اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

تحصیلیسوئد

بهترین شرکت ویزای مدارس سوئد【سال 1403】✅+ لیست 10 تایی

10 شرکت برتر ویزای مدارس سوئد

ویزا مدارس سوئد و نحوه اخذ آن، موضوعی است که قصد داریم تا در مقاله امروز راجع به آن صحبت کنیم. سوئد کشوری در شمال قاره اروپا است و در بسیاری از جوانب به‌عنوان یکی از کشورهای برتر جهان شناخته می‌شود. یکی از سؤالاتی که ممکن است برای شما به‌عنوان یک متقاضی مهاجرت پیش بیاید، این است که آیا سوئد یک کشور خوب برای تحصیل دانش‌آموزان بورسیه تلقی می‌شود؟

پاسخ بله است. به دلایل بسیار زیادی که در این مقاله آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم، سوئد یک گزینه بسیار مناسب و رؤیایی برای تحصیل دانش‌آموزان بورسیه است. سیستم آموزشی سوئد بسیار پیشرفته بوده و از رویکردهای نوآورانه در امر تربیت و پرورش دانش‌آموزان برخوردار است. فرایند آموزش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در سوئد از سطح کیفی بالایی برخوردارند و در سطوح بین‌المللی معروف هستند. این مدارس و مراکز آموزش عالی، اغلب شرایط خوبی را برای  دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌ به لحاظ شرایط تحصیلی و ارائه امکانات مالی فراهم می‌کنند.

علاوه ‌بر ‌این، سوئد دارای زندگی اجتماعی پویا و متعادل است و به دلیل داشتن محیطی صمیمی و فرهنگی غنی، شرایط زندگی خوبی را برای دانش‌آموزان و دانشجویان مهاجر فراهم می‌کند. همچنین، سوئد به دلیل برخورداری از روابط بین‌المللی با اغلب کشورهای جهان، حامی جریان‌های تنوع فرهنگی و اجتماعی در اغلب شهرهای خود است.

جمع‌بندی صحبت‌های ما این است که سوئد یکی از کشورهای بسیار عالی برای تحصیل و بورسیه دانش‌آموزان است و اخذ ویزای مدارس سوئد یکی از رؤیاهای دانش‌آموزان متقاضی مهاجرت تحصیلی است. برای اینکه بتوانیم ادعای خود را ثابت کنیم، قصد داریم تا در این نوشتار به معرفی جغرافیا و فرهنگ حاکم بر سوئد، بررسی امکانات عمومی آن، بهترین مدارس و پرطرف‌دارترین رشته‌ها در این کشور بپردازیم. همچنین در پایان این نوشتار لیستی از 10 شرکت برتر مهاجرتی که به شما در اخذ ویزای مدارس سوئد کمک می‌کنند را ارائه می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این نوشتار همراه ما باشید.

معرفی کشور سوئد

فهرست مطالب

معرفی کشور سوئد

سوئد، کشوری در شمال اروپا است که در رسته کشورهای اروپای شمالی قرار می‌گیرد. این کشور با پایتخت متمدن خود یعنی استکهلم، بافت شهری زیبا و مناظر طبیعی خیره‌کننده‌اش مشهور است.

سوئد یکی از کشورهای پیشرو در زمینه فرهنگ، فناوری، علوم و اقتصاد است. این کشور را می‌توان به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه حقوق بشر، تساوی جنسیتی و حفاظت از محیط‌زیست نامید.

در سوئد، مبحث آموزش صحیح و تربیت نسل جدید بسیار ارزشمند است و اغلب تحصیلات در سطوح بالا رایگان است. همچنین، رفاه اجتماعی بسیار خوبی در این کشور وجود دارد، به‌طوری‌که افراد با گرایش‌های دینی و مذهبی متفاوت می‌توانند زندگی آرام و به دور از حاشیه‌ای داشته باشند و جذاب‌تر از همه اینکه تعداد ساعات کار در هفته به طور معمول کمتر از 40 ساعت است. این در حالی است که در کشوری مثل ایران، ساعات کار در یک هفته حداقل 44 ساعت است.

در سوئد، فصل تابستان طولانی و روزها به طور معمول بسیار طولانی هستند و شما شاهد پدیده شفق قطبی در بسیاری از مناطق این کشور هستید. همچنین، طبیعت زیبای سوئد شامل جنگل‌های وسیع، دریاچه‌ها و رشته‌کوه‌های زیبایی است که بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت تلقی می‌شود.

به‌عنوان یک کشور با تنوع فرهنگی، سوئد میزبان جوامع مختلفی از جمله مهاجرانی است که به‌قصد کار یا تحصیل به این کشور آمده‌اند. این تنوع فرهنگی از نظر غذاها، هنر، موسیقی و سبک زندگی بسیار جالب است.

با وجود توصیفاتی که از ثروت طبیعی و فرهنگی آن ذکر کردیم، سوئد مقصدی بسیار محبوب برای گردشگران است که به دیدن شهرهای تاریخی، موزه‌ها، ساحل‌ها و فعالیت‌های طبیعی مانند کوهنوردی و اسکی‌بازی علاقه‌مندند.

دلایل انتخاب کشور سوئد برای تحصیل

دلایل انتخاب کشور سوئد برای تحصیل

برای دانش‌آموزان بورسیه که خواهان اخذ ویزای مدارس سوئد هستند، انتخاب این کشور برای تحصیل می‌تواند به دلایل زیر باشد:

1.    کیفیت بالا در آموزش

سوئد دارای سیستم آموزشی معتبر و شناخته‌ شده‌ای در سراسر جهان است. مدارس و دانشگاه‌های سوئد رشته‌های مختلفی را در علوم مهندسی، علوم پایه، پزشکی و پیراپزشکی ارائه می‌دهند؛ بنابراین مدرکی که بابت گذراندن دوره‌های آموزشی در این مدارس و دانشگاه‌ها دریافت می‌کنید، بسیار معتبر هستند.

2.    هزینه مناسب تحصیل

در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، هزینه تحصیل در سوئد بسیار معقول است، دولت این کشور علاوه بر فاند (مبلغی که دانش‌آموزان و دانشجویان در حین تحصیل دریافت می‌کنند)، کمک هزینه‌های مالی ویژه‌ای نیز برای دانش‌آموزان بورسیه در نظر گرفته است.

3.    فرصت‌های شغلی

سوئد یکی از کشورهایی است که بودجه هنگفتی را  به تحقیق و توسعه اختصاص داده است. در چند سال اخیر، بسیاری از شرکت‌های بزرگ در زمینه فناوری و نوآوری در این کشور ثبت شده‌اند؛ بنابراین، فرصت‌های شغلی بسیاری پس از فارغ‌التحصیلی برای دانش‌آموزان در سوئد وجود دارد.

4.    محیط‌زیست پایدار

سوئد به تعهد خود در حفاظت از محیط‌زیست مشهور است. بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به موضوعات محیط زیستی و پایداری می‌توانند در این کشور فرصت‌های مناسبی را برای تحقیق و کار در این زمینه پیدا کنند.

5.    تنوع فرهنگی

سوئد یک کشور با جامعه تنوع‌پذیر است و از مهاجرانی که به‌قصد کار یا تحصیل به این کشور آمده‌اند، استقبال می‌کند. از این‌ حیث، دانش‌آموزان متقاضی اخذ ویزای مدارس سوئد می‌توانند از تعامل با فرهنگ‌های مختلف و زندگی در محیط چندفرهنگی نیز برای توسعة فرهنگی و شخصی خود نیز بهره‌‌مند شوند.

مزایایی که ذکر کردیم، جزو مهم‌ترین عواملی هستند که دانش‌آموزان متقاضی اخذ ویزای مدارس سوئد را مشتاق مهاجرت به این کشور می‌کند. در واقع حتی یک مورد از مزایایی که برشمردیم، می‌تواند دلیل اصلی انتخاب این کشور برای تحصیل باشد.

موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

موقعیت جغرافیایی کشور سوئد

در بخش‌های قبلی به این مورد اشاره کردیم که سوئد کشوری واقع در شمال اروپا بوده و موقعیت جغرافیایی آن به‌قرار زیر است:

 • سوئد از شمال با نروژ و از شمال شرق با فنلاند هم‌مرز است.
 • از شرق با روسیه و از جنوب شرق با استونی هم‌مرز است.
 • از ناحیه غرب، سوئد به دریای بالتیک و دریای اسکاندیناوی محدود می‌شود.

موقعیت جغرافیایی سوئد باعث می‌شود این کشور دسترسی آسانی به کشورهای دیگر اروپای شمالی و بالتیک داشته باشد که همین مورد صادرات و واردات از طریق دریا را برایش امکان‌پذیر می‌کند. همچنین، این موقعیت به آن کمک می‌کند تا سوئد دسترسی نسبتاً زیادی به منابع طبیعی غنی مانند جنگل‌ها، معادن و منابع آبی داشته باشد.

فرهنگ، آداب و رسوم مردم کشور سوئد

فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم کشور سوئد

فرهنگ و آداب‌و‌رسوم مردم سوئد بسیار جذاب و متنوع است. در ادامه برخی از ویژگی‌های فرهنگ مردمان این کشور را برای شما ذکر می‌کنیم:

1.    احترام به حریم خصوصی

مردم سوئد به حریم خصوصی فردی و دیگران احترام بسیاری می‌گذارند و در تعاملات اجتماعی معمولاً فاصله شخصی را حفظ می‌کنند و از کنجکاوی و کنکاش در مسائل شخصی دیگران، می‌پرهیزند.

2.    برابری جنسیتی

سوئد با تمرکز بر برابری جنسیتی شناخته می‌شود و رشته‌های تحصیلی، استخدام در پوزیشن‌های متفاوت شغلی و توزیع نقش‌های خانگی میان زنان و مردان به‌خوبی تعادل دارد.

3.    اهل تفریح و طبیعت‌گردی

به دلیل قرارگرفتن در منطقه شمالی اروپا و شرایط اقلیمی نسبتاً سخت، مردم سوئد معمولاً به سمت فعالیت‌های خارج از منزل، مانند کمپینگ، کوهنوردی، اسکی و انجام فعالیت‌های طبیعت‌گردی علاقه‌مند هستند.

4.    ارزشمند شمردن قانون و انضباط

سوئدی‌ها به قوانین و انضباط احترام زیادی می‌گذارند و رفتاری محافظه‌کارانه و مطابق با قوانین در جامعه دارند. در نتیجه، میزان جرم و جنایت در این کشور به‌طورکلی کم است.

5.    جشنواره‌ها و تفریحات محلی

مردمان کشور سوئد، علاقه زیادی به تفریحات و برگزاری جشنواره‌های محلی دارند. به‌عنوان‌مثال، جشن میان‌تابستان (Midsummer) و جشن یول (Jul) که به جشن نور نیز معروف است، نماد رنگ و آزادی بوده و برای مردمان سوئد ارزش بسیار زیادی دارد.

همچنین، طبابت‌های سنتی مانند ساونا (Sauna) نیز جزء فرهنگ سوئد محسوب می‌شوند. این فقط برشی کوچک از فرهنگ و آداب‌ورسوم مردمان کشور سوئد است و می‌توان گفت که این کشور یک ترکیب منحصربه‌فرد از میراث تاریخی، مدرنیته و توجه به پیشرفت اجتماعی است.

وضعیت اقتصادی در کشور سوئد

وضعیت اقتصادی در کشور سوئد

 • وضعیت اقتصادی در کشور سوئد بسیار قوی و پایدار است. این کشور یکی از پرچالش‌ترین و موفق‌ترین سیستم‌های اقتصادی را در جهان دارد. در زیر تعدادی از ویژگی‌ها و شاخص‌های اقتصادی سوئد را به طور جزئی‌تر بررسی می‌کنیم:
 • اقتصاد سوئد بر پایة بازار آزاد و مختلط است و دولت نقش کلیدی در کنترل برخی از صنایع شاخص را دارد.
 • سوئد در شاخص توسعه انسانی (HDI) جایگاه بسیار بالایی دارد و از لحاظ درآمد متوسط هر نفر نیز در رده‌های برتر جهان قرار دارد.
 • به‌عنوان یک کشور صنعتی پیشرفته، به تولید صنعتی (از جمله صنعت خودرو، الکترونیک، ماشین‌آلات و نساجی) و صادرات به کشورهای دیگر تکیه می‌کند.
 • همچنین در حوزه خدمات نیز با شرکت‌های تکنولوژیک بزرگی مانند اسپاتیفای، اریکسون و سوئد بانک شناخته می‌شود.
 • به‌عنوان یکی از پیشروان نوآوری در جهان شناخته می‌شود. سیاست‌های دولتی برای پشتیبانی از تحقیق و توسعه، باعث رشد صنایع فناوری و استارتاپ‌های نوظهور شده است.
 • همچنین، سوئد به محیط‌زیست و پایداری بسیار اهمیت می‌دهد. این کشور در زمینه توانمندی‌های پایدار، انرژی تجدیدپذیر و حفاظت از محیط‌زیست رتبه بالایی دارد.

به‌طورکلی، اقتصاد سوئد به دلیل پایداری، نوآوری، و تمرکز بر توسعه پایدار، به یکی از موفق‌ترین و قدرتمندترین اقتصادهای جهان تبدیل شده است.

میانگین درآمد در کشور سوئد

میانگین درآمد در کشور سوئد

میانگین درآمد در کشور سوئد به‌صورت متوسط بسیار بالاست. باتوجه‌به آمارهای سال 2023، درآمد ناخالص ملی (GNI) در سوئد به تقریباً 66,000 دلار آمریکا در هر نفر از جمعیت رسیده است. این عدد نشان می‌دهد که سوئد در رده‌های بالای جهانی در مورد درآمد متوسط قرار دارد.

میزان درآمد فردی ممکن است بین افراد مختلف متفاوت باشد، اما به‌طورکلی می‌توان گفت که سوئد یکی از کشورهایی است که به‌حکم تساوی درآمد بین افراد توجه زیادی دارد. سیستم اجتماعی – اقتصادی جهت تساوی اجتماعی و بهره‌گیری عادلانه از منابع اقتصادی طراحی شده است.

مهم است بدانید که درآمد متوسط در یک کشور تأثیرگذاری‌های جغرافیایی و اقتصادی فراوانی دارد و این رقم ممکن است تا زمان بحث فعلی تغییر یابد.

عوامل تاثیرگذار بر روی میانگین درامد در کشور سوئد

عوامل تأثیرگذار بر روی درآمد در کشور سوئد

چندین عامل می‌تواند بر درآمد در کشور سوئد تأثیرگذار باشند. برخی از این عوامل عبارتند از:

1.    سیاست‌های مالیاتی

سوئد یکی از کشورهایی است که مالیات‌های فزاینده‌ای را برای درآمدهای بالا و ثروتمندان اعمال می‌کند. این سیاست‌ها به‌منظور توزیع عادلانه‌تر درآمدها و کاهش نابرابری‌های اقتصادی است.

2.    سیاست‌های اشتغال

سوئد سیاست‌های قوی در حوزه اشتغال دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به تأمین امکانات آموزش و بهره‌وری بالا اشاره کرد. این سیاست‌ها به شهروندان کمک می‌کند تا به‌محض پایان تحصیل به بازار کار وارد شوند و شغلی پردرآمد داشته باشند.

3.    زیرساخت‌های اقتصادی

سوئد بر سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اقتصادی مانند حمل‌و‌نقل عمومی، شبکه‌های ارتباطی پیشرفته، انرژی پاک و راه‌های ارتباطی مدرن تمرکز دارد. این زیرساخت‌ها برای افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی مؤثر هستند که باعث ایجاد فرصت‌های شغلی و درآمدزایی بیشتر می‌شوند.

4.    سیاست‌های تعلیم‌وتربیت

سوئد یکی از کشورهایی است که توجه فراوانی به تعلیم‌وتربیت دارد. آموزش بالا و رایگان در سطوح مختلف، ایجاد فرصت‌های بیشتر برای ارتقای شغلی و کسب مهارت و توسعه پتانسیل فردی را فراهم می‌کند.

این تنها برخی از عوامل تأثیرگذار بر درآمد در کشور سوئد است و ممکن است عوامل دیگری نیز در این بحث در نظر گرفته شود.

سیستم حمل و نقل در کشور سوئد

سیستم حمل‌ونقل در کشور سوئد

سیستم حمل‌ونقل در کشور سوئد به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و پایدارترین سیستم‌های حمل‌ونقل در جهان شناخته می‌شود. این سیستم یک ترکیب مؤثر از حمل‌ونقل عمومی و خصوصی را برای انتقال افراد و کالاها فراهم می‌کند. در زیر تعدادی از ویژگی‌های سیستم حمل‌ونقل در کشور سوئد را بررسی می‌کنیم:

1. قطارها

قطارها در سوئد یکی از مهم‌ترین وسایل حمل‌ونقل عمومی هستند. سیستم قطارهای شهری در شهرهای بزرگ مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو وجود دارد و پوشش وسیعی در سراسر کشور دارد. قطارها پایدار، راحت و باکیفیت بالا هستند و به مسافران امکان می‌دهند به‌سرعت و بهره‌وری به مقصد خود برسند.

2. اتوبوس‌ها

سیستم حمل‌و‌نقل اتوبوسی در کشور سوئد نیز بسیار توسعه‌یافته است. شهرها و شهرستان‌ها دارای شبکه گسترده‌ای از خطوط اتوبوس هستند که به طور منظم در ایستگاه‌ها توقف می‌کنند و وظیفه حمل‌ونقل مسافران را به‌درستی انجام می‌دهند. این سرویس‌ها برای تأمین نیازهای حمل‌ونقل عمومی شهروندان استفاده می‌شوند و اغلب می‌توانند به مناطقی دسترسی داشته باشند که سایر وسایل حمل‌ونقل قادر به پوشش آن نیستند.

3. مترو

شهرهای بزرگ مانند استکهلم و گوتنبرگ دارای خطوط مترو پیچیده و جامع هستند. این خطوط علاوه بر حمل مسافران در داخل شهر، به مناطق پیرامونی نیز گسترش یافته‌اند. مترو در سوئد بسیار قوی است و برای مسافران راهی راحت و سریع برای سفر در شهرها و مسیرهای نزدیکی‌ را فراهم می‌کند.

4. دوچرخه

سوئد یکی از کشورهای پیشرو در فرهنگ دوچرخه‌سواری است. شهرها و شهرستان‌ها دارای تعداد زیادی مسیر مخصوص دوچرخه و پارکینگ‌های دوچرخه هستند که به مردم این امکان را می‌دهند تا به‌راحتی از دوچرخه‌ها برای سفر درون شهر استفاده کنند و به کاهش ترافیک و آلودگی هوا نیز کمک نمایند.

سیستم حمل‌ونقل در کشور سوئد باعث شده است تا شهروندان بتوانند به‌آسانی به مقصد خود برسند و در کنار حفظ سلامت محیط‌زیست، از مزایای حمل‌ونقل عمومی نیز استفاده کنند.

سیستم حمل و نقل هوایی در کشور سوئیس

سیستم حمل‌ونقل هوایی در کشور سوئد

حمل‌ونقل هوایی در کشور سوئد بسیار پیشرفته و کارآمد است. سوئد دارای چندین فرودگاه بین‌المللی است که به‌صورت منظم پروازهای داخلی و بین‌المللی را انجام می‌دهند. در زیر تعدادی از ویژگی‌های سیستم حمل‌ونقل هوایی در کشور سوئد را بررسی می‌کنیم:

1. فرودگاه‌ها

سوئد دارای چندین فرودگاه بین‌المللی است که در سراسر کشور قرار دارند، از جمله فرودگاه آرلاندا در استکهلم، فرودگاه بروما در گوتنبرگ و فرودگاه مالمو در مالمو. این فرودگاه‌ها پروازهای داخلی و بین‌المللی را انجام می‌دهند و به مسافران امکان می‌دهند به‌سرعت و با تضمین امنیت به مقصد خود برسند.

2. شرکت‌های هواپیمایی

سوئد دارای شرکت هواپیمایی پروازهای داخلی و بین‌المللی زیادی است که به نام SAS (اس‌ای‌اس) شناخته می‌شود. این شرکت همچنین در همکاری با سایر شرکت‌های هواپیمایی دیگر نیز پروازهای متنوعی را ارائه می‌دهد. SAS به‌عنوان یکی از عضوهای اتحادیه هواپیمایی‌های اروپا (IATA) به ارائه خدمات برجسته‌‌ای معروف است.

3. پروازهای داخلی

سوئد دارای شبکه‌ای از پروازهای داخلی بین شهرهای مختلف است. این پروازها به مسافران امکان می‌دهند به‌سرعت از یک شهر به شهر دیگر در سراسر کشور سفر کنند. این به معنی این است که حتی در مسافرت‌های داخلی نیز می‌توانند از خدمات هوایی بهره‌مند شوید.

4. ارائه خدمات باکیفیت

سوئد به دلیل بالابردن استانداردهای خدمات مشتری و کسب رضایت مسافران، با شناخته‌شدن در سطح جهانی برخوردهای دوستانه و حرفه‌ای را با مسافران خود دارد. همچنین، فضای راحت و تجهیزات پیشرفته در فرودگاه‌ها به مسافران ارائه می‌شود تا تجربه‌ای مثبت از سفرهای هوایی را داشته باشند.

همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود سفر با هواپیما در سوئد یک گزینه جذاب و مؤثر برای حمل‌ونقل باشد.

سیستم حمل و نقل زمینی در کشور سوئد

سیستم حمل‌ونقل زمینی در سوئد

در سوئد، سیستم حمل‌ونقل زمینی بسیار توسعه‌یافته است. شبکه حمل‌ونقل زمینی سوئد شامل اتوبوس‌ها، قطارها و متروها می‌شود. به طور قاطع می‌توان گفت که سیستم حمل‌ونقل عمومی مؤثر و کارآمدی در سراسر کشور و به‌خصوص در شهرهای بزرگ مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو وجود دارد.

سوئد از شبکه گسترده‌ای از اتوبوس‌ها و قطارهای سریع بین‌شهری بهره می‌برد. اتوبوس‌های عمومی به طور منظم و بر اساس برنامه‌ای سازمان‌دهی شده در سراسر کشور عمل کرده و به شهرها و روستاهای مختلف مسافران را منتقل می‌کنند. قطارهای سریع بین‌شهری، ارتباطات را بین شهرهای مختلف فراهم می‌کنند و مسافران را به‌سرعت و راحتی به مقاصدشان می‌رسانند.

در سوئد، روند استفاده از دوچرخه‌ها برای حمل‌ونقل شهری نیز در حال افزایش است. شهرهای بزرگ سوئد از شبکه‌های دوچرخه‌سواری و مسیرهای دوچرخه‌سواری جداگانه برخوردار هستند که امکان حرکت ایمن و راحت دوچرخه‌سواران را در شهرها فراهم می‌کند. در کل، سیستم حمل‌ونقل زمینی در سوئد پیشرفته و گسترده است و انواع مختلفی از حمل‌ونقل را برای مسافران فراهم می‌نماید.

سیستم حمل و نقل عمومی در کشور سوئد

سیستم حمل‌ونقل عمومی در سوئد

سیستم حمل‌ونقل عمومی در سوئد بسیار پیشرفته و کارآمد است. شبکه حمل‌ونقل عمومی در سراسر کشور شامل اتوبوس‌ها، قطارها، متروها و ترامواهاست.

اتوبوس‌ها در سوئد به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌شوند. اتوبوس‌های شهری و بین‌شهری در سراسر کشور و در بیشتر روستاها و شهرها در دسترس مسافران هستند. تنوع بالای خطوط اتوبوسی باعث می‌شود که مسافران به‌راحتی بتوانند به مقاصد موردنظرشان برسند.

قطارها نیز یک قسمت مهم از سیستم حمل‌ونقل عمومی در سوئد هستند. در شبکه قطارهای سریع، می‌توان به‌سرعت به شهرهای مختلف کشور سفر کرده و درعین‌حال لذت ‌بردن از مناظر طبیعی سوئد را تجربه کرد. همچنین، قطارهای شهری و حومه نیز برای حمل‌ونقل داخل شهر به کار می‌روند که دسترسی به نقاط مختلف شهر فراهم می‌کنند.

متروها نیز در برخی شهرهای بزرگ مانند استکهلم و مالمو موجود هستند. این شهرها از شبکه‌های متروی پیچیده‌ای برخوردارند که به جابه‌جایی مسافران در داخل شهر کمک می‌کند. متروها به‌عنوان روشی سریع و مؤثر برای حرکت درون‌شهری بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرند.

در کل، سیستم حمل‌ونقل عمومی در سوئد بسیار پیچیده و گسترده است و به مسافران امکان سفر راحت و مؤثر در سراسر کشور را می‌دهد.

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

سوئد یکی از گران‌ترین کشورهای جهان است و شاید این یکی از مهم‌ترین موانعی باشد که دانش‌آموزان خواهان اخذ ویزای مدارس سوئد با آن مواجه می‌شوند. اما باید توجه داشت که هزینه‌ها ممکن است به تفاوت دلایلی نظیر شهر، منطقه، نیازها و سبک زندگی متغیر باشند. در ادامه برخی از هزینه‌های معمول در سوئد را ذکر می‌کنیم:

1.    مسکن

هزینه مسکن در سوئد بسته به شهر و منطقه متفاوت است. هزینه اجاره منازل در شهرهای بزرگ اغلب بالا است. قیمت خرید ملک نیز نسبتاً بالاست و شما باید بودجه کافی برای انجام این کار داشته باشید.

2.    غذا

هزینه خرید مواد غذایی و خوراکی‌ها در سوئد از جمله دیگر هزینه‌های مهم است. اما لازم به ذکر است که سوئد به برخورداری از کیفیت بالای در خط تولید کارخانجات و داشتن منابع غذایی متنوع خود شهرت دارد.

3.    حمل‌ونقل

هزینه استفاده از حمل‌ونقل عمومی در سوئد معمولاً بالاست، اما از سیستم حمل‌ونقل باکیفیت و پیچیده‌ای برخوردار است. همچنین، قیمت بنزین و خودرو‌ها نیز بالاست.

4.    خدمات آرایشی و بهداشتی

هزینه خدمات آرایشی و بهداشتی در سوئد نسبتاً بالاست. اما این هزینه باکیفیت بالای خدمات مرتبط است.

5.    برق، گاز و آب

هزینه برق، گاز و آب نیز در سوئد می‌تواند متفاوت باشد. عموماً هزینه برق و گاز بالا و هزینه آب نسبتاً مناسب است.

6.    خرید و سرگرمی

هزینه خرید کالاهای مصرفی و سرگرمی متفاوت است. برای خرید محصولات لوکس و خارجی باید هزینه بیشتری در نظر گرفت.

توصیه می‌شود قبل از سفر به سوئد، با مطالعه دقیق‌تر در مورد هزینه‌ها و باتوجه‌به شرایط شخصی خود، برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید هزینه‌های زندگی خود را به طور دقیق‌تر برآورد نمایید.

هزینه مسکن در سوئد

هزینه مسکن در سوئد

قیمت مسکن در سوئد به‌شدت متغیر بوده و بسته به شهر و منطقه مختلف متفاوت است. سه شهر بزرگ سوئد، استکهلم، گوتنبرگ و مالمو قیمت‌های بالاتری در زمینه مسکن نسبت به شهرهای دیگر این کشور دارند.

در شهرهای بزرگ، هزینه‌های اجاره آپارتمان و خانه به طور معمول بالا است و ممکن است حتی در برخی از مناطق با هزینه‌های بیشتری مواجه شوید. به طور میانگین، هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در شهرهای بزرگ می‌تواند بین 10000 تا 15000 کرون سوئدی در ماه باشد. البته طبق آمارها، این هزینه‌ها در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

همچنین، قیمت خرید ملک نیز در سوئد بر اساس شهر و محله متفاوت است. شهر استکهلم به‌طورکلی بالاترین قیمت‌ها در خرید ملک در سوئد را دارد. هزینه یک آپارتمان یک‌خوابه در استکهلم معمولاً بین 2.5 میلیون تا 4 میلیون کرون سوئدی است. در شهرهای دیگر هزینه خرید ملک کمتر است اما با توجه به قیمت بالای املاک در سوئد، به طور کلی خرید ملک با هزینه زیادی همراه است.

بدیهی است که این آمار فقط یک برآورد حدودی است و قیمت‌ها ممکن است باگذشت زمان تغییر کنند. برای به‌دست‌آوردن رقم دقیق‌تر هزینه‌های مرتبط با مسکن در سوئد، توصیه می‌شود به سایت‌های املاک یا منابع معتبر دیگری مراجعه کنید و یا با یک مشاور مسکن محلی در سوئد مشورت نمایید.

هزینه خوراک در کشور سوئد

هزینه خوراک در سوئد

هزینه خوراک در سوئد نسبتاً بالاست، اما دقیق‌ترین اطلاعات در مورد قیمت‌ها ممکن است باگذشت زمان تغییر کند. در کل، سوئد یکی از کشورهایی است که هزینه زندگی در آن بالاست.

برای ارزیابی هزینه خوراک در سوئد، می‌توان به برخی آیتم‌ها اشاره کرد:

1.    خرده‌فروشی

قیمت‌های محصولات خوراکی در خرده‌فروشی‌ها نسبتاً بالاست، بنابراین هزینه‌های خرید مواد غذایی، مثلاً میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و غذاهای آماده به‌طورکلی رقم بالایی است.

2.    رستوران‌ها

قیمت‌های وعده‌های غذایی در رستوران‌ها معمولاً بالاست. در رستوران‌های باکیفیت بالا، هزینه بیشتری پرداخت می‌شود. همچنین، قیمت نوشیدنی‌ها نیز رقم نسبتاً زیادی است.

3.    فست‌فود

هزینه خوراک در رستوران‌های فست‌فود نیز بالاست.

4.    کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها

قیمت یک فنجان قهوه در کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها به طور معمول بالا است.

5.    خوراک خانگی

اگر به‌جای رفتن به رستوران‌ها، خوراک خانگی تهیه کنید، ممکن است هزینه کمتری پرداخت کنید. بااین‌حال، باز هم باید توجه داشته باشید که خرید مواد غذایی نیز در سوئد هزینه بالایی دارد.

لطفاً توجه داشته باشید که این توصیفات تا حدودی تقریبی هستند و هزینه‌ها ممکن است بسته به نوع رستوران، منطقه جغرافیایی و سایر عوامل متغیر، متفاوت باشد.

هزینه درمان در کشور سوئد

هزینه‌های درمانی در سوئد

هزینه‌های درمانی در سوئد به‌طورکلی به‌عنوان یک کشور با سیستم بهداشت عمومی پرورش‌یافته است و البته تحت‌تأثیر عوامل بسیاری نیز قرار داد. در سوئد، سیستم بهداشتی و درمانی رایج مبتنی بر تأمین اجتماعی است و بیشتر هزینه‌ها توسط دولت تأمین می‌شوند. اما برخی هزینه‌ها و خدمات ممکن است شامل هزینه‌های خصوصی و پرداخت‌های مستقیم از سوی خود بیمار باشد.

در زیر برخی از هزینه‌های درمانی رایج در سوئد را می‌توان ذکر کرد:

1.    معاینه و مشاوره پزشکی

معمولاً برای معاینه و مشاوره پزشکی، هزینه‌ها نسبتاً معقول است. اما باتوجه‌به نوع مشاوره و تخصص پزشک، ممکن است هزینه‌ها متغیر باشند.

2.    بستری و بیمارستان

هزینه‌های بستری در بیمارستان‌ها منوط به نوع بیمارستان و خدمات ارائه شده متفاوت است. بیمه بهداشت عمومی معمولاً هزینه‌های بیشتری را پوشش می‌دهد، اما بسته به نوع درمان و شرایط، خدمات خصوصی ممکن است هزینه‌های بیشتری نیاز داشته باشد.

3.    داروها و درمان‌های دیگر

هزینه داروها و درمان‌های دیگر نیز می‌تواند متغیر باشد. برخی از داروها توسط بیمارستان و سازمان‌های بهداشتی تأمین شده و برخی دیگر نیاز به پرداخت مستقیم توسط بیمار دارند. همچنین، بیمارانی که تحت درمان‌های خاصی مانند تراپی فیزیکی قرار می‌گیرند، هزینه‌های مربوطه را باید خودشان پرداخت کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که این توصیفات تقریبی هستند و هزینه‌ها ممکن است بسته به نوع خدمات و شرایط فردی متفاوت باشد. همچنین، بیماران خود را با سیستم بهداشتی سوئد و پوشش بیمه خود آشنا کنند تا بتوانند هزینه‌های درمانی خود را به درستی تخمین بزنند.

هزینه ورزش در کشور سوئد

هزینه‌های ورزشی در سوئد

هزینه‌های ورزشی در سوئد به‌طورکلی ممکن است متغیر بوده و به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در سوئد، ورزش یک عنصر مهم در زندگی روزمره مردم است و دولت سوئد برنامه‌ها و تسهیلاتی را برای تشویق مردم به فعالیت ورزشی فراهم می‌کند.

در زیر برخی از هزینه‌های ورزشی رایج در سوئد را می‌توان ذکر کرد:

1.    عضویت در باشگاه‌های ورزشی

علاقه‌مندان به ورزش معمولاً برای دسترسی به تسهیلات ورزشی مانند باشگاه‌های ورزشی عضویت می‌پردازند. هزینه‌های عضویت ممکن است بسته به مکان، تجهیزات، برنامه‌های آموزشی و سطح سرویس‌دهی متغیر باشد.

2.    ورزش‌های گروهی

شرکت در کلاس‌ها و گروه‌های ورزشی مانند یوگا، پیلاتس، بوکس، آیروبیک و غیره، هزینه‌هایی را ممکن است داشته باشد. هزینه‌ها معمولاً برای هر جلسه یا برای بسته‌های زمانی مشخص محاسبه می‌شود.

3.    فعالیت‌های بیرون از منزل

در سوئد، فضای طبیعی فراوانی برای فعالیت‌های ورزشی خارج از منزل مانند دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، دویدن، اسکی و قایقرانی وجود دارد. هزینه‌ای برای این ورزش‌ها تعیین نشده و معمولاً به‌صورت رایگان قابل دسترسی هستند.

4.    شرکت در رویدادهای ورزشی

برخی از رویدادهای ورزشی بزرگ مانند مسابقات فوتبال، هاکی و تنیس ممکن است شامل هزینه ورودی برای حضور در ورزشگاه و تماشا شوند. هزینه‌ها به نوع رویداد، مکان، موقعیت صندلی، رده‌بندی ورزشی و غیره بستگی دارد.

درهرصورت، هزینه‌های ورزشی می‌تواند در سوئد باتوجه‌به نوع ورزش، مکان، سطح سرویس و سازمان یا تأسیسات ورزشی متفاوت باشد.

هزینه جمل و نقل در سوئد

هزینه‌های حمل‌ونقل در سوئد

هزینه‌های حمل‌ونقل در سوئد بستگی به نوع حمل‌ونقل، مسافت، منطقه جغرافیایی و متداول بودن وسیله نقلیه می‌تواند متفاوت باشد. در زیر برخی از هزینه‌های حمل‌ونقل رایج در سوئد را بررسی می‌کنیم:

1.    حمل‌ونقل عمومی

در شهرهای بزرگ سوئد مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو، سیستم‌های عمومی حمل‌ونقل مثل قطار، اتوبوس و مترو وجود دارد. هزینه بلیت‌های عمومی ممکن است بسته به مسافت و نوع وسیله نقلیه متفاوت باشد. علاوه بر این، عضویت در پلن‌هایی مانند خرید و شارژ کارت سفر ممکن است به کاهش هزینه‌ها کمک کند.

2.    اجاره خودرو

درصورتی‌که به دنبال انعطاف بیشتر در امر جابه‌جایی بوده و مایل به داشتن خودروی شخصی هستید، می‌توانید از امکان اجاره خودرو استفاده کنید. هزینه اجاره خودرو بسته به نوع خودرو، مدل، مدت‌زمان اجاره و نوع بیمه متغیر است.

3.    تاکسی

استفاده از تاکسی در سوئد نیز معمول است. هزینه تاکسی بر حسب مسافت و استانداردهای تاکسی‌های محلی قابل‌مشاهده است. در برخی شهرها، اپلیکیشن‌های حمل‌ونقل نظیر Uber و Bolt نیز فعال هستند.

4.    پارکینگ

در صورت استفاده از خودرو شخصی، هزینه پارک‌کردن خودرو در شهرها نیز محاسبه می‌شود. هزینه پارکینگ می‌تواند شهر به شهر متفاوت باشد.

درهرصورت هزینه حمل‌ونقل در سوئد معمولاً بالا است، اما باید توجه داشت که در سوئد مردم از سطح زندگی بالایی برخوردارند و استفاده گسترده‌ای از حمل‌ونقل عمومی دارند. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر درباره هزینه‌های حمل‌ونقل در سوئد، می‌توانید با منابع محلی مربوطه تماس بگیرید.

خلاصه هزینه‌های زندگی در سوئد

هزینه تخمینی یک خانواده چهارنفره ماهانه 3586.6 دلار (37522.1 کرون) بدون اجاره است.

هزینه‌های ماهانه یک نفر بدون اجاره 975.2 دلار (10201.9 کرون) تخمین زده می شود.

هزینه زندگی در سوئد به طور متوسط 131.3 درصد بیشتر از ایران است.

اجاره‌بها در سوئد به طور متوسط 159.7 درصد بیشتر از ایران است.

واحد پول

SEK

رستوران‌ها

 • وعده‌غذایی، رستوران ارزان 120 کرون 90.00-200.00
 • غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه وعده 800.00 کرون 504.00-1300.00
 • McMeal at McDonalds (غذای ترکیبی معادل) 100.00 کرون 90.00-120.00
 • کاپوچینو (معمولی) 42.35 kr 00-60.00
 • کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری) 23.46 کرون 15.00-40.00
 • آب (بطری 0.33 لیتری) 21.35 kr 00-30.00

خوراکی

 • شیر (معمولی)، (1 لیتر) 16.48 کرون 12.00-22.00
 • قرص نان سفید تازه (500 گرم) 29.50 kr 40-43.00
 • برنج (سفید)، (1 کیلوگرم) 35.66 کرون 20.00-50.00
 • تخم‌مرغ (معمولی) (12) 42.27 کرون 30.00-54.00
 • پنیر محلی (1 کیلوگرم) 119.75 کرون 80.00-200.00
 • فیله مرغ (1 کیلوگرم) 124.51 کرون 75.00-179.00
 • گوشت گاو گرد (1 کیلوگرم) (یا معادل گوشت قرمز ساق پا) 173.26 کرون 100.00-300.00
 • سیب (1 کیلوگرم) 29.43 kr 00-40.00
 • موز (1 کیلوگرم) 26.68 kr 00-35.00
 • پرتقال (1 کیلوگرم) 30.75 kr 00-45.54
 • گوجه‌فرنگی (1 کیلوگرم) 45.78 kr 00-67.00
 • سیب‌زمینی (1 کیلوگرم) 15.85 kr 00-22.77
 • پیاز (1 کیلوگرم) 17.73 kr 00-28.00
 • کاهو (1 سر) 22.47 kr 00-38.00
 • آب (بطری 1.5 لیتری) 14.91 kr 00-25.00
 • سیگار 20 بسته (Marlboro) 00 کرون 64.00-80.00

حمل‌و‌نقل

 • بلیت یک‌طرفه (حمل‌ونقل محلی) 35.00 kr 00-42.00
 • مجوز ماهانه (قیمت معمولی) 850.00 کرون 624.00-1000.00
 • شروع تاکسی (تعرفه عادی) 60.00 کرون 48.00-100.00
 • تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه معمولی) 18.82 kr 00-41.00
 • تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه معمولی) 590.00 کرون 400.00-720.00
 • بنزین (1 لیتر) 19.60 kr 05-22.00

 انرژی

 • اولیه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربعی 1040.99 کرون 500.00-2125.00 کرون
 • طرح ماهانه تلفن همراه با تماس و 10 گیگابایت + داده 293.96 kr 00-300.00
 • اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL) 317.38 kr 00-499.00

ورزش و اوقات فراغت

 • باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال 376.44 کرون 250.00-580.00 کرون
 • اجاره زمین تنیس (1 ساعت در آخر هفته) 266.42 کرون 180.00-400.00
 • سینما، اکران بین‌المللی، 1 صندلی 155.00 kr 00-249.00

مراقبت از کودکان

 • پیش‌دبستانی (مهدکودک)، تمام روز، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک 1,401.26 کرون 1,000.00-1,650.00
 • مدرسه ابتدایی بین‌المللی، سالانه برای یک کودک 34990.35 کرون 14900.00-100.000.00

  لباس و کفش

 • شلوار جین (Levis 501 یا مشابه) 879.26 کرون 400.00-1200.00
 • لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای (زارا، اچ اند ام، …) 388.31 کرون 200.00-600.00
 • یک جفت کفش دویدن نایک (میان‌رده) 932.13 کرون 600.00 تا 1300.00 کرون
 • یک جفت کفش تجاری چرمی مردانه 1300.76 کرون 700.00 تا 2000.00 کرون

اجاره در هر ماه

 • آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 10,835.36 کرون 7,000.00-18,250.00 کرون
 • آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 7,733.83 کرون 5,000.00-13,662.10 کرون
 • آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 15,930.15 کرون 11,000.00-30,000.00
 • آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز 12,407.37 کرون 9,000.00-22,000.00 کرون

خرید آپارتمان

 • قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 58,422.92 کرون 30,000.00-110,000.00
 • قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 36,187.38 کرون 20,000-64,469.00 کرون

حقوق و تأمین مالی

 • میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات) 28280.73 کرون
 • نرخ بهره وام مسکن به درصد (%)، سالانه، برای 20 سال ثابت – نرخ 4.75 3.50-5.00

منبع: https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Sweden

برترین مدارس سوئد برای تحصیل

برترین ‌مدارس سوئد برای تحصیل

در سوئد، تحصیل در مدارس ابتدایی و مدارس دبیرستانی (gymnasieskola) بسیار متنوع و ارزشمند است. اما انتخاب مدرسه و اخذ ویزای مدارس سوئد نیازمند توجه به عوامل مختلفی مانند نیازها و علاقه شخصی شماست.

در سوئد، همه مدارس دولتی هستند و تحت‌نظر مراجع آموزشی مشخصی قرار دارند. بر اساس میزان کیفیت و عملکردشان، برچسب “برتر” یا “خوب” به آن‌ها داده می‌شود. به‌طورکلی، تحصیل در مدارسی در مناطق شهری و مراکز‌‌ آموزشی معروف مانند استکهلم و گوتنبرگ به‌شدت توصیه می‌شوند.

برای انتخاب بهترین مدرسه برای دانش‌آموزان، مهم است که به این عوامل توجه کنید:

 1. کیفیت تدریس و برنامه‌های آموزشی
 2. امکانات و تجهیزات مدرسه
 3. علاقه و استعداد شخصی دانش‌آموز
 4. فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی مدرسه
 5. توجه به برنامه‌های تحصیلی آینده

بهتر است پیش از تصمیم‌گیری، بازدیدهای شخصی از مدارس موردنظر را برنامه‌ریزی کنید تا بهترین تجربه را برای دانش‌آموز خود داشته باشید و یا اگر قصد اخذ ویزای مدارس سوئد را دارید و امکان بازدید حضوری ندارید، در وب‌سایت‌ها راجع به آن‌ها تحقیق و جستجو نمایید.

پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل در مدارس سوئد

پرطرفدارترین رشته‌ها برای تحصیل در مدارس سوئد

در سوئد، رشته‌ها و زمینه‌های تحصیلی محبوب برای دانش‌آموزان ممکن است تغییر کند و بستگی به علاقه و استعداد شخصی دانش‌آموزان داشته باشد. اما برخی از رشته‌ها و زمینه‌های تحصیلی پرطرفدار در مدارس سوئد عبارتند از:

1.    علوم ریاضی و فیزیک

رشته‌های مهندسی، ریاضیات و فیزیک در سوئد بسیار محبوب هستند و برای تحصیل در این رشته‌ها امکانات آموزشی خاصی ارائه می‌شود. دانش‌آموزان بااستعداد در این رشته‌ها سپس می‌توانند در دانشگاه‌های برتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند.

2.    رشته‌های کامپیوتری و فناوری اطلاعات

با رشد سریع صنعت فناوری اطلاعات، رشته‌های مرتبط با کامپیوتر و برنامه‌نویسی نیز بسیار محبوب شده‌اند. دانش‌آموزانی که علاقه به تکنولوژی و نرم‌افزارها دارند، می‌توانند در این زمینه تحصیل کنند.

3.    علوم طبیعی و زیست‌شناسی

رشته‌های دانشگاهی مانند علوم زیستی، شیمی و محیط‌زیست در سوئد محبوبیت زیادی دارند. اگر علاقه‌مند به مطالعه و درک جهان زیستی هستید، این رشته‌ها می‌توانند انتخاب خوبی باشند.

4.    رشته‌های هنری و طراحی

مدارس هنر و طراحی در سوئد نیز بسیار محبوب هستند. این رشته‌ها شامل طراحی گرافیک، هنرهای تجسمی، معماری و طراحی صنعتی می‌شوند. دانش‌آموزان خواهان اخذ ویزای مدارس در سوئد، می‌توانند در این رشته‌ها در برترین مدارس این کشور تحصیل کنند.

لطفاً توجه داشته باشید که این فقط چند نمونه از رشته‌های پرطرفدار هستند و لیست کامل رشته‌ها بسیار وسیع است. بهتر است بر اساس علاقه‌ها و استعدادهای شخصی خودتان، در مورد رشته‌ای که می‌خواهید به آن علاقه‌مند شوید، تصمیم بگیرید.

فرآیند اخذ ویزای مدارس سوئد

فرایند اخذ ویزای مدارس سوئد

برای اخذ ویزای تحصیلی در مدارس سوئد، شما نیاز به دنبال‌کردن چند مرحله دارید. البته، توجه داشته باشید که اطلاعات به‌روز و شرایط دقیق می‌تواند تغییر کند، بنابراین بهتر است با سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خودتان تماس بگیرید یا وب‌سایت رسمی مربوطه را مشاهده کنید تا اطلاعات جدیدتر را به دست آورید.

در کل، مراحل اخذ ویزای تحصیلی در سوئد عبارتند از:

1.    انتخاب دوره تحصیلی

ابتدا باید دوره تحصیلی موردنظرتان را در مدارس یا دانشگاه‌های سوئد انتخاب کنید و اطلاعات لازم را درباره رشته، مدت‌زمان دوره و شرایط ورود به دست آورید.

2.    پیداکردن مدرک قبولی

شما باید مدرک قبولی از یک دانشگاه سوئدی دریافت کنید. برای این منظور، باید مدارک تحصیلی خود را در دانشگاه موردنظر ارائه دهید و فرایند انتخاب شما توسط آن‌ها بررسی شود.

3.    پرداخت هزینه ویزا

بعد از قبولی شما در دانشگاه، معمولاً باید هزینه ویزای تحصیلی را پرداخت کنید.

4.    کنترل پزشکی

برخی از دانشگاه‌ها و ارگان‌های مهاجرتی ممکن است از شما درخواست کنند تا قبل از سفر به سوئد، برای بررسی عمومی سلامتی به یک پزشک مراجعه کنید.

5.    درخواست ویزا

پس از تهیه مدارک لازم و پرداخت هزینه‌های مربوطه، باید درخواست ویزا را برای سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خودتان تقدیم کنید. درخواست ممکن است برخی از اطلاعات شخصی، اطلاعات تحصیلی، مدارک و سایر مدارک موردنیاز را در بر داشته باشد.

6.    مصاحبه و مدارک مکمل

در مواردی، ممکن است بخواهند با شما مصاحبه کنند یا مدارک تکمیلی را درخواست کنند، پس حتماً آمادگی داشته باشید.

7.    انتظار و پیگیری

پس از تقدیم درخواست ویزا، باید صبر کنید تا درخواست شما بررسی شود. معمولاً زمان لازم برای پردازش ویزا تا چند هفته به طول می‌انجامد. در این بین، می‌توانید با سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور خودتان تماس بگیرید و وضعیت درخواست خود را پیگیری کنید.

8.    دریافت ویزا و سفر به سوئد

در صورت تأیید صلاحیت شما، می‌توانید ویزای مدارس سوئد را دریافت کرده و برای تحصیل به این کشور سفر کنید. قبل از سفر، حتماً برنامه سفر و اقامت خود را بررسی کنید و تمام مدارک لازم را همراه خود داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای مدارس سوئد

مدارک موردنیاز برای تحصیل در مدارس سوئد

برای تحصیل در مدارس سوئد، مدارک زیر ممکن است موردنیاز باشد:

 1. گواهی تولد (بهتر است با ترجمه به زبان سوئدی یا انگلیسی باشد)
 2. سابقه تحصیلی (گواهی مدرک تحصیلی قبلی، مانند دیپلم یا مدرک تحصیلی بالاتر، به همراه ترجمه به زبان سوئدی یا انگلیسی)
 3. رزومه یا فرم به‌روز رسانی (اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی، تجربه‌های کاری و سایر فعالیت‌ها)
 4. مدارک تشخیص هویت (مانند کپی پاسپورت یا کارت ملی)
 5. گواهی آزمون زبان (مانند آیلتس یا توفل)
 6. دستورالعمل و فرم‌های درخواستی از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر (ممکن است از شما بخواهند فرم‌های خاصی را پر کنید و اسنادی را به عنوان نمونه کارها یا مقالات بفرستید)
 7. توصیه‌نامه‌ها (اگر به دانشجویان قبلی خود در دانشگاه یا استادان شما ارجاع می‌شود، می‌توانند توصیه‌نامه‌هایی ارائه کنند)

بهتر است با دانشگاه یا مدرسه موردنظر خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری درباره مدارک موردنیاز و همچنین هر گونه الزامات خاصی که می‌تواند در مورد ویزا یا اقامت نیاز باشد، دریافت کنید.

معرفی 10 شرکت برتر ویزای مدارس سوئد

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به معرفی 10 شرکت برتر ویزای مدارس در سوئد بپردازیم؛ پس در ادامه این بخش با ما همراه باشید.

1.    گوتوتی آر

اولین مجموعه مهاجرتی که قصد معرفی آن را داریم، مؤسسه گوتوتی آر است. این مؤسسه مهاجرتی باسابقه درخشانی که در زمینه به سرانجام رساندن پرونده‌های مهاجرتی، خرید ملک، اخذ اقامت دائم و کاریابی در کشورهای خارجی دارد، یکی از مورد اعتمادترین گزینه‌ها برای اخذ ویزای مدارس سوئد است. گوتوتی آر با بیش از یک دهه تجربه در زمینه مهاجرت به کشورهای اروپایی، حامی شما در پرونده‌های مهاجرت شغلی و تحصیلی به کشورهای سوئد، اسپانیا، انگلستان و غیره است. همچنین در جدیدترین خدمات خود، پرونده‌های مهاجرت به کشورهای همسایه ایران نظیر اخذ ویزای مدارس گرجستان و ارمنستان را نیز انجام می‌دهند.

شما می‌توانید با انجام مشاوره با کارشناسان ما در بخش پشتیبانی، اطلاعات کامل و مفیدی راجع به ویزای مدارس سوئد به دست آورید و با دید بازتری در این مورد تصمیم بگیرید. برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی گوتوتی آر، با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات آن‌ها به‌صورت حضوری مراجعه نمایید.

شماره تماس: 021-43000021

نشانی تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

نشانی شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی‌آر

آدرس مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقه سوم، واحد سه

اخذ ویزای مدارس اسپانیا با گوتوتی آر

2.    ویزا 724

مگر می‌شود صحبت از اخذ ویزای مدارس سوئد بشود، اما نامی از مجموعه مهاجرتی 724 نیاوریم؟! موسسه ویزا 724 همیشه در دسترس شماست و نام ان نیز از همین ویژگی منحصر‌به‌فردش وام گرفته است. یعنی اینکه شما می‌توانید در هر 7 روز هفته و در طی شبانه‌روز با آن‌ها تماس بگیرید و هر آن که نیاز به مشاوره داشتید، سوالات خود را از کارشناسان‌شان در بخش پشتیبانی بپرسید.

مجموعه ویزا 724 دارای کلیه مجوزها از وزارت کار، وزارت علوم، صنعت، معدن و تجارت است و با بهره‌گیری از کادری مجرب و برترین وکلای متخصص در حوزه مهاجرت تحصیلی، پرونده اخذ ویزای مدارس سوئد را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به  سرانجام می‌‌رساند.

خبر خوش برای کسانی که قصد مهاجرت (چه تحصیلی و چه کاری) به کانادا را دارند این است که ویزا 724 به صورت کاملا تخصصی در زمینه مهاجرت به این کشور فعالیت می‌کند و انجام امور ویزای مدارس به کانادا بر عهده دکتر شهروز بهرامی اصل است. موسسه ویزا 724 یکی از مجموعه‌های کم‌نظیر در زمینه ویزای مدارس سوئد است که بیش از هزار پرونده مهاجرتی موفق را به صورت سالانه پشت سر می‌گذارد.

خدمات ارائه شده توسط مجموعه ویزا 724 در قالب موارد زیر دسته‌بندی می‌شود:

 1. راه‌اندازی استارتاپ
 2. توسعه بیزینس
 3. سرمایه‌گذاری و کاریابی در کشورهای مختلف

شما از طریق این شرکت می‌توانید برای اخذ ویزای مدارس اسپانیا، اسلواکی و ازبکستان نیز اقدام فرمایید.

در صورت نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات راجع به روش‌های اخذ اقامت، می‌توانید از مشاوره رایگان این مجموعه بهره‌مند شوید. برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی ویزا 724، با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات آن‌ها به صورت حضوری مراجعه نمایید.

شماره‌های تماس: 021-22609330، 021-22609232، 021- 22624260، 021- 2609221

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ‌بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان مؤسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین‌المللی ایران).

3.    سفیران سروش سعادت

مؤسسه سفیران سروش سعادت یکی از مؤسسات مشهور مهاجرتی در ایران است. این مؤسسه فعالیت خود را در زمینه مشاوره و راهنمایی مهاجرت، ویزا و تحصیل در کشورهای خارجی آغاز کرده است.

سفیران سروش سعادت در جهت ارائه خدماتی کیفی و تخصصی در زمینه مهاجرت به مشتریان خود تمرکز دارد. هدف اصلی این مؤسسه، ارائه راهنمایی شخصی و مشاوره حرفه‌ای به مشتریان است تا آن‌ها را در تصمیم‌گیری و انتخاب بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت به کشورهای موردنظرشان، همراهی کند.

خدماتی که توسط مؤسسه سفیران سروش سعادت ارائه می‌شود عبارتند از:

 • مشاوره و رهنمود درباره انواع ویزاها و مهاجرت به کشورهای مختلف
 • تهیه اسناد و مدارک موردنیاز برای ویزا و مهاجرت
 • مشاوره در قبولی دانشجویان و تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خارجی
 • ترجمه مدارک و اسناد مربوط به مهاجرت و تحصیل

مؤسسه سفیران سروش سعادت به‌منظور ارائه خدمات باکیفیت و مطابق با الزامات قانونی مربوطه، با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص در این زمینه فعالیت دارد. برای اخذ ویزای مدارس سوئد، ویزای مدارس به ارمنستان، استرالیا، انگلیس، آذربایجان و سایر کشورها، می‌توانید از خدمات مجموعه سفیران سروش سعادت استفاده نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ميرداماد، ميدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 20، طبقه 3، واحد 9

تلفن: 91003232-021 ده خط ویژه

4.    اصطهباناتی

مؤسسه اصطهباناتی یکی از معتبرترین مجموعه‌ها در زمینه اخذ ویزای مدارس سوئد، اسپانیا، لیختن‌اشتاین، اسلواکی و غیره بوده که اولین شعبه آن در شهر زیبای شیراز افتتاح شد. با گسترش فعالیت این مجموعه، هم‎اکنون در شهرهای تهران، اصفهان، رشت و مشهد نیز شعبه دارد. شاخصه اصلی مجموعه اصطهباناتی که سبب تمایز فعالیت آن از سایر شرکت‌های مهاجرتی می‌شود این است که پرونده ویزای مدارس سوئد یا هر کشور دیگری، تحت‌نظر متخصص مهاجرت به همان کشور قرار دارد که این موضوع پروسه مهاجرت را برای شما بسیار سریع‌تر و آسان‌تر می‌نماید.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی، می‌توانید با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات حضوری آن‌ها مراجعه فرمایید.

شماره تماس تهران: 021-91002412

آدرس تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس شیراز: 071-91009797  –  071-36292420  –  071-36292310

آدرس شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس اصفهان: 031-91009797  –  031-36703506

آدرس اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس مشهد: 051-91009797

آدرس مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

شماره تماس رشت: 013-32133082

آدرس رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

اخذ ویزای مدارس اسلواکی با اصطهباناتی

5.    ثبتا

مورد پنجم از لیست ۱۰تایی بهترین شرکت ویزای مدارس سوئد، مجموعه ثبتا است که در زمینه انواع روش‌های مهاجرتی به کلیه کشورهای دنیا، فعال است. شعار اصلی مؤسسه بین‌المللی ثبتا (Sabtta Group) که شالوده و سنگ بنای فعالیت این شرکت است، بهبود خدمت‌رسانی به افرادی است که متقاضی مهاجرت هستند، اما نمی‌دانند که سرنخ آغاز کار کجا است. در وصف گستردگی و حرفه‌ای بودن فعالیت این مجموعه همین که بدانید 34 شعبه فعال در کشورهای مختلف دنیا راه‌اندازی نموده، کافی است؛ بنابراین می‌توانید آسوده خاطر باشید که در هر جای دنیا که هستید، پرونده مهاجرتی و اخذ ویزای مدارس سوئد، با سرعت و دقت بالایی پیگیری می‌شود.

این مؤسسه مهاجرتی به پشتوانه سال‌ها تجربه و به‌واسطه همکاری با قدرترین وکلای مهاجرتی، تمامی امور مربوط به خدمات اپلای تحصیلی را دراسرع‌وقت انجام می‌دهد و بیش از ده‌ها هزار پرونده موفق ویزای مدارس سوئد، روسیه، انگلیس و کلمبیا دارد.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی ثبتا، می‌توانید با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات حضوری آن‌ها مراجعه فرمایید.

تلفن تماس: 02191094757

فکس: 02191094757

آدرس: تهران – جردن، نرسیده به پارک وی، روبروی صداوسیما جمهوری اسلامی ایران (مراجعه حضوری فقط با هماهنگی قبلی).

6.    قاره‌پیما

مؤسسه مهاجرتی قاره‌پیما مورد ششم از لیست 10 شرکت برتر ویزای مدارس سوئد است. این موسسه در سال 1394 تاسیس شده است و در طول یک دهه فعالیت خود، توانسته رزومه درخشانی را برای خود بسازد و بیش از هزاران پرونده مهاجرتی موفق را به سرمنزل مقصود رسانیده است. مهم‌ترین خدمات مجموعه قاره پیما عبارتست از:

ویزای مدارس، رزرو هتل، برگزاری تورهای داخلی و خارجی  و فروش بلیت هواپیما.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی قاره‌پیما، می‌توانید با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات حضوری آن‌ها مراجعه فرمایید.

شماره تماس: 021-91028292  –  09121931613

آدرس: بلوار ارم – پلاک 214 طبقه دوم واحد 5

7.    هرمس اپلای

مؤسسه هرمس اپلای با برخورداری از دانش و تخصص ۷۰ پرسنل مستقیم و ۵۰ پرسنل غیرمستقیم، دارای بخش‌های مختلفی نظیر دپارتمان مشاوره، پری اپلای، اپلای، وکلا، آمادگی مصاحبه و غیره است.

این مؤسسه از سال ۹۸ بیش از ۲۸۰ پرونده موفق که شامل اقامت تحصیلی، سرمایه‌گذاری و غیره برای کشورهای مختلف در رزومه کاری خود دارد. مؤسسه کاری خود دارد. مؤسسه هرمس اپلای یکی از مؤسسات مهاجرتی معروف در داخل کشور است. این مؤسسه ارائه‌دهنده خدمات مشاوره و راهنمایی در زمینه‌های مهاجرت، ویزا و تحصیل در کشورهای مختلف است.

مؤسسه هرمس اپلای تلاش می‌کند تا به مشتریان خود در انتخاب بهترین مسیر مهاجرتی کمک کند و فرایندهای مربوط به مهاجرت، دریافت ویزا و تحصیل را آسان‌تر و سریع‌تر سازد.

از خدمات اصلی این مؤسسه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره درباره انواع ویزاها و مهاجرت به کشورهای مختلف
 • راهنمایی در قبولی دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خارجی
 • ارائه خدمات ترجمه مدارک و رزومه
 • تهیه اسناد و مدارک لازم برای مهاجرت و ویزا
 • پیگیری فرایند مهاجرت و ویزا از طریق سازمان‌های مربوطه

همچنین، این مؤسسه از تیمی مجرب و متخصص در زمینه مهاجرت و ویزا برخوردار است و سعی می‌کند تا به مشتریان خود خدماتی کیفی و قابل اعتماد ارائه دهد.

البته، مهم است همواره قبل از انتخاب هر مؤسسه مهاجرتی، تحقیقات کافی را انجام دهید و نظرات دیگران را درباره تجربه‌هایشان با این مؤسسه مورد بررسی قرار دهید.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای، می‌توانید با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات حضوری آن‌ها مراجعه فرمایید.

شماره تماس: 021-91070170

آدرس: تهران – ولنجک – خیابان چهاردهم – ساختمان وفا – طبقه ششم

اخذ ویزای مدارس اسپانیا با هرمس اپلای

8.    آریانا پارس

آریانا پارس یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی است که می‌توانید برای اخذ ویزای مدارس سوئد به آن‌ها اعتماد نمایید. در واقع آریانا پارس یک مؤسسه معتبر و متخصص در حوزه مشاوره و خدمات مهاجرتی است که در کشورهای مختلف فعالیت دارد. آن‌ها در ارائه مشاوره درباره مسائل مرتبط با مهاجرت، شغل، تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر بسیار تجربه دارند. مؤسسه مهاجرتی آریانا پارس می‌تواند به شما در انتخاب بهترین راه مهاجرتی برای شما کمک کند و راهنمایی‌های لازم را درباره فرایند مهاجرت و مدارک موردنیاز ارائه دهد.

البته، همیشه مهم است قبل از هر تصمیمی، تحقیقات خود را انجام دهید و با مؤسسات مختلف مهاجرتی تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که بهترین راهکار را برای خودتان انتخاب کرده‌اید.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی آریانا پارس، می‌توانید با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات حضوری آن‌ها مراجعه فرمایید.

شماره تماس: 021-91098002

آدرس: اتوبان ستاری بلوار لاله شرقی بلوار شاهین جنوبی نرسیده به همت پلاک ۵۵ واحد ۳

9.    آتیه آفرینان ایرانیان

شرکت آتیه آفرینان یک شرکت معتبر در زمینه خدمات مهاجرتی و کاریابی است. آن‌ها به‌عنوان یک مشاور مهاجرتی فعالیت کرده و به افراد در تحقق رؤیاهای مهاجرت و کسب‌وکار خارج از کشور کمک می‌کنند.

خدمات اصلی شرکت آتیه آفرینان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1.    اخذ اقامت دائم

آتیه آفرینان ایرانیان به افراد کمک می‌کند تا اقامت دائم یا موقت در کشورهای دیگر را دریافت کنند. این شامل اقامت دائم کانادا، استرالیا، نیوزیلند و سایر کشورها می‌شود.

2.    مهاجرت تحصیلی

شرکت آتیه آفرینان افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارند را راهنمایی می‌کند. آنها به دانشجویان در اخذ ویزای تحصیلی، انتخاب مدرسه یا دانشگاه و مراحل موردنیاز مرتبط با تحصیل خارج از کشور کمک می‌کنند.

3.    کاریابی

شرکت آتیه آفرینان به افراد کمک می‌کند تا فرصت‌های شغلی در خارج از کشور را پیدا کنند. آنها با کشورهای مختلف همکاری می‌کنند و دسترسی به فرصت‌های شغلی و جابه‌جایی در بین‌المللی را فراهم می‌کنند.

4.    سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌و‌کار

اگر شما قصد سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار در خارج از کشور را دارید، شرکت آتیه آفرینان می‌تواند به شما در زمینه مشاوره و راهنمایی در مورد مقررات، فرایندها و فرصت‌های کسب‌وکار خارجی کمک کند.

در کل، شرکت آتیه آفرینان با تیمی از متخصصان مهاجرت و کاریابی، تجربه و دانش خود را برای ارائه خدمات حرفه‌ای و شخصی‌سازی شده به افرادی که قصد مهاجرت یا کاریابی را دارند، به کار می‌گیرد.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان، می‌توانید با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات حضوری آن‌ها مراجعه فرمایید.

برای برقراری ارتباط با مؤسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان، با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات آن‌ها به‌صورت حضوری مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس: 2172207

آدرس تهران 1: بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27.

آدرس تهران 2: شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1.

اخذ ویزای مدارس اروپا با آتیه آفرینان فردا

10. موسسه مهاجرتی رجبی

مؤسسه مهاجرتی رجبی با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه مهاجرت و اخذ ویزای مدارس و ویزای تحصیلی دانشگاهی در کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی، یکی از معتبرترین و بهترین مؤسسات برای اقدام در جهت اخذ ویزا و اقامت دائم در کشورهای مختلف است. کارشناسان و متخصصین مشغول در این مجموعه به‌واسطه بهره‌مندی از دانش به‌روز و اطلاعات کامل در خصوص قوانین مهاجرت به هر کشور، بهترین روش مهاجرتی را باتوجه‌به شرایط هر متقاضی به او ارائه می‌دهند.

این مؤسسه تاکنون 8 هزار پرونده مهاجرتی موفق داشته که نشان از علم و تخصص کارشناسان این مجموعه در زمینه مهاجرت است. برای برقراری ارتباط با موسسه مهاجرتی رجبی، با یکی از شماره‌تلفن‌های زیر تماس بگیرید و یا به یکی از شعبات آن‌ها به صورت حضوری مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس تهران مرکز:

. 021- 91002525، 021-26423392، 021-26409168

آدرس تهران مرکز: بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183،

اطلاعات تماس تهران غرب: 021-91002525، 021- 44027393، 021-44008427

آدرس تهران غرب: فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت‌الله کاشانی، ساختمان راز.

شماره تماس شیراز: 071- 91002525، 071-36342117، 071- 32352058

آدرس شیراز: بلوار دکتر شریعتی (معالی‌آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا، طبقه پنجم

جمع‌بندی

در این مقاله راجع به اخذ ویزای مدارس سوئد و بهترین موسسه‌های مهاجرتی که قادر به انجام این فرایند هستند، با شما صحبت کردیم. همچنین توضیحات کاملی را راجع به هزینه‌های زندگی در کشور سوئد، آداب‌ورسوم، موقعیت جغرافیایی، بهترین مدارس و پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در مقطع دبیرستان را ارائه دادیم. توصیه ما به شما این است که چه قصد اخذ ویزای مدارس سوئد را دارید و چه به کشور دیگری برای مهاجرت تحصیلی فکر می‌کنید، پیش از هر گونه اقدامی به‌خوبی فکر کنید و تحقیقات لازم را دراین‌خصوص انجام دهید. همچنین برای گرفتن یک تصمیم بهتر، می‌توانید از مشورت و راهنمایی‌های یک وکیل مهاجرتی بهره‌مند شوید. اگر قصد اخذ ویزای مدارس اروپا را دارید و نمی‌دانید که می‌خواهید برای کدام کشور اقدام نمایید، می‌توانید دیگر مقالات ما را در این وب‌سایت مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

راه های ارتباطی