logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

قبرسوکیل

بهترین وکیل مهاجرت به قبرس [سال 1402] ✅ + لیست 3 تایی

از نظر موقعیت جغرافیایی، قبرس در جنوب شرقی دریای مدیترانه واقع شده و به‌عنوان «چهارراه» بین سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا معرفی می‌شود. از لحاظ تاریخی، قبرس دارای آب‌وهوای مطبوع، استاندارد بالای زندگی و نرخ پایین جرم و جنایت بوده و مقصد گردشگری جذابی برای توریست‌ها است. این امر موجب شده تا اقتصاد قبرس به‌شدت به صنعت گردشگری وابسته باشد. باتوجه‌به موارد اشاره شده طبیعی است که بسیاری از افراد قصد مهاجرت و زندگی در این کشور جذاب را داشته باشند. از این رو افراد برای دستیابی به خواسته خود باید با بهترین وکیل مهاجرت به قبرس مشورت کرده و نکات مهاجرتی را از آنها فرا بگیرند.
کشور قبرس در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست و به دلیل داشتن چارچوب مالیاتی و شرکتی مطلوب و دسترسی بی‌رقیب به بازارهای اتحادیه اروپا و خاورمیانه، به چیزی فراتر از یک مکان توریستی جذاب تبدیل شد. به‌گونه‌ای که در طول سال‌های اخیر تعداد قابل‌توجهی از اتباع خارجی، برای دنبال‌کردن فرصت‌های شغلی یا اقامت دائم به قبرس مهاجرت کردند. امروزه وکلای مهاجرتی متخصص آگاه به‌تمامی جنبه‌های قانون مهاجرت در قبرس بوده و می‌توانند موارد موردنیاز را برای متقاضیان شرح داده و آنها را با مسائل موجود آگاه سازند. حقوق‌دانان با انواع مسائل ثبت دررابطه‌با موضوع مجوز اقامت دائم، مسائل مربوط به صدور، تمدید مجوزهای ورود، ویزا و مجوزهای اقامت سروکار دارند و حامیان خوبی برای مهاجران خواهند بود.

فهرست مطالب

چرا قبرس؟

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد کشور قبرس را برای مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. برخی از این موارد در زیر آورده شده است:

 • سبک زندگی عالی: قبرس دارای آب‌وهوایی گرم و آفتابی، سواحل زیبا و سبک زندگی آرام مدیترانه‌ای است که همین موارد موجب می‌شود تا بسیاری از مردم جذب آن شوند.
 • مالیات کم: قبرس سیستم مالیاتی مطلوبی دارد و انتخاب مناسبی برای افراد و مشاغلی است که نیاز به توسعه دارند. این کشور می‌تواند بدهی‌های مالیاتی این افراد را به حداقل برساند.

کشور قبرس

 • فرصت‌های بالای کسب‌وکار: این کشور دارای یک سیستم حقوقی تثبیت شده، نیروی کار با تحصیلات عالی و موقعیت استراتژیک در تقاطع اروپا، آفریقا و آسیا بوده و مرکز تجارت و امور مالی بین‌المللی است.
 • سیستم آموزشی خوب: قبرس سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد. این کشور دارای چندین دانشگاه معتبر بوده که دوره‌های آموزشی آنها بسیار باکیفیت بوده و رشته‌های مختلفی در این دانشگاه‌ها تدریس داده می‌شود.
 • داشتن مراقبت‌های بهداشتی مدرن: قبرس از سیستم مراقبت‌های بهداشتی مدرن بهره می‎گیرد که درون آن متخصصان پزشکی به‌خوبی آموزش‌دیده شده و قابلیت کار با امکانات مدرن را دارند.
 • دریافت شهروندی: قبرس دارای برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری بوده که به افراد اجازه می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور، تابعیت قبرس را دریافت کنند.

باتوجه‌به موارد اشاره شده، اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید و می‌خواهید مطالب بیشتری در مورد این کشور بدانید، باید با بهترین وکیل مهاجرت به قبرس در ارتباط باشید. مدافع مربوطه می‌تواند اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را در مورد تمامی جنبه‌های مهاجرت به این کشور اعم از چگونگی مهاجرت، پرداخت مالیات، خرید املاک و غیره به شما ارائه بدهد.

انواع ویزای موجود در قبرس

در حالت کلی ویزاهایی که برای مهاجرت به کشور قبرس صادر می‌شود به شرح زیر است:

 • ویزای طلایی یونان
 • اخذ ویزای یک‌بار ورود یا چند بار ورود
 • مجوزهای اقامت موقت (مناسب بازدیدکنندگان، دانشجویان، محققان و غیره): این نوع مجوز مناسب کسانی است که به مدت حداکثر ۹۰ روز قصد اقامت در قبرس را دارند. یک فرد با دریافت این ویزا چندین بار اجازه ورود به قبرس را در طول یک سال دارد.
 • ثبت شرکت‌های تجاری بین‌المللی (IBC) یا شرکت‌های دارای منافع خارجی
 • اخذ مجوزهای اقامت موقت و کار مناسب استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های تجاری بین‌المللی، استخدام عمومی، انتقال درون شرکتی و غیره
 • اخذ مجوزهای اقامت دائم سرمایه‌گذاران
 • ثبت‌نام پناهندگان
 • مجوزهای اقامت طولانی‌مدت: مجوزهای مهاجرت (رده‌های A-F) مناسب افرادی است که برای مقاصد کار یا تحصیل قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در قبرس را دارند.

انواع ویزای موجود در قبرس

 • الحاق خانواده برای اتباع کشورهای ثالث
 • ثبت‌نام اتباع اتحادیه اروپا و اعضای خانواده آنها
 • امور ثبت‌احوال همچون تابعیت، ازدواج و غیره
 • ویزای ترانزیت برای سفرهایی از یک کشور به کشور دیگر با عبور از قبرس است.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی برای شهروندانی که از منطقه ترانزیت بین‌المللی در فرودگاه‌ها عبور می‌کنند تا به پرواز دیگری برسند.

شرایط درخواست ویزای کوتاه‌مدت

درخواست اخذ ویزای کوتاه‌مدت کشور قبرس بسیار ساده بوده و شامل شرایط زیر است که باید رعایت شود:

 • ارائه فرم درخواست با اطلاعات شخصی کامل
 • داشتن گذرنامه معتبر برای حداقل ۳ ماه
 • داشتن برنامه سفر شامل بلیت پرواز رفت‌وبرگشت
 • داشتن مدرک دال بر اقامت در قبرس

درصورتی‌که هدف از سفر به قبرس، تجارت یا الحاق خانواده باشد، فرد باید دعوت‌نامه رسمی و اطلاعاتی در مورد تمکن مالی و بودجه شخصی برای مدت‌زمان کل اقامت خود را در قبرس ارائه بدهد. درصورتی‌که هرگونه ابهامی در موارد گفته شده وجود دارد یا نگران ناقص بودن مدارک خود برای درخواست ویزای موردنظر هستید توصیه می‌شود از کمک‌های حقوقی و راهنمایی‌های یک مباشر مهاجرتی بهره‌مند شوید. توصیه می‌شود فرد موردنظر متخصص در زمینه مهاجرت به قبرس باشد تا با تمام قوانین و رویه‌های مربوطه آشنایی داشته باشد و بتواند شما را در تمام مراحل درخواست ویزا راهنمایی کرده و در صورت هرگونه مشکل، پیش از هرگونه رخدادی جدی شما را در خصوص آن مطلع سازد.

مدارک هویتی موردنیاز برای اخذ اقامت قبرس

از جمله مدارک مهم در هنگام اخذ اقامت قبرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکمیل فرم درخواست
 • قرارداد اجاره امضا شده در قبرس یا قرارداد خرید املاک و مستغلات
 • داشتن صورت‌حساب بانکی که مدرکی دال بر داشتن وجوه مالی کافی در هنگام اقامت باشد.
 • داشتن بیمه درمانی معتبر
 • آماده‌کردن سایر اسناد بر اساس هدف از اقامت

درصورتی‌که فرد در موارد خاص پس از گذشت ۵ سال و در اکثر مواقع پس از گذشت ۷ سال از زندگی در قبرس نیازمند درخواست اقامت دائم باشد، می‌تواند درخواست خود را صادر کند.

اخذ اقامت قبرس

چگونگی دریافت اجازه اقامت خارجی‌ها در قبرس

افراد خارجی که به قبرس مهاجرت می‌کنند باید پس از ورود به این کشور، مجموعه‌ای از مراحل که بر اساس مبنای قانونی بوده را انجام بدهند تا به آنها اجازه زندگی داده شود. قانون قبرس دو نوع اصلی اجازه اقامت دارد: اجازه اقامت موقت و مجوز اقامت دائم. حال مجوزهای اقامت موقت نیز دارای دو دسته است: مجوز اقامت موقت برای مقاصد شغلی و اجازه اقامت موقت pink slip که به معنای عدم نیاز به خدمات کارگر بوده و به فرد مجوز بازدید کنندگی را ارائه می‌دهد؛ اما فرد حق کار در قبرس را ندارد. در صورت نیاز به آگاهی بیشتر در این زمینه می‌توانید از راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرت در قبرس بهره‌مند شوید.
افرادی که اتباع غیر اتحادیه اروپا هستند و قصد دارند بیش از ۳ ماه در قبرس بمانند، نیاز به کسب مجوز اقامت موقت دارند. اجازه اقامت موقت معمولاً برای یک دوره یک‌ساله صادر می‌شود. حال برای اجازه اقامت دائم قبرس باید در شرایط خاص ۵ سال و در اکثر شرایط ۷ سال پس از زندگی در این کشور برای دریافت اقامت دائم درخواست داد.

برنامه اقامت دائم در قبرس

درصورتی‌که شهروندان غیر اتحادیه اروپا قصد سرمایه‌گذاری در قبرس را داشته باشند می‌توانند از برنامه‌های ویژه وزارت این کشور بهره‌مند شوند. سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو در املاک و مستغلات، یکی از شرایط برنامه اقامت دائم قبرس است. فرد سرمایه‌گذار باید ۳۰۰۰۰ یورو به حساب بانکی قبرس واریز کند و تا ۳ سال اجازه برداشت این مبلغ را نخواهد داشت. شرط دیگری که وجود دارد این است که درآمد سالانه فرد حداقل ۳۰۰۰۰ یورو در کشور مبدأ باشد. این درآمد می‌تواند شامل درآمدهایی همچون حقوق، حقوق بازنشستگی، سود سهام، اجاره‌بها و غیره باشد. برای هر فرزند در خانواده نیز باید ۵۰۰۰ یورو به‌صورت اضافی پرداخت شود.
در کنار این موارد از جمله مزایایی که این برنامه برای مهاجران دارد می‌توان به امکان سفر آزاد و بدون محدودیت اقامت در قبرس اشاره کرد. کودکان می‌توانند از آموزش عالی و مدارس خصوصی عالی در قبرس بهره‌مند شوند. علاوه بر این آب‌وهوا و شرایط عالی برای زندگی در کنار اعضای خانواده نیز یکی دیگر از مزیت‌های اصلی این کشور برای مهاجران است. در حالت کلی اقامت دائم قبرس برای خارجی‌هایی که می‌خواهند از استانداردهای عالی زندگی بهره‌مند شوند بسیار جذاب خواهد بود. اگر شما نیز علاقه‌مند به آگاهی هرچه بیشتر از شرایط ویزاهای قبرس هستید می‌توانید با بهترین وکیل مهاجرت در قبرس که در انتهای این محتوا به معرفی آنها می‌پردازیم صحبت کرده و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید.

برنامه اقامت دائم در قبرس

چگونه یک خارجی می‌تواند شهروند قبرسی شود؟

تا چندین سال پیش، خارجی‌ها چهار گزینه قانونی داشتند که با کمک آنها فرصت کسب شهروندی قبرس برای آنها فراهم می‌شد. یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای تبدیل‌شدن به یک شهروند قبرسی از طریق تابعیت است، فرایندی که از طریق آن یک فرد خارجی می‌تواند به طور دائم به این کشور نقل‌مکان کرده و اقامت دائم و شهروندی این کشور را دریافت کند.
یکی دیگر از گزینه‌های قانونی مهاجرت به قبرس و اخذ شهروندی، ازدواج با یک شهروند قبرسی است. برای این گزینه شرایط خاصی اعمال می‌شود و شهروندی به طور خودکار اعطا نمی‌شود، زیرا لازمه آن داشتن چندین سال اقامت در این کشور است. حال گزینه شهروندی مناسب کسانی است که تبعه کشورهای دیگر هستند. البته افرادی که اجداد قبرسی داشته باشند شرایط متفاوتی خواهند داشت.
گزینه بعد کودکانی هستند که در قبرس متولد می‌شوند و یکی از والدینشان شهروند قبرسی است، در این صورت کودکان می‌توانند تابعیت قبرسی را به دست آورند. البته اگر کودک در یک سرزمین دیگر متولد شده باشد، اما یکی از والدینش شهروند قبرس باشد، باز هم همین حق به وی اعطا می‌شود.
درصورتی‌که نیاز به پرسش سؤالاتی در خصوص شهروندی قبرس دارید می‌توانید سؤالات خود را از بهترین وکیل مهاجرت به قبرس بپرسید تا ابهامات موجود در ذهنتان از بین برود.

برآورده‌کردن حداقل شرایط اخذ تابعیت قبرس

اگر به‌منظور اخذ شهروندی به قبرس مهاجرت می‌کنید، لازم است بدانید که پیش از اقدام به شروع درخواست شهروندی خود باید به مدت ۷ سال در قبرس زندگی کرده باشید. طبق اعلام اداره ثبت‌احوال و مهاجرت، تنها کسانی که با شهروندان قبرسی در ارتباط هستند؛ مانند والدین یا فرزندان، می‌توانند پس از گذشت ۵ سال زندگی در قبرس، درخواست شهروندی بدهند.
زمان درخواست، فرد باید مدرکی در مورد اقامت دائم قبرس و مجموعه‌ای از اسناد را ارائه بدهد که می‌تواند بر اساس مسیر قانونی که از طریق آن شهروندی به دست می‌آید متفاوت باشد. وکلای مهاجرتی قبرس یک لیست اولیه از اسناد لازم را تهیه می‌کنند که به شرح زیر است:

 • ارائه گواهی تولد متقاضی
 • نداشتن سوابق کیفری
 • ارائه یک کپی پاسپورت از شخص که درون آن تمامی ورود و خروج‌های وی از قبرس را نشان می‌دهد.

برآورده‌کردن حداقل شرایط اخذ تابعیت قبرس

 • ارائه کپی از درخواست تابعیت
 • ارائه دو قطعه عکس گذرنامه و پرداخت هزینه موردنیاز که ۵۰۰ یورو است.
 • در مواردی که فرد متقاضی باید مدارکی را از کشورهای مبدأ ارائه بدهد، مدارک باید به یونانی یا انگلیسی ترجمه شوند.

پس از ارائه موارد ذکر شده، فرد باید فرم درخواست خود که درون آن وضعیت خاص خود را ذکر کرده، ارسال کند. همان‌طور که ملاحظه کردید انجام این مراحل ممکن است با سختی همراه باشد و در صورت ناآگاهی، امور مهاجرت شما را به تأخیر اندازد. پس بهترین کار این است که از افرادی آگاه و متخصص همچون نمایندگان مهاجرتی در این زمینه کمک گرفته و فرم‌های درخواست خود را متناسب با شرایط و سن افراد که هر یک دارای قوانین متفاوت بوده برای اداره مهاجرت قبرس ارسال کنید.

مزایای داشتن پاسپورت قبرس

در بخش قبل به چگونگی تبدیل‌شدن به شهروند قبرس پرداختیم، حال پاسپورت قبرسی تنها به افرادی داده می‌شود که تابعیت قبرس را از طریق راه‌های قانونی که در بخش قبل اشاره شد به دست آورند. با اینکه ساکنان دائم تقریباً حقوقی مشابه با شهروندان قبرسی دارند، اما محدودیت‌هایی برای آنها اعمال خواهد شد که منجر می‌شود حق دریافت پاسپورت قبرسی را نداشته باشند. یادتان باشد که این افراد تحت یک مجوز اقامت دائم در قبرس زندگی می‌کنند که به آنها اجازه اقامت دائم را می‌دهد، اما در واقع از گذرنامه کشور محل اقامت خود استفاده خواهند کرد. قانون مهاجرت قبرس به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا پس از تکمیل مراحل شهروندی، پاسپورت قبرس را دریافت کنند. در واقع این سند یک حق‌وحقوق کامل مانند حقوق شهروندان را به افراد اعطا می‌کند که انگار چندین سال است که بدون هیچ‌گونه تمایزی در قبرس به‌عنوان شهروندان قبرسی زندگی کرده‌اند.
کسانی که دارای گذرنامه صادر شده توسط مقامات قبرس هستند مجاز به رأی‌دادن در این کشور بوده و می‌توانند بدون محدودیت از گذرنامه خود برای سفر استفاده کنند. لازم به ذکر است که چون این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده به همین منظور دارندگان پاسپورت قبرس می‌توانند بدون محدودیت و بدون ویزا در اتحادیه اروپا (EU) سفر کنند و حق رفت‌وآمد آزادانه به این افراد داده می‌شود. علاوه بر این لازم است که بدانید دارندگان گذرنامه می‌توانند با پیروی از قوانین قانونی مشابهی که برای شهروندان هر کشور عضو اتحادیه اروپا در دسترس است، در مؤسسات آموزشی اتحادیه اروپا ثبت‌نام کنند. حقوق به‌دست‌آمده از طریق این پاسپورت به فرصت‌های شغلی در اتحادیه اروپا یا مراقبت‌های پزشکی نیز اشاره دارد.

مزایای داشتن پاسپورت قبرس

شرایط ورود به قبرس

قبرس پذیرای خارجیانی است که می‌خواهند از استانداردهای عالی زندگی در کشوری امن و جذاب برخوردار شوند. حال دراین‌بین، کشورهای خاصی وجود دارند که برای اخذ ویزای ورود به قبرس نیازمند رعایت قوانین و مقررات بیشتری بوده و باید مدارک بیشتری را ارائه بدهند که ایران نیز جزو یکی از این کشورها است. درصورتی‌که در خصوص موضوع خاصی برای مهاجرت به قبرس سؤال دارید می‌توانید راهنمایی‌های موردنیاز خود را از بهترین وکیل مهاجرت به قبرس دریافت کنید. این فرد پشتیبانی و کمکی عمیق را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید به درک بالاتری از مهاجرت دست پیدا کنید.
مهاجرت به قبرس برای تمامی افراد مجاز است؛ اما در مواردی همچون اخذ ویزا، مجوز کار و اجازه اقامت، مسیر مهاجرتی برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند سخت‌تر است. ازآنجایی‌که موارد نام‌برده می‌تواند در نهایت منجر به درخواست شهروندی فرد متقاضی شود طبیعتاً نگرانی‌هایی را نیز به همراه دارد. درصورتی‌که به فکر انتقال شرکت خود به قبرس هستید، نیاز به ارائه اسناد بیشتر خواهید داشت که باید تهیه و ارائه شود. در حالت کلی این اسناد با ارائه اظهارنامة امضا شده توسط صاحبان شرکت‌ها شروع می‌شود و با تأییدیه‌های صادر شده توسط مقامات در قبرس به اتمام می‌رسد. وکلای مهاجرتی مناسب به این موارد رسیدگی می‌کنند و می‌توانند به هر مشتری که نیاز به مشاوره دارند، کمک فوری و خدمات اختصاصی ارائه بدهند.

چگونگی اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

دریافت شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری روشی بسیار سریع برای اخذ شهروندی قبرس بوده که تمامی اتباع غیر اتحادیه اروپا واجد شرایط درخواست برای این مجوز هستند. شهروندان غیر اتحادیه اروپایی که در اقتصاد قبرس سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند به‌سرعت اقدام به اخذ شهروندی قبرس و اروپا کنند.
برای ارائه درخواست شهروندی اتحادیه اروپا با سرمایه‌گذاری، شما ملزم به انجام موارد زیر هستید:

 • حداقل سرمایه‌گذاری ۲ میلیون یورویی به‌اضافه مالیات بر ارزش‌افزوده در صورت لزوم بر روی املاک
 • سرمایه‌گذاری شما باید حداقل ۳ سال قبل از فروش دارایی نگه داشته شود.

اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری

حال از جمله مزایای این امر می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • بدون نیاز به اقامت قبلی: لازم نیست قبل، در حین یا بعد از تأیید درخواست شهروندی خود، مقیم قبرس باشید.
 • داشتن تابعیت مضاعف: می‌توانید بدون نیاز به ترک تابعیت قبلی خود، تابعیت قبرس را دریافت کنید. البته این تابعیت به کودکان زیر ۱۸ سال به طور خودکار اعطا می‌شود. نکته جالب این است که اخذ تابعیت در قبرس به سایر کشورها گزارش نمی‌شود.
 • دارای اعتبار برای زندگی خانوادگی: پس از درخواست شهروندی، تابعیت به طور خودکار به خانواده آینده شما منتقل خواهد شد.

فواید اخذ اقامت قبرس از طریق ویزای سرمایه‌گذاری

فواید بسیاری را می‌توان برای اخذ اقامت قبرس عنوان کرد که از جمله مزایای آن برای فرد سرمایه‌گذار به شرح زیر است:

 • دریافت مستقیم اقامت دائم قبرس
 • بهره‌مندی از زندگی، تحصیل و تجارت در قبرس
 • افراد می‌توانند وابستگان خود همچون همسر، فرزندان، والدین و والدین همسر خود را همراهشان بیاورند.
 • داشتن ارتباط خوب با اتحادیه اروپا (EU) به دلیل عضویت در آن
 • داشتن حق دسترسی آزاد به بازار اتحادیه اروپا
 • بهره‌مندی از مراقبت‌های بهداشتی عمومی
 • بدون نیازمندی به زبان یا تحصیل

بااین‌وجود، فرد سرمایه‌گذار تنها حق کارکردن در قبرس آن هم به‌عنوان مدیر شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری کرده را دارد. سرمایه‌گذار می‌تواند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو در اقتصاد قبرس و رعایت شرایط زیر برای اقامت قبرس اقدام کند:

 • بالای ۱۸ سال باشد.
 • داشتن گواهی سوءپیشینه کیفری
 • ثابت کند که پول مال خودش است.

مزایای اقامت دائم به قبرس

مزایایی که اقامت دائم قبرس برای مهاجران فراهم می‌آورد به شرح زیر است:

 • دسترسی آسان به اروپا: با اقامت دائم قبرس، درهای اتحادیه اروپا برای شما باز می‌شود و می‌توانید به‌صورت آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی و کار کرده یا به سفر بروید.
 • تجربه یک زندگی جذاب: قبرس دارای سبک زندگی مطلوب، فرصت‌های اقتصادی و کیفیت زندگی خوبی است که موجب می‌شود افراد و خانواده‌ها خانه جدید خود را در قبرس بسازند.
 • نداشتن محدودیت ورود: دارندگان کارت‌های اقامت دائم قبرس از این مزیت برخوردارند که برای ورود به قبرس نیازی به ویزا ندارند، حتی در دوره‌هایی که ممکن است مرزهای این کشور به روی خارجی‌ها بسته باشد.مزایای اقامت دائم به قبرس
 • بهره‌مندی از سیستم مراقبت‌های بهداشتی خوب: قبرس دارای استاندارد بالایی از خدمات پزشکی بوده و دسترسی خوبی به بیمارستان‌های دولتی درون‌شهری و کلینیک‌های خصوصی متعدد در سراسر کشور دارد.
 • بهره‌مندی از فرصت‌های تحصیلی: فرزندان سرمایه‌گذاران در قبرس به‌مانند فرزندان افراد بومی، دسترسی برابری به سیستم آموزشی دارند و از حقوقی مشابه شهروندان این کشور برخوردارند. قبرس میزبان شعبه‌های مدارس و دانشگاه‌های بین‌المللی بوده و مکانی جذاب برای تحصیل است.
 • داشتن محیط مالیاتی جذاب برای کسب‌وکارها: قبرس دارای یکی از جذاب‌ترین سیستم‌های مالیاتی در اتحادیه اروپا بوده که به افراد و اشخاص حقوقی اجازه می‌دهد تا از مالیات‌بردرآمد قبرس در سراسر جهان بهره‌مند شوند.

سؤالات کوتاه در مورد اخذ ویزا و اقامت در قبرس

فرد چه زمانی درخواست تجدیدنظر می‌کند؟

زمانی که دلایل کافی برای درخواست تجدیدنظر در تصمیم وجود داشته باشد، شخص می‌تواند برای رد ویزا درخواست تجدیدنظر کند؛ اما درخواست تجدیدنظر باید در طول ۷۵ روز از زمان ارسال اخطار رد درخواست انجام شود.

چه زمانی یک خارجی از پرداخت هزینه معاف خواهد بود؟

خدمات مهاجرتی در قبرس توسط اداره ثبت‌احوال و مهاجرت این کشور ارائه می‌شود. حال در مواردی که متقاضیان کودکان زیر ۶ سال باشند، از پرداخت هزینه ویزا معاف خواهند بود.

دریافت ویزای تجاری چقدر طول می‌کشد؟

توصیه می‌شود یک ماه قبل از ورود به قبرس شروع به ارسال درخواست کنید؛ اما به‌طورکلی این نوع ویزاها در حدود ۲ هفته پردازش می‌شوند.

در صورت ماندن بیش از حد در قبرس چه اتفاقی برای ویزا می‌افتد؟

اقامت بیش از حد در قبرس بدون ویزای مناسب غیرقانونی است؛ بنابراین افراد در این شرایط می‌توانند جریمه شوند که جریمه آنها بر اساس تعداد روزهای باقی‌مانده تعیین می‌شود. علاوه بر این فرد می‌تواند برای مدتی از ورود به قبرس منع شود.

راه‌های اخذ تابعیت در قبرس چیست؟

اصلی‌ترین راه‌ها جهت اخذ ویزای تابعیت در کشور قبرس شامل داشتن اصالت قبرسی، اقامت دائم و درخواست شهروندی و ازدواج با یک شهروند قبرسی خواهد بود. الزامات تابعیت بدین صورت است که فرد خارجی باید حداقل ۷ سال در قبرس اقامت داشته باشد که از این تعداد باید ۵ سال آن را به‌عنوان مقیم دائم زندگی کرده باشد تا بتواند روند شهروندی را طی کند.

راه‌های اخذ تابعیت در قبرس چیست؟

هزینه درخواست شهروندی چقدر است؟

هزینه خدمات مهاجرت به قبرس برای شهروندی از طریق تابعیت ۵۰۰ یورو است.

پناهندگان چه حق و حقوقی در زمان اقامت دارند؟

در حالت کلی پناهندگان دارای حق و حقوق زیر هستند:

 • داشتن حق زندگی در هر منطقه از قبرس
 • دسترسی به اشتغال
 • داشتن حق کمک‌های اجتماعی
 • حق برخورداری از مراقبت‌های بهداشتی
 • حق ثبت‌نام کودکان پناهنده در واحدهای آموزشی دولت
 • حق اقامت طولانی‌مدت یا دائم
 • حق شهروندی

چگونگی مهاجرت به قبرس با کمک وکیل

پیمودن قانون مهاجرت می‌تواند یک فرایند پیچیده و چالش‌برانگیز باشد. حال برای‌آنکه بتوان این پیچیدگی‌ها را بدون دردسر طی کرد باید از خدمات بهترین وکیل مهاجرتی بهره‌مند شد. وکیل موردنظر باید به ارائه پشتیبانی حقوقی جامع و متمرکزی بپردازد تا افراد و مشاغل بتوانند به‌سادگی و با خیالی راحت به قبرس نقل‌مکان کنند. عموماً خدمات مهاجرتی طیف وسیعی از زمینه‌ها را پوشش می‌دهد که در حالت کلی شامل موارد زیر است:

 • انطباق موکلین با قوانین مهاجرت: یک وکیل مناسب در خصوص پیروی از قوانین و مقررات مهاجرت در قبرس توصیه‌های لازم را ارائه می‌دهد و مطمئن می‌شود که وضعیت مهاجران در این کشور ایمن بوده و از احتمال بروز مشکلات قانونی جلوگیری می‌کند.
 • ارائه خدمات مربوط به اقامت و تابعیت: وکلا افراد را در زمینه اخذ انواع مجوز اقامت و شهروندی در قبرس مطلع می‌سازند و مطمئن می‌شوند که درخواست افراد کاملاً درست باشد تا شانسشان برای حصول نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز به حداکثر برسد.مهاجرت به قبرس با کمک وکیل
 • مجوز کار: وکلای مهاجرت قادر به راهنمایی کارفرمایان و کارمندان نیازمند کار در قبرس هستند. آنها به طور تخصصی به بررسی شرایط مختلف افراد می‌پردازند و در خصوص آزمون‌های بازار کار، درخواست‌های ویزا و سایر اسناد مربوطه افراد را راهنمایی می‌کنند و مطمئن می‌شوند که افراد مجوز کار خود را دریافت کنند.
 • مهاجرت تجاری: این خدمات مناسب کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و مشاغلی است که به دنبال ایجاد شرایطی برای حضور در قبرس هستند. وکلا باید در کل فرایند از تشکیل شرکت و صدور مجوز تا اخذ ویزا و مجوزهای مناسب برای استخدام پرسنل کلیدی افراد را راهنمایی کنند.
 • راهنمایی در زمینه استیناف و دعاوی مهاجرتی: وکلا قادر به بررسی درخواست‌های تجدیدنظر و دعاوی مربوط به تصمیمات مهاجرتی بوده و به حمایتی قوی برای محافظت از منافع افراد و تضمین یک نتیجه مطلوب می‌پردازند.

نحوه کمک یک وکیل مهاجرت

برای‌آنکه از راهنمایی بهترین وکیل مهاجرت به قبرس در زمینه مهاجرت خود بهره‌مند شوید می‌توانید در هنگام داشتن هرگونه سؤال با وی در تماس باشید. این فرد می‌توانید از طریق راه‌های مختلفی به شما کمک کند تا امور مهاجرتی شما ساده‌تر و راحت‌تر انجام شود. از جمله کمک‌های یک وکیل در زمینه مهاجرت می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • درک الزامات: یک قانون‌دان مهاجرتی باید به شما در درک شرایط خاص مهاجرت به قبرس کمک کرده و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار بدهد. این اطلاعات شامل مدارک لازم و موردنیاز، مدرک اشتغال یا مدرک تحصیلی جهت مهاجرت به قبرس است.
 • جمع‌آوری مدارک: یک مباشر می‌تواند به شما در جمع‌آوری مدارک لازم کمک کند. این مدارک می‌تواند شامل پاسپورت معتبر، مدرک اشتغال یا تحصیل در قبرس و در نهایت مدرکی مبنی بر داشتن تمکن مالی در طول اقامت شما در قبرس باشد.
 • ارائه مشاوره در مورد فرصت‌های زمانی تعیین شده: ممکن است مهلت‌های خاصی برای درخواست ویزا برای مهاجرت به قبرس وجود داشته باشد. کار یک نماینده مهاجرتی این است که به شما در درک این مهلت‌ها کمک کند و مطمئن شود که درخواست شما به‌موقع ثبت شوند.
 • ثبت درخواست: یک کارگزار مهاجرتی باید بتواند در تکمیل و ثبت درخواست ویزای مهاجرت به قبرس به شما کمک کرده و هرگونه فرم یا مدارک اضافی را برای کمک به شما آماده کرده و ارسال کند.

نحوه کمک یک وکیل مهاجرت

اصلی‌ترین کارهای وکیل مهاجرت به قبرس

اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید توصیه می‌شود از مشاوره‌های تخصصی افراد آگاه و خبره در زمینه مهاجرت بهره‌مند شوید. این افراد باید در خصوص قوانین قبرس تمامی اطلاعات لازم را داشته باشند و به شما کمک کنند تا بتوانید برای اقامت در قبرس به دو صورت موقت یا دائم اقدام کنید. با بهره‌مندی از راهنمایی‌های این افراد می‌توانید بدون نگرانی در مورد پیچیدگی‌ها و خطراتی که ممکن است در هنگام اخذ مجوز اقامت مهاجرت به قبرس با آنها روبرو شوید، مشکلات خود را به حداقل برسانید. از جمله کارهای اساسی که این فرد به مهاجران ارائه می‌دهد شامل موارد زیر است:

 1. مشاوره در مورد مجوز اقامت مناسب: درصورتی‌که نیاز به اخذ یکی از ویزاهای موقت را داشته باشید و بخواهید برای تحصیل، کار و غیره به قبرس مهاجرت کنید، یک مباشر مهاجرتی می‌تواند در خصوص دریافت ویزای مناسب شما را راهنمایی کند. این افراد روند و هزینه‌های موردنیاز را به طور واضح برای شما توضیح می‌دهند تا بتوانید بدون دردسر برای دریافت ویزای خود برنامه‌ریزی کنید.
 2. بررسی مدارک و تعیین وقت مهاجرت: وکلای باتجربه قبل از ورود شما به قبرس مدارکتان را بادقت بررسی کرده و برای جلوگیری از تأخیر، انتظار طولانی یا درخواست‌های رد شده، به نیابت از شما با مقامات مهاجرتی صحبت می‌کنند. این افراد می‌توانند درخواستی بی‌عیب‌ونقص را ارسال کرده و مراحل رسیدگی به امور مهاجرتی شما را تضمین کنند.
 3. کمک عملی و افتتاح حساب بانکی: وکلای حرفه‌ای می‌توانند در افتتاح حساب بانکی به شما کمک کرده و از قبل مدارک موردنیازتان را آماده کنند. این افراد ثبت‌نام و فعال‌سازی سریع حساب بانکی شما را انجام می‌دهند تا بدو ورود مشکلی با کارهای بانکی نداشته باشید. البته می‌توانند با رضایت شما، کارهای مربوط به بیمه درمانی‌تان را نیز انجام بدهند.

به چه کسی می‌گویند بهترین وکیل مهاجرت؟

یک وکیل مناسب باید پیشرو در رسیدگی به امور موکلین خود باشد و در این راه از هیچ‌گونه کمکی دریغ نکرده و هیچگاه عقب‌نشینی نکند. یک وکیل، متعهد به محافظت از حقوق موکلین خود بوده و باید برای دستیابی به بهترین منافع آنها بجنگد و راه‌حل‌های حقوقی جامع و شخصی‌سازی‌شده‌ای را ارائه بدهد.
برای بهره‌مندی از راهنمایی تخصصی برای شرکت‌ها، املاک و مستغلات، مهاجرت یا سایر حوزه‌های قانونی باید با یک قانون‌دان مهاجرتی در ارتباط بود. این فرد با کمک بینش عمیقی که در چارچوب قانونی محلی و جریان به‌روزرسانی‌های قانونی فعلی دارد می‌تواند به ارائه مشاوره پرداخته و به نیابت از شما نمایندگی کارهای حقوقی و قانونی شما را تضمین کند.

بهترین وکیل مهاجرت
فردی که به‌عنوان بهترین وکیل مهاجرت به قبرس شناخته می‌شود باید بتواند به ارائه خدمات حقوقی اختصاصی و درجه یک متناسب با نیازهای موکلین خود بپردازد. این فرد باید در تمام مدت در کنار موکلین خود باشد تا مطمئن شود که افراد به‌خوبی آگاه به مسائل کوچک و بزرگ مهاجرت خودشان هستند و رفتاری منصفانه با آنها داشته باشد.
علاوه بر موارد گفته شده این فرد باید دارای یک استراتژی عالی برای پرونده‌های مختلف موکلین خود باشد و استراتژی‌های لازم را طراحی کند. به‌علاوه، با بهره‌گیری از تخصص خود بتواند نتایج بهینه، کارآمد و مقرون به صرفه‌ای را برای موکلین خود تضمین کند تا موجب دستیابی افراد به نتایج دلخواهشان شود.
یک وکیل باید طیف گسترده‌ای از خدمات حقوقی همچون حقوق و خدمات ملکی، قانون مهاجرت و خدمات، بانکداری و امور مالی، حقوق شرکت‌ها، حقوق بازرگانی، حقوق مالکیت فکری و غیره را ارائه بدهد. این فرد متعهد به رعایت بالاترین استانداردهای حرفه‌ای، صداقت و خدمات مشتری بوده و باید به طور خستگی‌ناپذیری برای رسیدن موکلین خود به هدفشان تلاش کند.

خدمات ارائه شده توسط وکیل مهاجرت به قبرس

در حالت کلی مباشران مهاجرت می‌توانند وکالت افرادی که در سراسر جهان زندگی می‌کنند را برعهده بگیرند. اما لازم است این را بدانید که قوانین موجود در قبرس بین شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا تمایز قائل می‌شوند و مقررات متفاوتی را اعمال خواهد کرد. باتوجه‌به این موارد، راه‌هایی که وکیل مهاجرتی می‌تواند به‌وسیله آن به افراد کمک کند، در زیر آورده شده است:

 • با سرمایه‌گذاری در برنامه‌های قبرس، افراد خارجی می‌توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.
 • افراد می‌توانند پس از اقامت برای مدت‌زمان معینی در قبرس برای اخذ ویزای کوتاه‌مدت یا بلندمدت درخواست بدهند.
 • ارائه مشاوره حقوقی برای افرادی که خواهان تابعیت قبرسی هستند.
 • ارسال درخواست مجوز کار، برای افرادی که به دنبال کار در این کشور هستند.
 • کمک به تهیه اسناد برای برنامه‌های الحاق خانواده.
 • ارائه مشاوره حقوقی برای نقل‌وانتقالات درون شرکتی در قبرس.
 • ارائه اطلاعات در مورد انواع ویزاهای موجود و مدارکی که متقاضی باید ارائه بدهد.

اگر موارد اشاره شده جزو موارد در نظر داشته شما بوده، به طور حتم نیاز به راهنمایی‌های بهترین وکیل مهاجرت به قبرس خواهید داشت. پس بهتر است کار را به تعویق نیندازید و در اولین فرصت از راهنمایی‌های این فرد بهره‌مند شوید.

"</p

مزایای استخدام بهترین وکیل مهاجرت به قبرس

به طور حتم می‌دانید که مهاجرت به یک کشور خارجی شامل فرایندی دشوار و مملو از قوانین و مقررات پیچیده است. حال درصورتی‌که آگاهی دقیقی از روند پیمایش این مقررات نداشته باشید با موانع قانونی روبرو خواهید شد که نیاز به تخصص حقوقی بالایی دارد. همیشه عقل حکم می‌کند در مواقعی که از انجام صحیح یک کار اطلاع دقیقی نداریم، از راهنمایی‌های فردی آگاه بهره‌مند شویم. در اینجا نیز توصیه می‌شود رسیدگی به امور مهاجرتی خود را به فردی آگاه بسپاریم تا بتواند کار موردنظر ما را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام بدهد. از جمله مزایایی که استخدام وکیل مهاجرت برای ما فراهم می‌آورد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آشنایی با قوانین و مقررات مهاجرت

وکلای مهاجرتی دارای تخصص در زمینه مهاجرت بوده و از پیچیدگی‌های حقوقی قانون مهاجرت به‌خوبی مطلع هستند. این افراد از آخرین قوانین و مقررات قبرس آگاه بوده و به آنها تسلط دارند و بایدونبایدهای امور مهاجرتی را می‌دانند و درک می‌کنند. آگاهی و دانش آنها در زمینه پرونده‌های مهاجرتی بسیار ارزشمند بوده و می‌تواند شما را به موفقیت در نظر داشته خود نزدیک‌تر کند.

رسیدگی به امور کاغذبازی

یکی از بخش‌های مهم در داشتن تخصص حقوقی، آگاهی و درک مدارک موردنیاز یک پرونده است. مباشران مهاجرتی می‌دانند که تهیه و تکمیل مدارک و رسیدگی به درخواست مهاجرت می‌تواند برای افرادی که اطلاعی از این قوانین ندارند، امری گیج‌کننده و وقت‌گیر باشد. به همین منظور حتی یک اشتباه کوچک درون فرم‌ها نیز می‌تواند منجر به تأخیر در پردازش یا حتی رد درخواست ویزا شود. نمایندگان مهاجرتی به‌خوبی این مشکلات احتمالی را درک می‌کنند و می‌توانند در مورد مدارک موردنیاز، شما را راهنمایی کرده و به شما در تکمیل دقیق و به‌موقع درخواستتان کمک کنند.

بهره‌مندی از زمان پردازش سریع‌تر

با استخدام یک وکیل مهاجرتی می‌توانید زمان رسیدگی به درخواست و مدارک خود را تسریع ببخشید. یک وکیل می‌تواند از طرف شما درخواست و مدارک پشتیبانی‌تان را به آژانس‌های مربوطه ارسال کرده و پیگیری‌های لازم را انجام بدهد تا مطمئن شود که همه چیز در مسیر درست قرار دارد. علاوه بر این، یک وکیل می‌تواند به‌سرعت و کاملاً حرفه‌ای به هر سؤالی که ممکن است سفارت و سایر مراجع قانونی داشته باشد پاسخ بدهد. پاسخ‌های کارآمد و به‌موقع وکیل می‌تواند به شما کمک کند تا از احتمال تأخیر یا ردشدن ویزای شما جلوگیری شود.

بهره‌مندی از زمان پردازش سریع‌تر

حضور داشتن در مراجع قانونی به نیابت از موکل

دانش حقوقی و کمک‌های اداری مفید است؛ اما برخی از مهاجران بیش از هر چیز نگران تاریخ‌های احتمالی دادگاه هستند. اگر پرونده شما نیز به هر دلیلی به دادگاه کشیده شود، داشتن یک وکیل مجرب که به نیابت از شما در مراجع قانونی حضور داشته باشد امری ضروری است. یک مدافع مهاجرتی می‌تواند از پرونده شما در مقابل یک قاضی دفاع کرده و شواهد موردنیاز را ارائه بدهد یا شاهدان را مورد بازجویی قرار بدهد. شما می‌توانید به‌تنهایی و بدون داشتن یک وکیل در دادگاه حضور پیدا کنید؛ اما بیشتر اوقات یک وکیل به دلیل تخصص و تجربه‌ای که دارد می‌تواند بهتر از شما این کار را انجام بدهد و به طبع نتیجه مطلوب‌تری را برای شما رقم بزند.

ارائه حمایت و راهنمایی عاطفی

مهاجرت در حالت معمول یک فرایند استرس‌زا است آن هم به این دلیل که بسیاری از افراد وقتی به کشوری جدید وارد می‌شوند، در واقع خانواده و دوستان خود را ترک می‌کنند. حال این امر می‌تواند در روحیات این افراد تأثیر گذاشته و باعث برآشفتگی عاطفی مهاجران شود. یک حقوق‌دان مهاجرتی می‌تواند در این مواقع علاوه بر راهنمایی، به پشتیبانی از افراد کمک کرده و گوش شنوایی برای چالش‌های عاطفی موکلین خود باشد. برخی از وکلا می‌توانند درصورت نیاز به معرفی منابعی که می‎تواند آرامش و آسایش شما را فراهم کند بپردازند. این امر می‌تواند باعث شود که مهاجرت شما علاوه بر تغییر بزرگی که در زندگی شما ایجاد می‌کند، تجربه‌ای مثبت و هیجان‌انگیز را نیز برایتان رقم بزند.

۸ نکته مهم جهت انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به قبرس

اگر شما نیز نیازمند راهنمایی‌های دقیق و فوری در زمینه مهاجرت هستید بهتر است از فردی کاردان در این زمینه کمک بگیرید؛ اما در نظر داشته باشید که تمامی وکلای مهاجرتی نمی‌توانند مشاوران خوبی برای شما باشند. ازآنجایی‌که این امر بسیار مهم و حیاتی بوده، توصیه می‌شود پیش از انجام هر کاری در ابتدا در انتخاب یک وکیل عالی که واجد شرایط و انگیزه باشد، به‌خوبی وقت بگذارید. در هنگام جستجو باید چند چیز مهم را در نظر داشته باشید تا بتوانید وکیلی مناسب را برای خود پیدا کنید.

۸ نکته مهم جهت انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به قبرس

در ادامه ۸ نکته بسیار مهم جهت انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به قبرس آورده شده است که می‎توانید جهت همکاری با وکیل موردنظر، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱. وکیلی انتخاب کنید که کاری باکیفیت را ارائه بدهد

هنگامی که برای پیداکردن بهترین وکیل مهاجرت به قبرس تلاش می‌کنید بهتر است انتخابی کورکورانه و عجله‌ای نداشته باشید. همیشه اولین وکیلی را که با آنها برخورد می‌کنید را استخدام نکنید؛ بلکه به جستجوی فردی مناسب با موضوع پرونده خود بپردازید. بسیار مهم است که به دنبال وکیلی باکیفیت باشید که به‌مانند یک فرد حرفه‌ای به پرونده شما رسیدگی کند تا از صرف هزینه‌های بالا جلوگیری کنید. همیشه در ابتدا به‌خوبی تحقیق کرده و سپس مناسب‌ترین فرد را انتخاب کنید. اگر در امر مهاجرت جدی هستید باید بدانید که صرف‌کردن هزینه‌های درست در نهایت می‌تواند ارزش این را داشته باشد که به خواسته خود برسید. پس مطمئن شوید که وکلای بالقوه‌ای که می‌خواهید با آنها کار کنید را به‌درستی بررسی و انتخاب کنید.

۲. به دنبال مرجعی معتبر باشید

وقتی که برای امور مهاجرتی خود به دنبال یک وکیل می‌گردید، ایده بسیار خوبی است که در ابتدا در بین دوستان و آشنایان خود به جستجوی فرد موردنظر بپردازید. همیشه تبلیغات دهان‌به‌دهان راهی عالی برای یافتن وکیل مهاجرتی مناسبی خواهد بود. علاوه بر این در اینترنت نیز می‌توانید به جستجوی وکلای معتبر و حرفه‌ای بپردازید. به‌عنوان‌مثال سایت برتر ویزا یکی از بهترین مراجع برای پیداکردن بهترین وکلا در زمینه مهاجرت بوده و می‌تواند اطلاعات مفیدی را در زمینه مهاجرت و پیداکردن یک وکیل شایسته به شما ارائه بدهد. علاوه بر این، با کمک اینترنت گاهی اوقات می‌توانید علاوه بر یافتن اطلاعات، به بررسی کارها و نظرات موکلین سابق وکلا نیز دست پیدا کرده و اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

۳. اعتبار و شهرت وکیل موردنظر را تأیید کنید

زمانی که یک وکیل بالقوه را برای حل‌کردن پرونده خود پیدا می‌کنید، باید در ابتدا مطمئن شوید که علاوه بر دارابودن شهرت، دارای پرونده‌های واقعی و دستاوردهای مهمی هستند یا خیر. در خصوص تجربه و اعتبار آنها به‌درستی تحقیق کرده و متوجه شوید که سوابق کاری آنها به چه صورت بوده و بیشتر بر روی چه نوع پرونده‌هایی کار کرده‌اند. برای این کار علاوه بر بررسی وب‌سایت وکلا، می‌توانید از منابع موثق دیگر نیز برای صحت اطلاعات و اعتبار وکلا کمک بگیرید.

اعتبار و شهرت وکیل موردنظر را تأیید کنید

۴. لیستی از بهترین وکلای مهاجرتی تهیه کرده و با آنها صحبت کنید

جدی بودن شما در امر مهاجرت زمانی مشخص می‌شود که تحقیقات لازم را در زمینه مهاجرت انجام داده باشید. سپس لیستی از بهترین وکلای مهاجرتی جهت دریافت مشاوره رایگان تهیه کنید. پس از آماده‌کردن لیست، اکنون می‌توانید متناسب با نیازتان از وکلایی با تجربه کاری بیشتر در مهاجرت که آگاه به پرونده شما هستند مشورت بگیرید. داشتن یک تماس تلفنی یا جلسه مشاوره رایگان می‌تواند یک آگاهی کلی از مهارت‌های افراد به شما ارائه بدهد. زمان پیداکردن وکیل بسیار مهم است که به نحوه پاسخ‌دهی آنها و مدت زمانی که منتظر پاسخگویی آنها بودید را در نظر بگیرید.
یادتان باشد افرادی که برای وقت شما ارزش قائل نشوند، نمی‌توانند انتخابی مناسب برای شما باشند. این امر بدین معنا است که اگر وکیل مربوطه زمانی برای پاسخ‌دهی به شما ندارد، طبیعتا زمانی برای رسیدگی به امور شما هم نخواهد داشت. در هنگام مشاوره در ابتدا از وکلا در مورد پرونده‌های قبلی که بر روی آنها کار کرده‌اند سؤال بپرسید. سپس در خصوص میزان موفقیت آنها و مدت زمانی که برای رسیدگی به آن پرونده‌ها وقت گذاشته‌اند اطلاعاتی را به دست آورید. زمانی که بفهمید وکیل موردنظر با قانون مهاجرت آشنا بوده و تجربه مناسبی دارد، متوجه می‌شوید که برای رسیدگی به امور شما فردی مناسب است.

۵. از وکلا بخواهید که مدارکی را دال بر تجربیاتشان ارائه بدهند

اگر قصد استخدام یک وکیل را دارید، باید با چندین نفر از آنها صحبت کرده تا در خصوص آنها اطلاعاتی به دست آورید. یکی از اصلی‌ترین این اطلاعات، ارائه مدارکی در خصوص پرونده‌های موفقیت‌آمیز قبلی است. به همین منظور از آنها در خصوص مراجع و نظرات مشتریان پیشین سؤال بپرسید و بخواهید که مدارکی نشان بدهند که صحت حرف‌های آنها را تأیید می‌کند. وکیلی که واقعاً در امر مهاجرت باتجربه و حرفه‌ای باشد باید بتواند ارجاعاتی به پرونده‌های گذشته داشته باشد و لیستی از موکلینی که توانستند به نتیجه دلخواه خود برسند را ارائه بدهد. مطمئن شوید که وکیل موردنظر در زمان اثبات ادعاهای خود باید فهرستی طولانی از مشتریان راضی و خوشحال گذشته خود داشته باشد. با این کار می‌توانید سوابق کاری و تجربه وکیل موردنظر در امر مهاجرت را بررسی کنید. پس از آن می‌توانید از بین افراد مدنظر فردی مطمئن را برای امور مهاجرتی خود انتخاب کنید.

از وکلا بخواهید که مدارکی را دال بر تجربیاتشان ارائه بدهند

۶. شفاف‌سازی و مذاکره در مورد هزینه را فراموش نکنید

قبل از استخدام یک وکیل، خیلی مهم است که بدانید دقیقاً برای چه چیزی می‌خواهید هزینه کنید. شما باید در جلسه مشاوره به‌خوبی وقت گذاشته و به‌سرعت در خصوص هزینه‌های خود مذاکره کرده تا بدانید دقیقاً از رابطه خود چه انتظاری دارید. با هر وکیلی که صحبت می‌کنید درمورد حق‌الزحمه آنها سؤال بپرسید تا در انتها باتوجه‌به کارهایی که برای شما انجام می‌دهند، به مقایسه هزینه‌ها بپردازید.
با این کار می‌توانید متوجه شوید که شرایط کاری هر یک از وکلا به چه صورت بوده و هزینه دریافتی آنها چه مقدار است. سپس متوجه می‌شوید که به چه صورت هزینه را از شما دریافت می‌کنند (به‌صورت ساعتی یا هزینه ثابت). در نهایت نیز در مورد هزینه‌های اضافی و احتمالی سؤال پرسیده و بخواهید که به طور شفاف هزینه‌های متغیر را برای شما بیان کنند.

۷. از احساس راحتی خود با وکیل مطمئن شوید

علاوه بر درنظرداشتن جنبه‌های فنی‌تر در هنگام جستجوی بهترین وکیل مهاجرت به قبرس باید غریزه و احساسات خود را نیز در نظر داشته باشید. حتی وقتی یک وکیل شرایطی عالی برای کار شما داشته باشد و مدارک معتبری را ارائه بدهد، باز هم ممکن است انتخاب مناسبی برایتان نباشد. تا زمانی که شما احساس خوبی از وکیل دریافت نکنید، وی وکیل مناسبی برای شما نخواهد بود. در این مورد تنها به مدارک کاغذی توجه نکنید؛ زیرا احساسات شما نقش به‌سزایی را در انتخاب وکیل ایفا می‌کند.
در جلسه مشاوره به طرز صحبت، رفتار و زبان بدن وکلا بسیار توجه کنید. اگر حس کردید وکیل غلو می‌کند، بدون صراحت صحبت می‌کند یا پیشنهاد کارهای غیرقانونی در مهاجرت را می‌دهد، وی فرد مناسبی برای شما نخواهد بود. وکیل شما باید بتواند به‌خوبی احساسات شما را درک کند و بتواند به زبان شما صحبت کند. چون تنها در این صورت می‌تواند روند رسیدگی به کار شما را تسریع ببخشد و منجر به‌راحتی در ارتباط با شما شود. ازآنجایی‌که باید به طور مستمر با وکیل ارتباط بگیرید تا از جزئیات پرونده‌تان مطلع شوید، اطمینان حاصل کنید که فرد مناسبی را انتخاب کرده‌اید.

از احساس راحتی خود با وکیل مطمئن شوید

۸. به دنبال وکیلی باشید که با فناوری روز دنیا آشنا باشد

عصر حاضر، عصر کاهش روابط اجتماعی بوده؛ بنابراین باید به دنبال مباشرانی بود که بدون درنظرداشتن موقعیت‌های زمانی و مکانی قادر به برقراری ارتباط باشند. امروزه انجام کاغذبازی‌ها به حداقل رسیده و همه چیز به سمت کارهای الکترونیکی پیش می‌رود، پس از وکیلی کمک بگیرید که آشنا به فناوری باشد. در این صورت وی می‌تواند امور شما را به‌صورت اینترنتی و از طریق روش‌هایی همچون امضای الکترونیک پیگیری کند. بهره‌مندی از این کار علاوه بر آسان بودن می‌تواند بسیاری از فرایندهای زمان‌بر را به حداقل برساند.

معرفی ۳ وکیل برتر مهاجرت به قبرس

همان‌طور که اشاره شد کشور قبرس یکی از بهترین کشورها در زمینه مهاجرت بوده و به ارائه انواع ویزاهای کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و غیره می‎پردازد. در این بخش به معرفی ۳ وکیل ایرانی که به‌عنوان بهترین وکیل مهاجرت به قبرس شناخته می‌شوند خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

۱- دکتر محمد مسعودی

وکیل محمد مسعودی

وکیل محمد مسعودی، وکیل پایه یک دادگستری بوده و در دعاوی حقوقی و کیفری تبحر بالایی دارد. شماره پروانه وکالت ایشان ۲۴۸۳۵ بوده و عضو کانون وکلای مرکز هستند. وی دارای مدرک کارشناسی‌ارشد حقوق تجاری، اقتصادی و بین‌الملل بوده و در سال ۲۰۱۲ مؤسسه حقوقی خود را به نام “اریکه عدل” تأسیس کرد. پس از آن ایشان به‌عنوان یک وکیل مهاجرت، وکیل بین‌المللی و وکیل سرمایه‌گذاری فعالیت خود را شروع کردند. وی فارغ‌التحصیل دانشگاه علامه طباطبایی بوده و در امر مهاجرت به قبرس شمالی بسیار باتجربه و متخصص است.
از جمله ویژگی‌های فردی ایشان می‌توان به صبوری، باتجربه بودن، دقت بالا، رسیدگی دقیق به امور پرونده و پاسخگویی بالای او اشاره کرد. وی توانسته است در طول این سال‌ها مهاجران ایرانی بسیاری را در زمینه مهاجرت به قبرس راهنمایی کرده و آنها را به خواسته خود برساند. ایشان قادر به ثبت‌نام، تکمیل مدارک ضروری، کمک به اخذ اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری و غیره در کشور قبرس هستند. وی عضو مؤسسات بین‌المللی وکلا بوده و با شرکت‌های حقوقی در کانادا، فرانسه، امارات و غیره همکاری رسمی دارد.

آدرس صفحه اینستاگرام

شماره تماس: ۰۲۱۲۶۲۱۴۴۸۳

آدرس دفتر: تهران، جردن، نبش کوچه طاهری، مرکز تجارت ایران (برج مشکی)، طبقه ۱۴، واحد ۱

۲- دکتر محمدجواد کاظمی

وکیل محمدجواد کاظمی

وکیل محمدجواد کاظمی، وکیل پایه یک دادگستری بوده و در کانون وکلای مرکز عضویت دارد. آقای کاظمی فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی‌ارشد در رشته حقوق اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبائی بوده و دکترای حقوق خود را از دانشگاه تهران دریافت کردند. وی استادیار دانشگاه بوده و مسلط به زبان فارسی و انگلیسی بوده و تجربه بالایی در زمینه حقوق تجاری و بین‌الملل و مهاجرت دارد. ایشان دارای تخصص و تجربه بالا بوده و در شرکت‌های داخلی و خارجی حقوقی کار کرده و پرونده کاری بسیار درخشانی دارد. وی بیش از ۷ سال در زمینه مهاجرت تجربه داشته و می‌تواند به‌عنوان وکیلی حاذق، شما را در زمینه مهاجرت به قبرس راهنمایی کند.

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۷۱۱۱۳۰

آدرس دفتر: تهران، یوسف‌آباد، نبش خیابان ۱۴، پلاک ۲، واحد ۴

۳- محمدرضا منفرد

وکیل محمدرضا منفرد

وکیل محمدرضا منفرد، وکیل پایه یک دادگستری بوده و به بررسی انواع پرونده‌های مهاجرت به قبرس رسیدگی می‌کند. ایشان یکی از برترین وکلای ایرانی در زمینه مهاجرت به قبرس بوده و دارای دفتر حقوقی در این کشور هستند. وی دارای ۱۲ سال تجربه ارائه انواع مشاوره‌های‌ مهاجرتی بوده و متناسب با نیاز موکلین به صورت حضوری یا غیرحضوری مشاوره‌های خود را انجام می‌دهد. ایشان مؤسس شرکت مهاجرتی گلوبال لند بوده و به همراه بسیاری از وکلا در زمینه مهاجرتی همکاری دارند و دراسرع‌وقت به نیازهای مهاجران رسیدگی می‌کنند.

شماره تماس: ۰۹۱۵۵۱۱۹۶۱۱

آدرس دفتر: قبرس، فاماگوستا، مؤسسه مهاجرتی گلوبال لند

نتیجه‌گیری

در این مقاله در خصوص انواع ویزای مهاجرت به قبرس، شیوه‌های درخواست و چگونگی پیداکردن و مشورت‌گرفتن از بهترین وکیل مهاجرت به قبرس صحبت شد. حال با درنظرگرفتن موارد ارائه شده، می‌توانید یک وکیل خوب را برای انجام کارهای مهاجرتی خود پیدا کرده و امور پرونده‌تان را به او بسپارید.
برای پیداکردن این فرد باید تحقیقات لازم را انجام بدهید تا مطمئن شوید که فرد موردنظر خود را به‌درستی انتخاب کرده‌اید. این فرد باید به‌خوبی نیازهای مهاجرتی شما را درک کند و رسیدگی به مسائل مهاجرتی شما را برعهده بگیرد. در نهایت نیز این اطمینان را حاصل کند که شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. باتوجه‌به موارد ذکر شده، به نظر شما کشور قبرس می‌تواند نیازهای مهاجرتی شما را رفع کند و آیا کشوری ایده‌آلی برای شما هست یا خیر؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن