اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

سریلانکا

بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا【سال 1403】✅+ لیست ۷ تایی

سریلانکا یک کشور زیبا در همسایگی هند می‌باشد که فرهنگ و سنت‌های بسیار مشابه با این کشور دارد، در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا قصد داریم تا شما را با این بهشت استوایی آشنا کنیم.

سریلانکا برای کسانی که به دنبال کشوری ارزان برای زندگی هستند بسیار مناسب است چرا که هزینه‌های زندگی، تحصیل و مهاجرت به این کشور نسبتاً ارزان است.

اما باید توجه داشته باشی که میانگین درآمد در سریلانکا هم پایین است، اما اگر بازنشسته هستید و منابع درآمد دیگری دارید سریلانکا گزینه بسیار مناسبی است.

یکی از موانع زندگی در این کشور زبان سخت و بومی است که شاید شما را با مشکل مواجه کند، البته بسیاری از مردم این کشور به‌واسطه گردشگران زبان انگلیسی هم صحبت می‌کنند.

اقتصاد سریلانکا به صادرات چای وابسته است، این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های چای به تمام نقاط دنیا است که این مورد باعث شده سرمایه‌گذاران زیادی در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

البته تنها صنعت کشت چای در سریلانکا پررونق نیست و این کشور در بخش‌های نساجی و فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته.

در مجموع این کشور آسیایی جذابیت‌های زیادی دارد که شاید شما از آنها باخبر نباشید، پس در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا همراه ما باشید تا شما را با آن آشنا کنیم.

فهرست مطالب

آشنایی با کشور سریلانکا

آشنایی با کشور سریلانکا

سریلانکا یک کشور جزیره‌ای زیبا واقع در اقیانوس هند می‌باشد که در جنوب شرقی سواحل هند واقع شده؛ این بهشت استوایی که به‌عنوان جواهر اقیانوس هند شناخته می‌شود به‌خاطر تاریخ غنی، فرهنگ متنوع، طبیعت خیره‌کننده و مهمان‌نوازی گرم مردمانش شناخته می‌شود.

سریلانکا ترکیبی از تأثیرات فرهنگ‌های مختلف است؛ تاریخ این کشور به بیش از ۲٬۵۰۰ سال قبل بازمی‌گردد و شواهدی از مستعمرات پیش تاریخی در آنجا درده می‌شود که حداقل به ۱۲۵٬۰۰۰ سال پیش برمی‌گردد.

شهر باستانی پولوناروا، شهر قدیمی گاله و معبد طلایی دامبولا که در میراث جهانی یونسکو ثبت جهانی شده نمایانگر تاریخ غنی این کشور است.

طبیعت سریلانکا از جنگل‌های بارانی و دشت‌های خشک تا کوهستان‌ها و سواحل شنی متغیر است؛ محیط‌زیست این کشور شامل جانورانی از جمله فیل، یوزپلنگ و انواع مختلف پرندگان می‌باشد.

همچنین سریلانکا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان چای در جهان است و چای سیلان یکی از اقلام باارزش در جهان شناخته می‌شود.

فرهنگ سریلانکا نتیجه‌ای از ترکیب فرهنگ هندی، عربی و اروپایی و همچنین رسوم مردم بومی سینهاله و تامیل است؛ این آمیزه فرهنگی در موسیقی، رقص و غذاهای این کشور قابل‌مشاهده است.

سریلانکا درگذشته به نام سیلان شناخته می‌شد، این کشور جزیره‌ای در جنوب آسیا در اقیانوس هند است که در غرب سواحل جنوب شرقی هند قرار دارد.

این کشور میان عرض جغرافیایی ۵° تا ۱۰° شمالی و طول جغرافیایی ۷۹° تا ۸۲° شرقی قرار دارد؛ مساحت کل کشور تقریباً ۶۵٬۶۱۰ کیلومترمربع است که کمی بزرگ‌تر از ایالت ویرجینیای غربی در آمریکا می‌باشد.

سریلانکا از سرزمین هند توسط خلیج منار و آبگذر پالک جدا شده؛ با وجود نزدیکی این کشور به هند، سریلانکا تاریخچه و فرهنگ منحصربه‌فرد خود را دارد.

موقعیت جغرافیایی استراتژیک این جزیره در مسیرهای قدیمی جاده ابریشم دریایی آن را به مرکزی برای تبادل‌های فرهنگی و تجاری در مدت‌زمان طولانی تبدیل کرده است.

بالاترین نقطه کوه در سریلانکا پیدوروتالاگالا است که به ارتفاع ۲٬۵۲۴ متر از سطح دریا می‌رسد؛ همچنین خط ساحلی سریلانکا از تعداد زیادی سواحل زیبا تشکیل شده که آن را به یک مقصد محبوب برای علاقه‌مندان به تفریحات دریایی تبدیل کرده است.

پایتخت سریلانکا، سری جایاواردنپورا کوته است که در حومه یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور کلمبو قرار دارد؛ سری جایاواردنپورا کوته معمولاً با نام ساده کوته نامیده می‌شود و پایتخت سیاسی کشور است که پارلمان سریلانکا در آن قرار دارد.

بسیاری از ادارات و دفاتر از جمله دفتر ریاست‌جمهوری و بیشتر وزارت‌خانه‌های دولت هنوز در کلمبو واقع شده‌اند که به پایتخت تجاری سریلانکا معروف است.

کلمبو قلب تجاری سریلانکا شهری پرجنب‌وجوش است که ترکیبی از زندگی مدرن و ساختمان‌های کلونیال را ارائه می‌دهد؛ این شهر دارای آسمان‌خراش‌ها و مجتمع‌های خرید شیک در کنار ساختمان‌های دوران کلونیال و بازارهای خیابانی گسترده است. معماری این شهر تاریخ کلونیال آن را با ساختمان‌هایی که نشان‌دهنده تأثیرات پرتغالی هلندی و انگلیسی هستند نشان می‌دهد.

همچنین کلمبو راه ورود به بقیه سریلانکا برای بیشتر مسافران است؛ این شهر جاذبه‌های گردشگری متنوعی را از جمله منطقه باستانی کلمبو فورت، بازار پرجنب‌وجوش پتاه، تا دریاچه آرام بیرا که در مرکز شهر واقع شده است ارائه می‌دهد.

سریلانکا یک کشور چندزبانه است و مردم این کشور به چندین زبان صحبت می‌کنند؛ زبان‌های رسمی سریلانکا سینهالی و تامیلی هستند که سینهالی به‌عنوان پرطرف‌دارترین زبان شناخته می‌شود. سینهالی توسط اکثر جامعه سینهالی صحبت می‌شود، درحالی‌که زبان تامیلی توسط جوامع تامیلی و مسلمان استفاده می‌شود.

همچنین زبان انگلیسی در سریلانکا متداول است و حدود ۱۰٪ از جمعیت آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند؛ این زبان اغلب برای اهداف رسمی و تجاری استفاده می‌شود و زبان‌اصلی آموزش در دانشگاه‌ها است. استفاده گسترده انگلیسی باعث می‌شود مسافران به‌راحتی در کشور سفر و زندگی کنند.

بر اساس آخرین داده‌های سازمان ملل متحد جمعیت سریلانکا در سال ۲۰۲۳ تقریباً ۲۱٬۸۹۸٬۵۴۸ نفر است؛ این تعداد جمعیت سریلانکا را به رتبه ۶۱ در کشورهای پرجمعیت جهان تبدیل کرده است. چگالی جمعیت در سریلانکا ۳۴۹ نفر در هر کیلومترمربع است که ۱۸٫۷٪ از این جمعیت در مناطق شهری زندگی می‌کنند.

میانگین سن در سریلانکا حدود ۳۳ سال است که نشان‌دهنده جمعیت نسبتاً جوان این کشور است؛ نرخ رشد جمعیت کشور در حال حاضر ۰٫۲۸٪ است.

با وجود مساحت کوچک کشور جمعیت سریلانکا بسیار متنوع است که شامل اقوام، فرهنگ‌ها و زبان‌ها مختلف می‌باشد و همین مورد این کشور را به مقصدی جذاب برای مسافران و مهاجران تبدیل کرده است.

سریلانکا دارای طبیعت متنوعی است که شامل مناظری از جنگل‌های بارانی و دشت‌های خشک تا کوهستان‌ها و سواحل شنی می‌شود. این کشور به 9 استان و ۲۵ بخش تقسیم می‌شود که هر کدام جذابیت‌ها و خصوصیات خاص خود را دارند.

اقتصاد سریلانکا متنوع و پرقدرت است، تولید ناخالص داخلی (GDP) آن حدود ۸۴ میلیارد دلار است. بخش‌های اصلی اقتصادی این کشور شامل گردشگری، صادرات چای، لباس، نساجی، تولید برنج و سایر محصولات کشاورزی است.

سریلانکا به‌خاطر تولید چای باکیفیت که به‌عنوان یک کالای صادراتی مهم شناخته می‌شود شهرت دارد؛ صنعت لباس هم نقش مهمی را در اقتصاد سریلانکا ایفا می‌کند و به طور قابل‌توجهی در کسب درآمد از صادرات کشور سهیم است.

گردشگری یک بخش حیاتی دیگر برای سریلانکا است، این کشور با مناظر خیره‌کننده، تاریخ غنی و فرهنگ زنده باعث جذب بازدیدکنندگان از سراسر جهان می‌شود. صنعت گردشگری کشور در گذر زمان رشد پایداری داشته و به طور قابل‌توجهی به اقتصاد آن کمک می‌کند.

واحد پول رسمی سریلانکا روپیه سریلانکا (LKR) می‌باشد، سکه‌ها به مقدار ۱، ۲، ۵ و ۱۰ روپیه و اسکناس‌ها به مقدار ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ روپیه چاپ می‌شوند.

ارزش روپیه سریلانکا نسبت به دلار آمریکا و ریال ایران همواره در حال تغییر است؛ در حال حاضر یک دلار آمریکا حدود ۲۰۰ روپیه سریلانکا است.

همچنین در حال حاضر یک روپیه سریلانکا تقریباً 1600 ریال است؛ این نرخ‌ها بر اساس شرایط اقتصادی و تقاضا در بازار تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند.

در ادامه قصد داریم تا به شما چند حقیقت جالب درباره کشور سریلانکا بگوییم تا قبل از مهاجرت به این کشور بیشتر با آن آشنا شوید.

 • سریلانکا به‌خاطر شکل و موقعیت جغرافیایی‌اش به‌عنوان جواهر اقیانوس هند شناخته می‌شود.
 • این منطقه دارای تنوع زیستی بسیار زیبایی می‌باشد، سریلانکا خانهٔ بیش از ۱۲۳ گونه پستاندار، ۲۲۷ گونه پرنده و ۱۷۸ گونه خزنده است.
 • این کشور تاریخ غنی دارد، سریلانکا هشت مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو از جمله شهر باستانی پولوناروا و معبد طلایی دامبولا دارد.
 • سریلانکا به‌خاطر چای با کیفیتش معروف است، این کشور یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان چای جهان است.
 • این کشور نرخ آموزش بالایی دارد، سریلانکا نرخ آموزش ۹۲.۵ درصدی را که یکی از بالاترین نرخ‌ها در جنوب آسیا است را دارد.
 • سریلانکا دولت دموکراتیک دارد، این کشور در سال ۱۹۶۰، سیریماوو باندارانایکه را به‌عنوان نخست‌وزیر زن انتخاب کرد که اولین کشوری بود که این کار را انجام داد.
 • این کشور حیات‌وحش متنوعی دارد، سریلانکا یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای دیدن فیل‌ها و یوزپلنگ‌های وحشی است.
 • کریکت پرطرف‌دارترین ورزش سریلانکا است، این کشور در سال ۱۹۹۶ قهرمانی جام جهانی کریکت را به دست آورد.
 • این کشور دارای جمعیت متنوعی است، سریلانکا خانهٔ اقوام مختلفی است که هرکدام زبان‌ها و سنت‌های خود را دارند.

هزینه زندگی در سریلانکا

در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا قصد داریم هزینه‌های زندگی در سریلانکا را بررسی کنیم تا قبل از مهاجرت به این کشور از هزینه‌های خود مطلع شوید.

زندگی در سریلانکا اقتصادی است مخصوصاً زمانی که با کشورهای غربی مقایسه می‌شود. برای یک خانواده چهارنفره هزینه ماهیانه بدون محاسبه اجاره حدود ۱۱۵٬۰۰۰ روپیه معادل ۵۷۵ دلار است.

این هزینه‌ها شامل خرید مواد غذایی، حمل‌ونقل، قبوض خدماتی و فعالیت‌های تفریحی می‌شود؛ خرید مواد غذایی در سریلانکا بسیار اقتصادی است، برای مثال یک نان معمولی حدود ۶۰ روپیه (۰٫۳۰ دلار) و یک لیتر شیر به قیمت ۲۸۰ روپیه (۱٫۴۰ دلار) است.

حمل‌ونقل عمومی هم در این کشور نسبتاً ارزان است؛ مثلاً بلیت یک‌طرفه حدود ۲۰ روپیه (۰٫۱۰ دلار) است؛ اما اگر ماشین دارید قیمت هر لیتر بنزین حدود ۱۶۱ روپیه (۰٫۸۰ دلار) است که در این کشور مبلغ بالایی محسوب می‌شود.

برای هزینه قبوض از جمله برق، گرمایش، سرمایش، آب و نظافت شما باید هر ماه برای یک آپارتمان ۸۵ مترمربعی حدود ۱۲٬۰۰۰ روپیه (۶۰ دلار) پرداخت کنید.

اما برای یک فرد مجرد هزینه‌های زندگی در سریلانکا بدون احتساب اجاره حدود ۳۷٬۰۰۰ روپیه معادل ۱۸۵ دلار در ماه است. این هزینه‌ها شامل خرید مواد غذایی، حمل‌ونقل، قبوض و برخی فعالیت‌های تفریحی می‌شود.

صرف یک وعده‌غذایی در رستوران هم برای شما هزینه زیادی ندارد؛ یک وعده‌غذای ارزان در رستوران معمولی حدود ۳۰۰ روپیه (۱٫۵۰ دلار) هزینه دارد، درحالی‌که سه وعده‌غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط حدود ۲٬۵۰۰ روپیه (۱۲٫۵۰ دلار) است.

هزینه‌های زندگی در سریلانکا نسبت به ایالات متحده آمریکا به طور قابل‌توجهی کمتر است؛ قیمت‌های مصرف‌کننده در سریلانکا ۵۹٫۵٪ کمتر از آمریکا می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در سریلانکا نسبت به ایران بیشتر است؛ قیمت‌های مصرف‌کننده در ایران حدود ۱۲٫۹٪ کمتر از سریلانکا می‌باشد.

قیمت‌های اجاره‌خانه در سریلانکا به طور قابل‌توجهی کمتر از آمریکا است، به طور میانگین قیمت‌های اجاره‌خانه در سریلانکا ۸۵٫۶٪ کمتر از ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

به‌عنوان‌مثال آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر سریلانکا حدود ۴۶٬۰۰۰ روپیه معادل ۲۳۰ دلار هزینه دارد، درحالی‌که همین مورد در ایالات متحده حدود ۱٬۵۰۰ دلار خواهد بود.

در زمینه اجاره مسکن ایران گران‌تر از سریلانکا است؛ قیمت‌های اجاره‌خانه در ایران ۶۲٫۷٪ بیشتر از سریلانکا می‌باشد! آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود ۱۱۳٬۷۷۰ روپیه معادل ۵۷۰ دلار در ایران هزینه دارد درحالی‌که همین مورد در سریلانکا حدود ۴۶٬۰۰۰ روپیه معادل ۲۳۰ دلار است.

به عبارتی سریلانکا هزینه‌های زندگی اقتصادی و قابل‌قبولی دارد که این امر آن را به یک مقصد جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است.

در ادامه جدولی مبنی بر هزینه‌های زندگی در سریلانکا را برای شما آماده کردیم تا از هزینه دقیق بعضی از اقلام و خدمات در این کشور مطلع شوید.

هزینه زندگی در سریلانکا

اگر می‌خواهید از هزینه اقلام بیشتری در سریلانکا مطلع شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا به وب‌سایت منبع از طریق این لینک مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

درباره سریلانکا بیشتر بدانید

سریلانکا که به طور رسمی با نام جمهوری سوسیالیست دموکراتیک سریلانکا شناخته می‌شود. ساختار دولتی این کشور ترکیبی از مدل‌های فرانسوی و بریتانیایی است که در آن یک رئیس‌جمهور و یک نخست‌وزیر قدرت اجرایی را به اشتراک می‌گذارند. 

رئیس‌جمهور سریلانکا رأس دولت و فرمانده نیروهای مسلح است، درحالی‌که نخست‌وزیر سرپرست دولت می‌باشد. رئیس‌جمهور به طور مستقیم برای یک دوره پنج‌ساله انتخاب می‌شود و می‌تواند حداکثر دو دوره در سمت خود باقی بماند. پارلمان سریلانکا دارای یک اتاق با ۲۲۵ نماینده است و اعضای آن برای پنج سال انتخاب می‌شوند.

سریلانکا با تاریخچه غنی فرهنگ متنوع و مناظر خیره‌کننده مقصد گردشگری محبوبی است؛ این کشور در گزارش رتبه‌بندی گردشگری در میان ۱۴۰ کشور رتبه ۶۴ را به خود اختصاص داده است. این گزارش می‌دهد که منابع طبیعی سریلانکا باعث شده تا مسافران زیادی روانه این کشور شوند.

سریلانکا در جهان به لحاظ اقتصاد صادراتی رتبه ۸۱ را دارد؛ صادرات اصلی این کشور شامل چای، ادویه‌جات و پوشاک است. از سوی دیگر، سریلانکا در جهان به لحاظ اقتصاد وارداتی رتبه ۷۹ را به خود اختصاص داده است. واردات اصلی این کشور شامل نفت، خودرو و طلا می‌باشد.

از لحاظ اقتصادی سریلانکا در میان ۱۹۵ کشور جهان رتبه ۶۶ را دارد؛ تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور حدود ۸۴ میلیارد دلار و درآمد ناخالص داخلی (GDP) برای هر نفر حدود ۳٬۸۵۲ دلار است.

از لحاظ بهداشت سریلانکا طبق شاخص امنیت بهداشت جهانی در رتبه ۴۷ قرار گرفته؛ این کشور با امتیاز ۳۴٫۱ از ۱۰۰، رتبه ۱۰۵ را از بین ۱۹۵ کشور به خود اختصاص داده است.

این شاخص قدرت‌ها و توانمندی‌های بهداشتی کشورها را در شش دسته‌بندی شامل پیشگیری، شناسایی و پاسخ به وضعیت‌های بهداشتی ارزیابی می‌کند.

سریلانکا، جواهر اقیانوس هند شهرهای زنده و پرانرژی دارد که هر یک جذابیت و شخصیت منحصربه‌فرد خود را دارند. اینجا ده شهر اصلی را که باید درباره آنها اطلاعاتی داشته باشید را معرفی می‌کنیم:

 1. کلمبو: پایتخت تجاری و بزرگ‌ترین شهر سریلانکا است، شهری با زندگی مدرن و ساختمان‌های کلونیال.
 2. دهیوالا – ماونت لاوینیا: این شهر به‌خاطر سواحل طلایی مقصد گردشگری محبوب و دومین شهر بزرگ سریلانکا می‌باشد.
 3. موراتووا: موراتووا مرکز تولید مبلمان و معروف به شهر صنعتی می‌باشد.
 4. سری‌جایاوردناپورا کوته: پایتخت اجرایی سریلانکا و محل پارلمان‌های کشور.
 5. نگمبو: شهری در ساحل غربی که به‌خاطر سواحل شنی زیبا و صنعت ماهیگیری قدیمی‌اش شناخته می‌شود.
 6. کندی: آخرین پایتخت دوران پادشاهان باستانی سریلانکا که محل معبد دندان مقدس است.
 7. کالمونی: یکی از چند شهر با جمعیت اکثریت مسلمان در سریلانکا که به اقتصاد محلی پویا معروف است.
 8. واوونیا: شهری که داستان جنگ همه‌گیر سریلانکا را تعریف می‌کند و اکنون نماد اندوختگی و رشد است.
 9. گاله: شهری که قلعه گاله، یکی از آثار جهانی یونسکو که توسط پرتغالی‌ها در قرن شانزدهم ساخته شده را در خود نگه می‌دارد.
 10. باتیکالوا: باتیکالوا که در سواحل شرقی قرار گرفته به‌خاطر دریاچه‌های زیبا و پل تاریخی کلدی معروف است.

وقتی به بازار اشتغال در این کشور نگاهی می‌اندازید می‌بینید که اکثر مردم سریلانکا در بخش خدمات که شامل گردشگری، بانکداری و مراقبت‌های بهداشتی است مشغول به کار هستند. شغل‌های معرفی شده به طرز قابل‌توجهی به اقتصاد کشور کمک می‌کند و منبع اصلی اشتغال در سریلانکا می‌باشد.

برخی از محبوب‌ترین شغل‌ها در سریلانکا شامل مهندسی نرم‌افزار، مدیر پروژه و حسابداری است؛ این شغل‌ها به دلیل رشد صنعت فناوری و نیاز به مدیر مالی در کسب‌وکارها درخواست بسیار بالایی دارند.

علاوه بر این شغل‌های مرتبط با بخش بهداشت، مانند پرستاری و پزشک عمومی به دلیل بحران بهداشتی جهانی نیز محبوب هستند.

به دلیل تنوع بالا ملیت در سریلانکا جمعیت دقیق ایرانیان در این کشور در دسترس نیست؛ اما طبق آخرین گزارش‌ها تعداد کمی از ایرانیان در این کشور زندگی می‌کنند.

ایرانیان ساکن در سریلانکا شغل‌های متنوعی دارند؛ بسیاری از ایرانیان در کلمبو، پایتخت تجاری و بزرگ‌ترین شهر سریلانکا کار می‌کنند.

همچنین فرصت‌های شغلی دورکاری برای ایرانیان در کندی، یکی دیگر از شهرهای اصلی سریلانکا، وجود دارد.

برخی از ایرانیان در شرکت‌هایی که شعبه اصلی آنها در ایران است؛ ولی در سریلانکا فعالیت دارند کار می‌کنند. این شرکت‌ها شغل‌های متنوعی از تکنسین فنی تا شغل‌های مدیریتی را ارائه می‌دهند.

مزایا و معایب زندگی در سریلانکا

مزایا زندگی در سریلانکا

 1. طبیعت زیبا: سریلانکا به‌خاطر مناظر زیبای خود که شامل سواحل آرام، کوهستان‌های بلند، پارک‌های سرسبز و حیات‌وحش متنوع می‌شود شناخته شده است. زندگی در این کشور به معنای زندگی در طبیعتی منحصربه‌فرد است.
 2. فرهنگ و تاریخ غنی: سریلانکا با تاریخی که به هزاران سال پیش برمی‌گردد تجارب فرهنگی زیادی را از معابد و قلعه‌های باستانی تا موسیقی و رقص سنتی ارائه می‌دهد.
 3. مردم مهمان‌نواز: مردم سریلانکا به مهمان‌نوازی و رفتار دوستانه شناخته شده‌اند که برای مهاجران زندگی در این کشور را آسان می‌کند.
 4. هزینه زندگی مقرون‌به‌صرفه: هزینه‌های زندگی در سریلانکا نسبت به بسیاری از کشورهای غربی پایین‌تر است و شما اقلام مختلفی را با قیمت پایین‌تر در این کشور خریداری می‌کنید.
 5. غذاهای خوشمزه: آشپزی در سریلانکا تلفیقی از محصولات محلی، ادویه‌ها و آشپزی هند، عرب و مالایی است.
 6. رشد اقتصادی: بخش‌های مثل گردشگری، فناوری اطلاعات و تولید در سریلانکا درحال‌رشد هستند که فرصت‌های شغلی را در زمینه‌های گفته شده افزایش می‌دهد.
 7. تسلط بر انگلیسی: انگلیسی به طور معمول در بخش‌های تجاری و اداری سریلانکا به‌ویژه در مناطق شهری و نسل جوان صحبت می‌شود که زندگی را برای مهاجران انگلیسی‌زبان آسان‌تر می‌کند.
 8. آب‌وهوای عالی: سریلانکا در نزدیکی خط استوا واقع شده و دارای آب‌وهوای گرم و مطبوع در کل سال است که برای علاقه‌مندان به هوای گرم بسیار مناسب است.
 9. موقعیت جغرافیایی استراتژیک: موقعیت سریلانکا در اقیانوس هند آن را به دروازه‌ای برای گشت‌وگذار در سایر کشورهای آسیایی تبدیل می‌کند.
 10. حیات‌وحش: در سریلانکا گونه‌های بسیار متنوعی از جانوران زندگی می‌کنند که به شما فرصت دیدن فیل‌ها، یوزپلنگ‌ها، نهنگ‌ها و انواع پرندگان را ارائه می‌دهد.

معایب زندگی در سریلانکا

 1. ترافیک شدید: همانند بسیاری از کشورهای درحال‌توسعه سریلانکا با مشکل ترافیک سنگین به‌خصوص در شهرهایی مانند کلمبو مواجه است.
 2. زبان محلی سخت: درحالی‌که انگلیسی توسط بسیاری صحبت می‌شود سینهالا و تامیل ‌زبان‌های اصلی کشور هستند. عدم آشنایی با این زبان‌ها می‌تواند زندگی روزمره را کمی سخت کند.
 3. ناپایداری سیاسی: سریلانکا دوره‌های ناپایداری سیاسی را تجربه کرده که می‌تواند تأثیرات زیادی بر شرایط زندگی داشته باشد.
 4. محدودیت سرگرمی‌های مدرن: اگرچه این کشور جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی زیادی را ارائه می‌دهد، اما از نظر سرگرمی مدرن گزینه‌های کمتری نسبت به کشورهای غربی دارد.
 5. وضعیت بهداشت و سلامت: اگرچه وضعیت سلامت و بهداشت در وضعیت مطلوبی قرار دارد؛ اما تأسیسات و خدمات آن ممکن است به‌اندازه‌ای که انتظار می‌رود نباشد.
 6. تب مالاریا: تب مالاریا در سریلانکا شایع است و هر ساله مردم این کشور درگیر این بیماری هستند.
 7. محدودیت فرصت‌های شغلی برای مهاجران: هر چند اقتصاد این کشور درحال‌رشد است؛ اما فرصت‌های شغلی برای مهاجران به‌ویژه در بخش‌هایی خارج از گردشگری و فناوری اطلاعات محدود است.
 8. سرعت اینترنت: اتصال اینترنت و سرعت آن در چند سال اخیر در حال بهبود بوده؛ اما باز هم از میانگین جهانی پایین‌تر است.

مهاجرت به سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا

سریلانکا برای کسانی است که به دنبال زندگی جدید در بهشت استوایی هستند گزینه مناسبی می‌باشد. این کشور با تاریخ غنی، فرهنگ متنوع و مناظر زیبا بسیاری از مهاجران را به سمت خود کشانده است.

مهاجرت به سریلانکا فرایندی است که نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و فهم قوانین مهاجرتی این کشور است؛ دولت سریلانکا به افراد خارجی که می‌توانند به اقتصاد این کشور کمک کنند اقامت دائم اهدا می‌کند.

گام اول در مهاجرت به سریلانکا دریافت ویزا است؛ چندین نوع ویزا از جمله ویزای گردشگری، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای کاری و تحصیلی و ویزا ازدواج وجود دارد. نوع ویزای موردنیاز شما به هدف اقامت و مدت‌زمان اقامت وابسته است.

با دریافت ویزا می‌توانید برای دریافت کارت اقامت درخواست دهید؛ این کارت اجازه زندگی و کار در سریلانکا را به مدت مشخصی به شما می‌دهد. فرایند اخذ اقامت شامل ارائه مدارک مختلف، از جمله تمکن مالی و عدم سو پیشینه است.

روش‌های مهاجرت به سریلانکا

 • مهاجرت به سریلانکا از طریق کار: اگر یک پیشنهاد کار از شرکت سریلانکایی دارید می‌توانید برای ویزای کاری درخواست بدهید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت قرارداد کاری خود در سریلانکا زندگی و کار کنید.
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق تحصیل: سریلانکا دارای تعدادی دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر است؛ اگر قصد تحصیل در سریلانکا را دارید می‌توانید برای ویزای دانشجویی درخواست بدهید.
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق سرمایه‌گذاری: اگر منابع مالی کافی دارید می‌توانید در یک کسب‌وکار یا بخش املاک سریلانکا سرمایه‌گذاری کنید؛ این کار می‌تواند منجر به اخذ به کارت اقامت شود.
 • مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج: اگر با یک شهروند سریلانکا ازدواج کنید می‌توانید برای کارت اقامت ازدواج و حتی تابعیت این کشور درخواست خود را ارائه دهید.

قوانین تابعیت و اقامت دائم در سریلانکا

سریلانکا مجموعه جامعی از قوانین تابعیت را دارد که هر کدام نسبت به موقعیت شما تغییر می‌کند. در ادامه مقاله بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا قصد داریم شما را با قوانین تابعیت این کشور آشنا کنیم.

تابعیت از طریق کار در سریلانکا

پس از 7 سال زندگی و کار در سریلانکا می‌توانید برای تابعیت این کشور درخواست خود را ارسال کنید. شرایط لازم برای این کار شامل داشتن اقامت کار معتبر، پرداخت مرتب مالیات و آشنایی بافرهنگ این کشور می‌باشد.

تابعیت از طریق تحصیل در سریلانکا

اگر مدرک تحصیلی خود را از یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی در سریلانکا کسب کرده‌اید می‌توانید در این کشور به‌راحتی مشغول به کار شوید.

به یاد داشته باشید که تحصیل در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم برای شما نمی‌شود؛ شما باید پس از اتمام تحصیل وارد بازار کار سریلانکا شده و اقامت خود را از این روش اخذ کنید.

تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری در سریلانکا

اگر در سریلانکا سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی انجام بدهید برای تابعیت این کشور واجد شرایط می‌شوید. مدت‌زمان دریافت تابعیت از این روش 7 سال است؛ اما به‌شرط آنکه در این 7 سال سرمایه خود را در این کشور حفظ کنید.

تابعیت از طریق ازدواج در سریلانکا

اگر با یک شهروند سریلانکایی ازدواج کنید می‌توانید پس از گذشت 3 سال از ازدواج برای تابعیت درخواست دهید؛ برای این کار لازم است ثابت کنید که ازدواج شما واقعی بوده و فقط برای به‌دست‌آوردن تابعیت این کشور نیست.

توجه داشته باشید که فرایند اخذ تابعیت در سریلانکا پیچیده و زمان‌بر است و بهتر است که برای این کار با مشاوران بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا صحبت کنید.

جایگاه پاسپورت سریلانکا

جایگاه پاسپورت سریلانکا

سریلانکا یک جزیره در جنوب آسیا می‌باشد که پاسپورت آن در رتبه‌بندی بهترین پاسپورت‌های جهان در رتبه 83 پس از ایران قرار دارد.

امتیاز جابه‌جایی یک پاسپورت توسط تعداد کشورهایی که به صاحبان پاسپورت اجازه ورود بدون نیاز به ویزا یا با ویزا مسافرتی دارند تعیین می‌شود.

امتیاز جابه‌جایی پاسپورت سریلانکا 55 است و این به این معناست که شهروندان سریلانکا می‌توانند به 55 کشور بدون نیاز به ویزا یا با ویزا مسافرتی سفر کنند.

در مجموع صاحبان پاسپورت سریلانکا می‌توانند به 14 کشور بدون نیاز به ویزا و 33 کشور با ویزا مسافرتی سفر کنند.

کشورهایی مثل هلند با رتبه بالا در این شاخص پاسپورت معتبرتری نسبت به سریلانکا دارند و این به معنای آزادی سفر بیشتر برای شهروندان هلند می‌باشد.

از طرفی کشورهایی مثل افغانستان که رتبه پایین‌تری نسبت سریلانکا دارند به کشورهای محدودی می‌توانند سفر کنند.

هزینه مهاجرت به سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا هزینه‌های مختلفی دارد، هزینه اصلی شما مربوط به ویزا است که بسته به نوع ویزا متغیر است؛ به‌عنوان‌مثال هزینه ویزای گردشگری برای سریلانکا حدود 35 دلار می‌باشد، این ویزا برای 30 روز معتبر است و قابلیت تمدید دارد. 

هزینه زندگی در سریلانکا نسبت به دیگر کشورهای اروپایی به نسبت پایین‌تر است؛ قبل‌تر در همین مقاله درباره هزینه‌های زندگی در سریلانکا مفصل صحبت کرده‌ایم، برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به بخش مربوطه مراجعه کنید.

همان‌طور که گفتیم هزینه ویزا بسته به نوع و مدت‌زمان اقامت متغیر است. برای مثال هزینه ویزای گردشگری 30 روزه 50 دلار است درحالی‌که هزینه ویزای چند بار ورود برای 180 روز 55 دلار است.

هزینه ویزای سرمایه‌گذاری 50 دلار برای یک‌بار ورود و 55 دلار برای چند بار ورود است؛ همچنین هزینه ویزای دانشجویی سریلانکا 100 دلار است.

علاوه بر هزینه ویزا هزینه‌های دیگری هم وجود دارند که شامل بلیط هواپیما، اجاره محل اقامت و هزینه‌های زندگی هستند. هزینه‌های گفته شده را باید به‌روز محاسبه کنید.

در نتیجه سریلانکا گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای مهاجرت است که با هزینه‌های معقول برای زندگی و اخذ ویزا گزینه جذابی برای مهاجران می‌باشد.

اگرچه رتبه پاسپورت این کشور پایین‌تر از ایران است؛ اما این دو کشور تقریباً در یک سطح قرار دارند با این تفاوت که شما آزادی بیشتری را در سریلانکا تجربه خواهی کرد.

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار

مهاجرت به سریلانکا از طریق کار

آیا قصد مهاجرت به کشور زیبا سریلانکا را دارید؟ شما تنها نیستید، بسیاری از مهاجران به فرهنگ غنی، مناظر خیره‌کننده و اقتصاد درحال‌رشد سریلانکا جذب می‌شوند. اما قبل از اینکه به این کشور سفر کنید باید نکاتی را درباره مهاجرت به سریلانکا از طریق کار بدانید.

سریلانکا فرصت‌های شغلی زیادی را به‌خصوص در بخش‌های گردشگری، فناوری اطلاعات و تولید چای فراهم کرده؛ روز کاری در سریلانکا 8 ساعت و هفته کاری 5 روزه است. حداقل درآمد در این کشور بسته به صنعت فعالیت شما متغیر است؛ اما به‌طورکلی نسبت کشورهای دیگر منطقه رقم مطلوبی می‌باشد.

لازم به ذکر است که هزینه زندگی در سریلانکا نسبتاً پایین است پس در نتیجه شما می‌توانید با درآمد خوب زندگی عالی در این کشور داشته باشید. فرهنگ کاری در این کشور بسیار موردتوجه قرار گرفته و مردم سریلانکا به دلیل اخلاق خوب و مهمان‌نوازی، محیط کاری خوبی را ساخته‌اند.

ویزای کار معمول‌ترین روش برای کار در سریلانکا است؛ در این نوع ویزا به شهروندان خارجی که دارای پیشنهاد کار از شرکتی در سریلانکا هستند اقامت این کشور اعطا می‌شود. این ویزا در ابتدا برای یک سال معتبر است که قابل‌تمدید می‌باشد.

توجه کنید که هر نوع ویزا نیازها و رویه‌های خاص خود را دارد پس بهتر است قبل از هر اقدامی از مشاورین بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا کمک بگیرید.

برای درخواست پروانه کار در سریلانکا ابتدا نیاز به پیشنهاد کار از سمت کارفرمای سریلانکایی دارید؛ بعد از آن کارفرما باید به نمایندگی از شما درخواست ویزا کار را به اداره مهاجرت این کشور ارائه کند. پس از تأیید ویزا کار می‌توانید برای اقامت در این کشور درخواست دهید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری به سریلانکا

 • هنگام درخواست ویزای کار در سریلانکا باید مدرک زیر را ارائه دهید:
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گذرنامه معتبر با 6 ماه اعتبار
 • نامه پیشنهاد کار از کارفرمای سریلانکایی
 • تمکن مالی
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه عدم سو پیشینه

دقت کنید که مدارک موردنیاز ممکن است بسته به نوع ویزایی که درخواست می‌دهید متغیر باشد؛ پس بهتر است که قبل از اقدام با سفارت یا کنسولگری سریلانکا در کشور خود تماس داشته باشید.

لیست شغل‌های موردنیاز در سریلانکا

بازار کار سریلانکا متنوع و پویا است و فرصت‌های شغلی در بخش‌های مختلفی وجود دارد. طبق گزارش‌های TopJobs برخی از شغل‌های پرطرف‌دار در سریلانکا عبارت‌اند از:

متخصصان فناوری اطلاعات (IT): با انقلاب دیجیتال درخواست متخصصان IT در سریلانکا بالا رفته؛ شغل‌هایی مثل توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، تحلیل‌گران داده و کارشناسان امنیت سایبری متقاضیان زیادی دارند.

مراقبت‌های بهداشتی: دکترها، پرستاران و سایر متخصصان پزشکی به دلیل اهمیت خدمات بهداشتی همیشه در این کشور متقاضی دارند.

مهندسان: مهندسان عمران، مکانیک و برق به طور گسترده‌ای در بخش زیرساخت درحال‌رشد سریلانکا فرصت‌های شغلی زیادی دارند.

معلمان و مربیان: باتوجه‌به اهمیت آموزش در سریلانکا همیشه تقاضا برای معلمان و مربیان مجرب وجود دارد.

صنعت گردشگری: با رشد چشمگیر صنعت گردشگری در سریلانکا افراد حرفه‌ای در بخش مهمانداری مثل مدیران هتل و آشپزها فرصت‌های شغلی زیادی دارند.

اقامت و اخذ شهروندی کاری در سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا برای کار در نتیجه منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود؛ برای اخذ اقامت دائم باید مدارکی مثل گذرنامه معتبر، درخواست اقامت و مدرک استخدام را ارائه دهید، پس از اخذ اقامت دائم می‌توانید برای شهروندی هم اقدام کنید.

دریافت شهروندی از طریق کار در سریلانکا فرایندی پیچیده‌تری دارد؛ برای این کار نیاز به زندگی در این کشور برای 7 سال، نبود سو پیشینه و یادگیری زبان سینهالی دارید.

بهتر است قبل از شروع این فرایند با مشاورین بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا مشاوره داشته باشید چرا که قوانین مهاجرتی این کشور کمی پیچیده است و در صورت اشتباه ممکن است با درخواست شما موافقت نشود.

مالیات‌بردرآمد در سریلانکا

هنگام مهاجرت به سریلانکا برای کار فهم سیستم مالیاتی این کشور امری ضروری است؛ در سریلانکا نرخ مالیات‌بردرآمد 6٪ برای درآمد از 3 میلیون روپیه به بالا و 24٪ برای درآمد بیش از 3 میلیون روپیه می‌باشد.

 نرخ مالیات بسته به نوع درآمد و صنعت فعالیت شما متغیر است؛ بهتر است قبل از هر اقدامی با یک مشاور مالیاتی مسلط صحبت داشته باشید.

متوسط درآمد ​​در سریلانکا

متوسط درآمد ​​در سریلانکا بسته به موقعیت شغلی و سطح تجربه متغیر است؛ طبق آخرین گزارشات متوسط ​​حقوق خالص ماهیانه (پس از مالیات) در سریلانکا حدود 89،333 روپیه است. اما اگر در بخش‌های IT و مالی که تقاضای افراد متخصص بالا است فعالیت کنید درآمد شما بیشتر می‌باشد.

نرخ بیکاری در سریلانکا

نرخ بیکاری در سریلانکا

نرخ بیکاری در سریلانکا در مقایسه با استانداردهای جهانی نسبتاً کم است؛ طبق آخرین گزارش‌ها نرخ بیکاری در سه ماه آخر سال 2022 از 4.80 درصد به 4.70 درصد در سه‌ماهه اول سال 2023 کاهش یافت. این نشان‌دهنده بازار کار پویا و فرصت‌های شغلی فراوان در این کشور است.

در نتیجه سریلانکا فرصت‌های کاری زیادی برای کسانی که به دنبال مهاجرت کاری هستند ارائه می‌دهد؛ این کشور با بازار کار متنوع، نرخ مالیات پایین و متوسط درآمد مطلوب به مقصد مهاجران زیادی تبدیل شده.

مهاجرت به سریلانکا از طریق تحصیل

مهاجرت به سریلانکا از طریق تحصیل

شما هم به فکر تحصیل در کشور سریلانکا هستید؟ در مقاله بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا قصد داریم اطلاعات مفیدی از مهاجرت تحصیلی به این کشور را به شما بدهیم.

این کشور با سیستم آموزشی باکیفیت و اقتصاد روبه‌رشد به گزینه جذاب برای کسانی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند تبدیل شده. اما چطور می‌توانیم از طریق تحصیل به سریلانکا مهاجرت کنیم؟

این فرایند با انتخاب یک دانشگاه مناسب شروع می‌شود، سریلانکا دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر زیادی دارد که دروس گسترده‌ای را ارائه می‌دهند.

پس از انتخاب درس و مؤسسه آموزشی مرحله بعدی اقدام برای پذیرش در دانشگاه می‌باشد؛ اگر با درخواست شما موافقت شود، نامه پذیرش را که یک مدرک بسیار مهم برای مرحله بعدی است دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به سریلانکا برای تحصیل چند مرحله کلیدی دارد. مرحله اول پذیرش در یک مؤسسه آموزشی است. باید دقت کنید که در یک دوره تمام‌وقت در یک مؤسسه آموزشی معتبر پذیرفته شده باشید؛ دوره‌های نیمه‌وقت یا برنامه‌های آموزش از راه دور برای ویزای دانشجویی واجد شرایط نیستند.

مرحله دوم دریافت ویزای دانشجویی از نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری سریلانکا در محل زندگی شما می‌باشد.

سپس باید تمکن مالی کافی برای پشتیبانی از خود در طول اقامت در این کشور داشته باشید. این هزینه‌ها شامل شهریه دانشگاه، هزینه‌های زندگی و هزینه بازگشت است.

دقت کنید که برای اخذ اقامت تحصیلی سریلانکا باید به یک پزشک مراجعه کرده و گواهی بهداشتی خود را دریافت کنید.

فرایند درخواست ویزای دانشجویی شامل ارسال فرم درخواست تکمیل شده به همراه مدارک موردنیاز است. این مدارک شامل نامه پذیرش، اثبات تمکن مالی و گواهی بهداشتی می‌شود.

باید برای دریافت ویزای تحصیلی چند ماه پیش از تاریخ شروع دوره تحصیلی درخواست دهید چرا که زمان پردازش مدارک شما ممکن است بین 3 الی 6 ماه طول بکشد.

با تأیید ویزای خود می‌توانید به سریلانکا سفر کنید و تحصیلات خود را در دانشگاه‌های این کشور آغاز کنید، حتماً دقت کنید که ویزای دانشجویی برای مدت تحصیل شما معتبر است و شما پس از پایان تحصیل باید به کشور خود بازگردید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از دانشگاه معتبر
 • اثبات تمکن مالی (گردش حساب یا نامه از بانک)
 • گواهی‌نامه بهداشتی
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت شما که باید حداقل برای شش ماه از تاریخ اقامت معتبر باشد
 • مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات پیش‌دانشگاهی
 •  

سریلانکا مجموعه‌ای از دروس را در مقطع کارشناسی در حوزه‌هایی مثل کسب‌وکار، مهندسی، پزشکی و هنر ارائه می‌دهد. مدت‌زمان این دوره معمولاً از سه تا چهار سال است.

هزینه تحصیل در سطح کارشناسی در سریلانکا بسته به دوره و مؤسسه آموزشی شما متفاوت است. همچنین شما برای تحصیل در این کشور نیاز به نمره آیلتس بالای 6 دارید.

برای کسانی که به دنبال تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد هستند سریلانکا شرایط خوبی را مهیا کرده است. دوره‌های کارشناسی ارشد معمولاً دو سال طول می‌کشند و نیاز به مدرک کارشناسی دارند.

هزینه دوره کارشناسی ارشد در سریلانکا در حال حاضر متغیر است و رقم ثابتی را نمی‌توان در نظر گرفت. دقت داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید آیلتس با نمره 6.5 ارائه دهید.

همچنین سریلانکا مقصد خوبی برای کسانی است که به دنبال ادامه تحصیل در مقطع دکترا هستند؛ دانشگاه‌های این کشور در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند و فرصت‌های متنوعی برای مطالعه عمیق ارائه می‌دهند.

هزینه تحصیل در دکترا در سریلانکا تقریباً رایگان است چر که بورسیه‌های متنوعی برای دانشجویان در این مقطع تحصیلی وجود دارد.

هزینه تحصیل و زندگی به‌عنوان دانشجو در سریلانکا

وقتی به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنید یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های شما هزینه‌های زندگی در آن کشور است. در سریلانکا هزینه زندگی نسبت به کشورهای اروپا و شرق آسیا مقرون‌به‌صرفه است.

هزینه زندگی در سریلانکا تقریباً پایین است و دانشجوها به طور میانگین حدود 30،000 تا 50،000 روپیه در ماه هزینه دارند؛ این هزینه‌ها شامل مسکن، غذا، حمل‌ونقل و سایر هزینه‌های شخصی می‌باشد. بااین‌حال هزینه‌ها بسته به شهر و سبک زندگی دانشجو متغیر است.

اجاره مسکن یکی از هزینه‌های مهم برای دانشجویان است؛ در سریلانکا دانشجوها گزینه‌های مختلفی برای محل اقامت از جمله هاستل‌های دانشگاهی، اجاره یک آپارتمان یا اقامت در هاستل‌های خصوصی دارند. هزینه هاستل‌های دانشگاهی 5،000 روپیه در ماه و هزینه آپارتمان‌های خصوصی حدود 30،000 روپیه در ماه می‌باشد.

حق کار به‌عنوان یک دانشجو در سریلانکا

تحصیل در سریلانکا فرصت کار به‌صورت پاره‌وقت را به شما می‌دهد، دانشجویان بین‌المللی مجاز به کار تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و به‌صورت تمام‌وقت در تعطیلات هستند.

کار حین تحصیل کمک بسیار زیادی به کم‌شدن هزینه‌های زندگی و تحصیل شما در سریلانکا می‌کند؛ اما دقت داشته باشید که قبل از کار در این کشور باید اجازه کار دریافت کنید. همچنین کار نباید روی نمرات شما تأثیر بگذارد در غیر این صورت احتمالاً اجازه کار از شما سلب می‌شود.

بهترین دانشگاه‌های سریلانکا

سریلانکا میزبان چندین دانشگاه معتبر است که برنامه‌های متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. در اینجا ده دانشگاه برتر سریلانکا را به شما معرفی کرده‌ایم.

 1. دانشگاه کلمبو
 2. دانشگاه پرادنیا
 3. دانشگاه جایواردنپورا
 4. دانشگاه روحونا
 5. دانشگاه موراتوا
 6. دانشگاه راجاراتا
 7. دانشگاه کلانیا
 8. دانشگاه جافنا
 9. دانشگاه ساباراگاموا سریلانکا
 10. دانشگاه وایامبا سریلانکا

این دانشگاه‌ها به‌عنوان نماد برتر آکادمیک این کشور شناخته می‌شوند و برنامه‌های متنوعی در زمینه‌های مهندسی، پزشکی، کسب‌وکار و هنر ارائه می‌دهند.

مهاجرت به سریلانکا از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به سریلانکا از طریق سرمایه‌گذاری

سریلانکا که به‌عنوان جواهر اقیانوس هند شناخته می‌شود نه‌تنها یک منطقه جذاب برای گردشگران است؛ بلکه کشوری پر از فرصت برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود.

دولت سریلانکا به دنبال فعالیت سرمایه‌گذارهای خارجی در این کشور است و مزایا و برنامه‌های متنوعی را برای جذب این افراد به سریلانکا تدارک دیده که یکی از آنها اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد.

این روش مهاجرت به شهروندان خارجی اجازه داده تا با سرمایه‌گذاری مالی قابل‌توجه در اقتصاد سریلانکا اقامت این کشور را دریافت کنند.

سرمایه‌گذاری در سریلانکا به چند روش از جمله خرید ملک، ثبت شرکت یا خرید اوراق‌قرضه دولتی امکان‌پذیر می‌باشد؛ هدف از این کار جذب سرمایه‌گذار و متخصصینی می‌باشد که می‌توانند به اقتصاد این کشور کمک کنند.

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در سریلانکا، باید شرایط مختلفی را مهیا کنید؛ اولین شرط این است که حداقل سرمایه مشخص شده را در یکی از بخش‌های تأیید شده توسط دولت سریلانکا سرمایه‌گذاری کنید. مقدار سرمایه موردنیاز بسته به نوع سرمایه‌گذاری متغیر است.

شرط دوم حفظ سرمایه‌گذاری به مدت حداقل 5 الی 7 سال در این کشور است. هدف از این کار این است که سرمایه‌گذاری شما به این اقتصاد این کشور کمک کند.

شرط آخر عدم سو پیشینه است، دولت سریلانکا به دنبال این است که سرمایه‌گذارانی را جذب کند که سابقه‌ای نداشته و برای این کشور خطری محسوب نشوند.

سرمایه‌گذاری در سریلانکا از طریق خرید ملک

یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در سریلانکا خرید ملک است، بازار املاک و مستغلات در سریلانکا در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته و همچنان روند مثبتی را طی می‌کند و این باعث شده بخش املاک برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد.

هنگامی خرید ملک در سریلانکا نه‌تنها یک دارای قابل‌لمس را می‌خرید؛ بلکه اگر ملک را اجاره دهید فرصت کسب درآمد از اجاره را خواهید داشت، علاوه بر این شما از افزایش ارزش ملک در طول زمان بهره‌مند می‌شوید.

شما با خرید ملک در سریلانکا صاحب‌ملک می‌شوید نه زمینی که ملک در آن قرار گرفته؛ خرید ملک در این کشور صرفاً جنبه سرمایه‌گذاری داشته و شما با این کار نمی‌توانید اقامت دائم سریلانکا را اخذ کنید.

سرمایه‌گذاری در سریلانکا از طریق ثبت شرکت

راه دیگر برای سرمایه‌گذاری در سریلانکا ثبت شرکت است؛ این کشور با محیط پویا تجاری، سیاست‌های پایدار، موقعیت جغرافیایی استراتژیک و نیروی کار ماهر یک محیط کسب‌وکار مطلوب را ایجاد کرده است.

زمانی که شرکت خود را در سریلانکا ثبت می‌کنید فرصت پیشرفت در اقتصاد روبه‌رشد این کشور را خواهید داشت. شما می‌توانید کسب‌وکاری را در بخش‌های مختلف مثل گردشگری، کشاورزی، تولیدی یا فناوری ایجاد کنید.

فرایند ثبت شرکت در سریلانکا به‌سادگی انجام می‌شود؛ شما باید اسناد موردنیاز را همراه با هزینه ثبت شرکت که 1000 دلار می‌باشد را پرداخت کنید و یک بیزینس پلن موفق را ارائه دهید.

همچنین ضروری است که شما حداقل 5 سال سابقه در زمینه کسب‌وکاری که در سریلانکا راه‌اندازی کرده‌اید سابقه داشته باشید.

پس از ثبت شرکت به شما اقامت ۳ساله قابل‌تمدید اهدا می‌گردد، با این مجوز اقامت شما به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سالتان می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در سریلانکا از طریق خرید اوراق‌قرضه دولتی

خرید اوراق‌قرضه دولتی یک گزینه دیگر برای سرمایه‌گذاری در سریلانکا است، دولت و برخی از شرکت‌های خصوصی در این کشور اوراق‌قرضه را به‌عنوان راهی برای جمع‌آوری منابع مالی ارائه می‌دهند.

هنگامی که اوراق‌قرضه دولتی خریداری می‌کنید در واقع پول خود را به دولت سریلانکا در ازای پرداخت‌های منظم سود به او قرض می‌دهید؛ در پایان مدت اوراق‌قرضه دولت سریلانکا میزان سرمایه‌گذاری اولیه‌تان را به شما بازمی‌گرداند.

خرید اوراق بهادار به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری امن محسوب می‌شود چرا یک جریان درآمد ثابت را به شما می‌دهد؛ اما دقت کنید که بازده سود این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً کمتر از خرید ملک یا سهام است.

اگر قصد اوراق‌قرضه دولتی در سریلانکا را دارید بهتر است بدانید که با این کار اقامت این کشور به شما اهدا نمی‌شود و شما صرفاً یک سرمایه‌گذاری با سود مطمئن انجام داده‌اید.

سودی که شما از اوراق‌قرضه دولتی دریافت می‌کنید معاف از مالیات است و شما سودنیم ساله دریافت خواهی کرد.

حداقل مقدار سرمایه‌گذاری در سریلانکا

حداقل مقدار سرمایه‌گذاری در سریلانکا بسته به نوع سرمایه‌گذاری متغیر است. برای سرمایه‌گذاری در ملک باید حداقل حدود ۲۵۰٫۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کنید.

برای ثبت شرکت علاوه بر 1000 دلار هزینه ثبت باید حدود ۲۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه برای راه‌اندازی شرکتتان داشته باشید؛ همچنین برای سرمایه‌گذاری در اوراق‌قرضه دولتی نیز است که حداقل ۵۰٫۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشید.

مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج

مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج با یک شهروند سریلانکایی را دارید شانس شما برای دریافت اقامت این کشور بالاست. سریلانکا به فرهنگی غنی، مناظر طبیعی زیبا و مردم مهمان‌نواز معروف است و فرصتی منحصربه‌فرد را برای کسانی که با شهروند این کشور ازدواج کرده‌اند ارائه می‌دهد.

مثل کشورهای دیگر سریلانکا به شهروندان خارجی که با یک شهروند سریلانکایی ازدواج کرده‌اند اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور را اهدا می‌کند.

سریلانکا یک کشور سوسیالیستی می‌باشد که یک مقصد محبوب برای گردشگران و مهاجران از سرتاسر جهان است؛ از نظر جغرافیایی این کشور در جنوب هند قرار گرفته و پایتخت آن شهر کلمبو است.

مردم این کشور پیرو ادیان زیادی از جمله اسلام، بودا، هندو و مسیحیت هستند، زبان رسمی این کشور سینهالی است؛ اما به دلیل ورود زیاد گردشگران به این کشور انگلیسی هم به طور گسترده‌ای صحبت می‌شود.

اگر شما یک شهروند خارجی هستید که قصد ازدواج با یک شهروند سریلانکایی را دارید و قصد سکونت در سریلانکا را دارید باید خود را به اداره مهاجرت این کشور معرفی کنید.

بعد از ارائه کامل مدارک شما و اثبات تمکن مالی کافی برای هر دو نفر پرونده ازدواج شما توسط دولت سریلانکا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قبل از مهاجرت به سریلانکا بهتر است که قوانین ازدواج در این کشور را بشناسید؛ این کشور ازدواج‌های ثبت‌شده تحت یکی از ادیانی که در قانون اساسی سریلانکا قبول شده‌اند را رسمی تلقی می‌کند پس اگر شما بودایی، هندو، مسلمان یا مسیحی هستید ازدواج شما به‌صورت قانونی در سریلانکا تأیید خواهد شد.

مدارک لازم برای مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج

برای درخواست اقامت دائمی در سریلانکا از طریق ازدواج باید مدرک زیر را ارائه دهید.

 • شناسنامه و پاسپورت شما و همسر سریلانکایی
 • فرمی درخواست اقامت تکمیل شده
 • گواهی عدم ازدواج (اگر قبلاً ازدواج کرده‌اید باید گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی را ارائه دهید)
 • تمکن مالی با حداقل میانگین ۱۰٫۰۰۰ دلار
 • حضور فرد یا وکیل رسمی شما برای امضای فرم‌ها در سفارت سریلانکا

بعد از تأیید این فرم‌ها ویزایی به نام ویزای نامزد برای ورود شما به سریلانکا صادر می‌شود؛ اگر ازدواج در مدت یک ماه پس از ورود به سریلانکا انجام شود اقامت یک‌ساله به متقاضی اعطا می‌شود.

پس از سه سال زندگی مشترک بدون درخواست کمک مالی از دولت و پرداخت به‌موقع مالیات وضعیت اقامت شما به اقامت دائمی تبدیل می‌شود. همچنین پس از پنج سال زندگی مشترک و رعایت قوانین مهاجرتی شما می‌توانید برای اخذ شهروندی سریلانکا درخواست دهد.

برای درخواست شهروندی سریلانکا باید به قوانین این کشور مسلط و در جامعه ادغام شده باشید، یادگیری یکی از زبان‌های رسمی این کشور هم از الزامات بعدی است.

7 شرکت برتر مهاجرت به سریلانکا

حالا زمان آن رسیده تا بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا را به شما معرفی کنیم، برای مهاجرت به این کشور بهتر است قبل از هر اقدامی با این شرکت‌ها مشاوره داشته باشید.

توجه داشته باشید که قبل از عقد قرارداد یا مشاوره از مجوزهای موجود در مؤسسات اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به اخذ مشاوره کنید.

1.گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

مؤسسه حقوقی گوهران تیام آرتا با نام تجاری Go2tr بیش از 14 سال سابقه همراهی مهاجران عزیز به کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، سریلانکا و… را دارد.

این مجموعه دارای چندین مشاور و متخصص خبره در زمینه مهاجرت می‌باشد که با کمک آنها در مسیر مهاجرت به سریلانکا همراه شما خواهد بود.

برای تماس با مجموعه گوتوتی‌آر می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-43000021

آدرس دفتر تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس دفتر تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس دفتر شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی آر

آدرس دفتر مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

2.سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

دومین مورد از بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا، مؤسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌باشد که از دپارتمان‌های مختلف مهاجرتی با درصد موفقیت بالا در زمینه اخذ ویزا تشکیل شده است.

این مؤسسه دارای پروانه یا گواهینامه‌های معتبر و قانونی برای مشاوره و اخذ اقامت است و از مزایای خوب این شرکت عودت مبلغ قرارداد در صورت عدم موفقیت پرونده است.

برای تماس با مجموعه سفیران سروش سعادت می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-91003232

آدرس: خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بیست‌طبقه سه واحد نه

3.ثبتا

ثبتا

مؤسسه ثبتا که در سال 2008 میلادی تأسیس شده از آن زمان در حوزه امور حقوقی، مهاجرتی و ثبت شرکت فعالیت می‌کند. مؤسسه مهاجرتی ثبتا در حال حاضر در بیش از 50 کشور شعب خود را تأسیس کرده.

این مؤسسه باتکیه‌بر 2 دهه تجربه متخصصین خود بیش از 30 خدمت متنوع را به مشتریان خود عرضه می‌کند؛ خدمات این مجموعه در 195 کشور و بیش از 350 جزیره قابل‌ارائه است.

برای تماس با مجموعه ثبتا می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-91094757

آدرس: جردن، نرسیده به پارک‌وی، روبروی صداوسیما جمهوری اسلامی ایران

4.آیشم

آیشم

آیشم یکی از مؤسسات باتجربه در تهران است که متشکل از تیمی خبره در زمینه برگزاری تور اروپا، رزرو هتل و اخذ ویزا می‌باشد.

اگر قصد همکاری با آژانس خدمات مسافرتی آیشم را دارید بهتر است بدانید که این مؤسسه دارای برخی مجوزات لازم برای اخذ ویزا، برگزاری تور و … می‌باشد.

برای تماس با مجموعه آیشم می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 22277790-021

آدرس: خیابان میرداماد، بین میدان مادر و شریعتی، پلاک 46، طبقه 2 شرقی

5.قاره‌پیما

قاره پیما

مجموعه قاره‌پیما که از سال 1394 شروع به فعالیت کرده در زمینه رزرو هتل، بلیط هواپیما، برگزاری تور و اخذ ویزا فعالیت می‌کند و تجربه بسیار خوبی دارد.

این مجموعه که متعلق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سفر نیلی کرج می‌باشد دارای شماره ثبت 31654 و مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشور است.

برای تماس با مجموعه قاره پیما می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-91028292  –  09121931613

آدرس: بلوار ارم – پلاک 214 طبقه دوم واحد 5

6.آتیه آفرینان ایرانیان

آتیه آفرینان ایرانیان

مؤسسه مهاجرتی آتیه آفرینان ایرانیان یکی از مؤسسات فعال در زمینه مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و دیگر روش‌ها می‌باشد.

این مؤسسه باتکیه‌بر دانش متخصصان خود تابه‌حال چندین پرونده موفق در زمینه مهاجرت تحصیلی داشته که می‌توانید نظرات دانشجویان متقاضی را در وب‌سایت مجموعه مشاهده کنید.

برای تماس با مجموعه آتیه آفرینان ایرانیان می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 2172207

آدرس تهران 1: تهران، بلوار میرداماد، نرسیده به خیابان حصاری، پلاک 138، طبقه 5، واحد 27

آدرس تهران 2: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، روبروی پمپ‌بنزین، پلاک 105، واحد 3، طبقه 1

آدرس شیراز: شیراز، خیابان ستارخان، خیابان ولیعصر، بین کوچه 16 و 18، پلاک 44

7.حامی مهاجر

حامی مهاجر

حامی مهاجر یکی از مؤسسات مدرن و قدیمی در زمینه مهاجرت به اروپا، آمریکا، کانادا، استرالیا و کشور سریلانکا می‌باشد که می‌توانید از خدماتشان استفاده کنید.

حامی مهاجر علاوه بر فعالیت در زمینه اخذ اقامت از روش‌های سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری و ازدواج در زمینه تهیه بلیط هواپیما و تورهای مسافرتی نیز فعالیت می‌کند.

برای تماس با مجموعه حامی مهاجر می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 021-91319191  –  021-49078

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

جمع‌بندی

حالا که با این کشور زیبا، هزینه‌های زندگی و مهاجرت، مزایا و معایب و بهترین شرکت مهاجرت به سریلانکا آشنا شدید می‌توان گفت که برای زندگی در آنجا آماده‌اید.

سریلانکا که یک کشور جزیره‌ای در اقیانوس هند است از آب‌وهوای گرم و تابستانی بهره می‌برد که می‌توان گفت این آب‌وهوا برای ایرانیان قابل‌تحمل است.

همچنین این کشور اقتصاد روبه‌رشد و پویایی دارد که منجر به پیشرفت سریلانکا در سال‌های اخیر شده، اگر به دنبال کار یا سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی مثل کشت چای یا نساجی هستید این کشور گزینه مناسبی برای شماست.

توجه داشته باشید که قبل از هر گونه مشاوره با یکی از شرکت‌های معرفی شده بهتر است درباره آن تحقیق کرده و از مجوزهای آن شرکت اطمینان حاصل کنید.

در آخر شما به ما بگویید که برای زندگی در یک کشور آسیایی بین کشورهای سریلانکا و مالزی کدام‌یک را ترجیح می‌دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی