اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

توریستیروسیه

بهترین شرکت ویزای توریستی روسیه 【سال 1402】✅+ لیست ۱۰ تایی

روسیه یکی از بزرگترین و مهم‌ترین کشورهای جهان می‌باشد که در قاره اروپا و آسیا قرار دارد. این کشور تاریخ، فرهنگ، طبیعت و اقتصاد پویا و متنوعی دارد که برای هر گردشگری جذاب و جالب است. برای این که سفر آسانی به این کشور داشته باشید بهتر است با بهترین شرکت ویزای توریستی روسیه آشنا باشید تا از طریق آنها سفر خود را برنامه ریزی کنید.

برای سفر به روسیه نیاز به ویزای توریستی دارید که با توجه به شرایط، باید مدارک مختلفی را برای دریافت آن ارائه کنید. در مقاله درباره این کشور بزرگ، جغرافیا، زبان و فرهنگ، مهاجرت و نحوه اخذ ویزای تورستی اطلاعات مفیدی ارائه می‌دهیم تا به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید ویزای توریستی روسیه را به‌راحتی دریافت کنید.

درباره کشور روسیه

درباره کشور روسیه

روسیه یا همان فدراسیون روسیه، کشوری در شمال اوراسیا است. این کشور پهناورترین کشور جهان با حدود ۱۷ میلیون کیلومتر مربع مساحت می‌باشد که از ۱۱ منطقه زمانی استفاده می‌کند.

روسیه با ۱۴ کشور مرز زمینی و با ۳ اقیانوس و ۱۲ دریا مرز دریایی دارد. این کشور دارای ۸۳ واحد فدرال است که شامل ۴۶ استان، ۲۲ جمهوری خودمختار، ۹ سرزمین، ۴ شهر فدرالی، ۱ استان خودگردان و ۱ ناحیه خودگردان می‌باشد.

روسیه یکی از کشورهای صنعتی و همچنین یکی از قدرت‌های نظامی و سیاسی جهان است که انبارهای سلاح‌های هسته‌ای و فضایی زیادی دارد.

این کشور عضو اتحادیه اروپا، سازمان همکاری شانگهای، گروه هشت، گروه بیست و سازمان ملل متحد است. روسیه روابط دوستانه و همکاری‌های زیادی با بسیاری از کشورهای جهان دارد که این روابط پس از جنگ با اوکراین کمی خدشه دار شده است.

روسیه کجاست؟

همانطور که گفتیم روسیه در شمال قاره‌های اروپا و آسیا قرار دارد. این کشور از غرب به اروپا، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس آرام و از جنوب به دریای خزر، دریای سیاه، دریای بالتیک، دریای بارنتس، دریای نروژ، دریای ژاپن و دریای اوخوتسک محدود می‌شود.

این کشور با ۱۴ کشور مرز زمینی دارد که این کشورها شامل نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، بلاروس، اوکراین، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، قزاقستان، چین و مغولستان می‌شوند.

همچنین روسیه مرزهای مناقشه‌برانگیزی با ژاپن در جزایر کوریل و با اوکراین در شبه‌جزیره قرم و منطقه دونباس دارد.

لیست استان‌های روسیه

لیست استان‌های روسیه

روسیه ۸۳ واحد فدرال دارد که شامل ۴۶ استان، ۲۲ جمهوری خودمختار، ۹ سرزمین، ۴ شهر فدرالی، ۱ استان خودگردان و ۱ ناحیه خودگردان است.

این واحدها دارای حکومت‌های محلی و قوانین مختص به خود هستند و در حوزه‌های مختلف با دولت مرکزی همکاری می‌کنند. لیست استان‌های روسیه به همراه پایتخت و جمعیت‌های آن را در ادامه برای شما قرار خواهیم داد.

 • استان آمور – پاییتخت بلاغووشچنسک – جمعیت: ۸۰۴٬۰۰۰
 • استان آرخانگلسک – پاییتخت آرخانگلسک – جمعیت: ۱٬۱۷۹٬۰۰۰
 • استان آستراخان – پاییتخت آستراخان – جمعیت: ۱٬۰۱۷٬۰۰۰
 • استان بیلگاراد – پاییتخت بیلگاراد – جمعیت: ۳۵۶٬۰۰۰
 • استان بریانسک – پاییتخت بریانسک – جمعیت: ۴۰۶٬۰۰۰
 • استان چلیابینسک – پاییتخت چلیابینسک – جمعیت: ۱٬۲۰۰٬۰۰۰
 • استان ایرکوتسک – پاییتخت ایرکوتسک – جمعیت: ۶۱۷٬۰۰۰
 • استان ایوانوف – پاییتخت ایوانوف – جمعیت: ۴۱۳٬۰
 • استان کالینینگراد – پاییتخت کالینینگراد – جمعیت: ۴۳۲٬۰۰۰
 • استان کالوگا – پاییتخت کالوگا – جمعیت: ۳۲۶٬۰۰۰
 • استان کامچاتکا – پاییتخت پتروپاولوسک-کامچاتسکی – جمعیت: ۱۸۲٬۰۰۰
 • استان کمی – پاییتخت سیرت – جمعیت: ۹۶۰٬۰۰۰
 • استان کراسنودار – پاییتخت کراسنودار – جمعیت: ۷۷۵٬۰۰۰
 • استان کراسنویارسک – پاییتخت کراسنویارسک – جمعیت: ۱٬۰۹۱٬۰۰۰
 • استان کورسک – پاییتخت کورسک – جمعیت: ۴۱۴٬۰۰۰
 • استان کوستروما – پاییتخت کوستروما – جمعیت: ۲۷۰٬۰۰۰
 • استان کورگان – پاییتخت کورگان – جمعیت: ۳۲۱٬۰۰۰
 • استان کوریلیا – پاییتخت پتروزاوودسک – جمعیت: ۶۴۲٬۰۰۰
 • استان لنینگراد – پاییتخت سنت پترزبورگ – جمعیت: ۵٬۳۸۱٬۰۰۰
 • استان لیپتسک – پاییتخت لیپتسک – جمعیت: ۵۰۱٬۰۰۰
 • استان ماگادان – پاییتخت ماگادان – جمعیت: ۱۴۵٬۰۰۰
 • استان ماری ال – پاییتخت یوشکار-اولا – جمعیت: ۶۹۴٬۰۰۰
 • استان موردوویا – پاییتخت سارانسک – جمعیت: ۸۲۹٬۰۰۰
 • استان موسکو – پاییتخت موسکو – جمعیت: ۱۲٬۶۱۰٬۰۰۰
 • استان مورمانسک – پاییتخت مورمانسک – جمعیت: ۳۰۷٬۰۰۰
 • استان نیژنی نوگورود – پاییتخت نیژنی نوگورود – جمعیت: ۱٬۲۵۱٬۰۰۰
 • استان نووسیبیرسک – پاییتخت نووسیبیرسک – جمعیت: ۱٬۶۱۷٬۰۰۰
 • استان امور – پاییتخت امورسک – جمعیت: ۳۱۹٬۰۰۰
 • استان اورال – پاییتخت یکاترینبورگ – جمعیت: ۱٬۴۹۲٬۰۰۰
 • استان اورنبورگ – پاییتخت اورنبورگ – جمعیت: ۵۵۷٬۰۰۰
 • استان پنزا – پاییتخت پنزا – جمعیت: ۵۱۸٬۰۰۰
 • استان پرم – پاییتخت پرم – جمعیت: ۱٬۰۳۴٬۰۰۰
 • استان پسکوف – پاییتخت پسکوف – جمعیت: ۲۰۲٬۰۰۰
 • استان روستوف – پاییتخت روستوف-نا-دونو – جمعیت: ۱٬۱۲۵٬۰۰۰
 • استان ریازان – پاییتخت ریازان – جمعیت: ۵۳۹٬۰۰۰
 • استان ساخالین – پاییتخت یوژنو-ساخالینسک – جمعیت: ۴۹۳٬۰۰۰
 • استان سامارا – پاییتخت سامارا – جمعیت: ۱٬۱۶۴٬۰۰۰
 • استان ساراتوف – پاییتخت ساراتوف – جمعیت: ۸۴۰٬۰۰۰
 • استان ساخا – پاییتخت یاکوتسک – جمعیت: ۹۵۴٬۰۰۰

مهم‌ترین شهرهای روسیه

مسکو

مسکو شهریست که برای هر گردشگری جذاب و دیدنی است. این شهر با بیش از ۱۲ میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین شهر اروپا و یازدهمین شهر بزرگ جهان است.

این شهر در کنار رودخانه مسکوا و در غرب کشور قرار دارد. مسکو مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه است و بسیاری از ساختمان‌ها، موزه‌ها، پارک‌ها، میدان‌ها، تئاترها، کلیساها و معابد زیبا و مهم کشور در آنجا قرار دارد.

مسکو شهریست که تاریخ طولانی و پرفراز و نشیبی را در خود جای داده و شاهد بسیاری از حوادث تاریخی مهم بوده است.

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ شهری برای هر دوست دار هنر و تاریخی، جذاب و دیدنی است. این شهر با بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت، دومین شهر بزرگ روسیه و چهارمین شهر بزرگ اروپا می‌باشد.

سن پترزبورگ در شمال غرب کشور و در کنار خلیج فنلاند قرار دارد. این شهر مرکز فرهنگی، علمی و توریستی روسیه است و بیش از ۲۰۰ موزه، ۲۰۰۰ کتابخانه، ۸۰ تئاتر، ۱۰۰ کنسرت سالن، ۴۵ گالری و ۸۰ پارک و باغ می‌باشد.

سن پترزبورگ تاریخ غنی و پرافتخاری را در خود جای داده و شاهد بسیاری از حوادث تاریخی مهم بوده که می‌توانید آن را در کتب مختلف مطالعه کنید.

نووسیبیرسک

نووسیبیرسک برای هر علاقه‌مند به علم و فناوری جذاب است. این شهر با بیش از ۱.۵ میلیون نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای آسیا است.

نووسیبیرسک در مرکز کشور و در کنار رودخانه اوب قرار دارد. این شهر مرکز علمی، تحقیقاتی، صنعتی و آموزشی روسیه است و بیش از ۲۰۰ موسسه علمی، ۳۰ موزه، ۱۰ تئاتر، ۵۰ کتابخانه و ۱۰ دانشگاه دارد.

نووسیبیرسک در سال ۱۸۹۳ به عنوان ایستگاه راه‌آهن شروع به رشد کرده و در حال حاضر یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود.

یکاترینبورگ

یکاترینبورگ برای افراد متخصص در جغرافیا و تاریخ شهری مناسب محسوب می‌شود. این شهر با بیش از ۱.۴ میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر بزرگ روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای آسیا است.

این شهر در شرق کشور و در کنار رودخانه ایسِت قرار دارد. یکاترینبورگ مرکز صنعتی، تجاری، فرهنگی و آموزشی روسیه است و بیش از ۶۰۰ کارخانه صنعتی، ۲۰ موزه، ۱۲ تئاتر، ۳۰ کتابخانه و ۱۶ دانشگاه است.

یکاترینبورگ که در سال ۱۷۲۳ توسط تزار پتر بزرگ به عنوان محل تولید فلزات و سلاح ساخته شده و در حال حاضر یکی از مدرن‌ترین و پویاترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود.

کازان

کازان برای افرادی که به تنوع فرهنگی و مذهبی اهمیت می‌دهند شهری جذاب و دیدنی محسوب می‌شود. این شهر با بیش از ۱.۲ میلیون نفر جمعیت، هشتمین شهر بزرگ روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای قاره آسیا می‌باشد.

کازان در جنوب غرب کشور و در کنار رودخانه ولگا قرار دارد. این شهر مرکز اداری، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی جمهوری تاتارستان بوده و دارای بیش از ۱۰۰ مرکز صنعتی، ۱۵ موزه، ۱۰ تئاتر، ۲۵ کتابخانه و ۳۰ دانشگاه است.

کازان در سال ۱۰۰۵ تأسیس شده است و در حال حاضر یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود.

جمعیت روسیه

جمعیت روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت می‌باشد و در دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد. این کشور د تنوع فرهنگی و قومی بسیار زیادی دارد و حدود ۱۶۰ گروه مختلف در آن زندگی می‌کنند.

بر اساس آمار سازمان ملل متحد، جمعیت روسیه در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۴۴ میلیون و ۴۴۴ هزار نفر تخمین زده شده است. این جمعیت تقریبا ۲.۰۶ درصد از کل جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد.

جمعیت این کشور در سال‌های اخیر رشد کمی داشته و کاهش یافته است. علت این پدیده نرخ باروری پایین، مهاجرت مردم، شرایط اقتصادی و اجتماعی و مشکلات بهداشتی می‌باشد.

زبان مردم روسیه

زبان رسمی کشور روسیه، روسی است که از خانواده زبان‌های اسلاوی تبار است. این زبان از الفبای سیریلیک استفاده کرده و یکی از پنج زبان رسمی سازمان ملل متحد است.

زبان روسی توسط ۱۵۰ میلیون نفر به عنوان زبان مادری و ۱۱۰ میلیون نفر به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. این زبان در کشورهای همسایه روسیه مانند بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و اوکراین نیز رایج است.

علاوه بر زبان روسی، در این کشور بیش از ۱۰۰ زبان دیگر نیز صحبت می‌شود که بیشتر آن‌ها متعلق به گروه‌های قومی و اقلیت‌های محلی می‌باشد.

برخی از این زبان‌ها شامل اوکراینی، ترکی، خانواده زبان‌های قفقازی، تاتاری، چوواشی، بشقیری، مردوینی، اوزبکی، تاجیکی و غیره می‌شود.

فرهنگ مردم روسیه

فرهنگ مردم روسیه

روسیه کشوری با قدمت طولانی و فرهنگ غنی است. این کشور در طول تاریخ با تأثیرات فرهنگی و سیاسی از شرق و غرب روبرو شده و هویت ملی متمایزی را ایجاد کرده است.

فرهنگ روسیه شامل بخش‌های مختلفی مثل ادبیات، هنر، موسیقی، رقص، مذهب، آداب و رسوم، غذا، پوشاک و … می‌شود. برخی از شخصیت‌های برجسته فرهنگی روسیه پوشکین، داستایوفسکی، تولستوی، چایکوفسکی، شوستاکوویچ، راخمانینوف، مالویچ، کاندینسکی، استالین، لنین، گورباچف و پوتین هستند.

مردم روسیه به طور عمومی مهمان‌نواز، متواضع، خشک و متعهد به خانواده و دوستان هستند. آن‌ها به سنت‌هایی مانند استفاده از سونا، نوشیدن ودکا، خوردن خاویار و پلمنی، رفتن به تئاتر و باله و داشتن گلابی‌های ماتریوشکا احترام می‌گذارند.

ایرانی‌ها در کشور روسیه

ایرانی‌ها در کشور روسیه

روابط ایران و روسیه پیچیدگی‌ها و تغییرات زیادی در طول تاریخ داشته است. این دو کشور در قرن‌های گذشته درگیر جنگ‌ها و مذاکرات مرزی بوده‌اند و در دوره‌های مختلف همکاری یا رقابت سیاسی، اقتصادی و نظامی داشته‌اند.

در دوره جمهوری اسلامی ایران، روابط ایران و روسیه بر اساس منافع مشترک در برخی مسائل بین‌المللی شکل گرفته است.

این دو کشور در زمینه‌هایی مانند انرژی هسته‌ای، تسلیحات، تجارت، حمل و نقل، فرهنگ و توریسم همکاری دارند. بر اساس آخرین آمارها تعداد ایرانی‌های مقیم در روسیه حدود ۳۰ هزار نفر بوده و بیشتر آن‌ها در شهرهای موسکو، سنت پترزبورگ، روستوف، کازان و اکاترینبورگ زندگی می‌کنند.

ایرانی‌های مقیم روسیه عمدتا از دانشجویان، تاجران، کارمندان، ورزشکاران و اقلیت‌های قومی مانند تاتارها، آذربایجانی‌ها و ارمنی‌ها تشکیل شده است.

این افراد با حفظ هویت فرهنگی و مذهبی خود در جامعه روسیه فعالیت کرده و به انجمن‌ها، موسسات، مدارس و مساجد ایرانی مراجعه می‌کنند.

ایرانی‌های مقیم روسیه مثل سایر ایرانی‌های خارج از کشور به جشن‌های ملی و مذهبی مانند نوروز، محرم، عاشورا و چهارشنبه سوری اهمیت داده و در برگذاری آنها باهم همکاری می‌کنند.

عجایب روسیه

عجایب روسیه

روسیه کشوری پر عجایب طبیعی و انسانی است که برای گردشگران، جذاب و دیدنی هستند. در ادامه قصد داریم برخی از عجایب و مکان‌های دیدنی این کشور را به شما معرفی کنیم.

دریاچه بایکال

این دریاچه در جنوب سیبری واقع شده و بزرگترین و عمیق‌ترین دریاچه آب شیرین جهان است. دریاچه باکال حدود ۲۰ درصد از کل ذخایر آب شیرین جهان را داشته و بیش از ۲۵ میلیون سال قدمت دارد.

این دریاچه تنوع زیستی بالایی داشته و بیش از ۱۷۰۰ گونه جانوری و گیاهی در آن زندگی می‌کنند که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها منحصر به فرد هستند.

دریاچه بایکال در فصول مختلف سال مناظر زیبا و خیره‌کننده‌ای دارد و برای فعالیت‌هایی مانند قایق‌رانی، شنا، ماهی‌گیری، پیاده‌روی، اسکی و … مناسب است.

میدان سرخ

این میدان در مرکز شهر موسکو واقع شده و یکی از مهم‌ترین نمادهای تاریخی و فرهنگی روسیه است. میدان سرخ ۶۹۵ متر طول و ۱۳۰ متر عرض دارد و برخی از بناهای معروف و مقدس روسیه را در خود جای داده است.

برخی از این بناها شامل کاخ کرملین، کلیسای واسیلی بلسد، موزه تاریخ ملی، مقبره لنین و مرکز تجاری گوم می‌شود. این میدان در طول تاریخ شاهد رویدادهای مهم و تاریخ‌ساز روسیه مثل تجلیل از پیروزی بر ناپلئون، مراسم تشییع جنازه استالین، تظاهرات مردمی علیه کودتای ۱۹۹۱ و … بوده است.

متروی موسکو

متروی موسکو یکی از بزرگترین و زیباترین شبکه‌های حمل و نقل عمومی جهان است که در سال ۱۹۳۵ تأسیس شده است. این مترو دارای ۲۲۵ ایستگاه و ۳۷۸ کیلومتر خط است و روزانه بیش از ۹ میلیون مسافر را حمل می‌کند.

ایستگاه‌های متروی موسکو معماری و طراحی بسیار زیبا و منحصر به فردی دارند که تزئیناتی مانند تابلوهای سرامیکی، تندیس‌های برنزی، لوسترهای کریستالی، نقاشی‌های دیواری، موزاییک‌ها و … در آن قرار دارد.

برخی از ایستگاه‌های مشهور متروی موسکو مایاکوفسکایا، کورسکایا، نووسلوبودسکایا، پلوشچاد ریوولوتسیی، کیروفسکایا هستند.

جزایر کوریل

این جزایر زنجیره‌ای از ۵۶ جزیره است که در اقیانوس آرام واقع شده و بین شمال ژاپن و جنوب شرقی سیبری قرار دارد. این جزایر طبیعتی خیره‌کننده و زیبا دارند که شامل کوه‌های آتشفشانی، دریاچه‌ها، جنگل‌ها، چشمه‌های آب گرم، روباه‌ها، خرس‌ها، جانورهای مختلف است.

این جزایر بین روسیه و ژاپن قرار گرفتند و هر دو کشور ادعای حاکمیت بر آن‌ها را دارند. روسیه در حال حاضر کنترل این جزایر را دارد ولی ژاپن همچنان از روسیه خواستار بازگرداندن آن‌ها است.

بهترین مکان‌های گردشگری روسیه

بهترین مکان‌های گردشگری روسیه

روسیه جاذبه‌های گردشگری بسیار زیاد و دیدنی دارد که برای هر سلیقه و علاقه‌ای در آن چیزی پیدا می‌شود. این کشور شهرهای تاریخی و مدرن، مناطق طبیعی و زیبا، فرهنگ‌ها و سنت‌های متنوع و غنی، هن و موسیقی برجسته‌ای دارد.

در این بخش از مقاله بهترین شرکت ویزای توریستی روسیه قصد داریم چند نمونه از بهترین مکان‌های گردشگری روسیه را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید در سفر به این کشور از آن‌ها دیدن کنید.

موسکو

موسکو پایتخت و بزرگترین شهر روسیه می‌باشد که بیش از ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر مرکز سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه است و بسیاری از بناها و موزه‌های مهم و مشهور کشور در آن بنا شده است.

برخی از جاذبه‌های گردشگری موسکو عبارتند از:

 • میدان سرخ
 • کاخ کرملین
 • کلیسای واسیلی بلسد
 • مقبره لنین
 • موزه تاریخ ملی
 • موزه تسلیحات کرملین
 • موزه فضانوردی
 • موزه هنر پوشکین
 • گالری ترتیاکوف
 • تئاتر بولشوی
 • متروی موسکو
 • پارک گورکی

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ و مهم روسیه است که در ساحل دریای بالتیک واقع شده. این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی و هنری روسیه شناخته می‌شود و بیش از ۲۰۰ موزه، ۲۰۰۰ کتابخانه، ۸۰ تئاتر و ۴۵ گالری است.

برخی از جاذبه‌های گردشگری سن پترزبورگ شامل کاخ و موزه هرمیتاژ، کاخ پترهوف، کاخ کاترین، کلیسای ناجی در خون، میدان قلعه، موزه روسی، تئاتر ماریینسکی، پل‌های برقی، جزیره واسیلیوفسکی و … می‌شود.

کازان

کازان سومین شهر بزرگ روسیه واقع در کنار رودخانه ولگا است. این شهر مرکز جمهوری تاتارستان است و تنوع فرهنگی و قومی بالایی دارد.

برخی از بناها و مکان‌های تاریخی و مذهبی مهم در شهر کازان واقع شده که نشان‌دهنده همزیستی صلح‌آمیز مسلمانان و مسیحیان در این شهر است.

برخی از جاذبه‌های گردشگری کازان عبارتند از:

 • کرملین کازان
 • مسجد قلبان توبه
 • کلیسای آناباپتیست
 • موزه تاریخ تاتارستان
 • موزه تاریخ طبیعی
 • موزه هنرهای تاتاری
 • پارک میلنیوم
 • برج سیاه

اکاترینبورگ

اکاترینبورگ چهارمین شهر بزرگ روسیه در مرز آسیا و اروپا می‌باشد. این شهر مرکز جمهوری سورال است و نقش مهمی در تاریخ و اقتصاد روسیه دارد.

بسیاری از بناها و موزه‌های تاریخی و فرهنگی روسیه در این شهر واقع شده که برای گردشگران جذابیت زیادی دارد. برخی از جاذبه‌های گردشگری اکاترینبورگ شامل موارد زیر می‌شود.

 • کلیسای خون ریخته شده
 • موزه تاریخ ملی
 • موزه هنرهای معاصر
 • موزه نئون
 • موزه ماشین‌های قدیمی
 • موزه موسیقی راک
 • موزه موسیقی جاز

ولادی وستوک

ولادی وستوک پنجمین شهر بزرگ روسیه است که در ساحل اقیانوس آرام واقع شده است. این شهر مرکز منطقه خاور دور روسیه است و بندر و فرودگاه بین‌المللی مهمی در آن واقع شده است.

دلادی وستوک جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که برای علاقه‌مندان به طبیعت، فرهنگ و تاریخ جذاب هستند. برخی از جاذبه‌های گردشگری ولادی وستوک شامل برج تلویزیونی، موزه اقیانوس‌شناسی، موزه تاریخ خاور دور، موزه هنرهای خاوری، موزه هنرهای مدرن، موزه هنرهای اسلامی، موزه هنرهای بودایی، موزه هنر و … می‌شود.

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

روسیه کشوری بزرگ با آب و هوای سرد، مناظر طبیعی خیره کننده، شهرهای مدرن و تاریخی، فرهنگ و زبان‌های متنوعی می‌باشد. این کشور نقش مهمی در سیاست، اقتصاد، علم و فناوری جهان بازی می‌کند و به همین دلیل بسیاری از افراد از سراسر دنیا علاقه‌مند به سفر و مهاجرت به روسیه هستند.

اما برای سفر و مهاجرت به روسیه چه چیزهایی لازم است؟ برای این منظور باید با انواع ویزاهای روسیه آشنا شوید. ویزا مجوز رسمی از سمت دولت یک کشور است که برای شهروندان دیگر کشورها صادر شده تا بتوانند به کشور مقصد وارد شوند و در آن اقامت داشته باشند.

ویزاهای روسیه بر اساس هدف، مدت سفر و محدوده فعالیت‌های مجاز، به چندین دسته تقسیم می‌شوند. برخی از این ویزاها عبارت‌اند از:

 1. ویزای توریستی: برای سفرهای گردشگری و تفریحی
 2. ویزای تجاری: برای سفرهای کاری و تجاری
 3. ویزای دانشجویی: برای تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی
 4. ویزای کار: برای اشتغال به کار
 5. ویزای خانوادگی: برای بازدید از اقوام و دوستان
 6. ویزای ترانزیت: برای عبور از روسیه به کشورهای دیگر
 7. ویزای خاص: برای شرایط خاصی مانند ازدواج، درمان، مذاکره و …

در ادامه مقاله بهترین شرکت ویزای توریستی روسیه ما یکی از پرطرفدارترین ویزاهای این کشور را بررسی خواهیم کرد.

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه ویزایی است که به شما اجازه می‌دهد تا به مدت ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید و از جاذبه‌های گردشگری و فرهنگی این کشور لذت ببرید.

ویزا توریستی می‌تواند یک‌بار ورود یا دوبار ورود باشد. یعنی شما می‌توانید یک‌بار یا دوبار از روسیه خارج شوید و دوباره وارد آن شوید؛ اما توجه داشته باشید که مجموع مدت اقامت شما در روسیه نباید بیشتر از ۳۰ شود.

ویزای توریستی روسیه روسیه در شرایط خاصی برای برخی افراد مناسب است. در ادامه برخی از این شرایط را برای شما آورده‌ایم.

اگر قصد دارید به عنوان یک گردشگر به روسیه سفر کنید و از شهرها، موزه‌ها، پارک‌ها، کلیساها و سایر جاذبه‌های این کشور دیدن کنید این ویزا برای شما مناسب است.

یا اگر به عنوان یک بازدیدکننده به روسیه می‌روید تا از اقوام و دوستان خود که در این کشور زندگی می‌کنند، دیدار کنید می‌توانید از ویزای توریستی استفاده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید عنوان یک شرکت‌کننده در نمایشگاه‌ها، مزایده‌ها، مذاکرات و سایر امور تجاری به روسیه بروید ویزای توریستی مناسب شماست.

در آخر اگر بیمار هستید و به قصد درمان و استفاده از خدمات پزشکی و درمانی به روسیه می‌روید می‌توایند این ویزا را دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی روسیه

برای دریافت ویزای توریستی روسیه شما باید شرایطی که در ادامه معرفی می‌کنیم را داشته باشید.

1. باید شهروند کشوری باشید که برای سفر به روسیه نیاز به ویزا نیاز ندارد. برخی کشورها مانند بلاروس، کازاخستان، کره‌جنوبی، آرژانتین و … با روسیه توافقات سیاسی داشته که اتباع آن‌ها می‌توانند بدون ویزا به مدت محدودی به این کشور سفر کنند.

2. همچنین اگر دارای پاسپورت معتبری باشید که حداقل ۶ ماه بعد از تاریخ ورود شما به روسیه اعتبار داشته باشد می‌توانید به این کشور سفر کنید. برای این کار باید دو صفحه خالی در پاسپورت خود داشته باشید تا برچسب ویزا روی آن چسبانده شود.

3. روش بعدی داشتن دعوت‌نامه توریستی است که باید توسط یک آژانس مسافرتی یا هتل معتبر در روسیه صادر شده باشد. این دعوت‌نامه باید شامل اطلاعات شخصی، مدت اقامت ، تاریخ ورود و خروج، نام و آدرس آژانس یا هتل دعوت‌کننده و شماره ثبت آن‌ها در وزارت امور خارجه روسیه باشد.

4. در آخر شما باید بیمه سلامت مسافرتی داشته باشید که پوشش کافی را برای شما در صورت بروز هرگونه حادثه یا بیماری در روسیه فراهم کند. این بیمه باید شامل نام و نام خانوادگی ، تاریخ اعتبار بیمه، شماره بیمه، نام و مهر و امضا شرکت بیمه کننده باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی روسیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی روسیه

برای درخواست ویزای توریستی روسیه باید مدارک زیر را به سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود ارائه دهید.

 • فرم درخواست ویزا: این فرم را می‌توانید از وب‌سایت سفارت یا کنسولگری روسیه دریافت کرده یا به صورت آنلاین پر کنید. این فرم باید به زبان روسی یا انگلیسی پر شده و از طرف شما امضا شود.
 • عکس رنگی: این عکس باید 3 در 4، با پس‌زمینه سفید، بدون عینک یا کلاه و با حالت صورت نرمال باشد. عکس را باید حداکثر ۶ ماه قبل از تاریخ درخواست ویزا گرفته باشید.
 • پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته و حداقل دو صفحه خالی در آن وجود داشته باشد تا برچسب ویزا روی آن چسبانده شود.
 • دعوت‌نامه توریستی: این دعوت‌نامه باید توسط یک آژانس مسافرتی یا هتل معتبر در روسیه صادر شده باشد.
 • بیمه سلامت مسافرتی: بیمه باید پوشش کافی را برای شما در صورت بروز هرگونه حادثه یا بیماری در روسیه فراهم کند.

مراحل درخواست ویزای توریستی روسیه

مرحله اول تهیه مدارک لازم است. شما باید مدارکی که در بخش قبل ذکر کردیم را تهیه کرده و از صحت و کامل بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

مرحله دوم پرداخت هزینه ویزا می‌باشد. شما باید هزینه ویزا را به حساب سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود واریز کنید. هزینه ویزا بسته به نوع ویزا، تعداد دفعات ورودی و ملیت شما متغیر است.

مرحله سوم ارسال مدارک و دریافت ویزا است. شما باید مدارک خود را به سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود ارسال کنید.

این کار را می‌توانید از طریق پست، پیک یا آژانس مسافرتی انجام دهید. بعد از بررسی مدارک سفارت روسیه ویزای شما را صادر کرده و به شما اعلام می‌کند که می‌توانید آن را دریافت کنید.

با توجه به اینکه مدت زمان صدور ویزا ممکن است بسته به شرایط مختلف تغییر کند توصیه می‌کنیم که حداقل ۴ هفته قبل از تاریخ سفر خود درخواست ویزا را ارائه کنید.

همچنین برای جلوگیری از هرگونه مشکل یا تأخیر بهتر است که از ارائه اطلاعات نادرست یا ناقص خودداری کرده و از مدارک معتبر استفاده کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه

مدت اعتبار ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه با اعتبار ۱۴ روزه و ۳۰ روزه صادر می‌شود. این اعتبار از تاریخ ورود شما به روسیه شروع شده و تا تاریخ خروج شما که در ویزای شما ذکر شده است ادامه دارد.

شما نمی‌توانید بیش از مدت مجاز اقامت خود در روسیه بمانید؛ در غیر این صورت ممکن است با مشکلات قانونی روبرو شوید. برای مثال اگر ویزای شما ۱۴ روزه باشد و شما ۱۵ روز در روسیه بمانید برای خروج از روسیه یا ورود به کشورهای دیگر با مشکل مواجه می‌شوید.

برای دریافت ویزای توریستی روسیه،شما باید تاریخ ورود و خروج خود را به طور دقیق مشخص کرده و بلیط رفت و برگشت خود را نشان دهید.

این بلیط باید با تاریخ ورود و خروج که در ویزای شما ذکر شده است مطابقت داشته باشد. اگر قصد دارید تاریخ سفر خود را تغییر دهید باید قبل از ورود به روسیه ویزای جدیدی دریافت کنید.

برای دریافت ویزای توریستی روسیه باید تعداد دفعات مجاز ورود خود را نیز مشخص کنید. ویزای توریستی روسیه به سه حالت یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شود.

اگر قصد دارید بیش از یک بار به روسیه سفر کنید باید ویزای دو بار ورود یا چند بار ورود را دریافت کنید. این ویزاها اجازه می‌دهند که در مدت اعتبار ویزای خود بیش از یک بار به روسیه وارد و از آن خارج شوید.

اما توجه داشته باشید که هر بار به روسیه وارد می‌شوید باید مهر ورود و خروج را در پاسپورت خود داشته باشید و نمی‌توانید بیش از مدت مجاز اقامت خود در روسیه بمانید.

مدت زمان جوابدهی به ویزای توریستی روسیه

اگر قصد اخذ ویزای توریستی روسیه را دارید باید بدانید که مدت زمان جوابدهی به درخواست شما بستگی به نوع ویزا و شرایط سفارت روسیه دارد.

به طور کلی می‌توان گفت که این مدت زمان بین ۳ تا ۲۰ روز کاری متغیر است. برای مثال اگر ویزای فوری روسیه را درخواست کنید معمولا در یک روز کاری جواب شما صادر می‌شود. اما اگر به دنبال اخذ ویزای عادی روسیه هستید ممکن است بین ۴ الی ۲۰ روز کاری منتظر جواب باشید.

برای اینکه بتوانید مدت زمان پاسخ دهی به ویزای توریستی روسیه را کوتاه‌تر کنید توصیه می‌کنیم که از روش‌های زیر استفاده کنید.

از طریق آژانس‌های مسافرتی یا ویزا سنتر‌های معتبر امور اخذ ویزای خود را انجام بدهید. این موسسات با سفارت یا کنسولگری روسیه همکاری دارند و می‌توانند درخواست شما را به سرعت بررسی و ارسال کنند. در ادامه مقاله بهترین شرکت ویزای توریستی روسیه شما را با این موسسات آشنا می‌کنیم.

از ویزای الکترونیکی روسیه استفاده کنید. اگر شهروند یکی از کشورهایی هستید که می‌توانند ویزای الکترونیکی روسیه را دریافت کنند می‌توانید از این روش ساده و سریع برای ورود به روسیه استفاده کنید.

برای این کار کافیست که فرم درخواست ویزای الکترونیکی را به‌صورت آنلاین پر کرده و مدارک خود را بارگذاری کنید. سپس باید هزینه ویزا را با کارت اعتباری بپردازید و منتظر جواب باشید. جواب این نوع ویزا معمولا در ۴ الی ۷ روز کاری صادر شده و به ایمیل شما ارسال می‌شود.

تمدید ویزای توریستی روسیه

تمدید ویزای توریستی روسیه

اگر ویزای توریستی روسیه را دریافت کرده‌اید و می‌خواهید بیشتر از مدت مجاز اقامت خود در این کشور بمانید باید بدانید که تمدید ویزای توریستی روسیه شدنی نیست. یعنی شما نمی‌توانید با ویزای توریستی خود به سفارت یا کنسولگری روسیه مراجعه کنید و درخواست تمدید ویزا دهید. این قانون برای تمامی ویزاهای توریستی و تجاری روسیه برقرار است و هیچ استثنایی ندارد.

پس اگر قصد دارید بیشتر از مدت اعتبار ویزای خود در روسیه بمانید باید از روشی که در ادامه معرفی می‌کنیم استفاده کنید.

از روسیه خارج شده  و ویزای جدیدی دریافت کنید. این روش ساده‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای ادامه سفر شما به روسیه است.

شما می‌توانید از روسیه به کشورهای همسایه مانند فنلاند، استونی، لتونی، لیتوانی، بلاروس، اوکراین، گرجستان و … سفر کنید و در آنجا ویزای جدیدی برای روسیه درخواست کنید.

این روش از نظر هزینه و زمان ممکن است کمی گران‌تر و طولانی‌تر باشد اما از نظر قانونی کاملا مجاز است. توجه داشته باشید که برای این روش باید بلیط رفت و برگشت خود را نشان داده و مدارک لازم برای ویزای جدید را آماده کنید.

سفارت روسیه در ایران

سفارت روسیه در تهران

سفارت روسیه در تهران نمایندگی رسمی دولت روسیه در ایران است و وظایف مختلفی از جمله ارتباطات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و انسانی بین دو کشور را بر عهده دارد.

این سفارت مسئولیت صدور ویزا برای اتباع ایرانی و دیگر کشورهایی که قصد سفر به روسیه را دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت، شماره تماس یا آدرس این سفارت، اطلاعات بیشتری در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای روسیه بدست آورید و وقت ملاقات خود را رزرو کنید.

آدرس سفارت روسیه در تهران: خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۳۹

شماره تماس سفارت روسیه در تهران: (98 21) 66-70-11-61

ساعات کار سفارت روسیه در تهران:

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰

دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰

روزهای تعطیل سفارت روسیه در تهران: جمعه و یکشنبه

کنسولگری روسیه در اصفهان

آدرس کنسولگری روسیه در اصفهان: خیابان شهید محلاتی، خیابان شهید محمدی، پلاک ۱۰

شماره تماس کنسولگری روسیه در اصفهان: (98 31) 36-22-45-67

ساعات کار کنسولگری روسیه در اصفهان:

شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰

دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۳:۰۰

روزهای تعطیل کنسولگری روسیه در اصفهان: جمعه و یکشنبه

بهترین شرکت ویزای توریستی روسیه

1. قصران گشت

قصران گشت

آژانس مسافرتی قصران گشت از موسسات قدیمی در زمینه برگذاری تورهای داخلی و خارجی و صدور ویزا توریستی و دیگر انواع ویزا می‌باشد.

قصران گشت با مدیریت آقای رسول بابایی که سال‌ها تجربه در زمینه صنعت گردشگری و هواپیمایی دارد همواره به دنبال رضایت مشتریان خود بوده است.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره‌تماس: 021-88697080

آدرس: تهران، شهرک غرب، تقاطع بلوار پاکنژاد و دریا، جنب بانک سینا، ساختمان کسری

2. دالاهو

دالاهو

شرکت خدمات مسافرتی آریانا سیر دالاهو از سال 1385 با کسب مجوزهای لازم فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از برترین شرکت‌ها در این زمینه می‌باشد.

متخصصان و مشاوران دالاهو با تکیه بر تجربه چندین ساله خود بهترین برنامه ریزی را برای سفرهای شما کرده و شما را در مسیر اخذ ویزای توریستی روسیه همراهی می‌کنند.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره‌تماس: 021-41663000  –  021-88476236  –  021-88449513

آدرس: تهران، خیابان مطهری، بعد از خیابان سهروردی، نرسیده به خیابان شریعتی، جنب باشگاه بانک سپه، ساختمان تخت طاووس، پلاک 37 طبقه سوم واحد 8

3. گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

مؤسسه حقوقی گوهران تیام آرتا با نام تجاری Go2tr بیش از 14 سال سابقه همراهی مهاجران عزیز به کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، روسیه و… را دارد.

این مجموعه دارای چندین مشاور و متخصص خبره در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا می‌باشد که با کمک آنها در مسیر اخذ ویزای توریستی روسیه تنها نخواهی بود.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس دفتر تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس دفتر تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس دفتر شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس دفتر مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

4. اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه اصطهباناتی که سابقه فعالیت‌های اخذ ویزا و مهاجرتی زیادی را دارد با همکاری وکلا و مشاورین متخصص در خارج از کشور می‌تواند شما را در زمینه اخذ ویزای توریستی و اقامت راهنمایی کند.

کشورهایی که مؤسسه حقوقی اصطهباناتی در زمینه آن فعالیت می‌کند، شامل کل اروپا، آمریکا، آسیا و … می‌باشد که در این سال‌ها مهاجران زیادی را برای ورود به این کشورها راهنمایی کرده است.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره تماس تهران: 021-91002412

آدرس تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس مشهد: 051-91009797

آدرس مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس رشت: 013-32133082

آدرس رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

5. لیانا پرواز

لیانا پرواز

لیانا پرواز پارس یکی از شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی موفق در ایران می‌باشد که از سال 1394 با مجوز و پروانه رسمی کار خود را آغاز کرده.

در سال‌های گذشته این موسسه تجربه‌های موفقی مثل دریافت پروانه بین‌المللی استاندارد، نماینده رسمی وزارت توریسم مالزی، دریافت مجوز بند الف، مجری و برگذار کننده انحصاری تور عمان و … داشته است.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره‌تماس: 021-41187

آدرس: تهران – خیابان جلال آل احمد – ابتدای خیابان فروزانفر (طبقه فوقانی بانک صادرات) – پلاک 1 – طبقه 1 – واحد 1

6. حامی مهاجر

حامی مهاجر

شرکت حامی مهاجر در زمینه تور، هتل، بلیط هواپیما، مهاجرت و اقامت، ثبت شرکت و… به مشتریان خود در داخل و خارج از ایران خدمات ویژه‌ای ارائه می‌کند.

می‌توانید از مشاوره و خدمات حامی مهاجر برای مهاجرت به هند بهره ببرید؛ زیرا این شرکت چندین سال تجربه در زمینه مهاجرت دارد.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91319191  –  021-49078

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

7. ویزا 724

ویزا 724

شرکت ویزا 724 یک مجموعه مهاجرتی برای اخذ ویزا، رفع ریجکتی، وقت سفارت و… می‌باشد؛ این مجموعه به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته آماده خدمات به شما است.

ویزا 724 دارای سابقه طولانی و درخشانی در زمینه اقامت و رفع ریجکتی می‌باشد و شما می‌توانید به‌راحتی با مراجعه به وب‌سایت این مجموعه از مشاوره رایگان آنها استفاده کنید.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره تماس: 021-22609330  –  021-22609232  –  021-22624260  –  021-2609221

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ‌بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان مؤسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین‌المللی ایران)

8. قاصدک 24

قاصدک 24

پلتفرم قاصدک 24 که توسط شرکت دانش بنیان قاصدک کارمانیا بنیان‌گذاری شده از قدیمی‌ترین سرویس‌های ارائه خدمات سفر در ایران می‌باشد.

این مجموعه با ارائه خدمات خرید بلیط هواپیما کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر خدمات زیادی از جمله اخذ ویزای توریستی را ارائه می‌دهد.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره‌تماس: 021-75269  –  021-74417000

آدرس: بلوار میرداماد، خیابان البرز، تابان شرقی، ملکی سودمند، پلاک 2، واحد 10

9. فلای تو‌دی

فلای تو‌دی

فلای تودی یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه خدمات مسافرتی و برگذاری تور در ایران بوده و در حال حاضر 900 خط هوایی را پوشش می‌دهد.

این شرکت در سال 1395 تاسیس شده تجربه بالا آنها در زمینه برگذاری تور و فروش بلیط هواپیما و هتل باعث شده تا مشتریان زیادی داشته باشند.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره‌تماس: 021-42405000

آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی، کوچه ادایی، پلاک ۲، طبقه ۲

10. کوه نور

کوه نور

مؤسسه مهاجرتی کوه نور یکی از معتبرترین شرکت‌های مهاجرتی در زمینه اعزام دانشجو به آمریکا، کانادا، اروپا، شرق آسیا، اقیانوسیه و … می‌باشد.

این مؤسسه از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده و در این سال‌ها موفق به اعزام تعداد زیادی دانشجو به دانشگاه‌های معتبر دنیا شده است.

برای تماس با این شرکت می‌توانید از اطلاعات زیر استفاده کنید.

شماره تماس دفتر مرکزی تهران: 021-44272450

آدرس دفتر مرکزی تهران: تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان ۷ غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه ۸، واحد ۲۳

جمع‌بندی

روسیه کشوری مناسب برای ورود به اروپا و بازدید از مکان‌های دیدنی است. این کشور به دلیل اکوسیستم خاصی که دارد مورد توجه گردشگران بسیار زیادی قرار گرفته است.

اگر شما هم علاقه زیادی به بازدید از مکان‌های تاریخی، بنا‌های خاص و فرهنگ این کشور دارید می‌توانید با اخذ ویزای توریستی به این کشور وارد شوید.

توجه داشته باشید که زمان گردش در این کشور محدود به 30 روز می‌شود که شاید برای بازدید از این کشور پهناور زمان کمی باشد.

اما با روشی که در این مقاله به شما معرفی کردیم می توانید با کمی هزینه بیشتر زمان زیادی را در روسیه و دیگر کشورهای اروپایی صرف کنید.

امیدواریم که این مقاله شما را با روسیه آشنا کرده و راهنمای مناسبی برای اخذ ویزای توریستی این کشور زیبا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *