنید، اگر ویزای شما تأیید شود اجازه ورود به ولز را دریافت خواهید کرد.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی بستگی به ملیت شما، نوع ویزا و روش درخواست شما دارد. به‌طورکلی، هنگام درخواست برای ویزای تحصیلی باید مدارک زیر را ارائه دهید.

 • گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار
 • نامه پذیرش از دانشگاه معتبر
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی IELTS
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سو پیشینه

برخی از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌های جهان در ولز قرار دارد که دوره‌های گسترده‌ای در مقاطع مختلف را ارائه می‌دهند که به‌صورت بین‌المللی تأیید شده‌ می‌باشند.

کارشناسی یک دوره تحصیلی است که معمولاً سه یا چهار سال به طول می‌انجامد و به کسب مدرک لیسانس ختم می‌شود. برخی از انواع مشترک مدارک کارشناسی در ولز عبارت‌اند از:

 1. کارشناسی هنر (BA): در رشته‌های علوم‌انسانی، علوم اجتماعی، زبان‌ها و هنر
 2. کارشناسی علوم (BSc): در رشته‌های علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسی و فناوری
 3. کارشناسی مهندسی (BEng): در رشته‌های مرتبط با مهندسی و فناوری
 4. کارشناسی حقوق (LLB): در رشته‌های حقوق و مطالعات حقوقی
 5. کارشناسی آموزش (BEd): در رشته‌های آموزش و تدریس

اگر شهروند ولز یا اتحادیه اروپا هستید می‌توانید برای پوشش کامل هزینه‌های شهریهٔ تحصیلی خود از وام شهریه استفاده کنید که تا ۹,۰۰۰ پوند در سال می‌باشد.

اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید باید شهریه‌های بین‌المللی تعیین شده توسط مؤسسهٔ خود را که از ۱۰,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ پوند در سال بر اساس دورهٔ شما متغیر است پرداخت کنید.

مدرک کارشناسی ارشد یک دوره تحصیلی است که معمولاً یک یا دو سال به طول می‌انجامد و به کسب مدرک فوق‌لیسانس منجر می‌شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ولز بستگی به ملیت نوع دوره و مؤسسه دارد. اگر از ولز یا اتحادیه اروپا هستید برای پوشش برخی یا تمام هزینه‌های شهریه تحصیلی و هزینه‌های زندگی خود از وام کارشناسی ارشد استفاده که تا ۱۷,۴۸۹ پوند در سال می‌باشد.

اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید شما باید شهریه‌های بین‌المللی تعیین شده توسط مؤسسهٔ خود را پرداخت کنید که از ۱۲,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ پوند در سال بر اساس دورهٔ شما متغیر است.

دکتری یک دوره تحصیلی است که معمولاً سه یا چهار سال به طول می‌انجامد و به کسب مدرک دکتری منجر می‌شود. اگر مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کرده باشید می‌توانید در این مقطع مشغول به تحصیل شوید. دکتری شامل انجام تحقیقات در مورد یک موضوع خاص و نوشتن پایان‌نامه‌ای می‌شود.

اگر از ولز یا اتحادیه اروپا هستید می‌توانید برای پوشش برخی یا تمام هزینه‌های شهریه تحصیلی و هزینه‌های زندگی خود از وام دکتری استفاده کنید که تا ۲۷,۲۶۵ پوند در سال می‌باشد.

اگر از خارج از اتحادیه اروپا هستید، شما باید شهریه‌های بین‌المللی تعیین شده توسط مؤسسهٔ خود را پرداخت کنید که از ۱۵,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰ پوند در سال بر اساس دورهٔ شما متغیر است.

هزینه تحصیل و زندگی به‌عنوان دانشجو در ولز

ولز یکی از کم‌هزینه‌ترین مناطق زندگی در انگلستان است و امکانات و مزایای مختلفی برای دانشجویان ارائه می‌دهد. در ادامه برخی از جنبه‌های هزینه تحصیل و زندگی به‌عنوان یک دانشجو در ولز آورده شده است.

هزینه زندگی به‌عنوان یک دانشجو در ولز بستگی به شیوهٔ زندگی، سطح توقعات و مکان زندگی شما دارد. بااین‌حال می‌توان انتظار داشته داشت که میانگین حدود ۸۲۰ پوند در ماه هزینه زندگی شما باشد. در ادامه برخی از هزینه‌های متداولی که باید به‌عنوان دانشجو در ولز داشته باشید را آماده کرده‌ایم.

 • خوردوخوراک: اگر در خانه غذا بپزید یا از سوپرمارکت‌ها خرید کنید حدود ۱۵۰ پوند در ماه برای خوردوخوراک هزینه می‌کنید. همچنین می‌توانید گاهی اوقات از رستوران‌ها یا کافه‌ها استفاده کنید که هزینه حدود ۱۰-۱۵ پوند برای هر وعده‌غذا دارد.
 • حمل‌ونقل: اگر از حمل‌ونقل عمومی مانند اتوبوس یا قطار استفاده کنید حدود ۵۰ پوند در ماه برای حمل‌ونقل باید کنار بگذارید.
 • سرگرمی: اگر از بیرون رفتن، تماشا فیلم در سینما یا ورزش در باشگاه لذت می‌برید می‌توانید حدود ۱۰۰ پوند در ماه برای سرگرمی هزینه کنید.
 • لباس: اگر هر از چند گاهی برای خرید لباس به فروشگاه‌های ارزان مراجعه کنید باید حدود ۵۰ پوند در ماه برای لباس هزینه کنید.

هزینه خانه دانشجویی در ولز بستگی به نوع مسکن، مکان و کیفیت آن دارد. میانگین هزینه خانه دانشجویی در ولز حدود ۳۷۰ پوند در ماه می‌باشد.

خوابگاه دانشجویی: این خوابگاه‌ها توسط دانشگاه مدیریت شده و در محل دانشگاه یا نزدیکی آن قرار دارد. شما می‌توانید از انواع مختلف اتاق‌ها مانند تکی و مشترک استفاده کنید.

با زندگی در خوابگاه دانشجویی از امکاناتی مانند اینترنت، خدمات، امنیت و … بهره‌مند می‌شوید. قیمت خوابگاه دانشگاهی بستگی به دانشگاه و نوع اتاق شما دارد که از ۷۵ تا ۱۹۰ پوند در هفته می‌باشد.

خانه خصوصی: این خانه‌ها توسط مالکان یا آژانس‌های خصوصی مدیریت می‌شود و در خارج از محدوده دانشگاه قرار دارد. شما می‌توانید از انواع مختلف املاک مانند آپارتمان، خانه یا اتاق استفاده کنید.

همچنین می‌توانید با سایر دانشجوها یک‌خانه اشتراکی اجاره کرده یا تنها زندگی کنید. قیمت خانه خصوصی بستگی به مکان و نوع ملک شما دارد که از ۸۰ تا ۹۰ پوند در هفته می‌باشد.

حق کار به‌عنوان دانشجو در ولز

یکی از مزایای تحصیل در ولز این است که می‌توانید در طول تحصیل یا تعطیلات خود به‌صورت پاره‌وقت کار کنید. کارکردن در حین تحصیل به شما در کسب مهارت‌ها و تجربیات مفید و درآمد اضافی کمک می‌کند.

شما نباید بیشتر از ساعت‌های مجاز کار کنید؛ درباره این ساعات می‌توانید از دانشگاه یا اداره کار ولز اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین فعالیت‌های ممنوعه مانند کار تمام‌وقت، راه‌اندازی کسب‌وکار و … نباید توسط شما انجام شود.

لیست ۱۰ دانشگاه برتر ولز

 1. دانشگاه کاردیف، شهر کاردیف، رتبه جهانی ۱۵۴، رتبه در بریتانیا ۱۹
 2. دانشگاه سوانزی، شهر سوانزی، رتبه جهانی ۲۵۱، رتبه در بریتانیا ۳۲
 3. دانشگاه ابریستویت، شهر ابریستویت، رتبه جهانی ۵۰۱، رتبه در بریتانیا ۴۷
 4. دانشگاه بنگور، شهر بنگور،  رتبه جهانی ۵۰۱، رتبه در بریتانیا ۵۱
 5. دانشگاه جنوب ولز، شهر پونتی پرید، رتبه جهانی ۸۰۱، رتبه در بریتانیا ۹۲
 6. دانشگاه کاردیف متروپولیتن، شهر کاردیف، رتبه جهانی ۱۰۰۱، رتبه در بریتانیا ۹۷
 7. دانشگاه ولز ترینیتی سنت دیوید، شهر کارمارتن، رتبه جهانی ۱۰۰۱، رتبه در بریتانیا ۱۰۲
 8. دانشگاه گلیندور ورکسهام، شهر ورکسهام، رتبه جهانی ۱۰۰۱، رتبه در بریتانیا ۱۰۳
 9. دانشگاه هارپر آدامز، شهر نیوپورت، بدون رتبه
 10. دانشگاه ولز، کاردیف، بدون رتبه

مهاجرت به ولز از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به ولز از طریق سرمایه‌گذاری

ولز یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری و رشد است. اگر علاقه به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری دارید باید مزایا، الزامات و رویه‌های انجام این کار را بدانید.

در مقاله بهترین شرکت برای مهاجرت به ولز راهنمای کاملی درباره چگونگی مهاجرت به ولز از طریق سرمایه‌گذاری برای شما آماده کرده‌ایم.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یک راه قانونی و سریع برای دریافت اقامت موقت یا شهروندی در ولز از طریق کمک به اقتصاد این کشور است.

برای سرمایه‌گذاران خارجی که می‌خواهند به ولز مهاجرت کنند گزینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار: این گزینه به شما امکان سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار یا ثبت شرکت جدید در ولز را می‌دهد؛ شما به‌وسیله سرمایه‌گذاری باید مشاغل متعددی ایجاد کرده و نوآوری داشته باشید.

شما می‌توانید برای ویزای کارآفرین یا نوآور اقدام کنید که حداقل مبلغ 50,000 یا 200,000 پوند برای سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار دارید نیاز دارد.

سرمایه‌گذاری در ملک: این گزینه به شما امکان سرمایه‌گذاری در املاک ولز که شرایط و استانداردهای خاصی را دارد می‌دهد. شما می‌توانید برای ویزای سرمایه‌گذار اقدام کنید که حداقل 2 میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری در اوراق‌قرضه دولتی بریتانیا نیاز دارد.

سرمایه‌گذاری در صندوق توسعه: این گزینه امکان سرمایه‌گذاری در یک صندوق توسعه که پروژه‌های اجتماعی و اقتصادی در ولز را پشتیبانی می‌کند می‌دهد. شما می‌توانید برای ویزای سرمایه‌گذار اقدام کنید که حداقل 2 میلیون پوند سرمایه نیاز دارد.

سرمایه‌گذاری در ولز مزایا زیادی را برای متقاضیان به همراه دارد که برخی از این مزایا شامل:

اقامت موقت: با سرمایه‌گذاری در ولز می‌توانید اقامت موقت ۵ساله را به دست آورید که به شما، همسر و فرزندانتان اجازه کار، تحصیل و زندگی در این مدت را می‌دهد.

شهروندی: شما می‌توانید پس از حداقل پنج سال زندگی و برآورده‌کردن دیگر الزامات مانند ادغام در جامعه، قبولی در آزمون شهروندی بریتانیا و آزمون زبان انگلیسی برای شهروندی این کشور درخواست دهید.

پاسپورت قدرتمند: پس از اینکه به شهروند ولز تبدیل شدید گذرنامه بریتانیایی خود را دریافت کرده که به شما حق مسافرت بدون ویزا یا با ویزای ورود به کشورهای زیادی را می‌دهد.

شرایط دریافت اقامت در ولز از طریق سرمایه‌گذاری

شرایط دریافت اقامت در ولز از طریق سرمایه‌گذاری بستگی به تابعیت، نوع سرمایه‌گذاری و … دارد. به‌طورکلی شما باید شرایط زیر را برآورده کنید.

 • تمکن مالی: اولین و مهم‌ترین شرط تمکن مالی است؛ شما باید ثابت کنید که توان مالی کافی برای انجام سرمایه‌گذاری موردنیاز دارید و همچنین می‌توانید خود و خانواده‌تان را بدون وابستگی به دولت حمایت کنید.
 • سرمایه‌گذاری در ولز: شما باید ثابت کنید که سرمایه‌گذاری را انجام داده یا قصد انجام آن در مدت‌زمان مشخصی را دارید. همچنین باید ثابت کنید که سرمایه‌گذاری شما با استانداردها و شرایط تعیین شده توسط دولت بریتانیا یا دولت ولز سازگار است.
 • توانایی ایجاد کسب‌وکار: شما باید اثبات کنید که قصد و توانایی واقعی برای ایجاد، مشارکت یا تصاحب یک کسب‌وکار در ولز را دارید. همچنین اثبات ایجاد شغل و درآمد به دولت الزامی می‌باشد.
 • زبان انگلیسی: برای سرمایه‌گذاری در این کشور باید ثابت کنید که توانایی صحبت‌کردن، نوشتن، خواندن و فهمیدن زبان انگلیسی را دارید. برای این کار می‌توانید مدرک آیلتس یا تافل خود را ارائه دهید.

سرمایه‌گذاری در ولز از طریق خرید ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ولز تصمیم هوشمندانه‌ای برای سرمایه‌گذاران خارجی است که قصد ایجاد تنوع در سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

ولز در سال‌های اخیر رشد پایداری در قیمت‌های املاک داشته که بخشی از آن به دلیل تقاضای بالا و عرضه محدود است. به گفته اداره ثبت املاک، قیمت متوسط ملک در ولز در سال 2023 حدود 10.7٪ افزایش داشته و به 185,000 پوند رسیده است.

این مقدار بیشتر از میانگین کل بریتانیا با 8.5٪ رشد بوده. به‌طورکلی کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت ملک در این کشور تا سال 2025 با افزایش 28٪ بهتر از میانگین کل بریتانیا یعنی 21٪ خواهد بود.

ولز بازار قویی در زمینه اجاره املاک دارد که فرصت‌های مختلفی را برای کسب درآمد ثابت از ملک‌ به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

متوسط اجاره در این کشور در سال 2023 به 689 پوند در ماه افزایش یافته که در مقایسه با سال گذشته 4.4٪ بیشتر شده است. این مقدار بیشتر از میانگین کل بریتانیا با 2.6٪ بوده است.

علاوه بر این برخی از مناطق ولز اجاره‌بها بالاتری نسبت به دیگر مناطق دارند؛ این مناطق شامل مثل کاردیف، سوانسی و نیوپورت می‌شود. سرمایه‌گذاران می‌توانند با انتخاب مکان و ملک مناسب پتانسیل درآمد خوبی داشته باشند.

ولز برای سرمایه‌گذاران خارجی که ملک خریداری می‌کنند نسبت به سایر مناطق بریتانیا مزایای مالیاتی دارد. به‌عنوان‌مثال ولز نرخ مالیات بر دارایی را برای ملک‌هایی باارزش تا 250,000 پوند کمتر از انگلستان و ایرلند شمالی در نظر گرفته است.

سرمایه‌گذاران می‌توانند در هزینه‌های خرید اولیه خود صرفه‌جویی کنند و ملک باارزش‌تری را خریداری کنند.

شرایط سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ولز

 1. در کشور ولز محدودیت قانونی برای خرید ملک توسط خارجی‌ها وجود ندارد. تقریباً هر کسی می‌تواند یک ملک در این کشور بخرد. اما برای خرید ملک توسط افراد خارجی نیاز به بررسی‌های هویتی دقیق‌تری است و نسبت به شهروندان این شکور مدارک بیشتری از شما درخواست می‌شود.
 2. شما باید اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای خرید ملک و پوشش هزینه‌های مرتبط به آن را بدون وابستگی به دولت یا وام دارید. همچنین باید قیمت خرید و هر گونه هزینه و مالیات مرتبط را کاملاً پرداخت کنید.
 3. شما باید ملکی پیدا کنید که نیازها و علایق شما را به‌عنوان یک سرمایه‌گذار برآورده کند. علاوه‌برآن باید شرایط، مکان و ارزش ملک را قبل از ارائه پیشنهاد قیمت بررسی کنید. برای این کار بهتر است از یک وکیل مهاجرتی باسابقه استفاده کنید.

سرمایه‌گذاری در ولز از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری در ولز از طریق ثبت شرکت یک تصمیم هوشمندانه برای سرمایه‌گذارانی که قصد حضور در بازار بریتانیا و اروپا دارند می‌باشد.

ولز جزوی از بریتانیا است که یکی از بزرگ‌ترین و توسعه‌یافته‌ترین اقتصادهای جهان با تولید ناخالص بالغ بر 2.8 تریلیون دلار و جمعیتی حدود 67 میلیون نفر است. با ثبت یک شرکت در این کشور به بازار بزرگ بریتانیا و مصرف‌کنندگان، تأمین‌کنندگان، همکاران و فرصت‌های آن دسترسی پیدا می‌کنید.

ولز دولت مستقل از بریتانیا دارد که قدرت‌هایی در زمینه توسعه اقتصادی، آموزش، بهداشت و محیط‌زیست دارد. دولت ولز طرح‌های حمایتی و تشویقی زیادی برای کسب‌وکارهایی که در آنجا سرمایه‌گذاری می‌کنند از جمله کمک‌های مالی، وام، تخفیف‌های مالیاتی و مشاوره و … ارائه می‌دهد.

این کشور نیروی کار ماهر و متنوعی دارد که نیازهای صنایع مختلف را برآورده می‌کند. همچنین این کشور منابع طبیعی زیادی مانند آب، باد و انرژی خورشیدی داشته که باعث گسترش برخی کسب‌وکارها در این کشور شده است.

شرایط سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در ولز

 1. محدودیت‌های قانونی برای ثبت شرکت افراد خارجی در ولز وجود ندارد. تقریباً هر کسی می‌تواند در این کشور یک شرکت ثبت کند. بااین‌حال ممکن است نیاز به الزامات بیشتری نسبت به شهروندان انگلیسی برای ثبت شرکت داشته باشید.
 2. شما باید تمکن مالی کافی را برای ثبت و اداره شرکت خود بدون وابستگی به دولت یا وام اثبات کنید. همچنین باید هزینه ثبت شرکت و مالیات‌های آن را کامل به بانک پرداخت کنید.
 3. شما باید برای شرکت خود یک نام انتخاب کنید که قبلاً وجود نداشته است. در ادامه باید نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید انتخاب کنید. در ولز چند نوع شرکت قابل ثبت هستند که برخی از آنها شامل:
 • شرکت خصوصی با مسئولیت محدود: شرکت خصوصی رایج‌ترین نوع شرکت در ولز است. این نوع شرکت دارای یک یا چند سهام‌دار و یک یا چند مدیر است.
 • شرکت عمومی با مسئولیت محدود: این نوع شرکت سهام خود را از طریق بورس اوراق بهادار یا دیگر روش‌ها به عموم عرضه می‌کند. شرکت عمومی دارای حداقل دو سهام‌دار و حداقل دو مدیر است.
 • شرکت شراکتی با مسئولیت محدود: این نوع از شرکت دارای حداقل دو یا چند عضو است که سود و زیان کسب‌وکار را به اشتراک می‌گذارند.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در ولز

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار به شما امکان سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار یا ثبت شرکت جدید در ولز را می‌دهد. برای ثبت شرکت باید حداقل 50,000 پوند در این کشور سرمایه‌گذاری کنید.

سرمایه‌گذاری در ملک امکان خرید فروش ملک و کسب سود از این طریق را در این کشور به شما می‌دهد. برای سرمایه‌گذاری از روش خرید ملک باید حداقل 250,000 پوند در حساب بانکی خود داشته باشید.

مهاجرت به ولز از طریق ازدواج

مهاجرت به ولز از طریق ازدواج

اگر قصد به مهاجرت از طریق ازدواج به ولز را دارید باید با قوانین و روال انجام و ثبت ازدواج در این کشور آشنا شوید. در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به ولز مطالب مفیدی را در زمینه مهاجرت ازدواج آماده کرده‌ایم.

مهاجرت به ولز به‌وسیله ازدواج تجربه‌ای تکرارنشدنی و بی‌نظیر برای شهروندان خارجی می‌باشد که قصد ازدواج با یک شهروند ولزی را دارند.

می‌توانید پس از ازدواج اقامت موقت دریافت کنید که به شما امکان زندگی تا حداکثر 30 ماه در کشور ولز را می‌دهد. همچنین می‌توانید برای شهروندی این کشور پس از حداقل سه سال اقامت و برآورده‌کردن شرایط لازم درخواست دهید.

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج در ولز

 1. شما باید با کسی ازدواج کنید که شهروند، مقیم، پناهنده یا پذیرفته به هر روشی در بریتانیا باشد. همچنین یکی از مهم‌ترین شرایط داشتن حداقل 18 سال سن و قصد زندگی دائم در ولز می‌باشد.
 2. همسر ولزی شما باید ثابت کند که بدون نیاز به کمک دولت توان ساپورت مالی خود و شما را دارد. علاوه بر اثبات تمکن مالی شما باید هزینه‌های مربوط به ویزا را هم پرداخت کنید.
 3. باید ثابت کنید که رابطه شما با همسرتان واقعی و بر اساس میل شخصی است. همچنین یکی از الزامات مهاجرت از طریق ازدواج اثبات حداقل 2 سال رابطه می‌باشد.
 4. برای زندگی در کشور ولز باید حتماً به زبان انگلیسی مسلط باشید و آن را با ارائه مدرک آیلتس و مصاحبه با اداره مهاجرت این کشور اثبات کنید.

ارائه گواهی عدم سو پیشینه در چند سال اخیر یکی دیگر از شرایطی است که دولت این کشور از متقاضیان درخواست می‌کند.

قوانین ازدواج در ولز

قوانین ازدواج در ولز مشابه قوانین بریتانیا و ایرلند شمالی می‌باشد. قوانین ازدواج در این کشور تحت قانون ازدواج 1949 و قانون ازدواج (هم‌جنس‌گرایان) 2013 اجرا می‌شود. به‌موجب این قوانین باید موارد زیر پایبند باشید.

 • حداقل ۱۸ساله باشید
 • در حال حاضر مجرد باشید
 • شما و همسرتان از یک خانواده نباشید
 • حداقل 28 روز قبل از مراسم ازدواج اعلام تصمیم به ازدواج کنید
 • یک مکان مجاز برای ازدواج یا مراسم مدنی انتخاب کنید

شما می‌توانید از طریق مراسم مدنی یا مذهبی ازدواج کنید؛ مراسم مدنی توسط فردی معتبر در یک دفتر ثبت انجام می‌شود. مراسم مذهبی توسط مراسم‌گزار مجاز در یک مکان مذهبی انجام می‌شود.

همچنین می‌توانید مراسم غیرمذهبی داشته باشید، اما این نوع مراسم از نظر حقوقی مورد قبول واقع نشده و شما هنوز هم مستلزم به برگزاری مراسم مدنی می‌باشید.

جالب است بدانید که می‌توانید در این کشور با جنس‌های مختلف یا هم‌جنس ازدواج کنید. هر دو نوع ازدواج دارای وضعیت حقوقی یکسانی می‌باشد.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت از طریق ازدواج به ولز

 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • اثبات رابطه با همسر ولزی
 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی اثبات محل اقامت
 • بیمه بهداشتی
 • نتیجه آزمایش توبرکلوز
 • گواهی عدم سو پیشینه

بهترین شرکت مهاجرت به ولز

حالا که با کشور ولز، روش‌های مهاجرتی، مزایا و معایب و هزینه‌های زندگی در آن آشنا شده‌اید وقت آن رسیده تا بهترین شرکت مهاجرت به ولز آشنا شوید.

دقت داشته باشید که قبل از هرگونه عقد قرارداد یا مشاوره با هر یک از مؤسسات معرفی شده درباره مجوزهای آن شرکت تحقیقات لازم را انجام دهید.

1.گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

اولین شرکتی که قصد معرفی آن را داریم Go2tr می‌باشد که با 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت می‌تواند مشاوره‌های بسیار خوبی را در زمینه مهاجرت، خرید ملک، ثبت شرکت، سفر و تحصیل در خارج از کشور به شما بدهند.

گوتوتی‌آر مجموعه بزرگی با بیش از 200 نفر مشاور و کارمند می‌باشد که در حال حاضر دارای 5 شعبه در شهرهای داخل کشور و 4 شعبه در خارج از کشور است.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی‌آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

2.آرمان پرشین خاورمیانه

آرمان پرشین خاورمیانه

شرکت آرمان پرشین خاورمیانه با نام تجاری مای آرمان از سال 1385 در زمینه اپلای دانشجویان به خارج از کشور فعالیت کرده و پرونده‌های موفق زیادی در این زمینه دارد.

مای آرمان دارای مجوز رسمی از وزارت علوم و تحقیقات می‌باشد و نماینده رسمی بیش از 200 دانشگاه معتبر در دنیا است. شما می‌توانید برای اپلای در دانشگاه‌های استرالیا از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91004190

آدرس: خیابان کلاه‌دوز (دولت)، تقاطع بلوار کاوه، پلاک ۱، برج پاناروما، طبقه ۷، واحد ۷۱۸

3.قاره پیما

قاره پیما

قاره‌پیما یک مجموعه مهاجرتی و گردشگری متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سفر نیلی کرج می‌باشد که در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند.

این مجموعه علاوه بر مشاوره مهاجرتی و اخذ اقامت در زمینه خرید آنلاین بلیط هواپیما و هتل، تورهای خارج از کشور و… فعالیت می‌کند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91028292  –  09121931613

آدرس: بلوار ارم – پلاک 214 طبقه دوم واحد 5

4.ادب ویزا

ادب ویزا

مؤسسه آراد دانان برنا که با نام تجاری ادب ویزا فعالیت می‌کند چندین سال سابقه در زمینه مشاوره مهاجرت به کشورهای اروپایی را در کارنامه خود دارد.

ادب ویزا دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌باشد و در این سال‌ها دانشجویان زیادی را در مسیر مهاجرت تحصیلی راهنمایی کرده است.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-71400111

آدرس: ميرداماد، ميدان مادر، خيابان سنجابي، کوچهٔ هشتم، پلاك دو، واحد يك

5.سروش فردا

سروش فردا

مؤسسه حقوقی بین‌المللی سروش فردا با نام تجاری یورو لایف یک شرکت فعال در زمینه انواع مهاجرت به کشور‌های دنیا می‌باشد که زیر نظر وکلای درجه یک فعالیت می‌کنند.

سروش فردا دارای نمایندگی رسمی در اروپا، نمایندگی رسمی برخی دانشگاه‌های اروپایی و نمایندگی فروش مجتمع‌های مسکونی در اروپا می‌باشد که باتکیه‌بر تجربیات خود مهاجرتی آسان را برای شما رقم می‌زند.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-57680

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی (بالاتر از همت)، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، طبقه چهارم، واحد ۸

6.اصطهباناتی

اصطهباناتی

اصطهباناتی یکی دیگر از موسسه‌های مهاجرتی است که سال‌ها در زمینه مهاجرت فعالیت می‌کند. مؤسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با کمک وکلای پایه یک دادگستری پرونده مهاجرتی شما را باتوجه‌به قوانین بروز آن کشور پیش می‌برد.

اصطهباناتی دارای دفاتر زیادی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و رشت می‌باشد که می‌توانید به‌صورت حضوری یا تلفنی و آنلاین از خدمات مشاوره آنها استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس تهران: 021-91002412

آدرس تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس مشهد: 051-91009797

آدرس مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس رشت: 013-32133082

آدرس رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

7.ویزا 724

شرکت ویزا 724 یک مجموعه مهاجرتی برای اخذ ویزا، رفع ریجکتی، وقت سفارت و… می‌باشد؛ این مجموعه به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده خدمات به شما است.

ویزا 724 دارای سابقه طولانی و درخشانی در زمینه اقامت و رفع ریجکتی می‌باشد و شما می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به وب‌سایت این مجموعه از مشاوره رایگان آنها استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-22609330  –  021-22609232  –  021-22624260  –  021-2609221

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ‌بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان مؤسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین‌المللی ایران)

8.رجبی

رجبی

آقای مهندس رجبی، مدیر و مؤسس شرکت مهاجرتی رجبی هستند که از سال 1391 در زمینه مهاجرت و اقامت فعالیت می‌کردند.

شرکت مهاجرتی رجبی با حدود 10 سال سابقه تابه‌حال بیش از 8 هزار مشاوره موفق داشته و دراین‌بین پرونده‌های بسیاری را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

ازآنجاکه این شرکت انواع خدمات مهاجرت را باتوجه‌به شرایط هر متقاضی و طبق شرایط روز می‌دهد می‌توانید برای مشاوره در زمینه مهاجرت به قطر از مشاورین متخصص این مؤسسه استفاده کنید.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس تهران مرکز: 91002525  –  021-26423392  –  021-26409168

آدرس تهران مرکز: تهران، بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183

شماره تماس تهران غرب: 91002525  –  021-44027393  –  021-44008427

آدرس تهران غرب: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، ساختمان راز

شماره تماس شیراز: 91002525  –  071-36342117  –  071-32352058

آدرس شیراز: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا طبقه پنجم

9.آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان یک شرکت مهاجرتی برای تسهیل در پروسه مهاجرت شما به کشورهای اروپایی می‌باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن مشاورین خبره در این زمینه می‌تواند راه را برای مهاجرت شما آسان کند.

آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 16 سال سابقه دارای دفاتر همکار در کشور‌های کانادا، اتریش، دانمارک، آلمان، ولز و… است و نمایندگی بیش از چندین دانشگاه و دفتر کاریابی در خارج از ایران است.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

10.آریانا پارس

آریانا پارس

مؤسسه مشاوره شغلی و کاریابی آریانا پارس دارای مجوزهای رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد.

این مؤسسه با بیش از 7 سال سابقه در زمینه کاریابی و مهاجرت کاری آماده ارائه انواع خدمات مشاوره قبل از مهاجرت و انجام امور اخذ ویزا است.

درصورتی‌که قصد مشاوره با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91098002

آدرس: اتوبان ستاری بلوار لاله شرقی بلوار شاهین جنوبی نرسیده به همت پلاک ۵۵ واحد ۳

نتیجه‌گیری

ولز یکی از مقاصد بسیار جذاب برای زندگی در اروپا می‌باشد؛ این کشور که جزوی از بریتانیای بزرگ است مهاجران زیادی را در سال‌های اخیر به خود جذب کرده است.

یکی از دلایل جذابیت این کشور برای مهاجران به‌ویژه مهاجران ایرانی، رایج بودن زبان انگلیسی می‌باشد که یکی از پراستفاده‌ترین زبان‌های دنیا می‌باشد.

مردم ولز بسیار مهمان‌نواز و مهربان هستند؛ شما پس از مدتی زندگی در این کشور با مردم و فرهنگ آنها ادغام شده و می‌توانید برای ادامه در هر یک از کشورهای بریتانیا زندگی کنید.

لطفاً دقت داشته باشید که قبل از هر گونه عقد قرارداد باید درباره هر یک از مؤسسات به‌خوبی تحقیق کرده و از مجوزهای آنها اطمینان حاصل کنید.

مهاجرت به کدام یک از کشورهای بریتانیا برای شما جذاب است؟ بین مهاجرت به ولز و انگلستان کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی