logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

وکیل

بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه [سال 1403] ✅ + لیست 10 تایی

فرانسه مسیرهای متنوعی را برای مهاجرت افراد ارائه می‌دهد و پاریس به‌عنوان پایتخت، دارای چندین اداره دولتی بوده که مسئول مدیریت و رسیدگی به امور مهاجرتی است. مقرراتی در مراحل اخذ تابعیت فرانسه وجود دارد که از طریق آن یک تبعه خارجی می‌تواند تابعیت فرانسه را بگیرد. با تمام این تفاسیر، قانون مهاجرت یک قانون پیچیده و پویا بوده که اغلب مطابق با محیط بین‌المللی و زمینه‌های سیاسی – اجتماعی فرانسه تغییر می‌کند. به همین منظور، رفتن به دنبال این قوانین برای افراد ناآشنا و ناآگاه از امور حقوقی می‌تواند سخت باشد و اینجاست که داشتن بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.
فرانسه دارای سابقه مهاجرتی غنی بوده و قوانین آن به‌گونه‌ای تنظیم شده که شرایط مختلف مهاجران را در برمی‌گیرد. قوانین مهاجرت به کشور فرانسه بسته به عواملی همچون مدت‌زمان اقامت، دلیل مهاجرت و کشور مبدأ مهاجر می‌تواند متفاوت از فردی دیگر باشد. نهاد اصلی اداره این کشور، وزارت کشور بوده که بر روی امور مهاجرتی مرتبط با استان‌های محلی نظارت می‌کند. کشور فرانسه دارای یکپارچگی قانونی بوده و ویزاها و مجوزهای مختلفی مانند ویزای کاری، ویزای دانشجویی، ویزای بازدیدکننده، ویزای اتصال خانواده و غیره در آن وجود دارد.

آشنایی با قوانین محلی فرانسه

قانون مهاجرت فرانسه بر اساس دلایل اقامت، مدت‌زمان اقامت و کشور مبدأ، حقوق و تعهدات متفاوتی را برای خارجی‌ها تعیین می‌کند. به‌عنوان‌مثال؛ شهروندان اتحادیه اروپا از آزادی و اقامت بیشتری برخوردارند؛ اما برای دیگران اخذ ویزای طولانی‌مدت به معنای اجازه اقامت است (البته پناه‌جویان یک‌روند قانونی مجزایی را دنبال می‌کنند). رویه‌های الحاق به خانواده، به‌کارگیری کارگران خارجی و دریافت تابعیت فرانسوی، هر یک دارای مجموعه‌ای از قوانین و رویه‌های متفاوت هستند. حال برای آگاهی از هر یک از راه‌های مهاجرت و پیداکردن بهترین مسیر برای خود نیازمند راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرتی خواهید بود.

وکیل آشنا به قوانین مهاجرت فرانسه

چرا باید به فرانسه مهاجرت کرد؟

فرانسه جزو یکی از کشورهای معروفی است که مردم سراسر جهان آن را می‌شناسند. این کشور دارای معماری باورنکردنی، غذاهای بی‌نظیر، تاریخ و فرهنگ غنی و مکان‌هایی جذاب برای زندگی همچون پاریس بوده که به شهر نور معروف است. فرانسه پربازدیدترین کشور جهان بوده؛ زیرا چیزهای زیادی برای دیدن، انجام‌دادن، خوردن و نوشیدن در آن وجود دارد. این کشور که سراسر شادی است دارای مناظری بسیار زیبا بوده؛ اما همه چیز تنها به زیبایی آن ختم نمی‌شود، بلکه استاندارد بالای زندگی، زیرساخت‌های راه‌آهن پرسرعت، آموزش‌های فوق‌العاده در زمینه‌های مختلف و غیره از دیگر دلایل مهاجرت افراد به فرانسه است. با ما همراه باشید تا هر چه بیشتر با شرایط پذیرش این کشور و بهترین وکیل مهاجرتی فعال در کشور فرانسه آشنا شوید.

چه کسانی نیازمند ویزای فرانسه هستند؟

فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بخش غربی اروپا بوده و یکی از اعضای مؤسس اتحادیه اروپا است که میزبان تعداد زیادی از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی از سراسر جهان است. فرانسه با جمعیتی حدود ۶۷ میلیون نفر، میزبان شهروندانی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا، کرواسی، رومانی، آلمان و مستعمرات سابق فرانسه در شمال آفریقا است. وزارت امور خارجه فرانسه بر روی فعالیت‌های مهاجرتی از قبیل اخذ ویزا، اقامت موقت یا دائم، دریافت تابعیت فرانسه و موارد دیگر نظارت دارد. سرمایه‌گذاران خارجی که می‌خواهند شرکت یا کسب‌وکار خود را به کشور فرانسه انتقال دهند، باید این کار را طبق قوانین تجارت فرانسه انجام دهند.

پرونده‌هایی که وکیل مهاجرت به فرانسه با آن سروکار دارد

بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه باید در خصوص تمام مراحل اداری مربوط به مهاجرت و شهروندی در فرانسه و دفاتر کنسولگری فرانسه اطلاعات کافی و جامعی داشته باشد تا بتواند به‌خوبی از افراد و کارآفرینان شرکت‌ها پشتیبانی کند. آنها در طول مسیر مهاجرتی به افرادی که نیازمند اخذ ویزاهای خاصی همچون موارد زیر هستند، کمک می‌کنند:

1- کارآفرینان: این دسته از افراد به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • افرادی که قصد ایجاد یک شرکت در فرانسه را دارند.
 • افرادی که دارای پروژه‌های تجاری نوآورانه بوده یا واجد شرایط اخذ ویزای استعداد درخشان هستند.
 • سرمایه‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری در فرانسه را دارند.
 • تاجران و صنعتگران
 • خوداشتغالی در حرفه لیبرال

2-متقاضیان کار در فرانسه: کسانی که مایل به کار در فرانسه هستند، در این دسته قرار می‌گیرند که شامل افراد زیر هستند:

 • کارمندانی که دارای قرارداد باز هستند.
 • کارمندان موقت که دارای قرارداد معینی هستند.
 • کارمندان ارسال شده
 • کارگران فصلی

متقاضیان کار در فرانسه

 

3- دانشجویان و کارآموزان خارجی: افرادی که قصد تحصیل در فرانسه را دارند شامل افراد زیر هستند:

 • دانشجویانی که قصد دریافت ویزا و اجازه اقامت در فرانسه را دارند.
 • افرادی که نیازمند مجوزهای اقامت برای جستجوی شغل یا ایجاد شرکت هستند.
 • کارآموزانی که به دریافت ویزا و اجازه اقامت در فرانسه نیاز دارند.
 • درخواست ویزا و اجازه اقامت برای کسانی که قصد دارند پرستار بچه یا کارگر خانگی شوند.

4- الحاق به خانواده: افرادی که درخواست اتحاد مجدد خانواده در کنار یکدیگر را دارند جزو یکی از افراد زیر هستند:

 • فردی که قصد ازدواج با یک شهروند فرانسوی را دارد.
 • ازدواج و مشارکت مدنی (PACS) با یک شهروند فرانسوی
 • والدینی که فرزند خردسالشان شهروند فرانسوی بوده و در فرانسه به دنیا آمده است.
 • همسر یک فرد خارجی که دارای مجوز اقامت فرانسه است.
 • فرزند خردسال یک فرد خارجی که دارای مجوز اقامت در فرانسه است.

5- اجازه اقامت بازدیدکننده جهت اقامت دائم در فرانسه آن هم بدون انجام فعالیت حرفه‌ای:

این نوع ویزا مناسب خارجی‌هایی است که می‌خواهند بیش از ۹۰ روز متوالی در فرانسه بمانند و قصد انجام هیچ‌گونه فعالیت حرفه‌ای ندارند. این افراد می‌توانند باتوجه‌به دردسترس‌بودن مسکن در فرانسه و منابع مالی برای پرداخت هزینه زندگی، ویزای “ویزیتور” را دریافت کنند. این ویزا به مدت‌زمان حداکثر ۱۲ ماه با امکان تمدید در داخل خاک فرانسه صادر می‌شود.

6- ویزای خردسالان:

به افراد زیر سن قانونی خارجی که نیازی به اخذ اجازه اقامت در فرانسه را ندارند اعطا می‌شود. البته حرکت آزاد در مرز فرانسه برای این دسته از افراد مستلزم دریافت سندی به نام (DCEM) است. برای دریافت این سند، والدین یا سرپرستان قانونی فرد خردسال می‌توانند مدارک موردنیاز را برای درخواست این سند به استان محل سکونت خود ارسال کنند.

7- اتباع اتحادیه اروپا

8- اتباع بریتانیا

9- پناهندگان

همان‌طور که ملاحظه فرمودید موارد اشاره شده اصلی‌ترین خدماتی است که توسط بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه انجام می‌شود و فرد موردنظر باید از آنها اطلاع داشته باشد. وکلا با آگاهی از هر یک از این موارد می‌توانند به‌خوبی شما را راهنمایی و هدایت کرده و متناسب با شرایطتان بهترین نوع ویزا را به شما معرفی کنند. وکیلی که باسابقه باشد و در این زمینه تجربه کاری داشته باشد به طور حتم تابه‌حال پرونده‌های مهاجرتی بسیاری را مدیریت کرده و از چگونگی رسیدگی به آنها اطلاع دارد. پس اگر در هنگام استخدام، وکیل موردنظر توانست سابقه کاری خود را در زمینه‌ای خاص تضمین کند، بنابراین دیگر نیازی به نگرانی در مورد استخدام وکیل نخواهید داشت.

مشاوره گرفتن از بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه

یک مدافع مهاجرت با پیشینه قوی باید تجربه زیادی در زمینه مشاوره و مهاجرت داشته باشد تا بتواند به دانشجویان و کارمندانی که به دنبال مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت به فرانسه هستند خدمات مناسبی را ارائه بدهد. هر چه شهرت و تجربه یک فرد در زمینه مهاجرت بیشتر باشد طبیعتاً کار وی نیز بیشتر مورد قبول متقاضیان قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که این فرد پیچیدگی‌های مسیر مهاجرت را می‌داند، پس طبیعی است سپردن پرونده مهاجرتی خود به وی منجر به درصد موفقیت بالاتری نسبت به سایر موکلان تازه‌کار و بی‌تجربه خواهد بود.

دلیل نیازمندی به حقوق‌دان مهاجرتی

همان‌طور که اشاره شد، در صورت آگاهی نداشتن از کارهای قانونی و مهاجرتی، ممکن است پروسه مهاجرت شما طولانی شود. حال برای جلوگیری‌کردن از این امر داشتن یک وکیل قانونی مناسب می‌تواند طول فرایند مهاجرت را برای شما کوتاه‌تر سازد. از رسیدگی به کارهای درخواست ویزا گرفته تا درخواست تجدیدنظر در مورد ردشدن، رسیدگی به تشریفات اداری و درک مقررات پیچیده قانونی، وجود بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه به‌عنوان یک راهنما می‌تواند برای شما بسیار کمک‌کننده باشد. درصورتی‌که دارای کسب‌وکاری بوده و به دنبال استخدام کارگران خارجی هستید، توصیه ما به شما برخورداری از یک نماینده حقوقی است؛ زیرا این اطمینان را برای شما فراهم می‌سازد تا کارهای قانونی و حقوقی خود را به‌درستی انجام دهید.
افراد علاقه‌مند به مهاجرت به فرانسه می‌توانند از مشاوره حقوقی وکلای برتر بهره‌مند شوند. کارشناسان حقوقی می‌توانند شما را در تمام مراحل مهاجرت به فرانسه راهنمایی کنند. این راهنمایی از درخواست ویزا شروع می‌شود و با دریافت درخواست شهروندی فرانسه خاتمه پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید به فرانسه مهاجرت کنید، باید مراحل مختلفی را دنبال کنید. دو مورد از مهم‌ترین عواملی که می‌توانند بر روی مدت‌زمان درخواست شما تأثیرگذار باشند، ملیت و دلیل مهاجرت شماست. دریافت مشاوره از بهترین وکیل مهاجرت، صرف‌نظر از دلایل و مدت‌زمان مهاجرت به شما مهاجران عزیزان توصیه می‌شود.

نیازمندی به حقوق‌دان مهاجرت

باتوجه‌به موارد گفته شده، قانون مهاجرت در بسیاری از مواقع بسیار پیچیده بوده و طبیعتاً پیشبرد مقاصد یک دولت می‌تواند کاری سخت و دشوار باشد. به همین دلیل بهتر است که با یک وکیل برای اثربخشی هر چه بیشتر درخواست ویزای خود مشورت کنید. ازآنجایی‌که این فرد درک صحیحی از پیچیدگی‌های مهاجرتی در موقعیت‌های خاص دارد؛ بنابراین می‌تواند تمام نتایج احتمالی را از قبل برای شما بیان کرده تا بتوانید درک صحیحی از روند مهاجرت خود داشته باشید. پس اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، احتمالاً برای درک مواردی مانند ثبت درخواست ویزا، دریافت مجوز اقامت، درخواست پناهندگی، رسیدگی به پرونده‌های اخراج یا حتی انجام مراحل الحاق به خانواده، به کمک یک وکیل مهاجرتی نیاز خواهید داشت. متناسب با درخواست خود، یک وکیل ماهر می‌تواند به شما در درک و تطابق الزامات قانونی کمک کند و این اطمینان را برای شما ایجاد کند که شانستان را برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب امتحان کنید.

روشی عجیب برای شناختن بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه

برای شناسایی برترین وکیل مهاجرت به کشور فرانسه، باید بدانید فردی که متعهد و ماهر باشد و از درک دنیای پیچیده قوانین مهاجرت برخوردار باشد، فرد مورد نظر است. این فرد هر روزه با مشتریانی جدید و فعلی سروکار دارد تا بتواند آنها را به فردی تبدیل کند که آرزوی آن را دارند. برای یک وکیل مهاجرتی متبحر و معتبر هیچ‌چیز هیجان‌انگیزتر از رضایت موکلین نخواهد بود.
در صورتی که بخواهید با بهترین وکلای مهاجرتی آشنا شوید می‌توانید از منابع آنلاین کمک بگیرید. به عنوان مثال سایت برتر ویزا به شما کمک می‌کند تا به خوبی از شرایط مورد نیاز برای مهاجرت مطلع شده و بهترین وکیل‌های هر کشور را جهت مشاوره شما معرفی می‌کند. با کمک این سایت می‌توانید به خوبی تصمیم بگیرید که آیا کشور فرانسه برای مهاجرت شما مناسب بوده یا خیر.

خدمات ارائه شده توسط حقوق‌دان مهاجرت به فرانسه

یک وکیل یا شرکت قانونی مهاجرتی در بیشتر مواقع راه‌حل‌های زیر را در طیف وسیعی از موارد به متقاضیان ارائه می‌دهد:

 • دریافت ویزاهای کوتاه‌مدت و بلندمدت: وکیل مهاجرت فرانسه می‌تواند در طول فرایند درخواستتان به شما کمک کند که برای اخذ ویزای کوتاه یا بلندمدت خود درخواست دهید. در این صورت می‌توانید برای مدت‌زمان کوتاه یا طولانی در کشور مقصد بمانید. برای بسیاری از افراد غیرتبعه که در حال حاضر در فرانسه زندگی می‌کنند، اخذ ویزای طولانی‌مدت می‌تواند اصلی‌ترین اقدام آنها باشد. حقوق‌دانان مهاجرتی با متقاضیان همکاری می‌کنند تا مدارک مناسب مانند شناسنامه، مدارک اقامت و قراردادهای کاری را به مقامات مهاجرت ارائه بدهند. این افراد از تشریفاتی که در جهت دریافت ترجمه‌های تأیید شده و سوگند شده مقامات مهاجرت به آن نیاز دارند اطلاع دارند و به بهترین نحو شما را راهنمایی می‌کنند.
 • دریافت اجازه اقامت (Titre de séjour): با داشتن این کارت، می‌توانید درصورتی‌که قبلاً ویزای اقامت طولانی‌مدت خود را دریافت کردید، در کشور فرانسه زندگی کنید.

خدمات ارائه شده توسط یک وکیل مهاجرت

 • دریافت کارت اقامت (Carte de Résident): اگر همسر یا فرزند یک شهروند فرانسوی هستید، می‌توانید با درخواست Carte de Resident در فرانسه اقامت داشته باشید. این اجازه اقامت برای مهاجران سابق در فرانسه و والدین فرزندان فرانسوی تبار نیز در دسترس است.
 • اخذ ویزای دانشجویی: اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، ویزای دانشجویی این شانس را به شما می‌دهد که در کشور فرانسه اقامت داشته باشید و در دوره‌های آموزش عالی یکی از مؤسسات دانشگاهی شرکت کنید. دریافت این نوع ویزا برای کسانی که به دنبال تحقیق در زمینه‌های دکترا یا فوق دکترا هستند، دوره‌های تحصیلی که بیش از یک سال یا مطالعات کوتاه‌تر طول می‌کشد امکان‌پذیر است.
 • اخذ اقامت دائم: یک مهاجر که به‌صورت موقت در فرانسه زندگی می‌کند، در صورتی می‌تواند وضعیت ویزای خود را به اقامت دائم فرانسه تبدیل کند که پنج سال متوالی در این کشور زندگی کرده باشد. علاوه بر این، درصورتی‌که سرمایه‌گذار باشید، به‌عنوان‌مثال در فرانسه ملکی را خریداری کرده باشید، می‌توانید برای اخذ این نوع مجوز اقدام کنید.
 • حمایت از کارآفرینان: بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه باید از کارآفرینانی که شرکت جدیدی را افتتاح می‌کنند یا شرکت‌های موجود را خریداری می‌کنند حمایت کند. در این راه وکیل باید نیازهای کسب‌و‌کارها را به‌خوبی درک کند و از تجربه و دانش خود برای توسعه راه‌‎حل‌های فردی بر اساس مورد مشتریان خاص برخوردار باشد.
 • درخواست پناهندگی: اتباع خارجی که به دلایل مختلفی دارای شرایط درخواست پناهندگی هستند، می‌توانند با کمک یک حقوق‌دان مهاجرتی مناسب، رسیدگی به امور مهاجرتی خود را انجام دهند.
 • دریافت بلو کارت (کارت آبی) اتحادیه اروپا: بلو کارت بدین معناست که شما به‌عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، تقریباً می‌توانید از حقوق یک تبعه فرانسوی برخوردار شوید. به همین دلیل برای کسانی که به دنبال ورود و ماندن در فرانسه برای کار هستند، اخذ این کارت تا سه سال در دسترس است. داشتن یک وکیل مهاجرت به شما کمک می‌کند تا آشنایی بیشتری با این نوع کارت پیدا کرده و راه‌ها و شرایطی که برای دریافت آن لازم است را بدانید.
 • اخذ ویزای ورود به فرانسه: بهترین وکیل مهاجرت به شما کمک می‌کند تا ویزای ورود خود را به این کشور برای ارسال به هر کنسولگری فرانسه در سراسر جهان آماده کنید.

خدمات یک وکیل

 • مهاجرت خانواده: اگر می‌خواهید ورود عزیزان خود (همسر، فرزندان، والدین) را به فرانسه سازماندهی کنید، کشور فرانسه دارای رویه‌های خاصی است تا بتواند امکان اتحاد مجدد خانواده را برای شما فراهم کند. یک وکیل مهاجرتی باید به‌خوبی پرونده شما را بررسی کند تا بتواند بهترین راه را به شما توصیه کند.
 • مهاجرت کاری: یک وکیل خوب به کسب‌وکارهای خارجی و کارمندان خارجی کمک می‌کند تا مجوزهای لازم را برای کار در فرانسه (ویزای کاری، مجوزهای اقامت، بلو کارت فرانسه، پاسپورت استعدادیابی و غیره) آن هم در چارچوب یک مأموریت موقت یا دائم دریافت کنند.
 • درخواست تابعیت فرانسه: اگر سال‌هاست که در کشور فرانسه اقامت دارید و می‌خواهید برای دریافت درخواست تابعیت فرانسه خود کاری انجام دهید بهتر است پرونده خود را به بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه که فردی کاردان بوده بسپارید که بتواند به شما در طول این فرایند کمک کند.
 • اعتراض به درخواست‌های رد شده: یک وکیل مهاجرتی می‌تواند از طرف شما در مراجع قضایی مربوطه فرانسه در خصوص مسائلی اعم از رد مجوز اقامت، ملیت فرانسوی یا سایر مسائل اداری مداخله کند.
 • درخواست ویزای تحت تکفل
 • اخذ ویزای بازنشستگی
 • درخواست ویزای طولانی‌مدت برای بازدیدکنندگان
 • درخواست تابعیت بر اساس ازدواج
 • درخواست تابعیت برای فرزندخواندگان یا فرزندان خارجی که در فرانسه متولد شده‌اند.
 • گواهی ملیت فرانسوی یا Certificat de Nationalité Française برای فرزندان شهروندان فرانسوی
 • درخواست ویزای کار

فرانسه یکی از جمله کشورهایی است که با وجود انجام کمی تشریفات برای مهاجران، دارای سیاست مهاجرتی آزادی است. این کشور به افراد متخصص و سرمایه‌گذار این امکان را می‌دهد تا راهی برای دریافت اقامت خود در فرانسه ایجاد کنند. به همین منظور افرادی که مایل به اقامت یک‌ساله در فرانسه هستند، می‌توانند برای دریافت اقامت طولانی‌مدت بازدیدکننده درخواست بدهند و وضعیت خود را در کشور فرانسه به‌صورت سالانه تمدید کنند. در سال ۲۰۱۶ قانون مهاجرت در فرانسه برای افرادی که خواهان مهاجرت کاری بودند تغییر پیدا کرد. در این قانون به کارآفرینان، مدیران حقوق‌بگیر، سرمایه‌گذاران، هنرمندان و سایر گروه‌های کاری یک ویزای چند ساله اعطا می‌شود که متناسب با نیاز افراد است. برای آگاهی بیشتر از این نوع ویزا بهتر است با مدافع مهاجرتی خود صحبت کنید.

چرا وکیل مهاجرت می‌تواند زندگی شما را عوض کند؟

وکلا در تمامی مراحل دادرسی نقش کلیدی را ایفا می‌کنند، به همین دلیل خیلی مهم است که فردی را انتخاب کنید که بتوانید به وی اعتماد داشته باشید. وکلا می‌توانند در زمینه‌های مختلف مهاجرتی از حقوق شما در برابر مقامات اداری دفاع کرده و به شما کمک کنند. در فرانسه، رسیدگی به مراحل قانونی می‌تواند کاری بسیار پیچیده باشد. ازاین‌رو توصیه می‌شود در برخی موارد اجباری، وکیلی استخدام کنید که بتواند به شما مشاوره دهد، در روند کارها به شما کمک کند و در جلسات دادگاه به نیابت از شما حضور پیدا کند. در کشور فرانسه، برای رسیدگی به کارهایی که مربوط به قانون جزایی هستند، داشتن بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه به‌شدت توصیه می‌شود؛ بنابراین افرادی که مرتکب جرمی شده‌اند یا با قانون اخراج از کشور فرانسه روبرو هستند باید وکیلی بگیرند تا بتواند احتمال محکومیتی که مرتکب شده‌اند را کمتر کند.

تغییر زندگی با کمک وکیل مهاجرت

بهترین وکیل مهاجرت، فردی است که به افراد نیازمند در زمینه مهاجرتی کمک کند. این شخص باید به افراد در شناسایی حقوقشان کمک کرده و در این راه علاوه بر ارائه مشاوره، وظیفه وکالت و دفاع از آنها را به عهده بگیرد. به طور حتم حقوق فردی که در فرانسه به‌عنوان یک تبعه خارجی شناخته می‎شود، نسبت به فردی که شهروند بوده دارای محدودیتی خواهد بود. ازاین‌رو، مراجعه‌کنندگان به قانون‌دانی شایسته و وفادار نیاز دارند که بتواند در زمان نیاز موکلین در کنار آنها باشد. حال این زمان می‌تواند هنگام مشاوره و ارائه موارد مفید و ضروری باشد یا زمان حضور در دادگاه و دفاع از حق موکل. فردی که سواد و دانش حقوقی نداشته باشد نمی‌تواند این مشکلات چندگانه را مدیریت کند و از حق خود در دادگاه و نزد قاضی دفاع کند. به همین منظور مواردی که اغلب مبهم بوده و دائماً در حال تغییر هستند، باید توسط فردی کاردان رسیدگی شود. قانون مهاجرت زمینه‌ای بوده که در آن یک وکیل بیش از آنکه یک مشاور باشد یک راهنمای واقعی برای موکلین خود است. در واقع، وکلا علاوه بر نقش مشاور، وظایفی از قبیل نمایندگی، دفاع و کمک به موکلین را نیز برعهده دارند.
2 نیاز اصلی که مهاجران با مشاهده آنها در خود به فکر استخدام وکیل خواهند افتاد، شامل دو مورد زیر است:

1- نیاز به راهنمایی و کمک: خارجی‌هایی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند به طور فزاینده نیاز به کمک‌گرفتن از یک وکیل برای احقاق حقوق خود دارند. اینکه شما برای ورود به فرانسه به رسمیت شناخت شوید و حق ورود به خاک فرانسه را داشته باشید، بخواهید در فرانسه بمانید، به همراه خانواده خود در فرانسه زندگی کنید و غیره، تمامی این موارد بسته به کیفیت کار مشاور حقوقی شما تعیین می‌شود. در واقع وکیلی که متخصص در زمینه رسیدگی به حقوق اتباع خارجی است، حقوق‌دانی حرفه‌ای بوده که از چارچوب‌های قانون یک کشور اطلاع دارد. به همین دلیل مشاوره‌های خود را به‌گونه‌ای ارائه می‌دهد که بسیار مؤثر باشد و کارهایی را انجام می‌دهد که منجر به موفقیت موکلین خود شود. بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه در حد توان خود تلاش خواهد کرد تا از منافع موکل خویش دفاع کند. وی این کار را باتکیه‌بر تخصص خود در حقوق، تجربیات خویش از رویه‌های دادگاه، دانش خود از رویه‌های قضایی و غیره اتخاذ می‌کند. وکیل مهاجرت بیش از آنکه مأموریت مشاوره داشته باشد باید نقش یک حامی واقعی را ایفا کند و به‌مانند یک فرد معتمد و مطمئن در کنار موکلین باقی بماند.

2- نیاز به پشتیبانی و تخصص: علاوه بر راهنمایی و کمکی که مهاجران از وکلا دریافت می‌کنند، این افراد نیاز به یک فرد پشتیبان دارند که بتواند در مراحل سخت مهاجرت در کنار آنها باشد. حال تنها پشتیبانی کافی نیست و فرد موردنظر باید دارای تخصص بالا در زمینه کاری خود باشد. زیرا تخصص باعث می‌شود تا وکیل بتواند به معنای واقعی پشتیبان موکل خویش باشد و به‌درستی آنها را راهنمایی کرده و مشاوره‌های صحیحی ارائه بدهد.

2 نیاز اصلی مهاجران به وکیل

راز هزینه‌های دریافتی وکلای مهاجرتی

وکالت نیز به‌مانند تمامی مشاغل مشمول پرداخت هزینه از طرف موکل است. نکته بسیار مهمی که باید در خصوص استخدام یک وکیل مهاجرتی بدانید این است که از ابتدا در مورد مبلغ کل اطمینان حاصل پیدا کنید. باید بدانید که وکیل در نظر داشته هزینه را به‌صورت ثابت و یک جا دریافت می‌کند یا پرداخت حقوق وی به‌صورت ساعتی آن هم با تخمین‌زدن تعداد ساعات موردنیاز برای رسیدگی به امور مهاجرتی است. برخی اوقات ممکن است به دلیل وجود منابع مالی محدود برخی از وکلا به‌صورت قسط‌بندی با شما توافق کرده و برخی از هزینه را در ابتدا و مابقی را در طول رسیدگی به کارها از شما دریافت کنند. البته تمام این موارد بستگی به وکیل و شرکت حقوقی موردنظر دارد و برای اطمینان حاصل پیداکردن باید حتماً از قبل در مورد این موضوع با وکیل خود صحبت کنید.

8 فاکتور اساسی برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه

به طور حتم یک وکیل مهاجرتی می‌تواند پیچیدگی‌های قوانین مهاجرت را برای شما مرتفع ساخته تا بتوانید کارهای مهاجرتی خود را در مدت زمانی مناسب و به‌درستی انجام بدهید. حال برای انتخاب یک وکیل باید فاکتورهای مهمی را در نظر داشته باشید تا از انتخاب خود مطمئن شده و به نتیجه دلخواهتان برسید. این موارد شامل ۸ مورد زیر است:

 1. تعیین نیازهای مهاجرتی خود: پیش از شروع به جستجوی یک وکیل، بسیار مهم است که قصد خود را از مهاجرت بدانید، آیا می‌خواهید تحصیلی مهاجرت کنید یا کاری یا سایر روش‌ها؟ حال پس از آنکه نیاز خود را مشخص کردید باید به دنبال فردی منحصربه‌فرد باشید که بتواند به شما برای دریافت ویزای در نظر داشته مثل کاری، تحصیلی و غیره کمک کند. وقتی شما درک درستی از نیاز خود داشته باشید به طور حتم می‌توانید یک وکیل با تخصص مربوطه را در این زمینه پیدا کنید.
 2. تحقیق و جمع‌آوری توصیه‌ها: برای جستجوی خود باید تحقیقات کاملی را شروع کنید. در این راه می‌توانید توصیه‌هایی را از دوستان، خانواده و همکارانی که تجربیات مثبتی با وکلای مهاجرت داشته‌اند، جویا شوید. منابع آنلاین و بررسی نظرات افرادی که پیش‌تر با وکیل مربوطه همکاری داشته‌اند نیز می‌تواند درک خوبی از میزان شهرت و موفقیت یک نماینده یا شرکت حقوقی در اختیارتان قرار دهد.
 3. بررسی صلاحیت و تجربه: صلاحیت و اعتبار وکلای مهاجرتی مربوط با پرونده خود را به‌دقت بررسی کنید. زیرا در این صورت می‌توانید از داشتن مجوز و عضویت در کانون‌های وکلای معتبر وی اطمینان حاصل کنید. در نظر داشتن تجربه وکیل نیز بسیار مهم است، پس وکلایی را در نظر بگیرید که در قانون مهاجرت تخصص دارند و پرونده‌های مشابه شما را با موفقیت به سرانجام رسانده‌اند. ازآنجایی‌که وکلای باتجربه برای رسیدگی به مسائل پیچیده حقوقی مجهزتر و آماده‌تر از سایر افراد هستند؛ بنابراین می‌توانند به‌خوبی چالش‌های احتمالی را پیش‌بینی کرده و از پس چالش‌های معمول برآیند.8 فاکتور اساسی برای انتخاب بهترین وکیل مهاجرتی
 4. ارزیابی مهارت‌های ارتباطی وکیل: داشتن ارتباط شفاف و مؤثر در مسائل حقوقی امری لازم و حیاتی است. در طول مشاوره یا مصاحبه اولیه، حتماً مهارت‌های ارتباطی وکیل موردنظرتان را ارزیابی کنید. بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه باید بتواند مفاهیم پیچیده حقوقی را به‌گونه‌ای برای شما توضیح بدهد که درک آن مسائل برای شما راحت باشد. علاوه بر این وکلا باید به نگرانی‌های شما توجه داشته و در طول فرایند به‌درستی سؤالات شما را پاسخ بدهند.
 5. درنظرگرفتن سازگاری زبان و فرهنگ: هنگام ارتباط‌گرفتن با یک وکیل مناسب باید فردی را انتخاب کنید که بتواند به زبان مادری شما صحبت کند. علاوه بر این، سازگاری فرهنگی نیز باعث می‌شود تا فرد از کشور شما و سلسله‌مراتبی که در آن وجود دارد آگاه باشد. این امر موجب می‌شود تا در هنگام ارتباط، وکیل مربوطه به‌سهولت شما و شرایطتان را درک کرده و ارتباط بهتری بین شما و ایشان برقرار شود.
 6. ارزیابی اعتبار و سابقه کار: برای‌آنکه شهرت و سابقه کاری وکیل موردنظر را ارزیابی کنید باید به دنبال نظرات مشتریان قبلی او باشید. پیداکردن مواردی همچون بازخورد مثبت، داستان‌های موفقیت مهاجرت و سابقه کار قوی، نشان از این خواهد داشت که وی شایستگی‌های لازم را دارد و می‌تواند به‌عنوان فردی متعهد به پرونده شما رسیدگی کند. در این راه مواظب وکلایی که دارای سابقه موارد انضباطی یا نظرات منفی هستند، باشید.
 7. بحث در مورد هزینه‌ها و صورت‌حساب: پیش از انعقاد هر توافق‌نامه‌ای باید به طور شفاف در مورد صورت‌حساب‌ها نتیجه‌گیری‌های لازم را انجام بدهید. وکلای مهاجرت دارای برنامه و هزینه متفاوتی هستند، به‌عنوان‌مثال برخی از آنها دستمزد خود را به طور ساعتی، برخی دیگر به شکل هزینه ثابت و فردی دیگری با درنظرگرفتن هزینه‌های احتمالی و متغیر در روند پرونده، حقوقشان را دریافت می‌کنند. به همین منظور باید پیش از شروع هرگونه قراردادی، در خصوص هزینه کلی پرداخت، هزینه‌های اضافی احتمالی و روش‌های صورت‌حساب از قبل صحبت کرده و مطمئن شوید.
 8. پیداکردن فردی مناسب از نظر اخلاق و رفتار: درست است که حرفه‌ای بودن حقوق‌دان و تخصص وی بسیار مهم است و شکی در آن نیست. اما اینکه بتوانید در هنگام صحبت و دریافت مشاوره با وی احساس راحتی داشته و ارتباط خوبی با او بگیرید نیز امری بسیار مهم است. در طول مشاوره یا مصاحبه حتماً به غرایز خود اعتماد کنید. برقراری یک ارتباط شخصی می‌تواند منجر به تقویت یک رابطه کاری شده و اعتمادبه‌نفس و آرامش شما را در طول فرایند مهاجرتتان افزایش دهد.

وکیلی بااخلاق و خوش رفتار

وکلای خوب می‌دانند که برای رسیدگی به امور مهاجرتی موکلین خود باید از ارائه راه‌حل‌های به‌موقع جهت اخذ مجوز کار، ویزا، مجوز تحصیل، وضعیت اقامت دائم و شهروندی برخوردار باشند. این افراد دارای دانشی دقیق در مورد مقررات نظارتی محلی و مسائل بین‌مرزی بوده و از شرایط مهاجرتی موکلین خود مطلع هستند. به همین دلیل می‌توانند بهترین و مؤثرترین راه‌ها را به آنها معرفی کنند.
علاوه بر این، وکیل‌های خوب دارای تجربه و دانش عمیق در مورد قوانین و مقررات مهاجرت و استخدام، سیاست‌ها و رویه‌های ملی هستند. این افراد در خصوص عهدنامه‌های بین‌المللی حاکم بر کارگران و کارمندان خارجی اطلاع دارند و می‌توانند راه‌حل‌های عملی و تجاری را در مسائل مهاجرت تجاری به افراد ارائه دهند.

5 نکته مورد توجه در انتخاب وکیل مهاجرتی

مهم‌ترین چیزی که باید قبل از پیداکردن یک وکیل در نظر داشته باشید صداقت و تجربه کاری وکیل است. متأسفانه برخی از وکلا کم‌کاری کرده و تنها به ارائه وعده‌های دروغین متوسل می‎شوند که این کار می‌تواند منجر به تأخیر در انجام رسیدگی به امور شما شود. به همین منظور باید هنگام انتخاب یک وکیل به جستجوی موارد زیر در فرد باشید:

 1. تماس‌گرفتن با دفاتر حقوقی: برای این کار می‌توانید با سازمان‌های حقوقی تماس گرفته و از خدمات رایگانی که ارائه می‌دهند استفاده کنید. با انجام تماس‌های تلفنی متعدد بالاخره می‌توانید فردی که دارای تجربه بالا در زمینه مهاجرتی موردنظرتان بوده را پیدا کرده و از مشاوره‌های وی بهره‌مند شوید.
 2. انتخاب یک متخصص در زمینه شما: شما باید برای رسیدگی به پرونده خود از فردی که دارای سابقه کاری مرتبط با حوزه مهاجرت و به‌ویژه زمینه موردنظرتان است راهنمایی بگیرید. درصورتی‌که از راهنمایی‌های فردی تازه‌کار و بی‌تجربه بهره‌مند شوید نه‌تنها کمکی به پیشرفت پرونده مهاجرتی شما نخواهند کرد؛ بلکه هزینه‌ای اضافی را برای استخدام فردی خرج کرده‌اید که در انتها نتوانسته کمک‌حال شما باشد. برای این کار می‌توانید از توصیه‌های افرادی که می‌شناسید و کسانی که مراحل قانونی مشابه شما را طی کرده‌اند کمک بگیرید تا بتوانید بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه را استخدام کنید.وکیل متخصص و باتجربه
 3. برقراری تماس از طریق ایمیل و سپس تلفن: شما می‌توانید در ابتدا لیستی از چندین وکیل را تهیه کرده و سپس شروع به تماس با هر یک از آنها کنید. با انجام این کار می‌توانید خدمات و نرخ هزینه دریافتی آنها را با یکدیگر مقایسه کرده و وکیلی را انتخاب کنید که به آن اطمینان دارید. برای این کار ابتدا یک ایمیل به وکیل موردنظر ارسال کنید تا بتوانید از مدت زمانی که برای پاسخگویی شما وقت گذاشته و پیشنهاد مصاحبه تلفنی اولیه را داده است، مطلع شوید. چند نکته را در طول مکالمه تلفنی باید بررسی کنید که شامل موارد زیر است:
  • در ابتدا بپرسید که آیا تابه‌حال به این نوع پرونده مهاجرتی رسیدگی کرده‌اند یا خیر. سپس درصد موفقیت آنها را بپرسید.
  • اگر برای موضوعی دررابطه‌با قانون خانواده همچون طلاق، حضانت فرزند و غیره با وکلا تماس می‌گیرید بسیار مهم است که بدانید آنها می‌توانند باتوجه‌به پیچیدگی‌های بین‌المللی به پرونده شما رسیدگی کنند یا خیر. پس حتماً در مورد این موضوع از آنها سؤال بپرسید.
  • اگر در امور مهاجرتی خود نیاز به درخواست کمک حقوقی دارید، به‌صورت تلفنی از وکلا بپرسید که موافق رسیدگی به پرونده شما بر اساس مشکلات قضایی و حقوقی هستند یا خیر.
 4. انتخاب زمانی برای قرار حضوری پس از صحبت‌های اولیه: زمانی که از صحبت تلفنی خود با نماینده حقوقی راضی بودید، می‌توانید ملاقاتی را با وی ترتیب بدهید تا بیشتر در مورد رسیدگی به امور و کارهای پرونده خود با او مشورت کنید. در این مرحله شما باید تمامی اطلاعاتی را که در دست دارید برای دریافت کمک ارائه بدهید تا وکیل در نظر داشته بتواند راهنمایی مؤثرتری داشته باشد.
 5. کمک‌کردن به مراحل آماده‌سازی موارد موردنیاز پرونده: خیلی مهم است که برای اولین جلسه مشاوره خود با بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه به‌خوبی آماده باشید. در صورت امکان، سعی کنید یک سند یک یا دوصفحه‌ای بنویسید که درون آن تمام حقایق اصلی در خصوص پرونده شما وجود داشته باشد. سپس یک فایل با فتوکپی از تمام اسناد مهم خود تهیه کنید؛ مانند پاسپورت، اخطارهای مالیاتی، قراردادهای کاری، فیش حقوقی و غیره.

ارائه اسناد مهم به وکیل

آیا می‌دانید چه آمادگی‌هایی برای اولین ملاقات با وکیل لازم است؟

توصیه می‌شود در جلسه اول ملاقات با وکیل موردنظرتان موارد زیر را رعایت کنید:

 • سعی کنید بدون پرداختن به جزئیات زیاد، تنها به گفتن حقایق عینی اکتفا کنید.
 • از وکیل بخواهید که رویکرد پیشنهادی خود، چگونگی روند رسیدگی به امور و برنامه زمانی درخواست ویزای شما را به‌وضوح برایتان توضیح دهد.
 • هر سؤالی که به ذهنتان می‎رسد و فکر می‌کنید دانستن آن به درک شما از کارهای مهاجرتی‌تان کمک می‌کند از آنها بپرسید.

در پایان جلسه اول، وکیل باید یک سند رسمی را به شما ارائه دهد که شرایط خدمات خود و نرخ هزینه رسیدگی به پرونده شما درون آن ذکر شده باشد. علاوه بر این وی باید پرونده‌های موفقی که تابه‌حال انجام داده را ارائه بدهد تا بتواند نظر مثبت شما را به‌خوبی جلب کند. توجه به این 2 نکته پس از اتمام جلسه اول بسیار مهم است:

 1. لطفاً برای بررسی سند و پیشنهادی که از طرف وکیل ارائه می‌شود به‌خوبی وقت بگذارید و خود را ملزم به امضای قرارداد در همان روز نکنید.
 2. اگر وکیل موردنظر به شما احساس اطمینان نمی‌دهد و حس راحتی با وی ندارید و باعث ایجاد ترس در شما می‌شوند، حتماً این مورد را جدی بگیرید. بسیاری از افراد حتی در ملاقات اول نیز می‌توانند شخصیت خود را نشان دهند؛ بنابراین اگر حس کردید وکیل دروغ می‌گوید یا گزافه‌گویی می‌کند و در خصوص موارد نامرتبط صحبت می‌کند دیگر تردید جایز نیست. در این صورت می‌توانید در هر زمان و بدون نیاز به ارائه دلیل، وکیل خود را تغییر دهید.

پرسیدن سؤالات در مورد قوانین محلی فرانسه از وکیل مهاجرتی خود

یک سری از قوانین محلی که پیش‌تر نیز به آنها اشاره شد در کشور فرانسه وجود دارد. حال برای آشنایی بهتر با این قوانین و دانستن مناسب‌ترین مورد با نیاز خود، توصیه می‌شود با بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه مشورت کرده و پاسخ آنها را در مورد این قوانین بدانید. این پرسش‌ها مربوط به موارد زیر هستند:

 • ویزای کوتاه‌مدت که دارای اعتبار کمتر از ۹۰ روز است.
 • ویزای طولانی‌مدت که دارای اعتباری بیش از ۹۰ روز بوده و فرد پس از ورود، باید کارهای لازم را برای اجازه اقامت خود انجام دهد.
 • ویزای پناهندگی که کشور فرانسه این نوع ویزا را به کسانی می‌دهد که در کشور خود با آزار و اذیت روبرو هستند.
 • ویزای الحاق خانواده به اتباع خارجی که به طور قانونی در فرانسه اقامت دارند.
 • ماندن بیش از حد در فرانسه و دریافت‌نکردن ویزای مناسب که می‌تواند منجر به مجازات‌های قانونی همچون اخراج شود.
 • مهاجرت غیرقانونی که می‌تواند منجر به اخراج، حبس، جریمه نقدی یا ممنوعیت ورود مجدد به فرانسه شود.

پرسیدن سوال از وکیل خود

معرفی ۱۰ وکیل برتر مهاجرت به فرانسه

برای پیدا کردن بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه باید بدانید که خوشبختانه وکیل‌های بسیار ماهری وجود دارند که از قوانین کشورهای ایران و فرانسه مطلع هستند. این افراد با آگاهی و تجربه‌ای که در زمینه کاری خود دارند می‌توانند به شما در رسیدگی به امور مهاجرتی‌تان کمک کنند. برخی از بهترین وکیل‌های مهاجرت به کشور فرانسه، حقوق‌دانان زیر هستند:

1- بهاره دسان

وکیل بهاره دسان

وکیل بهاره دسان بیش از ۱۵ سال سابقه وکالت داشته و به مهاجرانی که قصد اقامت در کشور فرانسه را دارند خدمات حقوقی و مهاجرتی ارائه می‌دهند. ایشان دارای وکالت رسمی از دادگستری فرانسه بوده و به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی مسلط هستند. وی تاکنون پرونده‌های مهاجرتی بسیاری را حل کرده و از دانشگاه‌های معتبر پاریس، هلند و آمریکا در رشته حقوق و تجارت بین‌الملل فارغ‌التحصیل شده است. از جمله حوزه کاری ایشان می‌توان به مهاجرت به فرانسه، تجارت، خانواده، املاک و غیره اشاره کرد.

شماره تماس: ۳۳۶۶۸۱۸۷۸۴۷ – ۳۳۱۵۶۶۴۰۰۰۰

شماره واتس‌اپ: ۳۳۷۵۶۹۹۵۳۰۷

آدرس دفتر در پاریس:  Cabinet De Gaulle Fleurance & Associés، 9 rue Boissy d’Anglas، Paris، 75008

2- دکتر ضیا علومی

دکتر ضیا علومی

وکیل ضیا علومی فارغ‌التحصیل دانشگاه نیس سوفیا آنتیپولیس (Université Nice Sophia Antipolis) بوده و در دانشکده آموزش وکلای پاریس مؤسسه مطالعاتی قضایی در شهر پاریس آموزش‌های لازم را در زمینه وکالت گذارنده‌اند. وی فارغ‌التحصیل از دانشکده حقوق توماس جفرسون (Thomas Jefferson) و دانشگاه هاروارد در آمریکا است. ایشان در سال ۲۰۰۳ وکالت خود را شروع کرده و در زمینه‌هایی همچون پناهندگی، مهاجرت به فرانسه، سرمایه‌گذاری در فرانسه، املاک و غیره مهارت بالایی دارند. وی می‌تواند به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی صحبت کرده و تاکنون موکلین زیادی را به آرزوی خود که مهاجرت به فرانسه بوده، رسانده‌اند.

شماره تماس: ۴۹۷۰۰۰۲۳۵

آدرس دفتر در نیس: 15 rue Assalit 06000 NICE

آدرس دفتر در پاریس: 17 boulevard Exelmans 75016 Paris

3- دکتر بامداد شمس

دکتر بامداد شمس

وکیل بامداد شمس یکی از جمله برترین وکلای مهاجرت به فرانسه بوده که وکیل رسمی دادگستری فرانسه هستند. ایشان دارای دکترای حقوق بین‌الملل خصوصی بوده و در حوزه‌های مختلفی اعم از دعاوی شرکت‌های بین‌المللی، مالیات، مهاجرت به فرانسه، ثبت شرکت و غیره در فرانسه فعالیت دارند. وی به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی مسلط بوده و مهارت بالایی در رسیدگی به امور مهاجرتی دارد. ایشان یک وکیل بین‌المللی بوده که برای وکالت در کشور فرانسه پذیرفته شده‌اند.

شماره تماس: ۱۳۰۳۰۴۶۲۷

آدرس دفتر در پونتوآز: 7 Rue Eric de Martimprey, 95300 Pontoise, France

4- رضا فعالی

وکیل رضا فعالی

وکیل رضا فعالی دارای دکترای حقوق خصوصی بوده و فارغ‌التحصیل از دانشگاه پاریس – سوربن (Paris-Sorbonne University) هستند. علاوه بر این مورد، ایشان توانستند مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در رشته حقوق تجارت از دانشگاه فرانسه (University of Paris) دریافت کنند. وی وکیل رسمی کشور فرانسه بوده و عضو کانون وکلای پاریس است و در زمینه‌های گوناگونی اعم از مهاجرت به فرانسه، دعاوی دادگستری و املاک فعالیت دارد. ایشان قادر هستند به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند و از تجربه بالایی در زمینه مهاجرت برخوردار بوده و به همین دلیل یکی از افرادی هستند که به عنوان بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه شناخته می‌شوند.

شماره تماس: ۰۶۱۳۰۴۷۱۷۴

آدرس دفتر در پاریس:  FAALI LAWYER، Paris، France

5- فرانک آگاهی

وکیل فرانک آگاهی

وکیل فرانک آگاهی رئیس مؤسسه حقوقی AGAHI بوده که یک دفتر چندرشته‌ای متشکل از خبرنگاران در اروپا، آمریکا و خاورمیانه است. ایشان یکی از بهترین وکیل‌ها در زمینه مهاجرت به کشور فرانسه بوده و از جمله وکلای رسمی دادگستری فرانسه هستند. وی توانست با برترین امتیاز از رشته حقوق بین‌المللی فارغ‌التحصیل شود و مدرک خود را از دانشگاه پاریس – سوربن (Paris-Sorbonne University) دریافت کند. ایشان از سال ۱۹۹۱ وکالت خود را شروع کرده و در زمینه مهاجرت و رسیدگی به امور پناه‌جویان از مهارت بالایی برخوردار هستند. وی در رسیدگی به امور مهاجرت به فرانسه جزو برترین‌ها بوده و در کنار مهاجرت به حوزه‌های دیگری همچون کسب‌وکار، تجارت، تجارت بین‌الملل و اشتغال به کار نیز تسلط دارند.

شماره تماس: ۰۶۶۶۲۰۲۱۱۱

آدرس دفتر پاریس: Cabinet d’Avocat AGAHI99 Rue de Courcelles, Paris 75017

6- دکتر مصطفی مرعشی

وکیل مصطفی مرعشی

وکیل مصطفی مرعشی به‌عنوان وکیل رسمی در دو شهر تهران و پاریس فعالیت داشته و دارای دکترای حقوق از کشور فرانسه است. از جمله خدماتی که توسط ایشان ارائه می‌شود می‎توان به حوزه مهاجرت به فرانسه، حقوق تجارت، مالیات، خانواده و غیره اشاره کرد. وی یکی از بهترین وکیل‌ها در زمینه مهاجرت بوده و از تبحر بالایی در زمینه‌های مختلف مهاجرتی برخوردارند. ایشان به ۳ زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی مسلط بوده و می‌توانند در رسیدگی به امور مهاجرتی‌تان کمک بزرگی برای پرونده شما باشند.

شماره همراه: ۰۱۴۰۶۷۱۴۱۲

شماره تماس: ۰۶۶۲۵۹۰۴۳۵

آدرس دفتر در پاریس:  Mostafa MARASHI Law 118 Bd Malesherbes، Paris 75017

7- دکتر بهاره باقرزاده

وکیل بهاره باقرزاده

وکیل بهاره باقرزاده وکیل پایه ۱ دادگستری بوده و عضو رسمی کانون وکلای پاریس است. ایشان در ایران موفق به پایان رساندن دوره تحصیلی خود و فارغ‌التحصیلی از رشته حقوق شده و پس از دریافت پذیرش دانشگاهی به کشور فرانسه مهاجرت کرده و فوق‌لیسانس خود را در رشته حقوق تجارت بین‌الملل دریافت کردند. وی مدرک دکترای خود را با بالاترین رتبه از دانشگاه پاریس – سوربن (Paris-Sorbonne University) دریافت کرده و موفق به چاپ کتابی در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی در فرانسه شدند. ایشان به دو زبان فارسی و فرانسوی مسلط بوده و قادر به ارائه خدماتی از قبیل مهاجرت به فرانسه و املاک هستند.

شماره تماس: ۰۷۶۲۲۴۴۷۶۶

آدرس دفتر در پاریس: 75016 Paris, France

8- دکتر هاجر ملکیان

وکیل هاجر ملکیان

وکیل هاجر ملکیان موفق به کسب مدرک کارشناسی خود در رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه کاشان شدند. سپس به فرانسه مهاجرت کرده و مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در زمینه حقوق عمومی، بین‌المللی و اروپایی از دانشگاه پاریس سود (Paris-Sud University) دریافت کردند. وی در نهایت مدرک دکترای خود را در رشته حفاظت داده‌ها از دانشگاه پانتئون – آسا (Paris-Panthéon-Assas University) اخذ کردند. ایشان در حال حاضر وکیل دادگستری بوده و در شرکت حقوقی ملکیان در پاریس وکالت می‌کنند. وی از مهارت بالایی در زمینه حقوق خارجی، حقوق دیجیتال و حقوق تجارت برخوردار بوده و بیش از ۹ سال سابقه درخشان در زمینه وکالت دارند. اصلی‌ترین زمینه کاری وی مهاجرت به کشور فرانسه، تجارت، املاک و غیره است.

شماره تماس: ۳۳۷۸۳۴۹۴۶۵۰

آدرس دفتر در پاریس: 2, rue Jacquemont, 75017, Paris

9- خاطره احمدی

وکیل خاطره احمدی

وکیل خاطره احمدی دارای تخصص در زمینه‌‎های مهاجرت به فرانسه، اقامت، قراردادهای حقوقی و تجاری و غیره است. ایشان می‌توانند به ۷ زبان فارسی، دری، انگلیسی، فرانسوی، کردی، پشتو و ترکی صحبت کرده و از مهارت بالایی در وکالت برخوردار هستند. وی مشاوری بسیار باتجربه در زمینه‌های مختلف مهاجرتی بوده و می‌تواند شما را به آرزوی خود که مهاجرت است، برساند. ازآنجایی‌که ایشان قادر به صحبت به زبان‌های مختلف بوده، دارای روابط عمومی بالا بوده و می‌تواند در زمینه مهاجرت کمک بسیار مهمی برای شما باشد.

شماره‌تلفن: ۳۳۷۶۶۴۷۴۹۸۳

10- دکتر معین منتظری

دکتر معین منتظری

وکیل معین منتظری یک فرد حرفه‌ای در زمینه حقوقی بوده و تخصص بالایی در رسیدگی به امور مهاجرت دارد. ایشان دارای مدرک دکترا در رشته حقوق عمومی از دانشگاه ناتر پاریس (Paris Nanterre University) بوده و درک بسیار عمیقی از حقوق عمومی دارند. وی برای تقویت دانش خویش مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در رشته اخلاق پزشکی و اخلاق زیستی از دانشکده پزشکی دکارت پاریس (Paris Descartes University) و دانشگاه Paris Est-Créteil دریافت کرد. ایشان در کنار تحصیل به مدت ۱۲ سال تجربه وکالت در شرکت‌های حقوقی داشته و در زمینه‌های گوناگونی همچون مهاجرت، تجارت، قانون سلامت و غیره فعالیت داشته‌اند. وی به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی مسلط بوده و این مهارت زبانی موجب شده است تا بتوانند با طیف وسیعی از موکلین برخورد داشته و به امور حقوقی آنها بپردازند. هدف ایشان کارکردن با جدیت و کمک به موکلین در جهت رسیدگی به منافع آنها بوده و در این راه به شیوه‌ای حرفه‌ای و اخلاقی از موکلین خویش دفاع می‌کنند. ازآنجایی‌که ایشان دارای استانداردهای بالای اخلاق حقوقی هستند، توصیه می‎شود از راهنمایی‌های وی در امور مهاجرتی خود بهره‌مند شوید.

شماره موبایل: ۰۶۵۱۱۷۹۱۰۱

نتیجه‌گیری

انتخاب وکیل مهاجرتی مناسب به طور حتم یک گام مهم در تضمین نتیجه مطلوب برای پرونده مهاجرتی شما خواهد بود. فردی که انتخاب می‌کنید باید اهمیت تصمیم شما را درک کرده و متعهد شود که نتایج مثبت و موفقیت‌آمیزی را برای شما فراهم خواهد ساخت. هنگام انتخاب وکیل با درنظرداشتن مواردی همچون نیازهای مهاجرتی‌تان، انجام تحقیقات کامل و آگاهی از سابقه کار و مهارت‌های ارتباطی فرد، قطع به‌یقین می‌توانید انتخابی آگاهانه داشته باشید. شک نکنید که با داشتن بهترین وکیل مهاجرت به فرانسه که فردی لایق و قابل باشد می‌توانید با اطمینان از پیچیدگی‌های قانون مهاجرت عبور کرده و شانس خود را برای دریافت نتیجه‌ای موفق افزایش دهید.
حال که با انواع درخواست‌های ویزا در فرانسه آشنا شده و بهترین وکلای فعال در فرانسه را برای شما معرفی کردیم، به نظر شما کدام یک از مسیرهای مهاجرتی می‌تواند ساده‌ترین نوع مهاجرت به فرانسه باشد؟ لطفأ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

راه های ارتباطی