logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

پرتغال

بهترین شرکت مهاجرت به پرتغال【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

پرتغال یکی از کشورهایی است که ما ایرانیان به‌واسطه تشابه اسمی با میوه پرتقال آن را خوب می‌شناسیم! در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال قصد داریم تا این کشور و روش‌های مهاجرتی به آن را برای شما توضیح دهیم.

پرتغال در غربی‌ترین بخش اروپا قرار دارد، حتی می‌توان گفت از سمت غرب آخرین کشور قاره اروپا به‌حساب می‌آید و این موضوع باعث شده تا به اقیانوس زیبا اطلس دسترسی داشته باشد و از آب‌وهوای مدیترانه‌ای برخوردار شود.

به‌خاطر داشته باشید که شاید نام پرتغال را در کنار کشورهایی مثل فرانسه، آلمان، سوئیس، سوئد و … نشنیده باشید؛ اما نباید این کشور را دست‌کم بگیرید.

پرتغال یکی از کشورهای پیشرفته با اقتصاد روبه‌رشد در اروپا است که مزایای زیادی را برای مهاجرین خود در نظر گرفته است.

همچنین پرتغال یکی از معدود کشورهایی است که اخذ ویزای طلایی آن به‌راحتی و با هزینه‌ای مناسب در دسترس است، بنابراین شما می‌توانید با فراهم‌کردن یک سری شرایط شهروند این کشور شوید.

در مجموع قبل از اینکه درباره این کشور قضاوت‌های اشتباه کنید حتماً این مقاله را مطالعه کنید تا ضمن آشنایی با 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال، با این کشور آشنا شوید.

در ادامه نکات جامعی را به‌صورت مفید برای شما شرح می‌دهیم تا با تمام ابعاد زندگی در پرتغال آشنا شوید و بتوانید برای آینده خود تصمیم‌گیری کنید. پس با ما همراه باشید!

آشنایی با کشور پرتغال

آشنایی با کشور پرتغال

پرتغال، کشوری در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. اختلاف زمانی آن با تهران حدود 3 ساعت و نیم است. با آب‌وهوای مدیترانه‌ای، پرتغال یک مقصد جذاب برای گردشگران است. زمانی که به این کشور سفر می‌کنید، شاهد آب‌وهوایی مدیترانه‌ای مشابه سواحل اسپانیا خواهید بود.

این کشور از اطراف با اسپانیا، مراکش و اقیانوس اطلس هم مرز می‌باشد. در پرتغال، صنایع ماهیگیری، صادرات نوشیدنی‌های متنوع و صادرات چوب و پنبه درحال‌رشد است.

پایتخت این کشور لیسبون است که بعد از آتن، دومین شهر قدیمی اروپا محسوب می‌شود. شهر پورتو نیز به‌عنوان دومین شهر مهم پرتغال شناخته می‌شود.

اگر در مورد مذهب مردم این کشور بخواهیم صحبت کنیم باید بگوییم بیشتر مردم پرتغال مسیحی هستند و مسلمانان تنها 0.4 درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

پرتغال با شاخص امید به زندگی 82 درصد، یکی از کشورهای باکیفیت زندگی بالاست. زبان رسمی این کشور پرتغالی است، البته زبان‌های محلی نیز در برخی مناطق این کشور به کار می‌رود. زبان پرتغالی بسیار شبیه به اسپانیایی است و به‌عنوان ششمین زبان پرکاربرد جهان شناخته می‌شود.

جمعیت پرتغال در سال 2023 حدود 10 میلیون و 111 نفر بوده و مساحت آن حدود 92 هزار و 212 کیلومترمربع است. با درنظرگرفتن این اطلاعات، پرتغال در رده سیزدهم جهان از نظر مساحت قرار دارد که مساحت آن معادل استان سمنان در کشور ما می‌باشد.

اقتصاد پرتغال بر پایه خدمات استوار است و صنایع نرم‌افزاری و خودروسازی نیز در این کشور رونق دارند. توسعه گردشگری در سال‌های اخیر نیز بهبودیافته، همچنین پرتغال با کشورهایی همچون اسپانیا، آلمان و فرانسه در تجارت همکاری می‌کند.

واحد پول رسمی پرتغال یورو است و این کشور اولین کشوری بود که این واحد پول را پذیرفت. هر یورو حدوداً برابر با 1.07 دلار آمریکا و 55 هزار تومان ایران است.

پرتغال به لطف سواحل زیبا و مناظر طبیعی فراوان، یک مقصد گردشگری محبوب است. ساحل بالیل یکی از جاذبه‌های پنهان این کشور است که در یک جاده ۴ کیلومتری قرار دارد و صخره‌های آهکی طولانی در آنجا یافت می‌شود.

پرتغال دارای تاریخی بسیار قدیمی است و نام آن از شهر کوچکی به نام “پورتوکال” گرفته شده است که در کنار رودخانه دورو قرار داشته است. علاوه بر این، اصل کلمه پرتغال از “portus cale” مشتق شده است که “cale” نام یک خدای سلتیک و سکونتگاهی قدیمی است.

مردم پرتغال بسیار دوست‌داشتنی و خوش‌برخورد هستند. در فرهنگ آنها، هدیه‌دادن و دریافت هدیه بسیار اهمیت دارد و از گل‌ها برای این منظور استفاده می‌کنند. در صورت اهدای هدیه، منتظر بمانید تا آن را همان لحظه باز کنند چرا که این یک فرهنگ مهم در این کشور است.

 همچنین، در زمان خوردن غذا نباید بیشتر از ۱۵ ثانیه تأخیر داشته باشید، زیرا این امر در فرهنگ پرتغال موردتوجه قرار می‌گیرد. در فرهنگ پرتغال، زنان جایگاه مهمی دارند و این یکی از ویژگی‌های جالب این کشور است، این مسئله به‌قدری جدی است که در زمان غذاخوردن خانم‌ها ابتدا باید شروع به غذاخوردن کنند.

پرچم پرتغال برای مردم این کشور بسیار مهم است و نشان از افتخار و ارتباط باهویت ملی دارد. پرتغال به‌عنوان یکی از کشورهای امن جهان شناخته می‌شود و با بیش از ۶۰۰ هزار مهاجر که در آن زندگی می‌کنند، به‌خوبی رفتار می‌کند.

در سال ۲۰۲۲، این کشور بهترین مقصد برای بازنشستگی در جهان انتخاب شد. علاوه بر این نکات، آرامش و سکوت، ویژگی‌های شناخته‌شده‌ای است که به پرتغال نسبت داده می‌شود.

هزینه‌های زندگی در پرتغال

اقتصاد پرتغال بر پایه صنایع تولیدی، خدمات و گردشگری استوار است. باتوجه‌به آثار تاریخی و طبیعت زیبای این کشور، پرتغال یک مقصد محبوب برای گردشگران از سراسر جهان است.

برای یک خانواده چهارنفره در پرتغال، هزینه زندگی حدود 2075 یورو معادل 2216 دلار آمریکا بدون درنظرگرفتن اجاره منزل است. این هزینه‌ها شامل خوراک، حمل‌ونقل، پوشاک و سایر هزینه‌های روزمره می‌شود.

اگر به‌عنوان یک فرد مجرد به پرتغال مهاجرت کنید، هزینه زندگی حدود 595 یورو معادل 636 دلار آمریکا بدون احتساب اجاره است.

هزینه‌های زندگی در پرتغال حدود 38 درصد ارزان‌تر از آمریکا است. با انتخاب پرتغال به‌عنوان مقصد، شما می‌توانید از اقتصاد پایدار و زندگی باکیفیت لذت ببرید.

اگر از ایران به پرتغال مهاجرت می‌کنید، باید بدانید که هزینه‌های زندگی در پرتغال حدود 36 درصد گران‌تر از ایران است. باتوجه‌به مزایای فراوان اقتصادی پرتغال، این تفاوت قیمت توجیه‌پذیر است.

اگر به دنبال اجاره مسکن در پرتغال هستید، بهتر است بدانید که هزینه اجاره در آمریکا حدود 54 درصد گران‌تر از پرتغال است. اما باتوجه‌به شرایط بازار مسکن و استقرار در مناطق مختلف، قیمت‌ها ممکن است متفاوت باشند.

هزینه اجاره در ایران حدود 65 درصد ارزان‌تر از پرتغال است. بااین‌حال، باید در نظر داشته باشید که شرایط و موقعیت جغرافیایی پرتغال و دیگر عوامل باعث شده تا این تفاوت قیمت وجود داشته باشد.

در اینجا جدولی از قیمت اجاره مسکن، اقلام و خدمات مهم را برای شما لیست کرده‌ایم تا قبل از مهاجرت و زندگی در این کشور با هزینه‌های خود در این کشور آشنا شوید.

هزینه‌های زندگی در پرتغال

همچنین می‌توانید از طریق سایت منبع هزینه بیشتر اقلام ضروری را مشاهده کرده و در محاسبات خود در نظر بگیرید.

درباره پرتغال بیشتر بدانید

پرتغال یک کشور دموکراسی پارلمانی است و درعین‌حال یک جمهوری است که رئیس‌جمهور هر 5 سال یکبار انتخاب می‌شود. این ساختار سیاسی به شما امکان فعالیت و مشارکت در امور عمومی را می‌دهد.

پرتغال یکی از کشورهای محبوب در حوزه گردشگری است. با نسبت 0.41 گردشگر به‌ازای هر ساکن، پرتغال در رتبه 72 جهان قرار دارد و در منطقه جنوب اروپا رتبه یازدهم را به خود اختصاص داده است.

در سال 2020، در بخش گردشگری، پرتغال حدود 10.52 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. این نشان می‌دهد که پرتغال یک مقصد جذاب برای گردشگران بوده است.

اقتصاد پرتغال نیز در سطح جهانی توجه بسیاری را به خود جلب کرده. با رتبه 47 در تولید ناخالص داخلی، رتبه 46 در صادرات و رتبه 42 در واردات، پرتغال دارای یک اقتصاد قدرتمند و پایدار است.

همچنین با تولید ناخالص داخلی سرانه یا 24568 دلار، پرتغال در رتبه 48 اقتصادهای بزرگ جهان قرار دارد.

در حوزه شغلی، پرتغال رتبه جالبی ندارد و نرخ بیکاری در این کشور بالاست. اما بااین‌حال برخی از کسب‌وکارها در این کشور متقاضیان زیادی دارند. این مشاغل عبارت‌اند از بیوتکنولوژی، محصولات شیمیایی، بهداشت و درمان، فناوری اطلاعات، داروسازی، خودروسازی، ساختمان، الکترونیک و گردشگری.

پرتغال شامل شهرهای بزرگی است که هر کدام با جاذبه‌ها و ویژگی‌های خودشان معروف هستند. در زیر لیستی از ده شهر مهم پرتغال را برای شما بازگو می‌کنیم.

 1. لیسبون
 2. پورتو
 3. کویمبرا
 4. براگا
 5. فارو
 6. سینترا
 7. کاشکایش
 8. آلبوفیرا
 9. فونشال
 10. چاوز

مردم پرتغال در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی مشغول به کار هستند. بخش‌های مهم اشتغال در پرتغال شامل صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی است.

جمعیت ایرانیان در پرتغال در حال پیشرفت است و در 10 سال گذشته حدود 15 درصد رشد داشته است. این نشان می‌دهد که تعداد ایرانیانی که به پرتغال مهاجرت کرده‌اند یا در آنجا ساکن شده‌اند روزبه‌روز در حال افزایش است.

بسیاری از ایرانیان باهدف کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای خود به کشور پرتغال مهاجرت می‌کنند. آن‌ها به دنبال فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری عالی در پرتغال هستند و باتوجه‌به موقعیت استراتژیک این کشور به‌راحتی این فرصت‌ها را شکار می‌کنند.

ایرانیان ساکن پرتغال در مشاغل مختلفی مانند هتلداری، آی‌تی و فناوری اطلاعات، پزشکی و پرستاری، تدریس زبان انگلیسی، سئو و تولید محتوا، برنامه‌نویسی و طراحی وب، و حسابداری فعالیت می‌کنند. اگر به دنبال شغل در پرتغال هستید، این مشاغل می‌توانند فرصت خوبی برای شما باشند.

به‌طورکلی ایرانیان در پرتغال به‌عنوان جامعه فعال و مشارکت‌کننده شناخته می‌شوند. آن‌ها به فعالیت در امور محلی و جوامع محلی پرداخته و در رویدادها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شرکت می‌کنند.

برای ایرانیان در پرتغال، وجود انجمن‌ها و انجمن‌های فرهنگی ایرانی و مراکز فرهنگی به‌عنوان یک شبکه ارتباطی و حمایتی مهم است. این مراکز فرهنگی فرصتی را برای برقراری ارتباطات اجتماعی، حفظ هویت فرهنگی هستند.

بعضی از شرکت‌های ایرانی نیز در پرتغال فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها در زمینه‌های مختلفی نظیر مشاوره، تجارت، صنعت و ساختمان فعالیت دارند و نقش مهمی در تحقق هدف‌های اقتصادی پرتغال دارند.

مزایا و معایب زندگی در پرتغال

مزایا زندگی در پرتغال

 1. آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای: پرتغال دارای آب‌وهوایی معتدل و گرم است؛ تابستان‌های خنک و زمستان‌های ملايم در این کشور به مزاج ایرانیان سازگار است.
 2. طبیعت بسیار زیبا: پرتغال با مناظر طبیعی خیره‌کننده‌ای مثل سواحل اقیانوس اطلس، کوهستان‌ پیکو، دره‌ها و جنگل‌های دیدنی، بهره می‌برد که می‌توانید از آنها دیدن کنید.
 3. زندگی شهری پویا: پرتغال شهرهای بزرگی مانند لیسبون، پورتو و کویمبرا را دارد که فضای شهری پویا، فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیار زیادی را همراه با سبک زندگی مدرن برای شما به ارمغان می‌آورد.
 4. امکانات بهداشتی و آموزشی: سیستم بهداشت و درمان پرتغال در جهان شناخته شده است و ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی با استانداردهای بالا صورت می‌گیرد. علاوه بر این، پرتغال دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برتری است که امکانات آموزشی متنوع باکیفیت تحصیلات بالا را فراهم می‌کند.
 5. امنیت: پرتغال یکی از کشورهای امن و آرام جهان است. شاخص جرم و جنایت پایین و زندگی آرام و مسالمت‌آمیز مردم، این کشور را به یک مقصد مطمئن برای زندگی تبدیل کرده است.
 6. سیستم حمل‌ونقل پیشرفته: پرتغال دارای سیستم حمل‌ونقل عمومی پیشرفته و کارآمد است. قطارهای سریع، متروها، اتوبوس‌ها و تاکسی‌های در دسترس، امکان دسترسی آسان به شهرها و مناطق مختلف را فراهم می‌کنند.
 7. هزینه زندگی مناسب: هزینه زندگی در پرتغال در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به‌طورکلی مناسب و معقول‌تر است. مخصوصاً در مقایسه با شهرهای بزرگ و پرهزینه دیگر اروپا، هزینه‌های زندگی در پرتغال به طور قابل‌توجهی کمتر می‌باشد.
 8. محیط کسب‌وکار مستعد: پرتغال برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فرصت‌های بسیار زیادی در بخش‌های مختلف اقتصادی ارائه می‌کند.
 9. ویزا شنگن: ویزای شنگن به شما اجازه می‌دهد بدون نیاز به ویزا ورودی به کشورهای عضو معاهده شنگن را داشته باشید. این ویزا به شما امکان سفر و جابه‌جایی آسان بین کشورهای اروپایی را می‌دهد.
 10. امکانات تفریحی و رفاهی: پرتغال دارای امکانات تفریحی و رفاهی فراوانی است. سواحل زیبا، میدان‌ها و پارک‌های شهری، موزه‌ها، رستوران‌ها و فضاهای سبز، فرصت‌های بی‌نظیری را برای تفریح و استراحت فراهم می‌کنند.

معایب زندگی در پرتغال

 1. هزینه‌های مسکن بالا: هزینه‌های مسکن در برخی شهرهای پرتغال، به‌ویژه شهرهای بزرگ مانند لیسبون و پورتو، بسیار بالا است. این ممکن است باعث شود تا به‌خصوص برای افراد با درآمد متوسط، پیداکردن خانه مناسب سخت باشد.
 2. رقابت شدید در بازار کار: با ورود تعداد زیادی از مهاجران و متقاضیان کار به پرتغال، بازار کار در برخی صنایع و حوزه‌ها بسیار رقابتی است.
 3. زبان پرتغالی: زبان رسمی و اصلی پرتغال، پرتغالی است و این می‌تواند برای افرادی که زبان پرتغالی را بلد نیستند، چالش‌هایی را در ارتباطات روزمره و ایجاد ارتباط با جامعه محلی به همراه داشته باشد.
 4. سیستم مالی پیچیده: سیستم مالی و مالیاتی پرتغال قوانین پیچیده‌ای دارد و ممکن است برای افراد جدید و کسب‌وکارهای جدیدی که می‌خواهند راه‌اندازی شوند، سختی‌هایی را ایجاد کند.
 5. تفاوت فرهنگی و زبانی: برای افرادی که از فرهنگ و زبان متفاوتی به پرتغال مهاجرت کرده‌اند، تطابق و سازگاری با محیط جدید ممکن است زمان و تلاش بیشتری را به همراه داشته باشد.
 6. مشکلات ترافیک و پارکینگ: در برخی شهرهای پرتغال، مانند لیسبون و پورتو، ترافیک شدید و مشکلات پارکینگ وجود دارد. 

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

دوست دارید به کشوری با طبیعت خیره‌کننده، فرهنگ غنی و اقتصادی روبه‌رشد مهاجرت کنید؟ اگر جواب شما بله است، پرتغال می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای شما باشد.

قبل از مهاجرت به پرتغال بهتر است درباره شرایط مهاجرتی این کشور بهتر بدانید تا در زمان مشاوره با 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال شرایط خود را به بهترین نحو توضیح دهید. در ادامه بیشتر درباره مهاجرت به پرتغال و روش‌های آن برای شما توضیح خواهیم داد.

اولین دلیلی که پرتغال را برای مهاجرت جذاب می‌کند، موقعیت جغرافیایی آن است؛ این کشور واقع در منطقه‌ای استراتژیک از اروپا می‌باشد که دسترسی آسانی به اقیانوس اطلس دارد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا از آب‌وهوای مطبوع و فرصت‌های منحصربه‌فردی که این منطقه ارائه می‌شود، بهره‌ ببرید.

عامل دیگری که پرتغال را جذاب می‌کند رشد اقتصادی این کشور در چند سال اخیر است. باتوجه‌به این موضوع، پرتغال به یک مقصد جذاب برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل شده است.

رتبه ششم پرتغال در بین کشورهای امن دنیا هم به شما اطمینان می‌دهد که امنیت خود و خانواده‌تان را در این کشور تضمین شده می‌باشد.

اگر به دنبال مهاجرت به کشوری با هزینه‌های متوسط هستید، پرتغال یکی از گزینه‌های خوب برای شما در قاره اروپا است. در مقایسه با سایر کشورهای منطقه، هزینه زندگی در پرتغال نسبتاً کمتر است و به همین دلیل، بسیاری از افراد به دنبال زندگی و آینده‌ای بهتر در پرتغال هستند.

برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در پرتغال هستند هم این کشور یک مقصد جذاب است. با هزینه‌های زندگی پایین و تسهیلات ویژه‌ای که برای دانشجویان در نظر گرفته شده، پرتغال به یک مقصد محبوب برای ادامه تحصیل تبدیل شده است. برخی از دانشگاه‌های این کشور باتوجه‌به ارزیابی دانشجو، تخفیفی تا 100 درصد بر روی شهریه ارائه می‌دهند.

یکی از مزایای بزرگی که در زمان مهاجرت به پرتغال دریافت می‌کنید، پاسپورتی باارزش جهانی و ویزای شنگن است. با دریافت این پاسپورت، شما به کشورهای اروپایی برجسته دسترسی خواهید داشت و می‌توانید به‌صورت آزاد در حوزه شنگن سفر کنید.

اگر چه نرخ بیکاری در پرتغال به‌صورت عمومی بالاست، اما دولت پرتغال در تلاش برای بهبود شرایط اقتصادی است. باتوجه‌به این تلاش‌ها، فرصت‌های شغلی در حال افزایش هستند و شما می‌توانید به‌راحتی به یک شغل مناسب دست پیدا کنید.

در ادامه روش‌های مهاجرت به پرتغال و دیگر اطلاعات مفید درباره مهاجرت به این کشور را برای شما بازگو خواهیم کرد.

روش‌های مهاجرت به پرتغال

روش‌های زیادی برای مهاجرت به کشور پرتغال وجود دارد که در این مقاله قصد داریم 5 روش قانونی و اصولی برای دریافت اقامت پرتغال را برای شما شرح دهیم.

دقت کنید که هر روش مزایا و معایب خود را دارد و شما باید ابتدا اطلاعات خود را نسبت به هر روش بالا برده و بعد از آن باتوجه‌به شرایط خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

 1. مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 2. مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
 3. مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری
 4. مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
 5. مهاجرت به پرتغال از طریق تولد فرزند

شرایط اخذ اقامت و تابعیت پرتغال

هدف نهایی هر کسی برای مهاجرت به پرتغال یا هر کشور دیگری، اخذ اقامت دائم و سپس شهروندی می‌باشد، این امر مستلزم شرایط خاصی است که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

بهترین راه برای شروع زندگی در پرتغال، دریافت اقامت است؛ با این مجوز موقت، شما می‌توانید برای مدت یک سال در این کشور اقامت کنید و در صورت نیاز، می‌توانید آن را تمدید کنید.

در صورت تمایل به اقامت دائم در پرتغال، باید به مدت 5 سال در این کشور به کار و زندگی مشغول شوید. این مدت برای اخذ اقامت دائم الزامی است.

همچنین، برای اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغال، باید حداقل 7 سال به‌صورت مداوم در این کشور زندگی کنید. اما اگر از راه ازدواج به پرتغال مهاجرت کرده باشید، این مدت کوتاه‌تر خواهد بود.

مجوز اقامت پرتغال برای مقاصد مختلفی از جمله کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و ازدواج صادر می‌شود. برای اقامت تحصیلی، مهاجرت به پرتغال نمی‌تواند به‌تنهایی باعث دریافت اقامت دائم برای شما شود. بعد از پایان تحصیل، شما باید وارد بازار کار پرتغال شده و از روش اقامت کاری استفاده کنید.

مراحل درخواست اقامت در پرتغال شامل دریافت نوبت از سفارت پرتغال، تحویل مدارک موردنیاز، مصاحبه با سفارت و دریافت ویزا یا اقامت است.

برای اخذ شهروندی پرتغال، باید شرایطی را برآورده کنید. به‌عنوان‌مثال، نباید سابقه جرم و جنایتی داشته باشید و باید به زبان پرتغالی مسلط باشید تا بتوانید تمام نیازهای خود در این کشور برآورده کنید.

آشنایی بافرهنگ و تاریخ پرتغال و ادغام با مردم محلی نیز اهمیت دارد. همچنین شما باید تمکن مالی داشته باشید و بتوانید هزینه‌های خود را در طول ساله‌ای اقامت در پرتغال پرداخت کنید. پرداخت مرتب مالیات نیز یکی از شرایط اساسی برای اخذ شهروندی پرتغال است.

سایت اداره مهاجرت پرتغال

برای اینکه با قوانین به‌روز و شرایط کلی مهاجرت به پرتغال آشنا شوید می‌توانید این اطلاعات را از طریق وب‌سایت اداره مهاجرت پرتغال دریافت کنید.

جایگاه پاسپورت پرتغال

جایگاه پاسپورت پرتغال

به دنبال یک پاسپورت قوی با مزایا زیاد هستید؟ پس پاسپورت کشور پرتغال را جزو انتخاب‌های خود قرار دهید. این پاسپورت جایگاه بسیار مناسبی در جهان دارد و بسیاری از افراد به دنبال اخذ آن هستند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای این پاسپورت این است که با در اختیار داشتن آن، اجازه سفر به‌تمامی کشورهای حوزه شنگن را خواهید داشت. این شامل کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا می‌شود. جایگاه پاسپورت پرتغال به‌طورکلی 3 است که در کنار بهترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

با این پاسپورت، شما به 129 کشور بدون نیاز به ویزا سفرکرده و به 43 کشور دیگر با ویزا مسافرتی خواهید داشت. از جمله کشورهایی که می‌توانید بدون ویزا به آن‌ها سفر کنید، می‌توان به آرژانتین، ارمنستان، مالزی، سوئیس، ژاپن و انگلستان اشاره کرد. این پاسپورت بالاتر از پاسپورت کشورهایی مانند یونان، کانادا، ایالات متحده، استرالیا و گرجستان قرار دارد.

البته در سال 2019 و با آمدن شیوع بیماری کرونا، ارزش پاسپورت پرتغال کاهش یافت. اما در سال‌های اخیر، این ارزش بهبودیافته و پاسپورت پرتغال به جایگاه واقعی خود بازگشته است.

بنابراین، اگر به دنبال یک پاسپورت قوی و بازرگانی هستید که به شما امکان سفر به جهان را بدون مشکلات ویزا می‌دهد، پاسپورت کشور پرتغال گزینه مناسبی برای شماست.

هزینه مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال شما باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید که این هزینه‌ها شامل خوردوخوراک، پوشاک، حمل‌ونقل و … می‌شود که می‌توانید این موارد را در بخش هزینه‌های زندگی در پرتغال مشاهده کنید.

اما شما قبل از اینکه وارد کشور پرتغال بشوید باید مبالغی را برای اخذ ویزا موقت پرداخت کنید. در ادامه درباره این هزینه‌ها بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

میزان مبلغی که باید به سفارت پرتغال بپردازید رابطه مستقیمی با روش مهاجرت شما دارد. اگر قصد دارید از روش کاری به پرتغال مهاجرت کنید باید حدود 250 یورو بابت هزینه ویزا، درخواست مجوز کار و دریافت مجوز کار بپردازید.

شاید شما دانشجو باشید و قصد تحصیل در این کشور را داشته باشید، در این صورت هم باید حدود 250 یورو بابت هزینه سفارت، درخواست اقامت و دریافت اقامت بپردازید.

اگر از روش سرمایه‌گذاری وارد کشور پرتغال شوید علاوه بر هزینه‌هایی که برای سرمایه‌گذاری در این کشور پرداخت کردید باید حدود 5400 یورو بابت هر عضو خانواده به دولت پرتغال پرداخت کنید.

در آخر هم هزینه مهاجرت از طریق ازدواج است که حدود 250 یورو برای درخواست ویزا و مراحل اداری می‌باشد.

هزینه‌های دیگر شامل بیمه مسافرتی، هزینه وکیل مهاجرت و … باید به قیمت روز حساب شود و این موارد را می‌توانید از مشاورین 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال بپرسید.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

آیا به دنبال مهاجرت به پرتغال از طریق کار هستید؟ با داشتن اطلاعات مناسب و صحیح، می‌توانید این فکر را به حقیقت تبدیل کنید. در ادامه به شما می‌گوییم که چطور به این کشور زیبا مهاجرت کاری کنید.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که تمام متقاضیان کار در پرتغال که خارج از اتحادیه اروپا هستند، باید ویزا کار دریافت کنند. به شرطی که مدارک شما کامل باشد، می‌توانید در عرض 60 روز مجوز کار را دریافت کنید.

در مهاجرت کاری به پرتغال، دو روش وجود دارد. اولین روش، ویزا جاب آفر پرتغال است که ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک شرکت پرتغالی دریافت کنید.

برای این کار، مدارک و رزومه کاری خود را به شرکت‌های پرتغالی ارسال کنید؛ سپس کارفرما باید درخواست مجوز کار شما را به دولت این کشور ارسال کند.

توجه کنید که قبل از ارسال پیشنهاد کاری برای شما، کارفرما پرتغالی باید 3 ماه کار را در پرتغال و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند. درصورتی‌که شخص موردنظر پیدا نشد، می‌تواند کار را به شما پیشنهاد کند.

روش دیگر برای مهاجرت کاری به پرتغال، ویزا جاب سیکر است. در این روش، شما باید ابتدا مدارک موردنیاز را آماده کرده و به سفارت پرتغال ارسال کنید. پس از تأیید مدارک، اجازه ورود به پرتغال به شما داده می‌شود و شما می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور کار جستجو کنید.

باید توجه داشته باشید که این نوع ویزا برای ایرانیان صادر نمی‌شود و باید از طریق ویزا جاب آفر به پرتغال مهاجرت کنید.

ویزا کاری پرتغال موقت است و معمولاً به‌صورت 1 الی 2 سال اعطا می‌شود؛ اما قابلیت تمدید دارد. اگر در این کشور به مدت 5 سال کار کنید، می‌توانید اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید. اما حتماً توجه کنید که مدارک شما باید تکمیل باشد؛ زیرا هر گونه نقص در مدارک باعث تأخیر در پرونده شما خواهد شد.

پرتغال به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی، بسیاری از مزایا و فرصت‌های شغلی را در اختیار شما قرار می‌دهد. مشاغل در حوزه‌های مهندسی، کامپیوتر و نرم‌افزار و پرستاری در پرتغال بیشترین درآمد را دارند. علاوه بر این، کشور پرتغال در زمینه گردشگری نیز به‌تازگی رونق پیدا کرده است.

جالب است بدانید که شهروندان خارج از اتحادیه اروپا با داشتن تخصص و مهارت خاص، فرصتی بیشتر برای اخذ ویزا دارند. دلیل این امر نرخ بیکاری متوسط این کشور است که باعث شده در کارهای معمولی متقاضیان زیادی وجود داشته باشد.

برخی از مزایا و فواید مهاجرت کاری به پرتغال شامل 40 ساعت کار در هفته، 22 روز مرخصی استحقاقی، حداقل دستمزد 850 یورو، نرخ بیکاری متوسط، امنیت شغلی و قابلیت سفر به کشورهای حوزه شنگن می‌باشد.

با داشتن این اطلاعات و راهنمایی‌های لازم از مشاورین 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال، شما می‌توانید مسیر مهاجرت کاری خود به پرتغال را آغاز کنید و از فرصت‌های شغلی و زندگی در این کشور بهره‌برداری کنید. موفق باشید!

نرخ بیکاری در پرتغال

نرخ بیکاری در پرتغال

اول‌ازهمه باید بگوییم که نرخ بیکاری در پرتغال به‌طورکلی متوسط است و یافتن شغل در این کشور سختی زیادی ندارد. البته باید توجه داشت که این نرخ‌ها به‌صورت کلی اعلام می‌شوند و شرایط برای شغل‌های تخصصی ممکن است متفاوت باشد.

در سال 2023، نرخ بیکاری در پرتغال 7.2 درصد می‌باشد؛ اما در اوایل سال 2020 و با شیوع ویروس کرونا، نرخ بیکاری در پرتغال به طور قابل‌توجهی افزایش یافت و به عدد 8 رسید.

با گذر زمان، این نرخ بهبود یافت و تا 5.7 درصد نیز کاهش یافت، اما در سال‌های اخیر، این نرخ رشدی داشته و به 7.2 درصد رسیده است.

دولت پرتغال در تلاش است تا دوباره این نرخ را بهبود بخشد و فرصت‌های شغلی را برای شهروندان خود ایجاد کند؛ بنابراین، اگر شما قصد مهاجرت و یافتن شغل در پرتغال را دارید، نیاز به نگرانی زیادی نخواهید داشت.

در مجموع، نرخ بیکاری در پرتغال به حد مطلوبی رسیده است و شما می‌توانید با تلاش و استفاده از فرصت‌های موجود، به‌راحتی به شغلی در این کشور دست یابید.

سایت کاریابی در پرتغال

ازآنجاکه دریافت پیشنهاد شغلی در پرتغال به‌صورت آنلاین هم امکان‌پذیر است تصمیم گرفتیم تا چند وب‌سایت کاریابی در پرتغال را به شما معرفی کنیم تا بتوانید شرایط بازار کار شغل خود را در این کشور بررسی کنید

Indeed.com

Glassdoor.com

Eportugal.gov.pt

Totaljobs.com

Englishjobs.pt

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

آیا به دنبال فرصتی برای تحصیل در خارج از کشور هستید و قصد مهاجرت به پرتغال را دارید؟ در این قسمت از مقاله، با شما درباره مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را درباره مراحل و مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا تحصیلی در پرتغال به اشتراک خواهیم گذاشت.

پرتغال با سیستم آموزشی باکیفیت خود، جذابیت زیادی برای دانشجوهای بین‌المللی دارد، برای ورود به پرتغال و شرکت در دوره‌های آموزشی بیش از سه ماه، شما باید ابتدا ویزا تحصیلی پرتغال را دریافت کنید. این بدان معناست که درصورتی‌که شما خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید، برای تحصیل در پرتغال باید این ویزا را دریافت کنید.

مراحل اخذ اقامت تحصیلی در پرتغال به این شکل است که شما ابتدا باید پذیرش دانشگاه را دریافت کنید. این فرایند ممکن است بین 3 تا 4 ماه زمان ببرد و در این مدت باید مدارک موردنیاز را کامل کنید. سپس باید مدارک خود را همراه با نامه پذیرش به سفارت پرتغال تحویل دهید.

برای دریافت ویزا تحصیلی باید مدارک موردنیاز را به‌صورت کامل تهیه کنید، این مدارک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مدارک هویتی معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا تحصیلی
 • مدارک مربوط به محل اقامت
 • بیمه مسافرتی
 • بلیط هواپیما

تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال به زبان پرتغالی صورت می‌گیرد، اما یکی از مزایای تحصیل در این کشور این است که شما می‌توانید در دانشگاه‌های بین‌المللی که در برخی رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، تحصیل کنید.

مدت‌زمان تحصیل در مقاطع مختلف نیز متفاوت است. به طور معمول، تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال 3 تا 4 سال طول می‌کشد، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری 3 تا 4 سال.

برای پذیرش در دانشگاه‌های پرتغال، باید مدرک تحصیلی و ریزنمرات خود را به دانشگاه موردنظر ارسال کنید. همچنین باید مدرک زبان خود را نیز به دانشگاه ارائه دهید. این مدارک می‌تواند شامل آزمون آیلتس آکادمیک، آزمون تافل یا آزمون پیشرفته C1 باشد.

هزینه تحصیل در پرتغال

برای تحصیل در پرتغال شما باید هزینه‌هایی را که شامل هزینه تحصیل در دانشگاه، هزینه زندگی دانشجویی و هزینه خوابگاه یا اجاره مسکن است را پرداخت کنید.

برای محاسبه هزینه‌های خوردوخوراک، پوشاک، حمل‌ونقل و … می‌توانید به بخش هزینه‌های زندگی در پرتغال بروید و این هزینه‌ها را برای خود برآورد کنید.

اما در ادامه قصد داریم کمی درباره هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف، و هزینه‌های خوابگاه برای شما صحبت کنیم.

به‌طورکلی هزینه تحصیلات در پرتغال بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه موردنظر و شهر محل زندگی متغیر می‌باشد؛ اما در ادامه هزینه‌های کلی را خدمت شما ارائه می‌کنیم.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید به‌صورت سالانه هزینه‌ای بین 600 تا 1500 یورو را پرداخت کنید؛ همچنین این هزینه‌ها برای مقطع کارشناسی ارشد چیزی بین 500 تا 3000 یورو در سال می‌باشد.

البته این هزینه‌ها برای دانشگاه‌های دولتی این کشور است و اگر قصد تحصیل در موسسه‌های خصوصی در پرتغال را دارید باید چیزی حدود 4 الی 5 هزار یورو در سال هزینه کنید.

هزینه دیگری که به‌عنوان دانشجو در پرتغال باید پرداخت کنید هزینه خوابگاه می‌باشد. متوسط هزینه خوابگاه در دانشگاه‌های پرتغال چیزی بین 130 الی 150 یورو است؛ اما اگر می‌خواهید در اتاق‌های خصوصی خوابگاه اسکان داشته باشید باید مبلغی بین 150 تا 300 یورو در ماه پرداخت کنید.

حین تحصیل در پرتغال اجازه کار دانشجویی داریم؟

به‌طورکلی در اروپا، شما به‌عنوان دانشجو حق کار دارید؛ اما هر کشوری قوانین خاصی را برای ساعات کار در هفته برای دانشجویان در نظر می‌گیرد.

در پرتغال به‌عنوان دانشجو می‌توانید حداکثر 20 ساعت در هفته به کار مشغول شوید. این ساعات در برخی موارد مثل تعطیلات و … افزایش پیدا می‌کند.

درست است 20 ساعت در هفته زمان زیادی برای کار نیست؛ اما همین زمان کم می‌تواند بخش خوبی از هزینه‌های تحصیل یا زندگی شما در پرتغال را پوشش دهد.

برترین دانشگاه‌های پرتغال

 1. دانشگاه لیسبون – Universidade de Lisboa – رتبه 202 جهانی – رتبه 1 پرتغال
 2. دانشگاه پورتو – Universidade do Porto – رتبه 247 جهانی – رتبه 2 پرتغال
 3. دانشگاه کویمبرا – Universidade de Coimbra – رتبه 429 جهانی – رتبه 3 پرتغال
 4. دانشگاه جدید لیسبون – Universidade Nova de Lisboa – رتبه 487 جهانی – رتبه 4 پرتغال
 5. دانشگاه مینهو – Universidade do Minho – رتبه 507 جهانی – رتبه 5 پرتغال
 6. دانشگاه آویرو – Universidade de Aveiro – رتبه 525 جهانی – رتبه 6 پرتغال
 7. دانشگاه کاتولیک پرتغالی – Universidade Catolica Portuguesa – رتبه 844 جهانی – رتبه 7 پرتغال
 8. مؤسسه پلی‌تکنیک پورتو – Polytechnic Institute of Porto – رتبه 1066 جهانی – رتبه 8 پرتغال
 9. مؤسسه دانشگاه لیسبون – Instituto Universitario de Lisboa – رتبه 1121 جهانی – رتبه 9 پرتغال
 10. دانشگاه آلگاروه – Universidade do Algarve – رتبه 1121 جهانی – رتبه 10 پرتغال

همچنین برای مشاهده لیست کامل برترین دانشگاه‌های پرتغال و مشاهده اطلاعاتی نظیر آدرس و وب‌سایت دانشگاه می‌توانید از طریق این وب سایت اطلاعات موردنظرتان را بررسی کنید.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت سرمایه‌گذاری در پرتغال از طریق گلدن ویزا، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور است. باتوجه‌به قوانین مالیاتی آسان، کشور پرتغال به یکی از مقاصد محبوب برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

ویزا طلایی پرتغال به شما امکان می‌دهد خود و خانواده‌تان علاوه بر اخذ اقامت پرتغال، از خدمات این کشور در زمینه تحصیل، سرمایه‌گذاری و کار بهره ببرید.

یکی از مزایای ویزا طلایی پرتغال این است که درصورتی‌که کمتر از 183 روز در سال در پرتغال باشید، از پرداخت مالیات معاف می‌شوید.

با سرمایه‌گذاری تنها 280 هزار یورو در پرتغال، واجد شرایط دریافت ویزا طلایی می‌شوید. این نرخ یکی از پایین‌ترین نرخ‌های سرمایه‌گذاری در اروپا می‌باشد.

سرمایه‌گذاری در پرتغال انواع مختلفی دارد و امکان سرمایه‌گذاری در حوزه املاک نیز وجود دارد. برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، باید حداقل 280 هزار یورو هزینه کنید.

در صورت خرید خانه‌ای به ارزش 280 تا 350 یورو باید دقت کنید که این خانه بیش از 30 سال قدمت داشته و نیاز به مرمت داشته باشد.

اما اگر ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کنید، می‌توانید هر خانه‌ای که مد نظرتان بود را بخرید. این روش یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است.

با خرید ملک، شما موظفید که 14 روز را در طول مدت اعتبار ویزا در این کشور حضور داشته باشید و سرمایه خود را به مدت 6 ماه در این کشور حفظ کنید.

این ویژگی برای کسانی که کسب‌وکاری در کشور دیگری دارند بسیار مناسب است. همچنین، با خرید ملک، به شما امکان تصمیم‌گیری درباره اجاره ملک و کسب درآمد ثابت از آن نیز داده می‌شود.

با خرید ملک در پرتغال به شما، همسر و فرزندان زیر 21 سالتان اقامت داده می‌شود؛ پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت، واجد شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال می‌شوید. این فرصت برای شما فراهم می‌شود تا به‌صورت دائم در پرتغال زندگی کنید و از تمامی امکانات و فرصت‌هایی که این کشور برای ساکنان خود فراهم می‌کند بهره‌مند شوید.

یکی از روش‌های جذاب دیگر برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به پرتغال، ثبت شرکت است. با این روش، علاوه بر کسب درآمد، شما اقامت پرتغال را نیز دریافت می‌کنید. برای ثبت شرکت در پرتغال، دو راهکار وجود دارد:

 1. ایجاد شغل برای شهروندان پرتغالی: برای این منظور، باید برای 10 شهروند پرتغالی شغل تمام‌وقت ایجاد کنید یا حداقل 500 هزار یورو را در یک کسب‌وکار موجود سرمایه‌گذاری کنید و برای 5 شهروند پرتغالی نیز شغل ایجاد کنید. این راهکار به شما امکان می‌دهد تا به‌صورت فعال در بازار کار پرتغال شرکت کنید و درآمدی پایدار را تجربه کنید.
 2. سرمایه‌گذاری در شرکت: راه دیگر برای ثبت شرکت و اخذ اقامت پرتغال، سرمایه‌گذاری به مبلغ 5 هزار یورو است. با این روش، شما با سرمایه‌گذاری مشخص، می‌توانید اقامت پرتغال را دریافت کنید. برای موفقیت در این روش باید بیزینس پلن خود را با نوآوری و خلاقیت طراحی کنید و نشان دهید که شرکت شما مزایای ویژه‌ای را به اقتصاد پرتغال ارائه خواهد داد.

برای ثبت شرکت در پرتغال می‌توانید سه نوع شرکت ثبت کنید: شرکت‌های عمومی، شرکت‌های خصوصی و شعب شرکت‌های پرتغالی.

با ثبت شرکت در پرتغال، اقامت موقت یک‌ساله قابل‌تمدید دریافت خواهید کرد و پس از پنج سال، اقامت دائم در این کشور را به دست خواهید آورد.

برای اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در پرتغال، باید به شرایطی مهم توجه کنید. این شرایط شامل فعال‌بودن شرکت، پرداخت به‌موقع مالیات و عدم داشتن سوابق منفی است.

به‌منظور سهولت در انجام این روند، می‌توانید از خدمات 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال مشاوره بگیرید و از تجربه آن‌ها در مهاجرت خود بهره‌مند شوید.

اگر به دنبال راهی امن و کم‌ریسک برای مهاجرت به پرتغال هستید، روش خود حمایتی یکی از راهکارهای محبوب برای مهاجرت سرمایه‌گذاری به پرتغال است.

روش خود حمایتی، راهی است که نیازی به ثبت شرکت یا انتقال پول ندارد. در این روش، شما کنترل کامل بر پولتان در حساب شخصی خود خواهید داشت. برای مهاجرت از طریق خود حمایتی، باید به دولت پرتغال ثابت کنید که شرایط مالی قوی و پایداری دارید.

برای هر فردی که می‌خواهید به پرتغال ببرید، باید مبلغ مشخصی پول را در حساب خود نگهداری کنید. به‌منظور مهاجرت از طریق خود حمایتی، باید مبلغ 9 هزار یورو را در حساب خود داشته باشید. اگر همسری دارید، باید مبلغ 4500 یورو را برای همسرتان و برای هر فرزند، مبلغی حدود 2600 یورو را در حساب خود نگهداری کنید. لازم به ذکر است که مبالغ گفته شده برای یک سال اقامت است و برای اقامت دو‌ساله، این مبالغ را باید دوبرابر کنید.

همچنین، در کنار تمکن مالی، باید اثبات کنید که یک یا دو ملک به نام خود دارید. این ملک‌ها به‌عنوان ضمانتی برای مهاجرت خود حمایتی در نظر گرفته می‌شود.

با انتخاب این روش، شما اجازه کار در پرتغال را نیز خواهید داشت، درحالی‌که در برخی از کشورهای اروپایی دیگر مانند یونان و فرانسه، اجازه کار در این روش داده نمی‌شود.

یکی از مزایای بزرگ مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خود حمایتی به پرتغال، اخذ اقامت دائم برای شما و خانواده‌تان است. در این روش، محدودیت سنی در نظر گرفته نشده و حتی افراد بازنشسته نیز می‌توانند در این طرح شرکت کنند. با تمدید اقامت خود تا 5 سال، می‌توانید اقامت دائم پرتغال را به دست آورید.

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند پرتغالی می‌تواند راهی مؤثر و قابل‌اعتماد برای ورود به این کشور باشد. در ادامه با راهکارها و مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج آشنا خواهید شد.

با انتخاب این روش، شما می‌توانید اقامت دائم و در نهایت تابعیت پرتغال را به دست آورید. ازدواج شما باید به‌صورت رسمی و طبق قوانین کشور پرتغال صورت گیرد. درصورتی‌که ازدواج شما در خارج از پرتغال انجام شده باشد، پس از ورود به این کشور باید اقدام به ثبت مجدد ازدواج خود نمایید.

همچنین، برای دریافت اقامت یا شهروندی پرتغال، باید به زبان پرتغالی یا انگلیسی مسلط باشید. شغل، درآمد و تمکن مالی همسر پرتغالی نیز برای دولت این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.

توجه داشته باشید که رابطه و ازدواج شما باید به مدت 3 سال پایدار باشد. درصورتی‌که قبل از این مدت به طلاق برسید، اجازه اقامت شما باطل می‌شود

اعمال قانونی ازدواج دو هم جنس در پرتغال نیز ممکن است و شما می‌توانید از این روش به پرتغال مهاجرت کنید.

برای شروع فرایند مهاجرت از طریق ازدواج به پرتغال، مدارک موردنیاز را آماده کنید. این مدارک شامل مواردی مانند مدرک رسمی ازدواج، مدارک هویتی معتبر، نامه عدم سو پیشینه، آدرس محل زندگی در پرتغال و تمکن مالی می‌باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد فرزند

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد فرزند

در روش مهاجرت به پرتغال از طریق تولد فرزند اقامت و تابعیت پرتغال فقط به فرزند شما تعلق می‌گیرد. پرتغال از سیستم خون استفاده می‌کند، به این معنی که نوزاد متولد شده، در صورت داشتن والدین پرتغالی، تابعیت این کشور را به دست می‌آورد.

برای اینکه فرزند شما واجد شرایط اخذ اقامت پرتغال شود، شما باید در زمان تولد فرزند، اقامت یک‌ساله در پرتغال داشته باشید. همچنین، اگر فرزندی خارج از پرتغال متولد شود و یکی از والدین آن تابعه کشور پرتغال باشد، می‌تواند اقامت پرتغال را دریافت کند.

برای شروع فرایند مهاجرت از طریق تولد فرزند به پرتغال، شما باید درخواست خود را به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور محل اقامت خود ارسال کنید. لازم به ذکر است که درخواست باید قبل از 14 سالگی فرزندتان ارسال شود.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال

در حال حاضر با کشور پرتغال، مزایا  معایب آن، روش‌های مهاجرت و چالش‌های پیش رو آشنا شدید و وقت آن رسیده تا 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال را به شما معرفی کنیم.

دقت کنید که قبل از هرگونه مشاوره با متخصصین مجموعه‌های معرفی شده، از مجوزات، پرونده‌هایی پیشین و تخصص آن شرکت در زمینه مهاجرت به اروپا اطمینان حاصل کنید.

1.موسسه مهاجرتی لاویژن

لاویژن

موسسه مهاجرتی لاویژن دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره‌ی 102898، از جمله معتبرترین و بهترین موسسات مهاجرتی در زمینه‌های مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … به آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی است.

این موسسه، نمایندگی رسمی بیش از 40 دانشگاه و مرکز علمی را در اختیار دارد و در مدت فعالیت بیش از 10 ساله‌ی خود، تلاش کرده با مشاوره‌ی صادقانه و صحیح، رضایت متقاضیان خود را جلب کند.

لاویژن علاوه بر تهران، دارای دفاتر مستقیم در کشورهای اسپانیا، آلمان و کانادا است.

شما می‌توانید اطلاعات تماس موسسه لاویژن را در کادر زیر مشاهده نمایید:

 

 

2.پارسی کانادا

پارسی کانادا

مؤسسه حقوقی بین‌المللی دادگران حق و عدالت با نام تجاری پارسی کانادا یکی از مؤسسات قدیمی در زمینه انواع روش‌های مهاجرت به پرتغال می‌باشد.

این مؤسسه با بیش از 300 مشاور متخصص و وکلای رسمی مهاجرتی آماده ارائه خدمات در زمینه مهاجرت به پرتغال و کانادا می‌باشد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس شعبه 1 تهران: 021-43000071

آدرس شعبه 1 تهران: خیابان ولیعصر، بین چهارراه پسیان و زعفرانیه، پلاک 2880

شماره تماس شعبه 2 تهران: 021-91003558

آدرس شعبه 2 تهران: شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، تقاطع توحید 3، پلاک 4

شماره تماس شعبه اصفهان: 021-91300007

آدرس شعبه اصفهان: خیابان آزادی، خیابان سعادت‌آباد، هلدینگ پارس پندار نهاد

3.مؤسسه حقوقی سروش فردا

سروش فردا

مؤسسه بین‌المللی سروش فردا گزینه بعدی شما در بین 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال است که با چندین سال فعالیت خود در زمینه مهاجرت تجربه بالایی دارد.

برای مهاجرت به پرتغال می‌توانید از این مؤسسه مشاوره بگیرید چرا که آنها دارای تمامی مجوزهای لازم برای انجام امور مهاجرتی شما می‌باشد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-57680

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی (بالاتر از همت)، کوچه فلاحی، پلاک ۱۲، طبقه چهارم، واحد ۸

4.گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر یا همان Go2tr یکی دیگر از مؤسساتی است که می‌تواند شما را در زمینه مهاجرت به پرتغال کمک کند. این مجموعه باسابقه طولانی در مهاجرت به اروپا خدمات خوبی را در این زمینه می‌دهد.

این مؤسسه با بهره‌گیری از چندین مشاور متخصص در زمینه مهاجر، پرونده شما را در مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و … به‌صورت حرفه‌ای پیش می‌برد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

5.ویزا 724

ویزا 724

ویزا 724 یکی از مراکز معتبر برای اخذ ویزا کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، دبی و … می‌باشد که در زمینه‌های مختلف مثل رفع ریجکتی و وقت سفارت هم فعالیت می‌کند.

این مؤسسه دارای تمامی مجوزهای لازم برای اخذ اقامت پرتغال از جمله مجوز رسمی وزارت کار، مجوز رسمی مؤسسه حقوقی بین‌المللی لیبرا و … می‌باشد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-22609221  –  021-22624260  –  021-22609232  –  021-22609330

آدرس: خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ‌بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان مؤسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین‌المللی ایران)

6.اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات مهاجرتی در شهر شیراز است که در حال حاضر در شهرهای تهران، اصفهان، رشت و مشهد شعبه دارد.

اگر قصد مهاجرت قانونی و مطمئن به پرتغال یا هر کشور اروپایی را دارید، یکی از گزینه‌های باتجربه پیشروی شما مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی می‌باشد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس دفتر تهران: 021-91002412

آدرس دفتر تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس دفتر شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس دفتر شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس دفتر اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس دفتر اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس دفتر مشهد: 051-91009797

آدرس دفتر مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس دفتر رشت: 013-32133082

آدرس دفتر رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

7.حوری

سازمان مهاجرتی حوری سلیمانی که زیر نظر خانم حوری سلیمانی فعالیت می‌کند دارای بیش از 20 سال سابقه در زمینه مهاجرت به کانادا و کشورهای اروپایی می‌باشد.

این مؤسسه که به‌صورت تخصصی در زمینه مهاجرت به کانادا و فعالیت می‌کند، در زمینه مهاجرت به اروپا به علاقه‌مندان مشاوره‌های مفیدی را ارائه می‌دهد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: +16473483434

آدرس: 245 Fairview Mall Drive Suite 704 Toronto, ON. CANADA M2J 4T1

8.هلدینگ رسام

هلدینگ رسام

مؤسسه مهاجرتی هلدینگ رسام یکی از مؤسسات مهاجرتی باتجربه در زمینه مهاجرت به اروپا، کانادا، آمریکا و … می‌باشد که تابه‌حال چندین پرونده موفق را تجربه کرده است.

هلدینگ رسام در کشور کانادا با نام حقوقی Rasam Holding Inc با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا در این کشور به ثبت رسیده و دارای مجوزهای لازم برای مشاوره مهاجرت می‌باشد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-88566803  –  021-88566806

آدرس: تهران، سعادت‌آباد، خیابان علامه طباطبایی، نبش خیابان 38 غربی، پلاک 28، ساختمان رسام، واحد 3

9.عالیان ویزا

عالیان ویزا

گروه بین‌المللی عالیان که بیش از 10 سال سابقه در زمینه مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری دارد، در عرصه حقوق داخلی و بین‌الملل فعال می‌باشد.

عالیان ویزا در حال حاضر نماینده بیش از 200 مؤسسه آموزشی معتبر در دنیا می‌باشد و از مشاورین و وکلای متخصص در کشورهای اروپایی و دیگر نقاط دنیا بهره می‌برد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-91304747  –  021-88570160  –  021-86071092

آدرس: تهران، قائم‌مقام فراهانی، خیابان 26، پلاک 6

10.کوه نور

مؤسسه دانش‌گستر کوه نور

مؤسسه مهاجرتی کوه نور یکی از معتبرترین شرکت‌های مهاجرتی در زمینه اعزام دانشجو به آمریکا، کانادا، اروپا، شرق آسیا، اقیانوسیه و … می‌باشد.

این مؤسسه از سال 1386 فعالیت خود را آغاز کرده و در این سال‌ها موفق به اعزام تعداد زیادی دانشجو به دانشگاه‌های معتبر دنیا شده است.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس دفتر مرکزی تهران: 021-44272450

آدرس دفتر مرکزی تهران: تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بلوار مرزداران، خیابان حضرت ابوالفضل (ع)، بوستان ۷ غربی، مجتمع اداری پاسارگاد، طبقه ۸، واحد ۲۳

11.کانادا اکسپرت

کانادا اکسپرت

مؤسسه مهاجرتی کانادا اکسپرت یکی از مؤسسات رسمی ثبت شده و باسابقه در زمینه مهاجرت به کانادا و پرتغال است که زیر نظر خانم مؤمنی فعالیت می‌کند.

کانادا اکسپرت آخرین مورد از بین 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال است که به شما معرفی می‌شود که دارای تمام مجوزات لازم برای کاریابی، مهاجرت تحصیلی و سرمایه‌گذاری به پرتغال می‌باشد.

اگر قصد مشاوره و تماس با این مجموعه را دارید از راه‌های ارتباطی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.

شماره تماس: 021-88797622  –  021-86082101

جمع‌بندی

در اینجا به پایان مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال رسیدیم و تا به اینجا با کشور پرتغال، روش‌های مهاجرتی و برترین شرکت‌ها آشنا شدیم و می‌توانیم برای آینده خود تصمیم‌گیری کنیم.

امیدواریم که اطلاعات مفیدی را درباره کشور پرتغال دریافت کرده باشید و به جواب تمام سؤالات خود درباره این کشور رسیده باشید. قبل از شروع پروسه مشاوره با 10 شرکت برتر مهاجرت به پرتغال حتماً درباره مجوزهای شرکت‌ها و مشاورین آن تحقیقات لازم را انجام دهید.

در آخر شما به ما بگویید که بین کشورهای پرتغال و اسپانیا که با یکدیگر هم مرز هستند، انتخاب شما کدام کشور است؟ دلیل این انتخاب چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی