اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

خرید پاسپورتسرمایه گذاری

بهترین شرکت مهاجرت از طریق خرید پاسپورت 【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

پاسپورت دوم ممکن است یکی از مدارک مهم برای همه افرادی باشد که قصد مهاجرت دارند. با توجه به امکاناتی که با اخذ پاسپورت دوم ارائه می شود، افراد زیادی به دنبال دریافت آن هستند. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، حتما مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت از طریق خرید پاسپورت را که برای شما تنظیم کرده ایم تا انتها مطالعه کنید.

راه های مختلفی برای اخذ پاسپورت دوم کشور مورد نظر وجود دارد: ازدواج، سرمایه گذاری، انتقال تابعیت از طریق پدربزرگ و مادربزرگ یا والدین و تابعیت از طریق اشتغال. همه این مسیرها نیاز به صبر، پول و انرژی دارد. در این مقاله به شکل کلی نحوه گرفتن پاسپورت دوم را به شما معرفی خواهیم کرد.

ما پس از معرفی نحوه دریافت پاسپورت دوم در قسمت دوم مقاله به معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت از طریق خرید پاسپورت خواهیم پرداخت.

پاسپورت دوم در ازای پرداخت پول

در دهه 90، بسیاری از کشورها در ازای پول و سرمایه گذاری، پیشنهاد صدور پاسپورت دوم را دادند. اما این برنامه ادامه پیدا نکرد زیرا شهروندان در سفر با این گذرنامه ها با مشکلاتی مواجه شدند که یکی از آنها این بود که گذرنامه ها اسناد قانونی نبودند.

در آغاز قرن بیست و یکم، سنت کیتس و نویس و دومینیکا تنها کشورهایی بودند که از نظر قانونی امکان دریافت پاسپورت یا شهروندی را در ازای پول ارائه کردند. طرح صدور گذرنامه دوم به صورت نقدی در سال های اخیر در بین کشورهای دیگر نیز رواج یافته و رقابتی را به ویژه در میان کشورهای حوزه کارائیب ایجاد کرده است.

برای پرداخت هزینه پاسپورت دوم، ابتدا باید مشخصات برنامه هر کشور را به دقت در نظر بگیرید. زیرا برخی از آنها اجازه خرید خانه را می دهند که نوعی سرمایه‌گذاری است، اما در واقع شما تابعیت آن کشور را دریافت نمی کنید.

نکته مهم دیگر کسب اطلاعات در مورد تابعیت مضاعف در کشورهایی است که تابعیت مضاعف را مجاز می دانند. همچنین لازم است که ارزش پاسپورت دوم در یک کشور و قدرت آن از نظر امکانات سفر را نیز در نظر بگیرید.

امروزه بسیاری از کشورها برای جذب سرمایه بین‌المللی، پاسپورت دوم یا تابعیت دوگانه را به سرمایه گذاران خارجی پیشنهاد می کنند.

جذب سرمایه‌گذاران خارجی منجر به توسعه املاک و تجارت و همچنین ایجاد شغل می شود. علاوه بر این، از طریق این برنامه، کشورها می توانند استعدادهای جهانی را برای توسعه بیشتر اقتصاد خود جذب کنند.

تفاوت شهروندی و اقامت

وقتی شهروند کشور دیگری هستید، می توانید پاسپورت بگیرید، آزادانه سفر کنید. به طور کلی، شما می توانید تمام حقوق فردی کسی را که در آن کشور متولد شده است را داشته باشید. اقامت معمولاً به این معنی است که شما می توانید آزادانه در آن کشور سفر کنید و زندگی کنید، اما همه حقوق شهروندی را ندارید.

شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CIP)

سرمایه‌گذاری برنامه ای است که به شما امکان می دهد پاسپورت دوم خود را دریافت کنید. حداقل مبلغی که باید در یک طرح سرمایه‌گذاری تزریق کنید 100000 دلار است. با این حال، میزان سرمایه‌گذاری ممکن است بسته به کشور درخواستی متفاوت باشد.

سرمایه‌گذاری در کشورهایی مانند قبرس و آنتیگوا و باربودا، سنت کیتس و نویس، گرانادا، دومینیکا و مالت می تواند پاسپورت آن کشور را برای شما به ارمغان بیاورد.

اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی

اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی
اخذ تابعیت از طریق ویزای طلایی

شهروندی از طریق ویزای طلایی یک برنامه سرمایه‌گذاری در املاک دولتی یا سرمایه‌گذاری های بزرگ 250000 دلاری یا بیشتر است.

مزایای این برنامه همچنین می تواند به نسل های آینده که از طریق چنین برنامه هایی تابعیت خود را دریافت می کنند، منتقل شود. پاسپورت های ارائه شده توسط ویزای طلایی گذرنامه های فوری 3-4 ماهه هستند. از جمله کشورهای ارائه دهنده این برنامه را می توان به کشور های پرتغال، اسپانیا و یونان نسبت داد.

شرایط و مراحل خرید پاسپورت دوم

پاسپورت دوم مدرکیست که به شما اجازه می‌دهد تا به‌عنوان شهروند یک کشور دیگر شناخته شده و از حقوق و مزایای مردم آن کشور بهره‌مند شوید.

برخی از این مزایا شامل آزادی سفر، فرصت‌های شغلی، امنیت و ثبات، بهبود کیفیت زندگی و مالیات کمتر می‌باشد. اما برای اخذ پاسپورت دوم باید شرایط خاصی را برآورده کرده که بسته به کشور موردنظر متفاوت می‌باشد.

شرایط خرید پاسپورت دوم را به‌طورکلی و مختصر در ادامه به شما معرفی کرده‌ایم تا ابتدا با نحوه و قوانین مهاجرت از این روش به‌خوبی آشنا شوید.

سرمایه‌گذاری

برخی از کشورهایی که اخذ پاسپورت دوم در آنها امکان‌پذیر است از شما می‌خواهند که مبلغی را در بخش املاک و مستغلات، کسب‌وکار، بانک یا صندوق توسعه آن کشور سرمایه‌گذاری کنید.

این مبلغ از چند ده‌هزار دلار تا چند میلیون دلار است و بستگی به نوع و مدت سرمایه‌گذاری دارد. برای مثال اگر به دنبال دریافت پاسپورت مکزیک هستید باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار در بخش املاک، کسب‌وکار یا بانک‌های مکزیکی سرمایه‌گذاری کنید.

پرداخت هزینه

برای خرید پاسپورت دوم باید هزینه‌های مختلفی را پرداخت کرده که شامل هزینه‌های پردازش، مشاوره، وکالت، سفر و اقامت می‌باشد.

این هزینه‌ها از چند هزار دلار تا چند ده‌هزار دلار است و بسته به کشور و روش انتخابی شما متغیر است. برای مثال خرید پاسپورت گرجستانی برای شما حدود ۳۵ هزار دلار هزینه دارد که به‌عنوان هزینه‌های پردازش و مشاوره دریافت می‌شود.

البته هزینه مشاوره و وکالت کاملاً بستگی به مؤسسه موردنظر شما و تخصص و سابقه کاری آنها دارد. طبیعتاً اگر از خدمات شرکت‌های معتبر استفاده کنید هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید.

ارائه مدارک

برای اخذ و خرید پاسپورت دوم باید مدارک موردنیاز کشور مقصد را که شامل مدارک شناسایی، تحصیلی، تخصصی، مالی، پزشکی و سوءپیشینه است ارائه دهید.

در برخی موارد این مدارک نیاز به ترجمه و تأیید دارد و باید به‌روز و معتبر باشد. برای مثال اگر قصد خرید پاسپورت مولداوی را دارید باید مدارکی مانند گذرنامه، شناسنامه، گواهی تولد، گواهی ازدواج، گواهی عدم سوءپیشینه، گزارش پزشکی و گواهی سرمایه‌گذاری را ارائه دهید.

مصاحبه

در این مرحله ممکن است نیاز به مصاحبه با مقامات کشور موردنظر داشته باشید که در آن از شما درباره اطلاعات شخصی، سرمایه‌گذاری، انگیزه و اهدافتان پرسیده می‌شود.

این مصاحبه نیاز به حضور شخص در سفارت یا ویدئوکنفرانس داشته و تأثیر مستقیم بر روی تصمیم نهایی دارد. برای مثال قبل از اخذ پاسپورت لتونی باید مصاحبه‌ای با کمیسیون تابعیت این کشور انجام دهید.

انتظار

در آخر شما باید مدتی صبر کنید تا درخواستتان بررسی و تصویب شود. این مدت از چند هفته تا چند سال طول می‌کشد و بستگی به کشور و شرایط شما دارد.

کشورهای ارائه دهنده پاسپورت دوم

در زیر کشورهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که در ازای دریافت پول، به افراد تابعیت (گذرنامه) یا اقامت دائم می دهند.

خرید پاسپورت انگلستان

طرح سرمایه‌گذاری در بریتانیا کارآمدترین و مطمئن ترین راه برای سرمایه‌گذاران و خانواده هایشان است که مایل به اخذ تابعیت و پاسپورت دوم هستند. مبالغ قابل سرمایه‌گذاری در شرکت های بریتانیایی در این دو طرح به ترتیب 5 میلیون پوند و 10 میلیون پوند است. مدت زمان رسیدگی 3 یا 4 هفته است و اولین ویزا 3 سال و 4 ماه اعتبار دارد.

پس از این مدت، متقاضیان می توانند درخواست خود را به مدت دو سال تمدید کنند. متقاضیانی که اقامت 5 ساله را تکمیل کنند می توانند برای اقامت دائم (ILR) انگلستان نیز درخواست دهند.

خرید پاسپورت مالت

تابعیت توسط صندوق ها در مالت با خدمات استثنایی و برنامه سرمایه‌گذاری مستقیم 700000 یورویی وجود دارد. سرمایه‌گذاران بسته به میزان سپرده‌گذاری خود می توانند بین 12 تا 36 ماه با درخواست شهروندی در مالت بمانند.

برنامه شهروندی مالت یک مسیر امن مهاجرتی درون اتحادیه اروپا است که اقامت سریع و آسان را برای تمام متقاضیان و خانواده آنها ارائه می کند. دو روش سریع و استاندارد برای اخذ پاسپورت مالت وجود دارد. این دو شامل گذرنامه اکسپرس بعد از 1 سال و پاسپورت بعد از 3 سال است.

سرمایه‌گذاری در تسهیلات مختلف از 700000 یورو شروع می شود. مبلغ اولیه برای مجوز اقامت 3 ساله 600000 یورو می باشد. مالت با سرمایه‌گذاری 750000 یورویی بعد از یک سال به شما شهروندی می دهد.

متقاضیان سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می توانند با پرداخت حداقل 700000 یورو در سال مالکیت ملک خود را داشته باشند یا با پرداخت حداقل 16000 یورو در سال ملکی را اجاره کنند.

خرید پاسپورت بلغارستان

بلغارستان یک فرآیند دو مرحله‌ای برای اخذ شهروندی و پاسپورت ارائه می دهد. سرمایه‌گذاران می توانند با سرمایه‌گذاری اولیه 512000 یورو برای اقامت دائم اقدام کنند.

هنگامی که به متقاضیان اجازه اقامت دائم داده شود، آنها می توانند با سرمایه‌گذاری 512000 دلاری شهروندی این کشور را دریافت کنند. کل این فرآیند در مدت 18 ماه انجام می شود و از این رو موجب شده است تا بلغارستان به یکی از سریع‌ترین کشورها برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری تبدیل شود.

خرید پاسپورت مونته نگرو

مونته نگرو یکی از بهترین و آسان ترین کشورها برای دریافت پاسپورت دوم است که به شهروندان خارجی حداکثر آزادی را در زندگی، کار و سایر فعالیت‌ها می‌دهد. برای سرمایه‌گذاری و اخذ تابعیت در این کشور حداقل به 350000 یورو نیاز دارید. این کشور به واجدین شرایط در ازای 250000 یورو سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات و در امور مالی به ارزش 100000 یورو و در مجموع 350000 یورو پاسپورت مونتگرو را می دهد.

سرمایه‌گذاری در مونته نگرو یکی از مقرون به صرفه‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای دریافت پاسپورت اروپا است. دارندگان پاسپورت مونته نگرو می‌توانند بدون ویزا به 124 کشور جهان سفر کنند.

مونته نگرو یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در بالکان را دارد. این کشور خود را به عنوان یک مقصد جهانی تبدیل کرده است. همچنین این کشور یک مقصد استراتژیک برای صاحبان مهمترین صنایع جهان است.

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی، متقاضیان باید 100000 یورو به حساب دولت مونته نگرو برای تامین مالی مناطق توسعه نیافته پرداخت کنند. آنها می‌توانند با سرمایه گذاری در املاک 250000 تا 450000 یورو درخواست پاسپورت دوم خود را نیز بدهند.

خرید پاسپورت ترکیه

خرید پاسپورت ترکیه
خرید پاسپورت ترکیه

سرمایه‌گذاری در ترکیه راهی سریع برای گرفتن پاسپورت دوم است. با 400000 دلار می توانید طی 3 تا 6 ماه تابعیت ترکیه را دریافت کنید. این برنامه یک فرآیند کاربردی ساده است که نیازی به حضور فیزیکی، اظهار دارایی یا درآمد کسب شده در کشورهای دیگر ندارد.

گزینه های مختلفی پیش روی شماست، چه بخواهید در ترکیه املاک بخرید و در آن زندگی کنید یا سرمایه‌گذاری‌های پایدار انجام دهید.

البته ذکر این نکته ضروری است که سرمایه‌گذار برای اخذ تابعیت ترکیه باید ملک خریداری شده را به مدت 3 سال حفظ کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به ترکیه پیشنهاد می کنیم که مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت به ترکیه را بخوانید.

خرید پاسپورت گرانادا

گرانادا تنها کشور در دریای کارائیب است که به متقاضیان خارجی پاسپورت دوم را ظرف 90 روز ارائه می کند. با اخذ پاسپورت گرنادا می توانید به 144 کشور جهان سفر کنید. این شامل تمام اعضای خانواده شما از جمله فرزندان، پدربزرگ و مادربزرگ و خواهر و برادر شما می شود.

گزینه دریافت شهروندی دوم گرانادا شامل سرمایه گذاری 150000 دلاری در دولت یا سرمایه‌گذاری 220000 دلاری در املاک و مستغلات گرانادا است. این سرمایه‌گذاری باید حداقل به مدت 5 سال پس از اعطای شهروندی حفظ شود.

خرید پاسپورت دومینیکا

دومینیکا پاسپورت دوم را در مدت 60 روز ارائه می دهد و دارندگان گذرنامه این کشور می‌توانند بدون ویزا به 134 کشور جهان سفر کنند. برنامه شهروندی دومینیکا یکی از قدیمی ترین برنامه‌های شهروندی اقتصادی در جهان است.

اخذ شهروندی دومینیکا یک سرمایه‌گذاری 100000 دلاری با کمک مالی یا خرید املاک و مستغلات به ارزش 200000 دلار است.

اخذ شهروندی دومینیکا آزادی و امنیت را برای شما و تمامی اعضای خانواده‌تان فراهم می‌کند.

خرید پاسپورت آنتیگوا و باربودا

برنامه سرمایه‌گذاری آنتیگوا و باربودا در سال 2012 شروع شد و این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا پاسپورت دوم خود را در عرض 3-4 ماه دریافت کنید. از طریق دریافت این پاسپورت امکان سفر به 140 کشور بدون ویزا را خواهید داشت که یکی از اصلی‌ترین مزایای داشتن تابعیت و پاسپورت این کشور است.

حداقل 100000 دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کنید و از این طریق می‌توانید برای دریافت پاسپورت آنتیگوا و باربودا درخواست دهید.

خرید پاسپورت سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس فرصت صدور پاسپورت دوم را در عرض دو تا سه ماه به شما ارائه می دهد و دارندگان چنین گذرنامه‌هایی می توانند بدون ویزا به 157 کشور جهان سفر کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید پاسپورت سنت کیتس و نویس با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی برتر ویزا در تماس باشید.

خرید پاسپورت وانواتو

دارندگان پاسپورت وانواتو می توانند بدون ویزا به 133 کشور جهان سفر کنند. با سرمایه‌گذاری در این کشور طی 30 تا 60 روز قادر به اخذ پاسپورت خواهید بود.

طرح سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت این کشور، پرداخت 130 هزار دلار است. این مبلغ غیر قابل استرداد بوده و بسته به تعداد متقاضیان می‌باشد. دارایی سرمایه‌گذاری متقاضی نباید کمتر از 250000 دلار باشد.

برای آشنایی با 10 شرکت برتر مهاجرت از طریق خرید پاسپورت ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایید.

خرید پاسپورت مکزیک

مکزیک یکی از کشورهایی است که می‌توان پاسپورت آن را از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کرد. با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰۰ هزار دلار در بخش املاک و مستغلات، کسب‌وکار یا اوراق‌قرضه دولتی می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

پاسپورت مکزیک به شما امکان سفر بدون نیاز به ویزا را به بیش از ۱۵۰ کشور جهان از جمله آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و کارائیب می‌دهد.

خرید پاسپورت گرجستان

گرجستان یکی دیگر از کشورهایی می‌باشد که پاسپورت کشورش را از طریق سرمایه‌گذاری به علاقه‌مندان از سراسر دنیا ارائه می‌دهد.

تنها با سرمایه‌گذاری حداقل ۳۰۰ هزار دلار در املاک و مستغلات، کسب‌وکار یا اوراق‌قرضه دولتی این کشور، پاسپورت گرجستان را دریافت کنید.

پاسپورت گرجستان به شما امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۱۰ کشور از جمله اتحادیه اروپا، ترکیه و ایران را می‌دهد. در کنار این مزایا می‌توانید از امنیت و ثبات کشوری که عضو ناتو و اتحادیه اروپا می‌باشد بهره‌مند شوید.

خرید پاسپورت مولداوی

مولداوی مورد بعدی در بین کشورهای جهان است که می‌توانید از طریق خرید پاسپورت به آن مهاجرت کنید. با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰۰ هزار یورو در صندوق توسعه اقتصادی مولداوی یا ۲۵۰ هزار یورو در املاک و مستغلات، پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

پاسپورت مولداوی به شما امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۲۰ کشور از جمله اتحادیه اروپا، روسیه و ترکیه را می‌دهد. همچنین در کنار این مزیت شما می‌توانید از کیفیت زندگی بالای کشوری که در رتبه ۵۲ در جهان قرار دارد بهره‌مند شوید.

خرید پاسپورت لتونی

لتونی علاقه بسیار زیادی به سرمایه‌گذارانی که در دوران بازنشستگی خود هستند دارد. می‌توانید با سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰ هزار یورو در املاک و مستغلات، ۵۰۰ هزار یورو در کسب‌وکار یا ۲۵۰ هزار یورو در اوراق‌قرضه دولتی پاسپورت این کشور را خریداری کنید.

پاسپورت لتونی به شما امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۸۰ کشور از جمله ۲۶ کشور شنگن، بریتانیا و آمریکا را می‌دهد. همچنین در کنار قدرت سفر بالا می‌توانید از کیفیت زندگی لاکچری در کشوری که رتبه ۳۴ جهان را دارد بهره‌مند شوید.

خرید پاسپورت سنت لوسیا

سنت لوسیا یکی از مقاصد محبوب کسانی است قصد خرید پاسپورت دوم و زندگی در یک کشور دیگر را دارند. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰۰ هزار دلار در صندوق توسعه ملی، ۳۰۰ هزار دلار در املاک یا ۳۵۰ هزار دلار در کسب‌وکارها پاسپورت سنت لوسیا را دریافت کنید.

پاسپورت سنت لوسیا به شما امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۵ کشور از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا و هنگ‌کنگ را می‌دهد.

ارزان‌ترین کشورها برای خرید پاسپورت دوم

کامبوج

کامبوج یکی از ارزان‌ترین کشورها برای خرید پاسپورت دوم است. شما می‌توانید با پرداخت حداقل ۲۵ هزار دلار به‌عنوان هزینه پردازش و سرمایه‌گذاری پاسپورت کامبوجی خود را دریافت کنید.

پاسپورت کامبوج به شما امکان سفر به بیش از ۵۰ کشور از جمله سنگاپور، مالزی و تایلند را می‌دهد. همچنین با اخذ پاسپورت این کشور می‌توانید از زندگی ارزان و آسان در کامبوج لذت ببرید.

وانواتو

کشور بعدی وانواتو است؛ با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۳۰ هزار دلار در صندوق توسعه وانواتو می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

پاسپورت وانواتو به شما این امکان سفر به بیش از ۱۲۵ کشور از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا و سنگاپور را می‌دهد. همچنین با اخذ پاسپورت وانواتو می‌توانید از زیبایی و آرامش یکی از جزایر اقیانوس آرام بهره‌مند شوید.

دومینیکا

برخلاف تصورات عموم دومینیکا یکی از کشورهای ارزان برای خرید پاسپورت می‌باشد. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰۰ هزار دلار در صندوق توسعه ملی این کشور یا ۲۰۰ هزار دلار در بخش املاک پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید.

پاسپورت دومینیکا به شما این امکان سفر به بیش از ۱۳۵ کشور از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا و هنگ‌کنگ را می‌دهد. همچنین از دیگر مزایا پاسپورت دومینیکا بهره‌مندی از زیبایی و آرامش یکی از جزایر کارائیب می‌باشد.

مزایا دریافت پاسپورت دوم

آزادی سفر

با خرید پاسپورت دوم می‌توانید به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا یا با ویزای مسافرتی سفر کنید. این امر به شما امکان لذت از فرهنگ، طبیعت و امکانات کشورهای مختلف را داده و در کنار این مزایا امکان فرار از محدودیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور خود را هم می‌دهد.

برای مثال اگر شما پاسپورت ایرانی دارید فقط می‌توانید به ۴۲ کشور بدون ویزا سفر کنید که اکثر آنها کشورهای سطح پایین و معمولی در دنیا هستند، اما اگر شما پاسپورت یونانی داشته باشید، می‌توانید به کشورهای عضو شنگن و بیش از ۱۰۰ کشور دیگر بدون ویزا سفر کنید.

فرصت شغلی

زمانی که پاسپورت کشور دیگری را دریافت می‌کنید می‌توانید به‌راحتی در آن کشور کار کرده و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید.

جالب است بدانید که پس از اخذ شهروندی نیازی به دریافت ویزای کاری یا اقامت کاری ندارید و می‌توانید از قوانین و مزایای کشور میزبان بهره‌مند شوید.

برای مثال اگر شما پاسپورت مکزیکی داشته باشید می‌توانید در آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و کارائیب مشغول به کار شوید و از توافقنامه آزاد تجاری شمال آمریکا استفاده کنید.

امنیت

درصورتی‌که هرگونه بحران یا تهدیدی در کشورتان رخ داد می‌توانید به کشور دوم خود پناه بده و از امنیت و ثبات آن بهره‌مند شوید.

خدمات اجتماعی، بهداشتی و قضایی کشوری که پاسپورت آن را خریداری کرده‌اید در اختیار شماست و از حقوق شما محافظت می‌کند.

بهبود کیفیت زندگی

با خرید پاسپورت دوم از کیفیت زندگی بالای کشور موردنظر خود بهره‌مند شده و از مزایایی مانند آموزش، درمان، رفاه، فرهنگ و طبیعت آن کشور استفاده می‌کنید.

برای مثال اگر پاسپورت کشور لتونی را اخذ کنید می‌توانید از کیفیت زندگی بالای کشوری که در رتبه ۳۴ جهان قرار دارد بهره‌مند شده و از طبیعت زیبا و تاریخ غنی آن کشور نهایت لذت را ببرید.

مالیات کمتر

اگر پاسپورت کشوری که نرخ مالیات کمتری دارد را دریافت کنید مزایا مالی بسیار زیادی برای شما داشته که منجر به مدیریت ثروت شما می‌شود.

برخی کشورهایی که می‌توان پاسپورت آنها را خریداری کرد مالیات بر دارایی یا مالیات‌بردرآمد جهانی نداشته و فقط مالیات‌بردرآمد حاصل از فعالیت‌های داخل همان کشور را دریافت می کنند.

برای مثال اگر پاسپورت سنت لوسیا را داشته باشید فقط مالیات‌بردرآمد حاصل از فعالیت‌های داخل سنت لوسیا را پرداخت خواهید کرد و مالیات‌بردرآمد حاصل از فعالیت‌های خارج از این کشور برای شما محاسبه نمی‌شود.

معایب دریافت پاسپورت دوم

هزینه بالا

برای خرید پاسپورت دوم باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید که شامل هزینه‌های سرمایه‌گذاری، هزینه‌های پردازش، هزینه‌های مشاوره، هزینه‌های شرکت‌های مهاجرتی و هزینه‌های سفر و اقامت هستند.

برخی از این هزینه‌ها غیرقابل‌بازگشت بوده و برخی از آنها با تغییرات اقتصادی و سیاسی تغییر می‌کنند. برای مثال اگر قصد دریافت پاسپورت مولداوی را دارید باید حداقل ۱۰۰ هزار یورو به‌عنوان سرمایه‌گذاری و حدود ۳۵ هزار یورو به‌عنوان هزینه پردازش و مشاوره پرداخت کنید.

پیچیدگی

برای اخذ شهروندی دوم شما باید فرایندی پیچیده و زمان بر را طی کنید که شامل مراحل مختلفی مانند انتخاب کشور، انتخاب روش سرمایه‌گذاری، ارائه مدارک، انجام مصاحبه و دریافت پاسپورت می‌باشد.

مسئولیت‌های قانونی جدید

با خرید و اخذ پاسپورت دوم شما مسئولیت‌های قانونی جدیدی را به عهده خواهید گرفت که شامل رعایت قوانین، احترام به فرهنگ و ارزش‌های آن کشور، پرداخت مالیات و انجام وظایف شهروندی می‌باشد.

در برخی موارد شاید برخی از این مسئولیت‌ها با مسئولیت‌های کشور پیشین شما تضاد داشته باشد و شما را در موقعیت‌های سخت و خطرناک قرار دهند.

مثلاً اگر شما پاسپورت اسرائیلی داشته باشید باید خدمت سربازی را انجام داده و از سفر به کشورهایی که با اسرائیل دشمنی دارند خودداری کنید.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت از طریق خرید پاسپورت

در این قسمت بهترین مؤسسات مهاجرتی در داخل کشور را به شما معرفی می‌کنیم تا اطلاعات کاملی را در این مورد بدست آورید.

2. مؤسسه مهاجرتی اودیسه

موسسه مهاجرتی اودیسه

مؤسسه مهاجرتی اودیسه سالها تجربه در زمینه مهاجرت دارد و خدماتی مانند سرمایه‌گذاری در خارج از کشور و دریافت پاسپورت دوم را ارائه می دهد. این سازمان مهاجرتی به برنامه های مهاجرتی مانند مهاجرت از طریق کارآفرینی، مهاجرت تجاری و ثبت شرکت می‌پردازد.

این سازمان مهاجرتی می تواند پاسپورت دوم کشور مورد نظر شما را در کمترین زمان ممکن اخذ کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت پاسپورت دوم کشور مورد نظر خود به موسسه مهاجرتی اودیسه مراجعه کنید.

آدرس موسسه: شهرک غرب- بلوار دادمان- نبش خیابان درختی- کوچه عماد خراسانی- پلاک ۲ – طبقه ۴ – شرکت ادیسه

شماره تلفن: ۰۲۱۸۷۱۶۳۰۰۰

3. مؤسسه مهاجرت گوتوتی ار

موسسه مهاجرتی گو تو تی آر

مؤسسه مهاجرت گوتوتی ار یکی از معتبرترین و قانونی ترین دفاتر مهاجرت برای دریافت پاسپورت دوم است. از طریق این مؤسسه مهاجرتی می توانید در کمترین زمان ممکن برای دریافت پاسپورت خود از طریق ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

یکی از نقاط قوت این اداره مهاجرت مشاوره تخصصی رایگان در زمینه خرید پاسپورت دوم می باشد. این مؤسسه را می توان محبوب ترین مؤسسه مهاجرتی در سراسر کشور در زمینه مهاجرت نامید. این آژانس مهاجرتی از طریق قانونی برای خرید پاسپورت دوم پیشنهاد می شود.

آدرس موسسه: جردن، قبل از چهارراه جهان‌کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

شماره تلفن: 02143000021

4. مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا

پارسی کانادا

با تلاش مستمر تیم مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا یکی از بهترین دفاتر مهاجرت درقبال دریافت پاسپورت دوم می باشد.

مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا در تلاش است تا نیازهای داوطلبان را در مدت زمان کوتاه شناسایی کند و خدمات مناسب و با کیفیتی را در جهت دریافت و پاسپورت کشور مورد نظر شما ارائه کند.

ویژگی های مؤسسه مهاجرتی پارسی کانادا:

  • تجربه چندین ساله در زمینه مهاجرت و خرید پاسپورت دوم.
  • اقامت قانونی در بهترین کشور های دنیا.
  • انجام تمام مراحل سفارت.

آدرس مؤسسه: خیابان ولیعصر، بین چهار راه پسیان و زعفرانیه، ساختمان آرته دیزاین – پلاک 2880

شماره تلفن: 02143000071

5. مؤسسه مهاجرتی پرشین اپلای

موسسه مهاجرتی پرشین اپلای

یکی دیگر از دفاتر مهم مهاجرتی به جهت خرید پاسپورت مؤسسه مهاجرتی پرشین اپلای می باشد که با کمک متخصصان مجرب می تواند به شما در رسیدن به اهداف مهاجرتی شما بهترین راهنما باشد.

بنابراین این مؤسسه مهاجرتی می تواند بهترین خدمات را برای جلب اعتماد و رضایت مشتریان خود ارائه دهد. کارشناسان تمام راه های ممکن برای دستیابی به گذرنامه دوم را می دانند. مؤسسه مهاجرتی پرشین اپلای به ساکنان تهران و شهرستان ها خدمات مهاجرتی بسیار با کیفیتی را ارائه می کند.

ویژگی های مؤسسه مهاجرتی پرشین اپلای:

  • موفقیت بالا در مورد پاسپورت دوم
  • همراهی مهاجران در تمامی مراحل ویزا و مهاجرت
  • در صورت عدم اعطای ویزا، اکثر هزینه های قانونی بازپرداخت می شود.

آدرس مؤسسه: تهران – خیابان جمهوری – نرسیده به چهارراه استانبول – روبروی بابی سندز- ساختمان شیروانی – پلاک 526 – طبقه اول – واحد 1

شماره تلفن: 09363988967

6. مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا

موسسه مهاجرتی پارت ویزا

مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا با مجوز های رسمی از وزارت علوم و وزارت امور خارجه فعالیت می کند و یکی از بهترین مؤسسات کشور می‌باشد.

این آژانس سالها است که در امر مهاجرت فعالیت می کند و دانشجویان را به چندین مرکز آموزشی در خارج کشور معرفی می کند.

برای ارتباط با کارشناسان مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا می توانید از اطلاعات تماس درج شده در اینجا استفاده کنید.

آدرس مؤسسه: جردن، آرش غربی

شماره تماس: ۰۲۱۸۶۰۴۳۲۱۹

7. مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای

مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای با برنامه ریزی دقیق راهی برای دریافت پاسپورت دوم برای شما ایجاد کرده است. این اداره مهاجرت تجربه ارائه مشاوره آگاهانه و پشتیبانی مداوم را در بسیاری از کشور های دنیا برای دریافت ویزای و دریافت پاسپورت دوم شما را دارد.

مؤسسه مهاجرتی هرمس اپلای با کارشناسان و وکیلان بسیار متبحری که دارد می تواند به شما کمک کند تا از طریق تحقیق، اطلاعات و کسب دارایی به نرخ موفقیت مهاجرتی دست پیدا کنید.

آدرس مؤسسه: تهران، ولیعصر، باغ فردوس، خیابان عارف نسب، خیابان لادن(دبیر سیاقی)، پلاک ۸

شماره تلفن: ۰۹۳۶۸۵۰۳۷۶۲

8. مؤسسه مهاجرتی ایران دومینیکا

موسسه مهاجرتی ایران دومینیکا

گروه مهاجرتی ایران دومینیکا با پرونده های موفق بسیار، یک کارگزار موفق برای دریافت پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری و اقامت در کشور دومینیکا است. این اداره مهاجرت می‌تواند به شما در اخذ اقامت دائم دومینیکا در تمام مراحل مهاجرت راهنمای شما باشند.

این اداره مهاجرت متخصص در زمینه مهاجرت ویزای تجاری دومینیکا است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید پاسپورت دوم دومینیکا با این مؤسسه مهاجرتی در تماس باشید.

آدرس: چهارراه فرمانیه، طبقه فوقانی بانک اقتصاد نوین ، واحد ۱ اداری

شماره تلفن: 02122287009

9. مؤسسه مهاجرتی ثبتا گروپ

موسسه مهاجرتی ثبتا گروپ

مؤسسه مهاجرتی ثبتا گروپ دارای تیم بسیار قوی جهت ارائه بهترین خدمات به متقاضیان مهاجرت می باشد. این سازمان توسط تیمی از وکلا و مشاوران مجرب و با استعداد اداره می شود که می توانند شما را در اخذ ویزای سرمایه‌گذاری راهنمایی کنند.

مزایای مؤسسه مهاجرتی ثبتا گروپ:

  • با سالها تجربه موفق برای خرید پاسپورت دوم
  • انجام قراردادهای رسمی و قانونی زیر نظر وکیلان متبحر
  • انجام 0 تا 100 ماموریت سفارت

آدرس مؤسسه: ایران-تهران – خیابان نلسون ماندلا(جردن) – انتهای خیابان مهری- روبروس صدا و سیما – پلاک 2770

تلفن: 02191031568

10. مؤسسه مهاجرتی الست گروپ

موسسه مهاجرتی الست گروپ

مؤسسه مهاجرتی الست گروپ دارای سال ها تجربه در زمینه مهاجرت ویزای تجاری می باشد. لطفاً برای درخواست ویزای مهاجرت از طریق خرید پاسپورت با این اداره مهاجرت تماس بگیرید.

این اداره مهاجرت با در نظر گرفتن تمامی شرایط، راه‌حل مناسبی را برای اخذ مجوز اقامت در کشوری که می خواهید به آن مهاجرت کنید، ارائه می‌دهد. اگر قصد دارید که پاسپورت دوم خود را خریداری کنید با کارشناسان این موسسه مهاجرتی در تماس باشید آنها به تمام قوانین و ظوابط مهاجرت از طریق خرید پاسپورت دوم آگاه هستند.

علاوه بر این، این مؤسسه قوانین و فرآیندهای پیچیده ای که هر روز در حال تغییر هستند را کاملاً درک می‌کند و بهترین راه برای مهاجرت طبق قوانین مهاجرت را ارائه می دهند.

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان ناهید غربی، پلاک ۵۶، ساختمان اداری ناهید، طبقه همکف، واحد ۵۸، شرکت افق بین الملل یاسمین (الست گروپ)

شماره تلفن: 0219131110

11. مؤسسه مهاجرتی قصران گروپ

مؤسسه مهاجرتی قصران گروپ یکی از بهترین مؤسسات با تمرکز بر سرمایه‌گذاری و خرید پاسپورت دوم است. برای حل مشکلات مهاجرت خانوادگی خارجی خود می توانید با این اداره مهاجرت تماس بگیرید.

در سال های اخیر این اداره مهاجرت به مرجعی عالی برای بسیاری از افراد برای مهاجرت خانوادگی و دریافت تابعیت بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است.

این اداره مهاجرت با کارشناسان و وکلای مجرب در طول چندین سال فعالیت خود، موفقیت‌های زیادی در زمینه ارائه ویزا در زمینه مهاجرت به دست آورده است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت را راضی کرده است.

آدرس موسسه: تهران – سعادت آباد – بلوار پاکنژاد – ضلع شمال شرقی چهار راه سرو – نبش کوچه جوی پا – پلاک38- طبقه اول-واحد4

شماره تلفن: ۰۲۱۲۲۱۱۸۰۸۵

در پایان

امروزه بسیاری از مهاجران به این فکر می‌کنند که پاسپورت کدام کشور را می توانند بخرند و اقامت آن کشور را دریافت کنند. برای پاسخ به این سوال ما این مقاله را برای شما تهیه کردیم. لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر کشور های بسیاری مانند ترکیه و انگلستان اقدام به فروش پاسپورت می کنند. امیدواریم در مقاله 10 شرکت برتر مهاجرت از طریق خرید پاسپورت توانسته باشیم پاسخ ابهامات و سوالات شما را داده باشیم.

سوالات متداول

آیا گرفتن پاسپورت دوم از همه کشورها امکان پذیر است؟

خیر، همه کشورها تابعیت مضاعف را قبول ندارند.

مزایای گرفتن پاسپورت دوم در قبال پول چیست؟

اخذ پاسپورت در زمان کوتاه تری نسبت به سایر روش ها

آیا امکان انصراف از سرمایه گذاری پس از اخذ تابعیت وجود دارد؟

بله، شما می توانید پس از اخذ پاسپورت کشور مورد نظر خود، سرمایه گذاری خود را لغو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی