logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

ایسلند

بهترین شرکت مهاجرت به ایسلند【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

ایسلند یکی از مقاصد بسیار محبوب برای مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری می‌باشد که سالانه بسیاری از مردم دنیا و همچنین ایرانیان به این کشور سفر می‌کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با کشور زیبای ایسلند و 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند آشنا کنیم.

ایسلند یکی از جزایر زیبا در اقیانوس اطلس با آب‌وهوای سرد است، این کشور از نظر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و شهروندان این کشور رضایت بسیار بالایی از زندگی در آنجا دارند.

مهاجرت برای ایرانیان به این کشور کمی سخت است، به دلیل اینکه هزینه زندگی در ایسلند کمی بالاتر از دیگر مناطق اروپا می‌باشد، اما در مجموع انتخاب این کشور به‌عنوان مکانی برای زندگی بسیار ایده‌آل می‌باشد.

در ادامه شما با کشور ایسلند، هزینه‌های زندگی، انواع روش‌های مهاجرت و 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند آشنا می‌شوید و هر کدام از موضوعات را به‌صورت خلاصه و مفید برای شما بررسی خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور ایسلند

آشنایی با کشور ایسلند

سرزمین یخ و آتش در شمالی‌ترین بخش قاره اروپا، در اقیانوس اطلس واقع شده است. ایسلند سرزمینی با جغرافیا، فرهنگ و آب‌وهوای بسیار متفاوت است.

شاید در قدم اول کسی به مهاجرت به ایسلند فکر نکن؛ اما اگر خوب این کشور را بشناسید، می‌فهمید که یکی از مقاصد خوب برای زندگی است.

مساحت کشور ایسلند 103 کیلومترمربع می‌باشد که تقریباً کمی از استان اصفهان کوچک‌تر است. بااین‌حال این کشور دومین جزیره بزرگ در اروپا شناخته می‌شود؛ اما در بین کشورهای کل دنیا این موضوع فرق می‌کند و کشور ایسلند یکی از کوچک‌ترین کشورهای دنیا است.

ایسلند جمعیت روبه‌رشدی را داشته است و در حال حاضر حدود 372.520 نفر در این کشور زندگی می‌کنند که نزدیک به 90 درصد جمعیت این کشور را ایسلندی‌ها و بقیه مردم ساکن در آن مهاجران هستند.

ایسلند یکی از کشورهای مردن اروپایی با سطح زندگی و رفاه بالا می‌باشد که همین موضوع باعث رضایت اکثر شهروندان این کشور شده است؛ در آخرین آمار امید به زندگی در ایسلند برای مردان و زنان بالا 80 درصد بوده است!

تمام مردم ایسلند به زبان ایسلندی صحبت می‌کنند، به دلیل اینکه زبان بومی بخش مهم فرهنگی در این کشور است. اما جالب است بدانید اکثر مردم به‌راحتی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و ازاین‌رو گردشگران سفر راحتی را به این کشور تجربه کردند.

مثل دیگر کشورهای اروپایی، دین اکثر مردم در این کشور مسیحیت می‌باشد. البته در این کشور آزادی دینی وجود دارد و با هر دینی می‌توان در کنار مردم زندگی کرد.

با اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا است، اما واحد پول آن یورو نیست و با واحد کرونای ایسلندی مبادلات خود را انجام می‌دهند.

آب‌وهوای این کشور، همان‌طور که از منطقه آن معلوم است، سرد است. ایسلند نزدیک به دایره قطبی می‌باشد؛ اما آب‌وهوای آن تحت‌تأثیر جبهه‌هایی از هوای معتدل قرار دارد و به همین خاطر به سردی قطب نیست.

جریان‌های آب گرم گلف استریم و وجود آتشفشان‌های فعال باعث افزایش دما و جلوگیری از یخ‌بندان در ایسلند شده و به همین خاطر است که به این کشور، سرزمین یخ و آتش می‌گویند.

ایسلند تا قبل از قرن بیستم یکی از فقیرترین کشورهای دنیا بود؛ اما بعد از جنگ جهانی دوم، طی اتفاقاتی که برای اقتصاد خود رقم زدند توانستند به مرفه‌ترین کشور دنیا تبدیل شوند.

هزینه زندگی در ایسلند چقدر است؟

همان‌طور که گفتیم ایسلند یکی از مرفه‌ترین کشورهای اروپایی با اقتصادی بسیار خوب می‌باشد و همین باعث شده تا هزینه‌های زندگی در این کشور کمی بالا باشد.

اما دقت کنید که این هزینه‌ها را نسبت به درآمد ماهیانه یک نفر در ایسلند باید مقایسه کنید و مقایسه این هزینه‌ها به پول ایران کار بسیار اشتباهی است.

میانگین خرج یک خانواده 4 نفره در ایسلند حدود 4430 هزار دلار معادل 603.847 کرونای ایسلندی می‌باشد. برای یک نفر این خرج حدود 1204 دلار معادل 164.150 کرونای ایسلند است.

همان‌طور که اعداد و ارقام را می‌بینید متوجه میانگین هزینه‌های بالای زندگی در ایسلند می‌شوید که کمی بالاتر از هزینه‌های کشور‌هایی مثل یونان یا بلغارستان می‌باشد.

به طور متوسط هزینه زندگی در ایسلند 160.2، گران‌تر از زندگی در ایران است! همچنین هزینه اجاره‌خانه در ایسلند حدود 178.9٪ گران‌تر از ایران است!

اما در مقایسه با آمریکا این اعداد فرق می‌کند؛ زندگی در ایسلند حدود 20.3٪ گران‌تر از زندگی در آمریکا می‌باشد! و هزینه اجاره‌خانه در ایسلند 15.4٪ ارزان‌تر از آمریکا است.

در مجموع می‌توانید در جدول زیر بعضی هزینه‌های زندگی در ایسلند را مشاهده کنید و یک میانگینی از هزینه‌هایی که خواهید داشت در ذهن خود داشته باشید.

هزینه زندگی در ایسلند

برای اطلاع دقیق از هزینه‌های زندگی در ایسلند از این منبع می‌توانید هزینه دقیق هر اقلامی را ببینید و با کشور‌های دیگر مقایسه کنید.

اگر بخواهیم بیشتر با کشور ایسلند آشنا بشویم باید بگوییم این کشور با اینکه جمعیت زیادی ندارد؛ اما از اقتصاد مدرنی برخوردار است و هر روز در حال پیشرفت است.

یکی از کارهایی که به اقتصاد این کشور کمک بسیاری کرده است، ماهیگیری می‌باشد که تقریباً 10 درصد مردم ایسلند در ماهیگیری و فراوری‌های ماهی مشغول هستند.

مالیات در کشور ایسلند تقریباً از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پایین‌تر می‌باشد و همین باعث شده خیلی از مهاجران به فکر کار یا سرمایه‌گذاری در این کشور باشند.

در ایسلند تحصیل تا 16 سالگی اجباری است و پس از آن می‌توانید با تصمیم خود درس را در مدارس و دانشگاه‌های عالی این کشور ادامه دهید. در تمامی مقاطع تحصیل در ایسلند رایگان است.

ایسلند دارای استاندارد بهداشتی بالایی می‌باشد و هزینه خدمات پزشکی در آنجا نسبتاً پایین است به‌طوری‌که خدمات بستری در بیمارستان بدون هزینه انجام می‌شود!

مزایا و معایب زندگی در ایسلند

مزایا زندگی در ایسلند

 • امنیت بالا
 • اهمیت بالا خانواده
 • اکثر مردم زبان انگلیسی را بلدند
 • شرایط اقتصادی خوب
 • تحصیل رایگان
 • وضعیت بهداشتی مطلوب
 • میانگین درآمد بالا
 • ویزا شنگن
 • نرخ بیکاری پایین

معایب زندگی در ایسلند

 • آب‌وهوای نسبتاً سرد
 • هزینه زندگی بالا
 • کیفیت غذا پایین
 • مسافت زیاد تا کشورهای دیگر
 • فرایند مهاجرتی پیچیده

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

حالا که با شرایط زندگی در ایسلند و مزایا و معایب آن آشنا شدیم بهتر از قبل از معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند، با مهاجرت به این کشور و شرایط آن آشنا شوید.

مهاجرت به ایسلند مزایا و معایب خود را دارد و شما سختی‌هایی را در مسیر مهاجرت خواهی داشت، پس بهتر است قبل از مهاجرت با شرایط آن آشنا شوید.

روش‌های مهاجرت به ایسلند

مثل دیگر کشورهای اروپایی ایسلند هم روش‌های مشابهی برای مهاجرت دارد که در زیر آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

 • مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به ایسلند از طریق کار
 • مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ایسلند از طریق تولد فرزند

این 5 روش به‌صورت کلی روش‌های قانونی برای مهاجرت به این کشور می‌باشد که در ادامه اطلاعات بیشتری را درباره مهاجرت به ایسلند به شما می‌دهیم.

قوانین و شرایط اخذ تابعیت ایسلند

قبل از اینکه درباره هر یک از روش‌های مهاجرتی برای شما توضیح دهیم بهتر است کمی اطلاعات از شرایط و قوانین مهاجرت به ایسلند را داشته باشید.

نکته جالب درباره تابعیت ایسلند این است که برای دریافت آن لازم نیست حتماً تابعیت قبلی خود را ترک کنید و می‌توانید هر دو تابعیت را در کنار هم داشته باشید.

قبل از هر چیز شما باید به یکی از روش‌های ذکر شده اقامت ایسلند را دریافت کرده باشید. بعد از آن نسبت به شرایط هر روش می‌توانید تابعیت ایسلند را دریافت کنید.

به‌صورت کلی برای دریافت شهروندی ایسلند باید 7 سال در این کشور اقامت داشته باشید. اما در بعضی شرایط این مدت کمتر هم می‌شود.

مثلاً کسانی که با یک تبعه ایسلند ازدواج کردند، اگر همسرشان به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته، و 3 سال از ازدواجشان بگذرد می‌تواند برای تابعیت ایسلند درخواست ارسال کند.

برای روش تولد فرزند باید در کشور ایسلند فرزندی را به دنیا آورید و به مدت 2 سال در آنجا زندگی کرده باشید تا واجد شرایط اخذ تابعیت ایسلند بشود.

به‌صورت کلی شرایط زیر برای اخذ تابعیت ضروری است:

 • باید تمام شرایط اخذ شهروندی را داشته باشید
 • در مدت حضورتان در کشور ایسلند نباید مرتکب جرم و جنایتی شده باشید.
 • با فرهنگ، تاریخ و قوانین کشور آشنا باشید.
 • مدرک زبان ایسلندی را دریافت کنید.
 • باید گواهی خدمات اجتماعی در مورداستفاده از خدمات اجتماعی این کشور در 4 سال گذشته را داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت و اخذ تابعیت ایسلند می‌توانید به دو وب‌سایتی که برای شما قرار می‌دهیم مراجعه کنید.

island.is

www.government.is

جایگاه پاسپورت ایسلند

جایگاه پاسپورت ایسلند

همان‌طور که گفتیم ایسلند یکی از کشورهای خوب دنیا می‌باشد که رفاه بسیار خوب و اقتصاد روبه‌رشدی در این چند ساله داشته پس در نتیجه جایگاه خوبی در بین کشورهای دنیا دارد.

رتبه پاسپورت ایسلند 14 است که بسیار خوب است و با داشتن پاسپورت این کشور می‌توانید بدون ویزا به 180 کشور دنیا سفر کنید.

همان‌طور که می‌دانید ایسلند از اعضای شنگن است و با دریافت پاسپورت این کشور به‌راحتی می‌توانید به کشورهای حوزه شنگن هم سفر کنید.

مهاجران چقدر از مهاجرت به ایسلند رضایت دارند؟

هر سال مهاجران زیادی به ایسلند می‌روند و به زندگی در آنجا مشغول می‌شوند، بهتر است قبل از مهاجرت میزان رضایت آنها درباره مهاجرت به ایسلند را بدانید.

طبق آمار ارائه شده در 3 رده سنی می‌توانیم شرایط خودمان را درباره مهاجرت به این کشور بسنجیم

 • در رده سنی 21 تا 35 سال میزان رضایت از مهاجرت به ایسلند بیش از 80 درصد بوده!
 • در رده سنی 35 تا 55 سال میزان رضایت به بالای 70 درصد رسیده
 • و در رده سنی افراد بالای 55 سال میزان رضایت از مهاجرت بیش از 50 درصد است.

با این تفاسیر به این نتیجه می‌رسیم که اکثر مهاجران کشور ایسلند از رضایت بالای برخوردارند و این به‌خاطر نرخ پایین بیکاری و شرایط تحصیلی بسیار خوب این کشور است.

آمارها نشان داده کسانی که در رشته‌های مهندسی تحصیل کردند و برای کار وارد ایسلند شدند رضایت بالای 75 درصد داشته‌اند؛ این مورد نشان‌دهنده بازار کار مطلوب برای این حوزه است.

از نظر تحصیلی هم این کشور دارای دانشگاه‌های بسیار خوب با سیستم تحصیلی عالی می‌باشد که پس از تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور شما می‌توانید به‌راحتی وارد بازار کار اروپا شوید.

حال که با اطلاعات کلی درباره مهاجرت به ایسلند، روش‌های مهاجرت و میزان رضایت مهاجران آشنا شدید وقت آن رسیده تا بررسی مختصری درباره روش‌های مهاجرتی داشته باشیم.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه‌گذاری به چند روش امکان‌پذیر است که در ادامه آن را برای شما توضیح خواهیم داد؛ اما قبل از اقدام از طریق این روش حتماً درباره نرخ بیکاری، امنیت سرمایه‌گذاری، نرخ تورم و رشد اقتصادی این کشور تحقیقات لازم را انجام دهید.

روش‌های سرمایه‌گذاری که با آن می‌توانید اقامت ایسلند را دریافت کنید عبارت‌اند از:

 • ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری خارجی

قبل از توضیح این روش‌ها بگذارید به شما بگوییم که با خرید ملک در ایسلند نمی‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. برای خرید ملک در ایسلند باید حتماً اقامت این کشور را اخذ کرده باشید.

کسانی که متقاضی خرید ملک در ایسلند هستند می‌توانند از طریق نماینده تام‌الاختیار قانونی که ایسلندی می‌باشد برای این کار اقدام کنند؛ اما باز هم تکرار می‌کنیم که این روش باعث دریافت اقامت شما نمی‌شود.

مهاجرت به ایسلند از طریق ثبت شرکت

یکی از مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت به ایسلند، سرمایه‌گذاری می‌باشد که یکی از راه‌های آن ثبت شرکت است. با ثبت شرکت و طی‌کردن مراحل قانونی آن می‌توانید به‌راحتی و در مدت‌زمان کم اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.

ثبت شرکت در ایسلند شامل مالکیت انفرادی، شرکت سهامی عام، دایر کردن شعب خارجی و شرکت خصوصی محدود می‌باشد.

دولت ایسلند برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در کشورش تسهیلات ویژه‌ای را در نظر گرفته است. با ثبت شرکت در این کشور می‌توانید به وام‌ها و منابع دولتی دسترسی داشته باشید.

همچنین به دلیل پیشرفت اقتصادی ایسلند شما وارد بازار کار پر رونق آن می‌شوید و با پیشرفت در حوزه کاری می‌توانید سرمایه‌گذاران خارجی را هم جذب کسب‌وکار خود کنید.

برای ثبت شرکت ابتدا باید بیزینس پلن خود را به تأیید دولت ایسلند در بیاورید؛ و پس از آن درخواست ثبت شرکت و دریافت شماره مالیات را بدهید. این فرایند حدود 800 تا 1000 یورو برای شما هزینه خواهد داشت.

درصورتی‌که با طرح شما موافقت شود می‌توانید به‌سرعت برای خود و خانواده‌تان اقامت ۱ساله قابل‌تمدید دریافت کنید. پس از گذشت 3 سال از سرمایه‌گذاری شما اگر طرح شما سودده بوده، گردش مالی خوبی داشته باشید و مالیات خود را پرداخت کنید می‌توانید برای اقامت دائم و پس از 5 سال برای تابعیت در این کشور درخواست ارسال نمایید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایسلند

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • بیزینس پلن
 • مدرک تحصیلی
 • نام تجاری شرکت
 • فرم ثبت شرکت در ایسلند
 • پرینت حساب بانکی

از مزایای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در ایسلند می‌توان به اقتصاد روبه‌رشد، تسهیلات کشور ایسلند برای کسب‌وکارها، قدرت خرید بالا، نیروی کار تحصیل‌کرده و مسلط به زبان انگلیسی اشاره کرد.

مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه‌گذاری خارجی

شاید این روش کمتر توسط کشوری اجرا شده باشد؛ اما در ایسلند می‌توانید به‌راحتی و با روشی امن و کم‌هزینه اقامت دائم خود را دریافت کنید.

شما با سرمایه‌گذاری مبلغ حدود 200 هزار یورو در صنایع ماهیگیری، شیمیایی، تولید، گردشگری، مراکز دیتا، انرژی سبز و علوم زیستی می‌توانید ویزا تجاری ۴ساله ایسلند را دریافت کنید.

پس از 5 سال زندگی و کار در ایسلند می‌توانید به‌راحتی درخواست شهروندی خود را ارسال کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسپورت خود را دریافت کنید.

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

مهاجرت به ایسلند از طریق کار

کشور ایسلند به دلیل اقتصاد روبه‌رشدی که دارد نیاز به نیروی کار متخصص پیدا کرده؛ طبق گفته دولت ایسلند این کشور هر ساله به 2 هزار نیروی کار متخصص خارجی نیاز دارد.

این کشور در حوزه‌های بسیار زیادی مثل ماهیگیری، مهندسی، ساخت‌وساز، آی‌تی و فناوری اطلاعات، گردشگری و… نیاز به افراد متخصص برای کار دارد.

همان‌طور که خود شما هم‌میدانید تسلط به زبان ایسلندی برای کار در این کشور بسیار واجب می‌باشد؛ اما نکته جالب این است که در صورت تسلط به زبان انگلیسی، شغل‌های بسیار زیادی برای شما وجود دارد.

متوسط درآمد افراد در ایسلند بالا است به‌گونه‌ای که طبق آمارهای جهانی که از این منبع می‌توانید مشاهده کنید، درآمد سالیانه افراد در ایسلند در بین 10 کشور برتر می‌باشد!

به‌صورت کلی مهاجرت از طریق کار در ایسلند به دو صورت است:

 • مهاجرت از طریق پیشنهاد شغلی
 • مهاجرت از طریق ویزا جست‌وجوی کار

مهاجرت از طریق پیشنهاد شغلی

شما برای مهاجرت از طریق این روش باید حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، تخصص و سابقه کار داشته باشید. اگر شرایط زیر را دارید می‌توانید به کارفرمای ایسلندی درخواست کاری خود را ارائه دهید.

قبل از اینکه شما درخواست خود را برای کارفرمای ایسلندی ارسال کنید، او باید کار موردنظر را به مدت 3 ماه در ایسلند و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند و درصورتی‌که فرد مناسبی برای آن شغل پیدا نشد سپس می‌تواند با شما همکاری کند.

دقت کنید برای مهاجرت از این طریق نباید در خاک ایسلند حضور داشته باشید و باید از کشور خودتان برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام کنید.

اگر در ایسلند حضور داشته باشید مراحل کار متوقف شده و شما باید به کشور خود بازگردید و دوباره درخواست کار را ارسال کنید تا مراحل اخذ اقامت آغاز شود.

پس از یافتن شغل، کارفرما برای شما دعوت‌نامه‌ای ارسال می‌کند که بعد از آن باید مدارک موردنیاز را به اداره کار ایسلند ارائه دهید که آن مدارک شامل موارد زیر است.

 • مدارک هویتی متقاضی شامل شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک مبنی بر سابقه کار
 • فرم درخواست ویزا کار
 • دعوت‌نامه از طرف کارفرما
 • گواهی تمکن مالی به مبلغ 10 هزار یورو

پس از ارسال مدارک شما حدود 90 روز باید صبر کنید تا بررسی شوند و پاسخ آن به شما اعلام گردد.

مهاجرت از طریق ویزا جست‌وجوی کار

ویزا جست‌وجوی کار کمی قوانین پیچیده‌ای دارد که به‌صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد. با دریافت این ویزا می‌توانید به مدت 6 ماه در ایسلند به دنبال شغل باشید.

برای یافتن شغل از این طریق هم زبان ایسلندی، مدرک تحصیلی و تخصص در کار بسیار مهم می‌باشد پس فراموش نکنید قبل از اقدام موارد گفته شده را داشته باشید.

پس از ورود به ایسلند و یافتن شغل می‌توانید مراحلی که قبل‌تر گفته شده را بروید و برای دریافت اقامت خود اقدام کنید.

اما نکته عجیب اینجاست که طبق قوانین ایسلند باید هر 2 سال یکبار از این کشور خارج شده و پس از تمدید ویزا کاری به آنجا بازگردید!

یعنی طی 10 سال اقامت خود در ایسلند باید هر 2 سال از این کشور خارج شده و با تمدید اقامت به آنجا بازگردید و پس از 10 سال می‌توانید برای اخذ تابعیت ایسلند درخواست خود را ارسال کنید.

نرخ بیکاری در ایسلند چقدر است؟

نرخ بیکاری در ایسلند

همان‌طور که در تصویر می‌بینید نرخ بیکاری در ایسلند نوسان‌های زیادی داشته و از 2.5 درصد تا 5 درصد در حال نوسان است.

اما به‌صورت کلی هر بار که نرخ بیکاری در ایسلند رشد کرده، اشتغال‌زایی ایجاد شده و این نرخ را کنترل کرده‌اند. عدد 5 درصد نشان از نرخ بیکاری کم در این کشور را می‌دهد و شما می‌توانید به‌راحتی برای شغل موردنظر خود به این کشور مهاجرت کنید.

سایت کاریابی در ایسلند

برای سنجش وضعیت شغلی و مشاهده بازار کار مختص خودتان می‌توانید به سایت‌های کاریابی در ایسلند مراجعه کنید و تقاضا کار را مشاهده کنید.

در اینجا لینک یکی از سایت‌های کاریابی ایسلند را برای شما قرار می‌دهیم

سایت کاریابی در ایسلند

مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل

مهاجرت به ایسلند از طریق تحصیل

سیستم آموزشی باکیفیت، اعتبار خوب مدارک دانشگاه‌ها، نظام آموزشی عالی و تحصیل ارزان باعث شده تا جوانان زیادی برای تحصیل در ایسلند درخواست بدهند.

علاوه بر این مزیت‌ها، دانشگاه‌های ایسلند دارای بورسیه‌های تحصیلی بسیار خوبی هستند تا دانشجویانی که تمکن مالی کمتری دارند هم بتواند به‌صورت رایگان یا بسیار ارزان در این کشور تحصیل کنند.

به‌صورت کلی تحصیل در ایسلند باعث می‌شود تا پس از دریافت مدرک بتوانید وارد بازار کار این کشور یا هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بشوید.

ایسلند کشور کوچک با جمعیت کمی است و به همین خاطر 7 یا 8 دانشگاه دارد که نصف آن دولتی و نصف آن خصوصی است. بهترین دانشگاه‌های ایسلند، دانشگاه ایسلند و دانشگاه ریکیاویک است.

تحصیل در دانشگاه‌های ایسلند تقریباً رایگان می‌باشد و شما باید فقط هزینه ثبت‌نام که بسته به دانشگاه شما متغیر است را پرداخت کنید. (حدود 100 تا 300 پوند)

خوب است که بدانید سال تحصیلی در ایسلند از ماه سپتامبر تا ماه مه است. تحصیل در این کشور به زبان ایسلندی می‌باشد و در صورت نداشتن مدرک زبان ایسلندی می‌توانید در کلاس‌های آمادگی زبان ایسلندی در دانشگاه‌ها و کسب مدرک زبان، تحصیل را شروع کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس حدود 4 سال زمان می‌برد و در این زمان باید حدود 180 واحد درسی را پاس کنید.

برای مقطع کارشناسی ارشد یا فوق‌لیسانس این زمان 2 سال است که باید حدود 120 واحد را در این مقطع پاس کنید. توجه داشته باشید تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هم است که باید مدرک آیلتس با نمره 6.5 یا تافل با نمره 79 داشته باشید.

درصورتی‌که این مدرک را ندارید می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور شرکت کنید و مدرک زبان خود را دریافت و شروع به تحصیل کنید.

در مقطع دکتری باید حدود 3 تا 5 سال تحصیل کنید. این مقطع هم به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و باید حدود 180 واحد را پاس کنید.

هزینه تقریبی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حدود 4500 تا 8 هزار پوند می‌باشد؛ اما در مقطع دکتری شما از طرف دولت ایسلند حقوق کمی را دریافت می‌کنید.

توجه کنید که با تحصیل در ایسلند شما نمی‌توانید اقامت آن را دریافت کنید؛ اما پس از اتمام تحصیل می‌توانید از روش‌های سرمایه‌گذاری یا اشتغال اقامت دائم ایسلند را اخذ کنید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایسلند

 • مدارک هویتی متقاضی
 • چند قطعه عکس
 • بیمه‌نامه
 • آخرین مدرک تحصیلی بعلاوه ترجمه
 • انگیزه‌نامه تحصیلی و توصیه‌نامه
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان انگلیسی یا ایسلندی
 • رزومه علمی
 • گواهی سو پیشینه

هزینه تحصیل در ایسلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در ایسلند

ازآنجایی‌که جواب دقیقی به این سؤال نمی‌توان داد باید به شما بگوییم که این هزینه برای هر کسی نسبت به شرایط آن متفاوت است.

اگر شما در دانشگاه‌های دولتی ایسلند پذیرش بشوید و هزینه سنگینی بابت ثبت‌نام هر ترم نداشته باشید می‌توان گفت که اقامت ارزانی را تجربه خواهی کرد.

هزینه‌های شما شامل هزینه خوردوخوراک و هزینه‌های شخصی و هزینه خوابگاه دانشجویی یا اجازه منزل می‌باشد.

هزینه‌های شخصی خود را می‌توانید از بخش هزینه زندگی در ایسلند که بالاتر برای شما نوشتیم مشاهده کنید؛ اما برای هزینه خوابگاه و اجاره منزل اطلاعات دقیقی موجود نمی‌باشد.

اما همان‌طور که در بخش هزینه‌های زندگی در ایسلند گفتیم، هزینه اجاره منزل 1 خواب خارج از شهر حدود 1192 یورو در ماه می‌باشد.

البته شما مجبور به اجاره منزل به‌صورت تنهایی نیستید و می‌توانید خانه دانشجویی و اشتراکی اجاره کنید یا درباره خوابگاه دانشگاه موردنظرتان اطلاعاتی کسب کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف متغیر است، مثلاً در دانشگاه ریکیاویک ایسلند باید حدود 19800 دلار بپردازید یا برای دانشگاه بیفست ایسلند هزینه 5350 دلار باید پرداخت کنید.

دانشجویان در ایسلند چند ساعت اجازه کار دارند؟

برای پوشش هزینه‌های خوردوخوراک، خوابگاه و تحصیل می‌توانید در حین تحصیل به کار مشغول شوید. این اجازه کار برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

در حین تحصیل در مقطع کارشناسی اجازه کار به مدت 10 ساعت، در مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و در مقطع دکتری تا 30 ساعت در هفته داده شده است.

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج

ازدواج می‌تواند یکی از راه‌های مهاجرت به ایسلند باشد درصورتی‌که شما با یک تبعه این کشور ازدواج کنید. شرایط لازم برای این کار سن بالای 18 سال و داشتن مدارک هویتی می‌باشد.

برای ازدواج حتماً باید قانونی و رسمی اقدام کنید، یک شاهد عینی برای ثبت ازدواج باید حضور داشته باشد تا ثابت شود که ازدواج صوری و برای اخذ اقامت نیست.

در این شرایط شما باید گواهی تمکن مالی هم ارائه دهید تا ثابت کنید که از پس هزینه‌های زندگی برای دو نفر بر می‌آیید.

در این صورت اگر پس از 3 سال ازدواج موفقی داشته باشید، از پس هزینه‌ها برآمده باشید و زبان ایسلندی را یاد گرفته باشید می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

اما برای اخذ تابعیت شرایط فرق می‌کند، همسر ایسلندی شما باید حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد و از ازدواج شما حداقل 4 سال گذشته باشد تا بتوانید برای تابعیت و شهروندی ایسلند اقدام کنید.

مدارک شما در زمان ثبت ازدواج باید اصل مدارک به زبان انگلیسی یا ایسلندی باشد، شما باید مدارک را دو هفته قبل از تاریخ عروسی برای مقامات مربوطه ارسال کنید.

علاوه بر مدارک هویتی باید یک فرم برای نشان‌دادن نبود موانع برای ازدواج امضا کرده و ارسال کنید؛ همچنین به گواهی تولد و گواهی وضعیت ازدواج هم برای مقامات مربوطه ارسال شود.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند

حالا که با کشور ایسلند، هزینه‌های زندگی، روش‌های مهاجرتی و… آشنا شدید وقت آن رسیده تا 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند را به شما معرفی کنیم

1. Go2tr

گوتوتی‌آر

اولین مورد شرکت گوهران تیام آرتا با نام تجاری گوتوتی‌آر است که 14 سال سابقه در زمینه مهاجرت به کشور‌های اروپایی، کانادا، آمریکا و… را دارد.

این مجموعه با بهره‌مندی از متخصصان خبره در زمینه مهاجرت می‌تواند در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما باشد و راهنمایی‌های لازم برای یک مهاجرت آسان را به شما بدهد.

02143000021

2. سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

شرکت سفیران سروش سعادت یک مؤسسه بین‌المللی است که زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری فعالیت می‌کند. تیم متخصصین این مجموعه با داشتن سابقه طولانی در مهاجرت می‌توانند راهنمای مناسبی برای شما باشند.

این مجموعه که از سال 1392 شروع به فعالیت کرده دارای گواهینامه‌های معتبر برای مشاوره مهاجرتی در زمینه کاریابی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

021-91003232

3. اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه وکلای برتر اصطهباناتی که یک مؤسسه بسیار قدیمی در زمینه مهاجرت و امور حقوقی است اطلاعات جامعی را درباره مهاجرت به اروپا و حوزه شنگن دارد.

مراحل مهاجرت شما در مؤسسه اصطهباناتی از مشاوره تلفنی شروع و به ارزیابی، عقد قرارداد و اجرای امور مهاجرت توسط متخصصان می‌رسد و با پرواز به مقصد موردنظر شما به پایان می‌رسد.

07191009797

4. سروش فردا

سروش فردا

مؤسسه حقوقی بین‌المللی سروش فردا با نام تجاری یورو لایف یک شرکت فعال در زمینه انواع مهاجرت به کشور‌های دنیا می‌باشد که زیر نظر وکلای درجه یک فعالیت می‌کنند.

سروش فردا دارای نمایندگی رسمی در اروپا، نمایندگی رسمی برخی دانشگاه‌های اروپایی و نمایندگی فروش مجتمع‌های مسکونی در اروپا می‌باشد که باتکیه‌بر تجربیات خود مهاجرتی آسان را برای شما رقم می‌زند.

021 57680

5. رجبی

مؤسسه مهاجرتی رجبی

شرکت مهاجرتی توسعه و مهر رجبی با شماره ثبت 22803 دارای مجوزهای رسمی برای امور مهاجرتی است که می‌تواند در زمینه‌های مختلف به شما مشاوره‌های تخصصی ارائه کند.

برای دریافت اطلاعات بروز درباره مهاجرت به ایسلند و ارزیابی اولیه به‌صورت رایگان می‌توانید با شرکت رجبی که یکی از 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند است تماس بگیرید.

02126409168

02126423392

02126423402

02126409491

02126409329

6. آرمان پرشین خاورمیانه

آرمان پرشین خاورمیانه

شرکت مای آرمان با نام حقوقی آرمان پرشین خاورمیانه با مدیریت آقای فضل‌الله نصیری یکی از مؤسساتی است که می‌تواند شما را در زمینه مهاجرت تحصیلی به اروپا کمک کند.

با مشاوره و بهره‌مندی از خدمات این مؤسسه می‌توانید در بیش از هزار دانشگاه معتبر اروپایی به تحصیل مشغول شوید.

02191004190

7. پارسی کانادا

پارسی کانادا

مؤسسه حقوقی دادگران حق و عدالت با نام تجاری پارسی کانادا دارای مشاورین متخصص و وکلای رسمی با مجوز ICCRC است که شما را در مسیر مهاجرت کمک می‌کند.

پارسی کانادا با بیش از 10 سال سابقه یکی از مؤسسات بزرگ در ایران می‌باشد که خدمات متنوعی را در زمینه مهاجرت کاری، خرید ملک، ثبت شرکت و مهاجرت تحصیلی به متقاضیان ارائه می‌دهد.

021-43000071

8. حامی مهاجر

حامی مهاجر

حامی مهاجر مؤسسه بعدی در بین 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند است که با شماره ثبت 40059 چندین سال در زمینه مهاجرت به اروپا و دیگر کشورهای دنیا فعالیت می‌کند.

حامی مهاجر دارای مجوز‌های لازم برای اعزام دانشجو، کاریابی بین‌المللی و مجوز رسمی گردشگری می‌باشد.

021-91319191

9. هرمس اپلای

هرمس اپلای

هرمس اپلای از سال 98 مشغول به مشاوره مهاجرتی در زمینه تحصیلی، مهاجرتی و… شده است و در این سال‌ها بیش از 300 پرونده موفق را در رزومه کاری خود دارد.

این مجموعه دارای بیش از 70 پرسنل به‌صورت مستقیم و 50 پرسنل به‌صورت غیرمستقیم می‌باشد که آماده خدمت‌رسانی و مشاوره با متقاضیان است.

02191070170

10. آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

شرکت آتیه آفرینان ایرانیان یک شرکت مهاجرتی برای تسهیل در پروسه مهاجرت شما به کشورهای اروپایی می‌باشد. این مجموعه با در اختیار داشتن مشاورین خبره در این زمینه می‌تواند راه را برای مهاجرت شما آسان کند.

آتیه آفرینان ایرانیان با بیش از 16 سال سابقه دارای دفاتر همکار در کشور‌های کانادا، اتریش، دانمارک، آلمان، نروژ و… است و نمایندگی بیش از چندین دانشگاه و دفتر کاریابی در خارج از ایران است.

2172207

جمع‌بندی

حالا که کاملاً با کشور ایسلند و مزیت‌ها و معایب زندگی در آن، روش‌های مهاجرتی و 10 شرکت برتر مهاجرت به ایسلند آشنا شده‌اید می‌توان گفت آماده مشاوره درباره مهاجرت به این کشور هستید.

کشور ایسلند یکی از مناطق محبوب اروپا برای تحصیل و سرمایه‌گذاری می‌باشد؛ اما باید دقت کنید که زندگی در آنجا سختی و چالش‌های خود را دارد پس قبل از هر کاری به‌درستی درباره مقصد خود مطالعه کنید.

قبل از انتخاب هر مؤسسه برای مشاوره مهاجرت درباره متخصصین، مجوزها و اطلاعات آنها تحقیق کنید؛ چون مهاجرت کار بسیار سختی است و تمام جوانب زندگی شما را در بر می‌گیرد.

به نظر شما باتوجه‌به کیفیت و هزینه زندگی، شما کشور کدام کشور را از بین ایسلند و یونان اتریش انتخاب می‌کنید؟

برای مطالعه درباره مهاجرت به اتریش می‌توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی