logo-webp

اولین رسانه‌ی تخصصی معرفی بهترین شرکت‌های مهاجرتی و گردشگری

آفریقای جنوبی

بهترین شرکت مهاجرت به آفریقای جنوبی【سال 1403】✅+ لیست ۱۰ تایی

آفریقای جنوبی که در چند سال اخیر رشد اقتصادی، فرهنگی و گردشگری چشمگیری داشته، به‌تازگی به یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. در این مقاله می‌خواهیم به شما اطلاعاتی درباره 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی بدهیم.

برای اینکه به هر کشوری مهاجرت کنید بهتر از کمی درباره آن اطلاعاتی داشته باشید تا در زمان مهاجرت با مشاهده اختلاف فرهنگی بین کشور خود و کشور مقصد شوکه نشوید.

با اینکه اطلاعات بسیار زیادی نیاز است تا شما بتوانید آفریقای جنوبی، فرهنگ، مردم، اقتصاد و… آن را بشناسید؛ اما سعی می‌کنیم بهترین اطلاعات را در اختیار شما بگذاریم.

برای اینکه به‌صورت مختصر و مفید، اطلاعات بسیار ارزشمندی را درباره مهاجرت به آفریقای جنوبی و شرکت‌های مهاجرتی دریافت کنید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

فهرست مطالب

آشنایی با کشور آفریقای جنوبی

آشنایی با کشور آفریقای جنوبی

در ابتدا به این نکته اشاره کنیم که در کشور ما خیلی اوقات کشور آفریقای جنوبی با قاره آفریقا اشتباه گرفته می‌شود. اما این دو با یکدیگر فرق می‌کنند و آفریقای جنوبی یکی از بهترین کشورهای حال حاضر قاره آفریقا می‌باشد.

آفریقای جنوبی همان‌طور که از اسم آن فهمیدید، در منطقه جنوبی قاره آفریقا قرار دارد که در ناحیه خوش‌آب‌وهوای اقیانوس هند و اقیانوس اطلس قرار گرفته است.

آفریقای جنوبی به دلیل قرارگرفتن در پایین‌ترین نقطه قاره آفریقا از جنوب، شرق و غرب تنها به اقیانوس اطلس و هند راه دارد؛ اما از شمال با کشور‌های موزامبیک، زیمباوه، بوتسوانا و نامیبیا همسایه است.

جالب است بدانید مردم آفریقای جنوبی به 11 زبان صحبت می‌کنند! جمعیت آفریقا چندزبانه حساب می‌شوند و هرکس باید حداقل به 2 زبان مسلط باشد.

زبان isiZulu و isiXhosa بزرگ‌ترین زبان‌های این کشور هستند و اکثر مردم به این زبان‌ها صحبت می‌کنند. البته مردم آفریقای جنوبی به انگلیسی هم صحبت می‌کنند؛ اما طبق آمارهای منتشر شده از هر 10 نفر 1 نفر می‌تواند انگلیسی صحبت کند.

زبان‌های رسمی آفریقای جنوبی عبارت‌اند از:

 1. Sepedi
 2. Sesotho
 3. Setswana
 4. siSwati
 5. Tshivenda
 6. Xitsonga
 7. Afrikaans
 8. English
 9. isiNdebele
 10. isiXhosa
 11. isiZulu

از دیگر عجایب آفریقای جنوبی این است که 3 پایتخت مختلف دارد! شهر‌های پرتوریا، بلوم فونتین و کیپ تاون پایتخت‌های آفریقای جنوبی هستند. پارلمان این کشور در کیپ تاون، قوه قضائیه در بلوم فونتین و قوه مجریه در پروتوریا قرار دارد.

پرجمعیت‌ترین شهر آفریقای جنوبی هیچ‌کدام یک از پایتخت‌های آن نیست و بیشتر مردم در شهر ژوهانسبورگ زندگی می‌کنند.

آفریقای جنوبی حدود 61 میلیون و 433 هزار نفر جمعیت دارد و در سال‌های اخیر رشد جمعیت چشمگیر و رو به جلویی داشته‌اند. این مردم مبادلات ارزی خود را با واحد راند که واحد پولی رسمی آفریقای جنوبی است انجام می‌دهند.

واحد پول آفریقای جنوبی ارزش زیادی را در این سال‌ها نتوانسته کسب کند؛ هر راند آفریقای جنوبی برابر با 0.054 دلار آمریکا است. برای درک بهتر مثلاً هر ریال ایران برابر 0.000024 دلار است یا می‌توان گفت هر ریال ایران برابر 0.00044 راند آفریقای جنوبی است.

اگر نگاهی کلی به آفریقای جنوبی بیندازیم می‌بینیم که در بخش صنعت و کشاورزی در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته‌اند. همچنین در صادرات طلا که عمده صادرات این کشور حساب می‌شود بسیار عالی عمل کرده‌اند.

شاید جالب باشد بدانید آفریقای جنوبی، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های اورانیوم در جهان می‌باشد و صادرات گسترده‌ای از این ماده را به کشورهای دنیا داشته است.

در آفریقای جنوبی مهاجران سفیدپوست زیادی زندگی می‌کنند و ازاین‌رو سطح زندگی در این کشور مناسب است و می‌توانید با هزینه‌های نسبتاً پایین سطح زندگی خوبی را برای خود فراهم کنید.

آب‌وهوای آفریقای جنوبی برخلاف عقده بسیاری از مردم گرم و خشک نیست، این کشور به دلیل نزدیکی به اقیانوس اطلس و هند هوای مطلوبی دارد.

در طول سال شما گرمای خورشید را دارید، زمستان‌ها هوای مناسبی را تجربه می‌کنید؛ اما تابستان‌های گرم و شرجی دارید. همچنین سواحل، جنگل‌های سرسبز، کوه‌ها و بیابان‌های زیبا طبیعت این کشور را تشکیل می‌دهند.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

هزینه‌های زندگی در آفریقای جنوبی تقریباً پایین است و شما می‌توانید با مقدار کمی سرمایه در آنجا به زندگی و تفریح بپردازید. برای اطلاع از هزینه‌های دقیق با ما همراه باشید.

برای یک خانواده 4 نفره در آفریقای جنوبی هزینه زندگی در ماه حدود 1797 دلار معادل 32898 رند آفریقای جنوبی، بدون درنظرگرفتن هزینه اجاره‌خانه می‌باشد.

همچنین یک نفر ماهیانه حدود 525 دلار معادل 9606 رند آفریقای جنوبی برای یک ماه خرج دارد، این هزینه هم بدون درنظرگرفتن اجاره‌بها محاسبه شده است.

همان‌طور که کیفیت زندگی در آفریقای جنوبی با آمریکا متفاوت است، هزینه‌های زندگی در این دو کشور هم با یکدیگر تفاوت دارد.

طبق آمار متوسط هزینه زندگی در آفریقای جنوبی (شامل خوردوخوراک، پوشاک، حمل‌ونقل و…) حدود 53 درصد ارزان‌تر از هزینه زندگی در آمریکا می‌باشد. این مورد برای هزینه مسکن و اجاره هم صدق می‌کند و هزینه اجاره‌خانه در آفریقای جنوبی حدود 72 درصد از آمریکا ارزان‌تر است.

همچنین در مقایسه با ایران، هزینه زندگی در آفریقای جنوبی حدود 5.8 درصد گران‌تر است. هزینه اجاره‌بها در ایران حدود 8.4 درصد ارزان‌تر از آفریقای جنوبی می‌باشد.

برای اطلاع از برخی هزینه‌ها می‌توانید از جدول زیر که برای شما آماده کرده‌ایم کمک بگیرید. در این جدول متوسط هزینه اجاره و بعضی اقلام را برای شما نوشته‌ایم.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت اقلام مختلف و مقایسه آن با ایران، به سایت منبع مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر درباره آفریقای جنوبی

خدمات درمانی در آفریقای جنوبی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد و بیمارستان‌های این کشور در سطح اول جهان هستند. وجود جراحان متخصص و هزینه مناسب خدمات پزشکی باعث شده تعداد زیادی از افراد برای خدمات درمانی به این کشور مراجعه کنند.

در آفریقای جنوبی به‌راحتی می‌توانید خانه موردنظر خود را پیدا کنید؛ اگر زندگی در آپارتمان را دوست دارید به مرکز شهر بروید و اگر می‌خواهید می‌توانید در خانه‌های کوهستانی یا ویلاها و کلبه‌های دریایی زندگی کنید.

باید بدانید که در آفریقای جنوبی حمل‌ونقل فقط از طریق اتوبوس و تاکسی می‌باشد و این کشور از وجود قطار و مترو بهره نمی‌برد. اتوبوس‌ها از مناطق محدودی عبور می‌کنند و تاکسی‌ها هم به رانندگی خطرناک معروف هستند.

همان‌طور که می‌دانید شرایط زندگی در آفریقای جنوبی و اروپا متفاوت است، به دلیل تفاوت فرهنگی و اقتصادی در این کشور جرم و جنایت زیاد اتفاق می‌افتد و از امنیت کمی برخوردار است.

در آفریقای جنوبی با مهاجران خوب رفتار می‌شود و این کشور شرایط مساعدی را برای آنها در نظر گرفته است. اما از سمت بومیان هنوز این مشکل رفع نشده است و به دلیل گذشته و تاریخ نه‌چندان خوبی که داشتند با این مسئله کنار نیامده‌اند.

مزایا و معایب زندگی در آفریقای جنوبی

مزایا زندگی در آفریقای جنوبی

 • فرهنگ متنوع و غنی
 • طبیعت زیبا و دست‌نخورده
 • تنوع بالای ملیت
 • زبان انگلیسی
 • خدمات درمانی درجه یک
 • تعداد بالای مسکن
 • هزینه زندگی پایین
 • و…

معایب زندگی در آفریقای جنوبی

 • حمل‌ونقل ضعیف
 • بالابودن جرم و جنایت
 • ضعیف‌بودن سیستم درمانی دولتی
 • هزینه خرید ملک بالا
 • نرخ تورم زیاد
 • و…

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

قبل از اینکه با 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی آشنا شوید لازم بود که اطلاعات مفیدی درباره این کشور داشته باشید. حالا وقت آن رسیده کمی درباره مهاجرت به آفریقای جنوبی و انواع روش‌های آن صحبت کنیم.

همان‌طور که در همه کشورها یکی از راه‌های مهاجرتی، مهاجرت از طریق کار است در آفریقای جنوبی هم این مدل ویزا بسیار ارزشمند است. برخلاف باور بسیاری از مردم که فکر می‌کنند بیکاری در آفریقای جنوبی زیاد است؛ اما این کشور اقتصادی روبه‌رشد دارد و با داشتن کسب‌وکار و معادن زیاد خواهان جذب نیروی کار خارجی می‌باشد.

شهرهای مهم و روبه‌رشد آفریقای جنوبی از نظر اقتصادی دوربان، کیپ تاون، الیزابت و ژوهانسبورگ هستند که نیاز شدیدی به نیروی کار در آنها احساس می‌شود.

اما راه‌های دیگری هم برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده که آنها را باهم بررسی می‌کنیم.

روش‌های مهاجرت به آفریقای جنوبی

 • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی

وقتی که روش مهاجرتی خود را انتخاب کردید حالا می‌توانید از مزایا و معایب هر کدام در ادامه باخبر بشوید. اما در اینجا می‌خواهیم شرایط اخذ اقامت دائم آفریقای جنوبی را برای شما توضیح دهیم.

برای دریافت اقامت دائم آفریقای جنوبی از طریق کار باید حداقل 5 سال در این کشور مشغول به کار باشید؛ اما برای اخذ تابعیت این کشور شما نیاز به 8 سال اقامت که حداقل 4 سال آن را در آفریقای جنوبی زندگی کرده باشید، دارید.

اگر از طریق ازدواج با یکی از تبعه آفریقای جنوبی که پاسپورت دارد اقدام کنید، پس از 5 سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و در نتیجه شهروندی آفریقای جنوبی درخواست خود را ارسال نمایید.

در روش اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، شما ابتدا اقامت ۲ساله و قابل‌تمدید دریافت می‌کنید. پس از آن یک اقامت ۳ساله به شما داده می‌شود.

بعد از گذشت مجموعاً 5 سال اقامت دائم به شما داده می‌شود و همان‌طور که قبلاً گفتیم بعد از 8 سال می‌توانید تابعیت کشور آفریقای جنوبی را دریافت کنید.

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور برای ایرانیان بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و با بررسی شرایط در این مورد می‌توانند اقامت دائم خود را به‌راحتی دریافت کنند.

آفریقای جنوبی

یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت آفریقای جنوبی برای فرزندان است، اگر فرزندی را در خاک آفریقای جنوبی به دنیا بیاورید، آن کودک شامل قانون خاک شده و تابعیت این کشور به کودک متولد شده تعلق می‌گیرد.

همچنین در شرایط کلی برای اخذ اقامت آفریقای جنوبی باید به یکی از زبان‌های رایج این کشور تسلط داشته باشید، شغل و درآمد کافی داشته باشید، مالیات خود را پرداخت کرده باشید و با قوانین و فرهنگ این کشور آشنایی کافی داشته باشید.

برای دریافت اقامت دائم این کشور در طول اقامتتان نباید مرتکب هیچ جرم و جنایتی شده باشید و یک نامه‌ای از سفارت کشور مبدأ برای درخواست تابعیت دوگانه دریافت کنید.

مورد جالب درباره اخذ تابعیت آفریقای جنوبی این است که باید حتماً در مراسم اعطای تابعیت در برابر قاضی حضور داشته باشید و در صورت عدم حضور درخواست شهروندی شما رد می‌شود!

وب‌سایت دولت آفریقای جنوبی

برای دریافت اطلاعات بیشتر از قوانین کشور آفریقای جنوبی، قوانین مهاجرت و اخذ اقامت و اطلاعات تکمیلی می‌توانید از طریق وب‌سایت دولتی آفریقای جنوبی اطلاعات لازم را کسب کنید.

www.gov.za

جایگاه پاسپورت آفریقای جنوبی

پاسپورت آفریقای جنوبی در سال 2023، در رتبه 54 در بین تمام کشورهای دنیا است که با دردست‌داشتن آن می‌توانید به 104 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

جایگاه پاسپورت آفریقای جنوبی نسبت به چند سال اخیر کمی بهبود داشته و با داشتن آن می‌توانید به کشورهایی مثل آرژانتین، برزیل، مالدیو، تایلند، ایرلند و… سفر کنید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی تصمیم خوبی است؟

ازآنجایی‌که به‌تازگی مهاجران به فکر مهاجرت به آفریقای جنوبی می‌افتند، روزبه‌روز نظرات بهتری درباره مهاجرت به این کشور داده می‌شود.

ازآنجایی‌که آفریقای جنوبی یکی از کشورهای خوب در زمینه خدمات پزشکی می‌باشد، خیلی از محصلان و پزشکان به دنبال کار و تحصیل در این کشور هستند.

به‌تازگی دولت این کشور اعلام کرده تسهیلات بیمه و درمان را برای مهاجران ایجاد کرده است که همین امر باتوجه‌به نکته‌ای که گفتیم باعث مهاجرت بسیاری از افراد به این کشور شد.

شاید شما هم وقتی اسم آفریقا را می‌شنوید یاد یک محیط کثیف با بهداشت پایین بیافتید؛ اما این مسئله کاملاً برعکس است و آفریقای جنوبی در سال‌های اخیر کاملاً این موضوع را حل کرده است.

اگر در این کشور به دنبال کار و زندگی هستید، باید بگوییم که پیداکردن یک شغل مناسب در آنجا اصلاً سخت نیست و باتوجه‌به هزینه زندگی پایین و اجاره مسکن ارزان، زندگی راحتی را تجربه خواهی کرد.

در سال‌های اخیر به دلیل رشد تحصیلی و اقتصادی این کشور، ایرانیان زیادی به آنجا سفرکرده و پس از بررسی شرایط اقامت آفریقای جنوبی را دریافت کرده‌اند.

طبق آمار رسمی در سال 2023 نرخ مهاجرت کشور آفریقای جنوبی حدود 1.840 در هر 1000 نفر می‌باشد. این عدد در سال 2022 حدود 1.979 بود که در سال جدید حدود 7 درصد کاهش داشته است. منبع

از شهرهایی که بیشتر مهاجران برای زندگی انتخاب کردند می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

 • ژوهانسبورگ
 • پرتوریا
 • نلسپرویت
 • پورت ایزابت
 • دوربان
 • کیپ تاون

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

از بهترین روش‌های مهاجرت به آفریقای جنوبی می‌توان به ویزا کار اشاره کرد. به دلیل اینکه این کشور اقتصاد روبه‌رشدی دارد و به‌راحتی با داشتن تخصص می‌توانید مشغول به کار شوید.

در حقیقت این کشور تحت حمایت قدرت‌های اقتصادی مثل آمریکا و انگلیس است و همین امر باعث شده تا زیر بنای اقتصادی پیشرفته‌ای در این کشور شاهد باشید.

در آفریقای جنوبی فرصت‌های کاری بسیار مناسبی برای پزشکان، مهندسان، کارآفرینان و حتی دانشجو‌ها وجود دارد که باعث شده به‌تازگی بسیاری از مردم به فکر مهاجرت به آنجا باشند.

ازآنجاکه برای زنگی و کار در هر کشوری یادگیری زبان رسمی کشور بسیار مهم است، انگلیسی‌زبان بودن مردم این کشور کمک بسیار زیادی در این زمینه به شما می‌کند.

برای کار و تجارت در آفریقای جنوبی باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و حتی به مدرک آیلتس هم نیازی ندارید! اما داشتن مدرک می‌تواند شما را در پروسه مهاجرت کمک بسیار زیادی بکند.

به‌صورت کلی برای مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی دوراه وجود دارد:

 • مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی از طریق پیشنهاد کار
 • مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی از طریق ویزای جست‌وجوی کار

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی از طریق پیشنهاد کار

برای مهاجرت از طریق پیشنهاد کار باید حتماً از طرف کارفرمای آفریقایی یک پیشنهاد کار داشته باشید. البته این مورد شرایط خاص خودش را دارد.

کارفرما باید اثبات کند که به نیروی کار در زمینه خاص نیاز دارد و سپس کار را در آفریقای جنوبی آگهی کند؛ سپس اگر نیروی موردنظر پیدا نشد اجازه استخدام فرد خارجی را دارد.

در مرحله اول تخصص و یا مدرک شما باید مورد تأیید دولت آفریقای جنوبی باشد و سپس قراردادی بین شما و کارفرما نوشته می‌شود که در آن شرایط کار و حقوق شما مشخص می‌شود.

سپس بعد از آن می‌توانید با دردست‌داشتن قرارداد کاری و مدارک موردنیاز به سفارت آفریقای جنوبی در ایران مراجعه کنید و درخواست اخذ ویزا خود را ارائه دهید.

از معایب این روش می‌توان گفت گرفتن پیشنهاد کار از راه دور بسیار سخت می‌باشد و در صورت فراهم بودن این امکان به دلیل طولانی‌بودن پروسه این مدل ویزا کارفرما تمایلی به استخدام نیرو از این طریق ندارد.

مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی از طریق ویزای جست‌وجوی کار

این نوع ویزا که نسبت به مورد قبل محبوب‌تر است برای نیروی کار متخصص است. در این روش شما نیازی به پیشنهاد کاری ندارید و می‌توانید برای پیداکردن شغل به کشور مقصد سفر کنید.

مدت زمانی که می‌توانید در آفریقای جنوبی به دنبال کار باشید 9 ماه است و به‌هیچ‌وجه قابل‌تمدید نیست پس باید از قبل مقدمات جست‌وجوی کار را فراهم کنید.

درصورتی‌که بتوانید شغل موردنظر خود را پیدا کنید پس از عقد قرارداد نسبت به مدت آن تا 5 سال به شما اجازه اقامت داده می‌شود که پس از آن می‌توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

این مدل ویزا به دلیل عدم نیاز به پیشنهاد کاری و آسان‌تر بودن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته و به شما توصیه می‌کنیم از این طریق اقدام کنید.

نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی

نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی

نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی نسبت به کشورهای اروپایی مثل آلمان، اتریش و… بسیار بالاست و باید به این نکته دقت کنید که این کشور در هر زمینه‌ای به دنبال نیرو کار نمی‌باشد.

مثلاً در ماه‌های اولیه سال 2023 این عدد حدود 32.7 درصد بوده؛ اما اگر دقت کنید در اواخر سال 2022 تا 35.3 درصد هم رفته.

برای کار در آفریقای جنوبی باید حتماً تخصص موردنیاز کشور را داشته باشید پس قبل از مهاجرت به این کشور درباره شغل‌های موردنیاز در بازار کار تحقیق کنید.

همچنین می‌توانید آمار بسیار دقیق را درباره نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی از این منبع دریافت کنید.

شغل‌های موردنیاز در آفریقای جنوبی

در اینجا لیستی از 10 شغل موردنیاز در آفریقای جنوبی در سال 2023 را برای شما آماده کرده‌ایم. برای اطلاعات مفید حتماً تحقیقات بیشتری را انجام دهید.

 1. توسعه‌دهنده نرم‌افزار

مهندس نرم‌افزار، تحلیلگر سیستم، توسعه‌دهنده Full Stack

 1. فروش

مدیر بازرگانی، مدیر فروش، متخصص زنجیره تأمین

 1. مدیریت کسب‌وکار

مدیر پروژه، مدیر ریسک، مدیر تدارکات

 1. فناوری اطلاعات

معمار شبکه‌های کامپیوتری، هماهنگ‌کننده فناوری اطلاعات، مدیر شبکه

 1. بانکداری / امور مالی عالی

تحلیلگر مالی، کارگزار حساب، مشاور سرمایه‌گذاری، حسابدار خبره

 1. زبان

مترجم، کارشناس ارتباطات، مترجم

 1. مهندسی

مهندس کشاورزی، کارشناس مهندسی عمران و…

 1. پزشکی / پرستاری

پرستار مراقبت‌های ویژه، ماما، پرستار، مدیر بیمارستان

 1. بازاریابی

متخصص سئو، مدیر بازاریابی دیجیتال، ویرایشگر بازاریابی

 1. خدمات مشتری

مدیر منابع انسانی، آژانس مسافرتی، منشی شرکت

منبع

میزان درآمد در آفریقای جنوبی

میزان درآمد در آفریقای جنوبی

برای اینکه بتوانید قدرت خرید و هزینه‌های زندگی را در آفریقای جنوبی بدانید باید کمترین درآمد یک کارگر در یک ساعت را بدانید.

کمترین درآمد کارگر در آفریقای جنوبی ساعتی 25.42 رند است. یعنی شما اگر هیچ تخصصی نداشته باشید در بدترین حالت این حقوق را دریافت می‌کنید. منبع

اما شما بدون هیچ تخصصی بسیار سخت می‌توانید در این کشور کار پیدا کنید، پس برای شما که تخصصی هم دارید اطلاعاتی را قرار می‌دهیم تا کمی درباره دستمزد شغل خود بدانید.

حسابدار: 33948 رند

مدیر حسابداری: 45000 رند

معمار: 80000 رند

طراح داخلی: 21500 رند

مشاور سرمایه‌گذاری: 40000 رند

مربی/معلم: 25000 رند

پروفسور: 790276 رند

تکنسین برق: 25000 رند

مهندس عمران: 59445 رند

دندان‌پزشک: 36000 رند

خلبان: 26000 رند

برنامه‌نویس بک‌اند: 67083 رند

برنامه‌نویس فرانت‌اند: 50000 رند

مدیر دیجیتال مارکتینگ: 40000 رند

و صدها شغل دیگر که می‌توانید دستمزد دقیق آن را از این منبع مشاهده کنید. دقت کنید دستمزدهای بالا بر اساس دریافتی در ماه نوشته شده است.

کاریابی در آفریقای جنوبی

اگر می‌خواهید درباره بازار کار آفریقای جنوبی تحقیقات بیشتری انجام دهید و شغل‌های موردنیاز در این کشور را بشناسید برای شما 3 وب‌سایت آماده کرده‌ایم تا بتوانید شغل‌های زیادی را بررسی کنید.

za.indeed.com

pnet.co.za

careers24.com

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

مثل دیگر کشورهای دنیا تحصیل در آفریقا نمی‌تواند باعث اخذ اقامت در این کشور شود؛ اما شما در طول تحصیل از مزایای دانشگاه و کشور آفریقای جنوبی بهره می‌برید.

پس از دریافت مدرک معتبر از دانشگاه در این کشور می‌توانید مشغول به کار شوید. بدیهی است که شما در رشته‌هایی تحصیل کنید که تقاضای کار آن در آفریقای جنوبی زیاد است.

شما حتی می‌توانید قبل از 18 سالگی در این کشور مشغول به تحصیل شوید، برای این کار باید علاوه بر آخرین مدرک تحصیلی اجازه والدین خود را کسب کنید.

همچنین باید مدرکی برای اقامت فرد بدهید، فرد زیر 18 سال که قصد تحصیل در این کشور را دارد باید سرپرست و مکانی برای زندگی در این کشور داشته باشد.

اما اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های آفریقای جنوبی تحصیل کنید باید مدرک تحصیلی دیپلم و ریزنمرات خود را ارائه دهید. برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ابتدا باید پذیرش شوید و نامه پذیرش را هم به سفارت این کشور در ایران تحویل بدهید.

پذیرش از دانشگاه‌های آفریقای جنوبی به دو صورت می‌باشد:

 1. پذیرش با آخرین مدرک تحصیلی
 2. پذیرش با قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

برخلاف ویزا کار، برای تحصیل باید حتماً آیلتس با نمره بالای 6 را ارائه دهید.

در آفریقای جنوبی چند ساعت اجازه کار حین تحصیل داریم؟

اگر در دانشگاه پذیرش شوید در حین تحصیل می‌توانید هفته‌ای 20 ساعت مشغول به کار شوید، پیداکردن کار در آفریقای جنوبی با پیشنهاد معتبر از دانشگاه بسیار راحت است؛ اما باید بدانید که کارکردن شما نباید لطمه‌ای به درس بزند.

بهترین دانشگاه‌های آفریقای جنوبی

در این قسمت لیستی از 10 دانشگاه برتر آفریقای جنوبی را برای شما قرار داده‌ایم که می‌توانید باتوجه‌به رشته تحصیلی در هرکدام از آنها مشغول به تحصیل شوید.

 1. دانشگاه کیپ تاون – University of Cape Town
 2. دانشگاه استلنبوش – Stellenbosch University
 3. دانشگاه واترزلند – University of the Witwatersrand, Johannesburg
 4. دانشگاه کوازولوناتال University of Kwazulu Natal
 5. دانشگاه دوربان – Durban University of Technology
 6. دانشگاه شمال غربی – North-West University (NWU)
 7. دانشگاه ژوهانسبورگ – University of Johannesburg
 8. دانشگاه کیپ غربی – University of the Western Cape
 9. دانشگاه رودز – Rhodes University
 10. دانشگاه پرتوریا – University of Pretoria

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی چقدر است؟

برای تحصیل در آفریقای جنوبی شما باید در اولین مرحله هزینه زندگی، اجاره، حمل‌ونقل و… را محاسبه کنید که برای این مورد بالاتر توضیحاتی قرار دادیم.

اما هزینه‌های تحصیل متفاوت است؛ مثلاً برای تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی باید حدود 3000 الی 15000 دلار در سال خرج کنید.

برای مقطع کارشناسی ارشد این هزینه حدود 2 الی 10 هزار دلار و برای دکتری نیز مثل دانشگاه‌های اروپایی می‌باشد.

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری

در ابتدا باید بگوییم که اخذ اقامت در آفریقای جنوبی از طریق خرید ملک فراهم نمی‌باشد و شما برای دریافت اقامت از روش سرمایه‌گذاری باید کسب‌وکاری در این کشور راه‌اندازی کنید.

برای ثبت شرکت در آفریقای جنوبی ابتدا باید توصیه‌نامه‌ای از وزارت تجارت و صنعت داشته باشید و پلن کسب‌وکار خود را به‌صورت دقیق به دولت این کشور ارائه دهید.

پس از تأیید برنامه شما باید نامی برای شرکت خود انتخاب کنید که فاکتورهای مورد تأیید وزارت کار آفریقای جنوبی را داشته باشد. این فاکتورها شامل غیرتکراری بودن، معنی‌دار بودن و نشانگر خدمات شما باشد.

یکی از قوانین راه‌اندازی کسب‌وکار در آفریقای جنوبی این است که باید حداقل 60 درصد کارکنان مجموعه شما تابعیت آفریقای جنوبی را داشته باشند.

در این صورت یک اقامت موقت به مدت 3 سال به شما اعطا می‌شود که قابل‌تمدید است؛ اما تمدید این ویزا شرایطی دارد که خدمت شما عرض می‌کنیم.

پس از یک دوره باید مقدار سود و زیان شرکت را به دولت ارائه دهید تا شرایط درآمدزایی شرکت شما برای آنها روشن شود. اگر گردش مالی خوبی را داشته باشید می‌توان گفت ویزا شما تمدید می‌شود.

برای ثبت شرکت در آفریقای جنوبی می‌توانید در حوزه‌هایی که برای شما می‌گوییم اقدام به راه‌اندازی کسب‌وکار کنید:

 • کشاورزی
 • بانکی
 • مواد شیمیایی
 • تولید لباس و پارچه
 • فناوری اطلاعات
 • و…

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

در این روش باید با یک تبعه آفریقای جنوبی ازدواج کنید، این ازدواج باید تأیید شده و واقعی باشد؛ در این صورت به شما اجازه اقامت موقت به مدت 5 سال داده می‌شود.

پس از پایان دوره ۵ساله ازدواج شما بررسی می‌شود و اگر در این 5 سال محل زندگی شما یکسان باشد، از پس هزینه‌های زندگی برآمده باشید و شغلی داشته باشید احتمال‌پذیرش شما زیاد می‌شود. همچنین برای مسئولان این کشور فرزندآوری بسیار مهم است، اگر در طول این مدت فرزندی نداشته باشید حتماً سؤالاتی در این باره از شما خواهد شد.

همچنین مثل دیگر روش‌های مهاجرت باید به زبان رسمی این کشور مسلط شده و درباره قوانین و فرهنگ مردم به‌اندازه کافی بدانید. همچنین باید نحوه آشنایی و ازدواج خود را برای مسئولان مربوطه توضیح دهید.

با داشتن تمام شرایط بعد از 5 سال اگر مشکلی وجود نداشته باشد به شما اقامت دائم و شهروندی آفریقای جنوبی اعطا می‌گردد.

معرفی 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی

پس از اینکه با کشور آفریقای جنوبی، هزینه‌های زندگی، انواع روش‌های مهاجرت و… آشنا شدیم حالا وقت آن رسیده تا با 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی آشنا شویم.

1. اصطهباناتی

اصطهباناتی

مؤسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی یکی از موسسه‌های مهاجرتی قدیمی در شیراز و تهران است که شعب دیگری هم در شهرهای اصفهان، رشت و مشهد دارد.

اصطهباناتی یکی از شرکت‌های مهاجرتی است که می‌تواند در زمینه مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی به شما مشاوره تخصصی بدهد و پس از ارزیابی و عقد قرارداد، شما را برای مهاجرت به این کشور زیبا کمک بکند.

برای تماس با مؤسسه اصطهباناتی می‌توانید از طریق شماره تماس و وب‌سایت مجموعه با آنها ارتباط برقرار کنید.

شماره تماس دفتر تهران: 021-9100-2412

آدرس دفتر تهران: میدان آرژانتین، خیابان بخارست، خیابان بهزاد شفق (17) مجتمع نخل

شماره تماس دفتر شیراز: 071-9100-9797

آدرس دفتر شیراز: خیابان عفیف‌آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس دفتر اصفهان: 031-9100-9797

آدرس دفتر اصفهان: مرداویج، انتهای بلوار شیخ کلینی، نرسیده به مرکز تعاونی پرواز، جنب املاک برمک، پلاک 15

شماره تماس دفتر رشت: 013-3213-3082

آدرس دفتر رشت: چهارراه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

شماره تماس دفتر مشهد: 051-9100-9797

آدرس دفتر مشهد: احمدآباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

2. گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر

گوتوتی‌آر که با نام حقوقی شرکت گوهران تیام پارس فعالیت می‌کند دارای چندین مشاور و وکیل در نقاط مختلف دنیا می‌باشد که با استفاده از تجارب این متخصصین راه مهاجرت را برای شما آسان می‌کند.

Go2tr یکی از مؤسساتی می‌باشد که می‌تواند در از انواع روش‌های مهاجرت مثل مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و… راهنمایی کند.

برای تماس با مشاورین و متخصصین مجموعه گوتوتی‌آر می‌توانید از طریق وب‌سایت یا شماره تماس‌های موجود اقدام نمایید.

تماس با مجموعه: 021-43000021

آدرس دفتر تهران: جردن، قبل از چهارراه جهان کودک، خیابان شریفی، روبروی کلانتری گاندی، پلاک ۳۲، واحد ۴

آدرس دفتر تبریز: تبریز، ولیعصر، خیابان قانون، جنب پارکینگ فجر، ساختمان کارن، طبقه ۵

آدرس دفتر شیراز: شیراز، قصرالدشت، کوچه ۶۲ الف، ساختمان مدیکس، طبقه اول، واحد دوم – گوتوتی‌آر

آدرس دفتر مشهد: مشهد، بلوار فلسطین، فلسطین ۲۳/۱ (تقاطع فلسطین و سناباد)، انتهای سناباد، روبه روی مرکز بهداشت، جنب عابربانک سپه، پلاک ۹۳۰، طبقهٔ سوم، واحد سه

3. سهاطوس

سهاطوس

سهاطوس یک شرکت مشاور صنعتی می‌باشد که از سال 1374 به‌صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است. کار این مجموعه مشاوره جهت جذب مشارکت خارجی، تحقیقات سرمایه‌گذاری و توسعه بازار و… است.

همچنین سها طوس در زمینه ویزا و اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت فعالیت می‌کند و یکی از گزینه‌های مناسب برای مهاجرت از این طریق می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات تماس و مشاوره با متخصصین سها طوس می‌توانید از طریق اطلاعات زیر اقدام نمایید.

شماره تماس دفتر تهران: سهروردی شمالی – انديشه اصلی – نبش انديشه 6- پلاک 23

آدرس دفتر تهران: 88471412 – 88471404 – 88471400 – 021

شماره تماس دفتر مشهد: بلوار فردوسی – نبش چهارراه فرامرز عباسی – مجتمع تجاری دهقان – طبقه سوم- واحد 1

آدرس دفتر مشهد: 36068268 – 36068264 – 36068262 – 051

ارتباط با واحد بین‌الملل: 09127136831 – 09120925682 – 09120596568

4. ویزا 724

ویزا 724

مجموعه چهارم از 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی، ویزا 724 می‌باشد که دارای مجوزهای رسمی فعالیت در زمینه مهاجرت است.

ویزا 724 در سه کشور ایران، کانادا و انگلستان ثبت و دارای مجوزهای رسمی است. این مجوز‌ها شامل مجوز رسمی از اداره مهاجرت کانادا، مجوز رسمی از وزارت کار، مجوز رسمی مؤسسه حقوقی بین‌المللی و… است.

برای تماس و مشاوره با وکلای شرکت ویزا 724 می‌توانید از اطلاعاتی که برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید.درباره وردپرس

شماره تماس دفتر تهران: 021-22609221 – 021-22624260 – 021-22609232 – 021-22609330

شماره پشتیبانی واتس‌اپ و تلگرام: 09124644197 – 09961042050

آدرس دفتر تهران: خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، جنب پمپ‌بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان مؤسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین‌المللی ایران)

5. سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت

سفیران سروش سعادت مجموعه قدیمی در زمینه مهاجرت به کشور‌های اروپایی، آمریکا، آفریقا و… می‌باشد که برای مشاوره در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی می‌توانید از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید.

این مجموعه از متخصصین مهاجرت و وکلای پایه یک دادگستری بهره می‌برد که همیشه به قوانین جدید مهاجرتی کشورهای مختلف واقف هستند.

برای تماس با مجموعه سفیران سروش سعادت می‌توانید از طریق وب‌سایت و یا شماره تماس‌های موجود اقدام کنید.

شماره تماس: 91003232-021

آدرس:  خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بیست‌طبقه سه واحد نه

6. رجبی

مؤسسه مهاجرتی رجبی

شرکت حقوقی و مهاجرتی رجبی با چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی، سرمایه‌گذاری، کاری و… زیر نظر آقای رجبی فعالیت می‌کند که در این سال‌ها موفقیت‌های زیادی را کسب کرده است.

هدف این مجموعه مهاجرت آسان و قانونی به کشور موردعلاقه شما است که در این راه از ابتدا و مشاوره تا اسکان و دریافت اقامت با شما همراه است.

تماس و مشاوره در این مجموعه از طریق وب‌سایت و شماره تماس‌های شرکت صورت می‌گیرد؛ برای دریافت اطلاعات تماس با ما همراه باشید.

شماره تماس دفتر مرکزی تهران: 91002525  –  021-26423392  –  021-26409168

آدرس دفتر مرکزی تهران: تهران، بلوار میرداماد، بعد از پمپ‌بنزین، پلاک 183

شماره تماس دفتر غرب تهران: 91002525  –  021-44027393  –  021-44008427

آدرس دفتر غرب تهران: تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، ساختمان راز

شماره تماس دفتر شیراز: 91002525  –  071-36342117  –  071-32352058

آدرس دفتر شیراز: شیراز، بلوار دکتر شریعتی (معالی آباد)، بین کوچه 25 و 27، ساختمان اوتانا طبقه پنجم

7. قاره‌پیما

قاره‌پیما

مجموعه قاره‌پیما که متعلق به شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری نیلی کرج با شماره ثبت 31654 می‌باشد می‌تواند در زمینه مشاوره به کشورهای اروپایی و آفریقایی به شما مشاوره بدهد.

ازآنجایی‌که قاره‌پیما در حوزه خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هم فعالیت می‌کند، می‌توانید برای سفر به این کشور از دیگر خدمات آنها استفاده کنید.

برای تماس با مجموعه نیلی کرج باید از طریق وب‌سایت و شماره تماس یا آدرس مجموعه اقدام به دریافت مشاوره کنید.

شماره تماس: 021-91028292  –  09121931613

آدرس: کرج – بلوار ارم – پلاک 214 طبقه دوم واحد 5

8. حامی مهاجر

حامی مهاجر

مؤسسه مهاجرتی حامی مهاجر یکی از 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی است که در زمینه دریافت اقامت کاری و سرمایه‌گذاری در این کشور فعالیت می‌کند.

حامی مهاجر که تابه‌حال بیش از 6 هزار پرونده موفق در پرونده کاری به ثبت رسانده و یکی از گزینه‌های مناسب برای مشاوره مهاجرتی میبمی‌باشد

تماس با مجموعه حامی مهاجر از طریق وب‌سایت، شماره تماس امکان‌پذیر می‌باشد.

شماره تماس: 021-91319191  –  021-49078

آدرس: تهران، مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه 11 شمالی

9. آریانا پارس

آریانا پارس

مؤسسه شغلی و کاریابی آریانا پارس با شماره ثبت 474491 دارای مجوزهای لازم از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد که تجارب بسیار درخشانی در مهاجرت به کشورهای مختلف دارد.

آریانا پارس می‌تواند شما را در مسیر مهاجرت سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری، توریستی و همچنین مهاجرت پزشکان به خارج از کشور کمک بسیار زیادی بکند.

اگر می‌خواهید با مجموعه آریانا پارس تماس برقرار کنید می‌توانید با استفاده از وب‌سایت و شماره تماس‌های شرکت این کار را انجام بدهید.

شماره تماس: 021-91098002

آدرس: اتوبان ستاری بلوار لاله شرقی بلوار شاهین جنوبی نرسیده به همت پلاک ۵۵ واحد ۳

10. هرمس اپلای

هرمس اپلای

هرمس اپلای از سال 1398 شروع به فعالیت کرده است و از آن زمان به بیش از 280 پرونده موفق دست‌یافته است؛ در حال حاضر این مجموعه بیش از 200 هزار مشاوره به مهاجران داشته است.

در فیلد فعالیت‌های شرکت هرمس اپلای مهاجرت کاری، تحصیلی، استارتاپ دیده می‌شود؛ این مجموعه حرفه‌ای سابقه بسیار زیادی در مهاجرت تحصیلی دانشجویان به اروپا و دیگر کشورهای دنیا دارد.

برای تماس و دریافت مشاوره رایگان از مجموعه هرمس اپلای لطفاً از شماره تماس و وب‌سایت آنها اقدام کنید.

شماره تماس: 09368503762

آدرس: تهران – ولنجک – خیابان چهاردهم – ساختمان وفا – طبقه ششم

جمع‌بندی

حال می‌توان گفت که کاملاً با کشور آفریقای جنوبی، روش‌های مهاجرتی به آن، بهترین روش مهاجرت و 10 شرکت برتر مهاجرت به آفریقای جنوبی آشنا شده‌اید.

در مجموع آفریقای جنوبی برخلاف تصور اکثر مردم کشوری با اقتصاد روبه‌رشد، بهداشت بالا و طبیعت بسیار زیبا است که می‌توانیم به‌عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی روی آن حساب کنیم.

اگر تمایل به مهاجرت به اروپا داشتید می‌توانید مقالات ما درباره مهاجرت به لیختن اشتاین یا مهاجرت به اتریش را بخوانید.

در پایان شما به ما بگویید که در حال حاضر شناخت شما نسبت به کشور آفریقای جنوبی تغییری کرده است یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباطی