logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

مکزیک

بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک 【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

مکزیک کشوری در آمریکای شمالی که در همسایگی ایالات متحده آمریکا می‌باشد، یکی از کشورهای مناسب برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک را به شما معرفی کرده تا بدانید چطور به‌صورت قانونی به مکزیک مهاجرت کنید.

مردم مکزیک به خون‌گرم بودن، جشن‌های شبانه و غذاهای خوشمزه مثل تاکو معروف هستند و این فرهنگ و سنت‌های متفاوت این کشور دلیل اصلی مهاجرت بسیاری از افراد است.

کشور مکزیک برای ایرانیان بسیار مناسب است چرا که به دلیل آب‌وهوا و جغرافیا مکزیک، مردم این کشور بسیار شبیه به ایرانیان هستند.

برخلاف مردم اروپا که مردمی سرد و کمتر اجتماعی شناخته می‌شوند، مردم مکزیک بسیار خونگرم و اجتماعی هستند به‌طوری‌که از روز اول در این کشور تنها نخواهی بود.

یکی از مشکلات مکزیک زبان اسپانیایی است که به‌عنوان زبان رسمی کشور شناخته می‌شود؛ هرچند زبان انگلیسی به دلیل نزدیکی این کشور به ایالات متحد آمریکا رواج دارد؛ اما اگر به اسپانیایی مسلط نباشید در زندگی روزمره به مشکل برخواهی خورد.

کشور مکزیک مزایا و معایب زیادی دارد که شاید شما را در مهاجرت به این کشور دو دل کند، اما به یاد داشته باشید که زندگی در هر کشوری سختی خاص خود را دارد.

برای مثال امنیت در مکزیک به دلیل وجود کارتل‌های مواد مخدر پایین است؛ اما از طرفی واردات در برخی مناطق این کشور بدون مالیات است که می‌تواند کسب‌وکاری پرسود برای شما ایجاد کند!

در مجموع قبل از مهاجرت به هر کشوری شناخت کاملی از تمام جوانب آن داشته باشید تا در زمان مهاجرت قوانین و فرهنگ جدید شما را شوکه نکند.

در ادامه با ما همراه باشید تا در کنار معرفی بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک، این کشور زیبا، روش‌های مهاجرت، هزینه‌های زندگی و مزایا و معایبش را برای شما شرح دهیم.

فهرست مطالب

آشنایی با کشور مکزیک

آشنایی با کشور مکزیک

مکزیک کشوری با تاریخ، فرهنگ و طبیعت چشم‌نواز میان ایالات متحده آمریکا و کشورهای آمریکای مرکزی قرار گرفته است. این کشور مناظر طبیعی متنوعی مثل بیابان‌های خشک و جنگل‌های مرطوب دارد.

مکزیک ترکیبی از فرهنگ‌های بومی و فرهنگ مردم اسپانیا است که نتیجه این ترکیب باعث به‌وجودآمدن سنت‌ها، غذاها و فرم‌های هنری منحصربه‌فرد شده است.

آیا می‌دانستید که هرم‌های باستانی تئوتیهواکان که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده در مکزیک قرار دارد؟ مکان‌های باستانی این کشور از زمان امپراطوری‌های قدرتمندی مثل مایا و آزتک سرچشمه می‌گیرد.

مکزیک کشوری در جنوب آمریکای شمالی است؛ این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا، از غرب و جنوب با اقیانوس آرام، از شرق با خلیج مکزیک و از جنوب شرقی با بلیز، گواتمالا و دریای کارائیب هم مرز می‌باشد.

تصور اینکه در سواحل آفتابی کانکون ایستاده باشید و دریای آبی‌رنگ و زیبا کارائیب را مشاهده می‌کنید بسیار لذت‌بخش است! این تنها بخشی از طبیعت مکزیک است. این کشور کوه‌های سیرا مادره را دارد که برای پیاده‌روی و لذت‌بردن از طبیعت خالص و بکر بی‌نظیر است. پس برای گشت‌وگذار در مکزیک سریعاً چمدان‌های خود را بسته و به ماجراجویی در این کشور بپردازید.

مکزیکوسیتی، قلب تپنده کشور مکزیک به‌عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود. این شهر بزرگ نه‌تنها مرکز سیاسی و اقتصادی مکزیک می‌باشد؛ بلکه با تاریخی که به دوران آزتک‌ها برمی‌گردد به‌عنوان مرکز فرهنگی این کشور هم شناخته می‌شود.

خیابان‌های مکزیکوسیتی یکی از جاذبه‌های این کشور است که برای قشر خاصی از افراد جذاب است؛ از زوکالو میدان اصلی شهر تا کوچه‌های کویواکان مردم شاد و مهربان مکزیک میزبان شما هستند.

مردم مکزیک عمدتاً به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند؛ اما زبان‌های دیگر مثل انگلیسی و پرتغالی هم در بین مردم رایج است. اسپانیایی که در دوره استعمار گسترش پیدا کرد به زبان رسمی کشور تبدیل شد. اما این موضوع باعث نشد تا مردم مکزیک اصل خود را فراموش کنند و در حال حاضر چندین گویش و لهجه محلی در این کشور وجود دارد.

طبق آخرین آمار در سال ۲۰۲۳ جمعیت مکزیک حدود ۱۲۸،۵۷۲،۷۱۴ نفر تخمین زده می‌شود. این تعداد مکزیک را دهمین کشور پرجمعیت جهان تبدیل می‌کند که حدود ۱.۶٪ از جمعیت کل جهان را تشکیل می‌دهد.

تراکم جمعیت مکزیک در هر کیلومترمربع ۶ نفر است! ۸۷.۸٪ از جمعیت این کشور در مناطق شهری زندگی می‌کنند که به ۱۱۲،۸۴۶،۲۲۹ نفر می‌رسد. همچنین میانگین سنی مردم مکزیک ۲۹.۸ سال است که نشان‌دهنده جمعیت جوان این کشور است.

مکزیک که کشوری تقریباً بزرگ نسبت به کشورهای اروپایی حساب می‌شود حدود ۱.۹۶۴ میلیون کیلومترمربع مساحت دارد. می‌توان گفت مساحت مکزیک تقریباً برابر با مساحت ایران می‌باشد.

در این کشور وسیع اکوسیستم‌های مختلفی از بیابان‌های خشک شمالی تا جنگل‌های بارانی سرسبز جنوب دیده می‌شود؛ جغرافیای مکزیک شامل کوه‌های بلند، فلات‌های وسیع و دره‌های عمیق می‌شود.

مکزیک اقتصاد متنوعی در بخش‌های اصلی مانند تولید، نفت، گردشگری و کشاورزی دارد. تولید خودرو صنعت پرطرف‌داری در این کشور است و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های خودروسازی جهان کارخانه‌های تولید خود را در مکزیک بنا کرده‌اند.

علاوه بر این مکزیک یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت در جهان است که مقدار قابل‌توجهی از درآمد این کشور را شامل می‌شود. 

گردشگری به‌ویژه در شهرهایی مثل کانکون و پلايا دل کارمن پررونق و نقش حیاتی در اقتصاد دارد. میراث‌فرهنگی غنی این کشور به همراه مناظر زیبای آن میلیون‌ها گردشگر را هر ساله جذب خود می‌کند.

همچنین صنعت کشاورزی با محصولاتی مثل ذرت، لوبیا و فلفل نقش بسیار مهمی را در اقتصاد مکزیک ایفا می‌کند که اغلب برای مصرف داخلی و صادرات استفاده می‌شوند.

واحد پول رسمی مکزیک پزوی مکزیکی است که با نماد “$” و کد “MXN” نشان داده می‌شود تا از دیگر ارزها متمایز شود. هر پزو برابر با ۱۰۰ سنتاوو می‌شود.

پزو دوازدهمین ارز دنیا برای خریدوفروش سومین ارز مورداستفاده در اقتصاد ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

پزوی مکزیک در طول سال‌ها نسبت به دلار آمریکا نوساناتی داشته که بر اساس داده‌های اخیر نرخ هر 1 دلار آمریکا به حدود 20 پزو رسیده است.

اما در مقایسه با ریال ایران واحد پول این کشور باارزش‌تر است؛ در حال حاضر هر 1 پزو مکزیک برابر با 2950 هزار ریال می‌باشد.

در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با کشور مکزیک آشنا کنیم تا بهتر بتوانید این کشور زیبا را بشناسید.

 • آتلانتیس مدرن: به دلیل پمپاژ آب از دریاچه پشتیبانی مکزیکوسیتی حدود 25 سانتی‌متر در سال فرومی‌رود! به همین دلیل مکزیک را به آتلانتیس مردن هم می‌شناسند.
 • محل تولد چاپ در آمریکای شمالی: در سال 1539 مکزیکوسیتی اولین ماشین چاپ را در آمریکای شمالی معرفی کرد.
 • سنت‌های متفاوت در کریسمس: معمولاً کودکان در مکزیک در روز 6 ژانویه یا همان “روز سه پادشاه” هدایای کریسمس خود را دریافت می‌کنند.
 • بزرگ‌ترین تاماله در جهان: مکزیک یک تاماله به طول 3 پا و وزن 150 پوند دارد که یک رکورد جهانی گینس محسوب می‌شود.
 • قدیمی‌ترین شهر در آمریکای شمالی: مکزیکوسیتی که در سال 1521 تأسیس شده بیش از 40 سال قدمت دارد.
 • واگن‌های مترو فقط برای زنان: مانند کشور ایران برای تأمین امنیت بانوان واگن‌های مترویی را برای زنان در نظر گرفته‌اند.
 • حشره‌خواری: بازارهای مکزیک عنکبوت‌ها، ملخ‌ها و عقرب‌ها را به‌عنوان غذای لذیذ ارائه می‌دهند.
 • کوچک‌ترین آتشفشان جهان: آتشفشان Cuexcomate با ارتفاع 13 متر کوچک‌ترین آتشفشان جهان است.
 • دانشگاه‌های قدیمی و باستانی: دانشگاه ملی خودمختار مکزیک که در مکزیکوسیتی قرار دارد در سال 1551 تأسیس شده و قدیمی‌ترین دانشگاه آمریکای شمالی می‌باشد.

هزینه زندگی در مکزیک

وقتی برای مهاجرت یا حتی گردش و خوشگذرانی به یک کشور فکر می‌کنید هزینهٔ زندگی در آنجا عامل مهمی است که باید در نظر گرفته بشود.

در ادامه هزینه‌ زندگی در مکزیک برای یک خانواده 4 نفره بدون احتساب اجاره را برای شما شرح می‌دهیم.

 • هزینه خوردوخوراک ماهانه: 7,500 پزوی مکزیک
 • هزینه‌ قبوض (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله): 1,500 پزوی مکزیک
 • حمل‌ونقل (حمل‌ونقل عمومی، بنزین و غیره): 2,000 پزوی مکزیک
 • هزینه‌های متفرقه (تفریح، غذا بیرون و …): 3,000 پزوی مکزیک
 • هزینه کلی ماهانه: 14,000 پزوی مکزیک

همچنین هزینه زندگی در مکزیک برای یک فرد مجرد بدون محاسبه اجاره شامل موارد زیر است.

 • هزینه خوردوخوراک ماهانه: 1,875 پزوی مکزیک
 • هزینه‌ قبوض (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله): 375 پزوی مکزیک
 • حمل‌ونقل (حمل‌ونقل عمومی، بنزین و غیره): 500 پزوی مکزیک
 • هزینه‌های متفرقه (تفریح، غذا بیرون و …): 750 پزوی مکزیک
 • هزینه کلی ماهانه: 3,500 پزوی مکزیک

قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده تقریباً 83.5% بیشتر از مکزیک است؛ این به این معناست که زندگی در مکزیک بسیار ارزان‌تر است؛ اما باید توجه داشته باشید که کیفیت زندگی در مکزیک بسیار پایین است.

در مقایسه با ایران قیمت‌های مصرف‌کننده در ایران حدود 33.3% کمتر از مکزیک است؛ بنابراین درحالی‌که زندگی در مکزیک از ایالات متحده آمریکا ارزان‌تر است، ایران با قیمت‌های پایین‌تر کشور مناسب‌تری از نظر هزینه‌های زندگی می‌باشد.

قیمت‌های اجاره در آمریکا تقریباً 52.1% بیشتر از مکزیک است. مهم نیست که به دنبال یک آپارتمان در مرکز شهر هستید یا یک‌خانه ویلایی در اطراف شهر، مکزیک هزینه اجاره قابل قبول‌تری را ارائه می‌دهد.

اما در ایران قیمت‌های اجاره تقریباً 27.0% کمتر از مکزیک است و شما می‌توانید خانه‌های با همان کیفیت را در ایران با قیمت مناسب‌تر اجاره کنید.

در نتیجه مکزیک تجربه زندگی با هزینه پایین‌تری را ارائه می‌دهد مخصوصاً وقتی این کشور را با ایالات متحده مقایسه کنید. مهم نیست که شما خانواده یا یک فرد مجرد باشید، قیمت پایین زندگی در مکزیک برای همه مقرون‌به‌صرفه است.

در ادمه لیستی از قیمت اقلام در مکزیک برای شما آماده کرده‌ایم تا بتوانید قبل از سفر یا مهاجرت به این کشور هزینه‌ها و مخارج خود را محاسبه کنید.

هزینه زندگی در مکزیک

همچنین اگر به دنبال محاسبه هزینه‌های زندگی در مکزیک هستید می‌توانید از طریق این سایت لیست کاملی از قیمت اقلام و خدمات در مکزیک را مشاهده کنید.

درباره مکزیک بیشتر بدانید

آیا می‌دانستید که مکزیک یکی از بهترین مقاصد برای مسافران از سراسر دنیا است؟ بر اساس اطلاعات WiseVoter، مکزیک هشتمین کشور پربازدید دنیا است.

بافرهنگ غنی، مکان‌های تاریخی و سواحل دست خیره‌کننده عجیب نیست که میلیون‌ها نفر هر سال به دیدن آن‌ها می‌آیند. اما چرا مکزیک چنین جذابیتی برای گردشگران دارد؟

 • میراث‌فرهنگی: از ویرانه‌های باستانی Teotihuacan تا جشن‌های رنگارنگ مکزیک برای هر سلیقه‌ای مناسب است.
 • طبیعت زیبا: برای لذت‌بردن از طبیعت متفاوت مکزیک می‌توانید از سواحل زیبای کانکون یا دره مس بازدید کنید.
 • تنوع غذایی: چه کسی می‌تواند در برابر تاکوهای اصیل و خوشمزه، گواکامول و تکیلا مقاومت کند؟

وقتی به صحنه تجارت جهانی نگاهی می‌کنیم مکزیک برخلاف تصور قدرت اقتصادی خوبی دارد. بر اساس اطلاعات OEC، در سال 2021 مکزیک دوازدهمین کشور صادرکننده در جهان بوده است؛ همچنین این کشور سیزدهمین رتبه را در بین واردات کننده‌های جهانی داشته

صادرات و واردات اصلی مکزیک شامل خودرو، تجهیزات الکترونیکی و ماشین‌آلات می‌باشد.

بر اساس آمار WorldData، مکزیک با افتخار یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است و در سال 2022 رتبه چهاردهم را در جهان از آن خودکرده است. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره اقتصاد این کشور به شما می‌دهیم.

 • تولید ناخالص داخلی (GDP): تولید ناخالص داخلی مکزیک در سال 2022 به مبلغ 11,091 دلار برای هر نفر بوده است.
 • تورم: در سال 2022، نرخ تورم در مکزیک حدود 7.90٪ بوده است.
 • مقاومت اقتصادی: با وجود چالش‌های همه‌گیری کرونا، مکزیک با افزایش تولید ناخالص داخلی در سال 2021 مقاومت اقتصادی خوبی را از خود نشان داد.

مکزیک در زمینه‌های مختلفی آمار خوبی از خود به‌جای گذاشته که در ادامه چند شاخصه مهم مربوط به افراد شاغل در این کشور را برای شما شرح می‌دهیم.

 • توازن کار و زندگی: مکزیک رتبه هفتم در توازن کار و زندگی را دارد.
 • فرصت‌های شغلی: مکزیک در رتبه چهارم را از نظر فرصت‌های شغلی در قاره آمریکا دارد.
 • هزینه زندگی مناسب: 71٪ از مهاجران از هزینه‌های زندگی در مکزیک راضی هستند.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) مکزیک رتبه 61 را برای عملکرد سیستم بهداشتی‌اش دریافت می‌کند. این کشور به‌ازای هر 1000 نفر 2 دکتر دارد که با استانداردهای کشورهایی مثل کانادا و سنگاپور هماهنگ است.

علاوه بر این مکزیک 6.8٪ از تولید ناخالص داخلی خود را به بهداشت اختصاص داده که مشابه با سایر کشورهای منطقه عمل کرده است.

مکزیک یک جمهوری فدرال است که شامل 31 ایالت و یک منطقه فدرال می‌شود. این کشور با سیستم رئیس‌جمهوری فعالیت می‌کند که در آن رئیس‌جمهور مکزیک رئیس دولت است.

ساختار سیاسی این کشور توسط سه سطح دولت تشکیل شده است: اتحادیه فدرال، دولت‌های ایالتی، و دولت‌های شهری. تمام اعضای دولت با رأی مستقیم مردم مکزیک انتخاب می‌شوند و در مجموع سیستم سیاسی این کشور مشابه دیگر کشورهای مشابه می‌باشد.

مکزیک چندین شهر پرجنب‌و‌جوش دارد که هر یک با ترکیب منحصربه‌فردی از فرهنگ تاریخ و مدرنیته مهاجران و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در ادامه برخی از شهرهای بزرگ مکزیک را به شما معرفی می‌کنیم.

 1. مکزیکوسیتی: مکزیکوسیتی پایتخت شلوغ و بزرگ‌ترین شهر، مرکز سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور است.
 2. گوادالاخارا: این شهر به موسیقی ماریاچی و تکیلا شناخته شده و پایتخت ایالت خالیسکو محسوب می‌شود.
 3. مونتری: یک هاب صنعتی و تجاری در بخش شمال شرقی کشور است.
 4. پوئبلا: این شهر معروف به معماری استعماری و غذای لذیذ می‌باشد.
 5. کانکون: کانکون یک مقصد گردشگری محبوب با سواحل بسیار زیبا است.
 6. تیجوانا: این شهر نزدیک مرز آمریکا قرار دارد و درگاه اصلی بین مکزیک و کالیفرنیا می‌باشد.
 7. آکاپولکو: این شهر درگذشته یک بندر بزرگ و در حال حاضر یک شهر معروف به مراکز تفریحی ساحلی است.
 8. مریدا: مریدا پایتخت فرهنگی شبه‌جزیره یوکاتان است که با تاریخچه مایا شناخته می‌شود.
 9. لئون: لئون شهر تولید چرم در مکزیک است.
 10. وراکروز: یکی از بنادر مهم در خلیج مکزیک.

مکزیکی‌ها در مشاغل متنوعی مشغول به کار هستند که نشان‌دهنده اقتصاد گوناگون و اقتصاد روبه‌رشد این کشور است. کشاورزی از گذشته یک بخش مهم در کشور بوده و بسیاری از مکزیکی‌ها محصولاتی مثل ذرت، لوبیا و فلفل تند تولید می‌کنند.

باتوجه‌به وضعیت مکزیک به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری اصلی بخش خدمات به‌ویژه گردشگری نقش حیاتی را ایفا می‌کند. بسیاری از افراد در هتل‌ها، رستوران‌ها و کسب‌و‌کارهای مرتبط مشغول به کار هستند.

علاوه بر موارد گفته شده صنایع نفت و معادن که در ایالت‌هایی مانند وراکروز و زاکاتکاس مرکزی هستند نقش مهمی در اقتصاد دارند. مثل هر کشور دیگری بخش غیررسمی وجود دارد که در آن فروشندگان خیابانی و هنرمندان محلی در حال فعالیت هستند.

همان‌طور که مطالعه کردید بازار کار مکزیک متنوع است و مشاغل زیادی در این کشور وجود دارد. در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک برخی از مشاغل محبوب را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مشاغل صنعت خدمات: شغل‌های بسیاری در هتل‌ها، رستوران‌ها و مکان‌های تفریحی وجود دارد.
 • مشاغل تولید: شغل‌های زیادی در صنعت ماکیلا‌دورا که بر روی صادرات محصولات تمرکز کرده وجود دارد.
 • مشاغل کشاورزی: کشاورزی در مناطق روستایی هنوز هم یک منبع مهم اشتغال است.
 • متخصصان بهداشت و درمان: پزشکان، پرستاران و دیگر متخصصان پزشکی در مکزیک مورد تقاضا هستند.
 • مشاغل IT و فناوری: با رشد صنعت فناوری در دنیا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و متخصصان IT تقاضا زیادی دارند.
 • کارگران ساخت‌وساز: توسعه زیرساخت‌ها در مکزیک باعث شده تا تقاضا برای کارگران ماهر در ساخت‌وساز زیاد شود.

در حال حاضر ایرانیان زیادی در مکزیک مشغول به کار و زندگی هستند؛ هرچند تعداد دقیقی از ایرانیان مکزیک در دسترس نیست؛ اما آمارها نشان می‌دهد که حدود 3,000 ایرانی که بیشتر در شهر مکزیکوسیتی ساکن هستند در کشور مکزیک زندگی می‌کنند.

مزایا و معایب زندگی در مکزیک

مزایا زندگی در مکزیک

 1. مردم خونگرم: مکزیکی‌ها به خون‌گرمی و مهمان‌نوازی شناخته شده‌اند؛ به‌عنوان یک مهاجر بعد از مدتی زندگی در این کشور متوجه احترام و برخورد گرم مردم با خودتان می‌شوید.
 2. جشن‌های فرهنگی و غذاهای خوشمزه: آیا تابه‌حال درباره جشن‌های دیا د لوس موئرتوس شنیده‌اید؟ این جشن یکی از معروف‌ترین جشن‌های کشور مکزیک می‌باشد. علاوه بر این غذاهای مکزیکی واقعاً شگفت‌انگیز هستند! فقط لازم است یکبار غذاهای سنتی این کشور را تست کنید.
 3. تاریخچهٔ جذاب: مکان‌های باستانی و داستان‌های بومی مکزیک که مربوط به آتکاها و مایاها می‌شود شما را شگفت‌زده خواهد کرد
 4. سیاست مهاجرتی آسان: اگر شهروندی یکی از کشورهای کانادا، آمریکا و دیگر کشورهای درجه یک‌دنیا باشید می‌توانید بدون ویزا تا 180 روز در مکزیک بمانید.
 5. شبکه‌های حمل‌ونقل مؤثر: مهم نیست پیاده باشید یا با ماشین و مترو، دسترسی به مکان‌های مهم در مکزیک بسیار آسان است و سیستم حمل‌ونقل عمومی این کشور بسیار کارآمد است.
 6. زیبایی‌های طبیعی متفاوت: مکزیک مناظر متنوعی را از جنگل‌های سرسبز تا چشمه‌های آب گرم و سواحل دلنشین ارائه می‌دهد.
 7. زندگی با هزینه مناسب: اگر شما درآمد بالایی دارید یا یک فرد بازنشسته با حقوق بالا هستید می‌توانید یک زندگی سطح بالا را در مکزیک تجربه کنید.
 8. واردات بدون گمرک لوازم‌خانگی: شما می‌توانید لوازم خانه خود را بدون پرداخت گمرک وارد مکزیک کنید و با هزینه مقرون‌به‌صرفه از وسایل باکیفیت استفاده کنید.

معایب زندگی در مکزیک

 1. مانع زبانی: درحالی‌که اسپانیایی زبان اصلی کشور است بیش از 60 زبان و گویش دیگر در مکزیک وجود دارد؛ اما اگر اسپانیایی را یاد نگرفته‌اید در مکزیک با مشکل مواجه می‌شوید.
 2. بروکراسی: کاغذبازی‌های اداری همیشه کار بسیار خسته‌کننده است مخصوصاً اگر از زبان رسمی کشور چیزی ندانید. برای هر کار اداری شما نیاز به کاغذبازی‌های زیادی دارید.
 3. محدودیت‌های رانندگی: شهرهای بزرگ مثل مکزیکوسیتی محدودیت‌های رانندگی برای مقابله با آلودگی دارند که یکی از معایب بزرگ مکزیک است.
 4. امنیت: درحالی‌که بسیاری از ساکنان از امنیت نسبی راضی هستند؛ اما آمار جرم و جنایت در مکزیک کمی بالا است.
 5. مراقبت‌های بهداشتی ضعیف: درحالی‌که بیمارستان‌های زیادی وجود دارند؛ اما کیفیت مراقبت‌های بهداشتی عمومی کمی پایین است.
 6. قوانین سخت اجاره منزل برای مهاجرین: ممکن است در برخی موارد برای امضا قرارداد اجاره نیاز به ضامن مکزیکی داشته باشید که این مورد در روزهای ابتدایی مهاجرت به مکزیک کار شما را دشوار می‌کند.
 7. استانداردهای مدارس عمومی: مدارس عمومی با استانداردهایی که به آن‌ها عادت دارید مطابقت ندارد و بسیاری از خانواده‌های مهاجر برای تحصیل مدارس خصوصی یا بین‌المللی را انتخاب می‌کنند.

مهاجرت به مکزیک

مهاجرت به مکزیک

آیا تابه‌حال به دنبال زندگی در یک کشور متفاوت با فرهنگی زیبا بوده‌اید که ترکیبی از امکانات مدرن و جذابیت‌های تاریخی را داشته باشد؟ در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک قصد داریم مسیرهای مهاجرت به این کشور را برای شما توضیح دهیم.

مکزیک به دلیل ارتباطات گسترده با ایالات متحده آمریکا به‌عنوان دومین اقتصاد پرکار در آمریکا شناخته می‌شود. این پایداری اقتصادی فرصت‌های زیادی را برای اشتغال و کسب‌وکار فراهم می‌کند.

شباهت‌های فرهنگی بین مکزیک و کشورهایی مثل آمریکا، اسپانیا، برزیل و … باعث شده تا مهاجرین به‌راحتی با آن سازگار شوند.

همچنین در سال‌های اخیر مکزیک دانشجویان بین‌المللی زیادی را جذب خود کرده. این کشور دوره‌های آموزشی متنوعی را ارائه می‌دهد که در برخی از دانشگاه‌ها برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.

اگر قصد دارید بیش از شش ماه در مکزیک به تحصیل مشغول شوید باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. دقت کنید که تسلط به زبان اسپانیایی برای پذیرش در دانشگاه‌های دولتی این کشور الزامی می‌باشد.

همچنین اقتصاد روبه‌رشد مکزیک، این کشور را به مقصدی ایده‌آل برای کارآفرینان تبدیل کرده؛ اگر قصد ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری را دارید این کشور محیطی مناسب برای رشد کسب‌وکار فراهم می‌کند.

اگر قصد کار در مکزیک دارید بهتر است بدانید که اشتغال در این کشور منجر به اخذ ویزای کار می‌شود؛ اما این فرایند ممکن است کمی چالش‌برانگیز باشد.

اگر به‌صورت جدی درباره مهاجرت به مکزیک فکر می‌کنید قبل از هر کاری مشاوره‌ای با متخصصان بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک کمک زیادی به شما می‌کند.

روش‌های مهاجرت به مکزیک

برای مهاجرت به مکزیک راه‌های متنوعی پیشروی شما قرار دارد. در ادامه برخی از مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به مکزیک را برای شما شرح می‌دهیم.

 • مهاجرت به مکزیک از طریق کار: مکزیک برای متخصصان ویزای کاری متنوعی را ارائه می‌دهد؛ اگر شغلی در مکزیک پیدا کنید و کارفرمای شما از شما حمایت کرده و با شما قرارداد امضا کند می‌توانید به کار در این کشور مشغول شوید.
 • مهاجرت به مکزیک از طریق تحصیل: تحصیل در مکزیک راهی به اقامت در این کشور است؛ بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دلیل تحصیل باکیفیت و فرصت تحصیل در نزدیکی آمریکا، مکزیک را به‌عنوان خانه دوم انتخاب می‌کنند.
 • مهاجرت به مکزیک از طریق سرمایه‌گذاری: اگر منابع مالی کافی داشته باشید، با سرمایه‌گذاری در مکزیک می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید. این روش اغلب اوقات نیاز به سرمایه قابل‌توجه دارد؛ اما سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت مکزیک است.
 • مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج: ازدواج با یک شهروند مکزیکی راهی برای اخذ شهروندی این کشور است. این روش سریع‌ترین راه برای اخذ شهروندی مکزیک است.

قوانین تابعیت مکزیک

مکزیک برای متخصصین ارزش زیادی قائل است؛ اگر برای 4 سال در مکزیک کارکرده و مالیات خود را مرتباً پرداخت کنید، واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور می‌شوید.

تحصیل در مکزیک بیش از یک تجربه آموزشی است؛ پس از تکمیل تحصیلات شما نیاز به یک کار دارید چرا که مستقیماً از طریق تحصیل نمی‌توان اقامت دائم یا شهروندی مکزیک را دریافت کرد.

پس از اینکه تحصیل شما به پایان رسید شما مدت‌زمان معینی وقت دارید تا به دنبال کار در این کشور باشید و پس از یافتن کار طبق قانون مهاجرت کاری می‌توانید اقامت دائم خود را اخذ کنید.

سرمایه‌گذاری در اقتصاد مکزیک منجر به شهروندی می‌شود؛ دولت مکزیک سرمایه‌گذاری‌های خارجی را تشویق می‌کند که در بخش‌های روبه‌رشد کشور سرمایه‌گذاری کنند.

اگر شرایط خواسته شده را برآورده کنید از همان ابتدا می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کرده و به همراه خانواده‌تان در مکزیک مشغول به کار و زندگی شوید.

اگر با یک شهروند مکزیکی ازدواج کنید پس از یک دوره زندگی و برآورده‌کردن سایر معیارها می‌توانید برای شهروندی این کشور درخواست بدهید.

در نتیجه، مکزیک فرصت‌های فراوانی را برای کسانی که به دنبال مهاجرت هستند ارائه می‌دهد. چه از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج اقدام کنید در نهایت می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

جایگاه پاسپورت مکزیک

جایگاه پاسپورت مکزیک

وقتی به مکزیک فکر می‌کنید فرهنگ متفاوت، غذاهای خوشمزه، و سواحل دیدنی به ذهن شما می‌آیند، اما آیا تابه‌حال درباره قدرت پاسپورت این کشور فکر کرده‌اید؟

گذرنامه مکزیک در رده‌بندی جهانی مکان معتبری دارد؛ این کشور با رتبه قدرت پاسپورت 17 برای دارندگان خود فرصت‌های متعددی را فراهم می‌کند.

امتیاز جابه‌جایی گذرنامه نشان‌دهنده سهولت سفر شهروندان این کشور در سفر به دیگر کشورها می‌باشد. امتیاز جا‌به‌جایی گذرنامه مکزیک برابر با 153 است.

این به این معناست که با داشتن پاسپورت مکزیک می‌توانید به 153 کشور بدون نیاز به ویزا یا با ویزا مسافرتی سفر کنید.

یکی از مزایای اصلی داشتن گذرنامه مکزیکی تعداد کشورهایی است که شما می‌توانید بدون نیاز به ویزا به آن‌ها سفر کنید. در حال حاضر با پاسپورت مکزیک می‌توانید به 95 کشور بدون ویزا سفر کنید که برخی از این کشورها شامل:

 • آرژانتین
 • برزیل
 • شیلی
 • کلمبیا
 • پرو
 • و… می‌شود.

اما مزایا پاسپورت مکزیک به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ تعداد زیادی از کشورها وجود دارد که شما می‌توانید هنگام ورود به آن‌ها ویزا بگیرید. تعداد این کشورها در حال حاضر 52 عدد می‌باشد که برخی از این کشورها عبارت‌اند از:

 • بحرین
 • بنگلادش
 • کامبوج
 • اردن
 • لائوس

هر چند گذرنامه مکزیک قدرتمند است، اما کشورهایی با گذرنامه‌های قوی‌تر وجود دارند. بعضی از کشورهایی که پاسپورت قدرتمندتری نسبت به مکزیک دارند شامل موارد زیر می‌شوند.

 • ژاپن
 • سنگاپور
 • آلمان
 • کره جنوبی
 • فنلاند

این کشورها گذرنامه‌ای دارند که آزادی بیشتری در سفر ارائه می‌دهند؛ اما به یاد داشته باشید به‌دست‌آوردن پاسپورت برخی از این کشورها بسیار دشوار است.

همچنین کشورهایی هم وجود دارد که گذرنامه‌های آن‌ها به‌اندازه مکزیک قدرت ندارد این کشورها شامل موارد زیر می‌شوند.

 • هند
 • مصر
 • اندونزی
 • ویتنام
 • فیلیپین

هزینه مهاجرت به مکزیک

اگر قصد دارید که یک سفر کوتاه به مکزیک داشته باشید ویزا گردشگری بهترین گزینه برای شما است. هزینه این ویزا بسته به ملیت شما و مدت‌زمان اقامت شما متغیر است. به طور متوسط، این مبلغ از 36 دلار تا 40 دلار می‌باشد.

آیا به فکر اقامت طولانی‌تر هستید؟ ویزای موقت مکزیک که تا 4 سال اعتبار دارد حدود 200 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. این ویزا برای کار یا تحصیل برای مدت‌زمان کوتاه عالی است.

اگر قصد دارید در مکزیک بمانید و آن را به‌عنوان خانهٔ همیشگی خود انتخاب کرده‌اید ویزای دائم برای شما مناسب است. هزینه این ویزا حدوداً 1,000 دلار است.

یادتان باشد که این هزینه‌ها میانگین هستند و هزینه واقعی ممکن است بر اساس عوامل مختلف مانند کشور مبدأ، قصد مهاجرت و … تغییر کند.

مهاجرت به مکزیک از طریق کار

مهاجرت به مکزیک از طریق کار

مکزیک با مناظر زیا و فرهنگ زنده به مقصد موردعلاقه بسیاری از مهاجران تبدیل شده که قصد زندگی در این کشور را دارند. در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک به شما می‌گوییم که چطور از طریق کار در مکزیک می‌توانید به این کشور زیبا مهاجرت کنید.

مکزیک نه‌تنها به دلیل تاریخ غنی و زیبایی‌های طبیعی خود معروف است؛ بلکه به‌خاطر مسیرهای مهارت آسان موردتوجه قرار گرفته است. این کشور مسیرهای متنوعی برای مهاجرت ارائه می‌دهد که زندگی در این کشور را آسان می‌کند.

آیا می‌دانید که در برخی از حرفه‌ها در مکزیک مثل بخش بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات و تجزیه‌وتحلیل داده فرصت‌های درآمدزایی خوبی وجود دارد؟

به‌عنوان‌مثال توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در مکزیک می‌توانند درآمد سالیانه حدود 108,879 دلار داشته باشند! همچنین برنامه‌نویسان به‌ویژه کسانی که در زمینه تکنولوژی بلاک‌چین فعالیت دارند می‌توانند انتظار دستمزد تا 87.05 دلار در ساعت را داشته باشند.

مکزیک کشوری وسیع و پرجمعیت واقع در آمریکای شمالی است که طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهد. منظره اقتصادی این کشور بسیار روشن است و این کشور از استعدادهای خارجی به‌خوبی استقبال می‌کند.

سطوح درآمد در مکزیک بسته به حرفه شما متفاوت است. به‌عنوان‌مثال مشاوران بیزینس سالیانه حدود 115,580 دلار دستمزد دریافت می‌کنند. همچنین توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و برنامه‌نویسان درآمدهای سالیانه تخمینی به ترتیب 108,879 دلار و 107,479 دلار دارند.

بخش بهداشت و درمان از بهترین بخش‌ها با درآمد بالا در مکزیک است. همچنین بخش IT که شامل مشاغلی مثل تحلیل‌گران داده و مهندسی نرم‌افزار می‌شود هم درآمدهای جذابی دارند.

مکزیک مجموعه‌ای از ویزاهای کاری را برای افراد مختلف ارائه می‌دهد که در ادامه برخی از ویزاها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • ویزای کاری کوتاه‌مدت (Visitant): این ویزا برای کسانی که قصد دارند برای 6 ماه به‌قصد کسب‌وکار یا گردشگری در مکزیک بمانند ایده‌آل است. این ویزا هنگام ورود صادر شده و هزینه آن حدود 22 دلار است.
 • ویزا FM2: این ویزا برای افراد خارجی است که خانواده آنها در مکزیک زندگی می‌کنند؛ همچنین این ویزا برای کسانی که 5 سال در مکزیک به کار مشغول هستند هم صادر می‌شود.
 • ویزا FM3: ویزا FM3 برای افراد خارجی است که در مکزیک همراه با خانواده خودکار می‌کنند. برای اخذ این ویزا نیاز به تجربه کافی در شغل خود دارید.

درخواست برای مجوز کار در مکزیک فرایند خاصی دارد که در ادامه برای شما شرح می‌دهیم.

ابتدا باید یک شغل مناسب بامهارت یا تحصیلات خود پیدا کنید و پیشنهاد شغلی از کارفرما دریافت کنید. سپس کارفرما باید به نمایندگی از شما درخواست ویزا کاری بدهد.

زمانی که کارفرما درخواست ویزا کار را برای شما ارائه می‌کند باید دولت مکزیک را مجاب کرده که برای این شغل فرد مناسبی از شهروندان مکزیک نیافته است.

پس از این مرحله باید اسناد و مدارک لازم را جمع‌آوری کرده و همراه با قرارداد کاری به سفارت مکزیک ارسال کنید. همچنین در این زمان باید یک‌وقت مصاحبه حضوری هم از سفارت دریافت کنید.

پس از تأیید مدارک و صدور ویزا شما به مدت 180 روز وقت دارید که به مکزیک سفرکرده و کار خود را آغاز کنید. دقت کنید تنها به تعداد روزهای گفته شده وقت دارید تا به مکزیک سفر کنید و پس از گذشت این زمان ویزا شما باطل می‌شود.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به مکزیک

 • گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • مدارک تحصیلی مرتبط با شغلی که برای آن در مکزیک اقدام می‌کنید
 • تمکن مالی که نشان‌دهنده توانایی شما در حمایت از خود می‌باشد
 • قرارداد کار از کارفرمای مکزیکی
 • گواهی سلامت
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ترجمه تمام مدارک به اسپانیایی یا انگلیسی

دقت کنید که مدارک دقیق بسته به نوع ویزا و شرایط هر نفر متفاوت است پس همیشه قبل از اقدام مدارک موردنیاز را از سفارت مکزیک استعلام بگیرید.

شغل‌های موردنیاز در مکزیک

در سال‌های اخیر شاهد افزایش تقاضا برای شغل‌های مختلف در مکزیک بوده‌ایم؛ در ادامه برخی شغل‌های موردنیاز در مکزیک را به شما معرفی کرده‌ایم.

 • مدیریت: متوسط دستمزد ماهانه این شغل حدود 1,054 دلار می‌باشد.
 • مهندسی: متخصصان در این زمینه می‌توانند انتظار دستمزد 889 دلار در ماه را داشته باشند.
 • مالی: این بخش متوسط دستمزد ماهانه حدود 825 دلار را دریافت می‌کند.
 • تکنولوژی: متخصصان فناوری در مکزیک حدوداً 800 دلار در ماه درآمد دارند.

مالیات‌بردرآمد شخصی در مکزیک

سیستم مالیاتی مکزیک پیش‌رونده می‌باشد که با میانگین نرخ‌ 1.92٪ تا 35٪ متغیر است. شهروندان بر اساس کل درآمد خود (درآمد در داخل و خارج از مکزیک) مالیات می‌پردازند، درحالی‌که افراد خارجی فقط بر اساس درآمد دریافت شده در مکزیک مالیات می‌پردازند.

قوانین زیادی درباره تخفیف‌های مالیاتی برای قشر خاصی از افراد وجود دارد که با کمک یک مشاور مالیاتی مسلط می‌توانید از آنها مطلع شوید.

متوسط درآمد در مکزیک

متوسط حقوق در مکزیک بسته به عوامل مختلفی همچون صنعت فعالیت، تحصیلات و تجربه کاری متغیر است؛ در سال 2023، کمترین دستمزد در مکزیک حدود 141.70 پزو معادل 7.11 دلار در روز است.

بااین‌حال متوسط حقوق ماهانه در مکزیک حدود 8,970 پزو معادل 450 دلار است. این متوسط دریافتی می‌تواند به حداکثر 21,100 پزو (حدوداً 1,054 دلار) برای نقش‌های مدیریتی برسد.

نرخ بیکاری در مکزیک

نرخ بیکاری مکزیک شاهد کاهش خوبی بوده که در ژوئن سال 2023 به 2.7٪ کاهش‌یافته است. این کاهش ناشی از کاهش جمعیت بیکار به میزان 0.391 میلیون است که تعداد افراد بیکار را به 1.6 میلیون کاهش داده است. همچنین جمعیت استخدام شده شاهد افزایش 1.3 میلیون بوده و به مجموع 58.7 میلیون نفر رسیده است.

نرخ بیکاری مکزیک از سال 1994 تا 2023 به طور متوسط در 3.75٪ بوده است. بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده 6.42٪ در سپتامبر 2009 بوده درحالی‌که پایین‌ترین نرخ 2.22٪ در مارس 1997 بوده است.

مهاجرت به مکزیک از طریق تحصیل

مهاجرت به مکزیک از طریق تحصیل

آیا تابه‌حال به فکر تحصیل در خارج از کشور بوده‌اید؟ تابه‌حال به مکزیک به‌عنوان مقصد تحصیلی فکر کرده‌اید؟ مکزیک بافرهنگ و تاریخچهٔ غنی آموزش باکیفیتی را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد که آن را یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک به شما می‌گوییم که چطور اقامت دائم مکزیک را از طریق تحصیل به دست بیاورید.

برخلاف بسیاری از کشورهای غربی مکزیک آموزش باکیفیت را با قیمتی بسیار کمتر ارائه می‌دهد. این به این معناست که شما می‌توانید به آموزش سطح بالا بدون خرج‌کردن مقدار زیادی از پس‌اندازتان دست پیدا کنید.

در مکزیک می‌توانید هم‌زمان با یادگیری زبان اسپانیایی از فرهنگ متفاوت مردم این کشور لذت برده و طعم لذیذ غذاهای اصیل مکزیکی بچشید و در جشن‌های شاد و سنتی آنها شرکت کنید.

دانشگاه‌های مکزیک در سطح جهانی شناخته شده‌اند و با تنوع دروسی که ارائه می‌دهند قطعاً رشته‌ای که با اهداف و حرفه شما همخوانی داشته باشد را پیدا خواهی کرد.

به‌محض اینکه در یک مؤسسه مکزیکی پذیرفته شدید واجد شرایط ویزای دانشجویی خواهید شد؛ این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا طی مدت دورهٔ تحصیلی خود در کشور اقامت داشته باشید.

مکزیک بافرهنگ تحصیلی متفاوت و مؤسسات آموزشی درجه یک جهانی به یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. اما چگونه می‌توان به‌عنوان یک دانشجوی به دنبال علم رؤیای تحصیل در مکزیک را به حقیقت تبدیل کرد؟

تحقیق قدم اول است، مکزیک دوره‌های متنوعی از رشته هنر تا مهندسی ارائه می‌دهد. یک‌رشته تحصیلی که با اهداف حرفه‌ای شما همخوانی داشته را پیدا کنید.

دانشگاه‌هایی مانند UNAM و ITAM که در سراسر جهان شناخته شده‌اند، دوره‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که این امر تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی آسان‌تر می‌کند.

پس از انتخاب رشته مرحله بعد ارسال درخواست است؛ بیشتر دانشگاه‌ها فرایند درخواست آنلاین دارند. ابتدا اطمینان حاصل کنید که واجد شرایط هستید و تمام مدارک لازم را دارید.

ممکن است برخی دانشگاه‌ها از شما بخواهند که در آزمون ورودی شرکت کنید یا یک انگیزه‌نامه ارائه دهید.

در نهایت پس از دریافت پیشنهاد پذیرش برای ویزای تحصیلی درخواست کنید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد که طی مدت دورهٔ تحصیلی خود در مکزیک سکونت داشته باشید.

به یاد داشته باشید که هنگام تحصیل شما فقط در حال تحصیل در مکزیک نیستید؛ بلکه با فرهنگ پرجنب‌و‌جوش مکزیکی هم آشنا می‌شوید که برای ادامه زندگی در این کشور امری حیاتی است.

تحصیل در مکزیک در مقطع کارشناسی تجربه منحصربه‌فردی از آموزش با کیفیت بالا است؛ دانشگاه‌های این کشور با داشتن تنوع بالا در رشته‌های تحصیلی تجربیات زیادی را به شما انتقال می‌دهند.

هرچند اسپانیایی زبان اصلی آموزش در کشور است بسیاری از دانشگاه‌ها رشته‌های تحصیلی را به‌خصوص در زمینه‌هایی مثل کسب‌وکار، مهندسی و هنر به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

به طور معمول مقطع کارشناسی در مکزیک طی 4 تا 5 سال بسته به دوره و مؤسسه آموزشی به پایان می‌رسد.

به طور میانگین شما می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود 3,000 تا 15,000 دلار در سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی بپردازید. دانشگاه‌های دولتی معمولاً ارزان‌تر از دانشگاه‌های خصوصی هستند.

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مکزیک فرصتی برای تحصیل عمیق‌تر در زمینه رشته انتخابی شما با تمرکز بر تحقیق و تخصص است.

مکزیک رشته‌های زیادی را در مقطع کارشناسی ارشد از علوم‌انسانی گرفته تا علوم اقتصادی را ارائه می‌دهد. مقطع کارشناسی ارشد معمولاً 1 تا 2 سال با تمرکز بر تحقیقات طول می‌کشد.

هزینه‌های مقطع کارشناسی ارشد در مکزیک حدود 4,000 تا 20,000 دلار در سال هزینه دارد. بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌های مالی اغلب برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس هستند.

مکزیک برنامه‌های دکترا جامعی را برای کسانی که به دنبال رسیدن به قله دستاوردهای آموزشی هستند ارائه می‌دهد. تاریخ غنی مکزیک، فرهنگ متنوع و اکوسیستم‌های منحصربه‌فرد این کشور را به یک مکان مناسب برای تحقیقات تبدیل کرده است.

بسیاری از دانشگاه‌های مکزیکی با مؤسسات بین‌المللی همکاری دارند که امکان ارتباطات جهانی و تحقیقات گسترده را فراهم می‌کند.

برنامه‌های دکترا به‌طورکلی در مکزیک ارزان‌تر از دیگر نقاط جهان هستند، شما می‌توانید با 2,000 تا 15,000 دلار در سال مدرک دکتری خود را در مکزیک دریافت کنید.

شرایط مهاجرت به مکزیک از طریق تحصیل

 • واجد شرایط بودن: باید پذیرش از یک مؤسسه مکزیکی معتبر داشته باشید.
 • تمکن مالی: باید ثابت کنید که در طول مدت اقامت خود از پس هزینه‌ها برآمده و شهریه و هزینه‌های زندگی را پوشش می‌دهید.
 • سلامتی: ممکن است برخی دانشگاه‌ها گواهی پزشکی درخواست کنند تا از وضعیت سلامت مطمئن شوند.
 • تسلط زبان: درحالی‌که بسیاری از رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، تسلط به زبان اسپانیایی برای شرکت در برخی دوره‌ها ضروری است.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 • نامه پیشنهاد از یک دانشگاه معتبر
 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • هزینه اخذ اقامت تحصیلی

لطفاً توجه داشته باشید که بهتر است قبل از شروع فرایند مهاجرت تحصیلی مدارک را تکمیل کرده و سپس اقدام به پذیرش در دانشگاه بکنید.

هزینه تحصیل و زندگی به‌عنوان یک دانشجو در مکزیک

زندگی در مکزیک به‌عنوان دانشجو تجربه فرهنگی، علمی و اقتصادی مناسبی دارد. هرچند هزینه زندگی در مکزیک بسته به شهر و سبک زندگی متفاوت است؛ اما به طور میانگین دانشجویان باید هر ماه حدود 500 تا 1000 دلار هزینه کنند. این مبلغ شامل اجاره، خوردوخوراک، حمل‌ونقل و دیگر هزینه‌های متفرقه است.

هزینه اجاره یکی از عمده هزینه‌ها برای دانشجویان است؛ درحالی‌که خوابگاه‌های دانشگاه گزینه ارزان‌تری هستند بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند که در آپارتمان‌های خصوصی یا خانه‌های دانشجویی خارج از دانشگاه زندگی کنند.

غذا‌های مکزیکی نه‌تنها خوشمزه است؛ بلکه قیمت مناسبی هم دارد؛ دانشجویان می‌توانند با قیمت‌های مناسب از غذاهای محلی لذت ببرند.

به طور میانگین یک وعده‌غذا در یک رستوران محلی حدود 3 تا 10 دلار هزینه دارد اما پخت غذا در خانه هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد.

حمل‌ونقل عمومی در مکزیک نسبتاً ارزان است؛ دانشجویان می‌توانند با تخفیف از خدمات اتوبوس و مترو استفاده کنند. به طور میانگین کارت حمل‌ونقل ماهانه حدود 20 تا 30 دلار هزینه دارد.

دیگر هزینه‌ها شامل کتاب‌های درسی، سرگرمی، و مراقبت شخصی است. بهتر است که برای این هزینه‌ها بودجه‌بندی کنید تا با سورپرایز مالی مواجه نشوید.

هزینه مسکن دانشجویی در مکزیک

 • خوابگاه‌های دانشگاهی: این گزینه معمولاً اقتصادی‌ترین مورد برای دانشجویان است؛ خوابگاه‌های دانشجویی که در محوطه دانشگاه واقع شدند گزینه مناسب و اقتصادی هستند.
 • دانشجویان می‌توانند بین اتاق‌های فردی یا مشترک انتخاب داشته باشند؛ هزینه آنها متفاوت است؛ اما به‌طورکلی کمتر از اجاره در خارج از دانشگاه می‌باشد.
 • آپارتمان‌های خصوصی: بسیاری از دانشجویان اجاره یک آپارتمان خصوصی را ترجیح می‌دهند درحالی‌که این گزینه آزادی بیشتری به شما می‌دهد گزینه گران‌تری است. هزینه آپارتمان خصوصی بسته به موقعیت و اندازه آپارتمان متفاوت می‌باشد.
 • خانه دانشجویی: این گزینه بین دانشجویان بین‌المللی بسیار محبوب است؛ اشتراک گذاشتن یک آپارتمان یا خانه با دانشجویان دیگر به طور قابل‌توجهی هزینه‌های زندگی را کاهش دهد.

در نتیجه تحصیل در مکزیک ترکیب منحصربه‌فردی از تجربه یک فرهنگ جدید و آموزش مقرون‌به‌صرفه است. با بودجه‌بندی مناسب دانشجویان می‌توانند از تحصیل در این کشور پر از فرصت بهره ببرند.

حق کار به‌عنوان یک دانشجو در مکزیک

در مکزیک دانشجویان بین‌المللی فرصت کارکردن در حین تحصیل را دارند؛ این کار نه‌تنها به پوشش برخی از هزینه‌های زندگی کمک می‌کند؛ بلکه تجربه‌ای واقعی از بازار کار مکزیک را به شما می‌دهد.

بااین‌حال بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که ویزای دانشجویی اجازه کار را به شما می‌دهد. معمولاً ویزاهای دانشجویی با محدودیت‌های خاصی همراه هستند پس قبل از پذیرش و تحصیل خوب تحقیق کنید.

بهترین دانشگاه‌ها در مکزیک

 1. دانشگاه ملی خودمختار مکزیک (UNAM): UNAM یک مؤسسه معتبر است در رتبه 122 جهانی قرار دارد. مکان اصلی این دانشگاه یعنی Ciudad Universitaria یک مکان ثبت شده میراث جهانی یونسکو است که به‌خاطر شاهکارهای معماری خود معروف است.
 2. Tecnológico de Monterrey (ITESM): این دانشگاه با رتبه 199 در جهان به‌خاطر مدرسه تجارت حرفه‌ای خود شناخته شده است.
 3. Benemerita Universidad Autonoma de Puebla: این دانشگاه در رتبه جهانی برترین دانشگاه‌ها میانگین رتبه 601-650 را دارد.
 4. Instituto Politecnico Nacional – Mexico: یکی دیگر از مؤسسات برتر مکزیک با رتبه جهانی 651-700 می‌باشد.
 5. Universidad Autonoma de San Luis Potosi: این دانشگاه با رتبه جهانی میان 651-700، یک مؤسسه برجسته در مکزیک است.
 6. Universidad Autonoma Metropolitana – Mexico: رتبه جهانی این دانشگاه 751-800 است که به دلیل تحصیلات عالی در مقطع کارشناسی مهندسی محیط‌زیست شناخته می‌شود.
 7. Universidad de Guadalajara: این دانشگاه واقع در یکی از بزرگ‌ترین شهرهای مکزیک است و رتبه جهانی بین 801-1000 را دارد.
 8. Universidad Autonoma de Nuevo Leon: این دانشگاه بیشترین تعداد رشته‌های تحصیلی در منطقه را ارائه می‌دهد و رتبه آن بین 801-1000 می‌باشد.
 9. Universidad Michoacana de San Nicolas de Hidalgo: یکی دیگر از مؤسسات برتر با رتبه جهانی میان 801-1000 است.
 10. Universidad Iberoamericana (UIA): این دانشگاه با رتبه بین 601-650، UIA یکی از هشت دانشگاه ژزوئیت در مکزیک است.

مهاجرت به مکزیک از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به مکزیک از طریق سرمایه‌گذاری

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که مکزیک مقصد مناسبی برای سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت است؟ در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک سرمایه‌گذاری در این کشور را بررسی می‌کنیم.

مکزیک به طور مداوم یکی از بزرگ‌ترین جذب‌کنندگان سرمایه‌گذار خارجی است؛ ثبات اقتصادی است کشور، بازار داخلی وسیع و رشد مصرف‌کننده‌ای که در حال افزایش است آن را به یک مقصد جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل کرده است.

تقریباً نیمی از سرمایه‌گذارهای خارجی در بخش ساخت و تولید فعالیت می‌کنند؛ علاوه بر این 15٪ از آنها در بخش‌های مالی و بیمه فعالیت می‌کنند و این در حالی است که 14٪ از سرمایه‌گذاران در مکزیک در بخش معادن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

از گذشته ایالات متحده آمریکا بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری خارجی خود را در مکزیک انجام داده است؛ بخش‌هایی مانند خودرو، هوافضا، مخابرات، خدمات مالی و الکترونیک معمولاً سرمایه‌گذاری‌های خارجی قابل‌توجهی را جذب می‌کنند.

دولت مکزیک در ایجاد یک محیط مناسب برای سرمایه‌گذاران خارجی موفق عمل کرده؛ آن‌ها برای 35 توافق دوجانبه برای ترویج و حفظ سرمایه‌گذاری‌های متقابل مذاکره و توافق کرده‌اند و مکزیک را به‌عنوان یک پناهگاه امن برای تشکیل سرمایه و یک پایگاه ایده‌آل برای صادرات قرار داده‌اند.

موقعیت جغرافیایی استراتژیک مکزیک به‌عنوان یک مرکز حمل‌ونقل به دو قاره آمریکای شمالی و جنوبی عمل می‌کند؛ این کشور منابع طبیعی متنوعی را به خود اختصاص داده است که توسعه صنایع مختلف با قیمت‌های رقابتی را تسهیل می‌کند.

هزینه نیروی کار به‌خصوص نیروی کار جوان در این کشور نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است.

بااین‌حال مثل هر کشور دیگری سرمایه‌گذاری در مکزیک چالش‌های خود را دارد؛ وابستگی زیاد این کشور به ایالات متحده آمریکا آن را به هر تغییری در توافق‌نامه تجارت آزاد وابسته می‌کند.

سطوح بالای فساد، نرخ‌های افزایشی جرم و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی می‌توانند از سرمایه‌گذاری افراد موفق در این کشور جلوگیری کنند.

شرایط کسب اقامت در مکزیک از طریق سرمایه‌گذاری

تقریباً تمام بخش‌های اقتصادی مکزیک به روی سرمایه‌گذاران خارجی باز است؛ اما برخی مناطق به طور اختصاصی برای شهروندان یا شرکت‌های مکزیکی محفوظ هستند.

به‌عنوان‌مثال فقط شهروندان و شرکت‌های مکزیکی می‌توانند زمین، آب و موارد مرتبط را به مالکیت خود در بیاورند. همچنین آنها امتیازات اختصاصی برای استخراج معادن یا منابع آبی دارند.

دولت مکزیک محیط امنی را برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد کرده است؛ سیاست‌های اقتصادی اخیر این کشور امنیت کافی را برای سرمایه‌گذاران حتی در شرایط بحرانی تضمین می‌کند.

مناطق اقتصادی ویژه (SEZ): این مناطق برای جذب سرمایه‌گذار در ایالت‌های جنوبی که از نظر اقتصادی توسعه‌یافته نیستند تأسیس شده‌اند.

شرکت‌های مستقر در این مناطق از مزایای ترغیب‌کننده مختلفی از جمله امکانات تجاری، مزایای گمرکی بدون هزینه، کمک‌های مالی برای توسعه زیرساخت و فرایندهای نظارتی ساده‌شده بهره‌مند می‌شوند.

مناطق تجارت آزاد (FTZ): کالاهای مورد تأیید در بازارهای خارجی می‌توانند بدون هیچ‌گونه مالیاتی از این مناطق خارج شوند که این مناطق را برای سرمایه‌گذارهای خارجی جذاب می‌کند.

بااین‌حال باید به این نکته توجه کنید که درحالی‌که دولت تلاش می‌کند تا سرمایه‌گذارهای خارجی را جذب کند هنوز هم چالش‌های زیادی وجود دارد.

زیرساخت کشور به‌ویژه در بخش حمل‌ونقل نقص‌های زیادی دارد؛ خشونت کارتل مواد مخدر مخصوصاً در مناطق مرزی با آمریکا تهدید بزرگی را از نظر اجتماعی و اقتصادی مطرح می‌کند.

سرمایه‌گذاری در مکزیک با خرید ملک

مکزیک بافرهنگ غنی، مناظر زیبا و اقتصاد روبه‌رشد به یک کشور جذاب برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات تبدیل شده است. اما چرا سرمایه‌گذاران به این کشور در امریکای شمالی مهاجرت می‌کنند؟

مکزیک شاهد رشد اقتصادی پایداری در سال‌های اخیر بوده؛ این کشور با اقتصاد چندجانبه‌ خود که شامل تولید، گردشگری و … می‌شود محیط پایداری را برای سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد. این پایداری اقتصادی این اطمینان را به شما می‌دهد که سرمایه‌گذاری شما نه‌تنها امن است؛ بلکه پتانسیل سوددهی قابل‌توجهی هم دارد.

نسبت به بسیاری از کشورها املاک و مستغلات در مکزیک قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دارد؛ مهم نیست که شما به دنبال املاک ساحلی یا آپارتمان‌های شهری باشید موارد زیادی نسبت به بودجه شما وجود دارد. این قیمت‌های مناسب به شما امکان دریافت سود بیشتر از سرمایه‌گذاری‌تان را می‌دهد.

با رونق صنعت گردشگری در مکزیک تقاضای بالایی برای اجاره املاک به‌خصوص در مناطق جذاب برای گردشگران وجود دارد. سرمایه‌گذاری در چنین مناطقی می‌تواند منبع مالی ثابتی از درآمد اجاره را برای شما فراهم کند.

دولت مکزیک فرایند مالکیت خانه را برای خارجی‌ها آسان کرده است؛ با وجود محدودیت‌هایی که در مناطق ساحلی و مرزی وجود دارد ایجاد فیدیو کومیسو (امانت) به خارجی‌ها اجازه داده تا از این محدودیت‌ها عبور کنند.

به جز منافع مالی خرید ملک در مکزیک به شما اجازه می‌دهد که با فرهنگ غنی این کشور آشنا شده و از سواحل درجه یک آن لذت ببرید.

قبل از ورود به بازار املاک مکزیک بهتر است که در بازارهای محلی تحقیق و به درک خوبی از آن برسید. همچنین بهتر است هنگام خرید ملک در مکزیک همیشه از یک وکیل یا متخصصین بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک مشورت بگیرید.

هرچند آگهی‌های آنلاین نقطه خوبی برای شروع هستند اما بازدید شخصی از ملک بسیار مهم است. با این کار می‌توانید با صاحب‌خانه یا مشاور املاک وارد مذاکره شده و خانه را با قیمت بهتری صاحب شوید.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات مکزیک یک سرمایه‌گذاری سودآور است؛ با شرایط اقتصادی مناسب، املاک مقرون‌به‌صرفه و فرهنگ متفاوت مردم مکزیک نه‌تنها سرمایه‌گذاران مکزیکی بلکه سرمایه‌گذاران از سراسر دنیا هم به دنبال خرید خانه در این کشور هستند.

سرمایه‌گذاری در مکزیک از طریق ثبت شرکت

مکزیک با موقعیت جغرافیایی استراتژیک و رشد اقتصادی متداوم به یکی از مناطق اصلی برای سرمایه‌گذاران خارجی تبدیل شده است. سرمایه‌گذاری در این کشور فرصت‌های سرمایه‌گذاری متنوعی وجود دارد که یکی از آنها ثبت شرکت در مکزیک  است.

درهای مکزیک به روی سرمایه‌گذاران خارجی (FDI) در اکثر بخش‌های اقتصادی باز است؛ این کشور به‌صورت پیاپی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دریافت‌کنندگان FDI شناخته شده است.

پایداری اقتصاد، بازار داخلی بزرگ، رشد روزافزون مصرف‌کننده، نیروی کار ماهر، محیط کسب‌وکار علمی و فاصله نزدیک به ایالات متحده آمریکا همه باعث جذب سرمایه‌گذاران خارجی شده است.

تقریباً نیمی از سرمایه‌گذاری‌های خارجی به بخش تولید در مکزیک اختصاص پیدا کرده؛ درعین‌حال ۱۵٪ به صنعت مالی و بیمه و ۱۴٪ به معادن مختص شده است.

ثبت شرکت در مکزیک یک برنامه مهاجرتی آسان به مکزیک است؛ اگر در مکزیک شرکتی ثبت کنید و از همان ابتدا مالیت‌های خود را بپردازید می‌توانید اقامت دائم خود را اخذ کنید.

یکی از مزایا این روش این است که برای ثبت شرکت نیاز به حضور شخص سرمایه‌گذار نیست  شما می‌توانید با وکالت دادن به افراد معتمد کارهای خود را از راه دور انجام دهید.

برای ثبت شرکت یا خرید یک بیزینس در مکزیک باید مبلغ 100 الی 130 هزار دلار را در این کشور سرمایه‌گذاری کنید؛ شما برای اخذ اقامت دائم تنها به 100 هزار دلار سرمایه نیاز دارید!

سرمایه‌گذاری در مکزیک از طریق خود حمایتی

خود حمایتی یکی از روش‌های مناسب برای اخذ اقامت در مکزیک است، در این روش تنها کافی است که به دولت این کشور ثابت کنید که منابع و سرمایه کافی را در کشور خود دارید.

در این روش به دو صورت موقت و دائم ویزا برای شما صادر می‌شود. اگر مبلغ 32 هزار دلار آمریکا در حساب خود نشان دهید که یک سال از آن برداشت نکرده‌اید اقامت موقت مکزیک را به دست می‌آورید.

اما برای به‌دست‌آوردن اقامت دائم باید حدود 132 هزار دلار آمریکا را به مدت یک سال در حساب شخصی خود داشته باشید؛ همچنین می‌توانید ثابت کنید که در 6 ماه اخیر ماهانه حدود 3200 دلار آمریکا درآمد داشته‌اید.

مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

اگر با یک شهروند مکزیکی ازدواج کنید می‌توانید اقامت دائم و شهروندی این کشور را اخذ کنید؛ این فرایند آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید پس در ادامه با ما همراه باشید.

اولین چیزی که باید از آن آگاه باشید سن قانونی برای ازدواج در مکزیک است؛ برای ازدواج هر دو طرف باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند تا بدون رضایت والدین بتوانند قانوناً ازدواج کنند.

حتماً دقت کنید که شرایط سنی یکی از شرایط بسیار مهم است که در ابتدای فرایند مهاجرت شما بررسی می‌شود پس حتماً آن را در نظر بگیرید.

مثل هر رویهٔ قانونی دیگری باید مدارک خاصی را جمع‌آوری کنید؛ این مدارک شامل مدارک هویتی، پاسپورت معتبر و مدرکی که نشان‌دهنده وضعیت تأهل شما است. دقت کنید که تمام مدارک باید به اسپانیایی ترجمه شوند و ترجمه به زبان انگلیسی ممکن است برای شما مشکل‌ساز شود.

پس از اینکه همهٔ مدارک لازم را جمع‌آوری کردید می‌توانید برای ویزای موقت بر اساس ازدواج و نامزدی درخواست کنید. این ویزا برای دو سال معتبر است و می‌توانید آن را تمدید کنید.

پس از دو سال درصورتی‌که ازدواج شما پایدار باشد می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید؛ اقامت دائم به شما اجازه می‌دهد که در این کشور به زندگی و کار مشغول شوید و از همهٔ مزایایی شهروندان این کشور بهره‌مند شوید.

با ازدواج با فرد مکزیکی شما تجربه منحصربه‌فردی از فرهنگ و خوراکی‌های مکزیکی خواهید داشت که خاطرات متفاوتی را برای شما می‌سازد. همچنین ازدواج با فرد مکزیکی باعث شده تا سریع‌تر در فرهنگ این کشور ادغام شوید و زبان اسپانیایی را سریع‌تر یاد بگیرید.

به‌عنوان یک مقیم شما می‌توانید مشغول  به کار شوید و به اقتصاد این کشور کمک کنید؛ این کار نه‌تنها به نفع شماست بلکه برای کشور هم منافع زیادی دارد.

همچنین شما به‌عنوان یک مقیم یا شهروند مکزیک شما دسترسی به خدمات اجتماعی مختلفی از جمله خدمات بهداشتی و آموزش و … خواهی داشت.

قوانین ازدواج در مکزیک

وقتی با یک فرد مکزیکی ازدواج کنید بسیار ضروری است که از قوانین این فرایند آگاه باشید؛ مکزیک بافرهنگ متفاوت از ایران و سنت‌های خاص خود مقررات مخصوصی را برای ازدواج قرار داده است.

در مکزیک سن قانونی برای ازدواج ۱۸ سال است؛ ولی با رضایت والدین افراد با سن ۱۶ سال هم می‌توانند ازدواج کنند. بهتر  است قبل از ازدواج سن هر دو طرف بررسی شود تا در مراحل قانونی به مشکلی برنخورید.

درحالی‌که بسیاری از زوج‌ها مراسم مذهبی را ترجیح می‌دهند؛ اما ازدواج مدنی در مکزیک اعتبار قانونی دارد؛ بنابراین حتی اگر یک عروسی در کلیسا برگزار کنید مراسم مدنی برای تأیید قانونی ازدواج ضروری است.

پس از ارائه همه مدارک لازم معمولاً برای مدتی باید صبر کنید تا ازدواج شما ثبت شود؛ در این زمان مقامات مربوطه مدارک شما را بررسی کرده و از صحت آنها اطمینان حاصل می‌کنند.

اگر شهروند مکزیک نیستید باید از وزارت این کشور مجوز دریافت کنید تا اطمینان حاصل کنید که ازدواج شما هم در مکزیک و هم در کشور خود به رسمیت شناخته می‌شود.

مکزیک ازدواج‌های هم‌جنس‌ها و اتحادهای مدنی را به رسمیت می‌شناسد که این موضوع مکزیک را به یک کشور پیشرفته در زمینه حقوق ازدواج تبدیل کرده است.

مدارک لازم برای مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

 1. مدارک هویتی: هر دو طرف باید مدارک هویتی اصلی خود را که به اسپانیایی ترجمه شده است ارائه دهند.
 2. فرم درخواست ازدواج: این فرم را می‌توانید از دفتر ثبت‌احوال محلی در مکزیک دریافت کنید.
 3. گذرنامه معتبر: گذرنامه شما باید حداقل شش ماه از تاریخ درخواست اعتبار داشته باشد.
 4. حکم طلاق یا فوت همسر: اگر یکی از طرفین قبلاً ازدواج کرده‌اند باید یک نسخه از حکم طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی را ارائه دهند.
 5. گواهی سلامت پزشکی: در برخی از مناطق مکزیک ارائه گواهی سلامتی که شامل آزمایش‌های خون و دیگر آزمایش‌ها می‌باشد الزامی است.
 6. مجوز ازدواج خارجی: همان‌طور که قبلاً گفتیم خارجی‌هایی که قصد ازدواج در مکزیک را دارند باید از وزارت امور داخلی مکزیک مجوز دریافت کنند.

به یاد داشته باشید که هر ایالت در مکزیک الزامات متفاوتی را دارد؛ پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی مدارک ضروری  را از سفارت مکزیک استعلام بگیرید یا اینکه با مشاورین بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک مشورت کنید.

10 شرکت برتر مهاجرت به مکزیک

1.گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

شرکت گوهران تیام آرتا با نام تجاری گوتوتی‌آر که 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت به کشور‌های اروپایی، کانادا، آمریکا و… را دارد اولین گزینه برای مهاجرت به مکزیک می‌باشد.

این مجموعه با بهره‌مندی از متخصصان خبره در زمینه مهاجرت می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما باشد و راهنمایی‌های لازم برای یک مهاجرت آسان را به شما بدهد.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

2.اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه وکلای برتر اصطهباناتی که یک مؤسسه بسیار قدیمی در زمینه مهاجرت و امور حقوقی است اطلاعات جامعی را درباره مهاجرت به اروپا و حوزه شنگن دارد.

مراحل مهاجرت شما در مؤسسه اصطهباناتی از مشاوره تلفنی شروع و به ارزیابی، عقد قرارداد و اجرای امور مهاجرت توسط متخصصان می‌رسد و با پرواز به مقصد موردنظر شما به پایان می‌رسد.

شماره تماس دفتر تهران: 021-91002412

آدرس دفتر تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس دفتر شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس دفتر شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس دفتر اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس دفتر اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس دفتر مشهد: 051-91009797

آدرس دفتر مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس دفتر رشت: 013-32133082

آدرس دفتر رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

3.ثبتا

ثبتا

اگر به دنبال موسسه‌ای با تخصص در زمینه امور ثبتی و مهاجرت هستید، مؤسسه امور ثبتی و اداره بین‌الملل ثبتا بهترین گزینه برای شماست. این مؤسسه با تجربه‌ای قدیمی در این حوزه فعالیت می‌کند و گسترهٔ خدمات آن شامل موارد متنوعی است.

مؤسسه امور ثبتی و اداره بین‌الملل ثبتا خدمات ثبت رسمی بین‌المللی را ارائه می‌دهد و همچنین به شما در خدمات مهاجرتی، ویزا و ریجکتی کمک می‌کند.

شماره تماس: 021-91031568

آدرس: تهران – جردن، نرسیده به پارک‌وی، روبروی صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

4.هلدینگ رسام

هلدینگ رسام

هلدینگ رسام یک شرکت مهاجرتی با چندین سال سابقه در زمینه امور مهاجرتی است که تابه‌حال ده‌ها پرونده موفق در زمینه مهاجرت به اروپا، کانادا و آمریکا داشته است.

هلدینگ رسام دارای تمام مجوزات مربوط برای مشاوره و انجام امور مهاجرتی است و شما با انتخاب این مجموعه می‌توانید از خدمات بی‌نظیر آنها بهره ببرید.

شماره تماس: 021-88566803  –  021-88566806

آدرس: سعادت‌آباد، خیابان علامه طباطبایی، نبش خیابان 38 غربی، پلاک 28، ساختمان رسام، واحد 3

5.راهکارهای مثبت نیکان

راهکارهای مثبت نیکان

راهکارهای مثبت نیکان که زیر نظر آژانس توسعه کسب‌وکار و مهاجرت چهره‌نگار فعالیت می‌کند یکی از بهترین گزینه‌ها در زمینه مهاجرت کاری به اکثر کشورهای دنیا می‌باشد.

این مجموعه از سال 1395 کار خود را آغاز کرده و در سال 1399 با نام راهکارهای مثبت نیکان راه خود را ادامه داده و تابه‌حال به تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت کاری مشاوره داده است.

شماره تماس: 021-87700913

آدرس: تهران – خیابان گاندی جنوبی، کوچه ۴، پلاک ۴، طبقه ۲، واحد ۲

6.ویزا 724

ویزا 724

ویزا 724 ششمین مؤسسه از در لیست بهترین شرکت‌های مهاجرتی به مکزیک است که در زمینه مهاجرت به اروپا، آمریکا، اقیانوسیه و … چندین سال فعالیت می‌کند.

این مؤسسه علاوه بر مشاوره مهاجرتی در زمینه کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری در زمینه رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و برگزاری تور فعالیت می‌کند.

شماره تماس: 021-22609330  –  021-22609232  –  021-22624260  –  021-2609221

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ‌بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان مؤسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین‌المللی ایران)

7.سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

شرکت سفیران سروش سعادت یک مؤسسه بین‌المللی است که زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری فعالیت می‌کند. تیم متخصصین این مجموعه با داشتن سابقه طولانی در مهاجرت می‌توانند راهنمای مناسبی برای شما باشند.

این مجموعه که از سال 1392 شروع به فعالیت کرده دارای گواهینامه‌های معتبر برای مشاوره مهاجرتی در زمینه کاریابی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

شماره تماس: 021-91003232

آدرس: خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بیست‌طبقه سه واحد نه

8.رجبی

رجبی

شرکت مهاجرتی توسعه و مهر رجبی با شماره ثبت 22803 دارای مجوزهای رسمی برای امور مهاجرتی است که می‌تواند در زمینه‌های مختلف به شما مشاوره‌های تخصصی ارائه کند.

برای دریافت اطلاعات بروز درباره مهاجرت به لیتوانی و ارزیابی اولیه به‌صورت رایگان می‌توانید با شرکت رجبی که یکی از شرکت‌های برتر در زمینه مهاجرت به مکزیک است تماس بگیرید.

شماره تماس دفتر مرکزی تهران: 021-91002525  –  021-26423392  –  021-26409168

آدرس دفتر تهران: تهران، بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183

شماره تماس دفتر غرب تهران: 021-91002525  –  021-44027393  –  021-44008427

آدرس دفتر غرب تهران: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، ساختمان راز

شماره تماس دفتر شیراز: 021-91002525  –  071-36342117  –  071-32352058

آدرس دفتر شیراز: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا طبقه پنجم

9.آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

مجموعه آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 16 سال سابقه، 7 مجوز از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و مجوز رسمی از وزارت کار، تعاون و رفاه دارای دفاتر بسیار زیادی در داخل و خارج از ایران می‌باشد.

البته این شرکت در زمینه مهاجرت کاری و دیگر روش‌ها هم فعالیت می‌کند؛ اما موردهای موفق زیادی در زمینه مهاجرت تحصیلی در وب‌سایت این مجموعه دیده می‌شود.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: شیراز، خیابان ستارخان، خیابان ولیعصر، بین کوچه 16 و 18، پلاک 44

10.هرمس اپلای

هرمس اپلای

آخرین مؤسسه برای مهاجرت به مکزیک، مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای است که به‌صورت تخصصی در زمینه مهاجرت تحصیلی فعالیت می‌کنند.

این مؤسسه دارای بیش از 150 پرسنل متخصص در زمینه مهاجرت از نقاط مختلف دنیا می‌باشد که از زمان مشاوره و قبل از اپلای تا آمادگی برای مصاحبه و تحصیل در دانشگاه موردنظر شما همراهتان هستند.

شماره تماس: 021-91070170

آدرس: تهران – ولنجک – خیابان چهاردهم – ساختمان وفا – طبقه ششم

جمع‌بندی

مکزیک کشوری با مردم و سنت‌های متفاوت در آمریکای شمالی است که در سال‌های اخیر پیشرفت‌های اقتصادی و سیاسی چشمگیری داشته است.

به دلیل وجود کارتل‌های مواد مخدر و باند‌های قاچاق بزرگ کشور مکزیک امنیت کمی دارد؛ اما دولت این کشور در تلاش است تا حد ممکن امنیت را در کشور برقرار کند.

به‌هرحال زندگی  در هر کشوری چالش‌های خاص خود را دارد، مکزیک در کنار این معایب مزایای زیادی برای زندگی دارد.

حتماً توجه داشته باشید که قبل از اینکه با هر یک از مؤسسات درون لیست بهترین شرکت مهاجرت به مکزیک قرارداد امضا کنید بهتر است درباره آن خوب تحقیق کرده و از مجوزات آن مؤسسه اطمینان حاصل کنید.

در آخر شما به ما بگویید بین کشور مکزیک و اسپانیا که زبان مشترک و فرهنگ‌های نزدیک به یکدیگر دارند انتخاب شما برای زندگی کدام یک است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی